Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta
Näytä piirin myöntämät kilpailut
Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<<
Toukokuu 2024
>>
Ma
Ti
Ke
To
Pe
La
Su
18
1
2
3
4
5
19
6
7
8
9
10
11
12
20
13
14
15
16
17
18
19
21
20
21
22
23
24
25
26
22
27
28
29
30
31
Kesäkuu 2024
Ma
Ti
Ke
To
Pe
La
Su
22
1
2
23
3
4
5
6
7
8
9
24
10
11
12
13
14
15
16
25
17
18
19
20
21
22
23
26
24
25
26
27
28
29
30
Heinäkuu 2024
Ma
Ti
Ke
To
Pe
La
Su
27
1
2
3
4
5
6
7
28
8
9
10
11
12
13
14
29
15
16
17
18
19
20
21
30
22
23
24
25
26
27
28
31
29
30
31
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä
Luokittelu
Kilpailu
Sijainti
Ilm. päättyy
WA
pe 26.04.
ak
Keihäskarnevaalileirin hallikisa
Lahti
24.04.
-
pe 26.04.
maantie
Aurajoen Yöjuoksu
Turku
-
-
la 27.04.
am
Aluemestaruusmaastot, Eteläinen alue
Kotka
23.04.
-
su 28.04.
halli
1. Häckruset halltävling
Korsholm
23.04.
F
ke 01.05.
ak
Lohjan Heitto Cup 2024 2.osa, kiekko
Lohja
29.04.
-
la 04.05.
ak
Tour de Hammer Tammelan osakilpailu
Tammela
27.04.
F
la 04.05.
ak
Espoonlahden heittokisat
Espoo
02.05.
F
su 05.05.
SM
SM-Maastot
Kotka
28.04.
B
su 05.05.
maantie
50. Pyynikki-juoksu
Tampere
30.04.
-
su 05.05.
ak
Kevätkisa
Turku
02.05.
F
to 09.05.
ak
Ahkeran helatorstain heitot
Lahti
06.05.
F
to 09.05.
ak
Tour de Hammer
Vantaa
05.05.
-
to 09.05.
ak
Reilu Cup 1
Lahti
07.05.
F
pe 10.05.
po
Distriktstävling
Mariehamn
-
-
la 11.05.
maantie
Helsinki City Running Day
Helsinki
-
-
la 11.05.
ak
Eerikkilän ja Tammelan leirikilpailu
Eerikkilä ja Tammela
09.05.
F
la 11.05.
kans
Espoo Liikkuu Games
Espoo
08.05.
E
ma 13.05.
ak
Sibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 1
Sipoo / Sibbo
12.05.
F
ke 15.05.
ak
Harju Cup 1
Jyväskylä
12.05.
F
ke 15.05.
ak
Matti Mäki-Reinikan ja Tapio Pesun muistokilpailu
Seinäjoki
13.05.
-
pe 17.05.
ak
Lempäälän kuula- ja seiväskilpailut
Lempäälä
15.05.
F
la-su 18.-19.05.
ak
Pyrinnön kansalliset moniottelut
Tampere
13.05.
F
la 18.05.
ak
Ahkeran kevätheitot
Lahti
15.05.
F
la 18.05.
ak
Kultainen Keihäs
Vantaa
-
F
la 18.05.
kävely
Aluemestaruus / Piirinmestaruus maantiekävelyt
Espoo
15.05.
F
su 19.05.
maantie
Pyhtään juoksutapahtuma(Reiskan maratonit,Pyhtäänkymppi,lasten minimaraton)
Pyhtää
12.05.
-
su 19.05.
ak
Pyrinnön toukokuun juoksut
Tampere
15.05.
F
su 19.05.
ak
Espoonlahden heittokisat
Espoo
17.05.
F
ma 20.05.
ak
Sibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 2
Sipoo / Sibbo
19.05.
F
ti 21.05.
ak
Tilastopajacup 1
Turku
18.05.
F
ti 21.05.
ak
Nykarleby Regiontävling
Nykarleby
18.05.
F
ke 22.05.
ak
Mikkeli avoin ABC1 kilpailu
Mikkeli
20.05.
-
ke 22.05.
GP
Motonet GP Jyväskylä
Jyväskylä
15.05.
D
pe 24.05.
GP
Motonet GP Lahti
Lahti
16.05.
D
la 25.05.
maantie
36. Terwahölkkä ja -maraton
Oulu
-
-
la-su 25.-26.05.
ak
Koululiikuntaliiton yleisurheilumestaruuskilpailut
Kalajoki
17.05.
F
la 25.05.
maantie
19. Sarvilahden Maratontapahtuma
Loviisa
15.05.
-
la 25.05.
ak
Lohjan Heitto Cup 2024 3.osa, keihäs, kuula
Lohja
23.05.
-
su 26.05.
ak
Hiirenkorvakisat
Rovaniemi
19.05.
-
su 26.05.
ak
Espoonlahden heittokisat
Espoo
24.05.
F
su 26.05.
kans
Toukokuun Kisat
Helsinki
24.05.
E
su 26.05.
am
Aluemestaruus 10000m, Eteläinen alue
Helsinki
24.05.
-
su 26.05.
ak
27. Kirkon Vaiheill -kilpailu
Nakkila
24.05.
F
ma 27.05.
ak
Sibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 3
Sipoo / Sibbo
26.05.
F
© Amptech Oy 2005-2024