Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Toukokuu 2024 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18     1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31    
  Kesäkuu 2024  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
  Heinäkuu 2024  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy WA
ke 01.05.seuraMetsä Group SeurakisatJanakkala -
-
ke 01.05.akLohjan Heitto Cup 2024 2.osa, kiekkoLohja29.04.
-
ke 01.05.pk48. Vappuhölkkä Lohijärvi/ Ylitornio29.04.
-
ke 01.05.pkOriveden Ponnistuksen KuulakisaOrivesi28.04.
-
ke 01.05.seuraMetsä Group SeurakisatIitti30.04.
-
ke 01.05.seuraMetsä Group SeurakisatValkeala -
-
to 02.05.pmHelsyn pm-maastot Vantaa29.04.
-
to 02.05.seuraMetsä Group SeurakisatLempäälä -
-
to 02.05.pkVakka-Suomen maasto- ja sukkulaviestitMasku29.04.
-
to 02.05.seuraMetsä Group SeurakisatHamina -
-
pe 03.05.seuraMetsä Group SeurakisatPori02.05.
-
la 04.05.pkSuomen Aikuisurheiluliiton maastomestaruuskilpailutKotka27.04.
-
la 04.05.akTour de Hammer Tammelan osakilpailuTammela27.04.
F
la 04.05.pkNÅIDM terräng F/P 9-13 årGrankulla - Kauniainen02.05.
-
la 04.05.pkNouste moukariNousiainen02.05.
-
la 04.05.akEspoonlahden heittokisatEspoo02.05.
F
la 04.05.pkFlying Finns nuorten maastojuoksukilpailutKotka28.04.
-
su 05.05.SMSM-MaastotKotka28.04.
B
su 05.05.maantie50. Pyynikki-juoksuTampere30.04.
-
su 05.05.pkSeiväskoulun päätöskisaTampere04.05.
-
su 05.05.akKevätkisaTurku02.05.
F
su 05.05.seuraMetsä Group SeurakisatAlavus -
-
su 05.05.seuraMetsä Group SeurakisatKaarina04.05.
-
ma 06.05.pkYleisurheilukoulukisa 1Varkaus04.05.
-
ma 06.05.pkTelkkälän lenkkiTaipalsaari06.05.
-
ma 06.05.pkVakkamaastotUusikaupunki03.05.
-
ma 06.05.seuraMetsä Group SeurakisatJämsä -
-
ma 06.05.seuraMetsä Group SeurakisatKarvia06.05.
-
ti 07.05.seuraMetsä Group SeurakisatLempäälä -
-
ti 07.05.seuraMetsä Group SeurakisatHuittinen -
-
ti 07.05.pkItä-Vantaan maastot 2/3Vantaa07.05.
-
ti 07.05.seuraMetsä Group SeurakisatIitti06.05.
-
ti 07.05.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 07.05.seuraMetsä Group SeurakisatHAMINA -
-
ti 07.05.seuraMetsä Group SeurakisatNurmijärvi05.05.
-
ke 08.05.pkSeiväskisaJyväskylä07.05.
-
ke 08.05.seuraMetsä Group SeurakisatRauma -
-
to 09.05.pkPalkintokeskuksen JunnukisaTurku07.05.
-
to 09.05.pmHämSY:n pm-maastot ja pm-sisulisämaastotIkaalinen05.05.
-
to 09.05.pmPohjois-Karjalan pm-maastotLiperi06.05.
-
to 09.05.pmPm-maastotUlvila07.05.
-
to 09.05.akAhkeran helatorstain heitotLahti06.05.
F
to 09.05.pkHeittokisatJyväskylä07.05.
-
to 09.05.pkSAUL Kuulakisa Vihti07.05.
-
to 09.05.pkPM-maastotLappeenranta06.05.
-
to 09.05.pkKalliojärvi-juoksuNurmes (Valtimo)05.05.
-
to 09.05.pmPm-maastotKauhajoki07.05.
-
to 09.05.akTour de HammerVantaa05.05.
-
to 09.05.pkPorin moukaripörssin kevätkiekkoPori07.05.
-
to 09.05.pkHelatorstain heitotAlavieska07.05.
-
to 09.05.akReilu Cup 1Lahti07.05.
F
pe 10.05.seuraMetsä Group SeurakisatValkeala -
-
pe 10.05.poDistriktstävlingMariehamn -
-
la 11.05.maantieHelsinki City Running DayHelsinki -
-
la 11.05.pkPorvoon kevätheitot - Borgå vårkast Porvoo - Borgå07.05.
-
la 11.05.akEerikkilän ja Tammelan leirikilpailuEerikkilä ja Tammela09.05.
F
la 11.05.pmUudyn pm-junnumaastotMäntsälä08.05.
-
la 11.05.pkÄitienpäiväheitotLeppävirta -
-
la 11.05.pkBaanaRunKempele08.05.
-
la 11.05.pkMajkastetKorsnäs09.05.
-
la 11.05.pkMaaninka HölkkäMaaninka09.05.
-
la 11.05.kansEspoo Liikkuu GamesEspoo08.05.
E
la 11.05.pkAikuisurheilijoiden leirikilpailuKuortane -
-
la 11.05.pkSäästöpankin seiväskisaSomero09.05.
-
la 11.05.pkPiirikunnaliset (kilpailu siirretty kesäkuulle)Ilmajoki10.05.
-
la 11.05.pkKaarinan junnukisatKaarina07.05.
-
su 12.05.pkLusikkajuoksuVantaa09.05.
-
su 12.05.pkLajipäiväkisat kiekko, keihäsTaipalsaari09.05.
-
ma 13.05.akSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 1Sipoo / Sibbo12.05.
F
ma 13.05.pkLilla stafettkarnevalenJakobstad10.05.
-
ma 13.05.seuraMetsä Group SeurakisatJanakkala -
-
ma 13.05.seuraMetsä Group SeurakisatKarvia13.05.
-
ti 14.05.seuraMetsä Group SeurakisatHuittinen -
-
ti 14.05.seuraMetsä Group SeurakisatRovaniemi 12.05.
-
ti 14.05.seuraMetsä Group SeurakisatKaarina -
-
ti 14.05.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 14.05.seuraMetsä Group SeurakisatHAMINA -
-
ti 14.05.pmpm-sisulisämaastoviestiLieto09.05.
-
ke 15.05.pkHarju Cup 1 - lisälajitJyväskylä12.05.
-
ke 15.05.seuraMetsä Group SeurakisatLempäälä -
-
ke 15.05.akHarju Cup 1Jyväskylä12.05.
F
ke 15.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 15.05.pkMasan ja Tapsan juniori kisatSeinäjoki13.05.
-
ke 15.05.pkOmaSp-kisatLieto12.05.
-
ke 15.05.seuraMetsä Group SeurakisatRauma -
-
ke 15.05.seuraMetsä Group SeurakisatNurmijärvi -
-
ke 15.05.akMatti Mäki-Reinikan ja Tapio Pesun muistokilpailuSeinäjoki13.05.
-
to 16.05.pkSeiväskisaHelsinki -
-
to 16.05.pkMoukaripörssin kevätkiekko IIPori14.05.
-
to 16.05.pkItä-Vantaan maastot 3/3Vantaa16.05.
-
to 16.05.pkHSL Group moukari 1Nurmijärvi15.05.
-
to 16.05.seuraMetsä Group SeurakisatRaisio -
-
to 16.05.pkIin Testijuoksun ratakymppiIi14.05.
-
to 16.05.pkNuorten pituushyppyiltaPolvijärvi15.05.
-
to 16.05.pkKurrenkierros - KurrerundanKauniainen13.05.
-
to 16.05.pkNouste keihäs,korkeusNousiainen14.05.
-
pe 17.05.akLempäälän kuula- ja seiväskilpailutLempäälä15.05.
F
la 18.05.pkVarkaus PuolikasVarkaus -
-
la 18.05.pkYyteri maratonPori15.05.
-
la 18.05.pkANMJ-leirikilpailuKuortane18.05.
-
la 18.05.pkNuorten Kultainen KeihäsVantaa13.05.
-
la 18.05.pkKaarinan moniottelutKaarina15.05.
-
la 18.05.pmpm-maastojuoksutLahti15.05.
-
la-su 18.-19.05.akPyrinnön kansalliset moniottelutTampere13.05.
F
la 18.05.pkAhkeran kevätheitot - lisälajitLahti15.05.
-
la 18.05.pkReipas-Riento-Kataja seuraotteluKuopio14.05.
-
la 18.05.pkBror Wendelinin muistokisatTurku12.05.
-
la 18.05.pmKainuun Pm-maantie ja nuorten maantietonniSUOMUSSALMI17.05.
-
la 18.05.seuraMetsä Group SeurakisatRovaniemi15.05.
-
la 18.05.akKultainen KeihäsVantaa -
F
la 18.05.akAhkeran kevätheitotLahti15.05.
F
la 18.05.kävelyAluemestaruus / Piirinmestaruus maantiekävelytEspoo15.05.
F
la 18.05.pkHiirenkorvakisatLeppävirta -
-
la 18.05.pkSotkuma-juoksuPolvijärvi16.05.
-
la 18.05.pkAikuisurheilijoiden heittocup 1/5Kouvola/Inkeroinen11.05.
-
la 18.05.pk4. TunkiotyönnötJalasjärvi15.05.
-
la 18.05.pkEPU Eliittifinaali 2024Ilmajoki16.05.
-
la 18.05.seuraMetsä Group SeurakisatPunkaharju -
-
la 18.05.pkHeinäpään heittokisatOulu16.05.
-
su 19.05.maantiePyhtään juoksutapahtuma(Reiskan maratonit,Pyhtäänkymppi,lasten minimaraton)Pyhtää12.05.
-
su 19.05.pkNouste moukariNousiainen17.05.
-
su 19.05.pmHelsyn pm-ottelut 9-15vEspoo16.05.
-
su 19.05.pkKeihään lajipäivä, Kaakonkulman keihäskisaLuumäki16.05.
-
su 19.05.pkRatakauden AvauskisaOulu16.05.
-
su 19.05.akPyrinnön toukokuun juoksutTampere15.05.
F
su 19.05.pkKieKuMo 1Virrat16.05.
-
su 19.05.pkKevät moukarikisatTöysä16.05.
-
su 19.05.seuraMetsä Group SeurakisatValkeala -
-
su 19.05.pkKuopion keihäskoulun Pajulahti-CUPKuopio16.05.
-
su 19.05.akEspoonlahden heittokisatEspoo17.05.
F
ma 20.05.seuraMetsä Group SeurakisatJoroinen -
-
ma 20.05.pkHeinolan Isku cup 1Heinola18.05.
-
ma 20.05.pkRaision Kuulan aluekilpailutRaisio17.05.
-
ma 20.05.akSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 2Sipoo / Sibbo19.05.
F
ma 20.05.pkTarvasjoen Kesäkisat 1/10Lieto/Tarvasjoki19.05.
-
ma 20.05.pkOsuuspankin HIPPO-kilpailutLempäälä19.05.
-
ma 20.05.seuraMetsä Group SeurakisatHimanka -
-
ma 20.05.seuraMetsä Group SeurakisatJämsä -
-
ma 20.05.seuraMetsä Group SeurakisatEvijärvi -
-
ma 20.05.pkHarjoitusryhmäkilpailuSavonlinna19.05.
-
ma 20.05.seuraMetsä Group SeurakisatKarvia20.05.
-
ma 20.05.pkUrheilukoulun viikkokisa 1, SalamasprintForssa19.05.
-
ti 21.05.pkMyyrmäen seiväskisaVantaa16.05.
-
ti 21.05.pkRaahen Vesan seipään tuloskisatRaahe19.05.
-
ti 21.05.pkTiistaikisa IOulu19.05.
-
ti 21.05.pkLajipäiväkisatLappeenranta17.05.
-
ti 21.05.pkVeve-kisa 1Veikkola19.05.
-
ti 21.05.pkKymenlaakson lajipäivä: 150-200m, korkeus ja moukariKouvola18.05.
-
ti 21.05.seuraMetsä Group SeurakisatIitti20.05.
-
ti 21.05.akTilastopajacup 1Turku18.05.
F
ti 21.05.seuraMetsä Group SeurakisatOrimattila -
-
ti 21.05.seuraMetsä Group SeurakisatParkano20.05.
-
ti 21.05.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 21.05.seuraMetsä Group SeurakisatHirvensalmi -
-
ti 21.05.akNykarleby RegiontävlingNykarleby19.05.
F
ti 21.05.seuraMetsä Group SeurakisatTuusula, Hyrylä20.05.
-
ke 22.05.pkMotonet GP Jyväskylä - lisälajitJyväskylä15.05.
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatKankaanpää -
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatLapinlahti20.05.
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatHYVINKÄÄ22.05.
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatLiminka -
-
ke 22.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatJanakkala -
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatNurmijärvi -
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatRiihimäki -
-
ke 22.05.pkKuulakisaLapinlahti20.05.
-
ke 22.05.pkJunnut radalle Tampere21.05.
-
ke 22.05.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä15.05.
D
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatSaarijärvi -
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatPyhäntä -
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatLaitila21.05.
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatNedervetil / Alaveteli20.05.
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatMäntyharju20.05.
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatValkeala -
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatUurainen -
-
ke 22.05.akMikkeli avoin ABC1 kilpailuMikkeli20.05.
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatKauhajoki21.05.
-
to 23.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kolmiloikka, korkeus ja pitkät matkatKotka20.05.
-
to 23.05.seuraMetsä Group SeurakisatLohja -
-
to 23.05.seuraMetsä Group SeurakisatPori -
-
to 23.05.pkPyhäselän kevätkisatJoensuu21.05.
-
to 23.05.pkPitkät ratamatkatPaimio20.05.
-
to 23.05.pkHSL Group moukari 2Nurmijärvi22.05.
-
to 23.05.pkHippokisa 1 -HeitotValkeakoski21.05.
-
to 23.05.seuraMetsä Group SeurakisatNakkila21.05.
-
to 23.05.pkTeuvan Rivakka YU-KilpailuTeuva22.05.
-
to 23.05.seuraMetsä Group SeurakisatOULU -
-
to 23.05.seuraMetsä Group SeurakisatPello -
-
to 23.05.pkLieksan keihäskisaLieksa22.05.
-
pe 24.05.pkMotonet-GP Lahti LisälajitLahti -
-
pe 24.05.pkKymenlaakson lajipäivä: pikajuoksu ja moukariKotka21.05.
-
pe 24.05.GPMotonet GP LahtiLahti16.05.
D
pe 24.05.seuraMetsä Group SeurakisatKankaanpää -
-
pe 24.05.pkHeittoryhmän kuulakilpailuKotka22.05.
-
la 25.05.maantie36. Terwahölkkä ja -maratonOulu -
-
la 25.05.maantie19. Sarvilahden MaratontapahtumaLoviisa15.05.
-
la 25.05.pkPyrinnön heittocup, 9-12v.Tampere24.05.
-
la 25.05.pmVARSY:n pm sisulisämoniottelutTurku20.05.
-
la-su 25.-26.05.akKoululiikuntaliiton yleisurheilumestaruuskilpailutKalajoki17.05.
F
la 25.05.pkAlavuden kevätseiväsAlavus23.05.
-
la 25.05.pkKansalliset SAUL-kisatKuortane23.05.
-
la 25.05.pmPohjois-Savon pm -maastotVieremä19.05.
-
la 25.05.pkPrimaTimber kevätheitotLiperi22.05.
-
la 25.05.pkOP Pohjola Junior GPHelsinki21.05.
-
la 25.05.akLohjan Heitto Cup 2024 3.osa, keihäs, kuulaLohja23.05.
-
la 25.05.pkHeinäpään heittokisaOULU23.05.
-
su 26.05.pkPyrinnön heittocup, 13-19v.Tampere24.05.
-
su 26.05.pmUudy:n junnuottelut 1Janakkala23.05.
-
su 26.05.pkKevätheitotJoensuu24.05.
-
su 26.05.pkHiirenkorvakilpailuiden lisälajitRovaniemi19.05.
-
su 26.05.pkVilpas Track GamesSalo23.05.
-
su 26.05.akHiirenkorvakisatRovaniemi19.05.
-
su 26.05.pkSAUL kansallinen KevätkisaVihti24.05.
-
su 26.05.pkAulis Kupiaksen muistokisat, lajipäiväkisa kuula ja moukariLappeenranta (Ylämaa)23.05.
-
su 26.05.pkKieKuMo 2Virrat23.05.
-
su 26.05.akEspoonlahden heittokisatEspoo24.05.
F
su 26.05.kansToukokuun KisatHelsinki24.05.
E
su 26.05.amAluemestaruus 10000m, Eteläinen alueHelsinki24.05.
-
su 26.05.ak27. Kirkon Vaiheill -kilpailuNakkila24.05.
F
su 26.05.pkPyhäselän seiväskisaJoensuu23.05.
-
su 26.05.pkSäästöpankin kisatAkaa, Toijala24.05.
-
ma 27.05.pkYleisurheilukoulukisa 2Varkaus25.05.
-
ma 27.05.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia25.05.
-
ma 27.05.pkPaunu Games IJämsä24.05.
-
ma 27.05.pkParman mestaruuskilpailut 1Lieto24.05.
-
ma 27.05.akSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 3Sipoo / Sibbo26.05.
F
ma 27.05.pkMaanantaikilpailutLeppävirta -
-
ma 27.05.pkKymenlaakson lajipäivä: keihäsHamina24.05.
-
ma 27.05.seuraMetsä Group SeurakisatHimanka -
-
ma 27.05.seuraMetsä Group SeurakisatKarvia27.05.
-
ti 28.05.pkLajipäiväkisatImatra24.05.
-
ti 28.05.pkKaarinan Uran viikkokisat 1Kaarina25.05.
-
ti 28.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kiekko ja seiväsKotka25.05.
-
ti 28.05.akUusimaa GP 1/4Vantaa25.05.
F
ti 28.05.akABC-kilpailutSavonlinna25.05.
F
ti 28.05.akKuortane Junior Games / Etelä-Pohojanmaan timanttiliigaKuortane25.05.
-
ti 28.05.kävelyLandsvägsgång DMVasa25.05.
-
ti 28.05.pkLeiskun toukokuun kisaKankaanpää26.05.
-
ti 28.05.pkUrjU:n juoksukisatUrjala26.05.
-
ti 28.05.seuraMetsä Group SeurakisatOrimattila -
-
ti 28.05.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 28.05.akIkaalisten aluekisaIkaalinen25.05.
F
ti 28.05.pkKaiun seiväskisaKAAVI25.05.
-
ke 29.05.pkPyrinnön heittocup, 13-19v.Tampere27.05.
-
ke 29.05.pkRimaralli 1Espoo26.05.
-
ke 29.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 29.05.akTilastopajacup 2Turku26.05.
F
ke 29.05.akHyvän Tuulen Kisat 1Helsinki26.05.
F
ke 29.05.pkLasten ottelukilpailutVarpaisjärvi -
-
ke 29.05.pkPrimaTimber keväthypytPolvijärvi27.05.
-
ke 29.05.pkIntersport Siilinjärvi RatajuoksutSiilinjärvi26.05.
-
ke 29.05.pkSuomenselän kisatALAVUS27.05.
-
ke 29.05.pkPorvoon juniorikisa 1 - Borgå juniortävling 1Porvoo - Borgå24.05.
-
ke 29.05.pkViispiikkinen CupSaarijärvi26.05.
-
ke 29.05.seuraMetsä Group SeurakisatKemi -
-
ke 29.05.seuraMetsä Group SeurakisatYlitornio28.05.
-
ke 29.05.seuraMetsä Group SeurakisatLaitila28.05.
-
ke 29.05.seuraMetsä Group SeurakisatMarttila -
-
ke 29.05.seuraMetsä Group SeurakisatSiilinjärvi26.05.
-
ke 29.05.pkHarjoitusryhmäkilpailuSavonlinna28.05.
-
to 30.05.pkLajipäiväkisat JoutsenoJoutseno28.05.
-
to 30.05.seuraMetsä Group SeurakisatPaimio28.05.
-
to 30.05.pkRaahen Vesan seipään tuloskisatRaahe28.05.
-
to 30.05.pkMoukaripörssin kevätkiekko IIIPori28.05.
-
to 30.05.pkKokkolan Veikkojen kisatKokkola29.05.
-
to 30.05.pkToukokuun kisatÄänekoski28.05.
-
to 30.05.pmPm-SisukävelytPori27.05.
-
to 30.05.seuraMetsä Group SeurakisatAkaa, Toijala28.05.
-
to 30.05.pkHarjoitusryhmäkilpailuSavonlinna29.05.
-
pe 31.05.seuraMetsä Group SeurakisatRiihimäki -
-
pe 31.05.pkKiskon mestaruuskisat-juoksut ja kiekkoRiihimäki29.05.
-
su 02.06.pmPohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2.Joensuu26.05.
-
su 02.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi Rokuan Hiihtostadion 91670 Rokua27.05.
-
su 02.06.pkKoskenkylän kymppi ja vitonenRovaniemi25.05.
-
su 02.06.pkKauko Rokalan muistokilpailuVantaa29.05.
-
su 02.06.pkSeuraotteluviestit JKU, EspTa, HämTa, SSUSeinäjoki31.05.
-
su 02.06.akLaidunkauden avajaiskisatLiminka30.05.
F
su 02.06.akPKO GamesJoensuu26.05.
-
su 02.06.pkPääkaupunkiseudun keihäskoulun Pajulahti Cup 1/2Espoo30.05.
-
su 02.06.akParkano GamesParkano30.05.
F
su 02.06.pkPeeÄssä Cup I-osakilpailuLapinlahti30.05.
-
su 02.06.pkKesäkuun tuloskisaLapinlahti30.05.
-
su 02.06.seuraMetsä Group SeurakisatKorsholm -
-
ma 03.06.akMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
F
ma 03.06.akKlaukkala Junior GPNurmijärvi30.05.
F
ma 03.06.pkLuokittelukilpailut / KeU cup 1Savonlinna, Kerimäki02.06.
-
ma 03.06.pkBorgåbarnens Olympiad - Lasten OlympialaisetBorgå - Porvoo31.05.
-
ma 03.06.pkTarvasjoen Kesäkisat 2/10Lieto/Tarvasjoki02.06.
-
ma 03.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere01.06.
-
ma 03.06.pkLaitilan kesäkuun piirikunnallisetLaitila31.05.
-
ma 03.06.pkKymenlaakson lajipäivä: kuula ja pituusPyhtää31.05.
-
ma 03.06.seuraMetsä Group SeurakisatÄänekoski -
-
ma 03.06.seuraMetsä Group SeurakisatPerho -
-
ma 03.06.akEtelä-Pohjalaanen TimanttiliigaKurikka02.06.
F
ma 03.06.pkHarjoitusryhmäkilpailuSavonlinna02.06.
-
ma 03.06.seuraMetsä Group SeurakisatKarvia03.06.
-
ma 03.06.seuraMetsä Group SeurakisatHimanka -
-
ti 04.06.pkKultajousi kuukausikisa 1.osakilpailuKuopio02.06.
-
ti 04.06.pkNaantalin Löylyn seuranmestaruuskisat 1.kilpailupäiväNaantali31.05.
-
ti 04.06.pmPm-ottelut 9-15-v. 1. osaOrimattila31.05.
-
ti 04.06.seuraMetsä Group SeurakisatHuittinen -
-
ti 04.06.seuraMetsä Group SeurakisatKuopio03.06.
-
ti 04.06.kansMarskin kisatLappeenranta30.05.
-
ti 04.06.pkSäästöpankkikisaSalo01.06.
-
ti 04.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pika-aidat, 300-400m, seiväs ja keihäsKouvola01.06.
-
ti 04.06.pmKymenlaakson pm-kävelyt P/T9-17Kouvola01.06.
-
ti 04.06.seuraMetsä Group SeurakisatAkaa, Toijala02.06.
-
ti 04.06.pkYlöjärven juoksuiltaYlöjärvi02.06.
-
ti 04.06.pkTampereen yu-mestaruuskilpailut,nuoretTampere28.05.
-
ti 04.06.seuraMetsä Group SeurakisatViitasaari03.06.
-
ti 04.06.seuraMetsä Group SeurakisatParkano03.06.
-
ti 04.06.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 04.06.akKesäkuun kisatYlivieska01.06.
F
ti 04.06.pkKaiun seiväskisaKAAVI01.06.
-
ke 05.06.pmSisumaastotRovaniemi03.06.
-
ke 05.06.pkOtaniemi Junior GamesEspoo02.06.
-
ke 05.06.pmpm-ottelut 9-15v KeSYJyväskylä02.06.
-
ke 05.06.pkPosion Pyrinnön avoimet kisatPosio02.06.
-
ke 05.06.seuraMetsä Group SeurakisatValkeala -
-
ke 05.06.akTilastopajacup 3Turku02.06.
F
ke 05.06.akSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 4Sipoo / Sibbo04.06.
F
ke 05.06.pkNopsan piirikunnallisetNoormarkku04.06.
-
ke 05.06.pkNoU:n Kesäkuun kisaNokia02.06.
-
ke 05.06.pkNuorisokisatForssa02.06.
-
ke 05.06.seuraMetsä Group SeurakisatLaitila04.06.
-
ke 05.06.seuraMetsä Group SeurakisatYlitornio04.06.
-
ke 05.06.akMikkeli avoin ABC3 kilpailuMikkeli03.06.
-
ke 05.06.akTomatspelenNärpes03.06.
-