Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Elokuu 2020 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31           1 2
32 3 4 5 6 7 8 9
33 10 11 12 13 14 15 16
34 17 18 19 20 21 22 23
35 24 25 26 27 28 29 30
36 31            
  Syyskuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
  Lokakuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ke 05.08.seuraSeurakisatHyvinkää04.08.
ke 05.08.pkPaunu Games IVJämsä02.08.
ke 05.08.seuraSeurakisatVarkaus -
ke 05.08.pkpk Aikuisurheilijoiden korkeushypyn tuloskisaSulkava -
ke 05.08.GPMotonet GP EspooEspoo26.07.
ke 05.08.pkViikkokisat IIIVirrat02.08.
ke 05.08.seuraSilja Line SeurakisatKerava05.08.
ke 05.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 05.08.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 05.08.seuraSilja Line SeurakisatLIMINKA -
ke 05.08.seuraSeurakisatSahalahti -
ke 05.08.pkHSU kilpailutHyvinkää03.08.
ke 05.08.pkKuulakilpailu-KultävlingVasa03.08.
ke 05.08.seuraSeurakisatLappeenranta (Ylämaa) -
ke 05.08.pkLähiTapiolan NuorisokisatLaitila02.08.
ke 05.08.pkAlavuden nuorisokisatAlavus03.08.
ke 05.08.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 05.08.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju04.08.
ke 05.08.seuraSeurakisatHaukipudas04.08.
ke 05.08.pkVääksyn heittokisaAsikkala04.08.
ke 05.08.pkHämeen piirin III-lohkon yleisurheilukilpailutForssa03.08.
ke 05.08.seuraSilja Line SeurakisatVirrat -
ke 05.08.pkTöysän EloheitotAlavus/Töysä04.08.
ke 05.08.pkVSVetU:n avoimet pm-kilpailutSalo02.08.
ke 05.08.seuraSeurakisatNykarleby05.08.
to 06.08.seuraSeurakisatRaahe -
to 06.08.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 06.08.pkJanan mestaruuskisatJanakkala01.08.
to 06.08.seuraSilja Line SeurakisatNurmijärvi05.08.
to 06.08.pkHeitto- ja hyppykilpailutKaavi04.08.
to 06.08.pkVks cup PylkönmäkiPylkönmäki06.08.
to 06.08.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 06.08.pkSisulisätOrivesi04.08.
to 06.08.pkKev kisatKuusamo02.08.
to 06.08.seuraSeurakisatHartola -
to 06.08.seuraSeurakisatLempäälä -
to 06.08.pkHippo viikkokisaValkeakoski04.08.
to 06.08.pkOsuuspankin HIPPO-kisatLempäälä -
to 06.08.pkHeidehofin rykäisyVantaa03.08.
pe-su 07.-09.08.SMSM-kilpailut M/N17-16Pedersöre30.07.
pe-su 07.-09.08.SMSM-kilpailut P/T 15-14Naantali30.07.
pe 07.08.seuraSeurakisatRauma06.08.
la 08.08.pkIitti-hölkkäIitti05.08.
la 08.08.pkKempele Z- maratonKempele02.08.
su 09.08.pmNÅID f/p mångkamp 9-13 årPargas/Parainen05.08.
su 09.08.pkArctic Junior GamesRovaniemi08.08.
su 09.08.pkAikuisurheilijoiden kuula10otteluSulkava03.08.
su 09.08.pkKuulan tuloskisaSeinäjoki08.08.
su 09.08.pkPiirikunnallisetLahti, Nastola -
su 09.08.seuraSeurakisatKauhava -
ma 10.08.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 10.08.pkViikkokisatLappeenranta09.08.
ma 10.08.pkPlussa yu-kilpailutJoensuu08.08.
ma 10.08.pkOsuuspankin HIPPO-viikkokisatTampere09.08.
ma 10.08.pkTarmon satanenHelsinki07.08.
ma 10.08.pkMIKV avoin ABC4 kilpailuMikkeli07.08.
ma-ti 10.-11.08.seuraSeurakisatSonkajärvi08.08.
ma 10.08.seuraSeurakisatJakobstad09.08.
ma 10.08.seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
ti 11.08.pkPohjan Koiton iltakisatRovaniemi08.08.
ti 11.08.iaafPaavo Nurmi GamesTurku -
ti 11.08.pkHippokisatSalo07.08.
ti 11.08.seuracupSeuracup 2. osakilpailuVihti, Nummela08.08.
ti 11.08.seuraSeurakisatPori10.08.
ti 11.08.pkLieksan kaupunginmestaruuskilpailutLieksa10.08.
ti 11.08.seuraSeurakisatIitti11.08.
ti 11.08.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 11.08.pkkokkolan työväen urheilijat aluekilpailutkokkola11.08.
ti 11.08.pkSommartälingar i Friidrott 2020Lemland -
ti 11.08.seuraSeurakisatRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa09.08.
ti 11.08.pkSeuracup 2020 - piirikisatIisalmi07.08.
ti 11.08.pkSeuranmestaruuskilpailutUrjala09.08.
ti 11.08.pkKipinän pk-kesäkisat IIIKajaani10.08.
ti 11.08.seuraSeurakisatMyrskylä -
ke 12.08.pkYkköslohko seuracupSalo07.08.
ke 12.08.seuracupSeuracup KeSyJyväskylä10.08.
ke 12.08.seuracupSeuracup 2, LaSY, KymYLahti09.08.
ke 12.08.pkLuokittelukilpailut / YU-Cup 4Savonlinna, Kerimäki11.08.
ke 12.08.seuracupHämSY:n Seuracup 2. osakilpailu 2.divTammela10.08.
ke 12.08.seuracupTurun lohko seuracup Kaarina08.08.
ke 12.08.pkSeuracup Etelä-Karjalan piirikisa Imatra07.08.
ke 12.08.seuracupSeuracupin piirikisaVantaa08.08.
ke 12.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 12.08.pkTarmon kisatPori10.08.
ke 12.08.seuracupSeuracup piirikisa Alavus10.08.
ke 12.08.pkPohjois-Karjalan SeuracupJoensuu09.08.
ke 12.08.seuracupKainuun seuracupSuomussalmi08.08.
ke 12.08.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 12.08.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 12.08.seuracupSeuracup Hämsyn 1.Div 2.osakisaNokia09.08.
ke 12.08.seuraSeurakisatSahalahti -
ke 12.08.seuracupVakka-lohko Seuracup Laitila09.08.
ke 12.08.seuracupFöreningscupenVasa09.08.
ke 12.08.pkVireen seurakilpailutVarpaisjärvi12.08.
ke 12.08.pkSalo-Loimaa lohko seuracupLoimaa10.08.
ke 12.08.pkNåids föreningscup / Nåid:n seuracupEsbo - Espoo10.08.
ke 12.08.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 12.08.pkAvoimet Mänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailutMänttä-Vilppula10.08.
ke 12.08.seuraSilja Line SeurakisatRiihimäki -
ke 12.08.seuraSeurakisatKarkkila -
to-su 13.-16.08.SMKalevan KisatTurku05.08.
to 13.08.seuraSeurakisatPaimio11.08.
to 13.08.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 13.08.seuraSilja Line SeurakisatJokela, Tuusula12.08.
to 13.08.seuraSeurakisatAsikkala12.08.
to 13.08.pk4.seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina -
to 13.08.pkAvoimet seuran mestaruuskisatOrivesi11.08.
to 13.08.pkPekka Vasala GamesMäntsälä11.08.
pe 14.08.seuraSilja Line SeurakisatKokkola13.08.
la 15.08.pkPärnä XC RunLiperi13.08.
la 15.08.pkRaatteen Maraton/Puoli-Maraton/Kymppi/ Kaveria ei jätetä joukkuekisaSuomussalmi15.08.
la 15.08.pkKalajoen Junkkarit 90v juhlakilpailuKalajoki13.08.
la 15.08.pkHaaga RunHelsinki -
la 15.08.pkEkin muistokisatTöysä13.08.
la 15.08.pkRyskeen Kesä-CUPTammela12.08.
su 16.08.pk53. Auliksen OlympialaisetJämsä13.08.
su 16.08.maantie17. Hamina puolimaratonHamina11.08.
su 16.08.pkPohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2Lieksa10.08.
su 16.08.pkEinarin tonniMäntsälä14.08.
su 16.08.pmSisuhuipentuma I.kisapäiväOulu11.08.
su 16.08.seuraSilja Line SeurakisatInari -
ma 17.08.pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo14.08.
ma 17.08.pkNYU avoimet seuranmestaruuskilpailutNurmijärvi15.08.
ma 17.08.pkPorin aitajuoksukarnevaaliNoormarkku15.08.
ma 17.08.pk49. VasakisaPorvoo - Borgå14.08.
ma 17.08.pkELOVALKEAT Pikajuoksu- ja viestikilpailutKouvola/Valkeala12.08.
ma 17.08.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 17.08.pkOsuuspankin HIPPO-viikkokisatTampere16.08.
ti 18.08.pkSeuraottelu HSU-Tarmo-KiskoHyvinkää15.08.
ti 18.08.pkArctic-heitotRovaniemi17.08.
ti 18.08.seuraSeurakisatKiiminki17.08.
ti 18.08.pkPM-ottelut 9-15vLappeenranta14.08.
ti 18.08.pkEsbo IF klubbmästerskap- seuramestaruusEspoo / Esbo18.08.
ti 18.08.pmP/T13-15 pm sisulisäviestitLieto13.08.
ti 18.08.pmLasY:n pm-viestit 9-15-v, LahtiLahti14.08.
ti 18.08.pkDT i SmedsbyKorsholm16.08.
ti 18.08.seuraSilja Line SeurakisatHyrylä, Tuusula17.08.
ti 18.08.akIkaalisten SyyskisatIkaalinen15.08.
ti 18.08.seuraSeurakisatTornio16.08.
ti 18.08.pkKoiton pk-kisatVieremä15.08.
ti 18.08.pkMetalli Cup 3Tornio16.08.
ti 18.08.seuraSeurakisatTornio -
ti 18.08.pkAktia Junior Games del 3Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa14.08.
ti 18.08.pkVille Pörhölä GamesTornio16.08.
ti 18.08.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
ti 18.08.pmPiiriviestihuipentuma 9-15 vuotiaatKANNUS14.08.
ti-ke 18.-19.08.pmAvoimet aikuisurheilijoiden piirinmestaruuskilpailutKajaani12.08.
ti 18.08.pkAviisi Games ja juoksukoulun ratatonnitKauhava17.08.
ti 18.08.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 6Veikkola16.08.
ti 18.08.pkSäästöpankin kesäkisatUrjala16.08.
ti 18.08.pkTeuvan Rivakan YU-KilpailutTeuva17.08.
ti 18.08.pkHippo-kisatAkaan Toijala16.08.
ke 19.08.pkLuokittelukilpailut / YU-Cup 5Savonlinna, Kerimäki18.08.
ke 19.08.pkEsbo IF klubbmästerskap- seuramestaruusEspoo / Esbo17.08.
ke 19.08.pkViiskuntakisatTöysä17.08.
ke 19.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 19.08.pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo14.08.
ke 19.08.pkSeppo Välimäki aluekisatPori, Noormarkku17.08.
ke 19.08.pkSeuran mestaruuskilpailuVirrat16.08.
ke 19.08.pkSäästöpankki GamesKristiinankaupunki17.08.
ke 19.08.seuraSilja Line SeurakisatVirrat -
ke-to 19.-20.08.pmUUDY pm-junnuviestit (9-15v.) Vihti/Lohja15.08.
ke 19.08.pkPeU:n 80 -vuotis kilpailuPerniö17.08.
ke 19.08.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 19.08.pkHintrekin Lenkki ja Pikku-Hintrekki juoksutKaustinen -
ke 19.08.seuraSeurakisatJuuka18.08.
ke 19.08.pkDT NärpesNärpes17.08.
to 20.08.pkAikuisurheilijoiden eloheitotKouvola / Inkeroinen15.08.
to 20.08.pkNaantalin Löylyn seuramestaruuskilpailut 1.kilpailupäiväNaantali16.08.
to 20.08.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
to 20.08.seuraSeurakisatRaahe -
to 20.08.pkAkaan kaupunginmestaruuskilpailutAkaa / Viiala18.08.
to 20.08.akHyvän Tuulen Kisat 2020Helsinki16.08.
to 20.08.seuraSeurakisatLempäälä19.08.
to 20.08.pkLeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailutLempäälä19.08.
to 20.08.pkPargas IF Klubbmästerskap/ Seuran mestaruus 1Parainen19.08.
to 20.08.pkYlöjärven Urheilijat Elokuun kisatYlöjärvi17.08.
to 20.08.pkPk. kilpailuKajaani18.08.
to 20.08.seuraSeurakisatHartola -
to 20.08.seuraSeurakisatKaavi -
to 20.08.pkSisulisätOrivesi18.08.
to 20.08.pkAvoimet kaupunginmestaruuskilpailutÄänekoski17.08.
to 20.08.pkVakka-Suomen mestaruuskilpailutMynämäki17.08.
pe-su 21.-23.08.SMSM-kilpailut M/N22-19Kemi13.08.
pe 21.08.pkAvoimet Someron kaupungin mestaruuskilpailutSomero -
pe 21.08.maantieAurajoen YöjuoksuTurku -
la 22.08.pkHelsinki MarathonHelsinki -
la 22.08.pkPyrinnön heittokisat, moukariTampere21.08.
la 22.08.pkAllianssi ry kansalliset aikuisurheilukisatHarjavalta12.08.
la 22.08.pkSuomen Aikuisurheiluliiton SM-viestitKouvola/Kuusankoski13.08.
la 22.08.pmPohjois-Savon 9-15-v. pm-moniottelutSiilinjärvi18.08.
la-su 22.-23.08.pkHelsyn 9-13 v. junnuhuipentumaEspoo17.08.
la-su 22.-23.08.pmNÅID flick- o pojkdagar 9-13 årRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa18.08.
la 22.08.pkPiirinmestaruusviestit 9-17 vImatra18.08.
la 22.08.pmSisuhuipentuma II.kisapäiväOulu18.08.
la 22.08.pk11. Heinolan Kaupunkipuistojuoksu UUSI PÄIVÄHeinola -
la 22.08.maantiePaavo Nurmi MarathonTurku -
la 22.08.am13v aluehuipentuma, lounainen alueForssa17.08.
la 22.08.pmPm-sisuviestitLapua19.08.
la 22.08.pmKePY:n otteluhuipentuma 9-15vKokkola15.08.
la 22.08.pkNiilon kymppiSuonenjoki20.08.
la 22.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
su 23.08.pmUUDY:n pm-junnuottelut 2Riihimäki20.08.
su 23.08.pmSatakunnan viestihuipentuma (T/P 9-15 ) Pori21.08.
su 23.08.pmHelsyn 9-13 v. pm-kävelytEspoo19.08.
su 23.08.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailu / heitto-otteluLahti, Nastola20.08.
su 23.08.akKälviäGamesKälviä20.08.
su 23.08.pkKaarinan AluekilpailutKaarina20.08.
su 23.08.pkSalonjokilaakso-juoksuSalo20.08.
su 23.08.pmHämSY:n pm-sisulisäviestitLempäälä20.08.
ma 24.08.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 24.08.pmKymenlaakson pm-viestit 9-15v ja avoin viestikilpailu M/NKotka20.08.
ma 24.08.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 24.08.pkHippo-yleisurheilukisatJoensuu22.08.
ma 24.08.pkPaimion kaupungin yleisurheilumestaruuskilpailutPaimio16.08.
ti 25.08.pmLahden piirin pm-ottelut Joutsa19.08.
ti 25.08.pkSyysmoukari 1Nurmijärvi23.08.
ti 25.08.seuraSilja Line SeurakisatIisalmi23.08.
ti 25.08.pmpm kakkosmoniottelut P/T13Raisio20.08.
ti 25.08.pkViikkokisa (avoin seurakisa)Nurmijärvi23.08.
ti 25.08.seuraSeurakisatIitti25.08.
ti 25.08.seuraSeurakisatRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa23.08.
ti 25.08.pkUrjalan kunnanmestaruuskisatUrjala23.08.
ti 25.08.pkSommartälingar i Friidrott 2020 omgång 2Hammarland -
ti 25.08.pkDT i JakobstadJakobstad23.08.
ti 25.08.pmP/T9-11 pm-sisulisäviestitRaisio20.08.
ti 25.08.pkVisan viikkokisat/seuranmestaruuskisatIisalmi23.08.
ke 26.08.pkEtelä-Savon pm-viestitSavonlinna23.08.
ke 26.08.pmpm-viestit 9-15-vJyväskylä23.08.
ke 26.08.pkVetelin piirikunnallisetVeteli23.08.
ke 26.08.pkJunnut RadalleTampere24.08.
ke 26.08.pkVärisilmä PRO kilpailutKarkkila23.08.
ke 26.08.seuraSeurakisatHaukipudas25.08.
ke 26.08.pkLETE-luokittelukisaJuuka21.08.
ke 26.08.tähtiEltsun tähtikisatHelsinki22.08.
ke 26.08.seuraSeurakisatSahalahti -
ke 26.08.pkPorvoon viikkokisa 4 - Borgå veckotävling 4Porvoo - Borgå21.08.
to 27.08.pk23. Kirkon vaiheill -kisatNakkila25.08.
to 27.08.pkNaantalin Löylyn seuramestaruuskilpailut 2.kilpailupäiväNaantali22.08.
to 27.08.pkPohjan Koiton iltakisatRovaniemi24.08.
to 27.08.akHeinola Games UUSI PÄIVÄ Heinola23.08.
to 27.08.seuraSilja Line SeurakisatJärvenpää26.08.
to 27.08.pkAugustispelenVörå24.08.
to 27.08.pkSläggtävling i Borgå 2 / Porvoon moukari 2Borgå - Porvoo23.08.
to 27.08.pkKiskon mestaruuskisat - heitotRiihimäki10.08.
to 27.08.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
pe 28.08.pkPaunu Games VJämsä25.08.
la-su 29.-30.08.SMSM-moniottelut T/P15-14Janakkala21.08.
la-su 29.-30.08.SMSM-moniottelut M/N22-19-17Hämeenlinna21.08.
la 29.08.pkHelsyn 9-13 v. pm-viestitEspoo24.08.
la 29.08.pkNåid F/P stafettEsbo - Espoo26.08.
la-su 29.-30.08.pkParayleisurheilun SM-kilpailutTurku16.08.
la 29.08.pkKiiminki-MaratonOulu -
la 29.08.pkXXXVII Västilän maraton ja puolimaratonOrivesi25.08.
la 29.08.pkTuiskun keihäskisatNousiainen25.08.
la 29.08.pkSeuranmestaruus HeittokisatIisalmi27.08.
la 29.08.pkPaRaS lenkki - Parikkalan-Rautjärven Sanomat juoksuParikkala26.08.
la 29.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
su 30.08.pmPohjois-Savon PM-viestitLapinlahti26.08.
su 30.08.pkAikuisurheilijoiden av.heitto 5-otteluJALASJÄRVI26.08.
su 30.08.pkUusiLahti -juoksuLahti -
su 30.08.pkSAUL kansalliset Elokuun tuloskisaVihti28.08.
su 30.08.pkValkeakosken NuorisokisatValkeakoski28.08.
su 30.08.pmHämSYn N/M pm 10 000mTampere27.08.
su 30.08.pmPohjois-Pohjanmaan SisuviestitOulu25.08.
su 30.08.pmMuurolan Piikki -maantiejuoksutapahtumaRovaniemi -
su 30.08.pkHervannan XXVIII JuhlakilpailutTampere27.08.
su 30.08.pkVehmaan lenkkiJuva23.08.
su 30.08.amPSM-viestitOulu25.08.
ma 31.08.seuraSeurakisatVarkaus -
ma 31.08.pkRaision kaupungin mestaruuskilpailutRaisio28.08.
ma 31.08.pkAkilles mästerskap 7 - Akilleen mestaruuskisat 7Borgå - Porvoo -
ma 31.08.pkMIKV avoin ABC5 kilpailuMikkeli28.08.
ma 31.08.pkUran nelisataset ja keihäsKannus29.08.
ti 01.09.akSyyskuun kisatJyväskylä -
ti 01.09.seuraSilja Line SeurakisatKuopio30.08.
ti 01.09.pkKultajousi kuukausikisat 4/4Kuopio30.08.
ti-ke 01.-02.09.amAluemestaruusviestit, Eteläinen- ja Kaakkoinen alueHyvinkää29.08.
ti 01.09.pkAvoimet aikuisurheilukilpailutLappajärvi30.08.
ti 01.09.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisaSavonlinna29.08.
ti 01.09.pkAktia Junior Games del 5Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa29.08.
ti 01.09.pkPiikkiön Kehityksen aluekilpailuKaarina29.08.
ke 02.09.pmKainuun sisumoniottelut 2Kajaani29.08.
ke 02.09.pkSyysheitot IJämsä30.08.
ke 02.09.pkPyrinnön heitot, kiekkoTampere01.09.
ke 02.09.seuraSeurakisatKempele31.08.
ke 02.09.seuraSilja Line SeurakisatNurmijärvi01.09.
ke 02.09.pkSyysseiväsLaitila31.08.
ke 02.09.seuraSeurakisatSahalahti -
to 03.09.pkHIFK HeittopäiväHelsinki02.09.
to 03.09.pkPitkät ratamatkatPaimio01.09.
to-pe 03.-04.09.pkKiskon mestaruuskisat - aidat ja seiväsRiihimäki01.09.
to 03.09.pkSyyskisa ja TUL seuraotteluSalo31.08.
to 03.09.pkSisulisätOrivesi01.09.
to 03.09.seuraSeurakisatHartola -
to 03.09.pkPargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 2Parainen02.09.