Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Heinäkuu 2021 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
26       1 2 3 4
27 5 6 7 8 9 10 11
28 12 13 14 15 16 17 18
29 19 20 21 22 23 24 25
30 26 27 28 29 30 31  
  Elokuu 2021  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
30             1
31 2 3 4 5 6 7 8
32 9 10 11 12 13 14 15
33 16 17 18 19 20 21 22
34 23 24 25 26 27 28 29
35 30 31          
  Syyskuu 2021  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35     1 2 3 4 5
36 6 7 8 9 10 11 12
37 13 14 15 16 17 18 19
38 20 21 22 23 24 25 26
39 27 28 29 30      
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
pe-su 23.-25.07.akYouth Athletics GamesLappeenranta08.07.
su 25.07.pkTuloskilpailuOulu24.07.
ma 26.07.pkMiesten pituuskisaEspoo25.07.
ma 26.07.pkHämeenlinnan Tarmon ViikkokisatHämeenlinna24.07.
ma 26.07.seuraSilja Line SeurakisatHyvinkää26.07.
ma 26.07.seuraSeurakisatVarkaus25.07.
ma 26.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 26.07.pkDT i PixneMalax24.07.
ma 26.07.pmP/T14-15 pm aidat ja esteetTurku23.07.
ma 26.07.akTilastopajacup 4Turku23.07.
ma 26.07.pkLappajärven Veikot 110v. aikuisurheiluLappajärvi23.07.
ma 26.07.seuraSeurakisatSavonlinna -
ma 26.07.pkPosion pitäjänmestaruuskisat ja avoimet kisat Posio23.07.
ma 26.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 26.07.pkOsuuspankin HIPPO-viikkokisatTampere24.07.
ma 26.07.pkMerimajan heitotPyhäjoki24.07.
ma 26.07.seuraSeurakisatJakobstad26.07.
ma 26.07.poSemestersprintenMariehammn -
ma 26.07.pkHSU kilpailutHyvinkää24.07.
ma 26.07.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 26.07.pkAlavuden nuorisokisatAlavus24.07.
ma 26.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 26.07.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 26.07.seuraSeurakisatHimanka -
ti 27.07.pkPyrinnön RatakisatOulu26.07.
ti 27.07.seuraSeurakisatJoroinen -
ti 27.07.seuracupPohjois-Karjalan Seuracup 2. osakilpailuOutokumpu25.07.
ti 27.07.pkPiiricup 2, EKY, LaSY ja KymYKouvola22.07.
ti 27.07.pkPohjan Koiton iltakisatRovaniemi25.07.
ti 27.07.kansHäme GamesRiihimäki24.07.
ti 27.07.pkVirkiän MyötätuulisprintitLapua24.07.
ti 27.07.seuraSeurakisatKauhava26.07.
ti 27.07.pkVetelin piirikunnallisetVeteli25.07.
ti 27.07.seuraSeurakisatPori25.07.
ti 27.07.seuraSeurakisatSomero -
ti 27.07.pkSeuranmestaruuskisatUrjala25.07.
ti 27.07.pkDT i BennäsPedersöre25.07.
ti 27.07.pkParkU kesäkisatParkano25.07.
ti 27.07.pkRiennon ABC-kisojen lisälajiSavonlinna24.07.
ti 27.07.seuraSeurakisatSäkylä -
ti 27.07.pkLasten kisatIisalmi21.07.
ti 27.07.seuraSeurakisatIkaalinen25.07.
ti 27.07.pkRiennon ABC-kisaSavonlinna24.07.
ti 27.07.seuraSeurakisatKiukainen27.07.
ti 27.07.pkTestikisaTornio -
ti 27.07.seuraSeurakisatTeuva -
ti 27.07.pkMettäperän lenkkiMuhos -
ti 27.07.pk150m Outokumpu24.07.
ke 28.07.poPiiriottelu (EPU, HämSY, SatY, VarSY)Kuortane25.07.
ke 28.07.pkIitti-hölkkäIitti26.07.
ke 28.07.pkVirtUn Viikkokisat IIIVirrat26.07.
ke 28.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 28.07.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke-to 28.-29.07.amAluemestaruuskilpailut T/P 15-14v., Eteläinen- ja Kaakkoinen alueTuusula25.07.
ke 28.07.seuraSeurakisatJämsä -
ke 28.07.pkTulosparannus kilpailutMikkeli26.07.
ke 28.07.kansÄänekoski GamesÄänekoski24.07.
ke 28.07.seuraSeurakisatVirrat -
ke 28.07.pkForssan Salaman Holjat kisatForssa26.07.
ke 28.07.akAluekilpailutKajaani26.07.
ke 28.07.seuraSeurakisatEnonkoski -
to 29.07.pkMotonet kuukausikisa SM-ikäisilleJoensuu27.07.
to-su 29.07.-01.08.pkSuomen aikuisurheiluliiton SM-kilpailutMikkeli19.07.
to 29.07.seuraSeurakisatMerikarvia29.07.
to 29.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 29.07.seuraSeurakisatNakkila -
to 29.07.seuraSeurakisatLempäälä28.07.
to 29.07.seuraSeurakisatKaavi28.07.
to 29.07.pkLeKi YU:n viikkokisa IVLempäälä28.07.
to 29.07.seuraSeurakisatPori27.07.
to 29.07.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
to 29.07.pkViispiikkinen cupSaarijärvi27.07.
to 29.07.pkDT i LarsmoLuoto28.07.
to 29.07.pkKeihään kutsukilpailuJuuka27.07.
to 29.07.pkKesäkävelytJoensuu28.07.
to 29.07.seuraOikia seurakisatPyhäntä -
to 29.07.seuraSeurakisatAsikkala28.07.
to 29.07.pkKaiun seiväskisaKaavi27.07.
pe-su 30.07.-01.08.akLohja Junior GamesLohja26.07.
pe-su 30.07.-01.08.pmPm-sisuhuipentumaKauhajoki27.07.
pe 30.07.seuraSeurakisatKokkola -
la-su 31.07.-01.08.pkLaSY:n pm-huipentumaLahti28.07.
la-su 31.07.-01.08.pmpm sisulisähuipentumaTurku26.07.
la-su 31.07.-01.08.pmPohjois-Savon 9-15v. piirihuipentumaSiilinjärvi25.07.
la 31.07.pkPNM TrailNousiainen -
la-su 31.07.-01.08.pmSatakunnan piirihuipentuma 9-15 vuotiaatSastamala28.07.
la-su 31.07.-01.08.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-huipentumaJoensuu26.07.
la-su 31.07.-01.08.pmDm 14-15Nykarleby27.07.
la-su 31.07.-01.08.pmKnattefinalen 9-13Nykarleby27.07.
la 31.07.akLapin LeiskautuksetRovaniemi25.07.
la-su 31.07.-01.08.pmKePY:n piirihuipentuma 9-15vKokkola27.07.
la 31.07.pkPohjois-savon piirinmestaruuskisat HeittolajitIisalmi15.07.
la 31.07.pkTuiskun TuloskisatPihtipudas28.07.
la 31.07.maantieHämeenlinnan Kaupunkimaraton, Puolimaraton ja 10 kmHämeenlinna30.07.
la 31.07.pkKälviän 800mKokkola28.07.
su 01.08.seuraSeurakisatOulu30.07.
su 01.08.pkElokuun KisatKemi28.07.
su 01.08.pkToijala Junior GamesAkaan Toijala30.07.
su 01.08.akVuosaari GamesHelsinki29.07.
su 01.08.pkKasttävling - HeittokilpailuRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa29.07.
ma 02.08.pkKiskon seiväskoulun päätöskilpailuRiihimäki01.08.
ma 02.08.pkRimaralli 3Espoo31.07.
ma 02.08.pkSibbo stavtävling / Sipoon seiväskilpailuSipoo/Sibbo01.08.
ma 02.08.pkOsuuspankin HIPPO-viikkokisatTampere31.07.
ma 02.08.seuraSeurakisatVieremä31.07.
ma 02.08.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 02.08.pk200 m/400 m ja kuulaRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa31.07.
ma 02.08.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 02.08.pkOsuuspankin HIPPO-kisatLempäälä -
ti 03.08.seuracupSeuracupin II-osaMikkeli / Ristiina31.07.
ti 03.08.pkHippo-kisatKemi30.07.
ti 03.08.pkKesäkisat 3Lieto31.07.
ti 03.08.seuraSeurakisatSomero -
ti 03.08.pkEtelä-Pohojalaanen TImanttiliigaKuortane01.08.
ti 03.08.seuraSeurakisatRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa01.08.
ti-ke 03.-04.08.pmUUDY pm-junnuviestit (9-15v.) Janakkala31.07.
ti 03.08.seuraSeurakisatKausala02.08.
ti 03.08.seuraSeurakisatPori01.08.
ti 03.08.seuraSeurakisatKiukainen03.08.
ti 03.08.pkPERUTTU kokkolan työväen urheilijoiden aluekilpailutkokkola03.08.
ti 03.08.seuraSeurakisatIkaalinen01.08.
ti 03.08.seuraSeurakisatSäkylä -
ke 04.08.pkPaunu Games VJämsä01.08.
ke 04.08.seuraSeurakisatKempele02.08.
ke 04.08.seuraSeurakisatLiperi -
ke 04.08.seuraSeurakisatRiihimäki22.07.
ke 04.08.akTilastopajacup 5Turku01.08.
ke 04.08.pkBorgå Släggtävling 2 / Porvoon moukari 2Borgå - Porvoo01.08.
ke 04.08.pmAvoin pm kymppi Turku01.08.
ke 04.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 04.08.pkKEV-heittokisatKuusamo02.08.
ke 04.08.seuraSeurakisatNurmijärvi03.08.
ke 04.08.pkViikkokisatLappeenranta03.08.
ke 04.08.pmHämsyn N/M pm-kisat 1.päiväNokia01.08.
ke 04.08.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 04.08.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 04.08.seuraSeurakisatMerijärvi -
ke 04.08.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 v, osa 2Kouvola/Koria31.07.
ke 04.08.seuraSeurakisatKauhajoki03.08.
to 05.08.seuraSeurakisatMerikarvia05.08.
to 05.08.seuraSeurakisatTervakoski, Janakkala -
to 05.08.pkJunnumoukariNurmijärvi03.08.
to 05.08.pkK-Marketin kisatJoensuu03.08.
to 05.08.seuraSeurakisatLapua -
to 05.08.pkAktia Junior Games del 3Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa02.08.
to 05.08.pmHämsyn N/M pm-kisat 2.päiväNokia02.08.
to 05.08.seuraSeurakisatNummi04.08.
to 05.08.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 05.08.pkPeukku-kisaAlajärvi03.08.
to 05.08.pkPorvoon viikkokisa 3 - Borgå veckotävling 3Porvoo - Borgå03.08.
to 05.08.pkSisulisätOrivesi03.08.
to 05.08.pkKev kisaKuusamo02.08.
to 05.08.pkPeU:n Elokuun kilpailutPerniö02.08.
pe-su 06.-08.08.SMSM-kilpailut P/T15-14Kokkola29.07.
pe-su 06.-08.08.SMSM-kilpailut M/N17-16Hyvinkää29.07.
la 07.08.pkKempele Z-MaratonKempele01.08.
la-su 07.-08.08.pkSAUL SM-ottelutJyväskylä27.07.
la 07.08.pkToivon KipinäVarkauden Kangaslampi -
la 07.08.pkTulos heittokisaIisalmi04.08.
la-su 07.-08.08.pkParayleisurheilun SM-kilpailutJyväskylä25.07.
la 07.08.maantieHaminaTattoojuoksuHamina04.08.
su 08.08.pkMarttilanharjun juoksuYlikiiminki/Oulu -
su 08.08.pkLähiTapiolan NuorisokisatLaitila05.08.
ma 09.08.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 09.08.pkLuokittelukilpailut / KeUcup4Savonlinna, Kerimäki08.08.
ma 09.08.seuraSeurakisatSastamala -
ma 09.08.seuraSeurakisatHamina -
ma 09.08.pkPeukku-kisaTöysä07.08.
ma 09.08.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 09.08.seuraSeurakisatVieremä -
ma 09.08.seuraSeurakisatValkeala -
ma 09.08.seuraSeurakisatKuhmo -
ti 10.08.seuracupSeuracup II etelälohko, 9v. lajitLieto06.08.
ti 10.08.pkKultajousi kuukausikisat 3/4Kuopio08.08.
ti 10.08.seuraSeurakisatKuopio08.08.
ti 10.08.seuracupSeuracup 2. osakilpailuVihti07.08.
ti 10.08.seuraSeurakisatKiiminki -
ti 10.08.seuracupSeuracup II, ykköslohkoRaisio07.08.
ti 10.08.seuracupSeuracup 2. osakilpailuKankaanpää06.08.
ti 10.08.seuracupSeuracup II ykköslohko, 9v. lajitRaisio07.08.
ti 10.08.seuraSeurakisatJoroinen -
ti 10.08.seuraSeurakisatSomero -
ti 10.08.seuracupSeuracup II etelälohkoLieto06.08.
ti 10.08.pkSeuracup 2.Ilmajoki09.08.
ti 10.08.seuracupPohjola seuracup osa II HelsyVantaa06.08.
ti 10.08.pkAikuisurheilijoiden heittocup 3/5Kouvola / Inkeroinen03.08.
ti 10.08.seuraSeurakisatIitti09.08.
ti 10.08.pkEtelä-Karjalan piirinmestaruuskilpailut 9-17v 2. osaImatra05.08.
ti 10.08.seuraSeurakisatIkaalinen08.08.
ti 10.08.pkPiirikilpailutKokkola07.08.
ti 10.08.pkMänttä-Vilppulan avoimet mestaruuskilpailutMänttä-Vilppula08.08.
ti 10.08.seuracupKainuun Seuracup 2Suomussalmi08.08.
ti 10.08.pkSeuracup piirikilpailuVeteli06.08.
ti 10.08.pkSäästöpankin kesäkisatUrjala08.08.
ti 10.08.seuraSeurakisatTeuva -
ke 11.08.seuracupSeuracup 2 KeSYJyväskylä08.08.
ke 11.08.seuracupSeuracup 2-osakilpailuVarkaus06.08.
ke 11.08.seuracupHämSY:n Seuracup 2 osakilpailuYlöjärvi07.08.
ke 11.08.seuracupSeuracup II.osakilpailuOulu08.08.
ke 11.08.seuraSeurakisatJämsä -
ke 11.08.seuraSeurakisatUurainen -
ke 11.08.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 11.08.seuracupSeuracup Hämsyn 1.Div 2. osakisaNokia08.08.
ke 11.08.seuraSeurakisatPunkaharju -
ke 11.08.seuracupFöreningscup deltävling 2Vasa08.08.
ke 11.08.seuracupSeuracup II, pohjoislohkoLaitila08.08.
ke 11.08.seuracupSeuracup II Pohjoislohko, 9v lajitLaitila08.08.
ke 11.08.pkNÅID Föreningscup 2 / NÅID Seuracup 2 Espoo09.08.
ke 11.08.pkMikkeli avoin ABC5 kilpailuMikkeli09.08.
ke 11.08.tähtiEltsun tähtikisatHelsinki06.08.
ke 11.08.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 11.08.seuraSeurakisatKauhajoki10.08.
to 12.08.seuraSeurakisatMerikarvia12.08.
to 12.08.seuraSeurakisatRaahe -
to 12.08.seuraSeurakisatNakkila -
to 12.08.seuraSeurakisatTuusula, Jokela11.08.
to 12.08.seuraSeurakisatLapinlahti10.08.
to 12.08.pkKaiun hyppy- ja heittokisatKaavi10.08.
to 12.08.pkTarmon kisatPori10.08.
to 12.08.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 12.08.seuraSeurakisatNummi11.08.
to 12.08.pkOk Maakunnan lasten kisailut IVKajaani11.08.
to 12.08.seuraSeurakisatValkeala -
to 12.08.pkSisulisätOrivesi10.08.
to 12.08.pkHintrekin Lenkki ja Pikku-Hintrekki juoksutKaustinen -
pe-su 13.-15.08.SMSM-kilpailut M/N22-19Turku05.08.
pe 13.08.pkSomeron kaupungin mestaruuskisatSomero11.08.
la 14.08.pkElokuun kisatKalajoki12.08.
la 14.08.pkRaatteen Maraton/Puoli-Maraton/Kymppi/ Kaveria ei jätetä joukkuekisaSuomussalmi14.08.
la 14.08.pkSAUL:n SM-maantiejuoksu, 10kmPyhtää, Huutjärvi,04.08.
la-su 14.-15.08.pmNÅID flick- och pojkdagar 9-13 årBorgå - Porvoo10.08.
la 14.08.pmSatakunnan viestihuipentuma (T/P9-15)Parkano12.08.
la 14.08.pmSisuviestitKauhava09.08.
la 14.08.pkPaRaS-lenkkiParikkala09.08.
su 15.08.pmUUDY:n pm-junnuottelut 2Lohja10.08.
su 15.08.pkAhkeran heitto-otteluLahti, Nastola12.08.
su 15.08.pkPM-ottelut 9-15vLappeenranta11.08.
su 15.08.pkMeteoritmaratonSolf -
su 15.08.pkPyhtään juoksutapahtuma (Reiskan maratonit, Pyhtään Kymppi ja lasten minimaratoni)Pyhtää09.08.
su 15.08.pkVesUn 90-vuotis juhlakisaVesanto11.08.
su 15.08.seuraSeurakisatTornio11.08.
su 15.08.pkVille Pörhölä GamesTornio09.08.
su 15.08.pmHämSY:n pm-sisulisäviestitUrjala12.08.
su 15.08.pm9 - 13 vuotiaiden moniottelutPUDASJÄRVI12.08.
su 15.08.pkMetalli Cup 4Tornio10.08.
su 15.08.pkEkin muistokisatTöysä13.08.
su 15.08.pkIF Fyrens distriktstävlingKorsnäs13.08.
su 15.08.pkLänsiväyläjuoksuEspoo -
su 15.08.pkTuiskun moukarikisatVahto (Rusko)12.08.
ma 16.08.pkHippokisatSalo12.08.
ma 16.08.seuraSeurakisatAlavus -
ma 16.08.pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo -
ma 16.08.pkOsuuspankin HIPPO-viikkokisatTampere14.08.
ma 16.08.seuraSeurakisatSastamala -
ma 16.08.pkJunnukisatRusko13.08.
ma 16.08.pkElokuun KisatYlivieska15.08.
ma 16.08.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ma 16.08.seuraSeurakisatKuhmo -
ti 17.08.pmEtelä-Savon pm-viestitMikkeli14.08.
ti-ke 17.-18.08.amAluemestaruuskilpailut (M/N), Eteläinen- ja Kaakkoinen alueEspoo14.08.
ti 17.08.pmPm-viestit 9-15v KeSYJyväskylä14.08.
ti 17.08.seuraSeurakisatSomero -
ti 17.08.seuraSeurakisatIkaalinen15.08.
ti 17.08.pkElokuun kilpailutAlavieska16.08.
ti 17.08.pmpm-sisulisäviestit P/T9-11Mynämäki12.08.
ti 17.08.pkTeuvan Rivakan Yu-kilpailutTeuva16.08.
ti 17.08.pkYlöjärven kaupunginmestaruuskilpailutYlöjärvi15.08.
ti 17.08.pkAkaan kaupunginmestaruuskilpailutAkaa, Toijala15.08.
ke 18.08.seuraSeurakisatYlämylly -
ke 18.08.seuraSeurakisatKerava17.08.
ke 18.08.pkSeuran mestaruuskilpailutVirrat16.08.
ke 18.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 18.08.seuraSeurakisatNurmijärvi17.08.
ke 18.08.pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo -
ke 18.08.akHeinola GamesHeinola14.08.
ke 18.08.pkJunnut RadalleTampere16.08.
ke 18.08.pkHeitto- ja hyppykisat 2Nurmijärvi15.08.
ke 18.08.akAluekilpailutKajaani16.08.
ke 18.08.pmP/T13-15 pm-sisulisäviestitLaitila13.08.
ke 18.08.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 18.08.seuraSeurakisatVirrat -
ke 18.08.pkAugustispelenVöyri16.08.
ke 18.08.seuraSeurakisatJämsä -
ke 18.08.seuraSeurakisatVarpaisjärvi17.08.
ke 18.08.seuraSeurakisatEnonkoski -
ke 18.08.seuraSeurakisatVantaa15.08.
to 19.08.seuraSeurakisatMerikarvia19.08.
to 19.08.seuraSeurakisatTurenki, Janakkala -
to 19.08.seuraSeurakisatKaavi18.08.
to 19.08.seuraSeurakisatLapua -
to 19.08.pkRyskeen Kesäcup VTammela15.08.
to 19.08.seuraSeurakisatLempäälä18.08.
to 19.08.pkLeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailutLempäälä18.08.
to 19.08.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
to 19.08.pk4.seurakisat/luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina17.08.
to 19.08.seuraSeurakisatNummi18.08.
to 19.08.seuraOikia seurakisatPyhäntä -
to 19.08.GPMotonet GP LahtiLahti09.08.
to 19.08.pkDT i SmedsbyKorsholm17.08.
to 19.08.pkHakan MestaruuskisatValkeakoski17.08.
to 19.08.pkSisulisätOrivesi17.08.
pe-la 20.-21.08.maantiePaavo Nurmi MarathonTurku -
la 21.08.pkAluekilpailuLieto18.08.
la-su 21.-22.08.SMSM moniottelut P/T15-14Lohja13.08.
la-su 21.-22.08.SMSM-moniottelut M/N22-19-17Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis13.08.
la-su 21.-22.08.pmHelsyn 9-13 v. junnuhuipentumaHelsinki17.08.
la-su 21.-22.08.pmPm-huipentuma 9-15v. 21-22.08Kotka18.08.
la 21.08.akKälviän kisatKokkola -
la 21.08.pkPiirinmestaruusviestit 9-17 vImatra17.08.
la 21.08.am13v aluehuipentuma, lounainen aluePori19.08.
la 21.08.akIin kisatIi17.08.
la 21.08.pkNiilon kymppiSuonenjoki19.08.
su 22.08.pk9 - 13 - vuotiaiden moniottelutIisalmi16.08.
su 22.08.pkTuiskun moukarikisatNousiainen18.08.
su 22.08.pmPohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2Lieksa16.08.
su 22.08.pmLasyn PM-ottelut. Osa 2. 9-13vIitti17.08.
su 22.08.pk54. Auliksen OlympialaisetJämsä19.08.
su 22.08.pmHämSY:n N/M pm 10 000mTampere -
su 22.08.pkHervannan XXIX JuhlakisatTampere19.08.
su 22.08.kansValkean Kaupungin KisatOulu18.08.
su 22.08.pkElonkorjuukisatHIMANKA20.08.
su 22.08.seuraSeurakisatKaarina21.08.
su 22.08.pmHelsyn junnuhuipentuman kävelytHelsinki17.08.
ma 23.08.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 23.08.pkRaision Kuulan seuranmestaruuskilpailutRaisio19.08.
ma 23.08.pkPaimion kaupungin yleisurheilumestaruuskilpailutPaimio17.08.
ma 23.08.akHyvän Tuulen KisatHelsinki20.08.
ma 23.08.pkLuokittelukilpailut / KeUcup5Savonlinna, Kerimäki22.08.
ma 23.08.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ma 23.08.seuraSeurakisatKuhmo -
ti 24.08.seuraSeurakisatJoroinen -
ti 24.08.pkReilu Cup 3Lahti21.08.
ti 24.08.seuraSeurakisatSomero -
ti 24.08.seuraSeurakisatTuusula, Hyrylä23.08.
ti 24.08.pkTuWe:n junnukisat 2Turku20.08.
ti 24.08.pkPeukku-kisatSoini22.08.
ti 24.08.pkHippo-kisatAkaa, Toijala21.08.
ti 24.08.seuraSeurakisatIkaalinen22.08.
ti 24.08.pkUrjalan kunnanmestaruuskisatUrjala22.08.
ti 24.08.seuraSeurakisatTeuva -