Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut

Kilpailukalenteri.fi - sähköinen kisakalenteri

Sähköinen ilmoittautumisjärjestelmä kilpailukalenteri.fi sisältää kaikki Suomen Urheiluliiton hyväksymät kilpailut. Kilpailuita on mahdollista selata aikajärjestyksessä kalenteria hyödyntäen tai hakemalla mm. ajanjakson, sarjan, lajin, piiri tai kilpailun luokituksen mukaan.

1.1. klo 0:00 Ilmoittautumismaksujen kerääminen Kilpailukalenteri.fi:ssä

Seurat voivat kerätä ilmoittautumismaksut ilmoittautujilta ilmoittautumisen yhteydessä. Katso lisätietoja täältä.

10 seuraavan päivän kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
Pe 05.06.pkHintrekin Lenkki ja Pikku-Hintrekki juoksutKaustinen -
La 06.06.pk58-CupVantaa03.06.
 pkAvoimet TUL:n Järvi- Suomen ja TUL:n aikuisurheilijoiden mestaruuskilpailutLeppävirta01.06.
 pkHarju Cup 1Jyväskylä02.06.
 pkJyrin korkeushyppykisatLiperi03.06.
 pkKarttulan katujuoksuKarttula02.06.
 pkKorona GamesSeinäjoki05.06.
 pkKorona Junior GamesSeinäjoki05.06.
 pkPohjola Junior GPHelsinki03.06.
 pkPyrinnön heitotTampere04.06.
 pkSäästöpankin kevätheitotSomero03.06.
 pkTF Espoon heittokisaEspoo04.06.
 pkTuULispäiden seiväs kutsukilpailuTurku -
 pkUKK:n kisatUusikaupunki02.06.
 pkYyteri MaratonPori, Yyteri -
 akParkanon Urheilijat 80v juhlakilpailuParkano04.06.
 akRajakisatTornio02.06.
 pmKainuun maasstojuoksumestaruuskilpailutKuhmo04.06.
 seuraSeurakisatKouvola02.06.
Su 07.06.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala05.06.
 pkKaarinan junnukisatKaarina04.06.
 pkKieKuMo Cup I Virrat05.06.
 pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala04.06.
 pkLöylyn kesäkuun kisat 1.Naantali04.06.
 pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi Rokua03.06.
 pkSeiväskoulun kevätkisatSomero04.06.
 pkSläggtävling / MoukarikilpailuNedervetil / Alaveteli06.06.
 pkSusirajan seipään tuloskisaLieksa06.06.
 pkUusi Alku kutsukilpailuLahti03.06.
 akVirkiä GamesLapua04.06.
 pmHämSY:n pm-ratakävelytUrjala05.06.
Ma 08.06.pkAlueelliset kesäkuun nuorisokisatÄänekoski05.06.
 pkFazer Reilu Cup I, sarjat 8-11vLahti05.06.
 pkJuoksukoulun pikamatkatKurikka07.06.
 pkLahden seiväsryhmän Alku-kisaLahti05.06.
 pkMIKV avoin ABC2 kilpailuMikkeli05.06.
 pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
 pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå04.06.
 pkTomatspelenNärpes06.06.
 pmAvoimet heittokisat ja pitäjänmestaruuskisatPosio05.06.
 seuraSeurakisatVeikkola -
 seuraSeurakisatPori07.06.
Ti 09.06.pkJuniorien moukarikilpailutIlmajoki08.06.
 pkKeuruun kuulakisaKeuruu09.06.
 pkPiikkiön aluekisaKaarina06.06.
 pkSavonlinnan Riennon ABC-kisaSavonlinna06.06.
 pkTilastopajacup Limited edition 1Turku06.06.
 pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 2Veikkola07.06.
 seuraSeurakisatIitti09.06.
 seuraSeurakisatMyrskylä -
 seuraSeurakisatKeuruu -
 seuraSeurakisatParkano08.06.
 seuraSilja Line SeurakisatKiukainen09.06.
 seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
Ke 10.06.pkArctic-heitotRovaniemi09.06.
 pkFazer Reilu Cup I, sarjat 12-15vLahti07.06.
 pkHämeenlinnan Tarmon viikkokisatHämeenlinna08.06.
 pkHSU kilpailutHyvinkää08.06.
 pkKesäkuun MoukariTampere08.06.
 pkNoU Kesäkuun Kisat Nokia07.06.
 pkPaunu Games IJämsä07.06.
 pkPk-kilpailutKajaani08.06.
 pkPk-kisaYlitornio08.06.
 pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
 pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisat Sibbo / Sipoo07.06.
 pkViispiikkinen CupSaarijärvi09.06.
 pkVSVetU:n pm-kilpailutSalo08.06.
 seuraSeurakisatHankasalmi09.06.
 seuraSeurakisatKarkkila09.06.
 seuraSeurakisatYlitornio -
 seuraSeurakisatKiuruvesi -
 seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
 seuraSeurakisatNurmijärvi09.06.
 seuraSilja Line SeurakisatHyvinkää09.06.
 seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
To 11.06.pkHeitto- ja hyppykilpailutKaavi09.06.
 pkKuulan kaarrejuoksukisatRaisio09.06.
 pkLeKi YU:n viikkokisa IILempäälä10.06.
 pkPower Park GamesAlahärmä09.06.
 pkPyhäselän kesäkuun kisatJoensuu -
 pkPyrinnön heitotTampere09.06.
 pkSisulisätOrivesi09.06.
 pkSprinttikisatEspoo08.06.
 pkVauhdin RatajuoksutKuusankoski 10.06.
 pmSisumaastotRovaniemi07.06.
 seuraSeurakisatPyhäntä -
 seuraSeurakisatIlomantsi -
 seuraSeurakisatLempäälä10.06.
Pe 12.06.pmSisumaastotTornio10.06.
La 13.06.pk M 10 ottelun kutsukilpailuLappajärvi -
 pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo10.06.
 pkForssan Salaman hyppykisatForssa11.06.
 pkHarju Cup 2 ja pm-ottelut 9-15vJyväskylä09.06.
 pkHeittokisatIisalmi11.06.
 pkIlves GamesJanakkala10.06.
 pkIskun heittokisat IMynämäki08.06.
 pkKalajoen kisatKalajoki11.06.
 pkKeihään lajipäivä ja N/M seiväskisaKuortane08.06.
 pkKeuruun KesäkisatKeuruu -
 pkKuulan kutsukilpailuIKAALINEN10.06.
 pkMarttilan HeittokisatMarttila10.06.
 pkRailin ja Kielon heittokisatTampere10.06.
 pkTervolan 10 000mTervola10.06.
 akAlavuden KisatAlavus11.06.
 pmSisuottelu 1Oulu11.06.
Su 14.06.pkKieKuMo Cup II Virrat12.06.
 pkKisakauden avausAlavieska12.06.
 pkKorona Games 2Seinäjoki13.06.
 pkKorona Junior Games 2Seinäjoki13.06.
 pkLohjan ottelutLohja12.06.
 pkLöylyn kesäkuun kisat 2.Naantali11.06.
 pkRyskeen Kesä-CUPTammela08.06.
 kans49. Toukokuun kisatHelsinki12.06.
 am10000 m aluemestaruuskilpailuHelsinki12.06.
 akEeles Landström GamesAkaa, Toijala12.06.