Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut

Kilpailukalenteri.fi - sähköinen kisakalenteri

Sähköinen ilmoittautumisjärjestelmä kilpailukalenteri.fi sisältää kaikki Suomen Urheiluliiton hyväksymät kilpailut. Kilpailuita on mahdollista selata aikajärjestyksessä kalenteria hyödyntäen tai hakemalla mm. ajanjakson, sarjan, lajin, piiri tai kilpailun luokituksen mukaan.

10 seuraavan päivän kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
Su 18.08.GPMotonet GP EspooEspoo08.08.
 pk52. Auliksen OlympialaisetJämsä15.08.
 pkAikuisurheilijoiden kuula10otteluSulkava11.08.
 pkElokisatOrimattila15.08.
 pkSeiväshyppykisatRovaniemi15.08.
 am13v aluehuipentuma, lounainen alueNaantali13.08.
 maantie16. Hamina puolimaratonHamina13.08.
 seuraSilja Line SeurakisatInari -
Ma 19.08.pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo16.08.
 pkMotonet KuukausikisatJoensuu18.08.
 pkPaimion kaupungin yleisurheilumestaruuskilpailutPaimio12.08.
 pkPK viikkokisatLeppävirta -
 pkPyhtään kunnan yleisurheilumestaruuskilpailutPyhtää16.08.
 pkS-Market kisaKalajoki17.08.
 pkViikkokisatLappeenranta18.08.
 pmEtelä-Savon 9-13 vuotiaiden viestihuipentumaMikkeli15.08.
 seuraSeurakisatSonkajärvi -
 seuraSeurakisatKestilä -
 seuraSeurakisatAlavus18.08.
 seuraSeurakisatKuhmo -
Ti 20.08.pkAkaan kaupunginmestaruuskilpailut - Kesäliiga VIIAkaa18.08.
 pkavoimet Vakka-Suomen ratakävelytMynämäki17.08.
 pkBetoni-cupYlitornio -
 pkEsbo IF klubbmästerskap- seuramestaruusEspoo19.08.
 pkFazer Reilu Cup VLahti16.08.
 pkIK Falkens DtPännäinen19.08.
 pkJärvituuliCup 6Keuruu19.08.
 pkKunnanmestaruuskilpailutUrjala18.08.
 pkNYU avoimet seuranmestaruuskilpailutNurmijärvi17.08.
 pkUnited Pole Vaulters Cup 8Helsinki14.08.
 akHyvän Tuulen Kisat IIHelsinki16.08.
 pmAikuisurheilijoiden (veteraaniurheilijoiden) Kainuun pm-kisatKajaani18.08.
 seuraSeurakisatYlitornio -
 seuraSeurakisatIitti19.08.
 seuraSeurakisatKiiminki19.08.
 seuraSilja Line SeurakisatLohja -
 seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
 seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen18.08.
 seuraSilja Line SeurakisatSomero -
 seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
 seuraSilja Line seurakisatKiukainen20.08.
Ke 21.08.pk48. VasakisaPorvoo - Borgå16.08.
 pk58-Cup 4/4Vantaa18.08.
 pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo19.08.
 pkJanan mestaruuskisatJanakkala18.08.
 pkJunnut radalleTampere19.08.
 pkLuokittelukilpailut / KeUCup 5Savonlinna, Kerimäki -
 pkMaastojuoksuTervola20.08.
 pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
 pkSeuran mestaruuskisatVirrat18.08.
 pkSibbo-Vargarnas mästerskap / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailutSibbo / Sipoo20.08.
 pkVantaan Salamien mestaruuskilpailutVantaa20.08.
 amAluemestaruusviestitSastamala18.08.
 poUngdomsserie (utomhus), omgång 5Mariehamn -
 seuraSeurakisatVantaa18.08.
 seuraSeurakisatKarkkila -
 seuraSeurakisatNedervetil20.08.
 seuraSeurakisatSonkajärvi -
 seuraSeurakisatJanakkala -
 seuraSeurakisatHaukipudas20.08.
 seuraSeurakisatKemi -
 seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
To 22.08.pkAvoimet kaupunginmestaruuskilpailutÄänekoski19.08.
 pkAvoimet Ylöjärven kaupunginmestaruuskilpailutYlöjärvi20.08.
 pkHeinola GamesHeinola19.08.
 pkKev kisatKuusamo20.08.
 pkLahden HippokisatLahti19.08.
 pkPargas IF Klubbmästerskap/Seuranmestaruus 2Parainen21.08.
 pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 5Veikkola17.08.
 pmKymenlaakson pm-viestit T/P 9-15 v.Hamina15.08.
 pmP/T9-11 pm-sisulisäviestitRaisio17.08.
 pmpm kakkosmoniottelut P/T13Raisio17.08.
 seuraSeurakisatPello -
 seuraSeurakisatJakobstad21.08.
Pe 23.08.pkSeipään tuloskisaVeteli21.08.
 pkSisulisätOrivesi21.08.
 pkTuloskisaLiminka22.08.
 seuraSilja Line SeurakisatKokkola -
La 24.08.pkEkin kisatTöysä23.08.
 pkHeitto-otteluUusikaupunki21.08.
 pkNiilon kymppiSuonenjoki22.08.
 pkPiirinmestaruusviestit 9-17 vImatra19.08.
 pkRaatteen Maraton/Puoli-Maraton/KymppiSuomussalmi -
 pkSeipään tuloskisaLieksa23.08.
 pkUltramoniotteluiden MM-kilpailutHelsinki24.07.
 amAluemestaruusviestit, PSM-mestaruusviestitKajaani20.08.
 amItäisen alueen aluemestaruuskilpailut osa 2Mikkeli22.08.
 akKälviäGamesKokkola20.08.
 pmHämSY:n pm-sisulisäviestitNokia20.08.
 pmNåid F/P stafettRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 21.08.
 pmPiiriviestit Satakunta 9-15-vuotiaatSastamala22.08.
 pmpm-sisulisäviestitJyväskylä20.08.
 pmUudyn pm 9-15vNurmijärvi21.08.
 maantieHelsinki MarathonHelsinki -
Su 25.08.pkHeittokisat - Kuula, Kiekko ja MoukariMaaninka23.08.
 pkHervannan XXVII JuhlakilpailutTampere22.08.
 pkKieKuMo Cup IIIVirrat23.08.
 pkKuohun Tasoittava 5000mJyväskylä / Vaajakoski -
 pkPyrinnön heitotTampere23.08.
 pkSalonjokilaakso-juoksuSalo22.08.
 pkSSU:n lajikisaSeinäjoki24.08.
 ak6.TilastopajacupTurku22.08.
 pmAvoin M/N pm-10000mTurku22.08.
 pmHämSYn N/M pm 10 000mTampere22.08.
 pmLasY:n pm-viestit 9-15-v, LahtiLahti21.08.
 pmMuurolan Piikki -maantiejuoksutapahtumaRovaniemi -
 pmPm-sisuviestitSeinäjoki20.08.
 pmPohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2Lieksa20.08.
 seuraSeurakisatKuhmo -
Ma 26.08.pkAkilles mästerskap 6 - Akilleen mestaruuskisat 6Borgå - Porvoo23.08.
 pkHIK klubbmästerskap 1/2Hangö19.08.
 pkKoko kansan CooperLiminka26.08.
 pkLärkkulla GamesRaseborg, Ekenäs - Raasepori, Tammisaari23.08.
 pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
 pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere25.08.
 pkRaision kaupungin mestaruuskilpailutRaisio -
 seuraSeurakisatKestilä -
 seuraSeurakisatHankasalmi -
 seuraSeurakisatSonkajärvi -
 seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
Ti 27.08.pkDt i Smedsby 7-15 årKorsholm25.08.
 pkElokuun kisatJyväskylä24.08.
 pkNaantalin Löylyn seuramestaruuskilpailut 1.kilpailupäiväNaantali23.08.
 pkNuorten yleisurheilukilpailutKouvola25.08.
 pkOp Oulu Tiistaikisa VOulu25.08.
 pkOrimattilan Jymyn piirikunnallisetOrimattila23.08.
 pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna24.08.
 pkUran nelisataset ja keihäsKannus25.08.
 pkVärisilmä PRO kilpailutKarkkila25.08.
 amAluemestaruusviestitHelsinki24.08.
 akIkaalisten SyyskisatIkaalinen25.08.
 seuraSeurakisatViitasaari26.08.
 seuraSilja Line SeurakisatSomero -
 seuraSilja Line seurakisatKiukainen27.08.