Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Kesäkuu 2024 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
  Heinäkuu 2024  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
  Elokuu 2024  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31       1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31  
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy WA
ma 08.07.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere06.07.
-
ma 08.07.seuraMetsä Group SeurakisatPerho -
-
ma 08.07.seuraMetsä Group SeurakisatÄänekoski -
-
ti 09.07.seuraMetsä Group SeurakisatHuittinen -
-
ti 09.07.seuraMetsä Group SeurakisatPori -
-
ti 09.07.akEEKOO- myötätuulikisatLappeenranta05.07.
-
ti 09.07.pkKesport kisat Iisalmi03.07.
-
ti 09.07.pkKolmikuntaotteluOrivesi07.07.
-
ti 09.07.seuraMetsä Group SeurakisatIitti08.07.
-
ti 09.07.seuraMetsä Group SeurakisatAkaa, Toijala07.07.
-
ti 09.07.akVirkiän myötätuulisprintitLapua06.07.
F
ti 09.07.pkIII-lohkon kisatUrjala07.07.
-
ti 09.07.pkVakka-Suomen rataviestitMynämäki06.07.
-
ti 09.07.seuraMetsä Group SeurakisatYlämaa -
-
ti 09.07.seuraMetsä Group SeurakisatOrimattila -
-
ti 09.07.seuraMetsä Group SeurakisatParkano08.07.
-
ti 09.07.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ke 10.07.pkSuonenjoen Vasaman polkujuoksutSuonenjoki07.07.
-
ke-to 10.-11.07.pkKiskon mestaruus seiväs aidat kävelyRiihimäki08.07.
-
ke 10.07.pkIvar Wilskman heitotTöysä07.07.
-
ke 10.07.seuraMetsä Group SeurakisatTyrnävä -
-
ke 10.07.pkKSAT-kisatVirrat07.07.
-
ke 10.07.akKankaanpää GamesKankaanpää07.07.
F
ke 10.07.pkViispiikkinen CupKarstula09.07.
-
ke 10.07.pkNÅID mångkamp F/P 9-13 del 1 - Akilles mästerskap 7-15 årBorgå - Porvoo06.07.
-
ke 10.07.pkNoU:n Heinäkuun kisaNokia07.07.
-
ke 10.07.pkTarmon nuorisokilpailutHämeenlinna08.07.
-
ke 10.07.pkHeinäkuun kisatÄänekoski08.07.
-
ke 10.07.seuraMetsä Group SeurakisatKokkola08.07.
-
ke 10.07.seuraMetsä Group SeurakisatSaarijärvi -
-
ke 10.07.seuraMetsä Group SeurakisatMarttila -
-
ke 10.07.seuraMetsä Group Seurakisatpudasjärvi08.07.
-
ke 10.07.seuraMetsä Group SeurakisatVirrat -
-
ke 10.07.seuraMetsä Group SeurakisatKemi -
-
ke 10.07.seuraMetsä Group SeurakisatMäntyharju08.07.
-
ke 10.07.seuraMetsä Group SeurakisatJämsä -
-
ke 10.07.seuraMetsä Group SeurakisatToholampi -
-
ke 10.07.seuraMetsä Group SeurakisatKauhajoki09.07.
-
ke 10.07.seuraMetsä Group SeurakisatEvijärvi -
-
to 11.07.pkLahden seiväskisaLahti09.07.
-
to 11.07.pkNaantalin heinäseiväsNaantali10.07.
-
to 11.07.pkMoukari -iltaPaimio07.07.
-
to 11.07.seuraMetsä Group SeurakisatHämeenlinna -
-
to 11.07.seuraMetsä Group SeurakisatRiihimäki10.07.
-
to 11.07.pkLieksan junnukisatLieksa09.07.
-
to 11.07.pkRyskeen kesäkisa IITammela08.07.
-
to 11.07.pkViikkokilpailu 3Lempäälä10.07.
-
to 11.07.seuraMetsä Group SeurakisatNakkila09.07.
-
to 11.07.seuraMetsä Group SeurakisatRovaniemi 09.07.
-
to 11.07.seuraMetsä Group SeurakisatLempäälä10.07.
-
to 11.07.akImatran InkerikisatImatra06.07.
F
to 11.07.seuraMetsä Group SeurakisatKarijoki -
-
to 11.07.seuraMetsä Group SeurakisatHamina -
-
to 11.07.seuraMetsä Group SeurakisatAkaa, Toijala09.07.
-
to 11.07.akUran aluekisatKannus09.07.
F
to 11.07.seuraMetsä Group SeurakisatKorsholm -
-
pe 12.07.akJanakkala Games - perjantain lajitJanakkala09.07.
-
pe 12.07.akMikkeli GamesMikkeli05.07.
F
la 13.07.pkSeniorien kansalliset heitotturku10.07.
-
la-su 13.-14.07.pkJanakkala GamesJanakkala09.07.
-
la 13.07.pmSisuottelutKauhava10.07.
-
la-su 13.-14.07.akHannes Junior GamesKuopio06.07.
-
la-su 13.-14.07.akSFIM i friidrott 2024Nedervetil / Alaveteli05.07.
F
la-su 13.-14.07.akAvoimet AluemestaruusottelutKauhava10.07.
-
la 13.07.pkKarhulan keskuskentän kesäkisaKotka09.07.
-
la 13.07.pkOriGamesOrivesi10.07.
-
la 13.07.pkKuohun TasoittavaVaajakoski / Jyväskylä -
-
la 13.07.pkSeppo Välimäki -aluekisatNoormarkku11.07.
-
la 13.07.pkAikuisurheilijoiden heittocup 3/5Kouvola/Inkeroinen06.07.
-
la 13.07.pmHämSY:n pm-ratakävelytLempäälä11.07.
-
la 13.07.akLaitilan NuorisokansallisetLaitila10.07.
-
su 14.07.pkAluekisatLieto11.07.
-
su 14.07.pkNuorten TimanttikisatSastamala11.07.
-
su 14.07.pkKenttäkarhujen miniottelutUusikaupunki10.07.
-
su 14.07.pkAlavieska-viikon kilpailutAlavieska12.07.
-
su 14.07.pkHeinäseiväsVirrat11.07.
-
su 14.07.kansTimanttikisatSastamala11.07.
F
ma 15.07.pkMotonet kuukausikisa Joensuu11.07.
-
ma 15.07.pkTapsan heitotHamina10.07.
-
ma 15.07.seuraMetsä Group SeurakisatJoensuu11.07.
-
ma 15.07.seuraMetsä Group SeurakisatJoroinen -
-
ma 15.07.akMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
F
ma 15.07.pkYu-veteraanien pm-kilpailut ja Lujan (SAUL) kansallisetLaihia13.07.
-
ma 15.07.seuraMetsä Group SeurakisatRaisio -
-
ma 15.07.seuraMetsä Group SeurakisatAlavus14.07.
-
ma 15.07.pkTarvasjoen Kesäkisat 5/10Lieto/Tarvasjoki14.07.
-
ma 15.07.seuraMetsä Group Seurakisatpudasjärvi13.07.
-
ma 15.07.seuraMetsä Group SeurakisatPerho -
-
ma 15.07.seuraMetsä Group SeurakisatÄänekoski -
-
ma 15.07.seuraMetsä Group SeurakisatJämsä -
-
ti-ke 16.-17.07.pkMatalankynnyksen seiväskisaTampere15.07.
-
ti 16.07.seuraMetsä Group SeurakisatHuittinen -
-
ti 16.07.seuraMetsä Group SeurakisatIitti15.07.
-
ti-ke 16.-17.07.akPm M/N17, P/T15-14Tampere12.07.
-
ti 16.07.akKarhu Junior Games ja Etelä-Pohojalaanen TimanttiliigaKauhajoki14.07.
-
ti 16.07.pkPrimaTimber kiekkokisatLiperi14.07.
-
ti 16.07.pkRatakusiaisetLieto12.07.
-
ti 16.07.seuraMetsä Group SeurakisatParkano15.07.
-
ti 16.07.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ke 17.07.GPLappeenranta Motonet GPLappeenranta10.07.
D
ke 17.07.seuraMetsä Group SeurakisatPori16.07.
-
ke 17.07.seuraMetsä Group SeurakisatKankaanpää -
-
ke 17.07.pkLuokittelukilpailut / KeU cup 3Savonlinna, Kerimäki16.07.
-
ke 17.07.pkAhkeran arkiheitotLahti14.07.
-
ke 17.07.seuraMetsä Group SeurakisatValkeala -
-
ke 17.07.pkItä-Suomen Seiväspankin kesän 2024 seiväskisakiertueLapinlahti14.07.
-
ke 17.07.pkSuomenselän kisatSoini15.07.
-
ke 17.07.seuraMetsä Group SeurakisatSaarijärvi -
-
ke 17.07.seuraMetsä Group SeurakisatOULU16.07.
-
ke 17.07.seuraMetsä Group SeurakisatLaitila16.07.
-
ke 17.07.seuraMetsä Group SeurakisatUurainen -
-
ke 17.07.seuraMetsä Group SeurakisatToholampi -
-
ke 17.07.seuraMetsä Group SeurakisatEvijärvi -
-
to 18.07.pkLahden seiväskisaLahti16.07.
-
to 18.07.seuraMetsä Group SeurakisatLapua -
-
to 18.07.pkPyhäselän heinäkisat 2Joensuu16.07.
-
to 18.07.pkFyrrypinkaasutVaasa (Vähäkyrö)17.07.
-
to 18.07.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala16.07.
-
to 18.07.pkRatakymppiForssa16.07.
-
to 18.07.seuraMetsä Group SeurakisatMerijärvi -
-
to 18.07.akKoski-Vähälän karijasutYlivieska14.07.
F
pe 19.07.amAm-kilpailut M/N, M/N17, 1. päiväSeinäjoki16.07.
-
la-su 20.-21.07.pmPSY 9-15v SisulisähuipentumaVarkaus16.07.
-
la-su 20.-21.07.pmSatakunnan piirihuipentuma 9-15 vuotiaatPori15.07.
-
la-su 20.-21.07.pmPohjois-Pohjanmaan SIsuhuipentumaKempele17.07.
-
la 20.07.pmNousiainen pm-moukariNousiainen16.07.
-
la-su 20.-21.07.akKouvola Junior GamesKouvola15.07.
-
la 20.07.pkPrimaTimber hyppykisatPolvijärvi17.07.
-
la 20.07.pk50 Pentin juhlaolympialaisetSaarijärvi16.07.
-
la 20.07.pkKansalliset Aikuisyleisurheilukilpailut KuhmoInen -
-
la 20.07.pkSpace junior gamesSeinäjoki18.07.
-
la 20.07.maantieHämeenlinnan Kaupunkimaraton, 1/2 maraton ja kymppiHämeenlinna19.07.
-
la 20.07.GPJoensuun Motonet GP 2024Joensuu10.07.
D
su 21.07.pkPorvoon huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå -
-
su 21.07.akPohjan koitoksetRovaniemi14.07.
-
su 21.07.pkYlä-Karjalan KymppiNurmes (Valtimo)16.07.
-
su 21.07.pkKipinän KisatLohja18.07.
-
su 21.07.amAm-kilpailut MN, MN17 (2.pvä)Seinäjoki18.07.
-
su 21.07.akAvoimet M/N, M/N17 ja P/T15 pm-kilpailut, 2. kilpailupäiväLaitila15.07.
-
su 21.07.pkApupapu Cup 2Orivesi19.07.
-
ma-ti 22.-23.07.amAluemestaruuskilpailut 14-15, eteläinen alueOrimattila19.07.
-
ma 22.07.pkSalaman Holjat kisatForssa19.07.
-
ma 22.07.pkPk. kilpailutYlistaro19.07.
-
ma 22.07.pmÖppna Åländska Mästerskapen, dag 1Mariehamn -
-
ma 22.07.seuraMetsä Group SeurakisatÄänekoski -
-
ma 22.07.seuraMetsä Group Seurakisatpudasjärvi20.07.
-
ma 22.07.seuraMetsä Group SeurakisatPerho -
-
ti 23.07.kansHäme GamesRiihimäki21.07.
E
ti 23.07.pkAikuisurheilijoiden av. Kansalliset Töysän KorppukisatTöysä22.07.
-
ti-ke 23.-24.07.pmEtelä-Savon Yleisurheilun 9-15v piirihuipentumaMIKKELI20.07.
-
ti 23.07.seuraMetsä Group SeurakisatHämeenlinna -
-
ti 23.07.pkDistriktstävlingMalax21.07.
-
ti 23.07.kävelySisu- ja aluemestaruuskävelytKauhava21.07.
-
ti 23.07.pkMahtikisatMaaninka21.07.
-
ti 23.07.pkHeinäkuun heitot ja hölkätParkano21.07.
-
ti 23.07.pkNouste keihäs,kuulaNousiainen 21.07.
-
ti 23.07.seuraMetsä Group SeurakisatIkaalinen -
-
ti 23.07.seuraMetsä Group SeurakisatParkano22.07.
-
ti 23.07.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 23.07.seuraMetsä Group SeurakisatHIRVENSALMI -
-
ke-to 24.-25.07.akEuroChallenge24Lahti21.07.
F
ke 24.07.pkPyhäselän juoksukarnevaalitJoensuu21.07.
-
ke 24.07.pkHämeenlinnan Tarmon Kesäkisa 2Hämeenlinna22.07.
-
ke 24.07.pkAlavuden nuorisokisatALAVUS22.07.
-
ke 24.07.seuraMetsä Group SeurakisatLiminka -
-
ke-to 24.-25.07.akAluemestaruuskilpailut 17-19v., Eteläinen alueSipoo / Sibbo21.07.
F
ke 24.07.seuraMetsä Group SeurakisatLEPPÄVIRTA24.07.
-
ke 24.07.kansPyrinnön kansallisetTampere20.07.
E
ke 24.07.pkPeeÄssä Lasten ottelukilpailut 3.Varpaisjärvi -
-
ke 24.07.pmÖppna Åländska Mästerskapen, dag 2Mariehamn -
-
ke 24.07.pmPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 3Parikkala21.07.
-
ke 24.07.seuraMetsä Group SeurakisatSaarijärvi -
-
ke 24.07.seuraMetsä Group SeurakisatLaitila23.07.
-
ke 24.07.seuraMetsä Group SeurakisatPunkaharju -
-
ke 24.07.akÄänekoski GamesÄänekoski21.07.
F
ke 24.07.seuraMetsä Group SeurakisatToholampi -
-
ke 24.07.seuraMetsä Group SeurakisatKauhajoki23.07.
-
ke 24.07.seuraMetsä Group SeurakisatEvijärvi -
-
to 25.07.pkKarjalainen seiväsgaalaJoensuu21.07.
-
to 25.07.pk48:e Jakob MarathonJakobstad21.07.
-
to 25.07.pkOriveden Ponnistuksen Suojan kisatOrivesi23.07.
-
to 25.07.pkLieksan junnukisatLieksa24.07.
-
to 25.07.pk Tuulisähkö-kisat 1Klaukkala23.07.
-
to 25.07.pkViikkokilpailu 4Lempaala24.07.
-
to 25.07.seuraMetsä Group SeurakisatLempäälä24.07.
-
to 25.07.akABC-kilpailutSavonlinna22.07.
F
to 25.07.akSpace Games 1Seinäjoki24.07.
-
to 25.07.seuraMetsä Group SeurakisatPello -
-
to 25.07.akKaarinan HeittokisatKaarina23.07.
-
pe 26.07.akLohja Games 2024Lohja23.07.
-
pe 26.07.seuraMetsä Group SeurakisatJanakkala -
-
pe 26.07.akKälviä GamesKälviä22.07.
-
la 27.07.pkUnikeon aamuhölkkäNaantali25.07.
-
la-su 27.-28.07.pkLohja Junior Games 2024Lohja22.07.
-
la-su 27.-28.07.pmpm-sisulisähuipentumaKaarina22.07.
-
la 27.07.pkLasyn Pm-huipentuma osa 2Iitti24.07.
-
la-su 27.-28.07.pmSisuhuipentumaT/P9-15Alajärvi21.07.
-
la-su 27.-28.07.pkKeski-Pohjanmaan 9-15v piirihuipentumaKokkola23.07.
-
la-su 27.-28.07.pkPm-sisulisähuipentumaJämsä22.07.
-
la-su 27.-28.07.pmKnattefinalen 9-13 årPedersöre24.07.
-
la-su 27.-28.07.pmDM 14-15 årPedersöre24.07.
-
la-su 27.-28.07.pmHämSY:n pm-sisulisähuipentumaTampere24.07.
-
la 27.07.akLapin LeiskautuksetRovaniemi21.07.
-
la 27.07.akSiilinjärvi GamesSiilinjärvi22.07.
-
la 27.07.akTopgames SprintPorvoo - Borgå24.07.
F
la 27.07.pkHelsinki Twilight RunHelsinki -
-
su 28.07.pkLasy pm-huipentumaLahti25.07.
-
su 28.07.pkHarri Mannermaan 65v-juhlajuoksuVantaa25.07.
-
su 28.07.pkLieksan urheilukentän avajaiskisatLieksa23.07.
-
ma 29.07.pkRimaralli 3Espoo26.07.
-
ma 29.07.po17v Piiriottelu (EPU-Hämsy-Saty-Varsy)Parkano26.07.
-
ma 29.07.akEspoonlahden heittokisatEspoo27.07.
-
ma 29.07.pkLuokittelukilpailut / KeU cup 4Savonlinna, Kerimäki28.07.
-
ma 29.07.pkTarvasjoen Kesäkisat 6/10Lieto/Tarvasjoki28.07.
-
ma 29.07.seuraMetsä Group SeurakisatPerho -
-
ma 29.07.seuraMetsä Group SeurakisatÄänekoski -
-
ti-ke 30.-31.07.pm9-13-vuotiaiden Pohjois-Karjalan pm-huipentumaJoensuu25.07.
-
ti 30.07.pkAhkeran arkiheitotLahti27.07.
-
ti 30.07.pkSuomenselän kisatTöysä27.07.
-
ti 30.07.pmpm-viestit T/P13-15Salo26.07.
-
ti 30.07.seuraMetsä Group SeurakisatAkaa, Toijala28.07.
-
ti 30.07.akUusimaa GP 3.osakilpailuJärvenpää27.07.
F
ti 30.07.pkKiilojen kesäkisatHaapajärvi28.07.
-
ti 30.07.pkUrjalan Urheilijoiden mestaruuskisatUrjala28.07.
-
ti 30.07.pkPorvoon juniorikisa 3 - Borgå juniortävling 3Porvoo - Borgå26.07.
-
ti 30.07.pmAvoimet Satakunnan Mestaruuskilpailut 17, 19, N/M, osa 1Pori27.07.
-
ti 30.07.seuraMetsä Group SeurakisatIkaalinen -
-
ti 30.07.seuraMetsä Group SeurakisatPyhäntä -
-
ti 30.07.seuraMetsä Group SeurakisatYlämaa -
-
ti 30.07.seuraMetsä Group SeurakisatOrimattila -
-
ti 30.07.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ke 31.07.pkSeiväskoulun päätöskisaRiihimäki29.07.
-
ke 31.07.seuraMetsä Group SeurakisatSiilinjärvi29.07.
-
ke 31.07.seuraMetsä Group SeurakisatHYVINKÄÄ31.07.
-
ke 31.07.pkEekoo Kesäkisa - EKY Matalan kynnyksen cup osa 3Lappeenranta29.07.
-
ke 31.07.seuraMetsä Group SeurakisatValkeala -
-
ke 31.07.seuraMetsä Group SeurakisatNurmijärvi -
-
ke 31.07.pkJunnut radalle Tampere30.07.
-
ke 31.07.pmAvoimet Satakunnan Mestaruuskilpailut 17, 19, N/M, osa 2Pori28.07.
-
ke-to 31.07.-01.08.pmAikuisurheilijoiden avoimet piirinmestaruuskilpailut (SAUL)Kajaani25.07.
-
ke 31.07.seuraMetsä Group SeurakisatKokkola29.07.
-
ke 31.07.seuraMetsä Group SeurakisatSaarijärvi -
-
ke 31.07.seuraMetsä Group SeurakisatNedervetil / Alaveteli29.07.
-
ke 31.07.seuraMetsä Group SeurakisatToholampi -
-
to 01.08.pkHyppykoulun päätöskilpailuRiihimäki30.07.
-
to 01.08.pkIitti-hölkkäKausala30.07.
-
to 01.08.seuraMetsä Group SeurakisatNakkila30.07.
-
to 01.08.pkViispiikkinen cupSaarijärvi -
-
to 01.08.pkAktia Junior Games del 2Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa29.07.
-
to 01.08.pm pm-sisulisäviestit P/T9-11 Raisio28.07.
-
to 01.08.seuraMetsä Group SeurakisatVaasa (Vähäkyrö) -
-
to 01.08.seuraMetsä Group SeurakisatKiuruvesi -
-
to 01.08.seuraMetsä Group SeurakisatPello -
-
to 01.08.seuraMetsä Group SeurakisatAkaa, Toijala30.07.
-
pe-su 02.-04.08.SMSM-kilpailut P/T 14-15Helsinki25.07.
-
pe-su 02.-04.08.SMSM-kilpailut M/N 19-22Riihimäki25.07.
F
pe 02.08.pkAhkera vs. Pyrintö -seuraotteluLahti01.08.
-
la 03.08.maantie3. Hamina TattoojuoksuHamina31.07.
-
la 03.08.pkJuvan kisatJuva29.07.
-
la 03.08.pkHannun heittokilpailutVarpaisjärvi29.07.
-
la 03.08.pkAikuisurheilijoiden heittocup 4/5Kouvola/Inkeroinen27.07.
-
su 04.08.pkSAUL Elokuun TuloskisaVihti02.08.
-
ma 05.08.seuraMetsä Group SeurakisatJoutseno01.08.
-
ma 05.08.pkPaunu Games IIIJämsä02.08.
-
ma 05.08.seuraMetsä Group SeurakisatPori04.08.
-
ma 05.08.seuraMetsä Group SeurakisatLapua -
-
ma 05.08.seuraMetsä Group SeurakisatRaisio -
-
ma 05.08.seuraMetsä Group SeurakisatAlavus04.08.
-
ma 05.08.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere03.08.
-
ma 05.08.seuraMetsä Group Seurakisatpudasjärvi -
-
ma 05.08.seuraMetsä Group SeurakisatPerho -
-
ti 06.08.pkM/N 200m (Pohjois-Karjalan Seuracupin lisälajit)Outokumpu03.08.
-
ti 06.08.pkKultajousi kuukausikisa 3.osakilpailuKuopio04.08.
-
ti 06.08.pkHippokisatSalo04.08.
-
ti 06.08.seuraMetsä Group SeurakisatHuittinen -
-
ti 06.08.seuraMetsä Group SeurakisatKuopio04.08.
-
ti 06.08.seuracupPohjola Seuracup Pohjois-Karjalan 2. osakilpailuOutokumpu03.08.
-
ti 06.08.seuracupPohjola Seuracup II.osakilpailuOulu04.08.
-
ti 06.08.akReilu Cup 4Lahti04.08.
F
ti 06.08.pkParman mestaruuskilpailut 2Lieto03.08.
-
ti 06.08.pkDT i SmedsbyKorsholm04.08.
-
ti 06.08.pkElokuun iltakilpailuAlavieska04.08.
-
ti 06.08.pkTeuvan Rivakka YU-KilpailuTeuva05.08.
-
ti 06.08.seuraMetsä Group SeurakisatIkaalinen -
-
ti 06.08.seuraMetsä Group SeurakisatSoini -
-
ti 06.08.seuraMetsä Group SeurakisatRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa04.08.
-
ti 06.08.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 06.08.akAvoin pm-moukariNousiainen01.08.
F
ke 07.08.pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo05.08.
-
ke 07.08.pkEläinpuistokisatÄhtäri04.08.
-
ke 07.08.pkVakka-Suomen mestaruusottelutUusikaupunki04.08.
-
ke 07.08.seuracupPohjola Seuracup HämSY:n I - divisioonaUrjala05.08.
-
ke 07.08.poUngdomsserien omgång 3Mariehamn -
-
ke 07.08.seuraMetsä Group SeurakisatSaarijärvi -
-
ke 07.08.seuraMetsä Group SeurakisatKarkkila -
-
ke 07.08.seuraMetsä Group SeurakisatToholampi -
-
ke 07.08.seuraMetsä Group SeurakisatKauhajoki06.08.
-
to 08.08.pkOriveden Ponnistuksen Suojan kisatOrivesi06.08.
-
to 08.08.seuraMetsä Group SeurakisatPaimio05.08.
-
to 08.08.seuraMetsä Group SeurakisatKuopio06.08.
-
to 08.08.pkViispiikkinen-CupKannonkoski07.08.
-
to 08.08.seuraMetsä Group SeurakisatKiuruvesi -
-
pe-su 09.-11.08.SMSM-kilpailut M/N 16-17Savonlinna01.08.
F
pe 09.08.pkSomeron kaupunginmestaruuskisatSomero07.08.
-
la 10.08.pkHarjavallan Allianssin aikuisyleisurheilukisatHarjavalta26.07.
-
la 10.08.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 v, osa 2Kotka05.08.
-
la 10.08.pmUUDY pm-junnuviestit (9-15v.)Porvoo07.08.
-
la 10.08.amAluemestaruuskilpailut T/P 13Sastamala07.08.
-
la-su 10.-11.08.pkParayleisurheilun SM-kilpailutMIKKELI26.07.
-
la 10.08.pkPoU sprintitOutokumpu07.08.
-
la 10.08.pkPM-ottelut 9-15vLappeenranta07.08.
-
la 10.08.pkErkki Ahvenniemen MuistokeihäsLappajärvi07.08.
-
la 10.08.pkArvin Avoimet veteraanikisatLappajärvi07.08.
-
su 11.08.pmPm-viestit / LasyLahti -
-
ma 12.08.seuraMetsä Group SeurakisatJoroinen -
-
ma 12.08.seuracupPohjola Seuracup IISaarijärvi -
-
ma 12.08.akMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
F
ma 12.08.seuraMetsä Group SeurakisatRovaniemi 10.08.
-
ma 12.08.seuraMetsä Group SeurakisatTuusula, Jokela11.08.
-
ma 12.08.seuracupSeuracup 2, ykköslohkoRaisio08.08.
-
ma 12.08.seuracupSeuracup 2, ykköslohko 9v lajitRaisio -
-
ma 12.08.pkTarvasjoen Kesäkisat 7/10Lieto/Tarvasjoki11.08.
-
ma 12.08.seuraMetsä Group SeurakisatHamina -
-
ma 12.08.seuraMetsä Group SeurakisatJämsä -
-
ma 12.08.seuracupSeuracup II, PohjoislohkoLaitila08.08.
-
ma 12.08.seuracupSeuracup II, Pohjoislohko 9-sarjatLaitila08.08.
-