Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Kesäkuu 2024 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
  Heinäkuu 2024  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
  Elokuu 2024  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31       1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31  
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy WA
ma-ti 22.-23.07.amAluemestaruuskilpailut 14-15, eteläinen alueOrimattila19.07.
-
ma 22.07.pkSalaman Holjat kisatForssa19.07.
-
ma 22.07.pkPk. kilpailutYlistaro19.07.
-
ma 22.07.pmÖppna Åländska Mästerskapen, dag 1Mariehamn -
-
ma 22.07.seuraMetsä Group SeurakisatÄänekoski -
-
ma 22.07.seuraMetsä Group Seurakisatpudasjärvi20.07.
-
ma 22.07.seuraMetsä Group SeurakisatPerho -
-
ti 23.07.kansHäme GamesRiihimäki21.07.
E
ti 23.07.pkAikuisurheilijoiden av. Kansalliset Töysän KorppukisatTöysä22.07.
-
ti-ke 23.-24.07.pmEtelä-Savon Yleisurheilun 9-15v piirihuipentumaMIKKELI20.07.
-
ti 23.07.seuraMetsä Group SeurakisatHämeenlinna -
-
ti 23.07.pkDistriktstävlingMalax21.07.
-
ti 23.07.kävelySisu- ja aluemestaruuskävelytKauhava21.07.
-
ti 23.07.pkMahtikisatMaaninka21.07.
-
ti 23.07.pkHeinäkuun heitot ja hölkätParkano21.07.
-
ti 23.07.pkNouste keihäs,kuulaNousiainen 21.07.
-
ti 23.07.seuraMetsä Group SeurakisatIkaalinen -
-
ti 23.07.seuraMetsä Group SeurakisatParkano22.07.
-
ti 23.07.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 23.07.seuraMetsä Group SeurakisatHIRVENSALMI -
-
ke-to 24.-25.07.akEuroChallenge24Lahti21.07.
F
ke 24.07.pkPyhäselän juoksukarnevaalitJoensuu21.07.
-
ke 24.07.pkHämeenlinnan Tarmon Kesäkisa 2Hämeenlinna22.07.
-
ke 24.07.pkAlavuden nuorisokisatALAVUS22.07.
-
ke 24.07.seuraMetsä Group SeurakisatLiminka -
-
ke-to 24.-25.07.akAluemestaruuskilpailut 17-19v., Eteläinen alueSipoo / Sibbo21.07.
F
ke 24.07.seuraMetsä Group SeurakisatLEPPÄVIRTA24.07.
-
ke 24.07.kansPyrinnön kansallisetTampere20.07.
E
ke 24.07.pkPeeÄssä Lasten ottelukilpailut 3.Varpaisjärvi -
-
ke 24.07.pmÖppna Åländska Mästerskapen, dag 2Mariehamn -
-
ke 24.07.pmPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 3Parikkala21.07.
-
ke 24.07.seuraMetsä Group SeurakisatSaarijärvi -
-
ke 24.07.seuraMetsä Group SeurakisatLaitila23.07.
-
ke 24.07.seuraMetsä Group SeurakisatPunkaharju -
-
ke 24.07.akÄänekoski GamesÄänekoski21.07.
F
ke 24.07.seuraMetsä Group SeurakisatToholampi -
-
ke 24.07.seuraMetsä Group SeurakisatKauhajoki23.07.
-
ke 24.07.seuraMetsä Group SeurakisatEvijärvi -
-
to 25.07.pkKarjalainen seiväsgaalaJoensuu21.07.
-
to 25.07.pk48:e Jakob MarathonJakobstad21.07.
-
to 25.07.pkOriveden Ponnistuksen Suojan kisatOrivesi23.07.
-
to 25.07.pkLieksan junnukisatLieksa24.07.
-
to 25.07.pk Tuulisähkö-kisat 1Klaukkala23.07.
-
to 25.07.pkViikkokilpailu 4Lempaala24.07.
-
to 25.07.seuraMetsä Group SeurakisatLempäälä24.07.
-
to 25.07.akABC-kilpailutSavonlinna22.07.
F
to 25.07.akSpace Games 1Seinäjoki24.07.
-
to 25.07.seuraMetsä Group SeurakisatPello -
-
to 25.07.akKaarinan HeittokisatKaarina23.07.
-
pe 26.07.akLohja Games 2024Lohja23.07.
-
pe 26.07.seuraMetsä Group SeurakisatJanakkala -
-
pe 26.07.akKälviä GamesKälviä22.07.
-
la 27.07.pkUnikeon aamuhölkkäNaantali25.07.
-
la-su 27.-28.07.pkLohja Junior Games 2024Lohja22.07.
-
la-su 27.-28.07.pmpm-sisulisähuipentumaKaarina22.07.
-
la 27.07.pkLasyn Pm-huipentuma osa 2Iitti24.07.
-
la-su 27.-28.07.pmSisuhuipentumaT/P9-15Alajärvi21.07.
-
la-su 27.-28.07.pkKeski-Pohjanmaan 9-15v piirihuipentumaKokkola23.07.
-
la-su 27.-28.07.pkPm-sisulisähuipentumaJämsä22.07.
-
la-su 27.-28.07.pmKnattefinalen 9-13 årPedersöre24.07.
-
la-su 27.-28.07.pmDM 14-15 årPedersöre24.07.
-
la-su 27.-28.07.pmHämSY:n pm-sisulisähuipentumaTampere24.07.
-
la 27.07.akLapin LeiskautuksetRovaniemi21.07.
-
la 27.07.akSiilinjärvi GamesSiilinjärvi22.07.
-
la 27.07.akTopgames SprintPorvoo - Borgå24.07.
F
la 27.07.pkHelsinki Twilight RunHelsinki -
-
su 28.07.pkLasy pm-huipentumaLahti25.07.
-
su 28.07.pkHarri Mannermaan 65v-juhlajuoksuVantaa25.07.
-
su 28.07.pkLieksan urheilukentän avajaiskisatLieksa23.07.
-
ma 29.07.pkRimaralli 3Espoo26.07.
-
ma 29.07.po17v Piiriottelu (EPU-Hämsy-Saty-Varsy)Parkano26.07.
-
ma 29.07.akEspoonlahden heittokisatEspoo27.07.
-
ma 29.07.pkLuokittelukilpailut / KeU cup 4Savonlinna, Kerimäki28.07.
-
ma 29.07.pkTarvasjoen Kesäkisat 6/10Lieto/Tarvasjoki28.07.
-
ma 29.07.seuraMetsä Group SeurakisatPerho -
-
ma 29.07.seuraMetsä Group SeurakisatÄänekoski -
-
ti-ke 30.-31.07.pm9-13-vuotiaiden Pohjois-Karjalan pm-huipentumaJoensuu25.07.
-
ti 30.07.pkAhkeran arkiheitotLahti27.07.
-
ti 30.07.pkSuomenselän kisatTöysä27.07.
-
ti 30.07.pmpm-viestit T/P13-15Salo26.07.
-
ti 30.07.seuraMetsä Group SeurakisatAkaa, Toijala28.07.
-
ti 30.07.akUusimaa GP 3.osakilpailuJärvenpää27.07.
F
ti 30.07.pkKiilojen kesäkisatHaapajärvi28.07.
-
ti 30.07.pkUrjalan Urheilijoiden mestaruuskisatUrjala28.07.
-
ti 30.07.pkPorvoon juniorikisa 3 - Borgå juniortävling 3Porvoo - Borgå26.07.
-
ti 30.07.pmAvoimet Satakunnan Mestaruuskilpailut 17, 19, N/M, osa 1Pori27.07.
-
ti 30.07.seuraMetsä Group SeurakisatIkaalinen -
-
ti 30.07.seuraMetsä Group SeurakisatPyhäntä -
-
ti 30.07.seuraMetsä Group SeurakisatYlämaa -
-
ti 30.07.seuraMetsä Group SeurakisatOrimattila -
-
ti 30.07.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ke 31.07.pkSeiväskoulun päätöskisaRiihimäki29.07.
-
ke 31.07.seuraMetsä Group SeurakisatSiilinjärvi29.07.
-
ke 31.07.seuraMetsä Group SeurakisatHYVINKÄÄ31.07.
-
ke 31.07.pkEekoo Kesäkisa - EKY Matalan kynnyksen cup osa 3Lappeenranta29.07.
-
ke 31.07.seuraMetsä Group SeurakisatValkeala -
-
ke 31.07.seuraMetsä Group SeurakisatNurmijärvi -
-
ke 31.07.pkJunnut radalle Tampere30.07.
-
ke 31.07.pmAvoimet Satakunnan Mestaruuskilpailut 17, 19, N/M, osa 2Pori28.07.
-
ke-to 31.07.-01.08.pmAikuisurheilijoiden avoimet piirinmestaruuskilpailut (SAUL)Kajaani25.07.
-
ke 31.07.seuraMetsä Group SeurakisatKokkola29.07.
-
ke 31.07.seuraMetsä Group SeurakisatSaarijärvi -
-
ke 31.07.seuraMetsä Group SeurakisatNedervetil / Alaveteli29.07.
-
ke 31.07.seuraMetsä Group SeurakisatToholampi -
-
to 01.08.pkHyppykoulun päätöskilpailuRiihimäki30.07.
-
to 01.08.pkIitti-hölkkäKausala30.07.
-
to 01.08.seuraMetsä Group SeurakisatNakkila30.07.
-
to 01.08.pkViispiikkinen cupSaarijärvi -
-
to 01.08.pkAktia Junior Games del 2Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa29.07.
-
to 01.08.pm pm-sisulisäviestit P/T9-11 Raisio28.07.
-
to 01.08.seuraMetsä Group SeurakisatVaasa (Vähäkyrö) -
-
to 01.08.seuraMetsä Group SeurakisatKiuruvesi -
-
to 01.08.seuraMetsä Group SeurakisatPello -
-
to 01.08.seuraMetsä Group SeurakisatAkaa, Toijala30.07.
-
pe-su 02.-04.08.SMSM-kilpailut P/T 14-15Helsinki25.07.
-
pe-su 02.-04.08.SMSM-kilpailut M/N 19-22Riihimäki25.07.
F
pe 02.08.pkAhkera vs. Pyrintö -seuraotteluLahti01.08.
-
la 03.08.maantie3. Hamina TattoojuoksuHamina31.07.
-
la 03.08.pkJuvan kisatJuva29.07.
-
la 03.08.pkHannun heittokilpailutVarpaisjärvi29.07.
-
la 03.08.pkAikuisurheilijoiden heittocup 4/5Kouvola/Inkeroinen27.07.
-
su 04.08.pkSAUL Elokuun TuloskisaVihti02.08.
-
ma 05.08.seuraMetsä Group SeurakisatJoutseno01.08.
-
ma 05.08.pkPaunu Games IIIJämsä02.08.
-
ma 05.08.seuraMetsä Group SeurakisatPori04.08.
-
ma 05.08.seuraMetsä Group SeurakisatLapua -
-
ma 05.08.seuraMetsä Group SeurakisatRaisio -
-
ma 05.08.seuraMetsä Group SeurakisatAlavus04.08.
-
ma 05.08.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere03.08.
-
ma 05.08.seuraMetsä Group Seurakisatpudasjärvi -
-
ma 05.08.seuraMetsä Group SeurakisatPerho -
-
ti 06.08.pkM/N 200m (Pohjois-Karjalan Seuracupin lisälajit)Outokumpu03.08.
-
ti 06.08.pkKultajousi kuukausikisa 3.osakilpailuKuopio04.08.
-
ti 06.08.pkHippokisatSalo04.08.
-
ti 06.08.seuraMetsä Group SeurakisatHuittinen -
-
ti 06.08.seuraMetsä Group SeurakisatKuopio04.08.
-
ti 06.08.seuracupPohjola Seuracup Pohjois-Karjalan 2. osakilpailuOutokumpu03.08.
-
ti 06.08.seuracupPohjola Seuracup II.osakilpailuOulu04.08.
-
ti 06.08.akReilu Cup 4Lahti04.08.
F
ti 06.08.pkParman mestaruuskilpailut 2Lieto03.08.
-
ti 06.08.pkDT i SmedsbyKorsholm04.08.
-
ti 06.08.pkElokuun iltakilpailuAlavieska04.08.
-
ti 06.08.pkTeuvan Rivakka YU-KilpailuTeuva05.08.
-
ti 06.08.seuraMetsä Group SeurakisatIkaalinen -
-
ti 06.08.seuraMetsä Group SeurakisatSoini -
-
ti 06.08.seuraMetsä Group SeurakisatRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa04.08.
-
ti 06.08.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 06.08.akAvoin pm-moukariNousiainen01.08.
F
ke 07.08.pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo05.08.
-
ke 07.08.pkEläinpuistokisatÄhtäri04.08.
-
ke 07.08.pkVakka-Suomen mestaruusottelutUusikaupunki04.08.
-
ke 07.08.seuracupPohjola Seuracup HämSY:n I - divisioonaUrjala05.08.
-
ke 07.08.poUngdomsserien omgång 3Mariehamn -
-
ke 07.08.seuraMetsä Group SeurakisatSaarijärvi -
-
ke 07.08.seuraMetsä Group SeurakisatKarkkila -
-
ke 07.08.seuraMetsä Group SeurakisatToholampi -
-
ke 07.08.seuraMetsä Group SeurakisatKauhajoki06.08.
-
to 08.08.pkOriveden Ponnistuksen Suojan kisatOrivesi06.08.
-
to 08.08.seuraMetsä Group SeurakisatPaimio05.08.
-
to 08.08.seuraMetsä Group SeurakisatKuopio06.08.
-
to 08.08.pkViispiikkinen-CupKannonkoski07.08.
-
to 08.08.seuraMetsä Group SeurakisatKiuruvesi -
-
pe-su 09.-11.08.SMSM-kilpailut M/N 16-17Savonlinna01.08.
F
pe 09.08.pkSomeron kaupunginmestaruuskisatSomero07.08.
-
la 10.08.pkHarjavallan Allianssin aikuisyleisurheilukisatHarjavalta26.07.
-
la 10.08.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 v, osa 2Kotka05.08.
-
la 10.08.pmUUDY pm-junnuviestit (9-15v.)Porvoo07.08.
-
la 10.08.amAluemestaruuskilpailut T/P 13Sastamala07.08.
-
la-su 10.-11.08.pkParayleisurheilun SM-kilpailutMIKKELI26.07.
-
la 10.08.pkPoU sprintitOutokumpu07.08.
-
la 10.08.pkPM-ottelut 9-15vLappeenranta07.08.
-
la 10.08.pkErkki Ahvenniemen MuistokeihäsLappajärvi07.08.
-
la 10.08.pkArvin Avoimet veteraanikisatLappajärvi07.08.
-
su 11.08.pmPm-viestit / LasyLahti -
-
ma 12.08.seuraMetsä Group SeurakisatJoroinen -
-
ma 12.08.seuracupPohjola Seuracup IISaarijärvi -
-
ma 12.08.akMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
F
ma 12.08.seuraMetsä Group SeurakisatRovaniemi 10.08.
-
ma 12.08.seuraMetsä Group SeurakisatTuusula, Jokela11.08.
-
ma 12.08.seuracupSeuracup 2, ykköslohkoRaisio08.08.
-
ma 12.08.seuracupSeuracup 2, ykköslohko 9v lajitRaisio -
-
ma 12.08.pkTarvasjoen Kesäkisat 7/10Lieto/Tarvasjoki11.08.
-
ma 12.08.seuraMetsä Group SeurakisatHamina -
-
ma 12.08.seuraMetsä Group SeurakisatJämsä -
-
ma 12.08.seuracupSeuracup II, PohjoislohkoLaitila08.08.
-
ma 12.08.seuracupSeuracup II, Pohjoislohko 9-sarjatLaitila08.08.
-
ti 13.08.pkPohjola seuracup IILappeenranta08.08.
-
ti 13.08.seuracupEtelä-Savon Seuracupin II osaMikkeli / Ristiina11.08.
-
ti 13.08.seuracupSeuracup II osakilpailu, Pohjois-SaavoIisalmi08.08.
-
ti 13.08.seuracupPohjola Seuracup piirikisa 2Espoo09.08.
-
ti 13.08.seuracupSeuracup 2. osakilpailu UudyRiihimäki10.08.
-
ti 13.08.pkSeuracup 2 Etelälohko, 9v lajitKaarina10.08.
-
ti 13.08.pkSeuracup 2 EtelälohkoKaarina10.08.
-
ti 13.08.seuracupPohjola Seuracup 2. osakilpailuALAVUS11.08.
-
ti 13.08.seuracupPohjola Seuracup piirikisa IIKankaanpää10.08.
-
ti 13.08.pkSäästöpankin kesäkisatUrjala11.08.
-
ti 13.08.seuraMetsä Group SeurakisatPyhäntä -
-
ti 13.08.seuraMetsä Group SeurakisatOrimattila -
-
ti 13.08.seuracupNÅID Föreningscup 2 / NÅID Seuracup 2Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa10.08.
-
ke 14.08.seuraMetsä Group SeurakisatRiihimäki -
-
ke 14.08.akUusimaa GP - 4. osakilpailuNurmijärvi11.08.
F
ke 14.08.akHarju Cup 3Jyväskylä11.08.
F
ke 14.08.pkLuokittelukilpailut / KeU cup 5Savonlinna, Kerimäki13.08.
-
ke 14.08.pkSuomenselän kisatVirrat11.08.
-
ke 14.08.pk53. VasakisaPorvoo - Borgå11.08.
-
ke 14.08.pkSäästöpankki GamesKristiinankaupunki13.08.
-
ke 14.08.seuraMetsä Group SeurakisatUurainen -
-
ke 14.08.pkMänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailutMänttä-Vilppula11.08.
-
ke-to 14.-15.08.pmHämSY:n M/N pm-kilpailutKangasala10.08.
-
ke 14.08.seuraMetsä Group SeurakisatVirrat -
-
ke 14.08.seuraMetsä Group SeurakisatKarkkila -
-
ke 14.08.seuraMetsä Group SeurakisatPunkaharju -
-
to 15.08.seuraMetsä Group SeurakisatHelsinki -
-
to 15.08.seuraMetsä Group SeurakisatJanakkala -
-
to 15.08.seuraMetsä Group SeurakisatHYVINKÄÄ15.08.
-
to 15.08.seuraMetsä Group SeurakisatKaarina -
-
to 15.08.pmT/P12-13 pm-2ottelut ja T/P14-15 pm-ottelutMynämäki10.08.
-
to 15.08.seuraMetsä Group SeurakisatMerijärvi -
-
to 15.08.seuraMetsä Group SeurakisatPello -
-
pe-la 16.-17.08.maantiePaavo Nurmi MarathonTurku -
-
la 17.08.pmPSY 9-15v Sisulisämoniottelut Varkaus13.08.
-
la-su 17.-18.08.pmUudy pm 9-15 v.Järvenpää14.08.
-
la-su 17.-18.08.pmKymenlaakson pm-huipentumat T/P9-15Kouvola12.08.
-
la 17.08.pmPm-sisuviestitVaasa (Vähäkyrö)13.08.
-
la 17.08.pmSatakunnan viestihuipentumaKankaanpää14.08.
-
la 17.08.pmKnattemångkampKorsholm15.08.
-
la 17.08.pmHämSY:n pm-sisulisäviestitLempaala14.08.
-
la 17.08.GPMotonet GP OuluOulu09.08.
D
su 18.08.pk57. Auliksen OlympialaisetJämsä15.08.
-
su 18.08.pmKeski-Pohjanmaan SisuottelutToholampi15.08.
-
su 18.08.pkElokuun kisatKemi14.08.
-
su 18.08.pmPohjois-Karjalan pm-moniottelutLieksa13.08.
-
su 18.08.akTour de Hammer OuluOulu13.08.
-
su 18.08.akVuosaari GamesHelsinki16.08.
-
su 18.08.pkEkin MuistokisatTöysä14.08.
-
ma 19.08.pkUrheilukoulun viikkokisa 3Forssa18.08.
-
ma 19.08.seuraMetsä Group SeurakisatPaimio16.08.
-
ma 19.08.pkRaision Kuulan mestaruuskilpailutRaisio16.08.
-
ma 19.08.seuraMetsä Group SeurakisatNurmijärvi -
-
ma 19.08.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere17.08.
-
ti 20.08.pkIU avoimet seuranmestaruuskisat - EKY Matalan kynnyksen cup osa 4Imatra18.08.
-
ti 20.08.pkSeuraottelu Esa-Salama-RyskeSomero18.08.
-
ti 20.08.seuraMetsä Group SeurakisatIitti19.08.
-
ti 20.08.akHyvän Tuulen Kisat 2Helsinki17.08.
F
ti 20.08.akEtelä-Pohojalaanen Timattiliiga, osakilpailu 5Kauhava18.08.
-
ti 20.08.seuraMetsä Group SeurakisatSoini -
-
ti 20.08.seuraMetsä Group SeurakisatOrimattila -
-
ti 20.08.seuraMetsä Group SeurakisatHIRVENSALMI -
-
ti 20.08.akNouste kuulaNousiainen 17.08.
F
ke 21.08.kansEltsun kansallisetHelsinki17.08.
E
ke 21.08.pkPohjois-Karjalan pm-viestitJoensuu18.08.
-
ke 21.08.pkKiskon mestaruus- Heitot ja Pitkät aidatRiihimäki 19.08.
-
ke 21.08.pmEtelä-Savon 9-15 OtteluhuipentumaMIKKELI18.08.
-
ke 21.08.pmpm-viestit 9-15v KeSYJyväskylä18.08.
-
ke 21.08.seuraMetsä Group SeurakisatRiihimäki20.08.
-
ke 21.08.pkVakka-Suomen MestaruuskilpailutLaitila18.08.
-
ke 21.08.pkElmonet/ SeuranmestaruuskilpailutVirrat18.08.
-
ke 21.08.akTarmon pikajuoksuiltaHämeenlinna -
-
ke 21.08.akSpace Games 2Seinäjoki20.08.
-
ke 21.08.pkPeeÄssä Lasten ottelukilpailut 4.Varpaisjärvi -
-
ke 21.08.pkPorvoon juniorikisa 4 - Borgå juniortävling 4Porvoo - Borgå19.08.
-
ke 21.08.seuraMetsä Group SeurakisatMarttila -
-
ke 21.08.seuraMetsä Group SeurakisatVirrat -
-
ke 21.08.seuraMetsä Group SeurakisatKarkkila -
-
ke 21.08.seuraMetsä Group SeurakisatKauhajoki20.08.
-
to 22.08.pmKymenlaakson pm-viestit 9-15vHamina18.08.
-
to 22.08.pkViikkokilpailu 5, LeKin mestaruusLempaala21.08.
-
to 22.08.pkRyskeen kesäkisa IIITammela19.08.
-
to 22.08.seuraMetsä Group SeurakisatLempäälä21.08.
-
to 22.08.pkDT i SmedsbyKorsholm20.08.
-
to 22.08.pkAktia Junior Games del 3Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa19.08.
-
to 22.08.pkAkaan kaupunginmestaruuskilpailutAkaa19.08.
-
to 22.08.akElokuun kisatYlivieska18.08.
-
pe 23.08.seuraMetsä Group SeurakisatJanakkala -
-
pe 23.08.pkNouste Keihäs Lieto20.08.
-
la 24.08.pkBMW Helsinki MarathonHelsinki -
-
la-su 24.-25.08.SMSM-moniottelut M/N 22-19-17Laitila16.08.
-
la-su 24.-25.08.SMSM-moniottelut T/P14-15Uusikaupunki16.08.
-
la-su 24.-25.08.akBarents Summer GamesKemi -
F
la-su 24.-25.08.pmHelsyn junnuhuipentuma 9-13vHelsinki21.08.
-
la 24.08.pmHämSYn N/M pm 10 000 mTampere21.08.
-
la 24.08.pkPeeAssä Cup 3-osakilpailuVarkaus20.08.
-
la 24.08.pkPiirinmestaruusviestit 9-17 vImatra20.08.
-
la 24.08.pkHervannan XXXII JuhlakisatTampere21.08.
-
la 24.08.akAhkeran heitto-otteluLahti21.08.
F
la 24.08.pkKälviä Games IIKÄLVIÄ21.08.
-
la 24.08.pkNiilon kymppi (Niilo 90-vuotta)Suonenjoki22.08.
-
su 25.08.pmpm-ottelut osa 2 (9-13v)Joutsa21.08.
-
su 25.08.pkSirkjärven ympärijuoksuLappeenranta (Ylämaa)22.08.
-
su 25.08.pkValkeakosken NuorisokisatValkeakoski23.08.
-
su 25.08.pmMuurolan Piikki - maantiejuoksutapahtumaMuurola, Rovaniemi -
-
su 25.08.GPMotonet GPTampere18.08.
C
ma 26.08.akMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
F
ma 26.08.pkAkilles mästerskap 5 - Akilleen mestaruuskisat 5Borgå - Porvoo24.08.
-
ma 26.08.pkTarvasjoen Kesäkisat 8/10Lieto/Tarvasjoki25.08.
-
ma 26.08.pkUrjalan kunnamestaruuskisatUrjala24.08.
-
ma 26.08.pkPaimion kaupungin yleisurheilumestaruuskilpailutPaimio18.08.
-