Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Heinäkuu 2020 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
  Elokuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31           1 2
32 3 4 5 6 7 8 9
33 10 11 12 13 14 15 16
34 17 18 19 20 21 22 23
35 24 25 26 27 28 29 30
36 31            
  Syyskuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
la 01.08.pmLaSY:n pm-huipentuma, osa 1Asikkala29.07.
la-su 01.-02.08.pmUudyn pm 9-15vKerava29.07.
la-su 01.-02.08.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-huipentumaOutokumpu26.07.
la-su 01.-02.08.pkMondo myötätuulikisatLappeenranta27.07.
la 01.08.pkPNM TrailNousiainen -
la 01.08.pkKaarinan kiekko ja kuulaKaarina28.07.
la 01.08.pkSisu huipentuma ja viestit Lappi Länsi-PohjaKemi30.07.
la 01.08.pkToivon KipinäVarkauden Kangaslampi -
la-su 01.-02.08.pmPM-huipentuma 9-15vKouvola/Kuusankoski28.07.
la 01.08.pkPyhtään juoksutapahtuma (Reiskan maratonit, Pyhtään Kymppi ja lasten minimaratonit), PyhtääPyhtää/Huutjärvi25.07.
la 01.08.karnMoukarikarnevaalitKaustinen28.07.
la 01.08.pkTuisku heitotRusko (Vahto) -
la 01.08.akVuosaari GamesHelsinki28.07.
la-su 01.-02.08.pmKainuun sisuhuipentumaKajaani28.07.
la 01.08.pkHeittokisatIisalmi29.07.
la 01.08.pkPiirikunnallinen korkeuskilpailuKuusankoski31.07.
la 01.08.pkHämeenlinnan Kaupunkimaraton, puolimaraton ja kymppiHämeenlinna -
la 01.08.pkElokuun KisatKemi30.07.
la 01.08.GPMotonet GP KuortaneKuortane25.07.
la 01.08.pkEspoonlahden heittokisatEspoo29.07.
la 01.08.pkHelsinki Twilight RunHelsinki -
su 02.08.pmLaSY:n pm-huipentuma, osa 2Lahti30.07.
su 02.08.amAluemestaruusviestitSaarijärvi28.07.
su 02.08.pkSAUL:n avoimet kansalliset yleisurheilukilpailutKouvola/Inkeroinen31.07.
su 02.08.pkElokuun seiväsTornio30.07.
su 02.08.pkToijala Junior GamesAkaan Toijala31.07.
su 02.08.pkPihtiputaan Tuiskun tuloskisatPihtipudas30.07.
su 02.08.pkKieKuMo Cup IIIVirrat30.07.
su 02.08.pkKasttävling - HeittokilpaluRaseborg/Bromarv - Raasepori/Bromarv30.07.
su 02.08.pkSiikalatva cup II osakilpailuSiikalatva -
su 02.08.pkAktia-MaantiejuoksucupVantaa02.08.
su 02.08.pkEspoonlahden heittokisatEspoo30.07.
su 02.08.amAluemestaruusviestitTampere 28.07.
ma 03.08.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 03.08.akTampereen mestaruuskilpailutTampere31.07.
ma 03.08.seuracupSeuracup II-osaMikkeli31.07.
ma 03.08.pkArctic-heitotRovaniemi02.08.
ma 03.08.seuracupSeuracup kilpailuSastamala01.08.
ma 03.08.pkAktia Junior Games del 2Raseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari30.07.
ma 03.08.seuraSilja Line SeurakisatKärsämäki -
ma 03.08.seuraSilja Line SeurakisatPudasjärvi -
ma 03.08.pkTampereen mestaruuskilpailutTampere31.07.
ma 03.08.pkElokuun KisatYlivieska02.08.
ma 03.08.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 03.08.pkFyrrypinkaasutvähäkyrö, Vaasa02.08.
ma 03.08.pkavoimet Vakka-Suomen ratakävelytMynämäki31.07.
ma 03.08.pkNokian Kiekko Ranking 2020Nokia02.08.
ma 03.08.seuraSeurakisatTammela -
ma 03.08.seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
ti 04.08.pkKiskon seiväskoulun päätöskilpailuRiihimäki02.08.
ti 04.08.seuraSilja Line SeurakisatKuopio02.08.
ti 04.08.pkKultajousi kuukausikisat 3/4Kuopio02.08.
ti 04.08.seuracupSeuracup piirikisaOulu30.07.
ti 04.08.seuraSeurakisatIitti03.08.
ti 04.08.akTilastopajacup 7, Kalevan Kisojen esikisatTurku01.08.
ti 04.08.pkK-Marketin kisatJoensuu -
ti 04.08.pkKU-68 Viikkokisa IIIKangasala03.08.
ti 04.08.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen04.08.
ti 04.08.pkKeuruun seiväskilpailuKeuruu03.08.
ti 04.08.pkPorvoon viikkokisa 3 - Borgå veckotävling 3Porvoo - Borgå31.07.
ti 04.08.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 04.08.seuraSeurakisatLapinlahti -
ti 04.08.pkRastin kuulailtaSuomussalmi04.08.
ti 04.08.pkRiennon seiväskisaSavonlinna03.08.
ti 04.08.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen -
ti 04.08.pkSeipään ja kuulan tuloskisaKalajoki02.08.
ti 04.08.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki04.08.
ke 05.08.seuraSeurakisatHyvinkää04.08.
ke 05.08.seuraSeurakisatVarkaus -
ke 05.08.GPMotonet GP EspooEspoo26.07.
ke 05.08.pkPaunu Games IVJämsä02.08.
ke 05.08.pkpk Aikuisurheilijoiden korkeushypyn tuloskisaSulkava -
ke 05.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 05.08.pkViikkokisat IIIVirrat02.08.
ke 05.08.seuraSilja Line SeurakisatKerava05.08.
ke 05.08.seuraSeurakisatHaukipudas04.08.
ke 05.08.pkLähiTapiolan NuorisokisatLaitila02.08.
ke 05.08.pkAlavuden nuorisokisatAlavus03.08.
ke 05.08.pkHSU kilpailutHyvinkää03.08.
ke 05.08.pkKuulakilpailu-KultävlingVasa03.08.
ke 05.08.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 05.08.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju04.08.
ke 05.08.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 05.08.seuraSeurakisatLappeenranta (Ylämaa) -
ke 05.08.pkVääksyn heittokisaAsikkala04.08.
ke 05.08.seuraSilja Line SeurakisatLIMINKA -
ke 05.08.pkHämeen piirin III-lohkon yleisurheilukilpailutForssa03.08.
ke 05.08.seuraSilja Line SeurakisatVirrat -
ke 05.08.seuraSeurakisatSahalahti -
ke 05.08.pkVSVetU:n avoimet pm-kilpailutSalo02.08.
ke 05.08.pkTöysän EloheitotAlavus/Töysä04.08.
ke 05.08.seuraSeurakisatNykarleby05.08.
to 06.08.pkJanan mestaruuskisatJanakkala01.08.
to 06.08.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 06.08.seuraSeurakisatRaahe -
to 06.08.seuraSilja Line SeurakisatNurmijärvi05.08.
to 06.08.pkVks cup PylkönmäkiPylkönmäki06.08.
to 06.08.pkOsuuspankin HIPPO-kisatLempäälä -
to 06.08.pkHippo viikkokisaValkeakoski04.08.
to 06.08.pkHeitto- ja hyppykilpailutKaavi04.08.
to 06.08.pkSisulisätOrivesi04.08.
to 06.08.seuraSeurakisatLempäälä -
to 06.08.pkKev kisatKuusamo02.08.
to 06.08.seuraSeurakisatHartola -
to 06.08.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 06.08.pkHeidehofin rykäisyVantaa03.08.
pe-su 07.-09.08.SMSM-kilpailut M/N17-16Pedersöre30.07.
pe-su 07.-09.08.SMSM-kilpailut P/T 15-14Naantali30.07.
pe 07.08.seuraSeurakisatRauma06.08.