Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Heinäkuu 2020 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
  Elokuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31           1 2
32 3 4 5 6 7 8 9
33 10 11 12 13 14 15 16
34 17 18 19 20 21 22 23
35 24 25 26 27 28 29 30
36 31            
  Syyskuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 27.07.pkUnikeon seiväskisatNaantali26.07.
ma 27.07.seuraSeurakisatPaimio25.07.
ma 27.07.seuraSeurakisatHankasalmi26.07.
ma-ti 27.-28.07.pmEtelä-Savon yleisurheilun 9-15v. piirihuipentumaMikkeli24.07.
ma-ti 27.-28.07.amAluemestaruuskilpailut 17/19v, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue Helsinki24.07.
ma 27.07.seuraSilja Line SeurakisatKärsämäki -
ma 27.07.pkHämeenlinnan Tarmon viikkokisatHämeenlinna24.07.
ma-ti 27.-28.07.pmHämsyn M/N pm-kisat Nokia24.07.
ma 27.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 27.07.pkSommarsprinten 2Mariehamn -
ma 27.07.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 27.07.pkyu veteraanien pm kilpailut ja lujan kansalliset yu veteraanikisat saulLaihia26.07.
ma 27.07.pkLisälaji - DT i Malax 2/2Malax26.07.
ma 27.07.seuraSilja Line SeurakisatHUUTJÄRVI26.07.
ma 27.07.kansÄänekoski GamesÄänekoski23.07.
ma 27.07.pkMoukaripörssin kiekkokisaPori25.07.
ma 27.07.pkDT i Malax 2/2Malax26.07.
ma 27.07.seuraSilja Line SeurakisatPudasjärvi -
ma 27.07.seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
ti 28.07.akTilastopajacup 6Turku25.07.
ti 28.07.pmpm kymppi, nuorten esteet ja aitajuoksutTurku25.07.
ti 28.07.seuraSeurakisatPori27.07.
ti 28.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 28.07.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 v, osa 2Kouvola/Koria25.07.
ti 28.07.seuraSeurakisatKajaani27.07.
ti 28.07.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen28.07.
ti 28.07.pkViiskuntakisatSoini27.07.
ti 28.07.pkHeittokilpailutMikkeli -
ti 28.07.pkKipinän pk-kesäkisat IIKajaani27.07.
ti 28.07.pkDT i BennäsPedersöre 26.07.
ti 28.07.pkTuloskisaOulu26.07.
ti 28.07.seuraSeurakisatMyrskylä -
ke 29.07.pmAikuisurheilijoiden kansalliset E-P:n pm-kilpailutTöysä27.07.
ke 29.07.pkHäme Games JuniorRiihimäki27.07.
ke 29.07.akPohjantähti- Games, Piirin GP-osakilpailuPudasjärvi26.07.
ke 29.07.pkOla Fågelberg juoksutHelsinki -
ke 29.07.pkJunnut RadalleTampere26.07.
ke 29.07.pkOutokummun tuloskisatOutokumpu28.07.
ke 29.07.pkNopsan mestaruuskilpailutPori, Noormarkku28.07.
ke 29.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 29.07.pkIntersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja kuulaSiilinjärvi26.07.
ke-to 29.-30.07.amAluemestaruuskisat T/P14,15 v - Regionmästerskap F/P 14,15 år, Eteläinen- ja Kaakkoinen alueBorgå - Porvoo26.07.
ke 29.07.pkHannun heitotParikkala26.07.
ke 29.07.seuraSeurakisatSahalahti -
ke 29.07.pkSalaman Holjat nuorisokisatForssa27.07.
ke 29.07.seuraSeurakisatSäkylä -
ke 29.07.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi26.07.
ke 29.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
to 30.07.kansHäme GamesRiihimäki27.07.
to 30.07.pkVesan kisatRaahe29.07.
to 30.07.poPiiriottelu (SatY, VarSY, EPU, HämSY)PORI27.07.
to 30.07.seuraSeurakisatAsikkala29.07.
to 30.07.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 30.07.pkSommarsprinten 3Mariehamn -
to 30.07.akKauhavan nuorisokilpailutKauhava28.07.
to 30.07.pkDT i LarsmoLarsmo29.07.
to 30.07.pk3.seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina -
to 30.07.pkKEV-heittokisatKuusamo29.07.
to 30.07.pkSisulisätOrivesi28.07.
pe 31.07.pkKeihäskoulun keihäskisaKuopio30.07.
pe 31.07.pkSeuracup piirikilpailuVeteli29.07.
pe 31.07.seuraSilja Line SeurakisatKokkola30.07.
la 01.08.pmLaSY:n pm-huipentuma, osa 1Asikkala29.07.
la 01.08.pkKaarinan kiekko ja kuulaKaarina28.07.
la-su 01.-02.08.pkMondo myötätuulikisatLappeenranta27.07.
la-su 01.-02.08.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-huipentumaOutokumpu26.07.
la 01.08.pkPNM TrailNousiainen -
la-su 01.-02.08.pmUudyn pm 9-15vKerava29.07.
la 01.08.pkToivon KipinäVarkauden Kangaslampi -
la 01.08.pkSisu huipentuma ja viestit Lappi Länsi-PohjaKemi30.07.
la-su 01.-02.08.pmPM-huipentuma 9-15vKouvola/Kuusankoski28.07.
la 01.08.pkPyhtään juoksutapahtuma (Reiskan maratonit, Pyhtään Kymppi ja lasten minimaratonit), PyhtääPyhtää/Huutjärvi25.07.
la 01.08.karnMoukarikarnevaalitKaustinen28.07.
la 01.08.pkTuisku heitotRusko (Vahto) -
la-su 01.-02.08.pmKainuun sisuhuipentumaKajaani28.07.
la 01.08.pkHeittokisatIisalmi29.07.
la 01.08.akVuosaari GamesHelsinki28.07.
la 01.08.pkPiirikunnallinen korkeuskilpailuKuusankoski31.07.
la 01.08.pkHämeenlinnan Kaupunkimaraton, puolimaraton ja kymppiHämeenlinna -
la 01.08.pkEspoonlahden heittokisatEspoo29.07.
la 01.08.pkElokuun KisatKemi30.07.
la 01.08.GPMotonet GP KuortaneKuortane25.07.
la 01.08.pkHelsinki Twilight RunHelsinki -
su 02.08.pmLaSY:n pm-huipentuma, osa 2Lahti30.07.
su 02.08.amAluemestaruusviestitSaarijärvi28.07.
su 02.08.pkSAUL:n avoimet kansalliset yleisurheilukilpailutKouvola/Inkeroinen31.07.
su 02.08.pkToijala Junior GamesAkaan Toijala31.07.
su 02.08.pkElokuun seiväsTornio30.07.
su 02.08.pkPihtiputaan Tuiskun tuloskisatPihtipudas30.07.
su 02.08.pkKieKuMo Cup IIIVirrat30.07.
su 02.08.pkKasttävling - HeittokilpaluRaseborg/Bromarv - Raasepori/Bromarv30.07.
su 02.08.pkSiikalatva cup II osakilpailuSiikalatva -
su 02.08.pkAktia-MaantiejuoksucupVantaa02.08.
su 02.08.pkEspoonlahden heittokisatEspoo30.07.
su 02.08.amAluemestaruusviestitTampere 28.07.