Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
ma 28.06. | ak | LIVAL-Games | Sipoo / Sibbo | 26.06. | - |
ma-ti 28.-29.06. | kans | Olympiaranking | Vaasa | 23.06. | - |
ti 29.06. | seuracup | Seuracup 1. Ykköslohko | Naantali | 24.06. | - |
ti 29.06. | seuracup | Seuracup I, ykköslohko 9v lajit | Naantali | 24.06. | - |
ti 29.06. | seuracup | Seuracup I, etelälohko 9v lajit | Salo | 26.06. | - |
ti 29.06. | seuracup | Seuracup I, Pohjoislohko | Mynämäki | 25.06. | - |
ti 29.06. | seuracup | Seuracup I, etelälohko | Salo | 26.06. | - |
ti 29.06. | po | Ungdomsserien omgång 2 | Lemland | - | - |
ti 29.06. | seuracup | Seuracup I, Pohjoislohko 9v lajit | Mynämäki | 25.06. | - |
to-su 01.-04.07. | karn | Lohjan kuula- ja kiekkokarnevaalit | Lohja | 28.06. | - |
to-su 01.-04.07. | karn | Moukarikarnevaalit | Kaustinen | 29.06. | - |
to-la 01.-03.07. | karn | Lempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit | Lempäälä | 29.06. | - |
to-la 01.-03.07. | karn | Jämsän kestävyysjuoksu- ja kävelykarnevaalit | Jämsä | 28.06. | - |
to-su 01.-04.07. | karn | Keihäskarnevaalit | Pihtipudas | 25.06. | - |
to-su 01.-04.07. | karn | 42. Someron seiväskarnevaalit | Somero | 28.06. | - |
to 01.07. | karn | Aitajuoksukarnevaalit | Jämsänkoski | 29.06. | - |
su 04.07. | maantie | 48. Pyynikki-juoksu | Tampere | 27.06. | - |
su 04.07. | karn | Pikajuoksukarnevaalit | Jämsänkoski | 02.07. | - |
ti 06.07. | ak | Veikkojen ja Åsarnan nuorisokansalliset | Kokkola | 04.07. | - |
ti 06.07. | ak | Tilastopajacup 3 | Turku | 03.07. | - |
ke 07.07. | am | Aluemestaruus-Esteet, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue | Vantaa | 04.07. | - |
ke 07.07. | kans | 125v. Pyrinnön kansalliset | Tampere | 04.07. | - |
ke 07.07. | po | Ungdomsserien omgång 3 | Mariehamn | - | - |
to 08.07. | ak | Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga | Kurikka | 07.07. | - |
pe-la 09.-10.07. | am | Aluemestaruuskilpailut T/P 15-14 moukari ja kiekko., Eteläinen- ja Kaakkoinen alue | Nurmijärvi | 07.07. | - |
pe-la 09.-10.07. | ak | Klaukkala Games | Nurmijärvi | 07.07. | - |
la 10.07. | ak | Vääksy Games | Asikkala | 08.07. | - |
la-su 10.-11.07. | ak | Hannes Junior Games | Kuopio | 05.07. | - |
la-su 10.-11.07. | am | SFI Mästerskapen 2021 | Närpes | 02.07. | - |
la 10.07. | po | Otteluhuipentuma | Kalajoki | 07.07. | - |
la 10.07. | ak | Pohjan Koitokset | Rovaniemi | 04.07. | - |
la-su 10.-11.07. | am | Avoimet Aluemestaruusottelut | Kauhava | 06.07. | - |
la-su 10.-11.07. | am | AM-moniottelut eteläinen ja kaakkoinen alue | Kotka | 05.07. | - |
la 10.07. | kans | Timanttikisat | Sastamala | 07.07. | - |
ke 14.07. | ak | Joensuu Junior Games | Joensuu | 10.07. | - |
ke 14.07. | GP | Joensuun Motonet GP | Joensuu | 04.07. | - |
to 15.07. | ak | Veikkolan Veikkojen Nuorisokansalliset | Veikkola | 13.07. | - |
to 15.07. | po | Piiriottelu Kymenlaakso Lahti Etelä-Karjala | Iitti | 13.07. | - |
pe-su 16.-18.07. | ak | Janakkala Games | Janakkala | 14.07. | - |
pe 16.07. | po | Distriktstävling | Mariehamn | - | - |
la 17.07. | GP | Motonet GP Lapinlahti | Lapinlahti | 10.07. | - |
la-su 17.-18.07. | ak | Kouvola Junior Games | Kouvola | 12.07. | - |
la 17.07. | ak | Karhu Junior Games ja Etelä-Pohjanmaan Timanttiliiga | Kauhajoki | 15.07. | - |
la 17.07. | ak | Laitilan Nuorisokansalliset | Laitila | 14.07. | - |
su 18.07. | ak | Kurikan Ryhdin aluekisat | Kurikka | 17.07. | - |
ti-ke 20.-21.07. | am | Aluemestaruuskilpailut 17/19v, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue | Vihti | 17.07. | - |
ti 20.07. | ak | Uran aluekisat | Kannus | 18.07. | - |
ke 21.07. | kans | Karhulan kansalliset | Kotka | 16.07. | - |
ke 21.07. | am | Aluemestaruus viestit | Oulu | 18.07. | - |
pe-su 23.-25.07. | ak | Youth Athletics Games | Lappeenranta | 08.07. | - |
la 24.07. | maantie | Heinolan Kaupunkipuistojuoksu | Heinola | 19.07. | - |
ma 26.07. | ak | Tilastopajacup 4 | Turku | 23.07. | - |
ma 26.07. | po | Semestersprinten | Mariehammn | - | - |
ti 27.07. | seuracup | Pohjois-Karjalan Seuracup 2. osakilpailu | Outokumpu | 25.07. | - |
ti 27.07. | kans | Häme Games | Riihimäki | 24.07. | - |
ke 28.07. | po | Piiriottelu (EPU, HämSY, SatY, VarSY) | Kuortane | 26.07. | - |
ke-to 28.-29.07. | am | Aluemestaruuskilpailut T/P 15-14v., Eteläinen- ja Kaakkoinen alue | Tuusula | 25.07. | - |
ke 28.07. | ak | Aluekilpailut | Kajaani | 26.07. | - |
ke 28.07. | kans | Äänekoski Games | Äänekoski | 24.07. | - |
pe-su 30.07.-01.08. | ak | Lohja Junior Games | Lohja | 27.07. | - |
la 31.07. | ak | Lapin Leiskautukset | Rovaniemi | 25.07. | - |
la 31.07. | maantie | Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, Puolimaraton ja 10 km | Hämeenlinna | 30.07. | - |
su 01.08. | ak | Vuosaari Games | Helsinki | 29.07. | - |