Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Syyskuu 2020 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
  Lokakuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
  Marraskuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
44             1
45 2 3 4 5 6 7 8
46 9 10 11 12 13 14 15
47 16 17 18 19 20 21 22
48 23 24 25 26 27 28 29
49 30            
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 07.09.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 07.09.pkTammelan Kunnan Mestaruuskilpailut PERUTTUTammela24.08.
ma 07.09.pkTuWe:n Junnukisat ja pm-ratakävelytTurku02.09.
ma 07.09.pkOuneva Group junnukisatJoensuu05.09.
ma 07.09.pk58-CupVantaa04.09.
ma 07.09.pkBorgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3Borgå - Porvoo05.09.
ma 07.09.seuraSeurakisatVantaa04.09.
ma 07.09.pkHIK klubbmästerskap 1/2hangö03.09.
ma 07.09.pkAkilles mästerskap 8 - Akilleen mestaruuskisat 8Borgå - Porvoo04.09.
ma 07.09.pkPitkät ratamatkat ja Laihian Lujan piirikunnallisetLaihia06.09.
ma 07.09.seuracupK-Market cup 3.osakilpailuVieremä28.08.
ma 07.09.pmHämsyn pm-maastot Nokia05.09.
ma 07.09.pkViestikarsinnatLappeenranta -
ti 08.09.pkSyysmoukari 2Nurmijärvi06.09.
ti 08.09.pkSeuranmestaruustonnitNurmijärvi06.09.
ti 08.09.pkMatin KuntokymppiLieksa07.09.
ti 08.09.pkFazer Reilu Cup pitkät matkat KILPAILUPAIKKA VAIHTUNUTLahti06.09.
ti 08.09.pkAvoimet seuranmestaruuskilpailutImatra -
ti 08.09.pkHKV:n mestaruuskilpailut 1. päiväHelsinki06.09.
ti 08.09.pkVihdin Viestin avoimet mestaruuskilpailutNummela06.09.
ti 08.09.pkAktia Junior Games del 4Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa04.09.
ti 08.09.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 7Veikkola06.09.
ti 08.09.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki08.09.
ke 09.09.pkKeU:n mestaruuskilpailutSavonlinna, Kerimäki08.09.
ke 09.09.pkSyysheitot IIJämsä06.09.
ke 09.09.pkVänärin syyskisaKuopio06.09.
ke 09.09.pmPm-ottelut 9-15vPori07.09.
ke 09.09.pkLempäälän yleisurheilumestaruuskilpailutLempäälä08.09.
ke 09.09.pkViiskuntakisatKuortane06.09.
ke 09.09.pkBorgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3Borgå - Porvoo06.09.
ke 09.09.pkMetalli Cup 4Tornio07.09.
ke 09.09.seuraSeurakisatSahalahti -
ke 09.09.pkAkilles mästerskap 9 - Akilleen mestaruuskisat 9Borgå - Porvoo -
ke 09.09.seuraSeurakisatTornio07.09.
ke 09.09.pkRiennon avoin korkeuskilpailuSavonlinna08.09.
ke 09.09.poHöstkast 2Hammarland -
to-su 10.-13.09.pkSAUL SM-kilpailutJyväskylä01.09.
to 10.09.pkHippo-kisatKemi06.09.
to 10.09.pkAloittelijoiden seiväskilpailuHelsinki -
to 10.09.pkHIK klubbmästerskap - släggahangö07.09.
to 10.09.pkHösttävling släggkast i Borgå / Porvoon SyysmoukariBorgå - Porvoo06.09.
to 10.09.pkSjundeå IF klubbmästeskap del 3Sjundeå10.09.
to 10.09.pkRegiontävlingKyrkslätt08.09.
to 10.09.pkMoukaripörssin kiekkokisatPori08.09.
to 10.09.pkSisulisätOrivesi08.09.
to 10.09.pkPargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 3Parainen09.09.
pe 11.09.seuraSeurakisatRauma10.09.
la-su 12.-13.09.SMSM-viestitKotka04.09.
la 12.09.maantie39. Kullervo-puolimaratonLappeenranta -
la 12.09.pk54. Oulun JuoksuOulu -
la 12.09.poSisulisäottelut llSaarijärvi07.09.
la 12.09.pkEläinpuistokisatÄhtäri10.09.
la 12.09.pkTuiskun heittokisatRusko (Vahto)08.09.
la 12.09.pk90. Kansainvälinen Kaisaniemen JuoksuHelsinki -
la 12.09.pkSherwood RunKerava -
la-su 12.-13.09.pkPyhäselän XX heitto-hyppypäivätJoensuu10.09.
la 12.09.pmPohjois-Savon piirin pm-ja sisulisämaastotLeppävirta08.09.
la 12.09.maantieTampere PuolimaratonTampere -
la 12.09.pkKasttävling - HeittokilpaluRaseborg/Bromarv - Raasepori/Bromarv09.09.
la 12.09.pkKoski-Vähälän KarijasutYlivieska10.09.
la 12.09.pkSommartälingar i Friidrott 2020 omgång 3Mariehamn -
la 12.09.pkKEV-heittokisatKuusamo11.09.
la 12.09.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
la 12.09.pk48.KuulakisaHämeenkyrö10.09.
su 13.09.pkHeitto-otteluUusikaupunki07.09.
su 13.09.pk46. Paimio juoksuPaimio -
su 13.09.pkLasse Viren hölkkäMyrskylä09.09.
su 13.09.pkKuonan Kymppi / YU-Cup 6Savonlinna, Kerimäki11.09.
su 13.09.pkKurikan Ryhdin Yu-kisatKurikka12.09.
su 13.09.pkKesän ennätysten murskajaisetTöysä10.09.
su 13.09.pkSATY:n heittokoulun kisatPori -
su 13.09.pkHeinäpään heittokisatOulu11.09.
su 13.09.pk34. Kuorevaara-hölkkä ja lasten VauhtijuoksuPolvijärvi13.09.
su 13.09.pkHeittokilpailuLahti -