Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Syyskuu 2020 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
36   1 2 3 4 5 6
37 7 8 9 10 11 12 13
38 14 15 16 17 18 19 20
39 21 22 23 24 25 26 27
40 28 29 30        
  Lokakuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
40       1 2 3 4
41 5 6 7 8 9 10 11
42 12 13 14 15 16 17 18
43 19 20 21 22 23 24 25
44 26 27 28 29 30 31  
  Marraskuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
44             1
45 2 3 4 5 6 7 8
46 9 10 11 12 13 14 15
47 16 17 18 19 20 21 22
48 23 24 25 26 27 28 29
49 30            
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ti 01.09.seuraSilja Line SeurakisatKuopio30.08.
ti 01.09.pkHarju Cup 4Jyväskylä29.08.
ti 01.09.pkKultajousi kuukausikisat 4/4Kuopio30.08.
ti 01.09.pkAvoimet seuranmestaruuskilpailutImatra -
ti 01.09.pkSeipään ja kuulan tuloskisaKalajoki 31.08.
ti 01.09.pkAvoimet aikuisurheilukilpailutLappajärvi30.08.
ti-ke 01.-02.09.amAluemestaruusviestit, Eteläinen- ja Kaakkoinen alueHyvinkää29.08.
ti 01.09.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisaSavonlinna29.08.
ti 01.09.pkSyyskisatKankaanpää30.08.
ti 01.09.pkPiikkiön Kehityksen aluekilpailuKaarina29.08.
ti 01.09.pkAktia Junior Games del 5Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa29.08.
ke 02.09.pkSyysheitot IJämsä30.08.
ke 02.09.pkKEV-heittokisatKuusamo01.09.
ke 02.09.pmKainuun sisumoniottelut 2Kajaani29.08.
ke 02.09.seuraSilja Line SeurakisatNurmijärvi01.09.
ke 02.09.seuraSeurakisatKempele31.08.
ke 02.09.pkSyysseiväsLaitila31.08.
ke 02.09.pkSuupohja CupKauhajoki01.09.
ke 02.09.pkNaisten 1000 mBorgå - Porvoo01.09.
ke 02.09.seuraSeurakisatSahalahti -
ke 02.09.seuraSilja Line SeurakisatNedervetil / Alaveteli31.08.
to-pe 03.-04.09.pkKiskon mestaruuskisat - aidat ja seiväsRiihimäki01.09.
to 03.09.pkHIFK HeittopäiväHelsinki02.09.
to 03.09.pkSjundeå IF klubbmästerskap del 2Sjundeå03.09.
to 03.09.pkSeiväskisa 3Ähtäri02.09.
to 03.09.pkAhkeran seiväskisaLahti02.09.
to 03.09.pkSyyskisa ja TUL seuraotteluSalo31.08.
to 03.09.pkPargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 2Parainen02.09.
to 03.09.seuraSeurakisatHartola -
to 03.09.seuracupK-Market cup 2.osakilpailuVieremä28.08.
to 03.09.pkViestikisatTurku02.09.
to 03.09.pkMoukaripörssin syyskiekkoPori01.09.
to 03.09.pkSisulisätOrivesi01.09.
pe 04.09.pkLohja Sprint and RelayLohja02.09.
pe 04.09.pkHeinäpään heittokisatOulu03.09.
pe 04.09.pkPentin HölkkäKouvola -
la 05.09.pkVaasa MaratonVaasa -
la 05.09.seuracupSeuracup finaali A-sarjaIkaalinen02.09.
la-su 05.-06.09.pkSAKU ry:n SyyskisatKalajoki19.08.
la 05.09.seuracupSeuracup superfinaaliLahti02.09.
la 05.09.seuracupSeuracup finaali B-sarjaLempäälä03.09.
la 05.09.pkRauhalahti Kuopio MaratonKuopio -
la 05.09.seuracupSeuracup-finaali C-sarjaHämeenlinna03.09.
la-su 05.-06.09.pkTUL av Järvi- Suomen Kyvyt esiinLeppävirta29.08.
la 05.09.pkMaastojuoksu cup osa 1 sekä hölkkä ja patikkaJoutsa04.09.
la 05.09.pkKeihäskilpailuNurmijärvi03.09.
la 05.09.pkKuulakilpailuKeitele04.09.
la 05.09.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
su 06.09.pkMoukaripörssin syyskeihäsPori04.09.
su 06.09.poHöstkast 1Vårdö -
su 06.09.pkSyyssatasetLapinlahti04.09.
su 06.09.pk60. Pyhäntä-hölkkäPyhäntä04.09.
su 06.09.pkHeitto-ottelu Espoo -
su 06.09.pkAvoimet hyppy- ja heittokilpailutSavonlinna, Kerimäki04.09.
su 06.09.pkHöstkastMalax04.09.
su 06.09.pkSeipään ja kuulan tuloskisaKalajoki 05.09.
su 06.09.seuraSilja Line SeurakisatInari -
ma 07.09.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 07.09.pk58-CupVantaa04.09.
ma 07.09.seuraSeurakisatVantaa04.09.
ma 07.09.pkHIK klubbmästerskap 1/2hangö03.09.
ma 07.09.pkOuneva Group junnukisatJoensuu05.09.
ma 07.09.pkTammelan Kunnan Mestaruuskilpailut PERUTTUTammela24.08.
ma 07.09.pkTuWe:n Junnukisat ja pm-ratakävelytTurku02.09.
ma 07.09.pkBorgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3Borgå - Porvoo05.09.
ma 07.09.seuracupK-Market cup 3.osakilpailuVieremä28.08.
ma 07.09.pkPitkät ratamatkat ja Laihian Lujan piirikunnallisetLaihia06.09.
ma 07.09.pmHämsyn pm-maastot Nokia05.09.
ma 07.09.pkAkilles mästerskap 8 - Akilleen mestaruuskisat 8Borgå - Porvoo04.09.
ma 07.09.pkViestikarsinnatLappeenranta -
ti 08.09.pkSyysmoukari 2Nurmijärvi06.09.
ti 08.09.pkHKV:n mestaruuskilpailut 1. päiväHelsinki06.09.
ti 08.09.pkSeuranmestaruustonnitNurmijärvi06.09.
ti 08.09.pkVihdin Viestin avoimet mestaruuskilpailutNummela06.09.
ti 08.09.pkAvoimet seuranmestaruuskilpailutImatra -
ti 08.09.pkFazer Reilu Cup pitkät matkat KILPAILUPAIKKA VAIHTUNUTLahti06.09.
ti 08.09.pkMatin KuntokymppiLieksa07.09.
ti 08.09.pkAktia Junior Games del 4Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa04.09.
ti 08.09.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 7Veikkola06.09.
ti 08.09.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki08.09.
ke 09.09.pkVänärin syyskisaKuopio06.09.
ke 09.09.pkSyysheitot IIJämsä06.09.
ke 09.09.pkKeU:n mestaruuskilpailutSavonlinna, Kerimäki08.09.
ke 09.09.pkBorgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3Borgå - Porvoo06.09.
ke 09.09.pkViiskuntakisatKuortane06.09.
ke 09.09.pkLempäälän yleisurheilumestaruuskilpailutLempäälä08.09.
ke 09.09.pmPm-ottelut 9-15vPori07.09.
ke 09.09.seuraSeurakisatTornio07.09.
ke 09.09.pkAkilles mästerskap 9 - Akilleen mestaruuskisat 9Borgå - Porvoo -
ke 09.09.pkMetalli Cup 4Tornio07.09.
ke 09.09.pkRiennon avoin korkeuskilpailuSavonlinna08.09.
ke 09.09.seuraSeurakisatSahalahti -
ke 09.09.poHöstkast 2Hammarland -
to-su 10.-13.09.pkSAUL SM-kilpailutJyväskylä01.09.
to 10.09.pkAloittelijoiden seiväskilpailuHelsinki -
to 10.09.pkHippo-kisatKemi06.09.
to 10.09.pkRegiontävlingKyrkslätt08.09.
to 10.09.pkSjundeå IF klubbmästeskap del 3Sjundeå10.09.
to 10.09.pkHösttävling släggkast i Borgå / Porvoon SyysmoukariBorgå - Porvoo06.09.
to 10.09.pkHIK klubbmästerskap - släggahangö07.09.
to 10.09.pkSisulisätOrivesi08.09.
to 10.09.pkMoukaripörssin kiekkokisatPori08.09.
to 10.09.pkPargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 3Parainen09.09.
pe 11.09.seuraSeurakisatRauma10.09.
la-su 12.-13.09.SMSM-viestitKotka04.09.
la 12.09.maantie39. Kullervo-puolimaratonLappeenranta -
la 12.09.pk54. Oulun JuoksuOulu -
la 12.09.pmPohjois-Savon piirin pm-ja sisulisämaastotLeppävirta08.09.
la-su 12.-13.09.pkPyhäselän XX heitto-hyppypäivätJoensuu10.09.
la 12.09.poSisulisäottelut llSaarijärvi07.09.
la 12.09.pk90. Kansainvälinen Kaisaniemen JuoksuHelsinki -
la 12.09.pkTuiskun heittokisatRusko (Vahto)08.09.
la 12.09.pkSherwood RunKerava -
la 12.09.pkEläinpuistokisatÄhtäri10.09.
la 12.09.pkKoski-Vähälän KarijasutYlivieska10.09.
la 12.09.pkKasttävling - HeittokilpaluRaseborg/Bromarv - Raasepori/Bromarv09.09.
la 12.09.maantieTampere PuolimaratonTampere -
la 12.09.pkSommartälingar i Friidrott 2020 omgång 3Mariehamn -
la 12.09.pkKEV-heittokisatKuusamo11.09.
la 12.09.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
la 12.09.pk48.KuulakisaHämeenkyrö10.09.
su 13.09.pkHeitto-otteluUusikaupunki07.09.
su 13.09.pkLasse Viren hölkkäMyrskylä09.09.
su 13.09.pkKuonan Kymppi / YU-Cup 6Savonlinna, Kerimäki11.09.
su 13.09.pk46. Paimio juoksuPaimio -
su 13.09.pkKurikan Ryhdin Yu-kisatKurikka12.09.
su 13.09.pkKesän ennätysten murskajaisetTöysä10.09.
su 13.09.pkSATY:n heittokoulun kisatPori -
su 13.09.pkHeinäpään heittokisatOulu11.09.
su 13.09.pk34. Kuorevaara-hölkkä ja lasten VauhtijuoksuPolvijärvi13.09.
su 13.09.pkHeittokilpailuLahti -
ma 14.09.seuraSeurakisatPaimio12.09.
ma 14.09.pkHIK klubbmästerskap 2/2hangö10.09.
ma 14.09.pmDM LandsvägsgångVasa11.09.
ma 14.09.pkOsuuspankin HIPPO-viikkokisatTampere13.09.
ma 14.09.pkAikuisurheilijoiden pm, moukari ja painonheitotLeppävirta -
ti 15.09.pkKLL:n VS:n piirin yläkoulujen ja lukioiden piirikisat PERUUTETTUSalo08.09.
ti 15.09.pkSyyskuun seiväsKuortane14.09.
ti 15.09.pkAvoimet seuranmestaruuskilpailutImatra -
ti 15.09.pkHKV:n mestaruuskilpailut 2. päiväHelsinki13.09.
ti 15.09.pkHöstslägga-SyysmoukariKristinestad-Kristiinankaupunki14.09.
ke 16.09.pmPohjois-Karjalan pm-maastotLiperi13.09.
ke 16.09.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi -
ke 16.09.amAluemestaruusmaastojuoksut, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue Vantaa13.09.
ke 16.09.pkMikv nuorten aitajuoksutMikkeli15.09.
ke 16.09.pkHeinäpään heittokisatOulu15.09.
ke 16.09.pkSibbo-Vargarnas mästerskap Del 2 / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailut Osa 2Sibbo / Sipoo15.09.
ke 16.09.pkVauhdin RatajuoksutKouvola15.09.
ke 16.09.poHöstkast 3Vårdö -
to 17.09.pkArctic-heitot ja heitto 5-otteluRovaniemi16.09.
to 17.09.pkseiväkerhon hallikisa Ähtäri16.09.
to 17.09.pkKeuruun syysseiväsKeuruu16.09.
to 17.09.pkSyysheitotPyhäjoki15.09.
to 17.09.pkRegiontävlingKyrkslätt15.09.
to 17.09.pkKaarinan Tonnit PERUUTETTUKaarina14.09.
pe 18.09.pkSeuraottelu HKV-LahdA-TP-TuULHelsinki17.09.
pe 18.09.pkHeinäpään heittokisatOulu -
la 19.09.pkIso-Syöte Classic TRAILRUNPudasjärvi15.09.
la-su 19.-20.09.pkKoululiikuntaliiton yleisurheilun mestaruuskilpailut Lahti -
la-su 19.-20.09.pkSeuran mestaruusheitotTampere17.09.
la 19.09.pm9-13 v. pm-moniottelutHelsinki15.09.
la 19.09.pkKieKuMo Special EditionVirrat17.09.
la 19.09.pkSeuraottelu Luja, VsV, KK-V Minitriangeli, Triangeli, LadytriangeliHuittinen17.09.
la 19.09.pkNousiaisten heittokisatNousiainen16.09.
la 19.09.pkUra:n, LTU:n, PiKe:n ja SauU mestaruuskisatkaarina17.09.
la 19.09.pkPohjois-Savon maakuntaviestiKarttula14.09.
la 19.09.pkNåid F/P terräng 9-13 år - Nåid T/P maastot 9-13 v.Ingå - Inkoo16.09.
la 19.09.maantie13. Espoo Rantamaraton ja RantapuolikasEspoo -
la 19.09.pmTerräng DMNykarleby16.09.
la 19.09.pk48. MalmijuoksuJoensuu17.09.
la 19.09.pkkie-kuu/ 3-l- korkeusJalasjärvi15.09.
la 19.09.pmEtelä-Savon 9-19-vuotiaiden ja aikuisten pm-maastot Rantasalmi13.09.
la 19.09.pkKaarlon Juoksu 2020Posio17.09.
la 19.09.pkMaastohuipentuma/ pm-maastot yleinen Kannus16.09.
la 19.09.pkKosken syysseiväsKoski TL18.09.
la 19.09.pkOtavan seitsemän tähden kisat.Mikkeli -
la 19.09.pkBocks RunVasa -
la 19.09.maantieFinlandia Marathon / SAUL SM-maratonJyväskylä -
la 19.09.maantieRuissalojuoksutTurku -
la 19.09.pkPaRaS lenkki - Parikkalan-Rautjärven Sanomat juoksuParikkala15.09.
la 19.09.pk11. Isosyöte - HuippukymppiPudasjärvi, Syöte, Tunturihotelli Syöte15.09.
la 19.09.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
la 19.09.pkIltavalojuoksu 3000mKokkola ( Ullava )17.09.
su 20.09.pkSAUL:n SM-heittoviisiotteluHelsinki11.09.
su 20.09.pkKokkolan Veikkojen VenetsialaismaratonKokkola -
su 20.09.maantieRantakymppi, Rantavitonen ja Lasten RantatonniEspoo -
su 20.09.pmHämSYn pm-sisulisäottelut IITampere16.09.
su 20.09.pkHeittokisat - Kuula, Kiekko ja MoukariMaaninka18.09.
su 20.09.pkHeitto 5-ottelu Karhun trysköötKauhajoki18.09.
su 20.09.pmPm- supersisuottelutSeinäjoki 17.09.
su 20.09.pmAvoimet PM-MaastotRauma17.09.
su 20.09.pkMerkki-Mitalicup finaaliUusikaupunki16.09.
su 20.09.pkXLIV VOIVAKKA-juoksuLeppävirta -
su 20.09.pmAvoimet Keski-Suomen PiirinmestaruusmaastotJämsä16.09.
su 20.09.pkPakopirtin JuoksuUtajärvi Rokua10.09.
su 20.09.amAluemestaruusmaantiejuoksut, Eteläinen- ja Kaakkoinen alueEspoo17.09.
su 20.09.pkSäästöpankin syysheitot Somero 17.09.
su 20.09.pkPetäjäveden moukarikilpailutPetäjävesi -
su 20.09.pkPERUTTU/////////////Avoimen Limingan kunnanmestaruuskisatLIMINKA18.09.
ti 22.09.pmHelsyn JunnumaastotHelsinki19.09.
ti 22.09.poHöstkast 4Lemland -
ke 23.09.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 23.09.pkHeittokisatJyväskylä21.09.
ke 23.09.pkAvoimet Kauhajoen mestaruusmaastotKauhajoki22.09.
to 24.09.pkAvoimet Jyryn aikuisurheilijoiden mestaruuskilpailutSavonlinna -
to 24.09.pkPyhäselän syyskisatJoensuu -
to 24.09.seuraSilja Line SeurakisatNurmijärvi23.09.
to 24.09.pkMIni Maaria katujuoksuTurku20.09.
to 24.09.pkSyystonnitRovaniemi23.09.
to 24.09.pmHämSY:n pm-sisulisämaastoviestiTammela20.09.
pe 25.09.pk30. Kuvansin yöjuoksuJoroinen -
la 26.09.pkHelsinki Half MarathonHelsinki -
la 26.09.pkTerwahölkkä ja -maratonOulu -
la-su 26.-27.09.amLounaisen alueen aluemestaruusottelutLaitila21.09.
la 26.09.pkKirkkonummen Kunnan Avoimet MestaruuskilpailutVeikkola24.09.
la 26.09.SMSM-maantiekävelytLapua19.09.
la-su 26.-27.09.pkSyysmoniottelutLaitila23.09.
la 26.09.pkKauniston maraton, puolimaraton ja 10 kmHaapajärvi20.09.
la 26.09.pkHuurreheitotLeppävirta26.09.
la 26.09.pkAlueellisen keihäs- ja seiväskoulun päätöskisatLempäälä25.09.
la 26.09.pk51. Punkaharjun HalkijuoksuPunkaharju25.09.
la 26.09.pkJoensuun keihäskoulun kilpailuJoensuu25.09.
la 26.09.pkSyysmoukarikisaPori25.09.
la 26.09.pkHeinäpään heittokisatOulu25.09.
la 26.09.pkAvoimet seuranmestaruus pituus ja keihäsHartola24.09.
la 26.09.pkFlying Finns -junnumaastotKurikka20.09.
su 27.09.pmMoukarin piirihuipentuma ja tuloskisaKaustinen24.09.
su 27.09.SMSM-maastotKurikka20.09.
su 27.09.pkErän avoimet mestaruuskilpailutHelsinki23.09.
su 27.09.pmpm-sisulisämoniottelut II P/T11-9Laitila23.09.
su 27.09.pkAikuisurheilijoiden heittocup 3/4Kouvola/Inkeroinen23.09.
su 27.09.pkKeihään Syys-sivallusHelsinki24.09.
su 27.09.pkHeinäpään heittokisatOulu25.09.
ti 29.09.pkItä-Vantaan maastot 1/3Vantaa29.09.
ti 29.09.pkHöstslägga2-Syysmoukari2Kristinestad-Kristiinankaupunki28.09.