Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Elokuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31       1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31  
  Syyskuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
  Lokakuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
40   1 2 3 4 5 6
41 7 8 9 10 11 12 13
42 14 15 16 17 18 19 20
43 21 22 23 24 25 26 27
44 28 29 30 31      
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy WA
ma 19.08.pmEtelä-Savon 9-13 vuotiaiden viestihuipentumaMikkeli15.08.
-
ma 19.08.seuraSeurakisatKestilä -
-
ma 19.08.pkMotonet KuukausikisatJoensuu18.08.
-
ma 19.08.pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo16.08.
-
ma 19.08.pkPyhtään kunnan yleisurheilumestaruuskilpailutPyhtää16.08.
-
ma 19.08.pkViikkokisatLappeenranta18.08.
-
ma 19.08.pkS-Market kisaKalajoki17.08.
-
ma 19.08.pkPaimion kaupungin yleisurheilumestaruuskilpailutPaimio12.08.
-
ma 19.08.seuraSeurakisatKuhmo -
-
ma 19.08.pkPK viikkokisatLeppävirta -
-
ma 19.08.seuraSeurakisatAlavus18.08.
-
ma 19.08.seuraSeurakisatSonkajärvi -
-
ti 20.08.seuraSeurakisatKiiminki19.08.
-
ti 20.08.pkJärvituuliCup 6Keuruu18.08.
-
ti 20.08.pkUnited Pole Vaulters Cup 8Helsinki14.08.
-
ti 20.08.pkViikkokisatImatra -
-
ti 20.08.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
-
ti 20.08.pkNYU avoimet seuranmestaruuskilpailutNurmijärvi17.08.
-
ti 20.08.pkFazer Reilu Cup VLahti16.08.
-
ti 20.08.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
-
ti-ke 20.-21.08.pkEsbo IF klubbmästerskap- seuramestaruusEspoo19.08.
-
ti 20.08.pkKaupunginmestaruuskilpailutLieksa -
-
ti 20.08.akHyvän Tuulen Kisat IIHelsinki16.08.
-
ti 20.08.pkAkaan kaupunginmestaruuskilpailut - Kesäliiga VIIAkaa18.08.
-
ti 20.08.pkavoimet Vakka-Suomen ratakävelytMynämäki17.08.
-
ti 20.08.pkKunnanmestaruuskilpailutUrjala18.08.
-
ti 20.08.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
-
ti 20.08.seuraSeurakisatIitti19.08.
-
ti-ke 20.-21.08.pmAikuisurheilijoiden (veteraaniurheilijoiden) Kainuun pm-kisatKajaani18.08.
-
ti 20.08.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen18.08.
-
ti 20.08.seuraSilja Line seurakisatKiukainen20.08.
-
ti 20.08.pkIK Falkens DtPännäinen19.08.
-
ti 20.08.seuraSeurakisatYlitornio -
-
ti 20.08.pkBetoni-cupYlitornio -
-
ti 20.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
-
ke 21.08.pkJunnut radalleTampere19.08.
-
ke 21.08.amAluemestaruusviestitSastamala18.08.
-
ke 21.08.pkJanan mestaruuskisatJanakkala18.08.
-
ke 21.08.seuraSeurakisatJanakkala -
-
ke-to 21.-22.08.pkVantaan Salamien mestaruuskilpailutVantaa20.08.
-
ke-to 21.-22.08.seuraSeurakisatSahalahti21.08.
-
ke 21.08.pkSeuran mestaruuskisatVirrat18.08.
-
ke 21.08.pk48. VasakisaPorvoo - Borgå16.08.
-
ke 21.08.pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo19.08.
-
ke 21.08.pk58-Cup 4/4Vantaa18.08.
-
ke 21.08.seuraSeurakisatVantaa18.08.
-
ke 21.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 21.08.seuraSeurakisatKerava -
-
ke 21.08.pkDT i sprintMariehamn -
-
ke 21.08.seuraSeurakisatNedervetil20.08.
-
ke 21.08.seuraSeurakisatKarkkila -
-
ke 21.08.pkSibbo-Vargarnas mästerskap / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailutSibbo / Sipoo20.08.
-
ke 21.08.poUngdomsserie (utomhus), omgång 5Mariehamn -
-
ke 21.08.seuraSeurakisatKemi -
-
ke 21.08.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 5Savonlinna, Kerimäki -
-
ke 21.08.seuraSeurakisatHaukipudas20.08.
-
ke 21.08.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
-
ke 21.08.seuraSilja Line SeurakisatTuusula, Jokela21.08.
-
ke 21.08.seuraSeurakisatSonkajärvi -
-
ke 21.08.pkMaastojuoksuTervola20.08.
-
to 22.08.pmpm kakkosmoniottelut P/T13Raisio17.08.
-
to 22.08.pkHeinola GamesHeinola19.08.
-
to 22.08.pmKymenlaakson pm-viestit T/P 9-15 v.Hamina15.08.
-
to 22.08.seuraSeurakisatPello -
-
to 22.08.pkLahden HippokisatLahti19.08.
-
to 22.08.pkAloittelijoiden seiväskilpailuHelsinki21.08.
-
to 22.08.pkAvoimet Ylöjärven kaupunginmestaruuskilpailutYlöjärvi20.08.
-
to 22.08.pmP/T9-11 pm-sisulisäviestitRaisio17.08.
-
to 22.08.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 5Veikkola17.08.
-
to 22.08.pkAvoimet kaupunginmestaruuskilpailutÄänekoski19.08.
-
to 22.08.seuraSeurakisatJakobstad21.08.
-
to 22.08.pkKev kisatKuusamo20.08.
-
to 22.08.pkPargas IF Klubbmästerskap/Seuranmestaruus 2Parainen21.08.
-
pe 23.08.pkSisulisätOrivesi21.08.
-
pe 23.08.seuraSilja Line SeurakisatKokkola -
-
pe 23.08.pkTuloskisaLiminka22.08.
-
pe 23.08.pkSeipään tuloskisaVeteli21.08.
-
la 24.08.maantieHelsinki MarathonHelsinki -
-
la-su 24.-25.08.pkUltramoniotteluiden MM-kilpailutHelsinki24.07.
-
la-su 24.-25.08.pmUudyn pm 9-15vNurmijärvi21.08.
-
la 24.08.pkAikuisurheiluliiton heittoviisiottelun SM-kilpailutLahti, Nastola -
-
la 24.08.pmPiiriviestit Satakunta 9-15-vuotiaatSastamala22.08.
-
la 24.08.pkRaatteen Maraton/Puoli-Maraton/KymppiSuomussalmi -
-
la 24.08.pkHeitto-otteluUusikaupunki21.08.
-
la 24.08.pmNåid F/P stafettRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 21.08.
-
la 24.08.akKälviäGamesKokkola20.08.
-
la 24.08.pmHämSY:n pm-sisulisäviestitNokia20.08.
-
la 24.08.pmpm-sisulisäviestitJyväskylä20.08.
-
la 24.08.pkPiirinmestaruusviestit 9-17 vImatra19.08.
-
la 24.08.amItäisen alueen aluemestaruuskilpailut osa 2Mikkeli22.08.
-
la 24.08.pkNiilon kymppiSuonenjoki22.08.
-
la 24.08.amAluemestaruusviestit, PSM-mestaruusviestitKajaani20.08.
-
la 24.08.pkEkin kisatTöysä23.08.
-
la 24.08.pkSeipään tuloskisaLieksa23.08.
-
su 25.08.pkPyrinnön heitotTampere23.08.
-
su 25.08.pmPohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2Lieksa20.08.
-
su 25.08.pkHeittokisat - Kuula, Kiekko ja MoukariMaaninka23.08.
-
su 25.08.ak6.TilastopajacupTurku22.08.
-
su 25.08.pmMuurolan Piikki -maantiejuoksutapahtumaRovaniemi -
-
su 25.08.pkHervannan XXVII JuhlakilpailutTampere23.08.
-
su 25.08.pmHämSYn N/M pm 10 000mTampere23.08.
-
su 25.08.pmPm-sisuviestitSeinäjoki20.08.
-
su 25.08.pkKuohun Tasoittava 5000mJyväskylä / Vaajakoski -
-
su 25.08.pkKansalliset aikuisurheilukilpailutLohja -
-
su 25.08.pmLasY:n pm-viestit 9-15-v, LahtiLahti21.08.
-
su 25.08.pkSalonjokilaakso-juoksuSalo22.08.
-
su 25.08.seuraSeurakisatKuhmo -
-
su 25.08.pkKieKuMo Cup IIIVirrat23.08.
-
su 25.08.pmAvoin M/N pm-10000mTurku22.08.
-
su 25.08.pkKeihäskilpailu-SpjuttävlingVaasa-Vasa23.08.
-
su 25.08.pkSSU:n lajikisaSeinäjoki24.08.
-
ma 26.08.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
-
ma 26.08.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
-
ma 26.08.seuraSeurakisatKestilä -
-
ma 26.08.pkRaision kaupungin mestaruuskilpailutRaisio -
-
ma 26.08.pkHIK klubbmästerskap 1/2Hangö23.08.
-
ma 26.08.pkLärkkulla GamesRaseborg, Ekenäs - Raasepori, Tammisaari23.08.
-
ma 26.08.pkAkilles mästerskap 6 - Akilleen mestaruuskisat 6Borgå - Porvoo23.08.
-
ma 26.08.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere25.08.
-
ma 26.08.seuraSeurakisatHankasalmi -
-
ma 26.08.seuraSilja Line SeurakisatJärvenpää26.08.
-
ma 26.08.seuraSeurakisatSonkajärvi -
-
ma 26.08.pkKoko kansan CooperLiminka26.08.
-
ti 27.08.pkElokuun kisatJyväskylä24.08.
-
ti 27.08.pkNaantalin Löylyn seuramestaruuskilpailut 1.kilpailupäiväNaantali23.08.
-
ti 27.08.pkViikkokisatImatra -
-
ti 27.08.akIkaalisten SyyskisatIkaalinen25.08.
-
ti-ke 27.-28.08.amAluemestaruusviestitHelsinki24.08.
-
ti 27.08.pkNuorten yleisurheilukilpailutKouvola25.08.
-
ti 27.08.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna24.08.
-
ti 27.08.pkNaumasen kisat 2Joensuu -
-
ti 27.08.pkSyysheitotRovaniemi25.08.
-
ti 27.08.pkUran nelisataset ja keihäsKannus26.08.
-
ti 27.08.pkOp Oulu Tiistaikisa VOulu25.08.
-
ti 27.08.pkOrimattilan Jymyn piirikunnallisetOrimattila23.08.
-
ti 27.08.seuraSeurakisatViitasaari26.08.
-
ti 27.08.pkVärisilmä PRO kilpailutKarkkila25.08.
-
ti 27.08.pkDt i Smedsby 7-15 årKorsholm25.08.
-
ti 27.08.seuraSilja Line seurakisatKiukainen27.08.
-
ti 27.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
-
ke 28.08.pkPaunu Games VJämsä25.08.
-
ke 28.08.pkTuWe:n JunnukisatTurku24.08.
-
ke 28.08.seuraSeurakisatJanakkala -
-
ke 28.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 28.08.pkKEV-heittokisatKuusamo27.08.
-
ke-to 28.-29.08.pmDM för 14/15/17/19 årNärpes24.08.
-
ke 28.08.pkVisan SeurakisatIisalmi23.08.
-
ke 28.08.pkTammelan Kunnan MestaruuskilpailuTammela25.08.
-
ke 28.08.pkAvoimet Limingan kunnanmestaruus kilpailutLIMINKA26.08.
-
ke 28.08.pkAvoimet Limingan kunnanmestaruus kilpailut lisälajitLiminka26.08.
-
ke 28.08.pkKolmiloikkapäiväPori27.08.
-
ke 28.08.seuraSeurakisatSahalahti27.08.
-
ke 28.08.seuraSeurakisatSonkajärvi -
-
to-pe 29.-30.08.pkKiskon mestaruuskisat - seiväs ja aidatRiihimäki27.08.
-
to 29.08.pkElokuun moukarikisaPori28.08.
-
to 29.08.pkOuneva Groupin junnukisatJoensuu -
-
to 29.08.pkHIK klubbmästerskap 2/2Hangö23.08.
-
to 29.08.pkLärkkulla GamesRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa26.08.
-
to 29.08.seuraSeurakisatViiala -
-
to 29.08.pkPargas IF Klubbmästerskap/Seuranmestaruus 3Parainen28.08.
-
to 29.08.pkSeipään tuloskisaVeteli29.08.
-
to 29.08.pkKU-68 Viikkokisa IVKangasala28.08.
-
to 29.08.seuraSeurakisatKangasala28.08.
-
pe-su 30.08.-01.09.SMSM-kilpailut M/N19-22Porvoo - Borgå22.08.
-
pe 30.08.pkSyyshypytRovaniemi28.08.
-
pe 30.08.pk28. Sakun hölkkäSaarijärvi -
-
la 31.08.pkKokkolan Veikkojen VenetsialaismaratonKokkola -
-
la 31.08.seuracupFöreningscup final, A-serie / Seuracup finaali, A-sarjaNedervetil / Alaveteli28.08.
-
la-su 31.08.-01.09.pkSAKU ry:n SyyskisatTampere20.08.
-
la 31.08.pkSeuracup finaali B-sarjaImatra26.08.
-
la 31.08.pkSeuracupfinaali C-sarjaTuusula28.08.
-
la 31.08.seuracupSeuracup SuperfinaaliSeinäjoki29.08.
-
la 31.08.pmSisumaastotTervola29.08.
-
la 31.08.pkHiekkaharjun Ratakierros ja LoikkakisaVantaa29.08.
-
la 31.08.pkNuorisokisatPudasjärvi27.08.
-
su 01.09.pkVehU 1929 juhlakilpailuTampere29.08.
-
su 01.09.pk59. Pyhäntä-hölkkäPyhäntä30.08.
-
su 01.09.pkSyyssatasetLapinlahti30.08.
-
su 01.09.pkLU 90 v - Juhlavuoden Juniorijuoksut JuokseVilleLaukaa -
-
su 01.09.pkAikuisurheilijoiden syysheitotKouvola / Inkeroinen31.08.
-
su 01.09.pkDistriktstävling/PiirikilpailuKimito28.08.
-
su 01.09.pkSeipään tuloskisaKalajoki30.08.
-
su 01.09.pkSyyskuun pituushyppykilpailuEspoo31.08.
-
su 01.09.seuraSilja Line SeurakisatInari -
-
ma 02.09.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
-
ma 02.09.pkKeU:n mestaruusottelutSavonlinna, Kerimäki31.08.
-
ma 02.09.seuraSeurakisatKestilä -
-
ma 02.09.pkViikkokisatLappeenranta -
-
ma 02.09.seuraSeurakisatHelsinki31.08.
-
ma 02.09.pkSeurakisojen pk lisälajitHelsinki30.08.
-
ti 03.09.pkPohjois-Karjalan koululaisten piirinmestaruuskisatLieksa29.08.
-
ti 03.09.pkKultajousi kuukausikisat 5/5Kuopio 01.09.
-
ti 03.09.pmpm-ratakävelyt T/P9-15, M/N17, M/NNaantali29.08.
-
ti 03.09.seuraSeurakisatKUOPIO01.09.
-
ti 03.09.pkSyysheitotRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis01.09.
-
ti 03.09.pkViikkokisatImatra -
-
ti 03.09.pkKlaukkalan syysmoukari 1Nurmijärvi31.08.
-
ti 03.09.pkNYU avoin seurakisa, viikkokisa 5Nurmijärvi01.09.
-
ti 03.09.pkHKV:n mestaruuskilpailut 1. päiväHelsinki01.09.
-
ti 03.09.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 6Veikkola31.08.
-
ti 03.09.seuraSeurakisatRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa01.09.
-
ti 03.09.pkMoukaripörssin kiekkokisaPori01.09.
-
ti 03.09.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen03.09.
-
ti 03.09.pkMatin KuntokymppiLieksa -
-
ti 03.09.pkTarmon syysheitotKokkola02.09.
-
ti 03.09.pkDT Drott i VasaVasa02.09.
-
ke 04.09.pkSkolmästerskap i friidrott för högstadier i Esbo-Grankulla-KyrkslättEsbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion02.09.
-
ke 04.09.pkAloittelijoiden seiväskilpailuHelsinki03.09.
-
ke 04.09.pmKainuun sisumoniottelut 2Kajaani01.09.
-
ke 04.09.pkKEV-heittokisatKuusamo03.09.
-
ke 04.09.pkPitkät ratamatkat, Laihian Lujan piirikunnallisetLaihia03.09.
-
ke 04.09.pkAkilles mästerskap 7 - Akilleen mestaruuskisat 7Borgå - Porvoo02.09.
-
ke 04.09.pkKiekko- ja kuulakisaJuuka03.09.
-
ke 04.09.pkGIF - LIF - Åsarna klubbkampNedervetil - Alaveteli02.09.
-
ke 04.09.seuraSeurakisatSahalahti04.09.
-
ke 04.09.pkSyyskuun korkeushyppykisa Pori, Noormarkku03.09.
-
to 05.09.pkSkolmästerskap i friidrott för lågstadier i Esbo-Grankulla-KyrkslättEsbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion -
-
to 05.09.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani04.09.
-
to 05.09.pkHIFK moukari- ja kiekkoHelsinki03.09.
-
to 05.09.pkSyyskisa ja TUL seuraotteluSalo02.09.
-
to 05.09.pkRegiontävlingKYRKSLÄTT02.09.
-
to 05.09.pkSisulisätOrivesi03.09.
-
to 05.09.pkViiskunta-kisatKuortane02.09.
-
to 05.09.pkPargas IF Klubbmästerskap/Seuranmestaruus 4Parainen04.09.
-
to 05.09.pkSeuraottelu NuKi-NuTa-KaPoLohja, Nummi, Urheilukuja 303.09.
-
to 05.09.pkRistiinan Urheilijoiden mestaruuskisatMikkeli / Ristiina -
-
to 05.09.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki03.09.
-
pe 06.09.pkSAG-kilpailu (School Athletic Games)Tammela -
-
pe 06.09.pkSäästöpankin syysheitotSomero04.09.
-
pe 06.09.pkPentin HölkkäKouvola /Elimäki -
-
la-su 07.-08.09.SMSM-viestit 2019Ylivieska30.08.
-
la 07.09.pkVaasa MaratonVaasa02.09.
-
la 07.09.pkKeilahalli Shot Put Loimaa 2019Loimaa28.08.
-
la 07.09.pkKuopio MaratonKuopio -
-
la-su 07.-08.09.pmNÅID flick o pojkdagar 9-13Pargas03.09.
-
la 07.09.pkRuskamaraton täysiKittilä -
-
la 07.09.pkRuskamaraton puolikasKittilä -
-
la 07.09.pkRuskamaraton kymppiKittilä -
-
la 07.09.pkEpun kie-kuu cup:n osakilpailuJalasjärvi05.09.
-
la 07.09.pmSisulisäottelut II T/P9-13Äänekoski03.09.
-
la-su 07.-08.09.pkKyvyt Esiin lasten kilpailutLeppävirta01.09.
-
la 07.09.pkAvoimet Seuranmestaruus heittokisatIisalmi04.09.
-
la 07.09.pkAvoimet seiväskilpailutÄhtäri06.09.
-
la 07.09.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
la 07.09.pkHeitto-otteluEspoo06.09.
-
su 08.09.pk46. Lasse Viren hölkkäMyrskylä -
-
su 08.09.pkKeihäskisatNurmijärvi04.09.
-
su 08.09.pkValkeakosken NuorisokisatValkeakoski06.09.
-
su 08.09.pmLasY:n pm-ottelut 9-13v. 2.osaAsikkala04.09.
-
su 08.09.pkHeinäpään heittokisatOulu -
-
su 08.09.pkTöysän mestaruuskisat ja ennätysten murskajaisetTöysä06.09.
-
su 08.09.pkMerkki-Mitalicup finaaliNaantali04.09.
-
su 08.09.pkHannun keihäskisaOutokumpu05.09.
-
su 08.09.pkUrjU:n seiväs- ja kiekkokisaUrjala07.09.
-
ma 09.09.pkBorgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3Borgå - Porvoo06.09.
-
ma 09.09.seuraSeurakisatKestilä -
-
ma 09.09.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere08.09.
-
ti 10.09.pkYleisurheilun kouluottelu Kristiinankaupunki-TeuvaKristiinankaupungin urheilukenttä -
-
ti 10.09.pkNaantalin Löylyn seuramestaruuskilpailut 2.kilpailupäiväNaantali06.09.
-
ti 10.09.pmSisuottelutRovaniemi06.09.
-
ti 10.09.pmPm-kävelyt Rovaniemi08.09.
-
ti 10.09.pkKlaukkalan syysmoukari 2 ja seuranmestaruustonnitNurmijärvi07.09.
-
ti 10.09.pkFazer Reilu Cup pitkät matkat ja syysseiväsLahti06.09.
-
ti 10.09.pkHKV:n mestaruuskilpailut 2. päiväHelsinki08.09.
-
ti 10.09.amAm 10 000mLahti06.09.
-
ti 10.09.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 7Veikkola07.09.
-
ti 10.09.pkAvoin aluekilpailuKokkola08.09.
-
ti 10.09.pkMoukaripörssin moukarikisaPori08.09.
-
ti 10.09.pkVauhdin RatatonniKuusankoski -
-
ti 10.09.pkOsuuspankin Hippo-kisatLempäälä09.09.
-
ti 10.09.pkIltakisaAlavieska08.09.
-
ke 11.09.pkSuomussalmen koululaisten yleisurheilun mestaruuskilpailutSuomussalmi -
-
ke 11.09.pkIitin koulukisat- pitkät matkatIitti -
-
ke 11.09.pkVänärin syyskisaKuopio09.09.
-
ke 11.09.pkPaunu Games VIJämsä08.09.
-
ke 11.09.pkBorgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3Borgå - Porvoo09.09.
-
ke 11.09.pkAvoimet Savonlinnan Jyryn aikuisurheilijoiden mestaruuskisat ja seuran 110-v kisatSavonlinna -
-
ke 11.09.pmPm-ottelut 9-15vPori09.09.
-
ke 11.09.pkKEV-heittokisatKuusamo10.09.
-
ke 11.09.pkAkilles mästerskap 8 - Akilleen mestaruuskisat 8Borgå - Porvoo06.09.
-
ke 11.09.seuraSeurakisatSahalahti -
-
to 12.09.pkRegiontävlingKYRKSLÄTT10.09.
-
to 12.09.seuraSeurakisatRaisio10.09.
-
to 12.09.pkRastin kuulailtaSuomussalmi12.09.
-
to 12.09.pkLärkkulla GamesRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa09.09.
-
to 12.09.pkIngå IF - Sjundeå IF - Virkby Start, Samarbetstävling 4/4Siuntio -
-
pe 13.09.pkSeuraottelu HKV-LahdA-TP-TuULHelsinki12.09.
-
pe 13.09.pkDistriktstävlingMariehamn -
-
pe-la 13.-14.09.maantieFinlandia Marathon ja Valon KymppiJyväskylä -
-
la-su 14.-15.09.akKoululiikuntaliiton yleisurheilumestaruuskilpailutLaitila05.09.
-
la 14.09.pkPyrinnön heitotTampere12.09.
-
la 14.09.pkPohjois-Savon maakuntaviestiKarttula09.09.
-
la 14.09.pkKeuruun SyysseiväsKeuruu11.09.
-
la-su 14.-15.09.pmHelsyn junnuhuipentuma 13-9 v.Vantaa11.09.
-
la 14.09.pkAikuisurheilijoiden av.heitto 5-otteluJalasjärvi10.09.
-
la 14.09.pkKiiminki-maratonOulu -
-
la-su 14.-15.09.pkPyhäselän XIX heittohyppypäivätJoensuu12.09.
-
la 14.09.akKoski-Vähälän KarijasutAlavieska12.09.
-
la 14.09.pkLopen avoimet syysheitotLoppi11.09.
-
la 14.09.kansKansalliset yleisurheilukilpailutOrimattila10.09.
-
la 14.09.pkNuorten syyskisatOrimattila10.09.
-
la 14.09.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
la 14.09.pkVII Iltavalojuoksu 3000 mKokkola, Ullava12.09.
-
su 15.09.pkKiitureiden superottelutNurmijärvi10.09.
-
su 15.09.pkSirkjärven ympärijuoksuYlämaa11.09.
-
su 15.09.pkAvoimet TUL Järvi-Suomen heitto-ottelutLeppävirta -
-
su 15.09.maantieKaisaniemen JuoksuHelsinki -
-
su 15.09.ak7. TilastopajacupTurku12.09.
-
su 15.09.pk46. Herrala HölkkäHollola, Herrala07.09.
-
su 15.09.pkavoimet pk hyppy- ja heittokilpailutSavonlinna, Kerimäki13.09.
-
su 15.09.maantieTampere PuolimaratonTampere -
-
su 15.09.pkHöstkastMalax13.09.
-
su 15.09.pkHöstkast - Lisälaji / Extra grenMalax14.09.
-
su 15.09.pkYlämaan syysheitotLappeenranta (Ylämaa)12.09.
-
ma 16.09.seuraSeurakisatKestilä -
-
ma 16.09.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere15.09.
-
ma 16.09.seuraSeurakisatIlmajoki -
-
ti 17.09.pkKLL:n VS:n piirin yläasteiden ja lukioiden piirikisatLaitila13.09.
-
ti 17.09.pkKLL:n Satakunnan (ja Porin) A- ja B-sarjan kilpailutPori12.09.
-
ke 18.09.pkLahden koulukisat alakoulutLahti -
-
ke 18.09.pkHelsingin Tarmon mestaruuskilpailutHelsinki16.09.
-
ke 18.09.pkJyryn syysjuoksutHelsinki17.09.
-
to 19.09.pkKLL:n Satakunnan piirin ala-asteen yleisurheilukilpailutPori13.09.
-
to 19.09.pkLahden koulukisat yläkoulut ja lukiotLahti -
-
to 19.09.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki17.09.
-
pe 20.09.pkAkilles mästerskap slägga - Akilleen mestaruuskisat moukariBorgå - Porvoo17.09.
-
pe 20.09.pkHyppy- ja kuulakisatRovaniemi19.09.
-
la 21.09.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut IITampere18.09.
-
la-su 21.-22.09.pkSAUL:n SM-moniottelutHelsinki11.09.
-
la 21.09.maantie38. Kullervo-maratonLappeenranta (Joutseno)13.09.
-
la 21.09.pkTriangeliottelut (VsV-Luja-KKV)Sastamala19.09.
-
la 21.09.pkSyysheitot (Huipentuman moukari)Kaustinen18.09.
-
la 21.09.pkNousiaisten heittokisatNousiainen18.09.
-
la 21.09.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailu / heitto-otteluLahti, Nastola18.09.
-
la 21.09.pkLujan piirikunnallinen keihäskisaLaihia20.09.
-
la 21.09.pkHelsingin Tarmon mestaruuskilpailujen juoksutHelsinki19.09.
-
la 21.09.maantie12. Espoo Rantamaraton ja RantapuolikasEspoo -
-
la 21.09.SMSM-maratonEspoo13.09.
-
la 21.09.pkURA:n, LTU:n ja PiKe:n seuranmestaruuskilpailutkaarina19.09.
-
la 21.09.pkHuurreheitotLeppävirta21.09.
-
la 21.09.seuraSeurakisatPosio20.09.
-
la 21.09.pkPainonheitoncup finaali, kutsukilpailuIisalmi -
-
la 21.09.pkKaarlon Juoksu 2019Posio19.09.
-
la-su 21.-22.09.pkKirkkonummen Kunnan Avoimet MestaruuskilpailutVeikkola20.09.
-
la 21.09.maantieRuissalojuoksutTurku -
-
la 21.09.pkKalliokosken lenkkiHalsua -
-
la 21.09.pkÄhtärin halliseiväsÄhtäri19.09.
-
su 22.09.pkTapanilan Erän avoimet mest kisatHelsinki18.09.
-
su 22.09.pkPk-heittokisatRistiina19.09.
-
su 22.09.pkÄhtärin Urheilijoiden ja Kauhavan Wisan seurakisaÄhtäri21.09.
-
su 22.09.maantieEspoo Rantakymppi ja RantavitonenEspoo -
-
su 22.09.pkPakopirtin JuoksuUtajärvi16.09.
-
su 22.09.pkKuonan KymppiSavonlinna, Kerimäki31.08.
-
su 22.09.pkXLIII VOIVAKKA-juoksuLaitilaniementie 10, Leppävirta -
-
su 22.09.pkHeittokisatRovaniemi20.09.
-
su 22.09.pkLimingan tuloskisaLiminka20.09.
-
su 22.09.pkLimingan tuloskisaLiminka20.09.
-
su 22.09.pkSyysseiväsKoski Tl19.09.
-
su 22.09.pk33. Kuorevaara-hölkkä ja lasten Vauhti-juoksuPolvijärvi22.09.
-
su 22.09.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ma 23.09.seuraSeurakisatIlmajoki -
-