Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Elokuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31       1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31  
  Syyskuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
  Lokakuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
40   1 2 3 4 5 6
41 7 8 9 10 11 12 13
42 14 15 16 17 18 19 20
43 21 22 23 24 25 26 27
44 28 29 30 31      
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy WA
ma 05.08.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
-
ma 05.08.seuraSeurakisatHyvinkää03.08.
-
ma 05.08.seuraSeurakisatKestilä -
-
ma 05.08.seuracupSeuracup II Turun lohkoLieto01.08.
-
ma 05.08.seuracupSeuracup IIKälviä31.07.
-
ma 05.08.seuracupSeuracup 2.piirikilpailu LaSY ja KymYIitti03.08.
-
ma 05.08.pkLärkkulla GamesRaseborg, Ekenäs - Raasepori, Tammisaari02.08.
-
ma 05.08.pkSeurakisat - lisälajitHyvinkää03.08.
-
ma 05.08.pkEtelä-Pohojalaasen Timanttiliigan 4. osakilpailuKurikka04.08.
-
ma 05.08.seuraSeurakisatKuhmo -
-
ma 05.08.seuraSeurakisatSastamala -
-
ma 05.08.seuraSeurakisatPihtipudas -
-
ma 05.08.pkPK viikkokisatLeppävirta -
-
ma 05.08.seuraSilja Line SeurakisatTammela01.08.
-
ti 06.08.seuraSeurakisatKiiminki05.08.
-
ti 06.08.seuracupHämSY:n Seuracup 2. osakilpailu 2.div.Valkeakoski05.08.
-
ti 06.08.seuracupSeuracup osa 2Saarijärvi02.08.
-
ti 06.08.seuracupNåid föreningscup del 2 / Nåid seuracup osa 2Raseborg, Karis / Raasepori, Karjaa 02.08.
-
ti-ke 06.-07.08.pmLasY:n pm-kilpailut 9-13-v. 2. osaOrimattila02.08.
-
ti 06.08.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
-
ti 06.08.seuraSeurakisatPolvijärvi05.08.
-
ti 06.08.seuraSilja Line SeurakisatKauhava -
-
ti 06.08.seuracupSeuracup II YkköslohkoSalo03.08.
-
ti 06.08.seuracupVakka-lohko Seuracup IIMynämäki03.08.
-
ti 06.08.seuracupSeuracup II Salo-Loimaa lohkoLoimaa04.08.
-
ti-ke 06.-07.08.pmKymenlaakson pm-kilpailut T/P 9-13, osa 2Loviisa01.08.
-
ti 06.08.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna03.08.
-
ti 06.08.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri -
-
ti 06.08.pkKuohun viikkokisatJuankoski05.08.
-
ti 06.08.pkAvoimet aluekilpailutKokkola04.08.
-
ti 06.08.seuraSeurakisatKiukainen06.08.
-
ti 06.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
-
ke 07.08.seuraSeurakisatRiihimäki05.08.
-
ke 07.08.pkSeuracup piirikisa 2 (läntinen)Kauhajoki06.08.
-
ke 07.08.seuracupSeuracupin piirikisa 2Helsinki03.08.
-
ke 07.08.pkViikkokisatLappeenranta06.08.
-
ke 07.08.pkMänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailutMänttä-Vilppula06.08.
-
ke 07.08.seuracupHämSY:n Seuracup 1.Div. 2. osakisaNokia05.08.
-
ke 07.08.pkHumppilan kisatHumppila05.08.
-
ke 07.08.pkSeuracup piirikisa 2 (itäinen)Alavus05.08.
-
ke 07.08.pkVakka-Suomen SeiväscupLaitila05.08.
-
ke 07.08.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju06.08.
-
ke 07.08.seuraSilja Line SeurakisatKerava06.08.
-
ke 07.08.seuraSeurakisatKarkkila -
-
ke 07.08.poUngdomsserie (utomhus), omgång 4Mariehamn -
-
ke 07.08.seuraSeurakisatKemi -
-
ke 07.08.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
-
ke 07.08.seuraSilja Line SeurakisatVirrat06.08.
-
ke 07.08.seuracupFöreningscupen deltävling 2Vasa04.08.
-
ke 07.08.pkAluekisatPori, Noormarkku06.08.
-
ke 07.08.pkPk-kisaYlitornio -
-
ke 07.08.seuraSeurakisatYlitornio -
-
to 08.08.pkKultajousi kuukausikisat 4/5Kuopio06.08.
-
to 08.08.seuraSeurakisatKUOPIO04.08.
-
to 08.08.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen07.08.
-
to 08.08.seuraSeurakisatILOMANTSI -
-
to 08.08.seuraSeurakisatLapua -
-
to 08.08.seuraSeurakisatPello08.08.
-
to 08.08.kansÄänekoski GamesÄänekoski05.08.
-
to 08.08.seuraSeurakisatHirvensalmi -
-
to 08.08.pkSisulisätOrivesi06.08.
-
to 08.08.seuraSeurakisatRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa06.08.
-
to 08.08.seuraSeurakisatKiuruvesi -
-
to 08.08.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
-
to 08.08.seuraSeurakisatViiala -
-
to 08.08.pkViispiikkinen-CupKannonkoski07.08.
-
to 08.08.pkRaahen Vesan avoimet seuranmestaruuskilpailutRaahe06.08.
-
to 08.08.pkAvoin miesten seiväshyppykisaÄhtäri07.08.
-
to 08.08.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
-
pe-su 09.-11.08.pkSuomen Aikuisurheiluliiton SM-kilpailutTurku30.07.
-
pe-su 09.-11.08.SMSM-kilpailut P/T 14,15Lahti01.08.
-
pe-su 09.-11.08.SMSM-kilpailut M/N 17,16Kankaanpää01.08.
-
pe 09.08.pkAnianpellon markkinajuoksuVääksy, Asikkala -
-
pe 09.08.seuraSilja Line SeurakisatKokkola -
-
la 10.08.maantiePyhtään juoksutapahtuma (Reiskan maratonit, Pyhtään Kymppi ja lasten minimaraton)Pyhtää, Huutjärvi03.08.
-
la 10.08.pkNÅID F/P mångkamp 9-13 årKYRKSLÄTT06.08.
-
la 10.08.pkYleisurheilukisatRanua 4 27406.08.
-
la 10.08.pkTuloskisaKempele09.08.
-
su 11.08.pkEinarin tonniMäntsälä08.08.
-
su 11.08.pkRadiomäen seiväsLahti09.08.
-
su 11.08.seuraSeurakisatMalax10.08.
-
ma 12.08.seuraSeurakisatKestilä -
-
ma 12.08.pkKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 v, osa 2Kouvola06.08.
-
ma 12.08.tähtiEltsun TähtikisaHelsinki07.08.
-
ma 12.08.pkYlöjärven Urheilijat elokuun kisatYlöjärvi11.08.
-
ma 12.08.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere11.08.
-
ma 12.08.seuraSeurakisatKuhmo -
-
ma 12.08.seuraSeurakisatPudasjärvi -
-
ma 12.08.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 4Savonlinna, Kerimäki -
-
ma 12.08.seuraSeurakisatTornio -
-
ma 12.08.pkMIKV avoin ABC4 kilpailuMikkeli09.08.
-
ma 12.08.seuraSeurakisatSastamala -
-
ma 12.08.pkPk-kisaTornio09.08.
-
ma 12.08.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
-
ma 12.08.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
-
ma 12.08.pkHippo-yleisurheilukisatJoensuu -
-
ti 13.08.pkHippokisatSalo09.08.
-
ti 13.08.pkViikkokisatImatra -
-
ti 13.08.pkVakka-Suomen mestaruuskilpailutUusikaupunki10.08.
-
ti 13.08.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
-
ti 13.08.pkkokkolan työväen urheilijoiden aluekilpailutkokkola -
-
ti 13.08.pkHippo-kisatAkaa, Toijala11.08.
-
ti 13.08.pkelokuun iltakisaalavieska12.08.
-
ti 13.08.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 4Veikkola10.08.
-
ti 13.08.pkSäästöpankin kesäkisatUrjala11.08.
-
ti 13.08.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
-
ti 13.08.seuraSeurakisatIitti12.08.
-
ti 13.08.seuraSilja Line SeurakisatHyrylä12.08.
-
ti 13.08.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani11.08.
-
ti 13.08.seuraSeurakisatViitasaari12.08.
-
ti 13.08.pkValtimon pitäjänmestaruuskisatValtimo -
-
ti 13.08.seuraSeurakisatKiukainen13.08.
-
ti 13.08.pkStavtävling-SeiväskilpailuVasa13.08.
-
ti 13.08.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki11.08.
-
ti 13.08.seuraSeurakisatYlitornio -
-
ti 13.08.pkBetoni-cupYlitornio -
-
ti 13.08.pkSiikalatvacupPyhäntä12.08.
-
ti 13.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
-
ke 14.08.tähtiTähtikisa - Valkean Kaupungin kisaOulu09.08.
-
ke 14.08.pkKesäliiga VI /VehU / Junnut radalleTampere12.08.
-
ke 14.08.pkViiskuntakisatVirrat11.08.
-
ke 14.08.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi12.08.
-
ke 14.08.seuraSeurakisatPolvijärvi13.08.
-
ke 14.08.pkTF Espoon heittokisaEspoo12.08.
-
ke 14.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 14.08.pk3. Lohkon yleisurheilukilpailutForssa12.08.
-
ke 14.08.pkPorvoon viikkokisa 4 - Borgå veckotävling 4Porvoo - Borgå11.08.
-
ke 14.08.seuraSilja Line SeurakisatVantaa13.08.
-
ke 14.08.pkKiskon mestaruuskisat - heitotRiihimäki12.08.
-
ke 14.08.seuraSiljaline seurakisatVarpaisjärvi -
-
ke 14.08.seuraSeurakisatKarkkila -
-
ke 14.08.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
-
ke 14.08.pkSibbo-Vargarnas mästerskap / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailutSibbo / Sipoo13.08.
-
ke 14.08.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani12.08.
-
ke 14.08.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
-
to 15.08.seuraSeurakisatRanua 4 274 -
-
to 15.08.pkSalokylän gp kisatLiperi14.08.
-
to 15.08.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
-
to 15.08.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
-
to 15.08.seuraSeurakisatPello -
-
to 15.08.pkOmaSp SporttikisatJoensuu -
-
to 15.08.pmP/T13-15 pm-sisulisäviestitRaisio10.08.
-
to 15.08.pkLärkkulla GamesRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa12.08.
-
to 15.08.pkHakan mestaruuskisatValkeakoski13.08.
-
to 15.08.pkSisulisätOrivesi13.08.
-
to 15.08.pkLuokittelukilpailut ja 4.seurakisatRistiina -
-
to 15.08.seuraSeurakisatKiuruvesi -
-
to 15.08.pkPikajuoksun lajipäivä / Elovalkea-kisatKouvola11.08.
-
to 15.08.pkPohojalaasen Timanttiliigan osakilpailuKuortane12.08.
-
to 15.08.seuraSeurakisatPyhäntä -
-
to 15.08.seuraSeurakisatHartola -
-
to 15.08.pkTammelan Ryskeen MestaruuskilpailuTammela11.08.
-
to 15.08.pkPargas IF Klubbmästerskap / Seuranmestaruus 1Parainen14.08.
-
pe 16.08.pkLahden 400 m kutsukilpailu Lahti13.08.
-
pe 16.08.pkLahden Ahkera vs Tampereen Pyrintö -seuraotteluLahti13.08.
-
pe 16.08.pkAvoimet Someron kaupungin mestaruuskilpailutSomero -
-
pe 16.08.seuraSeurakisatSomero -
-
la-su 17.-18.08.SMSM-moniottelut N22, N19, M17, P15, T14Lapua09.08.
-
la-su 17.-18.08.akOttelukisaLapua09.08.
-
la-su 17.-18.08.SMSM-moniottelut M22, M19, N17, T15, P14Kauhava09.08.
-
la-su 17.-18.08.akKymmeottelukisaKauhava09.08.
-
la 17.08.pmUudy:n pm-junnuottelut 2.Janakkala14.08.
-
la-su 17.-18.08.pmAvoimet pm-supersisuottelutKauhava12.08.
-
la-su 17.-18.08.pmAvoimet pm-supersisuottelutLapua12.08.
-
la 17.08.pkLasten Olympialaiset, puuseiväs SM. LepU 90v juhlakilpailuLeppävirta17.08.
-
la 17.08.maantiePaavo Nurmi MarathonTurku -
-
la 17.08.akVuosaari GamesHelsinki15.08.
-
la 17.08.pm9-15-vuotiaiden pm-viestitKuopio13.08.
-
la 17.08.pkVehmaan lenkkiJuva11.08.
-
la 17.08.pkAvoimet aluemestaruusviestitYlivieska13.08.
-
la 17.08.pkPohjois-Pohjanmaan SisuviestitOulu14.08.
-
la 17.08.poPiiriottelu (Lahti - Kymeenlaakso - Etelä-Karjala)Lappeenranta14.08.
-
la 17.08.pmSisu huipentuma ja viestit Lappi ja Länsi-PohjaYlitornio13.08.
-
la 17.08.maantieHaaga RunHelsinki -
-
la 17.08.pkHeinäpään heittokisatOulu -
-
su 18.08.pkElokisatOrimattila15.08.
-
su 18.08.pkSeiväshyppykisatRovaniemi15.08.
-
su 18.08.maantie16. Hamina puolimaratonHamina13.08.
-
su 18.08.pk52. Auliksen OlympialaisetJämsä15.08.
-
su 18.08.am13v aluehuipentuma, lounainen alueNaantali13.08.
-
su 18.08.pkAikuisurheilijoiden kuula10otteluSulkava11.08.
-
su 18.08.seuraSilja Line SeurakisatInari -
-
su 18.08.GPMotonet GP EspooEspoo08.08.
-
ma 19.08.pmEtelä-Savon 9-13 vuotiaiden viestihuipentumaMikkeli15.08.
-
ma 19.08.seuraSeurakisatKestilä -
-
ma 19.08.pkMotonet KuukausikisatJoensuu18.08.
-
ma 19.08.pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo16.08.
-
ma 19.08.pkPyhtään kunnan yleisurheilumestaruuskilpailutPyhtää16.08.
-
ma 19.08.pkViikkokisatLappeenranta18.08.
-
ma 19.08.pkS-Market kisaKalajoki17.08.
-
ma 19.08.pkPaimion kaupungin yleisurheilumestaruuskilpailutPaimio12.08.
-
ma 19.08.seuraSeurakisatKuhmo -
-
ma 19.08.pkPK viikkokisatLeppävirta -
-
ma 19.08.seuraSeurakisatAlavus18.08.
-
ma 19.08.seuraSeurakisatSonkajärvi -
-
ti 20.08.seuraSeurakisatKiiminki19.08.
-
ti 20.08.pkJärvituuliCup 6Keuruu18.08.
-
ti 20.08.pkUnited Pole Vaulters Cup 8Helsinki14.08.
-
ti 20.08.pkViikkokisatImatra -
-
ti 20.08.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
-
ti 20.08.pkNYU avoimet seuranmestaruuskilpailutNurmijärvi17.08.
-
ti 20.08.pkFazer Reilu Cup VLahti16.08.
-
ti 20.08.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
-
ti-ke 20.-21.08.pkEsbo IF klubbmästerskap- seuramestaruusEspoo19.08.
-
ti 20.08.pkKaupunginmestaruuskilpailutLieksa -
-
ti 20.08.akHyvän Tuulen Kisat IIHelsinki16.08.
-
ti 20.08.pkAkaan kaupunginmestaruuskilpailut - Kesäliiga VIIAkaa18.08.
-
ti 20.08.pkavoimet Vakka-Suomen ratakävelytMynämäki17.08.
-
ti 20.08.pkKunnanmestaruuskilpailutUrjala18.08.
-
ti 20.08.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
-
ti 20.08.seuraSeurakisatIitti19.08.
-
ti-ke 20.-21.08.pmAikuisurheilijoiden (veteraaniurheilijoiden) Kainuun pm-kisatKajaani18.08.
-
ti 20.08.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen18.08.
-
ti 20.08.seuraSilja Line seurakisatKiukainen20.08.
-
ti 20.08.pkIK Falkens DtPännäinen19.08.
-
ti 20.08.seuraSeurakisatYlitornio -
-
ti 20.08.pkBetoni-cupYlitornio -
-
ti 20.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
-
ke 21.08.pkJunnut radalleTampere19.08.
-
ke 21.08.amAluemestaruusviestitSastamala18.08.
-
ke 21.08.pkJanan mestaruuskisatJanakkala18.08.
-
ke 21.08.seuraSeurakisatJanakkala -
-
ke-to 21.-22.08.pkVantaan Salamien mestaruuskilpailutVantaa20.08.
-
ke-to 21.-22.08.seuraSeurakisatSahalahti21.08.
-
ke 21.08.pkSeuran mestaruuskisatVirrat18.08.
-
ke 21.08.pk48. VasakisaPorvoo - Borgå16.08.
-
ke 21.08.pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo19.08.
-
ke 21.08.pk58-Cup 4/4Vantaa18.08.
-
ke 21.08.seuraSeurakisatVantaa18.08.
-
ke 21.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 21.08.seuraSeurakisatKerava -
-
ke 21.08.pkDT i sprintMariehamn -
-
ke 21.08.seuraSeurakisatNedervetil20.08.
-
ke 21.08.seuraSeurakisatKarkkila -
-
ke 21.08.pkSibbo-Vargarnas mästerskap / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailutSibbo / Sipoo20.08.
-
ke 21.08.poUngdomsserie (utomhus), omgång 5Mariehamn -
-
ke 21.08.seuraSeurakisatKemi -
-
ke 21.08.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 5Savonlinna, Kerimäki -
-
ke 21.08.seuraSeurakisatHaukipudas20.08.
-
ke 21.08.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
-
ke 21.08.seuraSilja Line SeurakisatTuusula, Jokela21.08.
-
ke 21.08.seuraSeurakisatSonkajärvi -
-
ke 21.08.pkMaastojuoksuTervola20.08.
-
to 22.08.pmpm kakkosmoniottelut P/T13Raisio17.08.
-
to 22.08.pkHeinola GamesHeinola19.08.
-
to 22.08.pmKymenlaakson pm-viestit T/P 9-15 v.Hamina15.08.
-
to 22.08.seuraSeurakisatPello -
-
to 22.08.pkLahden HippokisatLahti19.08.
-
to 22.08.pkAloittelijoiden seiväskilpailuHelsinki21.08.
-
to 22.08.pkAvoimet Ylöjärven kaupunginmestaruuskilpailutYlöjärvi20.08.
-
to 22.08.pmP/T9-11 pm-sisulisäviestitRaisio17.08.
-
to 22.08.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 5Veikkola17.08.
-
to 22.08.pkAvoimet kaupunginmestaruuskilpailutÄänekoski19.08.
-
to 22.08.seuraSeurakisatJakobstad21.08.
-
to 22.08.pkKev kisatKuusamo20.08.
-
to 22.08.pkPargas IF Klubbmästerskap/Seuranmestaruus 2Parainen21.08.
-
pe 23.08.pkSisulisätOrivesi21.08.
-
pe 23.08.seuraSilja Line SeurakisatKokkola -
-
pe 23.08.pkTuloskisaLiminka22.08.
-
pe 23.08.pkSeipään tuloskisaVeteli21.08.
-
la 24.08.maantieHelsinki MarathonHelsinki -
-
la-su 24.-25.08.pkUltramoniotteluiden MM-kilpailutHelsinki24.07.
-
la-su 24.-25.08.pmUudyn pm 9-15vNurmijärvi21.08.
-
la 24.08.pkAikuisurheiluliiton heittoviisiottelun SM-kilpailutLahti, Nastola -
-
la 24.08.pmPiiriviestit Satakunta 9-15-vuotiaatSastamala22.08.
-
la 24.08.pkRaatteen Maraton/Puoli-Maraton/KymppiSuomussalmi -
-
la 24.08.pkHeitto-otteluUusikaupunki21.08.
-
la 24.08.pmNåid F/P stafettRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 21.08.
-
la 24.08.akKälviäGamesKokkola20.08.
-
la 24.08.pmHämSY:n pm-sisulisäviestitNokia20.08.
-
la 24.08.pmpm-sisulisäviestitJyväskylä20.08.
-
la 24.08.pkPiirinmestaruusviestit 9-17 vImatra19.08.
-
la 24.08.amItäisen alueen aluemestaruuskilpailut osa 2Mikkeli22.08.
-
la 24.08.pkNiilon kymppiSuonenjoki22.08.
-
la 24.08.amAluemestaruusviestit, PSM-mestaruusviestitKajaani20.08.
-
la 24.08.pkEkin kisatTöysä23.08.
-
la 24.08.pkSeipään tuloskisaLieksa23.08.
-
su 25.08.pkPyrinnön heitotTampere23.08.
-
su 25.08.pmPohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2Lieksa20.08.
-
su 25.08.pkHeittokisat - Kuula, Kiekko ja MoukariMaaninka23.08.
-
su 25.08.ak6.TilastopajacupTurku22.08.
-
su 25.08.pmMuurolan Piikki -maantiejuoksutapahtumaRovaniemi -
-
su 25.08.pkHervannan XXVII JuhlakilpailutTampere23.08.
-
su 25.08.pmHämSYn N/M pm 10 000mTampere23.08.
-
su 25.08.pmPm-sisuviestitSeinäjoki20.08.
-
su 25.08.pkKuohun Tasoittava 5000mJyväskylä / Vaajakoski -
-
su 25.08.pkKansalliset aikuisurheilukilpailutLohja -
-
su 25.08.pmLasY:n pm-viestit 9-15-v, LahtiLahti21.08.
-
su 25.08.pkSalonjokilaakso-juoksuSalo22.08.
-
su 25.08.seuraSeurakisatKuhmo -
-
su 25.08.pkKieKuMo Cup IIIVirrat23.08.
-
su 25.08.pmAvoin M/N pm-10000mTurku22.08.
-
su 25.08.pkKeihäskilpailu-SpjuttävlingVaasa-Vasa23.08.
-
su 25.08.pkSSU:n lajikisaSeinäjoki24.08.
-
ma 26.08.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
-
ma 26.08.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
-
ma 26.08.seuraSeurakisatKestilä -
-
ma 26.08.pkRaision kaupungin mestaruuskilpailutRaisio -
-
ma 26.08.pkHIK klubbmästerskap 1/2Hangö23.08.
-
ma 26.08.pkLärkkulla GamesRaseborg, Ekenäs - Raasepori, Tammisaari23.08.
-
ma 26.08.pkAkilles mästerskap 6 - Akilleen mestaruuskisat 6Borgå - Porvoo23.08.
-
ma 26.08.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere25.08.
-
ma 26.08.seuraSeurakisatHankasalmi -
-
ma 26.08.seuraSilja Line SeurakisatJärvenpää26.08.
-
ma 26.08.seuraSeurakisatSonkajärvi -
-
ma 26.08.pkKoko kansan CooperLiminka26.08.
-
ti 27.08.pkElokuun kisatJyväskylä24.08.
-
ti 27.08.pkNaantalin Löylyn seuramestaruuskilpailut 1.kilpailupäiväNaantali23.08.
-
ti 27.08.pkViikkokisatImatra -
-
ti 27.08.akIkaalisten SyyskisatIkaalinen25.08.
-
ti-ke 27.-28.08.amAluemestaruusviestitHelsinki24.08.
-
ti 27.08.pkNuorten yleisurheilukilpailutKouvola25.08.
-
ti 27.08.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna24.08.
-
ti 27.08.pkNaumasen kisat 2Joensuu -
-
ti 27.08.pkSyysheitotRovaniemi25.08.
-
ti 27.08.pkUran nelisataset ja keihäsKannus26.08.
-
ti 27.08.pkOp Oulu Tiistaikisa VOulu25.08.
-
ti 27.08.pkOrimattilan Jymyn piirikunnallisetOrimattila23.08.
-
ti 27.08.seuraSeurakisatViitasaari26.08.
-
ti 27.08.pkVärisilmä PRO kilpailutKarkkila25.08.
-
ti 27.08.pkDt i Smedsby 7-15 årKorsholm25.08.
-
ti 27.08.seuraSilja Line seurakisatKiukainen27.08.
-
ti 27.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
-
ke 28.08.pkPaunu Games VJämsä25.08.
-
ke 28.08.pkTuWe:n JunnukisatTurku24.08.
-
ke 28.08.seuraSeurakisatJanakkala -
-
ke 28.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 28.08.pkKEV-heittokisatKuusamo27.08.
-
ke-to 28.-29.08.pmDM för 14/15/17/19 årNärpes24.08.
-
ke 28.08.pkVisan SeurakisatIisalmi23.08.
-
ke 28.08.pkTammelan Kunnan MestaruuskilpailuTammela25.08.
-
ke 28.08.pkAvoimet Limingan kunnanmestaruus kilpailutLIMINKA26.08.
-
ke 28.08.pkAvoimet Limingan kunnanmestaruus kilpailut lisälajitLiminka26.08.
-
ke 28.08.pkKolmiloikkapäiväPori27.08.
-
ke 28.08.seuraSeurakisatSahalahti27.08.
-
ke 28.08.seuraSeurakisatSonkajärvi -
-
to-pe 29.-30.08.pkKiskon mestaruuskisat - seiväs ja aidatRiihimäki27.08.
-
to 29.08.pkElokuun moukarikisaPori28.08.
-
to 29.08.pkOuneva Groupin junnukisatJoensuu -
-
to 29.08.pkHIK klubbmästerskap 2/2Hangö23.08.
-
to 29.08.pkLärkkulla GamesRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa26.08.
-
to 29.08.seuraSeurakisatViiala -
-
to 29.08.pkPargas IF Klubbmästerskap/Seuranmestaruus 3Parainen28.08.
-
to 29.08.pkSeipään tuloskisaVeteli29.08.
-
to 29.08.pkKU-68 Viikkokisa IVKangasala28.08.
-
to 29.08.seuraSeurakisatKangasala28.08.
-
pe-su 30.08.-01.09.SMSM-kilpailut M/N19-22Porvoo - Borgå22.08.
-
pe 30.08.pkSyyshypytRovaniemi28.08.
-
pe 30.08.pk28. Sakun hölkkäSaarijärvi -
-
la 31.08.pkKokkolan Veikkojen VenetsialaismaratonKokkola -
-
la 31.08.seuracupFöreningscup final, A-serie / Seuracup finaali, A-sarjaNedervetil / Alaveteli28.08.
-
la-su 31.08.-01.09.pkSAKU ry:n SyyskisatTampere20.08.
-
la 31.08.pkSeuracup finaali B-sarjaImatra26.08.
-
la 31.08.pkSeuracupfinaali C-sarjaTuusula28.08.
-
la 31.08.seuracupSeuracup SuperfinaaliSeinäjoki29.08.
-
la 31.08.pmSisumaastotTervola29.08.
-
la 31.08.pkHiekkaharjun Ratakierros ja LoikkakisaVantaa29.08.
-
la 31.08.pkNuorisokisatPudasjärvi27.08.
-
su 01.09.pkVehU 1929 juhlakilpailuTampere29.08.
-
su 01.09.pk59. Pyhäntä-hölkkäPyhäntä30.08.
-
su 01.09.pkSyyssatasetLapinlahti30.08.
-
su 01.09.pkLU 90 v - Juhlavuoden Juniorijuoksut JuokseVilleLaukaa -
-
su 01.09.pkAikuisurheilijoiden syysheitotKouvola / Inkeroinen31.08.
-
su 01.09.pkDistriktstävling/PiirikilpailuKimito28.08.
-
su 01.09.pkSeipään tuloskisaKalajoki30.08.
-
su 01.09.pkSyyskuun pituushyppykilpailuEspoo31.08.
-
su 01.09.seuraSilja Line SeurakisatInari -
-
ma 02.09.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
-
ma 02.09.pkKeU:n mestaruusottelutSavonlinna, Kerimäki31.08.
-
ma 02.09.seuraSeurakisatKestilä -
-
ma 02.09.pkViikkokisatLappeenranta -
-
ma 02.09.seuraSeurakisatHelsinki31.08.
-
ma 02.09.pkSeurakisojen pk lisälajitHelsinki30.08.
-
ti 03.09.pkPohjois-Karjalan koululaisten piirinmestaruuskisatLieksa29.08.
-
ti 03.09.pkKultajousi kuukausikisat 5/5Kuopio 01.09.
-
ti 03.09.pmpm-ratakävelyt T/P9-15, M/N17, M/NNaantali29.08.
-
ti 03.09.seuraSeurakisatKUOPIO01.09.
-
ti 03.09.pkSyysheitotRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis01.09.
-
ti 03.09.pkViikkokisatImatra -
-
ti 03.09.pkKlaukkalan syysmoukari 1Nurmijärvi31.08.
-
ti 03.09.pkNYU avoin seurakisa, viikkokisa 5Nurmijärvi01.09.
-
ti 03.09.pkHKV:n mestaruuskilpailut 1. päiväHelsinki01.09.
-
ti 03.09.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 6Veikkola31.08.
-
ti 03.09.seuraSeurakisatRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa01.09.
-
ti 03.09.pkMoukaripörssin kiekkokisaPori01.09.
-
ti 03.09.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen03.09.
-
ti 03.09.pkMatin KuntokymppiLieksa -
-
ti 03.09.pkTarmon syysheitotKokkola02.09.
-
ti 03.09.pkDT Drott i VasaVasa02.09.
-
ke 04.09.pkSkolmästerskap i friidrott för högstadier i Esbo-Grankulla-KyrkslättEsbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion02.09.
-
ke 04.09.pkAloittelijoiden seiväskilpailuHelsinki03.09.
-
ke 04.09.pmKainuun sisumoniottelut 2Kajaani01.09.
-
ke 04.09.pkKEV-heittokisatKuusamo03.09.
-
ke 04.09.pkPitkät ratamatkat, Laihian Lujan piirikunnallisetLaihia03.09.
-
ke 04.09.pkAkilles mästerskap 7 - Akilleen mestaruuskisat 7Borgå - Porvoo02.09.
-
ke 04.09.pkKiekko- ja kuulakisaJuuka03.09.
-
ke 04.09.pkGIF - LIF - Åsarna klubbkampNedervetil - Alaveteli02.09.
-
ke 04.09.seuraSeurakisatSahalahti04.09.
-
ke 04.09.pkSyyskuun korkeushyppykisa Pori, Noormarkku03.09.
-
to 05.09.pkSkolmästerskap i friidrott för lågstadier i Esbo-Grankulla-KyrkslättEsbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion -
-
to 05.09.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani04.09.
-
to 05.09.pkHIFK moukari- ja kiekkoHelsinki03.09.
-
to 05.09.pkSyyskisa ja TUL seuraotteluSalo02.09.
-
to 05.09.pkRegiontävlingKYRKSLÄTT02.09.
-
to 05.09.pkSisulisätOrivesi03.09.
-
to 05.09.pkViiskunta-kisatKuortane02.09.
-
to 05.09.pkPargas IF Klubbmästerskap/Seuranmestaruus 4Parainen04.09.
-
to 05.09.pkSeuraottelu NuKi-NuTa-KaPoLohja, Nummi, Urheilukuja 303.09.
-
to 05.09.pkRistiinan Urheilijoiden mestaruuskisatMikkeli / Ristiina -
-
to 05.09.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki03.09.
-
pe 06.09.pkSAG-kilpailu (School Athletic Games)Tammela -
-
pe 06.09.pkSäästöpankin syysheitotSomero04.09.
-
pe 06.09.pkPentin HölkkäKouvola /Elimäki -
-
la-su 07.-08.09.SMSM-viestit 2019Ylivieska30.08.
-
la 07.09.pkVaasa MaratonVaasa02.09.
-
la 07.09.pkKeilahalli Shot Put Loimaa 2019Loimaa28.08.
-
la 07.09.pkKuopio MaratonKuopio -
-
la-su 07.-08.09.pmNÅID flick o pojkdagar 9-13Pargas03.09.
-
la 07.09.pkRuskamaraton täysiKittilä -
-
la 07.09.pkRuskamaraton puolikasKittilä -
-
la 07.09.pkRuskamaraton kymppiKittilä -
-
la 07.09.pkEpun kie-kuu cup:n osakilpailuJalasjärvi05.09.
-
la 07.09.pmSisulisäottelut II T/P9-13Äänekoski03.09.
-
la-su 07.-08.09.pkKyvyt Esiin lasten kilpailutLeppävirta01.09.
-
la 07.09.pkAvoimet Seuranmestaruus heittokisatIisalmi04.09.
-
la 07.09.pkAvoimet seiväskilpailutÄhtäri06.09.
-
la 07.09.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
la 07.09.pkHeitto-otteluEspoo06.09.
-
su 08.09.pk46. Lasse Viren hölkkäMyrskylä -
-
su 08.09.pkKeihäskisatNurmijärvi04.09.
-
su 08.09.pkValkeakosken NuorisokisatValkeakoski06.09.
-
su 08.09.pmLasY:n pm-ottelut 9-13v. 2.osaAsikkala04.09.
-
su 08.09.pkHeinäpään heittokisatOulu -
-
su 08.09.pkTöysän mestaruuskisat ja ennätysten murskajaisetTöysä06.09.
-
su 08.09.pkMerkki-Mitalicup finaaliNaantali04.09.
-
su 08.09.pkHannun keihäskisaOutokumpu05.09.
-
su 08.09.pkUrjU:n seiväs- ja kiekkokisaUrjala07.09.
-
ma 09.09.pkBorgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3Borgå - Porvoo06.09.
-
ma 09.09.seuraSeurakisatKestilä -
-
ma 09.09.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere08.09.
-