Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Elokuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31       1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31  
  Syyskuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35             1
36 2 3 4 5 6 7 8
37 9 10 11 12 13 14 15
38 16 17 18 19 20 21 22
39 23 24 25 26 27 28 29
40 30            
  Lokakuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
40   1 2 3 4 5 6
41 7 8 9 10 11 12 13
42 14 15 16 17 18 19 20
43 21 22 23 24 25 26 27
44 28 29 30 31      
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 12.08.seuraSeurakisatKestilä -
ma 12.08.pkKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 v, osa 2Kouvola06.08.
ma 12.08.pkYlöjärven Urheilijat elokuun kisatYlöjärvi11.08.
ma 12.08.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 4Savonlinna, Kerimäki -
ma 12.08.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 12.08.pkPk-kisaTornio09.08.
ma 12.08.seuraSeurakisatSastamala -
ma 12.08.pkMIKV avoin ABC4 kilpailuMikkeli09.08.
ma 12.08.seuraSeurakisatTornio -
ma 12.08.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 12.08.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere11.08.
ma 12.08.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
ma 12.08.pkHippo-yleisurheilukisatJoensuu -
ma 12.08.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 12.08.tähtiEltsun TähtikisaHelsinki07.08.
ti 13.08.pkHippokisatSalo09.08.
ti 13.08.pkViikkokisatImatra -
ti 13.08.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 13.08.pkVakka-Suomen mestaruuskilpailutUusikaupunki10.08.
ti 13.08.seuraSeurakisatViitasaari12.08.
ti 13.08.pkStavtävling-SeiväskilpailuVasa13.08.
ti 13.08.pkSäästöpankin kesäkisatUrjala11.08.
ti 13.08.pkkokkolan työväen urheilijoiden aluekilpailutkokkola -
ti 13.08.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani11.08.
ti 13.08.seuraSeurakisatKiukainen13.08.
ti 13.08.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 13.08.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 4Veikkola10.08.
ti 13.08.pkHippo-kisatAkaa, Toijala11.08.
ti 13.08.seuraSilja Line SeurakisatHyrylä12.08.
ti 13.08.pkValtimon pitäjänmestaruuskisatValtimo -
ti 13.08.pkelokuun iltakisaalavieska12.08.
ti 13.08.seuraSeurakisatIitti12.08.
ti 13.08.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki11.08.
ti 13.08.pkBetoni-cupYlitornio -
ti 13.08.seuraSeurakisatYlitornio -
ti 13.08.pkSiikalatvacupPyhäntä12.08.
ti 13.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 14.08.tähtiTähtikisa - Valkean Kaupungin kisaOulu09.08.
ke 14.08.pkKesäliiga VI /VehU / Junnut radalleTampere12.08.
ke 14.08.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi12.08.
ke 14.08.pkViiskuntakisatVirrat11.08.
ke 14.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 14.08.pkTF Espoon heittokisaEspoo12.08.
ke 14.08.seuraSeurakisatPolvijärvi13.08.
ke 14.08.pkSibbo-Vargarnas mästerskap / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailutSibbo / Sipoo13.08.
ke 14.08.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 14.08.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 14.08.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
ke 14.08.pk3. Lohkon yleisurheilukilpailutForssa12.08.
ke 14.08.pkPorvoon viikkokisa 4 - Borgå veckotävling 4Porvoo - Borgå11.08.
ke 14.08.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani12.08.
ke 14.08.seuraSiljaline seurakisatVarpaisjärvi -
ke 14.08.pkKiskon mestaruuskisat - heitotRiihimäki12.08.
ke 14.08.seuraSilja Line SeurakisatVantaa13.08.
to 15.08.pkSalokylän gp kisatLiperi14.08.
to 15.08.seuraSeurakisatRanua 4 274 -
to 15.08.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
to 15.08.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 15.08.seuraSeurakisatPello -
to 15.08.pkOmaSp SporttikisatJoensuu -
to 15.08.pkPargas IF Klubbmästerskap / Seuranmestaruus 1Parainen14.08.
to 15.08.pkTammelan Ryskeen MestaruuskilpailuTammela11.08.
to 15.08.pkHakan mestaruuskisatValkeakoski13.08.
to 15.08.pkSisulisätOrivesi13.08.
to 15.08.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 15.08.pkPikajuoksun lajipäivä / Elovalkea-kisatKouvola11.08.
to 15.08.pkPohojalaasen Timanttiliigan osakilpailuKuortane12.08.
to 15.08.pkLärkkulla GamesRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa12.08.
to 15.08.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 15.08.seuraSeurakisatHartola -
to 15.08.pmP/T13-15 pm-sisulisäviestitRaisio10.08.
to 15.08.pkLuokittelukilpailut ja 4.seurakisatRistiina -
pe 16.08.pkLahden 400 m kutsukilpailu Lahti13.08.
pe 16.08.pkLahden Ahkera vs Tampereen Pyrintö -seuraotteluLahti13.08.
pe 16.08.seuraSeurakisatSomero -
pe 16.08.pkAvoimet Someron kaupungin mestaruuskilpailutSomero -
la-su 17.-18.08.pmAvoimet pm-supersisuottelutKauhava12.08.
la 17.08.pmUudy:n pm-junnuottelut 2.Janakkala14.08.
la 17.08.pkLasten Olympialaiset, puuseiväs SM. LepU 90v juhlakilpailuLeppävirta17.08.
la-su 17.-18.08.pmAvoimet pm-supersisuottelutLapua12.08.
la-su 17.-18.08.akKymmeottelukisaKauhava09.08.
la-su 17.-18.08.SMSM-moniottelut M22, M19, N17, T15, P14Kauhava09.08.
la-su 17.-18.08.akOttelukisaLapua09.08.
la-su 17.-18.08.SMSM-moniottelut N22, N19, M17, P15, T14Lapua09.08.
la 17.08.akVuosaari GamesHelsinki15.08.
la 17.08.maantiePaavo Nurmi MarathonTurku -
la 17.08.pm9-15-vuotiaiden pm-viestitKuopio13.08.
la 17.08.pkVehmaan lenkkiJuva11.08.
la 17.08.pkAvoimet aluemestaruusviestitYlivieska13.08.
la 17.08.pmSisu huipentuma ja viestit Lappi ja Länsi-PohjaYlitornio13.08.
la 17.08.pkPohjois-Pohjanmaan SisuviestitOulu14.08.
la 17.08.poPiiriottelu (Lahti - Kymeenlaakso - Etelä-Karjala)Lappeenranta14.08.
la 17.08.maantieHaaga RunHelsinki -
la 17.08.pkHeinäpään heittokisatOulu -
su 18.08.pkSeiväshyppykisatRovaniemi15.08.
su 18.08.pkElokisatOrimattila15.08.
su 18.08.maantie16. Hamina puolimaratonHamina13.08.
su 18.08.pk52. Auliksen OlympialaisetJämsä15.08.
su 18.08.pkAikuisurheilijoiden kuula10otteluSulkava11.08.
su 18.08.am13v aluehuipentuma, lounainen alueNaantali13.08.
su 18.08.seuraSilja Line SeurakisatInari -
su 18.08.GPMotonet GP EspooEspoo08.08.