Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Toukokuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18     1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31    
  Kesäkuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
  Heinäkuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
la 01.06.seuraSeurakisatMerijärvi -
su 02.06.pkPeU:n avoimet kansalliset Aikuisurheilukilpailut ja T/P11,13,15,N/M17Perniö31.05.
su 02.06.pkJorman moukaripörssiLeppävirta02.06.
su 02.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi30.05.
su 02.06.pk400 metrin juoksupäiväHelsinki31.05.
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
ma-ti 03.-04.06.amEteläisen alueen mestaruuskilpailutTuusula31.05.
ma 03.06.seuracupSeuracupin 1. piiriosakilpailu (KymY ja LasY)Kotka31.05.
ma 03.06.pkRastin Ratakisat 1Suomussalmi02.06.
ma 03.06.seuraSeurakisatSuomussalmi -
ma 03.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 03.06.pkNoU Kesäkuun KisaNokia31.05.
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää31.05.
ma 03.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia01.06.
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatÄänekoski -
ma 03.06.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 1Savonlinna, Kerimäki -
ma 03.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila03.06.
ti 04.06.pkJärvituuliCup 1Keuruu03.06.
ti 04.06.akIltakoitoksetRovaniemi01.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen03.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatOulu -
ti 04.06.pkKultajousi kuukausikisat 2/5Kuopio02.06.
ti 04.06.pkSinettikisatVantaa02.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatKeuruu03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO02.06.
ti 04.06.pkSäästöpankkikisaSalo02.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 04.06.seuracupSeuracup I osakilpailuRovaniemi01.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 04.06.ak1. TilastopajacupTurku01.06.
ti 04.06.pkOp Oulu Tiistaikisa IIOulu02.06.
ti 04.06.pkGamlakarleby IF:n avoimet aluekilpailutKokkola02.06.
ti 04.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski03.06.
ti 04.06.pkHippokisatUrjala02.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatViitasaari03.06.
ti 04.06.pkJuoksukoulun PikamatkatKURIKKA03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatEvijärvi -
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 05.06.pkVehmaisten Urheilijat 90v juhlakilpailuTampere02.06.
ke 05.06.pkPaunu Games IIJämsä02.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatVantaa04.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatKempele03.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatPori03.06.
ke 05.06.pkBorgåbarnens Olympiad - Lasten OlympialaisetBorgå - Porvoo -
ke 05.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 05.06.pkJunispelenOravainen (Vöyri)03.06.
ke 05.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 2Mariehamn -
ke 05.06.seuraSeurakisatSaarijärvi04.06.
ke 05.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani03.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 05.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo04.06.
ke 05.06.seuraSilja Line SeurakisatPerniö03.06.
ke 05.06.pkAvoin PeU:n kilpailu IIPerniö03.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 05.06.seuraSeurakisatKerava04.06.
ke 05.06.GPMotonet GP LahtiLahti27.05.
to 06.06.pkArctic-heitotRovaniemi05.06.
to 06.06.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna04.06.
to 06.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 06.06.seuracupSeuracupin piirikisa 1Espoo02.06.
to 06.06.pkHervannan Kesäliiga IITampere04.06.
to 06.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 06.06.akVirtain Urheilijoiden 90 v. JuhlakilpailuVirrat02.06.
to 06.06.pkLärkkulla GamesRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa03.06.
to 06.06.pkSisulisätOrivesi04.06.
to 06.06.pkTeuvan RivakanYU-KilpailutTeuva05.06.
to 06.06.pkNuorisokisatVähäkyrö, Vaasa04.06.
to 06.06.seuraSeurakisatAsikkala05.06.
to 06.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 06.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pituus,kuula, moukariKouvola02.06.
to 06.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 06.06.pkVankan seiväskisatUusikaupunki04.06.
to 06.06.pkLuokittelukilpailut ja 2.seurakisatRistiina -
to 06.06.pkDt i Smedsby 9-15 årKORSHOLM04.06.
pe 07.06.pkUKK avoimet kilpailutUusikaupunki04.06.
pe 07.06.pkHitrekin lenkkiKaustinen -
pe 07.06.pkHimangan Urheilijain piirikisaHimanka05.06.