Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Huhtikuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
14 1 2 3 4 5 6 7
15 8 9 10 11 12 13 14
16 15 16 17 18 19 20 21
17 22 23 24 25 26 27 28
18 29 30          
  Toukokuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18     1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31    
  Kesäkuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ke 01.05.pk45. VappuhölkkäLohijärvi29.04.
ke 01.05.pk37. VappujuoksuIlomantsi -
ke 01.05.pkLohjan Heitto-Cup, osa 4/4Lohja29.04.
ke 01.05.pmKeski-Pohjanmaan maantieviestitLohtaja25.04.
ke 01.05.pkRistiinan VappuhölkkäRistiina -
ke 01.05.seuraSeurakisatIitti30.04.
to 02.05.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen30.04.
to 02.05.pkItä-Vantaan Maastojuoksut 2/3Vantaa02.05.
to 02.05.pkVakka-maastotKalanti28.04.
to 02.05.pkHanikan kevätmaastotEspoo28.04.
la 04.05.pkItäisen alueen heittojen leirikilpailuSavonlinna -
la 04.05.pkRuisvarrasheitot IKaustinen01.05.
la 04.05.seuraSeurakisatIitti02.05.
la 04.05.pkKoiteli-hölkkäOulu -
la 04.05.maantieSaimaa puolimaraton ja hölkkäLappeenranta26.04.
la 04.05.pkXXXVI Västilän Maraton ja puolimaratonOrivesi30.04.
la 04.05.pkMuhos-JuoksuMuhos -
la 04.05.amTaaborin Olympiakävelyt (Uudy, Helsy, NåiD aluemestaruuskilpailu sekä Helsy ja NåiD pm 9-15v.)Tuusula01.05.
la 04.05.pkFlying Finns -junnumaastotJanakkala28.04.
su 05.05.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailu / rinkiheitotLahti, Nastola02.05.
su 05.05.SMSM-maastotJanakkala28.04.
su 05.05.pk30. Tavastkenkä-hölkkäPyhäntä02.05.
su 05.05.maantieKansainvälinen 47. Pyynikki-juoksuTampere01.05.
su 05.05.pkMoukaripörssin kiekkokisaPori03.05.
ma 06.05.pkVakka-Suomen maasto- ja sukkulaviestitMasku03.05.
ma 06.05.seuraSeurakisatHeinola04.05.
ma 06.05.pkTelkkälän lenkkiTaipalsaari03.05.
ti 07.05.pkKultajousi kuukausikisat 1/5Kuopio05.05.
ti 07.05.pkKlaukkalan kevätmouokari 1Nurmijärvi04.05.
ti 07.05.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO05.05.
ti 07.05.pmHelsyn pm-maastot 9-13 v.Kirkkonummi04.05.
ti 07.05.seuraSeurakisatKiukainen06.05.
ti 07.05.pkMoukaripörssin avausPori05.05.
ti 07.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 08.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 08.05.pkSpring-cupRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa05.05.
ke 08.05.pkKaisun HölkkäKouvola / Koria08.05.
ke 08.05.pmpm-sisulisämaastotMynämäki03.05.
to 09.05.pkKoulukisat Iitin koulujen oppilailleIitti -
to 09.05.pkItä-Vantaan Maastojuoksut 3/3Vantaa07.05.
pe-la 10.-11.05.pkANMJ-lounainen alue, leirikilpailutTammela -
pe 10.05.pkKokkola City RunKokkola10.05.
la 11.05.pkKeihäskauden avauskilpailuAlavieska10.05.
la 11.05.maantieJoensuu Run 2019Joensuu -
la 11.05.pkPorvoon Kevärheitot - Borgå VårkastPorvoo - Borgå07.05.
la 11.05.pkANMJ-leirikisaKuortane11.05.
la 11.05.pkErän heittocup 1/2019Helsinki10.05.
la 11.05.pkYyteri MaratonPori, Yyteri -
la 11.05.pmHämSY:n pm-sisulisämaastojuoksutLempäälä09.05.
la 11.05.pmLaSY:n pm-maastot 9-15-vuotiaatLahti08.05.
la 11.05.pkÄitienpäiväheitotLeppävirta11.05.
la 11.05.pmEtelä-Savon 9-15-vuotiaiden ja aikuisten pm-maastojuoksutJoroinen05.05.
la 11.05.pk3. BaanaRunKempele11.05.
la 11.05.pmTerräng DMNykarleby07.05.
la 11.05.pmPiirinmestaruusmaastojuoksutLappeenranta (Ylämaa)08.05.
la 11.05.pkKarttulan Asics-katujuoksuKarttula07.05.
su 12.05.seuraSeurakisatVantaa07.05.
ma 13.05.pkECCC karsintakilpailuJyväskylä -
ma 13.05.pkMotonet kuukausikisa - keihäänheittoJoensuu12.05.
ma 13.05.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ti 14.05.pkHeittokilpailutJyväskylä13.05.
ti 14.05.seuraSeurakisatJalasjärvi -
ti 14.05.pkKlaukkalan kevätmoukari 2Nurmijärvi11.05.
ti 14.05.pkpm sisulisämaastoviestiLieto09.05.
ti 14.05.seuraSeurakisatIitti13.05.
ti 14.05.seuraSeurakisatKiukainen13.05.
ti 14.05.pkNousiaisten moukarikisatNousiainen11.05.
ti 14.05.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 1Veikkola11.05.
ti 14.05.pkJokkerin 800mKokkola09.05.
ti 14.05.pkMoukaripörssin kiekkoPori12.05.
ti 14.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 15.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 15.05.seuraSeurakisatJanakkala -
ke 15.05.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 15.05.pkHannun heitotParikkala10.05.
ke 15.05.pkViiskunta nuorisokisatAlavus13.05.
ke 15.05.pkSoihdun heittokisatRymättylä, Naantali11.05.
to 16.05.akValtakunnalliset KLL-MAASTOTHeinola, Vierumäki09.05.
to 16.05.pkLuokittelukilpailut ja 1.seurakisatRistiina -
to 16.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kiekko, korkeusLoviisa14.05.
to 16.05.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 16.05.pkSisulisätOrivesi14.05.
to 16.05.pkNaumasen kisat 1Joensuu -
to 16.05.pkHakan VikkokisaValkeakoski14.05.
pe 17.05.pkAvoin leirikilpailuKuortane -
la 18.05.maantieHelsinki City Running DayHelsinki -
la 18.05.pkErän lajicupHelsinki17.05.
la 18.05.pkKaltimon Kilipajuoksu 25 kmJoensuu17.05.
la 18.05.pkTerwahölkkä ja -maratonOulu -
la 18.05.pmPohjois-Karjalan pm-maastotLiperi15.05.
la 18.05.pmPm-maastot / sisumaastohuipentumaKokkola14.05.
la 18.05.pkHeittokisatKeitele16.05.
la-su 18.-19.05.pkAluemestaruusottelutTampere14.05.
la 18.05.pkRuisvarrasheitot IIKaustinen15.05.
la 18.05.pmPohjois-Savon pm- ja sisulisämaastotKiuruvesi12.05.
la 18.05.pkKeihäs-cup, Laihian Lujan piirikunnallisetLaihia17.05.
la 18.05.pkUnited Pole Vaulters Cup 5Tuusula16.05.
la 18.05.pkLahden piirin heitto-cupin osakilpailuIitti16.05.
su 19.05.pkRatakauden AvauskisaOulu15.05.
su 19.05.pkPainonheiton maaottelukarsinta ja veteraanikansallisetSeinäjoki14.05.
su 19.05.pk30. Tavastkenkä-hölkkäPyhäntä17.05.
su 19.05.pkKalliojärvi-juoksuValtimo16.05.
su 19.05.pmpm-ottelut 9-15vJyväskylä15.05.
su 19.05.pmKainuun maastojuoksumestaruuskilpailutPuolanka17.05.
su 19.05.pkAvoimet Kaarinan Mestari 3-ottelutKaarina16.05.
su 19.05.pkKuohun heittokisatJuankoski16.05.
su 19.05.pkAvoimet EP:n kevät moukaricupTöysä17.05.
su 19.05.pkLöylyn kevätkisatNaantali14.05.
su 19.05.pkFazer Reilu Cup ILahti (Nastola)16.05.
su 19.05.pkLajipäiväkisa, moukari ja kuulaLappeenranta (Ylämaa)15.05.
su 19.05.pkKieKuMo Cup IVirrat16.05.
su 19.05.pkSuurilan lenkkiLieto17.05.
su 19.05.pkKeihäsolympiadin leirikilpailuLahti, Nastola16.05.
ma 20.05.pkEspoonlahden heittokisatEspoo17.05.
ma 20.05.seuraSeurakisatKestilä -
ma 20.05.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 20.05.pkLapuan Leipä-kisatLapua18.05.
ma 20.05.pkPaunu Games IJämsä17.05.
ma 20.05.seuraSeurakisatHeinola17.05.
ma 20.05.pk58-Cup 1/4Vantaa17.05.
ma 20.05.seuraSeurakisatVantaa17.05.
ma 20.05.seuraSeurakisatRaisio17.05.
ma 20.05.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää17.05.
ma 20.05.pkMikkelin avoimet ABC1Mikkeli18.05.
ti 21.05.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen18.05.
ti 21.05.seuraSeurakisatKeuruu20.05.
ti 21.05.pkKeuruun kevätkuulaKeuruu20.05.
ti 21.05.seuraSeurakisatKurikka, Jalasjärvi -
ti 21.05.seuraSeurakisatIitti20.05.
ti 21.05.seuraSilja Line SeurakisatSalo -
ti 21.05.pkKuohun viikkokisatJuankoski20.05.
ti 21.05.seuraSeurakisatParkano20.05.
ti 21.05.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 21.05.seuraSeurakisatKiukainen -
ti 21.05.pkMoukaripörssin moukariPori19.05.
ti 21.05.pkKymenlaakson lajipäivä: pikajuoksu ja seiväsKotka18.05.
ti 21.05.pkBetoni-cupYlitornio -
ti 21.05.seuraSeurakisatYlitornio -
ti 21.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 22.05.seuraSeurakisatKerava -
ke 22.05.pkLajipäivätLappeenranta19.05.
ke 22.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 22.05.seuraSilja Line SeurakisatMäntsälä -
ke 22.05.pkTestijuoksusarjan ratakymppiIi -
ke 22.05.poUngdomsserie (utomhus), omgång 1Mariehamn -
ke 22.05.seuraSeurakisatSaarijärvi20.05.
ke 22.05.seuraSiljaline seurakisatVarpaisjärvi -
ke-to 22.-23.05.pmHelsyn 9-15 v. pm-viestitVantaa18.05.
ke 22.05.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo21.05.
ke 22.05.pkPm-sisukävelytPori20.05.
ke 22.05.seuraSilja Line SeurakisatPerniö20.05.
ke 22.05.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani20.05.
ke 22.05.pkAvoin PeU:n kilpailu IPerniö20.05.
ke 22.05.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
to 23.05.pkToukokuun kisatJyväskylä20.05.
to 23.05.seuraSeurakisatRanua 4 274 -
to 23.05.pkSisulisätOrivesi21.05.
to 23.05.pkRT NykarlebyNykarleby20.05.
to 23.05.seuraSeurakisatKuivaniemi -
to 23.05.seuraSeurakisatHartola -
to 23.05.pkPyhäselän toukokuun kisatJoensuu -
to 23.05.pkPitkät ratamatkatPaimio21.05.
to 23.05.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
la 25.05.pmpm-junnuottelut 1Hyvinkää23.05.
la 25.05.pkVilpas Track GamesSalo22.05.
la 25.05.pkAktia-VeteraanikilpailutVantaa23.05.
la 25.05.pmAvoimet pm-sisumaastot ja pm-maastotKurikka22.05.
la 25.05.akHiirenkorvakisatRovaniemi19.05.
la-su 25.-26.05.akPKO GamesJoensuu22.05.
la 25.05.pkTurku Trail cup polkujuoksuTurku, Länsikeskus19.05.
la 25.05.pmLasY:n pm -ottelut 9-15v. 1.osaIitti22.05.
la 25.05.pk58-VitonenVantaa22.05.
la 25.05.pkPihtiputaan Tuiskun kilpailutPihtipudas21.05.
la 25.05.pkKouvolan Puolimaraton ja Kouvolan KymppiKouvola23.05.
la-su 25.-26.05.pkAv Tul:n aikuisten ja Järvi- Suomen mestaruuskilpailut N/Myl ja 17vLeppävirta15.05.
la 25.05.pmHämSY:n pm-rata ja sisulisäkävelytNokia22.05.
la 25.05.pkSäästöpankin keväeheitotSomero22.05.
la 25.05.pkkauden avausalavieska24.05.
la 25.05.pkseiväskoulun kevätkisatSomero22.05.
la 25.05.akParkano GamesParkano22.05.
la 25.05.kansKultainen KeihäsVantaa -
su 26.05.pkPyrinnön heitotTampere24.05.
su 26.05.pkPalkintokeskuksen JunnukisatTurku22.05.
su 26.05.pkHeittokisatVehmaa22.05.
su 26.05.pkSAUL.n KevätkansallisetVihti/Nummela24.05.
su 26.05.pkPaavon KisaSaarijärvi23.05.
su 26.05.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala23.05.
su 26.05.pkUusiLahti -juoksuLahti -
su 26.05.pkKieKuMo Cup IIVirrat23.05.
su 26.05.pkLajipäivä keihäs ja kiekkoTaipalsaari23.05.
su 26.05.kansTapiot Games -kansallisetEspoo23.05.
su 26.05.pkHeittokisatPyhäntä24.05.
su 26.05.ak22. Kirkon vaiheill-kisatNakkila24.05.
su 26.05.amRataraastoKempele23.05.
su 26.05.pkSeiväs-kisaVähäkyrö, Vaasa25.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatKestilä -
ma 27.05.seuraSeurakisatPaimio25.05.
ma 27.05.pmHelsyn 9-11 v. pm-moniottelutHelsinki23.05.
ma 27.05.pkKlaukkalan sprintitNurmijärvi24.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatTyrnävä24.05.
ma 27.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kuula, pituus, palloPyhtää24.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatJärvenpää26.05.
ma 27.05.pkLähiTapiolan NuorisokisatLaitila24.05.
ma 27.05.pkÖstra kretsens juniorstafetterBorgå - Porvoo -
ma 27.05.seuraSeurakisatSotkamo -
ma 27.05.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere26.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatJakobstad26.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatHankasalmi -
ma 27.05.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 27.05.seuraSeurakisatALAVUS27.05.
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatUlvila27.05.
ti 28.05.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna25.05.
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 28.05.pmHelsyn 12-15 v. pm-moniottelutHelsinki24.05.
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatSalo -
ti 28.05.pkMoukaripörssin keihäsPori26.05.
ti 28.05.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
ti 28.05.pkNousiaisten sisulisämoukarikisatNousiainen25.05.
ti 28.05.seuraSeurakisatKiukainen -
ti 28.05.seuraSeurakisatTeuva -
ti 28.05.pkKuohun viikkokisatJuankoski27.05.
ti 28.05.pkEtelä-Pohojalaanen Timanttiliiga 1.osakilpailuKauhava26.05.
ti 28.05.pkIII-lohkon kisatUrjala26.05.
ti 28.05.pkOp Oulu Tiistaikisa IOulu26.05.
ti 28.05.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 28.05.pkBetoni-cupYlitornio -
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
ti 28.05.seuraSeurakisatYlitornio -
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 29.05.pkPohjois-Karjalan pm-ratakävelytJoensuu27.05.
ke 29.05.pkArctic-heitotRovaniemi28.05.
ke 29.05.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala28.05.
ke 29.05.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 29.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 29.05.seuraSeurakisatMarttila -
ke 29.05.pkPyhäselän toukokuun kisat 2Joensuu -
ke 29.05.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
ke 29.05.pkKevätviestitEspoo / Esbo27.05.
ke 29.05.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo28.05.
ke 29.05.seuraSeurakisatSaarijärvi27.05.
ke 29.05.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 29.05.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 29.05.pmAvoimet M/N, M/N17 pm-kilpailut (1pvä.)Turku24.05.
ke 29.05.pkKaJu juoksuiltaKalajoki27.05.
to 30.05.pkSeuraottelu Riento-Reipas-KatajaKuopio27.05.
to 30.05.pkSeuraottelu TARMO-KISKO-HSUHämeenlinna28.05.
to 30.05.pmNåid DM-terräng 9-13 år / Nåid pm-maastot 9-13vRaseborg, Bromarv26.05.
to 30.05.pmSisumaastotRanua 4 27420.05.
to 30.05.pkPeura maastotRanua 4 27420.05.
to 30.05.pkTuiskun heittokisat IRusko27.05.
to 30.05.pkLiedon SäästöpankkikisatLieto24.05.
to 30.05.seuraSeurakisatKaavi -
to 30.05.pkLajipäiväkisatImatra24.05.
to 30.05.pkToukokuun nuorisokisatÄänekoski26.05.
to 30.05.pkSeuraottelu EspTa-HIFK-JKU-SSUEspoo -
to 30.05.pkFazer Reilu Cup IILahti26.05.
to 30.05.pkHelatorstain heitot ja hypytKaavi28.05.
to 30.05.ak48. Toukokuun kisatHelsinki27.05.
to 30.05.pkLaidunkauden avauskisatLiminka28.05.
to 30.05.kansIkaalisten kansallisetIkaalinen27.05.
to 30.05.pkKesäliiga 1.osakilpailuTammela26.05.
to 30.05.seuraSilja Line SeurakisatRaisio27.05.
to 30.05.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 30.05.pmDM i landsvägsgångVasa29.05.
to 30.05.pkSotkuman polkujuoksuPolvijärvi -
to 30.05.pkSisulisätOrivesi28.05.
pe 31.05.seuraSilja Line SeurakisatKonnevesi -
pe 31.05.seuraSeurakisatRiihimäki 29.05.
pe 31.05.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki29.05.