Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Maaliskuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
09         1 2 3
10 4 5 6 7 8 9 10
11 11 12 13 14 15 16 17
12 18 19 20 21 22 23 24
13 25 26 27 28 29 30 31
  Huhtikuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
14 1 2 3 4 5 6 7
15 8 9 10 11 12 13 14
16 15 16 17 18 19 20 21
17 22 23 24 25 26 27 28
18 29 30          
  Toukokuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18     1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31    
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ke 01.05.pkLohjan Heitto-Cup, osa 4/4Lohja28.04.
ke 01.05.pkRistiinan VappuhölkkäRistiina -
to 02.05.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen30.04.
to 02.05.pkHanikan kevätmaastotEspoo28.04.
la 04.05.pkKoiteli-hölkkäOulu -
la 04.05.maantieSaimaa puolimaraton ja hölkkäLappeenranta26.04.
la 04.05.pkXXXVI Västilän Maraton ja puolimaratonOrivesi30.04.
la 04.05.amTaaborin Olympiakävelyt (Uudy, Helsy, NåiD aluemestaruuskilpailu sekä Helsy ja NåiD pm 9-15v.)Tuusula01.05.
la 04.05.pkFlying Finns -junnumaastotJanakkala28.04.
su 05.05.SMSM-maastotJanakkala28.04.
su 05.05.maantieKansainvälinen 47. Pyynikki-juoksuTampere01.05.
ti 07.05.pkKultajousi kuukausikisat 1/5Kuopio05.05.
ti 07.05.pkKlaukkalan kevätmouokari 1Nurmijärvi01.05.
ti 07.05.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO05.05.
ti 07.05.pmHelsyn pm-maastot 9-13 v.Kirkkonummi04.05.
ti 07.05.seuraSeurakisatKiukainen06.05.
ke 08.05.pkSpring-cupRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa05.05.
la 11.05.pkPorvoon Kevärheitot - Borgå VårkastPorvoo - Borgå07.05.
la 11.05.maantieJoensuu Run 2019Joensuu -
la 11.05.pmHämSY:n pm-sisulisämaastojuoksutLempäälä09.05.
la 11.05.pmLaSY:n pm-maastot 9-15-vuotiaatLahti08.05.
la 11.05.pkKarttulan Asics-katujuoksuKarttula07.05.
ma 13.05.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ti 14.05.pkKlaukkalan kevätmoukari 2Nurmijärvi11.05.
ti 14.05.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 1Veikkola11.05.
ke 15.05.seuraSeurakisatJanakkala -
ke 15.05.pkViiskunta nuorisokisatAlavus13.05.
to 16.05.akValtakunnalliset KLL-MAASTOTHeinola, Vierumäki09.05.
to 16.05.pkSisulisätOrivesi14.05.
to 16.05.pkHakan VikkokisaValkeakoski14.05.
to 16.05.pkLuokittelukilpailut ja 1.seurakisatRistiina -
la 18.05.pkKaltimon Kilipajuoksu 25 kmJoensuu17.05.
la 18.05.pkTerwahölkkä ja -maratonOulu -
la 18.05.pkHeittokisatKeitele16.05.
la 18.05.pmPm-maastot / sisumaastohuipentumaKokkola14.05.
la 18.05.pmPohjois-Karjalan pm-maastotLiperi15.05.
la 18.05.pmpm-ottelut 9-15vJyväskylä13.05.
la 18.05.pkKeihäs-cup, Laihian Lujan piirikunnallisetLaihia16.05.
su 19.05.pkRuisvarrasheitot IIKaustinen15.05.
su 19.05.pkAvoimet EP:n kevät moukaricupTöysä17.05.
su 19.05.pkFazer Reilu Cup ILahti (Nastola)16.05.
su 19.05.pkKieKuMo Cup IVirrat16.05.
ma 20.05.pkEspoonlahden heittokisatEspoo17.05.
ma 20.05.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 20.05.pkPaunu Games IJämsä19.05.
ma 20.05.pk58-Cup 1/4Vantaa17.05.
ti 21.05.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen18.05.
ti 21.05.pkToukokuun kisatJyväskylä18.05.
ti 21.05.seuraSilja Line SeurakisatSalo -
ke 22.05.seuraSilja Line SeurakisatPerniö20.05.
ke-to 22.-23.05.pmHelsyn 9-15 v. pm-viestitVantaa18.05.
ke 22.05.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo21.05.
to 23.05.pkSisulisätOrivesi21.05.
la 25.05.pmpm-junnuottelut 1Hyvinkää23.05.
la-su 25.-26.05.akPKO GamesJoensuu22.05.
la 25.05.akHiirenkorvakisatRovaniemi19.05.
la 25.05.pmAvoimet sisumaastot ja pm-maastotKurikka -
la 25.05.pk58-VitonenVantaa22.05.
la 25.05.pmHämSY:n pm-rata ja sisulisäkävelytNokia22.05.
la 25.05.pkPihtiputaan Tuiskun kilpailutPihtipudas21.05.
la 25.05.pkkauden avausalavieska24.05.
su 26.05.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala23.05.
su 26.05.pkUusiLahti -juoksuLahti -
su 26.05.pkKieKuMo Cup IIVirrat23.05.
su 26.05.kansTapiot Games -kansallisetEspoo23.05.
su 26.05.amRataraastoKempele23.05.
ma 27.05.pmHelsyn 9-11 v. pm-moniottelutHelsinki23.05.
ma 27.05.pkKlaukkalan sprintitNurmijärvi24.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatTyrnävä24.05.
ma 27.05.pkÖstra kretsens juniorstafetterBorgå - Porvoo -
ti 28.05.pmHelsyn 12-15 v. pm-moniottelutHelsinki24.05.
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatSalo -
ti 28.05.pkIII-lohkon kisatUrjala26.05.
ke 29.05.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo28.05.
ke 29.05.pkKaJu juoksuiltaKalajoki27.05.
to 30.05.pkSeuraottelu Riento-Reipas-KatajaKuopio27.05.
to 30.05.pkSeuraottelu TARMO-KISKO-HSUHämeenlinna28.05.
to 30.05.pkToukokuun nuorisokisatÄänekoski26.05.
to 30.05.pkHelatorstain heitot ja hypytKaavi28.05.
to 30.05.pkFazer Reilu Cup IILahti26.05.
to 30.05.pkSeuraottelu EspTa-HIFK-JKU-SSUEspoo -
to 30.05.pkAvoimet KUY:n mestaruuskilpailutJärvenpää27.05.
to 30.05.ak48. Toukokuun kisatHelsinki27.05.
to 30.05.pkLaidunkauden avauskisatLiminka28.05.
to 30.05.kansIkaalisten kansallisetIkaalinen27.05.
to 30.05.pkKesäliiga 1.osakilpailuTammela26.05.
to 30.05.pkSisulisätOrivesi28.05.
pe 31.05.seuraSeurakisatRiihimäki 29.05.
pe 31.05.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki29.05.