Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Kesäkuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
  Heinäkuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
  Elokuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31       1 2 3 4
32 5 6 7 8 9 10 11
33 12 13 14 15 16 17 18
34 19 20 21 22 23 24 25
35 26 27 28 29 30 31  
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ke 01.05.pk45. VappuhölkkäLohijärvi29.04.
ke 01.05.pk37. VappujuoksuIlomantsi -
ke 01.05.pkLohjan Heitto-Cup, osa 4/4Lohja29.04.
ke 01.05.pmKeski-Pohjanmaan maantieviestitLohtaja25.04.
ke 01.05.pkRistiinan VappuhölkkäRistiina -
ke 01.05.seuraSeurakisatIitti30.04.
to 02.05.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen30.04.
to 02.05.pkVakka-maastotKalanti28.04.
to 02.05.pkHanikan kevätmaastotEspoo28.04.
to 02.05.pkItä-Vantaan Maastojuoksut 2/3Vantaa02.05.
la 04.05.pkItäisen alueen heittojen leirikilpailuSavonlinna -
la 04.05.pkRuisvarrasheitot IKaustinen01.05.
la 04.05.pkKoiteli-hölkkäOulu -
la 04.05.seuraSeurakisatIitti02.05.
la 04.05.maantieSaimaa puolimaraton ja hölkkäLappeenranta26.04.
la 04.05.pkXXXVI Västilän Maraton ja puolimaratonOrivesi30.04.
la 04.05.pkMuhos-JuoksuMuhos -
la 04.05.amTaaborin Olympiakävelyt (Uudy, Helsy, NåiD aluemestaruuskilpailu sekä Helsy ja NåiD pm 9-15v.)Tuusula01.05.
la 04.05.pkFlying Finns -junnumaastotJanakkala28.04.
su 05.05.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailu / rinkiheitotLahti, Nastola02.05.
su 05.05.SMSM-maastotJanakkala28.04.
su 05.05.pk30. Tavastkenkä-hölkkäPyhäntä02.05.
su 05.05.maantieKansainvälinen 47. Pyynikki-juoksuTampere01.05.
su 05.05.pkMoukaripörssin kiekkokisaPori03.05.
ma 06.05.pkVakka-Suomen maasto- ja sukkulaviestitMasku03.05.
ma 06.05.pkTelkkälän lenkkiTaipalsaari03.05.
ma 06.05.seuraSeurakisatHeinola04.05.
ti 07.05.pkKultajousi kuukausikisat 1/5Kuopio05.05.
ti 07.05.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO05.05.
ti 07.05.pkKlaukkalan kevätmouokari 1Nurmijärvi04.05.
ti 07.05.pmHelsyn pm-maastot 9-13 v.Kirkkonummi04.05.
ti 07.05.pkMoukaripörssin avausPori05.05.
ti 07.05.seuraSeurakisatKiukainen06.05.
ti 07.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 08.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 08.05.pkKaisun HölkkäKouvola / Koria08.05.
ke 08.05.pmpm-sisulisämaastotMynämäki03.05.
ke 08.05.pkSpring-cupRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa05.05.
to 09.05.pkKoulukisat Iitin koulujen oppilailleIitti -
to 09.05.pkItä-Vantaan Maastojuoksut 3/3Vantaa07.05.
pe-la 10.-11.05.pkANMJ-lounainen alue, leirikilpailutTammela -
pe 10.05.pkKokkola City RunKokkola10.05.
la 11.05.pkPorvoon Kevärheitot - Borgå VårkastPorvoo - Borgå07.05.
la 11.05.pkKeihäskauden avauskilpailuAlavieska10.05.
la 11.05.maantieJoensuu Run 2019Joensuu -
la 11.05.pkANMJ-leirikisaKuortane11.05.
la 11.05.pkErän heittocup 1/2019Helsinki10.05.
la 11.05.pkYyteri MaratonPori, Yyteri -
la 11.05.pmHämSY:n pm-sisulisämaastojuoksutLempäälä09.05.
la 11.05.pk3. BaanaRunKempele11.05.
la 11.05.pkÄitienpäiväheitotLeppävirta11.05.
la 11.05.pmLaSY:n pm-maastot 9-15-vuotiaatLahti08.05.
la 11.05.pmEtelä-Savon 9-15-vuotiaiden ja aikuisten pm-maastojuoksutJoroinen05.05.
la 11.05.pmTerräng DMNykarleby07.05.
la 11.05.pmPiirinmestaruusmaastojuoksutLappeenranta (Ylämaa)08.05.
la 11.05.pkKarttulan Asics-katujuoksuKarttula07.05.
su 12.05.seuraSeurakisatVantaa07.05.
ma 13.05.pkECCC karsintakilpailuJyväskylä -
ma 13.05.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 13.05.pkMotonet kuukausikisa - keihäänheittoJoensuu12.05.
ti 14.05.pkHeittokilpailutJyväskylä13.05.
ti 14.05.seuraSeurakisatJalasjärvi -
ti 14.05.pkKlaukkalan kevätmoukari 2Nurmijärvi11.05.
ti 14.05.pkpm sisulisämaastoviestiLieto09.05.
ti 14.05.seuraSeurakisatIitti13.05.
ti 14.05.seuraSeurakisatKiukainen13.05.
ti 14.05.pkNousiaisten moukarikisatNousiainen11.05.
ti 14.05.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 1Veikkola11.05.
ti 14.05.pkMoukaripörssin kiekkoPori12.05.
ti 14.05.pkJokkerin 800mKokkola09.05.
ti 14.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 15.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 15.05.seuraSeurakisatJanakkala -
ke 15.05.pkHannun heitotParikkala10.05.
ke 15.05.pkSoihdun heittokisatRymättylä, Naantali11.05.
ke 15.05.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 15.05.pkViiskunta nuorisokisatAlavus13.05.
to 16.05.akValtakunnalliset KLL-MAASTOTHeinola, Vierumäki09.05.
to 16.05.pkNaumasen kisat 1Joensuu -
to 16.05.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 16.05.pkLuokittelukilpailut ja 1.seurakisatRistiina -
to 16.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kiekko, korkeusLoviisa14.05.
to 16.05.pkSisulisätOrivesi14.05.
to 16.05.pkHakan VikkokisaValkeakoski14.05.
pe 17.05.pkAvoin leirikilpailuKuortane -
la 18.05.maantieHelsinki City Running DayHelsinki -
la 18.05.pkErän lajicupHelsinki17.05.
la-su 18.-19.05.pkAluemestaruusottelutTampere14.05.
la 18.05.pmPm-maastot / sisumaastohuipentumaKokkola14.05.
la 18.05.pkTerwahölkkä ja -maratonOulu -
la 18.05.pkKaltimon Kilipajuoksu 25 kmJoensuu17.05.
la 18.05.pkHeittokisatKeitele16.05.
la 18.05.pkRuisvarrasheitot IIKaustinen15.05.
la 18.05.pmPohjois-Karjalan pm-maastotLiperi15.05.
la 18.05.pmPohjois-Savon pm- ja sisulisämaastotKiuruvesi12.05.
la 18.05.pkKeihäs-cup, Laihian Lujan piirikunnallisetLaihia17.05.
la 18.05.pkUnited Pole Vaulters Cup 5Tuusula16.05.
la 18.05.pkLahden piirin heitto-cupin osakilpailuIitti16.05.
su 19.05.pkPainonheiton maaottelukarsinta ja veteraanikansallisetSeinäjoki14.05.
su 19.05.pkRatakauden AvauskisaOulu15.05.
su 19.05.pkKalliojärvi-juoksuValtimo16.05.
su 19.05.pk30. Tavastkenkä-hölkkäPyhäntä17.05.
su 19.05.pmKainuun maastojuoksumestaruuskilpailutPuolanka17.05.
su 19.05.pmpm-ottelut 9-15vJyväskylä15.05.
su 19.05.pkAvoimet Kaarinan Mestari 3-ottelutKaarina16.05.
su 19.05.pkKuohun heittokisatJuankoski16.05.
su 19.05.pkLajipäiväkisa, moukari ja kuulaLappeenranta (Ylämaa)15.05.
su 19.05.pkFazer Reilu Cup ILahti (Nastola)16.05.
su 19.05.pkAvoimet EP:n kevät moukaricupTöysä17.05.
su 19.05.pkLöylyn kevätkisatNaantali14.05.
su 19.05.pkKieKuMo Cup IVirrat16.05.
su 19.05.pkSuurilan lenkkiLieto17.05.
su 19.05.pkKeihäsolympiadin leirikilpailuLahti, Nastola16.05.
ma 20.05.pkEspoonlahden heittokisatEspoo17.05.
ma 20.05.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 20.05.seuraSeurakisatKestilä -
ma 20.05.seuraSeurakisatVantaa17.05.
ma 20.05.pk58-Cup 1/4Vantaa17.05.
ma 20.05.seuraSeurakisatRaisio17.05.
ma 20.05.seuraSeurakisatHeinola17.05.
ma 20.05.pkPaunu Games IJämsä17.05.
ma 20.05.pkLapuan Leipä-kisatLapua18.05.
ma 20.05.pkMikkelin avoimet ABC1Mikkeli18.05.
ma 20.05.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää17.05.
ti 21.05.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen18.05.
ti 21.05.seuraSeurakisatKeuruu20.05.
ti 21.05.pkKeuruun kevätkuulaKeuruu20.05.
ti 21.05.seuraSilja Line SeurakisatSalo -
ti 21.05.seuraSeurakisatIitti20.05.
ti 21.05.seuraSeurakisatKurikka, Jalasjärvi -
ti 21.05.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 21.05.seuraSeurakisatParkano20.05.
ti 21.05.pkMoukaripörssin moukariPori19.05.
ti 21.05.pkKymenlaakson lajipäivä: pikajuoksu ja seiväsKotka18.05.
ti 21.05.pkKuohun viikkokisatJuankoski20.05.
ti 21.05.seuraSeurakisatKiukainen -
ti 21.05.pkBetoni-cupYlitornio -
ti 21.05.seuraSeurakisatYlitornio -
ti 21.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 22.05.seuraSeurakisatKerava -
ke 22.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 22.05.pkLajipäivätLappeenranta19.05.
ke 22.05.pkTestijuoksusarjan ratakymppiIi -
ke 22.05.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 22.05.seuraSilja Line SeurakisatPerniö20.05.
ke 22.05.poUngdomsserie (utomhus), omgång 1Mariehamn -
ke 22.05.seuraSeurakisatSaarijärvi20.05.
ke 22.05.seuraSilja Line SeurakisatMäntsälä -
ke 22.05.pkAvoin PeU:n kilpailu IPerniö20.05.
ke 22.05.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo21.05.
ke 22.05.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani20.05.
ke 22.05.pkPm-sisukävelytPori20.05.
ke 22.05.seuraSiljaline seurakisatVarpaisjärvi -
ke-to 22.-23.05.pmHelsyn 9-15 v. pm-viestitVantaa18.05.
to 23.05.pkToukokuun kisatJyväskylä20.05.
to 23.05.seuraSeurakisatRanua 4 274 -
to 23.05.pkSisulisätOrivesi21.05.
to 23.05.pkPyhäselän toukokuun kisatJoensuu -
to 23.05.seuraSeurakisatKuivaniemi -
to 23.05.pkRT NykarlebyNykarleby20.05.
to 23.05.seuraSeurakisatHartola -
to 23.05.pkPitkät ratamatkatPaimio21.05.
to 23.05.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
la 25.05.pmpm-junnuottelut 1Hyvinkää23.05.
la 25.05.pkHiirenkorvakisojen lisälajiRovaniemi24.05.
la 25.05.pmLasY:n pm -ottelut 9-15v. 1.osaIitti22.05.
la 25.05.akHiirenkorvakisatRovaniemi19.05.
la 25.05.pkVilpas Track GamesSalo22.05.
la 25.05.pkTurku Trail cup polkujuoksuTurku, Länsikeskus19.05.
la 25.05.pmAvoimet pm-sisumaastot ja pm-maastotKurikka22.05.
la 25.05.pkAktia-VeteraanikilpailutVantaa23.05.
la-su 25.-26.05.akPKO GamesJoensuu22.05.
la 25.05.pkPihtiputaan Tuiskun kilpailutPihtipudas21.05.
la 25.05.pkKouvolan Puolimaraton ja Kouvolan KymppiKouvola23.05.
la 25.05.pmHämSY:n pm-rata ja sisulisäkävelytNokia22.05.
la-su 25.-26.05.pkAv Tul:n aikuisten ja Järvi- Suomen mestaruuskilpailut N/Myl ja 17vLeppävirta15.05.
la 25.05.pk58-VitonenVantaa22.05.
la 25.05.pkseiväskoulun kevätkisatSomero22.05.
la 25.05.pkkauden avausalavieska24.05.
la 25.05.pkSäästöpankin keväeheitotSomero22.05.
la 25.05.akParkano GamesParkano22.05.
la 25.05.kansKultainen KeihäsVantaa -
su 26.05.pkPyrinnön heitotTampere24.05.
su 26.05.pkHeittokisatVehmaa22.05.
su 26.05.pkPalkintokeskuksen JunnukisatTurku22.05.
su 26.05.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala23.05.
su 26.05.pkPaavon KisaSaarijärvi23.05.
su 26.05.pkUusiLahti -juoksuLahti -
su 26.05.pkSAUL.n KevätkansallisetVihti/Nummela24.05.
su 26.05.kansTapiot Games -kansallisetEspoo23.05.
su 26.05.pkHeittokisatPyhäntä24.05.
su 26.05.pkKieKuMo Cup IIVirrat23.05.
su 26.05.pkLajipäivä keihäs ja kiekkoTaipalsaari23.05.
su 26.05.ak22. Kirkon vaiheill-kisatNakkila24.05.
su 26.05.amRataraastoKempele23.05.
su 26.05.pkSeiväs-kisaVähäkyrö, Vaasa25.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatPaimio25.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatKestilä -
ma 27.05.pkKlaukkalan sprintitNurmijärvi24.05.
ma 27.05.pmHelsyn 9-11 v. pm-moniottelutHelsinki24.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatTyrnävä24.05.
ma 27.05.pkÖstra kretsens juniorstafetterBorgå - Porvoo -
ma 27.05.seuraSeurakisatJakobstad26.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatJärvenpää26.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 27.05.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere26.05.
ma 27.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kuula, pituus, palloPyhtää24.05.
ma 27.05.pkLähiTapiolan NuorisokisatLaitila24.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatSotkamo -
ma 27.05.seuraSeurakisatHankasalmi -
ma 27.05.seuraSeurakisatALAVUS27.05.
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatUlvila27.05.
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatSalo -
ti 28.05.pkMoukarimittelötLappeenranta27.05.
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 28.05.pmHelsyn 12-15 v. pm-moniottelutHelsinki25.05.
ti 28.05.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna25.05.
ti 28.05.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
ti 28.05.pkOp Oulu Tiistaikisa IOulu26.05.
ti 28.05.pkIII-lohkon kisatUrjala26.05.
ti 28.05.pkNousiaisten sisulisämoukarikisatNousiainen25.05.
ti 28.05.pkEtelä-Pohojalaanen Timanttiliiga 1.osakilpailuKauhava26.05.
ti 28.05.seuraSeurakisatKiukainen -
ti 28.05.seuraSeurakisatKiukainen25.06.
ti 28.05.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 28.05.seuraSeurakisatTeuva -
ti 28.05.pkMoukaripörssin keihäsPori26.05.
ti 28.05.pkKuohun viikkokisatJuankoski27.05.
ti 28.05.seuraSeurakisatYlitornio -
ti 28.05.pkBetoni-cupYlitornio -
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 29.05.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala28.05.
ke 29.05.pkArctic-heitotRovaniemi28.05.
ke 29.05.pkPohjois-Karjalan pm-ratakävelytJoensuu28.05.
ke 29.05.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 29.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 29.05.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 29.05.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo28.05.
ke 29.05.pkKaJu juoksuiltaKalajoki27.05.
ke 29.05.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 29.05.pmAvoimet M/N, M/N17 pm-kilpailut (1pvä.)Turku24.05.
ke 29.05.seuraSeurakisatSaarijärvi27.05.
ke 29.05.seuraSeurakisatMarttila -
ke 29.05.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
ke 29.05.pkKevätviestitEspoo / Esbo27.05.
ke 29.05.pkPyhäselän toukokuun kisat 2Joensuu -
to 30.05.pmNåid DM-terräng 9-13 år / Nåid pm-maastot 9-13vRaseborg, Bromarv26.05.
to 30.05.pkSeuraottelu Riento-Reipas-KatajaKuopio27.05.
to 30.05.pkSeuraottelu TARMO-KISKO-HSUHämeenlinna28.05.
to 30.05.pmSisumaastotRanua 4 27420.05.
to 30.05.pkLiedon SäästöpankkikisatLieto24.05.
to 30.05.pkKimmon ja Eemelin seiväsryhmien kevätkisaLahti28.05.
to 30.05.ak48. Toukokuun kisatHelsinki28.05.
to 30.05.pkPeura maastotRanua 4 27420.05.
to 30.05.pkTuiskun heittokisat IRusko27.05.
to 30.05.seuraSeurakisatKaavi -
to 30.05.pkKuortaneen seiväskisaKuortane30.05.
to 30.05.pkLajipäiväkisatImatra24.05.
to 30.05.pkHelatorstain heitot ja hypytKaavi28.05.
to 30.05.pkFazer Reilu Cup IILahti26.05.
to 30.05.pkToukokuun nuorisokisatÄänekoski26.05.
to 30.05.pkSeuraottelu EspTa-HIFK-JKU-SSUEspoo -
to 30.05.pkLaidunkauden avauskisatLiminka28.05.
to 30.05.pkKuortaneen keihäskisaKuortane30.05.
to 30.05.kansIkaalisten kansallisetIkaalinen27.05.
to 30.05.pkKesäliiga 1.osakilpailuTammela26.05.
to 30.05.seuraSilja Line SeurakisatRaisio27.05.
to 30.05.pmDM i landsvägsgångVasa29.05.
to 30.05.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 30.05.pkSisulisätOrivesi28.05.
to 30.05.pkSotkuman polkujuoksuPolvijärvi -
pe 31.05.seuraSeurakisatRiihimäki 29.05.
pe 31.05.seuraSilja Line SeurakisatKonnevesi31.05.
pe 31.05.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki29.05.
pe 31.05.pkPerjantain seiväskisaTampere30.05.