Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Toukokuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18     1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31    
  Kesäkuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
  Heinäkuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
pe 05.06.pkHintrekin Lenkki ja Pikku-Hintrekki juoksutKaustinen -
la 06.06.pkPyrinnön heitotTampere04.06.
la 06.06.pkHarju Cup 1Jyväskylä02.06.
la-su 06.-07.06.pkAvoimet TUL:n Järvi- Suomen ja TUL:n aikuisurheilijoiden mestaruuskilpailutLeppävirta01.06.
la 06.06.pkTF Espoon heittokisaEspoo04.06.
la 06.06.pkYyteri MaratonPori, Yyteri -
la 06.06.pkUKK:n kisatUusikaupunki02.06.
la 06.06.pmKainuun maasstojuoksumestaruuskilpailutKuhmo04.06.
la 06.06.pkJyrin korkeushyppykisatLiperi03.06.
la 06.06.pkPohjola Junior GPHelsinki03.06.
la 06.06.pk58-CupVantaa03.06.
la 06.06.pkKarttulan katujuoksuKarttula02.06.
la 06.06.seuraSeurakisatKouvola02.06.
la 06.06.pkSäästöpankin kevätheitotSomero03.06.
la 06.06.pkKorona Junior GamesSeinäjoki05.06.
la 06.06.akParkanon Urheilijat 80v juhlakilpailuParkano04.06.
la 06.06.pkTuULispäiden seiväs kutsukilpailuTurku -
la 06.06.akRajakisatTornio02.06.
la 06.06.pkKorona GamesSeinäjoki05.06.
su 07.06.pkKaarinan junnukisatKaarina04.06.
su 07.06.pkLöylyn kesäkuun kisat 1.Naantali04.06.
su 07.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi Rokua03.06.
su 07.06.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala04.06.
su 07.06.akVirkiä GamesLapua04.06.
su 07.06.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala05.06.
su 07.06.pmHämSY:n pm-ratakävelytUrjala05.06.
su 07.06.pkKieKuMo Cup I Virrat05.06.
su 07.06.pkSläggtävling / MoukarikilpailuNedervetil / Alaveteli06.06.
su 07.06.pkSeiväskoulun kevätkisatSomero04.06.
su 07.06.pkSusirajan seipään tuloskisaLieksa06.06.
su 07.06.pkUusi Alku kutsukilpailuLahti03.06.
ma 08.06.pkLahden seiväsryhmän Alku-kisaLahti05.06.
ma 08.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 08.06.pkFazer Reilu Cup I, sarjat 8-11vLahti05.06.
ma 08.06.seuraSeurakisatVeikkola -
ma-ti 08.-09.06.seuraSeurakisatPori07.06.
ma 08.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå04.06.
ma 08.06.pkJuoksukoulun pikamatkatKurikka07.06.
ma 08.06.pmAvoimet heittokisat ja pitäjänmestaruuskisatPosio05.06.
ma 08.06.pkAlueelliset kesäkuun nuorisokisatÄänekoski05.06.
ma 08.06.pkMIKV avoin ABC2 kilpailuMikkeli05.06.
ma 08.06.pkTomatspelenNärpes06.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 09.06.seuraSeurakisatIitti09.06.
ti 09.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisaSavonlinna06.06.
ti 09.06.pkTilastopajacup Limited edition 1Turku06.06.
ti 09.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 09.06.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen09.06.
ti 09.06.pkKeuruun kuulakisaKeuruu09.06.
ti 09.06.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 2Veikkola07.06.
ti 09.06.pkJuniorien moukarikilpailutIlmajoki08.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatParkano08.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatMyrskylä -
ti 09.06.pkPiikkiön aluekisaKaarina06.06.
ke 10.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 10.06.seuraSilja Line SeurakisatHyvinkää09.06.
ke 10.06.pkKesäkuun MoukariTampere08.06.
ke 10.06.pkPaunu Games IJämsä07.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatHankasalmi09.06.
ke 10.06.pkArctic-heitotRovaniemi09.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatNurmijärvi09.06.
ke 10.06.pkHämeenlinnan Tarmon viikkokisatHämeenlinna08.06.
ke 10.06.pkFazer Reilu Cup I, sarjat 12-15vLahti07.06.
ke 10.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 10.06.pkViispiikkinen CupSaarijärvi09.06.
ke 10.06.pkPk-kilpailutKajaani08.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatKarkkila09.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 10.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 10.06.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisat Sibbo / Sipoo07.06.
ke 10.06.pkNoU Kesäkuun Kisat Nokia07.06.
ke 10.06.pkHSU kilpailutHyvinkää08.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 10.06.pkPk-kisaYlitornio08.06.
ke 10.06.pkVSVetU:n pm-kilpailutSalo08.06.
to 11.06.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 11.06.pkPyrinnön heitotTampere09.06.
to 11.06.pmSisumaastotRovaniemi07.06.
to 11.06.pkLeKi YU:n viikkokisa IILempäälä10.06.
to 11.06.seuraSeurakisatLempäälä10.06.
to 11.06.pkKuulan kaarrejuoksukisatRaisio09.06.
to 11.06.pkHeitto- ja hyppykilpailutKaavi09.06.
to 11.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 11.06.pkSprinttikisatEspoo08.06.
to 11.06.pkSisulisätOrivesi09.06.
to 11.06.pkVauhdin RatajuoksutKuusankoski 10.06.
to 11.06.pkPower Park GamesAlahärmä09.06.
to 11.06.pkPyhäselän kesäkuun kisatJoensuu -
pe 12.06.pmSisumaastotTornio10.06.
la 13.06.pkHarju Cup 2 ja pm-ottelut 9-15vJyväskylä09.06.
la-su 13.-14.06.pkRailin ja Kielon heittokisatTampere10.06.
la 13.06.pkIlves GamesJanakkala10.06.
la 13.06.pkMarttilan HeittokisatMarttila10.06.
la 13.06.pkKeuruun KesäkisatKeuruu -
la 13.06.pkForssan Salaman hyppykisatForssa11.06.
la 13.06.pmSisuottelu 1Oulu11.06.
la-su 13.-14.06.pk M 10 ottelun kutsukilpailuLappajärvi -
la 13.06.pkKeihään lajipäivä ja N/M seiväskisaKuortane08.06.
la 13.06.pkKalajoen kisatKalajoki11.06.
la 13.06.pkHeittokisatIisalmi11.06.
la 13.06.akAlavuden KisatAlavus11.06.
la 13.06.pkIskun heittokisat IMynämäki08.06.
la 13.06.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo10.06.
la 13.06.pkKuulan kutsukilpailuIKAALINEN10.06.
la 13.06.pkTervolan 10 000mTervola10.06.
su 14.06.pkLohjan ottelutLohja12.06.
su 14.06.pkLöylyn kesäkuun kisat 2.Naantali11.06.
su 14.06.am10000 m aluemestaruuskilpailuHelsinki12.06.
su 14.06.kans49. Toukokuun kisatHelsinki12.06.
su 14.06.akEeles Landström GamesAkaa, Toijala12.06.
su 14.06.pkKisakauden avausAlavieska12.06.
su 14.06.pkKieKuMo Cup II Virrat12.06.
su 14.06.pkKorona Junior Games 2Seinäjoki13.06.
su 14.06.pkRyskeen Kesä-CUPTammela08.06.
su 14.06.pkKorona Games 2Seinäjoki13.06.
ma 15.06.pkLuokittelukilpailut / YU-Cup 1Savonlinna, Kerimäki14.06.
ma 15.06.pkSeurakisatEspoo13.06.
ma 15.06.seuraSeurakisatPori14.06.
ma 15.06.seuraSeurakisatVeikkola -
ma 15.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere13.06.
ma 15.06.pkJoutsan Pommin avoimet yu-kisatJoutsa12.06.
ma 15.06.pkViiskuntakisatÄhtäri13.06.
ma 15.06.pkVakka-ottelutLaitila11.06.
ma 15.06.pkVilpas Track GamesSalo12.06.
ma 15.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere14.06.
ma 15.06.pkYlöjärven avoimet kaupungin mestaruuskilpailutYlöjärvi12.06.
ti 16.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 16.06.pkKultajousi kuukausikisat 1/4Kuopio11.06.
ti 16.06.pkE-PUV TilastoheitotKurikka14.06.
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatKuopio11.06.
ti 16.06.pkSuomen KultapörssikisatAkaa / Viiala14.06.
ti 16.06.pkKlaukkalan hyppykisat 1Nurmijärvi14.06.
ti 16.06.pkFazer Reilu Cup II, sarjat 8-11vLahti13.06.
ti 16.06.pkKlaukkalan hyppykisat 1 (aikuisurheilijat)Nurmijärvi14.06.
ti 16.06.pmavoin pm moukariTurku13.06.
ti 16.06.akTilastopajacup Limited edition 2Turku13.06.
ti 16.06.pkPyrinnön kesäkuun kisatTampere14.06.
ti 16.06.pkJuniorien kiekkokilpailutIlmajoki15.06.
ti 16.06.pkJuhannusviikon pomput ja heitotSavonlinna13.06.
ti 16.06.pkViikkokisa Oulun PyrintöOulu14.06.
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen16.06.
ti 16.06.pkAvoimet seuranmestaruuskilpailutMänttä-Vilppula14.06.
ti 16.06.seuraSeurakisatParkano15.06.
ti 16.06.pkGIF:n piirikilpailutKokkola13.06.
ti 16.06.pkYleisurheilukilpailutMuurame15.06.
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen -
ti 16.06.pkPiirikisaNivala12.06.
ke 17.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 17.06.pkHelsinki Summer Meeting / JuhannuskisatHelsinki17.06.
ke 17.06.kansMarskin kisatLappeenranta12.06.
ke 17.06.pkOtaniemen SeiväskilpailuEspoo15.06.
ke 17.06.pkKuulan kesäkuun kisat 2Raisio15.06.
ke 17.06.pkFazer Reilu Cup II, sarjat 12-15vLahti14.06.
ke 17.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 17.06.pkTuWe:n Junnukisat 1Turku14.06.
ke 17.06.pkViikkokisat IVirrat15.06.
ke 17.06.pkMetalli Cup 1Tornio14.06.
ke 17.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 17.06.seuraSeurakisatKarkkila16.06.
ke 17.06.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
ke 17.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 17.06.seuraSeurakisatTornio -
ke 17.06.seuraSeurakisatVirrat -
ke 17.06.pkNÅID F/P mångkamp 9-13 år Sibbo / Sipoo15.06.
ke 17.06.pkPk-kisaYlitornio15.06.
ke 17.06.seuraSeurakisatYlitornio -
to 18.06.pkKeiteleen juhannusheitotKeitele16.06.
to 18.06.pkDT i Karis -Pk kisaRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa15.06.
to 18.06.pkSisulisätOrivesi16.06.
to 18.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu -
pe 19.06.pkSomeron seiväskisatSomero16.06.
pe 19.06.akPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio16.06.
la 20.06.kansKansainväliset 84.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi15.06.
su 21.06.pkKorona Junior Games 3Seinäjoki20.06.
su 21.06.pkKorona Games 3Seinäjoki20.06.
ma 22.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 22.06.akLIVAL-GamesSipoo / Sibbo19.06.
ma 22.06.pkKesäkuun aitakisatylivieska21.06.
ma 22.06.pkPiirikunnallisetLAPPAJÄRVI21.06.
ma 22.06.pkForssan Salaman viikkokisatForssa19.06.
ma 22.06.pkIskun kesäkuun kisatMynämäki17.06.
ma 22.06.seuraSilja Line SeurakisatRantasalmi -
ti 23.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 23.06.akHyvinkään aluekisatHyvinkää20.06.
ti 23.06.pkKiekkokilpailutIlmajoki22.06.
ti 23.06.pm9-13-vuotiaiden pm ottelutSastamala19.06.
ti 23.06.pk Fazer Reilu Cup seiväsLahti20.06.
ti 23.06.pkTilastopajacup limited edition 3Turku20.06.
ti 23.06.pkViiskuntakisaAlajärvi19.06.
ti 23.06.seuraSeurakisatParkano22.06.
ti 23.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå19.06.
ti 23.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisaSavonlinna20.06.
ti 23.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 23.06.pkKeuruun seiväskilpailuKeuruu23.06.
ti 23.06.pkDT i BennäsPedersöre22.06.
ke 24.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 24.06.pkPaunu Games IIJämsä21.06.
ke 24.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 24.06.kansVirtain KansallisetVirrat20.06.
ke 24.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 24.06.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
ke 24.06.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisatSibbo / Sipoo21.06.
ke 24.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 24.06.pkPk-kisaYlitornio22.06.
ke 24.06.pkHaapajärven piirikisatHaapajärvi22.06.
to-su 25.-28.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen21.06.
to-la 25.-27.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, korkeushyppy, kiekonheitto, kuulantyöntöLohja22.06.
to-la 25.-27.06.pkLohjan LajikarnevaalikilpailutLohja22.06.
to 25.06.pkKesäkuun kisatPaimio23.06.
to 25.06.seuraSeurakisatNurmijärvi24.06.
to 25.06.pkSeurakisatEspoo23.06.
to 25.06.pkOutokummun kisatOutokumpu22.06.
to 25.06.seuraSeurakisatKaavi -
pe 26.06.pkHelsinki Central Park RunHelsinki -
la-su 27.-28.06.pkPyrinnön kesäkirmaisutTampere24.06.
la 27.06.pkKlaukkalan hyppykisat 2Nurmijärvi25.06.
la 27.06.pmSisuottelutYlitornio24.06.
la 27.06.pkMarttilanharjun juoksuYlikiiminki, Oulu -
la 27.06.akKurikan Ryhdin aluekisatKurikka25.06.
la 27.06.pkLasten ja nuorten kilpailutKeitele25.06.
la 27.06.akTeemakilpailu - Kultainen KeihäsVantaa -
la 27.06.pkKesäseiväsLaitila24.06.
la 27.06.pkEspoo Liikkuu Games -juniorikävelytEspoo24.06.
la 27.06.akTeemakilpailu - Espoo Liikkuu GamesEspoo15.06.
su 28.06.pkHarju Cup 3Jyväskylä23.06.
su 28.06.pkTuiskun keihäskisatNousiainen24.06.
su 28.06.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 325.06.
su 28.06.pkKorona Junior Games 4Seinäjoki27.06.
su 28.06.pkKorona Games 4Seinäjoki27.06.
ma 29.06.pkLuokittelukilpailut / YU-Cup 2Savonlinna, Kerimäki28.06.
ma 29.06.pkKeskis-Mikon MittelötTöysä27.06.
ma 29.06.seuraSeurakisatHankasalmi28.06.
ma 29.06.seuraSeurakisatHankasalmi09.06.
ma 29.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 29.06.pk58-CupVantaa26.06.
ma 29.06.seuraSeurakisatSonkajärvi27.06.
ti 30.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 30.06.pkAktia Junior Games del 1Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa27.06.
ti 30.06.seuraSeurakisatParkano29.06.
ti 30.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 30.06.pkVihdin Viestin kisatVihti, Nummela27.06.
ke 01.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 01.07.pkFazer Reilu Cup III, sarjat 8-11vLahti28.06.
ke-to 01.-02.07.pmHämSy:n 17 v pm-kilpailutYlöjärvi29.06.
ke 01.07.pkJunnut RadalleTampere29.06.
ke 01.07.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju30.06.
ke 01.07.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisatSibbo / Sipoo30.06.
to 02.07.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 v., osa 1Hamina 25.06.
to 02.07.pm9-15v. OtteluhuipentumaSavonlinna29.06.
to 02.07.pkLeKi YU:n viikkokisa IIILempäälä01.07.
to 02.07.pkNYQS yleisurheilukilpailut 3.Ilmajoki30.06.
to 02.07.pkFazer Reilu Cup III, sarjat 12-15vLahti29.06.
to 02.07.seuraSeurakisatLempäälä01.07.
to 02.07.pkHeitto- ja hyppykilpailutKaavi30.06.
to 02.07.pkSisulisätOrivesi30.06.
to 02.07.pmAvoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut, (1. pvä)Naantali28.06.
pe-su 03.-05.07.pkNMACS - Aikuisurheilun PM-kilpailutLohja -
pe 03.07.kansValkean Kaupungin KisatOulu30.06.
pe-su 03.-05.07.akKUY GamesTuusula01.07.
pe 03.07.pkVankan seiväskävelytUusikaupunki29.06.
pe 03.07.pkChydeniuksen kymppi ja 400 m juhlajuoksuKokkola30.06.
la 04.07.pkAluekilpailutLieto30.06.
la 04.07.kansTimanttikisatSastamala01.07.
la 04.07.pkNuorten TimanttikisatSastamala01.07.
la 04.07.pmsisuottelutAlajärvi01.07.
la-su 04.-05.07.amAvoimet AM moniottelutAlajärvi01.07.
la 04.07.pkAhmon urheilukentän avajaiskisatSiilinjärvi29.06.
la 04.07.pkLapin LeiskautuksetRovaniemi28.06.
la 04.07.pkPihtiputaan Tuiskun tuloskisatPihtipudas01.07.
la 04.07.pkSomeron seiväskisatSomero01.07.
la 04.07.pkKosken loikat Koski Tl -