Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Toukokuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18     1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31    
  Kesäkuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
  Heinäkuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
pe-su 14.-16.06.akYouth Athletics GamesLahti03.06.
su 16.06.pkAikuisten HeittokilpailutKiiminki15.06.
su 16.06.pkSeiväskisaVarkaus -
su 16.06.akEeles Landström GamesAkaa, Toijala14.06.
su 16.06.pkKieKuMo Cup IIIVirrat11.06.
su 16.06.kansAktia GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis12.06.
su 16.06.seuraSilja Line SeurakisatInari -
ma 17.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 17.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 17.06.pkViikkokisatLappeenranta16.06.
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ma 17.06.pkViiskuntakisatTöysä15.06.
ma 17.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 17.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 17.06.seuracupSeuracup I, Salon-Loimaan lohkoSalo14.06.
ma 17.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 17.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 3Mariehamn -
ma 17.06.pkPk viikkokisat ja veteraanien pmLeppävirta -
ma 17.06.pkStav och spjut- seiväs ja keihäsVasa15.06.
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatForssa16.06.
ma 17.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere16.06.
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää14.06.
ma 17.06.pkForssan Salaman ViikkokisatForssa16.06.
ma 17.06.pkVisan SeurakisatIisalmi13.06.
ma 17.06.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka17.06.
ti-ke 18.-19.06.amAluemestaruusmoniottelutHelsinki15.06.
ti 18.06.pkAikuisurheilijoiden juhannusheitotKouvola -
ti 18.06.seuraSeurakisatJanakkala -
ti 18.06.seuraSeurakisatHyvinkää16.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup 1. YkköslohkoNaantali14.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki17.06.
ti 18.06.pkAikuisurheilijoiden avoimet heittolajien kilpailutKurikka -
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila17.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup piirikisa 1. osa, läntinen alueIlmajoki16.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup 1 Turun lohkoKaarina15.06.
ti 18.06.pkseuracup: Seuracup 1.osakilpailu, itäinen alueÄhtäri16.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup piirikisa1Savonlinna15.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatHämeenkyrö -
ti 18.06.seuraSeurakisatSomero -
ti 18.06.seuraSeurakisatKiukainen18.06.
ti 18.06.pkSeurakisat - lisälajiHyvinkää16.06.
ti 18.06.pkPiiriviestihuipentuma 9-15 vuotiaatKANNUS14.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatParkano17.06.
ti 18.06.pkYlemmäisen YmpärijuoksuJuuka16.06.
ti 18.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski17.06.
ti 18.06.pmKainuun sisuviestitKajaani14.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatIitti17.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 18.06.pkNuorten yleisurheilukilpaillutPyhtään kirkonkylä14.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen16.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup I, VakkalohkoUusikaupunki15.06.
ti 18.06.pkKU-68 Viikkokisa II / KESÄLIIGA IIIKangasala17.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatKangasala17.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailuKuopio16.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatViiala -
ti 18.06.seuraSeurakisatHirvensalmi -
ti 18.06.pkSeiväskilpailuImatra16.06.
ti 18.06.pkSeuracup piirikisa1 lisälajiSavonlinna15.06.
ke 19.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani17.06.
ke 19.06.pkMotonet GP Jyväskylä - lisälajitJyväskylä09.06.
ke 19.06.pkJunnut radalleTampere17.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatKempele17.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 19.06.pkSeuracup piirikisa osa 1Joutseno14.06.
ke 19.06.pkJannen IltalenkkiElimäki -
ke 19.06.seuraSeurakisatSotkamo -
ke 19.06.seuraSeurakisatPyhäjoki19.06.
ke 19.06.pkPohjois-Karjalan Seuracup 1. piirikilpailuJoensuu16.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatYlämaa19.06.
ke 19.06.pmNÅID F/P mångkamp 9-13 år och ÖK mångkamp 9-15 årSibbo / Sipoo17.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
ke 19.06.pkDT i NedervetilNedervetil18.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatTUPOS -
ke 19.06.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä09.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatSaarijärvi18.06.
ke 19.06.seuraSeurakisatHaukipudas18.06.
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 19.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 19.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 19.06.pkPk-kisaYlitornio -
ke 19.06.pkKiekkokisaAlavieska18.06.
ke 19.06.pkJyryn juhannuskisatHelsinki -
to 20.06.pkAtria Junior Games , Etelä-Pohjalaasen timanttiliigan 2. osakilpailuSeinäjoki17.06.
to 20.06.kansPohjantähti-gamesPudasjärvi16.06.
to 20.06.pkSisulisätOrivesi18.06.
to 20.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 20.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu -
to 20.06.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala19.06.
to 20.06.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
pe 21.06.kans53. Keuruun JuhannuskisatKeuruu16.06.
pe 21.06.akPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio18.06.
pe 21.06.akIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen18.06.
pe 21.06.akSomeron juhannuskisatSomero19.06.
la 22.06.EAKuortane GamesKuortane15.06.
su 23.06.kansKansainväliset 83.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi17.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatJoutseno, Lappeenranta23.06.
ma 24.06.pkKuukausikisa - aitajuoksuJoensuu23.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatLiperi23.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
ma 24.06.pkLIVAL-GamesSipoo / Sibbo22.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 24.06.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 24.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 24.06.pkDT i JakobstadJakobstad22.06.
ma 24.06.pkVakka-Suomen rataviestitLaitila21.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 24.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 24.06.seuraSeurakisatHankasalmi -
ma 24.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere23.06.
ma 24.06.pkAvoimet aluekisatJoutsa21.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka24.06.
ti 25.06.akHyvinkään kisatHyvinkää23.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen24.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 25.06.seuraSeurakisatPolvijärvi24.06.
ti 25.06.ak2. TilastopajacupTurku22.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatKauhava -
ti 25.06.pkSeuracup I osakilpailuSastamala22.06.
ti 25.06.pkFazer Reilu Cup IIILahti23.06.
ti 25.06.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v osa 1Imatra19.06.
ti 25.06.seuracupSeuracup 1-osakilpailu 2-divisioonaYlöjärvi23.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatTeuva -
ti 25.06.seuraSeurakisatViitasaari24.06.
ti 25.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna22.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 25.06.seuracupHämSY:n Seuracup 1.div. 1.osakilpailuForssa21.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatParkano24.06.
ti 25.06.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani23.06.
ti 25.06.pkViiskuntakisaAlajärvi23.06.
ti 25.06.pkHippo-kisatVarpaisjärvi -
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
ti 25.06.seuraSeurakisatKiukainen25.06.
ti 25.06.seuracupFöreningscup IPännäinen24.06.
ti 25.06.pkIK Falkens DtPännäinen24.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 26.06.pkKeihäskarnevaalien juniorikilpailutPihtipudas22.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala25.06.
ke 26.06.pkSaul pikajuoksucup 2. osakilpailu sekä avoin 100m sprinttikisaKirkkonummi, Veikkola 24.06.
ke 26.06.pkJunnukisatLieksa25.06.
ke 26.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 26.06.seuraSeurakisatNedervetil25.06.
ke 26.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå21.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatJuuka -
ke 26.06.seuraSeurakisatSaarijärvi25.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatMarttila -
ke 26.06.seuraSeurakisatKemi -
ke 26.06.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi24.06.
ke 26.06.pkPk-kisaYlitornio -
ke 26.06.seuraSeurakisatYlitornio -
to-su 27.-30.06.karnJämsän kestävyysjuoksu-, pituus-, 3-loikka- ja kävelykarnevaalitJämsä24.06.
to-su 27.-30.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen23.06.
to 27.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, korkeushyppyLohja24.06.
to-su 27.-30.06.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas22.06.
to 27.06.karn41.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 27.06.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski24.06.
to 27.06.seuraSeurakisatRanua 4 274 -
to 27.06.seuraSeurakisatILOMANTSI -
to 27.06.seuraSeurakisatJanakkala -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhäjoki -
to 27.06.seuraSeurakisatHamina -
to 27.06.seuraSeurakisatPello -
to 27.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri -
to 27.06.karn41.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 27.06.seuraSeurakisatViiala -
to 27.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 27.06.seuraSeurakisatSäkylä27.06.
pe 28.06.seuraSilja Line SeurakisatKokkola -
pe 28.06.maantieHelsinki Central Park RunHelsinki -
la 29.06.pkX VeteraanikansallisetJoensuu26.06.
la 29.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, korkeushyppyLohja25.06.
la 29.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit, M/N A-kilp.Somero25.06.
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit,leirikilpailuSomero25.06.
su 30.06.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski26.06.
su 30.06.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 327.06.
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit, M C-kilpSomero25.06.
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit,M/N B-kilp.Somero25.06.
ma 01.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma 01.07.pkPk-kisaTornio28.06.
ma 01.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 01.07.pkReisjärven aluekisatReisjärvi27.06.
ma 01.07.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää28.06.
ma 01.07.pkpk Sirpa Holopaisen muistokilpailutSavonlinna, Kerimäki27.06.
ma 01.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 01.07.pkÖstra kretsens juniortävlingLovisa 28.06.
ma 01.07.seuraSilja Line SeurakisatTornio -
ma 01.07.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ma 01.07.seuraSeurakisatAlavus30.06.
ma 01.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka01.07.
ti-ke 02.-03.07.amItäisen alueen mestaruusmoniottelut (M/N-M/N17)Outokumpu30.06.
ti 02.07.pkJärvituuliCup 3Keuruu01.07.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO30.06.
ti-ke 02.-03.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelutOutokumpu30.06.
ti 02.07.pkKultajousi kuukausikisat 3/5Kuopio30.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 02.07.seuraSeurakisatVantaa28.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 02.07.pk58-Cup 3/4Vantaa28.06.
ti 02.07.pkKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15v, osa 1Kotka25.06.
ti 02.07.amAM-EsteetVantaa28.06.
ti 02.07.seuraSeurakisatKiukainen02.07.
ti 02.07.pkKuohun hyppykisat ja kiekkoJuankoski30.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 02.07.pkFyrrypinkaasutVähäkyrö, Vaasa30.06.
ti 02.07.akKannuksen Uran Avoin aluekilpailuKannus30.06.
ti 02.07.seuraSeurakisatIitti01.07.
ti 02.07.pkVakka-ottelutMynämäki27.06.
ti 02.07.seuraSeurakisatParkano01.07.
ti 02.07.pkVieremän Koiton kuula ja pituuskisatVieremä29.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 03.07.pkJunnut radalleTampere01.07.
ke 03.07.pkAvoimet Visa-Vire-Veto-kisatIisalmi28.06.
ke 03.07.pkBorgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1Borgå - Porvoo01.07.
ke 03.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 03.07.pkViikkokisat IIVirrat30.06.
ke 03.07.seuraSeurakisatKemi -
ke 03.07.pkKesäliiga IVValkeakoski01.07.
ke 03.07.seuraSeurakisatLIMINKA -
ke 03.07.pmKainuun sisumoniottelutKajaani30.06.
ke 03.07.seuraSeurakisatSaarijärvi02.07.
ke 03.07.pkPiirikunnalliset kisatAlahärmä / Kauhava30.06.
ke 03.07.seuraSilja Line SeurakisatVantaa02.07.
ke 03.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 03.07.GPMotonet GPTampere26.06.
to 04.07.seuraSeurakisatKaavi -
to 04.07.pm9-15v. OtteluhuipentumaSavonlinna01.07.
to 04.07.pkSäästöpankki GamesKristiinankaupunki02.07.
to 04.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 04.07.seuraSeurakisatKeitele -
to 04.07.pkKaiun heinäkuun piirikunnallisetKaavi03.07.
to 04.07.pkLuokittelukilpailut ja 3.seurakisatRistiina -
to 04.07.pmAvoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut 2. kilpailupäiväLaitila01.07.
to 04.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala03.07.
to 04.07.pkRyskeen ViikkokisatTammela30.06.
to 04.07.seuraSeurakisatHartola -
to 04.07.pkSisulisätOrivesi02.07.
to 04.07.pkSeuraottelu Toijalan Vauhti/Viialan Valtti - Forssan SalamaAkaa, Toijala02.07.
to 04.07.seuraSeurakisatJakobstad03.07.
to 04.07.pkHuiluukisatMaaninka01.07.
to 04.07.pkYlivieskan Kuulan heinäkisatYlivieska02.07.
to 04.07.akRT NykarlebyNykarleby30.06.
to 04.07.seuraSeurakisatSäkylä04.07.
pe-su 05.-07.07.akKUY GamesTuusula02.07.
pe 05.07.pkVarpaisjärven 31. yömaratonVarpaisjärvi01.07.
la 06.07.kansTimanttikisatSastamala03.07.
la-su 06.-07.07.amAvoimet Am-ottelutKauhava02.07.
la 06.07.pmpm-sisuottelutKauhava02.07.
la 06.07.pkAvoimet piirikunnalliset aikuisyleisurheilukilpailutLieto04.07.
la-su 06.-07.07.amSFI mästerskapRaseborg/Karis28.06.
la 06.07.pkLasten ja nuorten kilpailutKeitele04.07.
la-su 06.-07.07.akMondo myötätuulikisatLappeenranta01.07.
la 06.07.pkMarttilanharjun juoksuYlikiiminki/Oulu04.07.
la 06.07.pkMikkeli juoksu (maraton, puolimatka, vartti )Mikkeli -
la 06.07.pkSoihdun heittokisatRymättylä, Naantali29.06.
la 06.07.pkAlbin Stenroosin muistojuoksuVehmaa -
la 06.07.pk44. JoutohölkkäJoutsa04.07.
la 06.07.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
la 06.07.pkX RantalakeusjuoksuLiminka04.07.
su 07.07.pkVehmaan aluekilpailutVehmaa03.07.
su 07.07.akLapin LeiskautuksetRovaniemi30.06.
su 07.07.pkKorian KansallisetKoria05.07.
su 07.07.akKankaanpää GamesKankaanpää04.07.
su 07.07.kävelyKävelycupUrjala04.07.
ma 08.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma 08.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 08.07.pkTarmon NuorisokisatHämeenlinna06.07.
ma 08.07.pkKalajoen kisatKalajoki05.07.
ma 08.07.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia06.07.
ma 08.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 08.07.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 08.07.pkVihdin Viestin kansallisetVihti, Nummela05.07.
ma 08.07.pkLahden piirin heittocupin osakilpailuOrimattila05.07.
ma 08.07.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 08.07.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
ma 08.07.seuraSeurakisatHimanka08.07.
ma 08.07.seuraSilja Line SeurakisatTammela04.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatLiperi -
ti 09.07.seuraSeurakisatOulu -
ti 09.07.pkAiukuisurheilijoiden heinäheitotKouvola 09.07.
ti 09.07.akOlli Teijonmaan muistokisaSavonlinna05.07.
ti 09.07.ak3. TilastopajacupTurku06.07.
ti 09.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 09.07.seuraSeurakisatHämeenkyrö -
ti 09.07.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen07.07.
ti-ke 09.-10.07.pmKymenlaakson pm-kilpailut T/P9-13, osa 1Kouvola03.07.
ti 09.07.pkOp Oulu Tiistaikisa IIIOulu07.07.
ti 09.07.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame08.07.
ti 09.07.pmHämSY:n pm sisulisäottelut 12-13v.Urjala06.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatParkano07.07.
ti 09.07.pkAvoin pk-kilpailuKajaani07.07.
ti 09.07.pkOrimattilan Jymyn piirikunnalliset Orimattila05.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatIitti08.07.
ti 09.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 10.07.pkPaunu Games IIIJämsä07.07.
ke 10.07.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 10.07.pkJunnukisatLieksa09.07.
ke 10.07.pkXXXVII Knattekarnevalen (mångkamp)Vasa08.07.
ke 10.07.seuraSeurakisatPori08.07.
ke 10.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 10.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P10, P/T11, T14, T15Hämeenlinna08.07.
ke 10.07.pmpm-sisulisämoniottelut T9-15Loimaa05.07.
ke 10.07.tähtiSeinäjoen TähtikisatSeinäjoki07.07.
ke 10.07.seuraSeurakisatLeppävirta10.07.
ke 10.07.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju09.07.
ke 10.07.pkTahto-kisatHuittinen08.07.
ke 10.07.pkKeskiviikon tuloskisaSaarijärvi09.07.
ke 10.07.seuraSeurakisatYlämaa10.07.
to 11.07.pkVesan KisatRaahe08.07.
to 11.07.pkHäme Games juniorRiihimäki08.07.
to 11.07.pkAvoimet aluekisatNakkila09.07.
to 11.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 11.07.pmpm-sisulisäottelut P9-15Salo06.07.
to 11.07.seuraSeurakisatKeitele -
to 11.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P/T9, T10, P14/15Akaa, Toijala09.07.
to 11.07.pkSisulisätOrivesi09.07.
to 11.07.seuraSeurakisatSäkylä11.07.
pe 12.07.pkIlves GamesJanakkala08.07.
pe-la 12.-13.07.akHannes Junior GamesKuopio08.07.
pe 12.07.pkIlves GamesJanakkala -
la-su 13.-14.07.pmPohjois-Pohjanmaan pm-kisat yleinen ja 19-17vOulu09.07.
la 13.07.pk20. Kikkan kisatMarttila10.07.
la 13.07.pkYleisurheilukisatRanua 4 27429.06.
la 13.07.pmKePYn otteluhuipentuma 9-15 vuotiaatKokkola09.07.
la 13.07.pkKarhu Junior Games, Etelä-Pohojalaasen Timanttiliigan 3.osakilpailuKauhajoki11.07.
la 13.07.pkNaantalin AurinkokävelytNaantali09.07.
su 14.07.pkPk-heittokisatRistiina11.07.
su 14.07.pkPorvoon huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå09.07.
su 14.07.pkHeinäseiväsNaantali12.07.
su 14.07.pkYlä-Karjalan KymppiValtimo11.07.
su 14.07.pkKnattestafett DMNedervetil / Alaveteli10.07.
su 14.07.akKurikan Ryhdin aluekisatKurikka12.07.
su 14.07.pkalavieska viikon kilpailualavieska12.07.
ma 15.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma 15.07.seuraSeurakisatPori13.07.
ma 15.07.pkHeinäheitotLaitila12.07.
ma 15.07.pkViikkokisatUrjala13.07.
ma 15.07.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää12.07.
ma 15.07.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 3Savonlinna, Kerimäki -
ma 15.07.seuraSeurakisatPosio -
ma 15.07.pkAvoimet aluekisatJoutsa12.07.
ma 15.07.pkMikkeli avoin ABC 3Mikkeli13.07.
ma 15.07.pkTarmon AluekilpailutVihti12.07.
ma 15.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka15.07.