Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Toukokuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18     1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31    
  Kesäkuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
  Heinäkuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27 1 2 3 4 5 6 7
28 8 9 10 11 12 13 14
29 15 16 17 18 19 20 21
30 22 23 24 25 26 27 28
31 29 30 31        
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy WA
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
-
ma 03.06.seuraSeurakisatKestilä -
-
ma-ti 03.-04.06.amEteläisen alueen mestaruuskilpailutTuusula31.05.
-
ma 03.06.seuracupSeuracupin 1. piiriosakilpailu (KymY ja LasY)Kotka31.05.
-
ma 03.06.seuraSeurakisatSuomussalmi -
-
ma 03.06.pkRastin Ratakisat 1Suomussalmi02.06.
-
ma 03.06.pkNoU Kesäkuun KisaNokia31.05.
-
ma 03.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia02.06.
-
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatÄänekoski -
-
ma 03.06.seuraSeurakisatKuhmo -
-
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää31.05.
-
ma 03.06.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 1Savonlinna, Kerimäki -
-
ma 03.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
-
ma 03.06.seuraSeurakisatSastamala -
-
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka03.06.
-
ti 04.06.pkSinettikisatVantaa02.06.
-
ti 04.06.akIltakoitoksetRovaniemi31.05.
-
ti 04.06.pkKultajousi kuukausikisat 2/5Kuopio02.06.
-
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO02.06.
-
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila03.06.
-
ti 04.06.pkJärvituuliCup 1Keuruu03.06.
-
ti 04.06.seuraSeurakisatKeuruu03.06.
-
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen03.06.
-
ti 04.06.seuraSeurakisatOulu -
-
ti 04.06.ak1. TilastopajacupTurku01.06.
-
ti 04.06.pkSäästöpankkikisaSalo02.06.
-
ti 04.06.seuracupSeuracup I osakilpailuRovaniemi31.05.
-
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
-
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
-
ti 04.06.seuraSeurakisatPolvijärvi03.06.
-
ti 04.06.seuraSeurakisatJalasjärvi -
-
ti 04.06.pkJuoksukoulun PikamatkatKurikka03.06.
-
ti 04.06.pkHippokisatUrjala02.06.
-
ti 04.06.pkOp Oulu Tiistaikisa IIOulu02.06.
-
ti 04.06.pkGamlakarleby IF:n avoimet aluekilpailutKokkola02.06.
-
ti 04.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski03.06.
-
ti 04.06.seuraSeurakisatViitasaari03.06.
-
ti 04.06.pkKankaanpään aluekisaKankaanpää02.06.
-
ti 04.06.pkKU-68 Viikkokisa IKangasala03.06.
-
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatKangasala03.06.
-
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatEvijärvi -
-
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
-
ke 05.06.pkVehmaisten Urheilijat 90v juhlakilpailuTampere02.06.
-
ke 05.06.pkPaunu Games IIJämsä02.06.
-
ke 05.06.seuraSeurakisatVantaa04.06.
-
ke 05.06.seuraSeurakisatKempele03.06.
-
ke 05.06.pkBorgåbarnens Olympiad - Lasten OlympialaisetBorgå - Porvoo -
-
ke 05.06.seuraSeurakisatPori03.06.
-
ke 05.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 05.06.pkEsbo IF avoimet seurakisatEsbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion03.06.
-
ke 05.06.pkJunnukisatLieksa04.06.
-
ke 05.06.GPMotonet GP LahtiLahti27.05.
-
ke 05.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo04.06.
-
ke 05.06.pkAvoin PeU:n kilpailu IIPerniö03.06.
-
ke 05.06.seuraSilja Line SeurakisatPerniö03.06.
-
ke 05.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
-
ke 05.06.seuraSeurakisatKerava04.06.
-
ke 05.06.seuraSeurakisatKarkkila -
-
ke 05.06.pkJunispelenOravainen (Vöyri)03.06.
-
ke 05.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 2Mariehamn -
-
ke 05.06.seuraSeurakisatKemi -
-
ke 05.06.seuraSeurakisatSaarijärvi04.06.
-
ke 05.06.seuraSilja Line SeurakisatKristiinankaupunki -
-
ke 05.06.pkPk-kisaYlitornio -
-
ke 05.06.seuraSeurakisatYlitornio -
-
ke 05.06.pkTuloskisa seiväsVarkaus -
-
to 06.06.pkArctic-heitotRovaniemi05.06.
-
to 06.06.seuraSeurakisatILOMANTSI -
-
to 06.06.seuraSeurakisatLiperi05.06.
-
to 06.06.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna04.06.
-
to 06.06.pkHervannan Kesäliiga IITampere04.06.
-
to 06.06.seuraSeurakisatKeitele -
-
to 06.06.seuracupSeuracupin piirikisa 1Espoo02.06.
-
to 06.06.seuraSeurakisatRaahe -
-
to 06.06.pkMotonet kuukausikisa - viestijuoksutJoensuu -
-
to 06.06.akVirtain Urheilijoiden 90 v. JuhlakilpailuVirrat02.06.
-
to 06.06.pkLärkkulla GamesRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa03.06.
-
to 06.06.pkSisulisätOrivesi04.06.
-
to 06.06.pkTeuvan RivakanYU-KilpailutTeuva05.06.
-
to 06.06.pkNuorisokisatVähäkyrö, Vaasa05.06.
-
to 06.06.pkLuokittelukilpailut ja 2.seurakisatRistiina -
-
to 06.06.pkVankan seiväskisatUusikaupunki04.06.
-
to 06.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
-
to 06.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pituus,kuula, moukariKouvola02.06.
-
to 06.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
-
to 06.06.seuraSeurakisatAsikkala05.06.
-
to 06.06.pkDt i Smedsby 9-15 årKORSHOLM04.06.
-
to 06.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani03.06.
-
to 06.06.pkUrjU:n seiväskisaUrjala04.06.
-
to 06.06.pkIngå IF - Sjundeå IF - Virkby Start, Samarbetstävling 1/4Sjundeå -
-
pe 07.06.pkUKK avoimet kilpailutUusikaupunki04.06.
-
pe 07.06.pkHimangan Urheilijain piirikisaHimanka05.06.
-
pe 07.06.pkHitrekin lenkkiKaustinen -
-
la 08.06.maantieHelsinki Half MarathonHelsinki -
-
la 08.06.pkPosion Pyrinnön aluekisatPosio06.06.
-
la 08.06.pkPyrinnön heitotTampere06.06.
-
la 08.06.pkUudyn 9-15v viestitRiihimäki05.06.
-
la 08.06.pkErän ottelut 2019Helsinki07.06.
-
la 08.06.pkOP Junior GPHelsinki04.06.
-
la 08.06.pkNuorten HeittokisatKiiminki06.06.
-
la 08.06.pkForssan Salaman nuorisokilpailutForssa06.06.
-
la 08.06.pkKaarinan AluekilpailutKaarina05.06.
-
la 08.06.seuracupSeuracup 1Jyväskylä05.06.
-
la 08.06.pmKeihään ja kiekon piirinmestaruuskilpailutKeitele06.06.
-
la 08.06.pkAikuisurheilijoiden Viro-Suomi heittomaaottelukatsastusParikkala01.06.
-
la 08.06.pkAikuisurheilijoiden kisatLieksa06.06.
-
la 08.06.pmKeihään ja kiekon piirinmestaruuskisat, lisälajiKeitele06.06.
-
la 08.06.akKälviän aluekisatKokkola04.06.
-
la 08.06.pkEstejuoksutForssa05.06.
-
la 08.06.pkSeppo Välimäki aluekisatPori, Noormarkku06.06.
-
la 08.06.akRajakisatTornio04.06.
-
la 08.06.kansMarskin kisatLappeenranta03.06.
-
la 08.06.pk47.KuulakisatHämeenkyrö05.06.
-
la 08.06.pkUnited Pole Vaulters Cup 6Helsinki06.06.
-
su 09.06.pk9-15 vuotiaiden moniottelutIisalmi03.06.
-
su 09.06.pmSisuottelu 1Kempele06.06.
-
su 09.06.pkSisulisäotteluiden lisälajitKempele06.06.
-
su 09.06.SMMaantiekävelyn mestaruuskilpailutSavonlinna01.06.
-
su 09.06.pkNuorten yleisurheilukilpailut, PyhtääPyhtää, Huutjärvi04.06.
-
su 09.06.pmPm-kävelyt 9-15, PyhtääPyhtää, Huutjärvi04.06.
-
su 09.06.akaluekilpailutPyhtää, Huutjärvi04.06.
-
su 09.06.pkEurajoen kesäkisatEurajoki06.06.
-
su 09.06.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala07.06.
-
su 09.06.akAlavuden KisatAlavus07.06.
-
su 09.06.pkKeihäskoulun keihäskisaJoensuu06.06.
-
su 09.06.pkSAUL:n SM-maantiekävelytSavonlinna01.06.
-
ma-ti 10.-11.06.akPaavo Nurmi Junior / Master GamesTurku06.06.
-
ma 10.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
-
ma 10.06.seuraSeurakisatKestilä -
-
ma 10.06.pkNYQS yleisurheilukilpailut 2.Ilmajoki09.06.
-
ma 10.06.pk58-Cup 2/4Vantaa07.06.
-
ma 10.06.seuraSeurakisatVantaa07.06.
-
ma 10.06.pmPohjois-Karjalan pm-viestitJoensuu07.06.
-
ma 10.06.seuracupNåids föreningscup del 1 / Nåid:n seuracupin osa 1Esbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion07.06.
-
ma 10.06.pkMikkeli avoin ABC 2Mikkeli08.06.
-
ma 10.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
-
ma 10.06.pkDT i MalaxMalax08.06.
-
ma 10.06.seuraSeurakisatPosio -
-
ma 10.06.seuraSeurakisatSastamala -
-
ma 10.06.seuraSeurakisatPihtipudas -
-
ma 10.06.seuraSeurakisatAlajärvi -
-
ma 10.06.seuraSeurakisatAlavus10.06.
-
ma 10.06.seuraSilja Line SeurakisatTammela06.06.
-
ma 10.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka10.06.
-
ti 11.06.pkTampereen nuorten yu mestaruuskilpailutTampere09.06.
-
ti 11.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailu, UUDYLohja08.06.
-
ti 11.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku -
-
ti 11.06.akTampereen mestaruuskilpailutTampere09.06.
-
ti 11.06.pkJärvituuliCup 2Keuruu10.06.
-
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
-
ti 11.06.pmPiirinmestaruusottelut 9-13-vKankaanpää07.06.
-
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
-
ti 11.06.seuraSeurakisatJalasjärvi -
-
ti 11.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå07.06.
-
ti 11.06.pkTeron Kiskaasut ja TonnikisaSeinäjoki09.06.
-
ti 11.06.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 2Veikkola08.06.
-
ti 11.06.pkSeura-cup piirikisa I Veteli07.06.
-
ti 11.06.seuracupSeuracup I.osakilpailuOulu08.06.
-
ti 11.06.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame10.06.
-
ti 11.06.pkIntersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton 400 mLapinlahti08.06.
-
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatLapinlahti08.06.
-
ti 11.06.seuraSeurakisatIitti10.06.
-
ti 11.06.seuraSeurakisatHyrylä10.06.
-
ti 11.06.seuraSeurakisatParkano10.06.
-
ti 11.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski10.06.
-
ti 11.06.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani09.06.
-
ti 11.06.pkKev kisatKuusamo07.06.
-
ti 11.06.seuraSeurakisatKiukainen11.06.
-
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
-
ke 12.06.pkJunnut radalleTampere10.06.
-
ke 12.06.seuraSeurakisatYlöjärvi -
-
ke 12.06.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala11.06.
-
ke 12.06.seuraSeurakisatLiperi11.06.
-
ke 12.06.pkViikkokisatVirrat09.06.
-
ke 12.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 12.06.seuraSeurakisatKerava -
-
ke 12.06.akHyvän Tuulen Kisat IHelsinki09.06.
-
ke 12.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo11.06.
-
ke 12.06.pkPiirikunnalliset kisatAlahärmä / Kauhava10.06.
-
ke 12.06.pkViispiikkinen CupSaarijärvi10.06.
-
ke 12.06.pkAvoimet VVV-seurakilpailutVarpaisjärvi10.06.
-
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju11.06.
-
ke 12.06.seuraSeurakisatKarkkila -
-
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
-
ke 12.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailuPaltamo09.06.
-
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
-
ke 12.06.seuraSeurakisatLIMINKA -
-
ke 12.06.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 2Savonlinna, Kerimäki -
-
ke 12.06.pkKEV-heittokisatKuusamo10.06.
-
ke 12.06.seuraSeurakisatSeinäjoki -
-
ke 12.06.pkHippokisatKemi09.06.
-
ke 12.06.pkPk-kisaYlitornio -
-
ke 12.06.seuraSeurakisatYlitornio -
-
ke 12.06.pkKeskiviikon moukarimittelötPolvijärvi11.06.
-
to 13.06.seuraSeurakisatKaavi -
-
to 13.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
-
to 13.06.pk3 - lohkon kilpailutTammela09.06.
-
to 13.06.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio11.06.
-
to 13.06.seuraSeurakisatKeitele -
-
to 13.06.seuraSeurakisatHamina -
-
to 13.06.pkMatin karnevaalitJuva10.06.
-
to 13.06.seuraSeurakisatRaahe -
-
to 13.06.seuraSeurakisatPello13.06.
-
to 13.06.kansWasagamesVaasa11.06.
-
to 13.06.akPargas IF aluekisatParainen11.06.
-
to 13.06.pkViiskuntakisatÄhtäri11.06.
-
to 13.06.pkSisulisätOrivesi11.06.
-
to 13.06.pmHämSY:n M/N pm-kilpailut, 1.päiväTampere11.06.
-
to 13.06.seuraSeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori/Tammisaari11.06.
-
to 13.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
-
to 13.06.pkPyhännän piirikunnallisetPyhäntä11.06.
-
to 13.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
-
to 13.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani11.06.
-
to 13.06.pkKesäkuun piirikunnallisetKaavi12.06.
-
to 13.06.pkPoppi olympialaisetKauhava11.06.
-
to 13.06.pkSeipään tuloskisaKalajoki12.06.
-
to 13.06.pkEstekilpailu Tampere12.06.
-
to 13.06.seuraSeurakisatSäkylä13.06.
-
pe-su 14.-16.06.akYouth Athletics GamesLahti03.06.
-
pe 14.06.pkAloittelijoiden seiväskilpailuHelsinki12.06.
-
pe 14.06.pkRekolan Raikas 90-v. juhlakilpailu ja TUL100 avoimet mestaruuskilpailutEspoo10.06.
-
pe 14.06.seuraSilja Line SeurakisatKokkola14.06.
-
pe 14.06.pkM19 aitajuoksun kutsukilpailuLahti -
-
la 15.06.maantieVieskaMaraton2019Ylivieska12.06.
-
la 15.06.pmKuulan ja moukarin piirinmestaruuskilpailutIisalmi13.06.
-
la 15.06.pkUuden peruskorjatun kentän avajaiskilpailutRantasalmi10.06.
-
la 15.06.pk8. Korentokangas -juoksuPudasjärvi, Hirvaskoski13.06.
-
la 15.06.pkPolkujuoksuVarkaus15.06.
-
la 15.06.pkXV III Aavasaksan AurinkomaratonYlitornio31.05.
-
la 15.06.maantieForssan Suvi-iltaForssa -
-
la 15.06.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo13.06.
-
su 16.06.pkAikuisten HeittokilpailutKiiminki15.06.
-
su 16.06.pkSeiväskisaVarkaus -
-
su 16.06.akEeles Landström GamesAkaa, Toijala14.06.
-
su 16.06.pkKieKuMo Cup IIIVirrat11.06.
-
su 16.06.kansAktia GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis12.06.
-
ma 17.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
-
ma 17.06.seuracupSeuracup IJämsä14.06.
-
ma 17.06.seuraSeurakisatKestilä -
-
ma 17.06.pkViiskuntakisatTöysä15.06.
-
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
-
ma 17.06.pkViikkokisatLappeenranta16.06.
-
ma 17.06.pkForssan Salaman ViikkokisatForssa16.06.
-
ma 17.06.seuracupSeuracup I, Salon-Loimaan lohkoSalo14.06.
-
ma 17.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere16.06.
-
ma 17.06.pkVisan SeurakisatIisalmi13.06.
-
ma 17.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
-
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää14.06.
-
ma 17.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 3Mariehamn -
-
ma 17.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
-
ma 17.06.seuraSeurakisatSastamala -
-
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
-
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatForssa16.06.
-
ma 17.06.pkStav och spjut- seiväs ja keihäsVasa15.06.
-
ma 17.06.pkPk viikkokisat ja veteraanien pmLeppävirta -
-
ma 17.06.seuraSeurakisatSonkajärvi -
-
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka17.06.
-
ti-ke 18.-19.06.amAluemestaruusmoniottelutHelsinki15.06.
-
ti 18.06.seuracupSeuracup 1. YkköslohkoNaantali14.06.
-
ti 18.06.seuraSeurakisatJanakkala -
-
ti 18.06.seuraSeurakisatHyvinkää16.06.
-
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki17.06.
-
ti 18.06.pkAikuisurheilijoiden avoimet heittolajien kilpailutKurikka -
-
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila17.06.
-
ti 18.06.pkAikuisurheilijoiden juhannusheitotKouvola -
-
ti 18.06.seuracupSeuracup 1 Turun lohkoKaarina15.06.
-
ti 18.06.seuracupSeuracup piirikisa1Savonlinna15.06.
-
ti 18.06.pkseuracup: Seuracup 1.osakilpailu, itäinen alueÄhtäri16.06.
-
ti 18.06.seuracupSeuracup piirikisa 1. osa, läntinen alueIlmajoki17.06.
-
ti 18.06.seuraSeurakisatHämeenkyrö -
-
ti 18.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailuKuopio16.06.
-
ti 18.06.seuraSeurakisatHirvensalmi -
-
ti 18.06.pkSeurakisat - lisälajiHyvinkää16.06.
-
ti 18.06.pkYlemmäisen YmpärijuoksuJuuka16.06.
-
ti 18.06.pkPiiriviestihuipentuma 9-15 vuotiaatKANNUS14.06.
-
ti 18.06.seuracupSeuracup I, VakkalohkoUusikaupunki15.06.
-
ti 18.06.pkNuorten yleisurheilukilpaillutPyhtään kirkonkylä14.06.
-
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
-
ti 18.06.seuraSeurakisatIitti17.06.
-
ti 18.06.seuraSeurakisatParkano17.06.
-
ti 18.06.seuraSeurakisatSomero -
-
ti 18.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski17.06.
-
ti 18.06.pmKainuun sisuviestitKajaani14.06.
-
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen16.06.
-
ti 18.06.seuraSeurakisatKiukainen18.06.
-
ti 18.06.pkKU-68 Viikkokisa II / KESÄLIIGA IIIKangasala17.06.
-
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatKangasala17.06.
-
ti 18.06.seuraSeurakisatViiala -
-
ti 18.06.pkSeiväskilpailuImatra16.06.
-
ti 18.06.pkSeuracup piirikisa1 lisälajiSavonlinna15.06.
-
ke 19.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani17.06.
-
ke 19.06.pkMotonet GP Jyväskylä - lisälajitJyväskylä09.06.
-
ke 19.06.pkJunnut radalleTampere17.06.
-
ke 19.06.seuraSeurakisatYlöjärvi -
-
ke 19.06.seuraSeurakisatKempele17.06.
-
ke 19.06.pkJannen IltalenkkiElimäki -
-
ke 19.06.pkSeuracup piirikisa osa 1Joutseno14.06.
-
ke 19.06.pkPohjois-Karjalan Seuracup 1. piirikilpailuJoensuu16.06.
-
ke 19.06.seuraSeurakisatSotkamo -
-
ke 19.06.seuraSeurakisatPyhäjoki19.06.
-
ke 19.06.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä09.06.
-
ke 19.06.pkDT i NedervetilNedervetil18.06.
-
ke 19.06.pmNÅID F/P mångkamp 9-13 år och ÖK mångkamp 9-15 årSibbo / Sipoo17.06.
-
ke 19.06.seuraSeurakisatKarkkila -
-
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
-
ke 19.06.seuraSeurakisatTUPOS -
-
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
-
ke 19.06.seuraSeurakisatSaarijärvi18.06.
-
ke 19.06.seuraSeurakisatLeppävirta -
-
ke 19.06.seuraSeurakisatYlämaa19.06.
-
ke 19.06.seuraSeurakisatHaukipudas18.06.
-
ke 19.06.seuraSilja Line SeurakisatKerava18.06.
-
ke 19.06.pkPk-kisaYlitornio -
-
ke 19.06.seuraSeurakisatYlitornio -
-
ke 19.06.pkKiekkokisaAlavieska18.06.
-
ke 19.06.pkJyryn juhannuskisatHelsinki -
-
to 20.06.pkAtria Junior Games , Etelä-Pohjalaasen timanttiliigan 2. osakilpailuSeinäjoki17.06.
-
to 20.06.kansPohjantähti-gamesPudasjärvi16.06.
-
to 20.06.pkSisulisätOrivesi18.06.
-
to 20.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
-
to 20.06.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
-
to 20.06.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala19.06.
-
to 20.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu -
-
to 20.06.pkKarnevaalien kenraalikisaPori19.06.
-
to 20.06.seuraSilja Line SeurakisatTuusula, Kellokoski19.06.
-
pe 21.06.kans53. Keuruun JuhannuskisatKeuruu17.06.
-
pe 21.06.akPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio19.06.
-
pe 21.06.akIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen18.06.
-
pe 21.06.akSomeron juhannuskisatSomero19.06.
-
pe 21.06.pkKeiteleen juhannusheitotKeitele20.06.
-
la 22.06.EAKuortane GamesKuortane15.06.
-
su 23.06.kansKansainväliset 83.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi17.06.
-
su 23.06.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo22.06.
-
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatJoutseno, Lappeenranta23.06.
-
ma 24.06.pkLIVAL-GamesSipoo / Sibbo22.06.
-
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
-
ma 24.06.seuraSeurakisatKestilä -
-
ma 24.06.seuraSeurakisatLiperi23.06.
-
ma 24.06.pkKuukausikisa - aitajuoksuJoensuu23.06.
-
ma 24.06.pkAvoimet aluekisatJoutsa21.06.
-
ma 24.06.pkVakka-Suomen rataviestitLaitila21.06.
-
ma 24.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere23.06.
-
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri -
-
ma 24.06.pkDT i JakobstadJakobstad22.06.
-
ma 24.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
-
ma 24.06.seuraSeurakisatKuhmo -
-
ma 24.06.seuraSeurakisatHankasalmi -
-
ma 24.06.seuraSeurakisatSastamala -
-
ma 24.06.seuraSeurakisatPihtipudas -
-
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka24.06.
-
ti 25.06.akHyvinkään kisatHyvinkää23.06.
-
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen24.06.
-
ti 25.06.ak2. TilastopajacupTurku22.06.
-
ti 25.06.pkFazer Reilu Cup IIILahti23.06.
-
ti 25.06.pkSeuracup I osakilpailuSastamala22.06.
-
ti 25.06.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v osa 1Imatra19.06.
-
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
-
ti 25.06.seuraSeurakisatPolvijärvi24.06.
-
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatKauhava -
-
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
-
ti 25.06.seuracupSeuracup 1-osakilpailu 2-divisioonaYlöjärvi23.06.
-
ti 25.06.pkViiskuntakisaAlajärvi23.06.
-
ti 25.06.seuracupHämSY:n Seuracup 1.div. 1.osakilpailuForssa23.06.
-
ti 25.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna22.06.
-
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
-
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
-
ti 25.06.seuraSeurakisatParkano24.06.
-
ti 25.06.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani23.06.
-
ti 25.06.seuraSeurakisatTeuva -
-
ti 25.06.seuraSeurakisatViitasaari24.06.
-
ti 25.06.pkHippo-kisatVarpaisjärvi -
-
ti 25.06.seuraSeurakisatKiukainen25.06.
-
ti 25.06.pkIngå IF - Sjundeå IF- Virkby Start, Samarbetstävlning 2/4Inkoo -
-
ti 25.06.pkNaisten 5000m kilpailu Forssa 24.06.
-
ti 25.06.pkIK Falkens DtPännäinen24.06.
-
ti 25.06.seuracupFöreningscup IPännäinen24.06.
-
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
-
ti 25.06.pkJKU MastersJyväskylä21.06.
-
ke 26.06.pkKeihäskarnevaalien juniorikilpailutPihtipudas22.06.
-
ke 26.06.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala25.06.
-
ke 26.06.pkSaul pikajuoksucup 2. osakilpailu sekä avoin 100m sprinttikisaKirkkonummi, Veikkola 24.06.
-
ke 26.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 26.06.pkJunnukisatLieksa25.06.
-
ke 26.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå21.06.
-
ke 26.06.seuraSeurakisatNedervetil25.06.
-
ke 26.06.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi24.06.
-
ke 26.06.seuraSeurakisatMarttila -
-
ke 26.06.seuraSeurakisatKemi -
-
ke 26.06.seuraSeurakisatJuuka -
-
ke 26.06.seuraSeurakisatSaarijärvi25.06.
-
ke 26.06.pkPk-kisaYlitornio -
-
ke 26.06.seuraSeurakisatYlitornio -
-
ke 26.06.pkÅländska Mästerskapen Dag 1Mariehamn -
-
ke 26.06.pkKuulakisaJuuka25.06.
-
to-su 27.-30.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen23.06.
-
to-su 27.-30.06.karnJämsän kestävyysjuoksu-, pituus-, 3-loikka- ja kävelykarnevaalitJämsä24.06.
-
to 27.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, korkeushyppyLohja24.06.
-
to-su 27.-30.06.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas22.06.
-
to 27.06.karn41.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
-
to 27.06.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski24.06.
-
to 27.06.seuraSeurakisatJanakkala -
-
to 27.06.seuraSeurakisatRanua 4 274 -
-
to 27.06.seuraSeurakisatILOMANTSI -
-
to 27.06.seuraSeurakisatHamina -
-
to 27.06.seuraSeurakisatRaahe -
-
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhäjoki -
-
to 27.06.seuraSeurakisatPello -
-
to 27.06.karn41.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
-
to 27.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
-
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
-
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
-
to 27.06.seuraSeurakisatViiala -
-
to 27.06.seuraSeurakisatSäkylä27.06.
-
to 27.06.pkÅländska Mästerskapen Dag 2Mariehamn -
-
to 27.06.pkHimangan HeitotHimanka25.06.
-
pe 28.06.seuraSilja Line SeurakisatKokkola -
-
pe 28.06.maantieHelsinki Central Park RunHelsinki -
-
la 29.06.pkX VeteraanikansallisetJoensuu26.06.
-
la 29.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, korkeushyppyLohja25.06.
-
la 29.06.pkKeihäskarnevaalien leirikilpailutPihtipudas -
-
la 29.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit, M/N A-kilp.Somero25.06.
-
su 30.06.pkLajikarnevaalien leirikilpailuLohja -
-
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit,leirikilpailuSomero25.06.
-
su 30.06.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski27.06.
-
su 30.06.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 327.06.
-
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit,M/N B-kilp.Somero25.06.
-
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit, M C-kilpSomero25.06.
-
ma 01.07.seuraSeurakisatKestilä -
-
ma 01.07.pkViikkokisatLappeenranta30.06.
-
ma 01.07.pkReisjärven aluekisatReisjärvi27.06.
-
ma 01.07.pkÖstra kretsens juniortävlingLovisa 28.06.
-
ma 01.07.seuraSeurakisatSastamala -
-
ma 01.07.seuraSeurakisatKuhmo -
-
ma 01.07.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää28.06.
-
ma 01.07.pkpk Sirpa Holopaisen muistokilpailutSavonlinna, Kerimäki27.06.
-
ma 01.07.seuraSilja Line SeurakisatTornio -
-
ma 01.07.pkPk-kisaTornio28.06.
-
ma 01.07.pkErän lajicupHelsinki30.06.
-
ma 01.07.seuraSeurakisatAlavus30.06.
-
ma 01.07.seuraSeurakisatSonkajärvi -
-
ma 01.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka01.07.
-
ti 02.07.pkKultajousi kuukausikisat 3/5Kuopio30.06.
-
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO30.06.
-
ti 02.07.pkJärvituuliCup 3Keuruu01.07.
-
ti-ke 02.-03.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelutOutokumpu30.06.
-
ti-ke 02.-03.07.amItäisen alueen mestaruusmoniottelut (M/N-M/N17)Outokumpu30.06.
-
ti 02.07.amAM-EsteetVantaa28.06.
-
ti 02.07.pk58-Cup 3/4Vantaa28.06.
-
ti 02.07.pkKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15v, osa 1Kotka25.06.
-
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
-
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
-
ti 02.07.seuraSeurakisatVantaa28.06.
-
ti 02.07.akKannuksen Uran Avoin aluekilpailuKannus30.06.
-
ti 02.07.pkFyrrypinkaasutVähäkyrö, Vaasa30.06.
-
ti 02.07.pkVakka-ottelutMynämäki27.06.
-
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
-
ti 02.07.seuraSeurakisatIitti01.07.
-
ti 02.07.seuraSeurakisatParkano01.07.
-
ti 02.07.pkKuohun hyppykisat ja kiekkoJuankoski30.06.
-
ti 02.07.seuraSeurakisatKiukainen02.07.
-
ti 02.07.seuraSeurakisatLeppävirta02.07.
-
ti 02.07.pkVieremän Koiton kuula ja pituuskisatVieremä29.06.
-
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
-
ke 03.07.pkJunnut radalleTampere01.07.
-
ke 03.07.pkAvoimet Visa-Vire-Veto-kisatIisalmi28.06.
-
ke 03.07.pkViikkokisat IIVirrat30.06.
-
ke 03.07.pkBorgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1Borgå - Porvoo01.07.
-
ke 03.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 03.07.pkPiirikunnalliset kisatAlahärmä / Kauhava30.06.
-
ke 03.07.pkKesäliiga IVValkeakoski01.07.
-
ke 03.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
-
ke 03.07.pmKainuun sisumoniottelutKajaani30.06.
-
ke 03.07.seuraSeurakisatKemi -
-
ke 03.07.seuraSeurakisatLIMINKA -
-
ke 03.07.seuraSeurakisatSaarijärvi02.07.
-
ke 03.07.pkMotonet GP Tampere30.06.
-
ke 03.07.pkErän lajicupHelsinki02.07.
-
ke 03.07.pkTuloskilpailu M19 kiekkoVarkaus -
-
ke 03.07.GPMotonet GPTampere26.06.
-
to 04.07.pm9-15v. OtteluhuipentumaSavonlinna01.07.
-
to 04.07.seuraSeurakisatKaavi -
-
to 04.07.pkSäästöpankki GamesKristiinankaupunki02.07.
-
to 04.07.seuraSeurakisatKeitele -
-
to 04.07.seuraSeurakisatRaahe -
-
to 04.07.seuraSeurakisatHeinola01.07.
-
to 04.07.pkSeuraottelu Toijalan Vauhti/Viialan Valtti - Forssan SalamaAkaa, Toijala02.07.
-
to 04.07.pkYlivieskan Kuulan heinäkisatYlivieska02.07.
-
to 04.07.pkSisulisätOrivesi02.07.
-
to 04.07.pkRyskeen ViikkokisatTammela30.06.
-
to 04.07.pkLuokittelukilpailut ja 3.seurakisatRistiina -
-
to 04.07.pmAvoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut 2. kilpailupäiväLaitila01.07.
-
to 04.07.pkHuiluukisatMaaninka01.07.
-
to 04.07.seuraSeurakisatJakobstad03.07.
-
to 04.07.seuraSeurakisatHartola -
-
to 04.07.pkKaiun heinäkuun piirikunnallisetKaavi03.07.
-
to 04.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala03.07.
-
to 04.07.pkViispiikkinen cupSaarijärvi -
-
to 04.07.seuraSeurakisatSäkylä04.07.
-
to 04.07.pkKuulantyönnön iltakisatSeinäjoki03.07.
-
pe 05.07.pkMoukarikilpailuPori04.07.
-
pe-su 05.-07.07.akKUY GamesTuusula02.07.
-
pe 05.07.pkRastin Ratakisat 2Suomussalmi05.07.
-
pe 05.07.pkVarpaisjärven 31. yömaratonVarpaisjärvi01.07.
-
la 06.07.kansTimanttikisatSastamala03.07.
-
la 06.07.pmpm-sisuottelutKauhava02.07.
-
la-su 06.-07.07.amAvoimet Am-ottelutKauhava02.07.
-
la-su 06.-07.07.amSFI mästerskapRaseborg/Karis28.06.
-
la 06.07.pkLasten ja nuorten kilpailutKeitele04.07.
-
la 06.07.pkAvoimet piirikunnalliset aikuisyleisurheilukilpailutLieto04.07.
-
la 06.07.pkLasten ja nuorten kilpailut, lisälajitKeitele05.07.
-
la-su 06.-07.07.akMondo myötätuulikisatLappeenranta01.07.
-
la 06.07.pkMarttilanharjun juoksuYlikiiminki/Oulu04.07.
-
la 06.07.pkMikkeli juoksu (maraton, puolimatka, vartti )Mikkeli -
-
la 06.07.pkKiekkokisaPyhäjoki05.07.
-
la 06.07.pkWarkaus 90v - seiväshyppykilpailuVarkaus -
-
la 06.07.pkAikuisurheiluliiton Yleisurheilu KoriaKouvola /Koria -
-
la 06.07.pkSoihdun heittokisatRymättylä, Naantali04.07.
-
la 06.07.pkAlbin Stenroosin muistojuoksuVehmaa -
-
la 06.07.pkKihaushölkkäRääkkylä -
-
la 06.07.pk44. JoutohölkkäJoutsa04.07.
-
la 06.07.pkX RantalakeusjuoksuLiminka04.07.
-
la 06.07.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
-
su 07.07.pkKävelykisatKauhava05.07.
-
su 07.07.akLapin LeiskautuksetRovaniemi30.06.
-
su 07.07.pkVehmaan aluekilpailutVehmaa03.07.
-
su 07.07.pkKorian KansallisetKoria05.07.
-
su 07.07.pkKestilä-päivien nuorisokisat Kestilä -
-
su 07.07.pkKankaanpää Games (lisälajit)Kankaanpää05.07.
-
su 07.07.akKankaanpää GamesKankaanpää04.07.
-
su 07.07.kävelyKävelycupUrjala04.07.
-
su 07.07.pkUrjU:n 5000mUrjala05.07.
-
ma 08.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
-
ma 08.07.seuraSeurakisatKestilä -
-
ma 08.07.pkTarmon NuorisokisatHämeenlinna06.07.
-
ma 08.07.pkVihdin Viestin kansallisetVihti, Nummela05.07.
-
ma 08.07.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia07.07.
-
ma 08.07.pkKalajoen kisatKalajoki05.07.
-
ma 08.07.pkLahden piirin heittocupin osakilpailuOrimattila05.07.
-
ma 08.07.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
-
ma 08.07.seuraSeurakisatPudasjärvi -
-
ma 08.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
-
ma 08.07.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
-
ma 08.07.seuraSeurakisatAlajärvi -
-
ma 08.07.seuraSilja Line SeurakisatTammela04.07.
-
ma 08.07.seuraSeurakisatHimanka08.07.
-
ma 08.07.pkPK viikkokisatLeppävirta08.07.
-