Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
ma-ti 01.-02.08. | am | Aluemestaruuskilpailut T/P 15-14v., Eteläinen- ja Kaakkoinen alue | Helsinki | 29.07. | - |
ma 01.08. | seuracup | HämSY:n seuracup 2.div. 2.osakilpailu | Ylöjärvi | 29.07. | - |
ma 01.08. | seuracup | Seuracup Hämsyn 1.Div 2. osakisa | Nokia | 29.07. | - |
ti 02.08. | seuracup | Pohjois-Karjalan Seuracup 2. osakilpailu | Outokumpu | 30.07. | - |
ti 02.08. | seuracup | Seuracup II-osa | Ristiina | 28.07. | - |
ti 02.08. | seuracup | Pohjola Seuracup II.osakilpailu | Oulu | 31.07. | - |
ti 02.08. | seuracup | Pohjola Seuracup 2 | Suomussalmi | 01.08. | - |
ti 02.08. | ak | Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga, osakilpailu 5 | Kauhava | 31.07. | - |
ke 03.08. | ak | Tilastopajacup 5 | Turku | 31.07. | - |
ke 03.08. | po | Ungdomsserien omgång 5 | Mariehamn | - | - |
to-su 04.-07.08. | SM | Kalevan Kisat | Joensuu | 27.07. | - |
to 04.08. | seuracup | Seuracup 2, EKY, LaSY ja KymY | Lahti | 01.08. | - |
ma 08.08. | seuracup | SeuraCup II-osakilpailu | Veikkola | 05.08. | - |
ma 08.08. | ak | Seinäjoen aluekisat 3 | Seinäjoki | 05.08. | - |
ma 08.08. | seuracup | Pohjola Seuracup II osakilpailu | Sastamala | 05.08. | - |
ma 08.08. | seuracup | Seuracup 2, Pohjoislohko | Mynämäki | 04.08. | - |
ma 08.08. | seuracup | Föreingscupen deltävling 2 | VASA | 05.08. | - |
ma 08.08. | seuracup | NÅID Föreningscup 2 / NÅID Seuracup 2 | Sipoo/Sibbo | 05.08. | - |
ma 08.08. | seuracup | Seuracup II Pohjoislohko, 9v lajit | Mynämäki | 04.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | Seuracup 2. osakilpailu | Hyvinkää | 06.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | SeuraCup II | Saarijärvi | 05.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | Seuracup II, ykköslohko 9v lajit | Raisio | 05.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | Seuracup 2, ykköslohko | Raisio | 05.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | Pohjola Seuracup II | Lapinlahti | 04.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | Pohjola Seuracup 2 | Ilmajoki | 08.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | Seuracup 2, Etelälohko | Kaarina | 05.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | Seuracup II Etelälohko, 9v lajit | Kaarina | 05.08. | - |
ti 09.08. | seuracup | Seuracup piiirikisa II | Veteli | 05.08. | - |
ke 10.08. | ak | Kipinän aluekilpailut | Kajaani | 06.08. | - |
pe-su 12.-14.08. | SM | SM-kilpailut P/T 15-14 | Nurmijärvi | 05.08. | - |
pe-su 12.-14.08. | SM | SM-kilpailut M/N17-16 | Lempäälä | 04.08. | - |
la 13.08. | maantie | Pyhtään juoksutapahtuma (Reiskan maratonit, Pyhtään Kymppi ja lasten minimaratonit) | Pyhtää | 08.08. | - |
ti 16.08. | ak | Hyvän Tuulen Kisat 2 | Helsinki | 13.08. | - |
to 18.08. | kans | Eltsun kansalliset | Helsinki | 15.08. | - |
pe-la 19.-20.08. | maantie | Paavo Nurmi Marathon | Turku | - | - |
la 20.08. | SM | SM-maraton | Turku | 12.08. | - |
la 20.08. | am | 13 v. Aluehuipentuma, lounainen alue | Kaarina | 17.08. | - |
la 20.08. | ak | Kälviän Kisat | Kokkola | 17.08. | - |
la 20.08. | ak | Iin kisat | Ii | 16.08. | - |
su 21.08. | ak | Avoimet alueviestit ja pm-viestit 9-15v | Jyväskylä | 17.08. | - |
su 21.08. | ak | Mikkelin Kilpa-Veikot 120 vuotta juhlakisa | Mikkeli | 17.08. | - |
ma 22.08. | ak | Seinäjoen aluekisat 4 | Seinäjoki | 19.08. | - |
ti 23.08. | ak | Ikaalisten Syyskisat | Ikaalinen | 20.08. | - |
ke 24.08. | GP | Motonet GP Lappeenranta | Lappeenranta | 18.08. | - |
pe-su 26.-28.08. | SM | SM-kilpailut 22-19 | Vaasa Vasa | 18.08. | - |
la 27.08. | maantie | Kiiminki-maraton | Oulu | - | - |
ti 30.08. | ak | Riennon ABC-kisa | Savonlinna | 26.08. | - |
ti 30.08. | ak | Tilastopajacup 6 | Turku | 27.08. | - |
ti-ke 30.-31.08. | am | Aluemestaruusviestit - Etelä ja Kaakko | Helsinki | 26.08. | - |
ke 31.08. | ak | Harju Cup 3 | Jyväskylä | 28.08. | - |
la 03.09. | seuracup | Pohjola seuracup B-sarjan finaali - Pohjola föreningscup B-serie final | Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis | 31.08. | - |
la 03.09. | seuracup | Pohjola Seuracup A-finaali | Veikkola | 31.08. | - |
la 03.09. | seuracup | Pohjola Seuracup Superfinaali | Espoo | 31.08. | - |
la 03.09. | maantie | Rauhalahti Kuopio Maraton | Kuopio | - | - |
la 03.09. | seuracup | Pohjola Seuracup C-finaali | Vantaa | 31.08. | - |