Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
ti 21.06. | seuracup | Piiricup 1, EKY, LaSY, KymY | Kouvola | 15.06. | - |
ti 21.06. | seuracup | Pohjola seuracup 1.osa - UUDY | Lohja | 19.06. | - |
ti 21.06. | seuracup | Pohjola Seuracup Piirikisa 1. | Alavus | 20.06. | - |
ti 21.06. | seuracup | Pohjois-Karjalan Seuracup 1. osakilpailu | Joensuu | 19.06. | - |
ti 21.06. | seuracup | Seuracup I osakilpailu | Rovaniemi | 17.06. | - |
ti 21.06. | seuracup | Pohjola seuracup piirikisa I | Kankaanpää | 19.06. | - |
ti 21.06. | seuracup | Seuracup piirikisa 1. | Savonlinna | 18.06. | - |
ti 21.06. | seuracup | Seuracup I-osakilpailu | Kalajoki | 19.06. | - |
ti 21.06. | seuracup | POHJOLA Föreningscup, deltävling 1 | Nedervetil / Alaveteli | 18.06. | - |
ti 21.06. | ak | Hyvän Tuulen Kisat 1 | Helsinki | 18.06. | - |
ke 22.06. | seuracup | Seuracup 1 KeSy | Jyväskylä | 20.06. | - |
ke 22.06. | ak | Tilastopajacup 3 | Turku | 19.06. | - |
ke 22.06. | seuracup | HämSY:n seuraottelu 2div. 1-osakilpailu | Valkeakoski | 21.06. | - |
ke 22.06. | seuracup | Pohjola seuracup piirikisa 1 | Helsinki | 19.06. | - |
ke 22.06. | ak | Seinäjoen aluekisat 2 | Seinäjoki | 19.06. | - |
ke 22.06. | seuracup | HämSYn seuracup 1 div 1.osakilpailu | Hämeenlinna | 20.06. | - |
ke 22.06. | kans | Orimattilan Tähtien Kisat | Orimattila | 18.06. | - |
ke 22.06. | seuracup | NÅID Föreningscup 1 / NÅID Seuracup 1 | Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa | 19.06. | - |
to 23.06. | ak | Pohjantähti-Games Piirin GP-kisa | Pudasjärvi | 19.06. | - |
pe 24.06. | ak | Someron juhannuskisat | Somero | 21.06. | - |
pe 24.06. | ak | 55. Keuruun Juhannuskisat | Keuruu | 20.06. | - |
pe 24.06. | ak | Posion Pyrinnön juhannuskilpailut | Posio | 21.06. | - |
pe 24.06. | ak | Ikaalisten Juhannuskisat 100v. juhlakisa | Ikaalinen | 21.06. | - |
la-su 25.-26.06. | kans | Valkean Kaupungin Kisat - Rankingkilpailu | Oulu | 17.06. | - |
ma 27.06. | ak | Lival-Games | Sipoo/Sibbo | 25.06. | - |
ma 27.06. | seuracup | Seuracup I, Pohjoislohko | Laitila | 23.06. | - |
ma 27.06. | seuracup | Seuracup I Etelälohko | Salo | 24.06. | - |
ma 27.06. | ak | Kipinän kisat | Kajaani | 23.06. | - |
ma 27.06. | seuracup | Seuracup I etelälohko 9v lajit | Salo | 24.06. | - |
ma 27.06. | po | Ungdomsserien omgång 2 | Mariehamn | - | - |
ma 27.06. | seuracup | Seuracup I, Pohjoislohko 9-sarjat | Laitila | 23.06. | - |
ti 28.06. | seuracup | Seuracup 1 Ykköslohko. 9v lajit | Naantali | 23.06. | - |
ti 28.06. | seuracup | Seuracup 1, Ykköslohko. | Naantali | 23.06. | - |
ti 28.06. | ak | Riennon ABC-kisa | Savonlinna | 24.06. | - |
ke 29.06. | seuracup | Pohjola Seuracup I | Kuopio | 26.06. | - |
to-la 30.06.-02.07. | karn | Lohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö | Lohja | 28.06. | - |
to-su 30.06.-03.07. | karn | Keihäskarnevaalit | Pihtipudas | 25.06. | - |
to-la 30.06.-02.07. | karn | Lempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit | Lempäälä | 28.06. | - |
to-su 30.06.-03.07. | karn | Moukarikarnevaalit | Kaustinen | 27.06. | - |
to-su 30.06.-03.07. | karn | 43. Someron seiväskarnevaalit | Somero | 27.06. | - |
to 30.06. | karn | Aitakarnevaalit | Jämsänkoski | 28.06. | - |
pe-la 01.-02.07. | karn | Jämsän kestävyysjuoksu- ja kävelykarnevaalit | Jämsä | 27.06. | - |
su 03.07. | karn | Pikajuoksukarnevaalit | Jämsänkoski | 30.06. | - |
ma 04.07. | po | Ungdomsserien omgång 3 | Mariehamn | - | - |
ti 05.07. | ak | Etelä-Pohjalaanen Timanttiliiga, 2-osakilpailu | Kurikka | 04.07. | - |
la-su 09.-10.07. | ak | KUY Games | Tuusula | 07.07. | - |
la-su 09.-10.07. | ak | Hannes Junior Games | Kuopio | 03.07. | - |
la 09.07. | ak | Lapin Leiskautukset | Rovaniemi | 03.07. | - |
la-su 09.-10.07. | am | Avoimet Aluemestaruusottelut | Alajärvi | 05.07. | - |
la 09.07. | maantie | Mikkeli juoksu ( Maraton, Puolimaraton, Vartti ) | Mikkeli | - | - |
la 09.07. | kans | Timanttikisat | Sastamala | 07.07. | - |
su 10.07. | ak | Eeles Landström Games | Akaa, Toijala | 08.07. | - |
ti-ke 12.-13.07. | am | Aluemestaruuskilpailut (M/N), Eteläinen ja Kaakkoinen alue | Riihimäki | 09.07. | - |
ti 12.07. | ak | Kankaanpää Games | Kankaanpää | 09.07. | - |
pe-la 15.-16.07. | ak | Klaukkala Games | Nurmijärvi | 13.07. | - |
la 16.07. | ak | Siilinjärvi Games | Siilinjärvi | 11.07. | - |
la-su 16.-17.07. | ak | Kouvola Junior Games | Kouvola | 11.07. | - |
la 16.07. | maantie | Hamina Tattoojuoksu | Hamina | 13.07. | - |
la 16.07. | ak | Laitilan Nuorisokansalliset | Laitila | 13.07. | - |
la 16.07. | am | Am-esteet, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue | Nurmijärvi | 13.07. | - |
su 17.07. | ak | Karhu Junior Games ja Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga, 3.osakilpailu | Kauhajoki | 15.07. | - |
ti 19.07. | ak | Riennon ABC-kisa | Savonlinna | 16.07. | - |
ti 19.07. | ak | Ilmajoki Games, Etelä-Pohjalaanen timanttiliiga, 4. osakilpailu | Ilmajoki | 18.07. | - |
ke 20.07. | kans | Karhulan kansalliset | Kotka | 17.07. | - |
ke 20.07. | ak | Tilastopajacup 4 | Turku | 17.07. | - |
ke 20.07. | po | Ungdomsserien omgång 4 | Mariehamn | - | - |
to 21.07. | kans | Häme Games | Riihimäki | 19.07. | - |
to 21.07. | ak | Uran aluekisat | Kannus | 19.07. | - |
pe-su 22.-24.07. | ak | Janakkala Games | Janakkala | 20.07. | - |
la 23.07. | ak | Pohjan Koitokset | ROVANIEMI | 16.07. | - |
la-su 23.-24.07. | am | Av. Aluemestaruuskisat MN, MN17, läntinen alue (ÖID, EPU, KePY, KeSY) | Vaasa | 20.07. | - |