Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
ma 23.05. | pk | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | - |
ma 23.05. | pk | VarkKV tuloskisa 1 | Varkaus | 21.05. | - |
ma 23.05. | pk | Keihäskisa | Pori | 21.05. | - |
ma 23.05. | seura | Seurakisat | Lapua | - | - |
ma-ti 23.-24.05. | pk | Helsyn 15-9 v. pm-moniottelut | Helsinki | 19.05. | - |
ma 23.05. | pk | Paunu Games I | Jämsä | 20.05. | - |
ma 23.05. | seura | Seurakisat | Raisio | - | - |
ma 23.05. | pk | Osuuspankin HIPPO-kisat | Lempäälä | 22.05. | - |
ma 23.05. | pk | Sipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävling | Sipoo/Sibbo | 22.05. | - |
ma 23.05. | pk | Turun keihäskoulun kisa | Turku | 21.05. | - |
ma 23.05. | pk | 2000 m esteet | Helsinki | 21.05. | - |
ti 24.05. | pk | Tiistaikisa I | Oulu | 22.05. | - |
ti 24.05. | pk | Piirikunnalliset | Heinola | 21.05. | - |
ti 24.05. | seura | Seurakisat | Somero | - | - |
ti 24.05. | pk | Tuiskun moukari kisat | Rusko(Vahto) | 22.05. | - |
ti 24.05. | pk | pm-sisulisämaastoviesti | Lieto | 19.05. | - |
ti 24.05. | pk | Sotkuman polkujuoksu | Polvijärvi | 23.05. | - |
ti 24.05. | pk | Leiskun toukokuun kisa | Kankaanpää | 22.05. | - |
ti 24.05. | seura | Seurakisat | Parkano | 23.05. | - |
ti 24.05. | seura | Seurakisat | Hamina | - | - |
ti 24.05. | ak | Ikaalisten aluekisa | Ikaalinen | 21.05. | - |
ti 24.05. | seura | Seurakisat | Nivala | - | - |
ti 24.05. | seura | Seurakisat | Larsmo | 23.05. | - |
ke 25.05. | GP | Motonet GP Lahti | Lahti | 15.05. | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Kempele | 23.05. | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Mikkeli | 24.05. | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Paimio | 22.05. | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Raahe | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Tampere | 23.05. | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Liminka | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Joroinen | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Hyvinkää | 24.05. | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Kankaanpää | 25.05. | - |
ke 25.05. | pk | Hippokisa 1 | Valkeakoski | 23.05. | - |
ke 25.05. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 25.05. | pk | Lahden Motonet GP-kisan nuorten kutsukilpailulajit | Lahti | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Nurmijärvi | 25.05. | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Leppävirta | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Janakkala | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Valkeala | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Pori | 23.05. | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Pyhäntä | - | - |
ke 25.05. | pk | HSU kilpailut | Hyvinkää | 23.05. | - |
ke 25.05. | pk | SiiPon kuukausikisat | Siilinjärvi | 23.05. | - |
ke 25.05. | pk | II APK-hallikymppi | Pori | - | - |
ke 25.05. | pk | Keskiviikko-kisat | Saarijärvi | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Lapinlahti | 23.05. | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Hirvensalmi | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Kiukainen | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Himanka | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Kemi | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Nedervetil / Alaveteli | 24.05. | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Pihtipudas | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Ylivieska | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Siilinjärvi | 23.05. | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Laitila | 24.05. | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Kaarina | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Helsinki | 24.05. | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Korsholm | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Evijärvi | - | - |
ke 25.05. | seura | Seurakisat | Mäntsälä | 23.05. | - |
to 26.05. | pk | Seuraottelu Riento-Reipas-Kataja-Kilpa-Veikot | Savonlinna | 23.05. | - |
to 26.05. | pk | Vauhdittoman moukarinheiton av Järvi- Suomen mestaruuskilpailut ja Savon maastot | Leppävirta | - | - |
to 26.05. | pk | Hiirenkorvakisat lisälajit | Rovaniemi | 24.05. | - |
to 26.05. | pm | pm-ottelut 9-15v | Jyväskylä | 22.05. | - |
to 26.05. | ak | Kultainen Keihäs | Vantaa | - | - |
to 26.05. | ak | Hiirenkorvakisat | Rovaniemi | 20.05. | - |
to 26.05. | pk | Kalliojärvi-juoksu | Nurmes (Valtimo) | 22.05. | - |
to 26.05. | pk | III Jyrin pomppu | Liperi (Ylämylly) | 23.05. | - |
to 26.05. | pm | VARSY:n pm sisulisämoniottelut | Turku | 21.05. | - |
to 26.05. | pm | Pohjois-Savon Pm- ja sisulisämaastot | Kiuruvesi | 22.05. | - |
to 26.05. | seura | Seurakisat | Joutsa | 25.05. | - |
to 26.05. | seura | Seurakisat | Kokkola | 24.05. | - |
to 26.05. | pk | Ryskeen Kesäcup I | Tammela | 22.05. | - |
to 26.05. | pk | Akaan Seudun Nuorisokisat | Akaa, Toijala | 24.05. | - |
to 26.05. | pk | EPU Eliittifinaali 2022 | Kurikka | 24.05. | - |
to 26.05. | pk | Lajipäiväkisa, moukari ja kuula | Lappeenranta (Ylämaa) | 22.05. | - |
to 26.05. | kans | Toukokuun Kisat | Helsinki | 23.05. | - |
to 26.05. | pk | Kymenlaakson lajipäivä, 150-200m ja korkeus | Kouvola | 23.05. | - |
to 26.05. | pm | Kymenlaakson pm-kävelyt P/T9-15 | Kouvola | 19.05. | - |
to 26.05. | seura | Seurakisat | Rovaniemi | 24.05. | - |
to 26.05. | am | Aluemestaruus 10000m, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue | Helsinki | 23.05. | - |
to 26.05. | pk | Heinäpään heittokisat | Oulu | 24.05. | - |
to 26.05. | seura | Seurakisat | Nakkila | - | - |
to 26.05. | pk | Sisulisät | Orivesi | 24.05. | - |
to 26.05. | pm | DM i landsvägsgång FRAMFLYTTAD TILL HÖSTEN | Vasa | 22.05. | - |
to 26.05. | seura | Seurakisat | Hamina | - | - |
pe 27.05. | pk | 50. Kuulakarnevaalit | Hämeenkyrö | 25.05. | - |
pe 27.05. | pk | Keihäsolympiadin leirikisa | Lahti, Nastola | - | - |
pe 27.05. | pk | Aikuisurheilijoiden leirikilpailu | Inkeroinen/Kouvola | 10.05. | - |
pe 27.05. | pk | Seiväskoulun kevätkisat | Somero | 26.05. | - |
pe 27.05. | seura | Seurakisat | Helsinki | 25.05. | - |
la 28.05. | pk | Pyrinnön Heittocup, moukari | Tampere | 26.05. | - |
la 28.05. | pm | PM-junnuottelut 1 | Vihti, Nummela | 25.05. | - |
la 28.05. | pk | SAUL SM-viestit | Helsinki | 18.05. | - |
la-su 28.-29.05. | pk | Koululiikuntaliiton mestaruuskilpailut | Vantaa | 20.05. | - |
la 28.05. | pk | Junnuheittokisat | Vehmaa | 24.05. | - |
la 28.05. | pk | PKO Games lisälajit | Joensuu | 23.05. | - |
la 28.05. | ak | PKO Games | Joensuu | 23.05. | - |
la 28.05. | pm | Avoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut, 1. kilpailupäivä | Turku | 23.05. | - |
la 28.05. | pm | Pm-Sisukävelyt | Noormarkku | 26.05. | - |
la-su 28.-29.05. | kans | Mondo myötätuuli kisat | Lappeenranta | 24.05. | - |
la 28.05. | pm | Jompen Rataraasto | Kempele | 24.05. | - |
su 29.05. | pk | Tuiskun heitto kisat | Rusko(Vahto) | 27.05. | - |
su 29.05. | pk | SAUL kansallinen Kevätkisa | Vihti | 27.05. | - |
su 29.05. | pk | Nuorison kirmaisut | Tampere | 26.05. | - |
su 29.05. | pm | Sisu maastot Peruttu | Tornio | 24.05. | - |
su 29.05. | ak | Seinäjoen aluekisat 1 | Seinäjoki | 27.05. | - |
su 29.05. | pk | KieKuMo 3 | Virrat | 26.05. | - |
su 29.05. | pk | Reilu Cup 2 | Lahti | 27.05. | - |
su 29.05. | pk | Pajulahden keihäskoulun keihäskisa | Lahti | 27.05. | - |
su 29.05. | pk | Kaavin Kaiun hyppykilpailut /KILPAILU PERUTTU | Kaavi | 28.05. | - |
su 29.05. | pk | Hammaslahden kentän vihkiäiskisat | Joensuu | 27.05. | - |
su 29.05. | pk | Hallasentien hiekkakentän 100-vuotismoukari | Kouvola / Inkeroinen | - | - |
su 29.05. | pk | Seinäjoen Juniorikilpailut 1 | Seinäjoki | 27.05. | - |
ma 30.05. | pk | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | - |
ma 30.05. | pk | Kymenlaakson lajipäivä, seiväs, aidat ja pikajuoksu | Kotka | 28.05. | - |
ma 30.05. | seura | Seurakisat | Varkaus | 29.05. | - |
ma 30.05. | seura | Seurakisat | Ristiina | - | - |
ma 30.05. | pk | Klaukkalan sprintit | Nurmijärvi | 28.05. | - |
ma 30.05. | pk | Säästöpankkikisa | Salo | 27.05. | - |
ma 30.05. | pk | Sipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävling | Sipoo/Sibbo | 29.05. | - |
ma 30.05. | seura | Seurakisat | Kangasniemi | - | - |
ma 30.05. | pk | Toukokuun kisat | Ylivieska | 29.05. | - |
ma 30.05. | seura | Seurakisat | Kuhmo | - | - |
ma 30.05. | pk | DT Nykarleby | Nykarleby / Uusikaarlepyy | 27.05. | - |
ti 31.05. | pm | Sisumaastot | Rovaniemi | 29.05. | - |
ti 31.05. | seura | Seurakisat | Espoo | - | - |
ti 31.05. | pk | Kymenlaakson lajipäivä: 1500m, 2000m, 1000m ja kiekko | Kotka | 29.05. | - |
ti 31.05. | seura | Seurakisat | Somero | - | - |
ti 31.05. | ak | Riennon ABC-kisa | Savonlinna | 27.05. | - |
ti 31.05. | ak | Tilastopajacup 1 | Turku | 28.05. | - |
ti 31.05. | pk | Teuvan Rivakan Yu-kisat | Teuva | 30.05. | - |
ti 31.05. | pk | UrjU:n juoksukisat | Urjala | 29.05. | - |
ti 31.05. | pk | KePY:n juoksu-cup Kokkola | Kokkola | 29.05. | - |
ti 31.05. | pk | Heittokilpailu - Kasttävling | Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis | 29.05. | - |
ti 31.05. | seura | Seurakisat | Hamina | - | - |
ke 01.06. | pk | VehUn Kesäkisat | Tampere | 30.05. | - |
ke 01.06. | pk | Polvijärven kuukausikisat | Polvijärvi | 30.05. | - |
ke 01.06. | pk | Junnukisat | Lieksa | 31.05. | - |
ke 01.06. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 01.06. | pk | Peukku kisat | Alavus | 30.05. | - |
ke 01.06. | pk | LähiTapiolan Nuorisokisat | Laitila | 29.05. | - |
ke 01.06. | pk | Porvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1 | Porvoo - Borgå | 27.05. | - |
ke 01.06. | GP | Motonet GP Tampere | Tampere | 24.05. | - |
ke 01.06. | seura | Seurakisat | Kiukainen | - | - |
ke 01.06. | seura | Seurakisat | Jämsä | - | - |
ke 01.06. | seura | Seurakisat | Polvijärvi | - | - |
ke 01.06. | seura | Seurakisat | Karkkila | - | - |
ke 01.06. | seura | Seurakisat | Saarijärvi | - | - |
ke 01.06. | pk | Pk-kilpailut | Ylitornio | 31.05. | - |
ke 01.06. | pk | SAUL:n avoimet pm-kilpailut | Salo | - | - |
to 02.06. | pk | Arctic-heitot | ROVANIEMI | 01.06. | - |
to 02.06. | seura | Seurakisat | Raahe | - | - |
to 02.06. | pk | LeKi YU:n viikkokisa I | Lempäälä | 01.06. | - |
to 02.06. | pk | Lajipäiväkisat | Imatra | 29.05. | - |
to 02.06. | seura | Seurakisat | Pori | 31.05. | - |
to 02.06. | pk | Kymenlaakson lajipäivä, keihäs ja pitkät matkat | Hamina | 30.05. | - |
to 02.06. | pk | Tuiskun moukari kisat | Rusko(Vahto) | 31.05. | - |
to 02.06. | pk | VOM-sprinten | Vöyri | 31.05. | - |
to 02.06. | pk | Mikkeli avoin ABC2 kilpailu | Mikkeli | 31.05. | - |
to 02.06. | pk | Koiton kisat | Vieremä | 30.05. | - |
to 02.06. | seura | Seurakisat | Pihtipudas | - | - |
to 02.06. | seura | Seurakisat | Nummi | 31.05. | - |
to 02.06. | seura | Seurakisat | Vieremä | 30.05. | - |
to 02.06. | seura | Seurakisat | Lempäälä | 01.06. | - |
to 02.06. | seura | Seurakisat | Nivala | - | - |
pe 03.06. | pk | Kiskon mestaruuskisat - juoksut | Riihimäki | 01.06. | - |
su 05.06. | pk | 15. Sarvilahden maraton sekä Raualan kymppi ja vitonen | Loviisa | 25.05. | - |
su 05.06. | pk | Jorman Moukari pörssi | Leppävirta | - | - |
su 05.06. | pk | Aikuisurheilukilpailut | Lappeenranta | 30.05. | - |
su 05.06. | seura | Seurakisat | Oulu | 03.06. | - |
su 05.06. | pk | Rokuan Maastojuoksu | Rokua Utajärvi , Rokuan hiihtostadion | 01.06. | - |
su 05.06. | pk | Pk-seudun keihäskoulun kesäkisa 1 | Espoo | 03.06. | - |
su 05.06. | pk | Moukarikisat | Kaustinen | 04.06. | - |
su 05.06. | ak | Parkano Games | Parkano | 02.06. | - |
su 05.06. | pk | Virkiä Junior Games | Lapua | 03.06. | - |
su 05.06. | pk | Joensuun Keihäskoulun keihäskisa | Joensuu | 03.06. | - |
su 05.06. | ak | 25. Kirkon Vaiheill -kisat | Nakkila | 03.06. | - |
su 05.06. | pk | Kymenlaakson lajipäivä, aita- ja pikaviestit | Kouvola | 01.06. | - |
su 05.06. | kans | Virkiä Games | Lapua | 03.06. | - |
su 05.06. | pk | Pyrinnön Seiväskisa | Oulu | 03.06. | - |
su 05.06. | kans | Marskin kisat | Lappeenranta | 31.05. | - |
su 05.06. | seura | Seurakisat | Kaarina | - | - |
su 05.06. | pk | Tarmon testikisa | Helsinki | 03.06. | - |
su 05.06. | seura | Seurakisat | PUDASJÄRVI | - | - |
su 05.06. | seura | Seurakisat | Korsholm | - | - |
ma 06.06. | pk | PM-ottelut 1. osa | Iitti | 02.06. | - |
ma 06.06. | pk | Kymenlaakson lajipäivä, pituus ja keihäs | Kouvola / Inkeroinen | 03.06. | - |
ma 06.06. | pk | Borgåbarnens Olympiad - Lasten Olympialaiset | Borgå - Porvoo | 02.06. | - |
ma 06.06. | pk | Sipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävling | Sipoo/Sibbo | 05.06. | - |
ma 06.06. | pk | Osuuspankin Hippokisat | Tampere | 04.06. | - |
ma 06.06. | pk | Rastin Tonnit | Suomussalmi | 06.06. | - |
ma 06.06. | pk | Sipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävling / Lisälaji | Sipoo/Sibbo | 05.06. | - |
ma 06.06. | seura | Seurakisat | Kärsämäki | - | - |
ma 06.06. | ak | Etelä-Pohojalaanen TImanttiliiga, 1. osakilpailu | Kuortane | 04.06. | - |
ma 06.06. | pk | Este- ja nuorisokisat | Forssa | 04.06. | - |
ma 06.06. | pk | Iskun heittokisat I | Mynämäki | 01.06. | - |
ma 06.06. | pk | Heinäpään heittokisat | Oulu | 04.06. | - |
ma 06.06. | pk | Pokaalikisat | Leppävirta | - | - |
ma 06.06. | seura | Seurakisat | Ylivieska | - | - |
ma 06.06. | seura | Seurakisat | PUDASJÄRVI | - | - |
ma 06.06. | seura | Seurakisat | Kuhmo | - | - |
ma 06.06. | seura | Seurakisat | Sastamala | - | - |
ma 06.06. | seura | Seurakisat | Kurikka | 05.06. | - |
ma 06.06. | seura | Seurakisat | Himanka | - | - |
ti 07.06. | pk | KeihäsMafia Kuortaneen osakilpailu | KUORTANE | 05.06. | - |
ti 07.06. | pk | Kultajousi kuukausikisat 2/4 | Kuopio | 05.06. | - |
ti-to 07.-09.06. | pk | Pyrinnön Heittocup, kiekko | Tampere | 05.06. | - |
ti 07.06. | seura | Seurakisat | Kuopio | 05.06. | - |
ti 07.06. | seura | Seurakisat | Rauma | - | - |
ti 07.06. | ak | Hyvinkään aluekisat | Hyvinkää | 04.06. | - |
ti 07.06. | ak | Tilastopajacup 2 | Turku | 04.06. | - |
ti 07.06. | pk | Tiistaikisa II | Oulu | 05.06. | - |
ti 07.06. | pm | HämSYn pm-sisulisäottelut 12-13v | Hämeenlinna | 04.06. | - |
ti 07.06. | seura | Seurakisat | Somero | - | - |
ti 07.06. | pk | Hannun heitot | Parikkala | 04.06. | - |
ti 07.06. | pk | Ankkurien este- ja aitajuoksukilpailu | Alajärvi | 05.06. | - |
ti 07.06. | pk | Piirikilpailut | Kokkola | 05.06. | - |
ti 07.06. | seura | Seurakisat | Parkano | 06.06. | - |
ti 07.06. | seura | Seurakisat | Jämsä | - | - |
ti 07.06. | seura | Seurakisat | Tuusula | - | - |
ti 07.06. | seura | Seurakisat | Viitasaari | 06.06. | - |
ti 07.06. | seura | Silja Line Seurakisat | Ikaalinen | 06.06. | - |
ke 08.06. | pk | Paavon kisat | Saarijärvi | 05.06. | - |
ke 08.06. | GP | Motonet GP Espoo | Espoo | 31.05. | - |
ke 08.06. | seura | Seurakisat | Joroinen | 07.06. | - |
ke 08.06. | seura | Seurakisat | Kankaanpää | - | - |
ke 08.06. | pk | Topi-Keittiöt juoksuilta | Kalajoki | 06.06. | - |
ke 08.06. | pk | Luokittelukilpailut / KeU-cup 1 | Savonlinna, Kerimäki | 07.06. | - |
ke 08.06. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 08.06. | seura | Seurakisat | Valkeala | - | - |
ke 08.06. | pk | Keihäskisat | Tyrnävä | 06.06. | - |
ke 08.06. | pk | Kiekon iltakisa | Veteli | 06.06. | - |
ke 08.06. | pm | HämSY:n pm-sisulisäottelut | Urjala | 05.06. | - |
ke 08.06. | seura | Seurakisat | Kiukainen | - | - |
ke 08.06. | seura | Seurakisat | Laitila | 07.06. | - |
ke 08.06. | seura | Seurakisat | Marttila | - | - |
ke 08.06. | seura | Seurakisat | Karkkila | - | - |
ke 08.06. | seuracup | Kainuun Seuracup 1. osakilpailu | Paltamo | 06.06. | - |
ke 08.06. | pk | Tomatspelen | Närpiö | 06.06. | - |
ke 08.06. | pk | Kiekuu-ilta | Kauhajoki | 06.06. | - |
ke 08.06. | pk | Kesäkuun tuloskisat | Noormarkku | 06.06. | - |
ke 08.06. | seura | Seurakisat | Kauhajoki | 07.06. | - |
ke 08.06. | seura | Seurakisat | Ylitornio | 07.06. | - |
ke 08.06. | pk | SAUL:n avoimet pm-kilpailut | Salo | 08.06. | - |
to 09.06. | pk | Pk-heittokisat | Ristiina | 07.06. | - |
to 09.06. | pk | Pohjois-Karjalan pm-ratakävelyt | Joensuu | 07.06. | - |
to 09.06. | seura | Seurakisat | Espoo | - | - |
to 09.06. | pk | NYQS Yleisurheilukilpailut 5 | Ilmajoki | 08.06. | - |
to 09.06. | pk | Seurayhtymän Juhlakilpailu 1. | Kaarina | 06.06. | - |
to 09.06. | pk | Reilu Cup 3 | Lahti | 06.06. | - |
to 09.06. | seura | Seurakisat | Nakkila | - | - |
to 09.06. | seura | Seurakisat | Lapua | - | - |
to 09.06. | pk | DT i Larsmo | Larsmo | 07.06. | - |
to 09.06. | pk | Lajipäiväkisat | Imatra | 06.06. | - |
to 09.06. | pk | HIFK avoimet junnuottelut | Helsinki | 05.06. | - |
to 09.06. | pm | HämSY:n pm-sisulisäottelut P/T9, T10 ja P14/15 | Akaa | 07.06. | - |
to 09.06. | seura | Seurakisat | Pihtipudas | - | - |
to 09.06. | seura | Seurakisat | Nummi | 07.06. | - |
to 09.06. | seura | Seurakisat | Kiuruvesi | - | - |
to 09.06. | seura | Seurakisat | Ilomantsi | - | - |
to 09.06. | seura | Seurakisat | Merijärvi | - | - |
to 09.06. | seura | Seurakisat | Asikkala, Vääksy | 08.06. | - |
to 09.06. | pk | Pyhäselän kesäkuun kisat | Joensuu | 07.06. | - |
pe 10.06. | pk | Rimaralli | Espoo | 08.06. | - |
pe 10.06. | pk | Kesäkuun starttikisat | Himanka | 07.06. | - |
pe 10.06. | pk | Auran Sprintit | Oulu | 07.06. | - |
pe 10.06. | seura | Seurakisat | Kokkola | - | - |
la 11.06. | pk | Helsinki Half Marathon | Helsinki | - | - |
la 11.06. | pk | Sisulisät ja SAUL:n Origames Kansalliset kilpailut | Orivesi | 09.06. | - |
la 11.06. | pk | PeU:n avoimet kansalliset AIKUISURHEILUKILPAILUT ja T/P15, N/M17,22 | Perniö | 08.06. | - |
la-su 11.-12.06. | pk | Porin Yleisurheilu Games, lisälajit | Pori | 08.06. | - |
la-su 11.-12.06. | ak | Porin Yleisurheilu Games | Pori | 08.06. | - |
la 11.06. | pk | Nastokisat 2022 | Lahti | 03.06. | - |
la 11.06. | pk | Raision Kuulan aluekilpailut | Raisio | 09.06. | - |
la 11.06. | pk | Knattekarnevalen (mångkamp) | VASA | 07.06. | - |
la-su 11.-12.06. | ak | Olli Teijonmaan muistokisa | Savonlinna | 06.06. | - |
la 11.06. | maantie | XXXIX Västilän Maraton ja puolimaraton | Orivesi | 07.06. | - |
la 11.06. | pk | Pohjola Junior GP | Helsinki | 08.06. | - |
la 11.06. | pk | Rajakisat | Tornio | 06.06. | - |
la 11.06. | pk | Ylemmäisen Hölkkä | Juuka | - | - |
la 11.06. | pk | Varkaus Puolikas | Varkaus | 08.06. | - |
la 11.06. | pk | 11. KORENTOKANGAS - juoksu | PUDASJÄRVI | 09.06. | - |
la 11.06. | kans | Alavuden Urheilijoiden 90v. juhlakisat | Alavus | 09.06. | - |
la 11.06. | pk | Ryskeen Kesäcup II | Tammela | 07.06. | - |
la 11.06. | pm | Kainuun Pm-Sisuviestit | Suomussalmi | 08.06. | - |
la 11.06. | pk | Stavtävling | Vasa | 10.06. | - |
su 12.06. | pk | Pk heittokilpailut | Mikkeli | - | - |
su 12.06. | pk | 21. Kikan kisat | Marttila | 08.06. | - |
su 12.06. | pk | Heinäpään heittokisat | Oulu | 07.06. | - |
su 12.06. | pm | NÅID stafetter F/P 9-13 | Borgå - Porvoo | 09.06. | - |
su 12.06. | seura | Seurakisat | Oulu | 10.06. | - |
su 12.06. | pk | Tonnikisa | Seinäjoki | 10.06. | - |
su 12.06. | pk | Nuorten yleisurheilukilpailu | Pyhtää | 08.06. | - |
su 12.06. | pm | Helsyn pm-viestit 9-15v | Vantaa | 07.06. | - |
su 12.06. | ak | KälviäGames | Kokkola | 08.06. | - |
su 12.06. | pm | HämSY:n pm-ratakävelyt | Urjala | 10.06. | - |
ma 13.06. | seura | Seurakisat | PUDASJÄRVI | - | - |
ma 13.06. | seura | Seurakisat | Lappeenranta | 10.06. | - |
ma 13.06. | pk | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | - |
ma 13.06. | seura | Seurakisat | Alavus | - | - |
ma 13.06. | seura | Seurakisat | Mikkeli/Haukivuori | - | - |
ma 13.06. | ak | Harju Cup 2 | Jyväskylä | 09.06. | - |
ma 13.06. | pk | Laihian Lujan piirikunnalliset | Laihia | 12.06. | - |
ma 13.06. | pk | Hippokisa 2 | Valkeakoski | 11.06. | - |
ma 13.06. | pk | Osuuspankin Hippokisat | Tampere | 11.06. | - |
ma 13.06. | seura | Seurakisat | Nurmijärvi | 12.06. | - |
ma 13.06. | seura | Seurakisat | Kärsämäki | - | - |
ma 13.06. | seura | Seurakisat | Raseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari | 10.06. | - |
ma 13.06. | pk | Jopokisat 1 | Joutsa | 11.06. | - |
ma-ti 13.-14.06. | pk | Aikuisurheilijoiden avoimet yleisurheilukilpailut (SAUL) | Kajaani | 08.06. | - |
ma 13.06. | pk | Sipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävling | Sipoo/Sibbo | 12.06. | - |
ma 13.06. | pk | Lasten Kesport- seurakisat | Iisalmi | 08.06. | - |
ma 13.06. | pk | Mummon munkkisat | Leppävirta | - | - |
ma 13.06. | pk | Stavskolans tävling | Korsholm | - | - |
ma 13.06. | seura | Seurakisat | PUDASJÄRVI | - | - |
ma 13.06. | seura | Seurakisat | Kuhmo | - | - |
ma 13.06. | seura | Seurakisat | Sastamala | - | - |
ma 13.06. | seura | Seurakisat | Jakobstad | 12.06. | - |
ma 13.06. | seura | Seurakisat | Kurikka | 12.06. | - |
ma 13.06. | seura | Seurakisat | Seinäjoki | - | - |
ma 13.06. | seura | Seurakisat | Himanka | - | - |
ti 14.06. | pk | KeskisMikon Mittelöt | Töysä | 11.06. | - |
ti 14.06. | pk | Keuruun piirikunnalliset | Keuruu | 13.06. | - |
ti 14.06. | seura | Seurakisat | Kiiminki | - | - |
ti 14.06. | iaaf | Paavo Nurmi Games | Turku | 31.05. | - |
ti 14.06. | pk | Kiskon mestaruuskisat - hypyt | Riihimäki | 12.06. | - |
ti 14.06. | pk | Finprofile seurakisat | Iitti | 13.06. | - |
ti 14.06. | pk | LUM Kesäkisa 1 | Lappeenranta | 13.06. | - |
ti 14.06. | pm | Pohjois-Karjalan pm-viestit | Joensuu | 12.06. | - |
ti 14.06. | seura | Seurakisat | Somero | - | - |
ti 14.06. | seura | Seurakisat | Kauhava | 13.06. | - |
ti 14.06. | pk | Hippokisat | Urjala | 12.06. | - |
ti 14.06. | pk | Aktia Junior Games del 1 | Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa | 12.06. | - |
ti 14.06. | pk | Kesäkuun iltakilpailu | Alavieska | 13.06. | - |
ti 14.06. | seura | Seurakisat | Parkano | 13.06. | - |
ti 14.06. | seura | Seurakisat | Polvijärvi | - | - |
ti 14.06. | seura | Seurakisat | Ikaalinen | 13.06. | - |
ti 14.06. | seura | Seurakisat | Nurmo | - | - |
ti 14.06. | seuracup | Pohjola Seuracup I osakilpailu | Oulainen | 10.06. | - |
ke 15.06. | pk | Otaniemi Junior Games | Espoo | 11.06. | - |
ke 15.06. | pk | Viikkokisat | Hämeenlinna | 12.06. | - |
ke 15.06. | pk | Paunu Games II | Jämsä | 12.06. | - |
ke 15.06. | pk | KSAT-Viikkokisa | Virrat | 13.06. | - |
ke 15.06. | pk | Kenttäkarhujen kesäheitot | Uusikaupunki | 12.06. | - |
ke 15.06. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 15.06. | pk | Luokittelukilpailut / KeU-cup 2 | Savonlinna, Kerimäki | 14.06. | - |
ke 15.06. | pm | Satakunnan piirin 9-13-vuotiaiden ottelut | Sastamala | 13.06. | - |
ke 15.06. | seura | Seurakisat | Valkeala | - | - |
ke 15.06. | seura | Seurakisat | Punkaharju | 15.06. | - |
ke 15.06. | pk | Peukku-kisat | Ähtäri | 13.06. | - |
ke 15.06. | pk | Nokian Kesäkuun kisa | Nokia | 12.06. | - |
ke 15.06. | pk | VOM Games | Vöyri - Vörå | 13.06. | - |
ke 15.06. | pk | Intersport Siilinjärvi Ratajuoksut | Siilinjärvi | 13.06. | - |
ke 15.06. | seura | Seurakisat | Virrat | - | - |
ke 15.06. | seura | Seurakisat | Kiukainen | - | - |
ke 15.06. | seura | Seurakisat | Mäntyharju | 13.06. | - |
ke 15.06. | seura | Seurakisat | Kemi | - | - |
ke 15.06. | seura | Seurakisat | Kerava | - | - |
ke 15.06. | seura | Seurakisat | Siilinjärvi | 13.06. | - |
ke 15.06. | seura | Seurakisat | Juuka | 13.06. | - |
ke 15.06. | seura | Seurakisat | Uurainen | - | - |
ke 15.06. | seura | Seurakisat | Saarijärvi | - | - |
ke 15.06. | seura | Seurakisat | Karkkila | - | - |
ke 15.06. | seura | Seurakisat | Seinäjoki | - | - |
ke 15.06. | pk | Pk-kilpailut | Ylitornio | 14.06. | - |
ke 15.06. | seura | Seurakisat | Kauhajoki | 14.06. | - |
ke 15.06. | pk | SAUL:n avoimet pm-kilpailut | Salo | - | - |
to 16.06. | pk | Tampereen nuorten yu mestaruuskilpailut | Tampere | 13.06. | - |
to 16.06. | pk | Arctic-heitot | Rovaniemi | 15.06. | - |
to 16.06. | pk | Leppävirran moukarikilpailu | Leppävirta | - | - |
to 16.06. | pk | TUL:n avoimet mestaruuskilpailut | Espoo | 11.06. | - |
to 16.06. | pk | LeKi YU:n viikkokisa II | Lempäälä | 15.06. | - |
to 16.06. | seura | Seurakisat | Pyhäntä | - | - |
to 16.06. | pk | SUL katsastuskilpailu 3000m | Lahti | 13.06. | - |
to 16.06. | kans | Tampereen yu mestaruuskilpailut | Tampere | 14.06. | - |
to 16.06. | pk | Avoimet nuorisopiirikunnalliset | LAPPAJÄRVI | 14.06. | - |
to 16.06. | pk | DT i Jakobstad | Jakobstad | 14.06. | - |
to 16.06. | pk | Kaavin Kaiun heitto- ja hyppykisat | Kaavi | 14.06. | - |
to 16.06. | pk | DT i Malax | Malax | 14.06. | - |
to 16.06. | pk | Sportmixer kesäkisa | Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis | 13.06. | - |
to 16.06. | pk | Pargas IF aluekisat regiontävling | Pargas/Parainen | 14.06. | - |
to 16.06. | pk | Naisten korkeus | Oulu | 14.06. | - |
to 16.06. | seura | Seurakisat | Pihtipudas | - | - |
to 16.06. | seura | Seurakisat | Ylämaa (Lappeenranta) | - | - |
to 16.06. | seura | Seurakisat | Nummi | 14.06. | - |
to 16.06. | seura | Seurakisat | Kiuruvesi | - | - |
to 16.06. | seura | Seurakisat | Sulkava | - | - |
to 16.06. | seura | Seurakisat | Ilomantsi | - | - |
to 16.06. | ak | YAG (17-sarja) | Lahti | 09.06. | - |
to 16.06. | pk | Seiväs-cup | Haapajärvi | 15.06. | - |
to 16.06. | seura | Seurakisat | Lempäälä | 15.06. | - |
pe-su 17.-19.06. | ak | Youth Athletics Games | Lahti | 31.05. | - |
pe 17.06. | seura | Seurakisat | Kankaanpää | - | - |
pe 17.06. | pk | Helsinki Central Park Run | Helsinki | - | - |
pe 17.06. | seura | Seurakisat | Kokkola | - | - |
la 18.06. | maantie | Forssan Suvi-ilta | Forssa | - | - |
la 18.06. | maantie | VieskaMaraton | Ylivieska | 16.06. | - |
la 18.06. | pk | Heittokisa, Tuloskisa | Iisalmi | 15.06. | - |
la 18.06. | pk | Veteraanikansalliset | Joensuu | 15.06. | - |
la 18.06. | GP | Motonet GP Kuortane (EA) | Kuortane | 11.06. | - |
la 18.06. | pk | Tuloskisa | Varkaus | - | - |
la 18.06. | pk | Yöjuoksu | Varpaisjärvi | 13.06. | - |
su 19.06. | pk | Kauko Rokalan muistokilpailu | Vantaa | 15.06. | - |
su 19.06. | kans | Saarijärven 86.Juhannuskisat | Saarijärvi | 16.06. | - |
su 19.06. | pk | Aikuisurheilijoiden kansalliset E-P.N kilpailut | Töysä | 17.06. | - |
su 19.06. | pk | Heinäpään heittokisat | Oulu | 17.06. | - |
ma 20.06. | pk | VarkKV tuloskisa 2 | Varkaus | 17.06. | - |
ma 20.06. | seura | Seurakisat | Ristiina | - | - |
ma 20.06. | pk | Osuuspankin Hippokisat | Tampere | 18.06. | - |
ma 20.06. | seura | Seurakisat | Kärsämäki | - | - |
ma 20.06. | seura | Seurakisat | Raisio | 19.06. | - |
ma 20.06. | seura | Seurakisat | Lapua | - | - |
ma 20.06. | seura | Seurakisat | Helsinki | 19.06. | - |
ma 20.06. | seura | Seurakisat | Kurikka | - | - |
ma 20.06. | pk | Vakka-Suomen rataviestit | Laitila | 17.06. | - |
ma 20.06. | pk | Seuraottelu NuKi-KaPo-NuTa | Nummi | 18.06. | - |
ma 20.06. | pk | Rastin kuulailta | Suomussalmi | 18.06. | - |
ma 20.06. | pk | PK viikkokisat | Leppävirta | - | - |
ma 20.06. | pk | Seiväskisa | Seinäjoki | 18.06. | - |
ma 20.06. | pk | Aikuisurheilijoiden kolmiloikat | Helsinki | 19.06. | - |
ma 20.06. | pk | Seipään tuloskisat | Raahe | 19.06. | - |
ma 20.06. | seura | Seurakisat | Ylivieska | - | - |
ma 20.06. | seura | Seurakisat | PUDASJÄRVI | - | - |
ma 20.06. | seura | Seurakisat | Sastamala | - | - |
ma 20.06. | seura | Seurakisat | Pyhtää | - | - |
ma 20.06. | seura | Seurakisat | Himanka | - | - |
ti 21.06. | pk | Kehityksen juhlakisa | Piikkiö | 18.06. | - |
ti 21.06. | pk | Naantalin Löylyn seurmaestaruuskisat 1.kilpailupäivä | Naantali | 16.06. | - |
ti 21.06. | pk | Kesäkuun kisat | Rovaniemi | 17.06. | - |
ti 21.06. | pk | Keuruun piirikunnalliset | Keuruu | 20.06. | - |
ti 21.06. | pk | Pohjois-Karjalan seuracupin lisälajit | Joensuu | 19.06. | - |
ti 21.06. | seuracup | Pohjola Seuracup Piirikisa 1. | Alavus | 20.06. | - |
ti 21.06. | seuracup | Pohjola seuracup 1.osa - UUDY | Lohja | 19.06. | - |
ti 21.06. | seuracup | Piiricup 1, EKY, LaSY, KymY | Kouvola | 15.06. | - |
ti 21.06. | seuracup | Pohjois-Karjalan Seuracup 1. osakilpailu | Joensuu | 19.06. | - |
ti 21.06. | seuracup | Seuracup I osakilpailu | Rovaniemi | 17.06. | - |
ti 21.06. | pk | Borgå släggtävling 1 / Porvoon moukari 1: | Borgå - Porvoo | 18.06. | - |
ti 21.06. | pk | Merimajan heitot | Pyhäjoki | 19.06. | - |
ti 21.06. | seura | Seurakisat | Somero | - | - |
ti 21.06. | seura | Seurakisat | Lapinlahti | 19.06. | - |
ti 21.06. | seura | Seurakisat | Parikkala | - | - |
ti 21.06. | seuracup | Seuracup piirikisa 1. | Savonlinna | 18.06. | - |
ti 21.06. | seuracup | Pohjola seuracup piirikisa I | Kankaanpää | 19.06. | - |
ti 21.06. | pk | Humppilan Yrin kesäkisat | Humppila | 20.06. | - |
ti 21.06. | pk | Piirin myöntämä kilpailu | Muurame | 20.06. | - |
ti 21.06. | seura | Seurakisat | Viitasaari | 20.06. | - |
ti 21.06. | seura | Seurakisat | Ikaalinen | 19.06. | - |
ti 21.06. | seuracup | Seuracup I-osakilpailu | Kalajoki | 19.06. | - |
ti 21.06. | seuracup | POHJOLA Föreningscup, deltävling 1 | Nedervetil / Alaveteli | 18.06. | - |
ti 21.06. | ak | Hyvän Tuulen Kisat 1 | Helsinki | 18.06. | - |
ti 21.06. | pk | Alavuden 3-loikkakisa | Alavus | 19.06. | - |
ti 21.06. | pk | 200m kisat seuracupin yhteydessä | Savonlinna | 18.06. | - |
ke 22.06. | pk | Junnukisat | Lieksa | 21.06. | - |
ke 22.06. | pk | Seuracup 1 KeSy - lisälajit | Jyväskylä | 20.06. | - |
ke 22.06. | seura | Seurakisat | Tyrnävä | 22.06. | - |
ke 22.06. | seura | Seurakisat | Joroinen | 21.06. | - |
ke 22.06. | seuracup | Seuracup 1 KeSy | Jyväskylä | 20.06. | - |
ke 22.06. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 22.06. | pk | MiKV:n avoimet estekilpailut | Mikkeli | 20.06. | - |
ke 22.06. | pm | Avoimet pm esteet | Turku | 19.06. | - |
ke 22.06. | seura | Seurakisat | Leppävirta | - | - |
ke 22.06. | seura | Seurakisat | Valkeala | - | - |
ke 22.06. | seuracup | Pohjola seuracup piirikisa 1 | Helsinki | 19.06. | - |
ke 22.06. | seuracup | HämSY:n seuraottelu 2div. 1-osakilpailu | Valkeakoski | 21.06. | - |
ke 22.06. | ak | Seinäjoen aluekisat 2 | Seinäjoki | 19.06. | - |
ke 22.06. | ak | Tilastopajacup 3 | Turku | 19.06. | - |
ke 22.06. | kans | Orimattilan Tähtien Kisat | Orimattila | 18.06. | - |
ke 22.06. | pk | Viispiikkinen cup 2. osakilpailu | Kivijärvi | 21.06. | - |
ke 22.06. | pk | HSU seiväskilpailut | Hyvinkää | 21.06. | - |
ke 22.06. | pm | Sisulisäviestit | Iisalmi | 15.06. | - |
ke 22.06. | seura | Seurakisat | Kiukainen | - | - |
ke 22.06. | seura | Seurakisat | Laitila | 21.06. | - |
ke 22.06. | seura | Seurakisat | Marttila | - | - |
ke 22.06. | seura | Seurakisat | Saarijärvi | - | - |
ke 22.06. | seuracup | HämSYn seuracup 1 div 1.osakilpailu | Hämeenlinna | 20.06. | - |
ke 22.06. | seuracup | NÅID Föreningscup 1 / NÅID Seuracup 1 | Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa | 19.06. | - |
ke 22.06. | pk | Seiväsilta | Kauhajoki | 20.06. | - |
ke 22.06. | seura | Seurakisat | Kauhajoki | 21.06. | - |
ke 22.06. | pk | Orimattilan Tähtien kisat - M19 800 m katsastuskilpailu | Orimattila | 18.06. | - |
to 23.06. | pk | Aloittelijoiden seiväskilpailu | Helsinki | 22.06. | - |
to 23.06. | pk | Mikkelin pk heitot | Mikkeli | - | - |
to 23.06. | seura | Seurakisat | Kellokoski | - | - |
to 23.06. | seura | Seurakisat | Merikarvia | - | - |
to 23.06. | ak | Pohjantähti-Games Piirin GP-kisa | Pudasjärvi | 19.06. | - |
to 23.06. | pk | Sisulisät | Orivesi | 21.06. | - |
to 23.06. | pk | Metalli Cup 1 | Tornio | 19.06. | - |
to 23.06. | pk | Pyhäselän juhannuskisat | Joensuu | 21.06. | - |
to 23.06. | seura | Seurakisat | Lapinlahti | 19.06. | - |
to 23.06. | seura | Seurakisat | Pihtipudas | - | - |
to 23.06. | seura | Seurakisat | Tornio | 19.06. | - |
to 23.06. | seura | Seurakisat | Kiuruvesi | - | - |
to 23.06. | seura | Seurakisat | Merijärvi | - | - |
to 23.06. | seura | Seurakisat | Säkylä | - | - |
pe 24.06. | pm | Avoin pm-moukari | Somero | 21.06. | - |
pe 24.06. | ak | Someron juhannuskisat | Somero | 21.06. | - |
pe 24.06. | ak | 55. Keuruun Juhannuskisat | Keuruu | 20.06. | - |
pe 24.06. | ak | Posion Pyrinnön juhannuskilpailut | Posio | 21.06. | - |
pe 24.06. | ak | Ikaalisten Juhannuskisat 100v. juhlakisa | Ikaalinen | 21.06. | - |
pe 24.06. | pk | Juhannusseiväs | Ähtäri | 23.06. | - |
la 25.06. | pk | Leppävirran Juhannuskisat | Leppävirta | - | - |
la-su 25.-26.06. | kans | Valkean Kaupungin Kisat - Rankingkilpailu | Oulu | 17.06. | - |
su 26.06. | seura | Seurakisat | Oulu | 22.06. | - |
su 26.06. | pk | Valkean Kaupungin Kisat - Juniorilajit | Oulu | 21.06. | - |
ma 27.06. | pk | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | - |
ma 27.06. | pk | Rimaralli 2 | Espoo | 25.06. | - |
ma 27.06. | pk | Lival-Games, Lisälaji | Sipoo/Sibbo | 25.06. | - |
ma 27.06. | pm | Kymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 v., 1. osa | Hamina | 19.06. | - |
ma 27.06. | seura | Seurakisat | Varkaus | 26.06. | - |
ma 27.06. | seura | Seurakisat | Mikkeli/Haukivuori | - | - |
ma 27.06. | ak | Lival-Games | Sipoo/Sibbo | 25.06. | - |
ma 27.06. | pk | Kesäkuun Tuulisähkö-kisat | Nurmijärvi | 26.06. | - |
ma 27.06. | pk | Hippokisa 3 | Valkeakoski | 25.06. | - |
ma 27.06. | pk | Heinola Games | Heinola | 22.06. | - |
ma 27.06. | pk | Rastin iltakisat | Suomussalmi | 26.06. | - |
ma 27.06. | pk | Kesäkuun kiekkokisaa hiekkakentällä | Kankaanpää | 25.06. | - |
ma 27.06. | seura | Seurakisat | Kangasniemi | - | - |
ma 27.06. | seura | Seurakisat | Nurmijärvi | 26.06. | - |
ma 27.06. | seura | Seurakisat | Kärsämäki | - | - |
ma 27.06. | pk | Juoksukoulun pikamatkat | Kurikka | 26.06. | - |
ma 27.06. | pk | Peukkukisa | Alajärvi | 25.06. | - |
ma 27.06. | pk | Keihäs- ja kuulakisat | Tyrnävä | 25.06. | - |
ma 27.06. | pk | Metsolan Heittokisat | Mikkeli | 26.06. | - |
ma 27.06. | po | Ungdomsserien omgång 2 | Mariehamn | - | - |
ma 27.06. | seura | Seurakisat | Kuhmo | - | - |
ma 27.06. | seura | Seurakisat | Sonkajärvi | - | - |
ma 27.06. | seura | Seurakisat | Sastamala | - | - |
ma 27.06. | seuracup | Seuracup I Etelälohko | Salo | 24.06. | - |
ma 27.06. | seuracup | Seuracup I, Pohjoislohko | Laitila | 23.06. | - |
ma 27.06. | seuracup | Seuracup I etelälohko 9v lajit | Salo | 24.06. | - |
ma 27.06. | seuracup | Seuracup I, Pohjoislohko 9-sarjat | Laitila | 23.06. | - |
ma 27.06. | ak | Kipinän kisat | Kajaani | 23.06. | - |
ma 27.06. | seura | Seurakisat | Himanka | - | - |