Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Maaliskuu 2021 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
09 1 2 3 4 5 6 7
10 8 9 10 11 12 13 14
11 15 16 17 18 19 20 21
12 22 23 24 25 26 27 28
13 29 30 31        
  Huhtikuu 2021  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
13       1 2 3 4
14 5 6 7 8 9 10 11
15 12 13 14 15 16 17 18
16 19 20 21 22 23 24 25
17 26 27 28 29 30    
  Toukokuu 2021  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
17           1 2
18 3 4 5 6 7 8 9
19 10 11 12 13 14 15 16
20 17 18 19 20 21 22 23
21 24 25 26 27 28 29 30
22 31            
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy WA
ma 10.05.pkVakka-Suomen maasto- ja sukkulaviestit PERUUTETTUMasku06.05.
-
ti 11.05.pkAikuisurheilijoiden heitocup 1/5Kouvola / Inkeroinen04.05.
-
ti 11.05.seuraSeurakisatKankaanpää11.05.
-
ti 11.05.seuraSeurakisatKiukainen11.05.
-
ti 11.05.pkAvoimet Sotkan kevätmaastotKauhajoki10.05.
-
ke 12.05.pkKevätkisa Peruttu InhiberadHelsinki08.05.
-
to 13.05.seuraSeurakisatMuurame12.05.
-
to 13.05.pkKuortane OTC seiväskisaKuortane10.05.
-
to 13.05.pkReilu Cup 1Lahti11.05.
-
to 13.05.seuraSeurakisatValkeala -
-
to 13.05.pkHSL Group moukari 2Nurmijärvi11.05.
-
to 13.05.pkPyhäselän kevätkisatJoensuu11.05.
-
to 13.05.seuraSeurakisatKaarina11.05.
-
to 13.05.pkLeirikilpailut SATYPori12.05.
-
pe 14.05.pkSeiväshypyn leirikilpailuLahti, Pajulahti -
-
pe 14.05.pkImatran leirikilpailuImatra -
-
la 15.05.pkANMJ-lounainen alue, leirikilpailut Tammela -
-
la 15.05.pkEtelä-Karjalan piirinmestaruusmaastot SIIRTYY MYÖHEMPÄÄN AJANKOHTAANLappeenranta (Ylämaa)12.05.
-
la 15.05.pkHeittokisatKeitele12.05.
-
la 15.05.pkKeihäänheiton leirikilpailuLahti, Pajulahti -
-
la 15.05.pkXLV Maaninka-HölkkäMaaninka -
-
la 15.05.pmKainuun pm-maastojuoksutSotkamo09.05.
-
la 15.05.pkTour de HammerKankaanpää09.05.
-
la 15.05.pkKevät moukarikisatTöysä13.05.
-
la 15.05.pmJompen RataraastoKempele13.05.
-
su 16.05.pkKuulan ja kiekon leirikilpailuLahti, Nastola -
-
su 16.05.pmPiirinmestaruusmaastot ja nuorten maastohuipentuma - SIIRRETÄÄN SYKSYYN Kankaanpää13.05.
-
ma 17.05.pkKeihään leirikisaKUORTANE16.05.
-
ma 17.05.pkPaunu Games IJämsä14.05.
-
ma 17.05.pkSIIRTYY TOUKOKUULTA MYÖHEMMÄKSI Kymenlaakson lajipäivä: kuula, pituus, palloPyhtää14.05.
-
ma 17.05.pkLeppävirran Urheilijoiden pk viikkokilpailutLeppävirta -
-
ti 18.05.pkHeittokisatJyväskylä17.05.
-
ti 18.05.pmPm-Sisukävelyt SIIRRETÄÄN MYÖHEMPÄÄN AJANKOHTAANPori15.05.
-
ti 18.05.seuraSeurakisatKiukainen18.05.
-
ti 18.05.pkKIekkokisaSeinäjoki16.05.
-
ti 18.05.pkKeihäsryhmän kilpailutSavonlinna17.05.
-
ke 19.05.pmDM LandsvägsgångVasa16.05.
-
to 20.05.pkMoukaripörssin kiekkokisaPori18.05.
-
to 20.05.pkHippo viikkokisaValkeakoski18.05.
-
to 20.05.pk1.seurakisat/luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina18.05.
-
to 20.05.seuraSeurakisatHimanka -
-
to 20.05.pkKeihäsolympiadin leirikisaLahti, Nastola -
-
la 22.05.pmSisuottelut IJämsä18.05.
-
la 22.05.pmSIIRRETÄÄN SYKSYYN Sisumaastohuipentuma ja Pm-maastotNIVALA19.05.
-
la 22.05.pkRDS:n talvisarjan päätöskilpailu 2021 ja kesäkauden avausRovaniemi -
-
la 22.05.pk10 km tiejuoksuHelsinki -
-
la 22.05.pmSisu- ja pm-maastotÄhtäri19.05.
-
la 22.05.pkJarno Koivusen kutsukisaTurku20.05.
-
la 22.05.pkHeinäpään heittokisatOulu20.05.
-
la 22.05.pmHämSY:n pm-sisulisämaastojuoksut Nokia19.05.
-
la 22.05.pkKuohun kisatJuankoski19.05.
-
la 22.05.pkEspoonlahden heittokisatEspoo19.05.
-
la 22.05.pk49.kuulakisaHämeenkyrö20.05.
-
su 23.05.pkPyrinnön kevätkirmaisutTampere20.05.
-
su 23.05.pkJyrin pomppuLiperi (Ylämylly)21.05.
-
su 23.05.pkPerinneurheilun HelluntaikisatMikkeli -
-
su 23.05.pkPolVa HeitotPolvijärvi21.05.
-
su 23.05.pkPerinneurheilun HelluntaikisatMikkeli22.05.
-
su 23.05.pkRatakauden AvauskisaOulu20.05.
-
su 23.05.pkRyskeen Kesäcup ITammela19.05.
-
su 23.05.pkLaSY:n pm-maastot 9-15-vuotiaatHeinola20.05.
-
su 23.05.pkKauden avauskilpailu Alavieska21.05.
-
su 23.05.pkEspoonlahden heittokisatEspoo20.05.
-
ma 24.05.seuraSeurakisatPaimio23.05.
-
ma 24.05.seuraSeurakisatLiperi -
-
ma 24.05.pkLeppävirran Urheilijoiden pk viikkokilpailutLeppävirta -
-
ti 25.05.akHarju Cup 1Jyväskylä22.05.
-
ti 25.05.pkLantmännen Agro Laidunkauden avauskisatLiminka23.05.
-
ti 25.05.seuraSeurakisatJoroinen -
-
ti 25.05.seuraSeurakisatNurmijärvi24.05.
-
ti 25.05.pkLajipäiväkisatLappeenranta20.05.
-
ti 25.05.seuraSeurakisatPori24.05.
-
ti 25.05.akIkaalisten aluekisa/ PERUTTUIkaalinen22.05.
-
ti 25.05.seuraSeurakisatKiukainen25.05.
-
ti 25.05.seuraSeurakisatParkano24.05.
-
ti 25.05.pkPiirikunnallinen 100 metriäPori24.05.
-
ti 25.05.seuraSeurakisatLarsmo22.05.
-
ke 26.05.pkPolvijärven kiekko- ja kuulakisatPolvijärvi24.05.
-
ke 26.05.seuraSeurakisatRauma25.05.
-
ke 26.05.pkMikkeli avoin ABC1 kilpailuMikkeli24.05.
-
ke 26.05.pkEsbo IF SprintitEspoo24.05.
-
ke 26.05.seuraSeurakisatSiilinjärvi24.05.
-
ke 26.05.seuraSeurakisatVarpaisjärvi25.05.
-
ke 26.05.pkIntersport Siilinjärvi RatajuoksutSiilinjärvi24.05.
-
ke 26.05.pmSisumaastotRanua24.05.
-
to 27.05.pkKiekon ja kuulan leirikilpailuNokia -
-
to 27.05.pkSäästöpankin kevätheitotSomero18.05.
-
to 27.05.seuraSeurakisatRaahe -
-
to 27.05.pkReilu Cup 2Lahti24.05.
-
to 27.05.pkTeuvan Rivakan Yu-kilpailutTeuva26.05.
-
to 27.05.pkMoukaripörssin keihäsPori25.05.
-
to 27.05.seuraSeurakisatLapua -
-
to 27.05.pkDT i NykarlebyNykarleby26.05.
-
to 27.05.seuraSeurakisatNummi25.05.
-
to 27.05.seuraSeurakisatHimanka -
-
to 27.05.pkPajulahden seiväsryhmän hallikisaLahti, Pajulahti25.05.
-
to 27.05.seuraSeurakisatOulu25.05.
-
pe 28.05.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki26.05.
-
la 29.05.pkPorvoon kevätheitot - Borgå vårkastPorvoo - Borgå25.05.
-
la-su 29.-30.05.amLounaisen alueen aluemestaruusottelutTampere26.05.
-
la 29.05.pkToivekisatHeinävesi -
-
la 29.05.akPKO GamesJoensuu25.05.
-
la 29.05.akJoutsan Pommin nuorisokansallisetJoutsa26.05.
-
la 29.05.akHiirenkorvakisatRovaniemi23.05.
-
la 29.05.pkPERUTTU Nikulan heittokisat 2Kaustinen PERUTTU27.05.
-
la 29.05.pkRaision Kuulan aluekilpailutRaisio27.05.
-
la 29.05.pkPKO Games lisälajiJoensuu25.05.
-
la 29.05.pkHiirenkorvakisat, lisälajiRovaniemi27.05.
-
la 29.05.pkKieKuMo IIVirrat26.05.
-
la 29.05.pkKultainen KeihäsVantaa -
-
la 29.05.pmSisumaastot SIIRRETTYTornio24.05.
-
la-su 29.-30.05.pkPaltamon HeittokarnevaalitPaltamo25.05.
-
la 29.05.pkMikkelin Kilpa-Veikot ratakymppiMikkeli26.05.
-
su 30.05.SMSM-maantiekävelytUrjala22.05.
-
su 30.05.pkTuiskun heittokisatRusko (Vahto)28.05.
-
su 30.05.amAluemestaruus 10 000 mHelsinki27.05.
-
su 30.05.kansToukokuun kisatHelsinki27.05.
-
su 30.05.pkPaavon KisaSaarijärvi27.05.
-
su 30.05.pkKaarinan AluekilpailuKaarina27.05.
-
su 30.05.pkSAUL kansalliset KeväkisatVihti/Nummela28.05.
-
su 30.05.pkKesän avauskilpailutPori28.05.
-
su 30.05.pkHeinäpään heittokisatOulu27.05.
-
su 30.05.pkToukokuun kisat - LISÄLAJITHelsinki27.05.
-
su 30.05.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala28.05.
-
su 30.05.pkPyhännän heittokisatPyhäntä29.05.
-
su 30.05.pkStavtävling- SeiväskilpailuVasa29.05.
-
su 30.05.pkKorona Bye Bye 1Seinäjoki29.05.
-
su 30.05.seuraSeurakisatKaarina -
-
ma 31.05.seuraSeurakisatVarkaus -
-
ma 31.05.pkKymenlaakson lajipäivä, 150m-200m ja kävelyt 600m-3000mKouvola27.05.
-
ma 31.05.pk58-CupVantaa28.05.
-
ma 31.05.seuraSeurakisatVantaa28.05.
-
ma 31.05.pkPERUTTU Toukokuun KisatYlivieska30.05.
-
ma 31.05.pkVakka-maastot Kalanti27.05.
-
ma 31.05.seuraSeurakisatHelsinki30.05.
-
ma 31.05.seuraSeurakisatKuhmo -
-
ma 31.05.seuraSeurakisatÄänekoski -
-
ti 01.06.pkKultajousi kuukausikisat 1/4Kuopio30.05.
-
ti 01.06.seuraSeurakisatKuopio29.05.
-
ti 01.06.pkKymenlaakson lajipäivä, kiekko ja pitkät ratamatkatKotka30.05.
-
ti 01.06.seuraSeurakisatKaarina -
-
ti 01.06.seuraSeurakisatRaahe -
-
ti 01.06.seuraSeurakisatLiperi -
-
ti 01.06.seuraSeurakisatKauhajoki31.05.
-
ti 01.06.seuraSeurakisatKankaanpää31.05.
-
ti 01.06.seuraSeurakisat ja lasten OlympialaisetLeppävirta31.05.
-
ti 01.06.akTilastopajacup 1Turku29.05.
-
ti 01.06.pkKlaukkalan sprintitNurmijärvi31.05.
-
ti 01.06.pkLajipäiväkisatImatra27.05.
-
ti 01.06.seuraSeurakisatNurmijärvi31.05.
-
ti 01.06.seuraSeurakisatPori30.05.
-
ti 01.06.seuraSeurakisatKaavi31.05.
-
ti 01.06.seuraSeurakisatHelsinki30.05.
-
ti 01.06.seuraSeurakisatTurenki, Janakkala -
-
ti 01.06.seuraSeurakisatTervakoski, Janakkala -
-
ti 01.06.seuraOikia seurakisatPyhäntä31.05.
-
ti 01.06.pkTiistaikisaOulu30.05.
-
ti 01.06.seuraSeurakisatKiukainen01.06.
-
ti 01.06.pkLasten kisatIisalmi26.05.
-
ti 01.06.seuraSeurakisatHelsinki31.05.
-
ti 01.06.seuraSeurakisatVähäkyrö, Vaasa31.05.
-
ti 01.06.seuraSeurakisatEvijärvi -
-
ti 01.06.seuraSeurakisatSavonlinna -
-
ti 01.06.seuraSeurakisatMerijärvi -
-
ti 01.06.seuraSeurakisatKUORTANE -
-
ti 01.06.seuraSeurakisatSäkylä -
-
ti 01.06.seuraSeurakisatOulu -
-
ti 01.06.seuraSeurakisatHimanka -
-
ti 01.06.seuraSeurakisatTeuva -
-
ti 01.06.pkIkaalisten kiekkokisaIkaalinen30.05.
-
ke 02.06.pkMotonet GP Jyväskylä - lisälajitJyväskylä26.05.
-
ke 02.06.pkVehUn KesäkisatTampere31.05.
-
ke 02.06.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä25.05.
-
ke 02.06.pkPeukku kisatAlavus31.05.
-
ke 02.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå29.05.
-
ke 02.06.seuraSeurakisatKarkkila -
-
ke 02.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo/Sibbo01.06.
-
ke 02.06.pmHelsyn pm-maantiejuoksuVeikkola31.05.
-
ke 02.06.pkOk Maakunnan lasten kisailut IKajaani01.06.
-
ke 02.06.seuraSeurakisatJämsä -
-
ke 02.06.seuraSeurakisatSaarijärvi01.06.
-
ke 02.06.seuraSeurakisatVantaa30.05.
-
to 03.06.pkSeuraottelu Kisko-HSU-TarmoRiihimäki31.05.
-
to 03.06.pkRaahen Vesan seipään tuloskisatRaahe01.06.
-
to 03.06.seuraSeurakisatKirkkonummi01.06.
-
to 03.06.pkLeKi YU:n viikkokisa ILempäälä02.06.
-
to 03.06.pkRiennon ABC-kisaSavonlinna31.05.
-
to 03.06.seuraSeurakisatLempäälä02.06.
-
to 03.06.pkMoukaripörssin moukariPori01.06.
-
to 03.06.pkSisulisätOrivesi01.06.
-
to 03.06.pkKymenlaakson lajipäivä, keihäs ja pitkät matkatHamina01.06.
-
to 03.06.pkHannun heitotParikkala30.05.
-
to 03.06.pkDT i JakobstadJakobstad01.06.
-
to 03.06.seuraSeurakisatNummi02.06.
-
to 03.06.seuraSeurakisatJuuka02.06.
-
to 03.06.seuraSeurakisatVantaa03.06.
-
to 03.06.seuraSeurakisatLarsmo01.06.
-
to 03.06.pkPk-kilpailuYlitornio02.06.
-
to 03.06.pkVillen keihäskisaJuuka -
-
pe 04.06.pkKuortaneen SeiväskisaKuortane03.06.
-
pe 04.06.pkKarhunmäen kesäkisatJoensuu03.06.
-
la 05.06.pkTulos heittokisaIisalmi02.06.
-
la 05.06.pkKesän aloitusLeppävirta -
-
la 05.06.akHelsingin Tarmon 90 v. juhlakilpailutHelsinki01.06.
-
su 06.06.pkJorman moukaripörssiiLeppävirta -
-
su 06.06.pkLeirikilpailut SATYPori04.06.
-
su 06.06.pkKaiun hyppy- ja heittokisatKaavi04.06.
-
su 06.06.pk400m metrin juoksupäiväHelsinki03.06.
-
su 06.06.pmpm sisulisämaastot Kaarina01.06.
-
su 06.06.pkKeihäskoulun kilpailuJoensuu04.06.
-
su 06.06.pkArctic-heitotRovaniemi05.06.
-
su 06.06.pkKasttävling - HeittokilpaluRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa03.06.
-
su 06.06.pkKieKuMo IIIVirrat04.06.
-
su 06.06.pkKorona Bye Bye 2Seinäjoki05.06.
-
ma-ti 07.-08.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku26.05.
-
ma 07.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
-
ma 07.06.seuraSeurakisatKempele05.06.
-
ma 07.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia06.06.
-
ma 07.06.pkOsuuspankin HIPPO-viikkokisatTampere05.06.
-
ma 07.06.pkBorgåbarnens Olympiad - Lasten OlympialaisetBorgå - Porvoo04.06.
-
ma 07.06.seuraSeurakisatSastamala -
-
ma 07.06.pkEste- ja nuorisokisatForssa05.06.
-
ma 07.06.seuraSeurakisatKärsämäki -
-
ma 07.06.seuraSeurakisatKuhmo -
-
ma 07.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
-
ma 07.06.seuraSeurakisatHimanka -
-
ti 08.06.pkKiskon mestaruuskisat - hypytRiihimäki06.06.
-
ti 08.06.pkKymenlaaksen lajipäivä, pituus ja moukariKouvola / Inkeroinen05.06.
-
ti 08.06.pkHIFK avoimet junnuottelut ja keihäsHelsinki04.06.
-
ti 08.06.seuraSeurakisatSomero -
-
ti 08.06.pkHippokisatUrjala06.06.
-
ti 08.06.seuraSeurakisatKiukainen08.06.
-
ti 08.06.pkBorgå diskustävling - Porvoon kiekkokisaBorgå - Porvoo06.06.
-
ti 08.06.pkRastin TiistaikisatSuomussalmi08.06.
-
ti 08.06.seuraSeurakisatParkano07.06.
-
ti 08.06.pkVeikkolan viikkokisat 1Veikkola07.06.
-
ti 08.06.seuraSeurakisatMyrskylä -
-
ke 09.06.pkKieKuMo IVirrat06.06.
-
ke 09.06.pmPohjois-Savon 9-15-v. pm-moniottelutKuopio06.06.
-
ke 09.06.pkPaunu Games IIJämsä06.06.
-
ke 09.06.pkHämeenlinnan Tarmon ViikkokisatHämeenlinna07.06.
-
ke 09.06.pkTampereen nuorten yu mestaruuskilpailutTampere06.06.
-
ke 09.06.seuracupSeuraCup ISaarijärvi07.06.
-
ke 09.06.seuraSeurakisatLiperi -
-
ke 09.06.seuraSeurakisatKankaanpää08.06.
-
ke 09.06.pkNYQS yleisurheilukilpailut 4Ilmajoki08.06.
-
ke 09.06.seuraHalpahalli Liminka seurakisat / LIMINKA LIMINKA07.06.
-
ke 09.06.pkLuokittelukilpailut / KeUcup1Savonlinna, Kerimäki08.06.
-
ke 09.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
ke 09.06.kansTampereen yu-mestaruuskilpailutTampere07.06.
-
ke 09.06.pkMikkeli avoin ABC2 kilpailuMikkeli07.06.
-
ke 09.06.pkJuoksucupin maastosprintit Raisio06.06.
-
ke 09.06.seuraSeurakisatKarkkila -
-
ke 09.06.pkKILPAILUT PERUTTU, Kymenlaakson lajipäivä, pika-aitdat, seiväsKouvola06.06.
-
ke 09.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo/Sibbo08.06.
-
ke 09.06.pkPorin aitakarnevaalitPori07.06.
-
ke 09.06.seuraSeurakisatMäntyharju07.06.
-
ke 09.06.seuraSeurakisatKemi -
-
ke 09.06.seuraSeurakisatSäkylä -
-
ke 09.06.pkTomatspelenNärpiö07.06.
-
ke 09.06.seuraSeurakisatKauhajoki08.06.
-
ke 09.06.seuraSeurakisatVantaa -
-
ke 09.06.pkPm-ottelu lisälajiKuopio -
-
to 10.06.GPMotonet GP EspooEspoo01.06.
-
to 10.06.pkKymenlaakson lajipäivä, seiväs, aidat ja pikajuoksuKotka06.06.
-
to 10.06.seuraSeurakisatMerikarvia10.06.
-
to 10.06.pkPikku-Peukku -kisatÄhtäri09.06.
-
to 10.06.pkLeKi YU:n viikkokisa IILempäälä09.06.
-
to 10.06.pkHeitto- ja hyppykisat 1Nurmijärvi09.06.
-
to 10.06.pkRyskeen Kesäcup II / III-lohkon kilpailuTammela06.06.
-
to 10.06.seuraSeurakisatLempäälä09.06.
-
to 10.06.seuraSeurakisatNurmijärvi09.06.
-
to 10.06.seuraSeurakisatNakkila -
-
to 10.06.seuraSeurakisatLapua -
-
to 10.06.pkKraftmek kauden avauskisaKalajoki08.06.
-
to 10.06.pkPeukku-kisaÄhtäri07.06.
-
to 10.06.pkSisulisätOrivesi08.06.
-
to 10.06.pkHippo viikkokisaValkeakoski08.06.
-
to 10.06.pkAktia Junior Games del 1Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa07.06.
-
to 10.06.pk2.seurakisat/luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina08.06.
-
to 10.06.pkDT i LarsmoLuoto09.06.
-
to 10.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
-
to 10.06.seuraSeurakisatNummi09.06.
-
to 10.06.seuraSeurakisatIlomantsi -
-
to 10.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
-
to 10.06.pkPargas IF aluekisat regiontävlingPargas/Parainen09.06.
-
to 10.06.seuraSeurakisatYlitornio09.06.
-
to 10.06.pkRaahen Vesan seipään tuloskisatRaahe08.06.
-
pe 11.06.pkAloittelijoiden seiväskilpailuHelsinki10.06.
-
pe 11.06.pkKaudenaloituskisatHIMANKA09.06.
-
la 12.06.pkKiuruhölkkäHelsinki -
-
la-su 12.-13.06.akPyrinnön kesäkirmaisutTampere08.06.
-
la 12.06.seuraSeurakisatOulu10.06.
-
la-su 12.-13.06.akOlli Teijonmaan muistokisaSavonlinna07.06.
-
la 12.06.pkTuiskun keihäs kisatNousiainen08.06.
-
la 12.06.pkSAUL:n kansalliset yu-kilpailutKouvola / Inkeroinen09.06.
-
la 12.06.pkSAUL SM-viestitJyväskylä -
-
la 12.06.pkKnattekarnevalenVasa10.06.
-
la 12.06.pmPohjois-Pohjanmaan SisuviestitOulu09.06.
-
la 12.06.pkRajakisatTornio06.06.
-
la 12.06.pkMetalli Cup 1Tornio07.06.
-
la 12.06.seuraSeurakisatTornio07.06.
-
la 12.06.pkYlemmäisen juoksuJuuka10.06.
-
la 12.06.pkLajipäiväkisatLappeenranta10.06.
-
la 12.06.pkHeinäpään heittokisatOulu10.06.
-
la 12.06.pkFazer Reilu Cup, kenttälajitLahti09.06.
-
la 12.06.pk10. KORENTOKANGAS - juoksuPUDASJÄRVI10.06.
-
la 12.06.kansAlavuden KisatAlavus10.06.
-
la 12.06.kansKipinän 110-vuotisjuhlakilpailutKajaani08.06.
-
la 12.06.seuraSeurakisatHimanka -
-
la 12.06.pk5000 m ChallengeJoensuu09.06.
-
su 13.06.pkMaakuntaviestitNurmijärvi12.06.
-
su 13.06.pkPohjola Junior GPHelsinki09.06.
-
su 13.06.akKälviäGames, KISA PERUTTUKokkola09.06.
-
su 13.06.akKankaanpää GamesKankaanpää09.06.
-
su 13.06.pkNuorten yleisurheilukilpailut, PyhtääPyhtää09.06.
-
su 13.06.pmKymenlaakson pm-kävelyt 9-15Pyhtää06.06.
-
su 13.06.pkHeinäpään heittokisatOulu10.06.
-
su 13.06.pkKankaanpää GamesKankaanpää10.06.
-
su 13.06.pkIskun heittokisat IMynämäki08.06.
-
su 13.06.pkOlli Teijonmaan muistokisat - lisälajiSavonlinna07.06.
-
su 13.06.pmAvoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut, 1. kilpailupäiväTurku08.06.
-
su 13.06.seuraSeurakisatKaarina12.06.
-
ma 14.06.pkAlueelliset nuorisokisatÄänekoski11.06.
-
ma 14.06.pkStavtävling- SeiväskilpailuVasa13.06.
-
ma 14.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
-
ma 14.06.seuraSeurakisatAlavus -
-
ma 14.06.pkKesäkuun kisat I ja RatatonnitPaimio12.06.
-
ma 14.06.seuraSeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari12.06.
-
ma-ti 14.-15.06.seuraSeurakisatPori12.06.
-
ma 14.06.pmPohjois-Karjalan pm-viestitJoensuu11.06.
-
ma 14.06.seuraSeurakisatSastamala -
-
ma 14.06.pkNoU:n kesäkuun kisatNokia12.06.
-
ma 14.06.pkLajipäiväkisa, moukari ja kuulaLappeenranta (Ylämaa)11.06.
-
ma 14.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo/Sibbo13.06.
-
ma 14.06.seuraSeurakisatKärsämäki -
-
ma 14.06.seuraSeurakisatKuhmo -
-
ma 14.06.seuraSeurakisatPUDASJÄRVI13.06.
-
ma 14.06.seuraSeurakisatJoutsa13.06.
-
ma 14.06.seuraSeurakisatJakobstad13.06.
-
ma 14.06.pkMummon munkkikisatLeppävirta -
-
ma 14.06.seuraSeurakisatHimanka -
-