|
Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
ma-ti 27.-28.07. | am | Aluemestaruuskilpailut 17/19v, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue | Helsinki | 24.07. | - |
ma 27.07. | kans | Äänekoski Games | Äänekoski | 23.07. | - |
ti 28.07. | ak | Tilastopajacup 6 | Turku | 25.07. | - |
ke 29.07. | ak | Pohjantähti- Games, Piirin GP-osakilpailu | Pudasjärvi | 26.07. | - |
ke-to 29.-30.07. | am | Aluemestaruuskisat T/P14,15 v - Regionmästerskap F/P 14,15 år, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue | Borgå - Porvoo | 26.07. | - |
to 30.07. | kans | Häme Games | Riihimäki | 27.07. | - |
to 30.07. | po | Piiriottelu (SatY, VarSY, EPU, HämSY) | PORI | 27.07. | - |
to 30.07. | ak | Kauhavan nuorisokilpailut | Kauhava | 28.07. | - |
la 01.08. | ak | Vuosaari Games | Helsinki | 28.07. | - |
la 01.08. | karn | Moukarikarnevaalit | Kaustinen | 28.07. | - |
la 01.08. | GP | Motonet GP Kuortane | Kuortane | 25.07. | - |
su 02.08. | am | Aluemestaruusviestit | Saarijärvi | 28.07. | - |
su 02.08. | am | Aluemestaruusviestit | Tampere | 28.07. | - |
ma 03.08. | ak | Tampereen mestaruuskilpailut | Tampere | 31.07. | - |
ma 03.08. | seuracup | Seuracup II-osa | Mikkeli | 31.07. | - |
ma 03.08. | seuracup | Seuracup kilpailu | Sastamala | 01.08. | - |
ti 04.08. | seuracup | Seuracup piirikisa | Oulu | 30.07. | - |
ti 04.08. | ak | Tilastopajacup 7, Kalevan Kisojen esikisat | Turku | 01.08. | - |
ke 05.08. | GP | Motonet GP Espoo | Espoo | 26.07. | - |
pe-su 07.-09.08. | SM | SM-kilpailut M/N17-16 | Pedersöre | 30.07. | - |
pe-su 07.-09.08. | SM | SM-kilpailut P/T 15-14 | Naantali | 30.07. | - |
ti 11.08. | seuracup | Seuracup 2. osakilpailu | Vihti, Nummela | 08.08. | - |
ti 11.08. | iaaf | Paavo Nurmi Games | Turku | - | - |
ke 12.08. | seuracup | Seuracup 2, LaSY, KymY | Lahti | 09.08. | - |
ke 12.08. | seuracup | Seuracup KeSy | Jyväskylä | 10.08. | - |
ke 12.08. | seuracup | Seuracup piirikisa | Alavus | 10.08. | - |
ke 12.08. | seuracup | Turun lohko seuracup | Kaarina | 08.08. | - |
ke 12.08. | seuracup | Seuracupin piirikisa | Vantaa | 08.08. | - |
ke 12.08. | seuracup | Pohjois-Karjalan Seuracup | Joensuu | 10.08. | - |
ke 12.08. | seuracup | HämSY:n Seuracup 2. osakilpailu 2.div | Tammela | 10.08. | - |
ke 12.08. | seuracup | Föreningscupen | Vasa | 09.08. | - |
ke 12.08. | seuracup | Seuracup Hämsyn 1.Div 2.osakisa | Nokia | 09.08. | - |
ke 12.08. | seuracup | Vakka-lohko Seuracup | Laitila | 09.08. | - |
ke 12.08. | seuracup | Kainuun seuracup | Suomussalmi | 08.08. | - |
to-su 13.-16.08. | SM | Kalevan Kisat | Turku | 05.08. | - |
su 16.08. | maantie | 17. Hamina puolimaraton | Hamina | 11.08. | - |
ti 18.08. | ak | Ikaalisten Syyskisat | Ikaalinen | 15.08. | - |
to 20.08. | ak | Hyvän Tuulen Kisat 2020 | Helsinki | 17.08. | - |
pe-su 21.-23.08. | SM | SM-kilpailut M/N22-19 | Kemi | 13.08. | - |
pe 21.08. | maantie | Aurajoen Yöjuoksu | Turku | - | - |
la 22.08. | am | 13v aluehuipentuma, lounainen alue | Forssa | 17.08. | - |
la 22.08. | maantie | Paavo Nurmi Marathon | Turku | - | - |
su 23.08. | ak | KälviäGames | Kälviä | 20.08. | - |
ke 26.08. | tähti | Eltsun tähtikisat | Helsinki | 22.08. | - |
ke 26.08. | seuracup | Seuraottelu GIF- IF Åsarna - Larsmo IF | Kokkola | 25.08. | - |
to 27.08. | ak | Heinola Games UUSI PÄIVÄ | Heinola | 23.08. | - |
la-su 29.-30.08. | SM | SM-moniottelut T/P15-14 | Janakkala | 22.08. | - |
la-su 29.-30.08. | SM | SM-moniottelut M/N22-19-17 | Hämeenlinna | 21.08. | - |
su 30.08. | am | PSM-viestit | Oulu | 25.08. | - |
ma 31.08. | seuracup | K-Market cup 1.osakilpailu | Vieremä | 28.08. | - |
|