Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Toukokuu 2020 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18         1 2 3
19 4 5 6 7 8 9 10
20 11 12 13 14 15 16 17
21 18 19 20 21 22 23 24
22 25 26 27 28 29 30 31
  Kesäkuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
  Heinäkuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ke 01.07.pkSeiväskoulun kisaImatra30.06.
ke-to 01.-02.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelut Outokumpu28.06.
ke 01.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 01.07.pkJunnut RadalleTampere29.06.
ke-to 01.-02.07.pmHämSy:n 17 v pm-kilpailutYlöjärvi29.06.
ke 01.07.pmKainuun sisumoniottelutKajaani29.06.
ke 01.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 01.07.seuraSeurakisatKemi -
ke 01.07.pkYlämaan Pyrkijöiden heittokisatLappeenranta (Ylämaa)29.06.
ke 01.07.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisatSibbo / Sipoo29.06.
ke 01.07.seuraSeurakisatSäkylä -
ke 01.07.pkDT i Nedervetil / Alavetelin piirikilpailuNedervetil / Alaveteli28.06.
ke 01.07.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju30.06.
to 02.07.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 v., osa 1Hamina 25.06.
to 02.07.pm9-15v. OtteluhuipentumaSavonlinna29.06.
to 02.07.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 02.07.seuraSeurakisatLempäälä01.07.
to 02.07.pmPm moukariPori, Moukaripörssi01.07.
to 02.07.seuraSilja Line SeurakisatJärvenpää01.07.
to 02.07.seuraSeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari01.07.
to 02.07.pkNYQS yleisurheilukilpailut 3.Ilmajoki01.07.
to 02.07.pkFazer Reilu Cup III, sarjat 8-15vLahti30.06.
to 02.07.pkMoukarikilpailuPori, Moukaripörssi01.07.
to 02.07.pkLeKi YU:n viikkokisa IIILempäälä01.07.
to 02.07.pmPm-sisukävelytPori29.06.
to 02.07.pkHeitto- ja hyppykilpailutKaavi30.06.
to 02.07.seuraSeurakisatAsikkala01.07.
to 02.07.pkSisulisätOrivesi30.06.
to 02.07.pkSeiväskisa 2Ähtäri01.07.
to 02.07.pkKev kisatKuusamo30.06.
to 02.07.pmAvoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut, (1. pvä)Naantali28.06.
to 02.07.pkMiesten 200 mOutokumpu01.07.
pe 03.07.kansValkean Kaupungin KisatOulu30.06.
pe-su 03.-05.07.akKUY GamesTuusula01.07.
pe 03.07.pkVankan seiväskävelytUusikaupunki29.06.
pe 03.07.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala01.07.
pe 03.07.pkTyttöjen estejuoksukilpailuKokkola30.06.
pe 03.07.pkChydeniuksen kymppi ja 400 m juhlajuoksuKokkola30.06.
la 04.07.pkAluekilpailutLieto30.06.
la-su 04.-05.07.pkAikuisurheilun tuloskilpailutLohja02.07.
la 04.07.pkNuorten TimanttikisatSastamala01.07.
la 04.07.kansTimanttikisatSastamala01.07.
la 04.07.pkKnattemångkamps DMJakobstad01.07.
la 04.07.pkAhmon urheilukentän avajaiskisatSiilinjärvi01.07.
la 04.07.pkLapin LeiskautuksetRovaniemi28.06.
la-su 04.-05.07.amAvoimet AM moniottelutAlajärvi01.07.
la 04.07.pmsisuottelutAlajärvi01.07.
la 04.07.pkSomeron seiväskisatSomero01.07.
la 04.07.pkJuniorien heittokisatOulu02.07.
la 04.07.pkPihtiputaan Tuiskun tuloskisatPihtipudas01.07.
la 04.07.pkKosken loikat Koski Tl 30.06.
la 04.07.pkMatin karnevaalitJuva01.07.
la 04.07.pkSummer Tour PirkkolaHelsinki -
su 05.07.pkJorman MoukaripörssiLeppävirta05.07.
su 05.07.pkHeinäpään heittokisatOulu03.07.
su 05.07.pkHeinäheitotLaitila02.07.
su 05.07.pkKEV-heittokisatKuusamo03.07.
ma 06.07.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo05.07.
ma 06.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 06.07.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio04.07.
ma 06.07.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia05.07.
ma 06.07.pkBorgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1Borgå - Porvoo04.07.
ma 06.07.pkLisälaji Pituus aikuisurheilijoilleMikkeli03.07.
ma 06.07.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 06.07.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere05.07.
ma 06.07.pkLisälaji ABC3Mikkeli03.07.
ma 06.07.pkMIKV avoin ABC3 kilpailuMikkeli03.07.
ma 06.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 06.07.amAluemestaruuskisat esteet - Regionmästerskap hinderKyrkslätt02.07.
ma 06.07.seuraSeurakisatTammela -
ma 06.07.seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
ti 07.07.akKankaanpää GamesKankaanpää03.07.
ti 07.07.pkKankaanpää GamesKankaanpää03.07.
ti 07.07.seuraSilja Line SeurakisatKuopio03.07.
ti 07.07.pkKultajousi kuukausikisat 2/4Kuopio03.07.
ti 07.07.seuraSeurakisatPori06.07.
ti 07.07.akTilastopajacup 4Turku04.07.
ti 07.07.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17v, osa 1Lappeenranta03.07.
ti 07.07.pmAvoimet pm esteet Turku04.07.
ti 07.07.seuraSeurakisatIitti06.07.
ti 07.07.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen07.07.
ti 07.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 07.07.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki05.07.
ti 07.07.pkKeuruun pituuskisaKeuruu06.07.
ti 07.07.seuraSeurakisatParkano06.07.
ti 07.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut T/P12, T/P13Urjala05.07.