Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Kesäkuu 2020 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
  Heinäkuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
  Elokuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31           1 2
32 3 4 5 6 7 8 9
33 10 11 12 13 14 15 16
34 17 18 19 20 21 22 23
35 24 25 26 27 28 29 30
36 31            
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ke 01.07.pkSeiväskoulun kisaImatra30.06.
ke-to 01.-02.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelut Outokumpu28.06.
ke-to 01.-02.07.pmHämSy:n 17 v pm-kilpailutYlöjärvi29.06.
ke 01.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 01.07.pkJunnut RadalleTampere29.06.
ke 01.07.pkYlämaan Pyrkijöiden heittokisatLappeenranta (Ylämaa)29.06.
ke 01.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 01.07.pkDT i Nedervetil / Alavetelin piirikilpailuNedervetil / Alaveteli28.06.
ke 01.07.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisatSibbo / Sipoo29.06.
ke 01.07.pmKainuun sisumoniottelutKajaani29.06.
ke 01.07.seuraSeurakisatKemi -
ke 01.07.seuraSeurakisatSäkylä -
ke 01.07.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju30.06.
to 02.07.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 v., osa 1Hamina 25.06.
to 02.07.pm9-15v. OtteluhuipentumaSavonlinna29.06.
to 02.07.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 02.07.seuraSeurakisatLempäälä01.07.
to 02.07.seuraSeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari01.07.
to 02.07.pkMoukarikilpailuPori, Moukaripörssi01.07.
to 02.07.pmPm moukariPori, Moukaripörssi01.07.
to 02.07.pkFazer Reilu Cup III, sarjat 8-15vLahti30.06.
to 02.07.pkLeKi YU:n viikkokisa IIILempäälä01.07.
to 02.07.seuraSilja Line SeurakisatJärvenpää01.07.
to 02.07.pkNYQS yleisurheilukilpailut 3.Ilmajoki01.07.
to 02.07.pkKev kisatKuusamo30.06.
to 02.07.pkSeiväskisa 2Ähtäri01.07.
to 02.07.pmAvoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut, (1. pvä)Naantali28.06.
to 02.07.pkSisulisätOrivesi30.06.
to 02.07.seuraSeurakisatAsikkala01.07.
to 02.07.pkHeitto- ja hyppykilpailutKaavi30.06.
to 02.07.pmPm-sisukävelytPori29.06.
to 02.07.pkMiesten 200 mOutokumpu01.07.
pe 03.07.kansValkean Kaupungin KisatOulu30.06.
pe-su 03.-05.07.akKUY GamesTuusula01.07.
pe 03.07.pkTyttöjen estejuoksukilpailuKokkola30.06.
pe 03.07.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala01.07.
pe 03.07.pkVankan seiväskävelytUusikaupunki29.06.
pe 03.07.pkChydeniuksen kymppi ja 400 m juhlajuoksuKokkola30.06.
la 04.07.pkAluekilpailutLieto30.06.
la-su 04.-05.07.pkAikuisurheilun tuloskilpailutLohja02.07.
la 04.07.pkNuorten TimanttikisatSastamala01.07.
la 04.07.kansTimanttikisatSastamala01.07.
la 04.07.pkAhmon urheilukentän avajaiskisatSiilinjärvi01.07.
la-su 04.-05.07.amAvoimet AM moniottelutAlajärvi01.07.
la 04.07.pmsisuottelutAlajärvi01.07.
la 04.07.pkLapin LeiskautuksetRovaniemi28.06.
la 04.07.pkKnattemångkamps DMJakobstad01.07.
la 04.07.pkPihtiputaan Tuiskun tuloskisatPihtipudas01.07.
la 04.07.pkJuniorien heittokisatOulu02.07.
la 04.07.pkSomeron seiväskisatSomero01.07.
la 04.07.pkMatin karnevaalitJuva01.07.
la 04.07.pkKosken loikat Koski Tl 30.06.
la 04.07.pkSummer Tour PirkkolaHelsinki -
su 05.07.pkJorman MoukaripörssiLeppävirta05.07.
su 05.07.pkHeinäpään heittokisatOulu03.07.
su 05.07.pkHeinäheitotLaitila02.07.
su 05.07.pkKEV-heittokisatKuusamo03.07.
ma 06.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 06.07.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo05.07.
ma 06.07.pkLisälaji Pituus aikuisurheilijoilleMikkeli03.07.
ma 06.07.pkBorgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1Borgå - Porvoo04.07.
ma 06.07.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia05.07.
ma 06.07.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio04.07.
ma 06.07.pkLisälaji ABC3Mikkeli03.07.
ma 06.07.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere05.07.
ma 06.07.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 06.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 06.07.pkMIKV avoin ABC3 kilpailuMikkeli03.07.
ma 06.07.seuraSeurakisatTammela -
ma 06.07.seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
ma 06.07.amAluemestaruuskisat esteet - Regionmästerskap hinderKyrkslätt02.07.
ti 07.07.pkKankaanpää GamesKankaanpää03.07.
ti 07.07.pkKultajousi kuukausikisat 2/4Kuopio03.07.
ti 07.07.seuraSilja Line SeurakisatKuopio03.07.
ti 07.07.akKankaanpää GamesKankaanpää03.07.
ti 07.07.seuraSeurakisatPori06.07.
ti 07.07.pmAvoimet pm esteet Turku04.07.
ti 07.07.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17v, osa 1Lappeenranta03.07.
ti 07.07.seuraSeurakisatIitti06.07.
ti 07.07.akTilastopajacup 4Turku04.07.
ti 07.07.seuraSeurakisatParkano06.07.
ti 07.07.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen07.07.
ti 07.07.pkKeuruun pituuskisaKeuruu06.07.
ti 07.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut T/P12, T/P13Urjala05.07.
ti 07.07.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki05.07.
ti 07.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ke 08.07.pk5-ottelun harjoituskisaHelsinki05.07.
ke 08.07.pkOrivesi Games SAUL:n kansallinen kilpailuOrivesi05.07.
ke 08.07.pkPaunu Games IIIJämsä05.07.
ke 08.07.pmHämSY:n pm--sisulisäottelut P10, P/T11, T14/15Hämeenlinna06.07.
ke 08.07.pkJunnukisatLieksa07.07.
ke 08.07.pkXIV Sirpa Holopaisen muistokilpailut Savonlinna, Kerimäki06.07.
ke 08.07.pmpm-sisulisäottelut P9-15Loimaa03.07.
ke 08.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 08.07.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä29.06.
ke 08.07.seuraSeurakisatMerijärvi -
ke 08.07.pkSalokylän moukarikisatLiperi05.07.
ke 08.07.seuraSeurakisatSäkylä -
ke 08.07.seuraSeurakisatLappeenranta (Ylämaa) -
ke 08.07.pkKnattekarnevalen deltävling 3Vasa06.07.
ke 08.07.pkHärmäläiset yleisurheilukisatAlahärmä06.07.
to 09.07.pkHartolan voiman aluekilpailutHartola07.07.
to 09.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 09.07.pkArctic-heitotRovaniemi08.07.
to 09.07.pkVeikkolan NuorisokisatVeikkola06.07.
to 09.07.seuraSeurakisatRanua -
to 09.07.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 09.07.seuraSilja Line SeurakisatTyrnävä -
to 09.07.pkLeKi YU:n välikisaLempäälä08.07.
to 09.07.pkImatran INKERI kisatImatra05.07.
to 09.07.pkSläggtävling i Borgå 1 /Porvoon moukari 1Borgå - Porvoo05.07.
to 09.07.pkPyhäselän heinäkisat Joensuu -
to 09.07.pkKeihäs - Matalankynnyksen harkka kisatHelsinki08.07.
to 09.07.pmpm-sisulisämoniottelut T9-15Mynämäki04.07.
to 09.07.pmHämSYn sisulisäottelut T/P9, T10, P14/15Akaa, Toijala07.07.
to 09.07.pkViispiikkis- cupKarstula07.07.
to 09.07.pkKesäkisa - 1Helsinki07.07.
to 09.07.pkKesäkisa 1 - lisälajitHelsinki07.07.
to 09.07.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 09.07.seuraSeurakisatPyhäntä -
pe 10.07.pkMarkkinakisat Himanka 08.07.
pe 10.07.pkKuulakisaHeinävesi09.07.
la-su 11.-12.07.akHannes Junior GamesKuopio06.07.
la 11.07.pkKymiRing Running DayIitti08.07.
la 11.07.pkKansaliset yleisurheilukilpailutKouvola /Kuusankoski08.07.
la 11.07.amLäntisen alueen aluemestaruuskilpailutKauhava07.07.
la 11.07.pk Moukarikisat INousiainen07.07.
la 11.07.pmKnattestafett DM i KorsholmKorsholm07.07.
la 11.07.pkPohjois-savon piirinmestaruuskisat HeittolajitIisalmi09.07.
la 11.07.pkNaantalin AurinkokävelytNaantali07.07.
la 11.07.pkSibbo höjdtävling / Sipoo korkeuskisatSibbo / Sipoo10.07.
la 11.07.pkSummer Tour KartanonkoskiVantaa -
la 11.07.amPohjois-Suomen mestaruuskilpailuKajaani06.07.
la 11.07.pkRantalakeusjuoksuLiminka08.07.
la 11.07.pmSisukävelytKauhava09.07.
la 11.07.pkNuorten PaavonkisaSaarijärvi10.07.
su 12.07.akPorvoon huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå08.07.
su 12.07.pkKestilä-päivien nuorisokisatSiikalatva/Kestilä12.07.
su 12.07.pkYlä-Karjalan KymppiValtimo -
su 12.07.amAluemestaruuskilpailu 2. päiväAlajärvi08.07.
su 12.07.pkIskun heittokisat IIMynämäki07.07.
su 12.07.pkAlavieska-viikon kilpailuAlavieska09.07.
su 12.07.pkTOPGAMES SprintPorvoo - Borgå08.07.
ma 13.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 13.07.pkLuokittelukilpailut / YU-Cup 3Savonlinna, Kerimäki12.07.
ma 13.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 13.07.seuraSilja Line SeurakisatKärsämäki -
ma 13.07.pkJoutsan Pommin avoimet yu-kisatJoutsa10.07.
ma 13.07.pkHämeenlinnan Tarmon nuorisokisatHämeenlinna10.07.
ma 13.07.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 13.07.pkLepU:n ViikkokokisatLeppävirta17.07.
ma 13.07.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere11.07.
ma 13.07.seuraSilja Line SeurakisatHUUTJÄRVI12.07.
ma 13.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 13.07.pmAvoimet hyppy- ja juoksukisat sekä pitäjänmestaruuskisatPosio12.07.
ma 13.07.seuraSeurakisatTammela -
ma 13.07.seuraSeurakisatNykarleby13.07.
ti 14.07.pkMIKV nuorten pikamatkatMikkeli12.07.
ti 14.07.pkHeinäkuun kisaKankaanpää13.07.
ti 14.07.akTilastopajacup 5Turku11.07.
ti 14.07.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 2Parikkala10.07.
ti 14.07.pkYleisurheilukilpailutMuurame13.07.
ti 14.07.pkTeuvan Rivakan YU-Kilpailut / Suupohja-CupTeuva13.07.
ti 14.07.seuraSeurakisatKajaani13.07.
ti 14.07.pkKV:n iltakisat IIKokkola12.07.
ti 14.07.pkNummelan Tarmon AluekilpailutVihti, Nummela11.07.
ti 14.07.seuraSeurakisatParkano13.07.
ti 14.07.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen14.07.
ti 14.07.pkKipinän pk-kesäkisat IKajaani13.07.
ti 14.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ke 15.07.pkKolmikuntaottelu Vire-SaPu-OrPoJämsä10.07.
ke 15.07.pkKansalliset aik.urh. Töysän KorppukisatTöysä13.07.
ke 15.07.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 15.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 15.07.seuraSeurakisatHeinola13.07.
ke 15.07.pkViikkokisat IIVirrat13.07.
ke 15.07.pkAkilles mästerskap mångkamp - Akilleen mestaruuskisat ottelutBorgå - Porvooc -
ke 15.07.pkPolvijärven heinäkuun kisatPolvijärvi13.07.
ke 15.07.pkPk. kilpailuKajaani13.07.
ke 15.07.seuraSilja Line SeurakisatLIMINKA -
ke 15.07.pkMetalli Cup 2Tornio12.07.
ke 15.07.seuraSeurakisatSäkylä -
ke 15.07.seuraSeurakisatTornio -
ke 15.07.seuraSeurakisatJuuka14.07.
ke 15.07.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke-to 15.-16.07.pkMansen matalankynnyksen seiväskisatTampere13.07.
ke 15.07.seuraSilja Line SeurakisatVirrat -
ke 15.07.GPMotonet GP LahtiLahti05.07.
to 16.07.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 16.07.akOlli Teijonmaan muistokisaSavonlinna12.07.
to 16.07.pkpk Aikuisurheilijoiden heinäkuun kisatSulkava -
to 16.07.pkAikuisurheilijoiden heittocup 2/4Kouvola/Inkeroinen -
to 16.07.pkPyhäjärvi GamesEura14.07.
to 16.07.pkVirkiän myötätuulisprintitLapua14.07.
to 16.07.pkKarhulan keskuskentän avajaiskilpailutKotka10.07.
to 16.07.pkKU-68 Viikkokisa IIKangasala15.07.
to 16.07.seuraSeurakisatAsikkala15.07.
to 16.07.pkKesäkisa - 2Helsinki14.07.
to 16.07.pkMahdin kisatMaaninka13.07.
to 16.07.seuraSeurakisatPietarsaari15.07.
to 16.07.seuraSeurakisatYlivieska -
to 16.07.pkRatakymppiForssa14.07.
to 16.07.pkLöylyn kiekkoesteetNaantali12.07.
to 16.07.seuraSeurakisatKaavi -
to 16.07.pkRyskeen Kesä-CUP/Ryskeen MestaruuskisatTammela13.07.
to 16.07.pkHeinäkuun nuorisokisatÄänekoski13.07.
pe-su 17.-19.07.akJanakkala GamesJanakkala15.07.
pe 17.07.pmPohjois-Pohjanmaa pm-kilpailutOulu15.07.
pe 17.07.seuraSilja Line SeurakisatKokkola16.07.
la-su 18.-19.07.akKouvola Junior GamesKouvola13.07.
la-su 18.-19.07.amAluemestaruusottelut Etelä ja KaakkoLahti14.07.
la 18.07.akKarhu Junior GamesKauhajoki16.07.
la 18.07.pkKeihään ja kiekon piirinmestaruuskilpailutKeitele16.07.
la 18.07.pkHeinäkuun heitotKaustinen16.07.
la 18.07.pk46. Pentin OlympialaisetPylkönmäki16.07.
la-su 18.-19.07.pkAvoimet pohjois-pohjanmaan pm- kilpailut yleinen17-19 vKempele15.07.
la 18.07.akLaitilan NuorisokansallisetLaitila15.07.
su 19.07.pmKNATTEFINALEN för 9-13 åringarNedervetil / Alaveteli15.07.
su 19.07.pkHannun muistokilpailutVarpaisjärvi15.07.
su 19.07.pkVarstakisatUrjala17.07.
su 19.07.pkSFI-PrologenNärpes17.07.
su 19.07.seuraSeurakisatKauhava -
su 19.07.pkArctic-heitotRovaniemi18.07.
su 19.07.pk Moukarikisat 1Rusko (Vahto)15.07.
ma 20.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 20.07.seuraSilja Line SeurakisatIisalmi17.07.
ma 20.07.pk9-13 -v ottelutMikkeli / Ristiina16.07.
ma 20.07.seuraSilja Line SeurakisatNurmijärvi19.07.
ma-ti 20.-21.07.seuraSeurakisatPori19.07.
ma 20.07.pkMoukarikilpailuPori, Moukaripörssi19.07.
ma 20.07.seuraSilja Line SeurakisatKärsämäki -
ma 20.07.pmAvoimet M/N, M/N17 pm-kilpailut (2.pvä)Raisio15.07.
ma 20.07.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 20.07.pkDT SprintMariehamn20.07.
ma 20.07.pkForssan Salaman viikkokisatForssa18.07.
ma 20.07.pkVisan viikkokisatIisalmi17.07.
ma 20.07.pkKurikan Ryhdin piirinkunnallisetKurikka19.07.
ma 20.07.seuraSeurakisatSonkajärvi18.07.
ma 20.07.pkRaahen Vesan seipään tuloskisatRaahe17.07.
ma 20.07.seuraSeurakisatTammela -
ti 21.07.pkNuorten Tähtien KisatOrimattila18.07.
ti 21.07.akUran aluekisatKannus19.07.
ti 21.07.kansKansalliset Tähtien KisatOrimattila18.07.
ti 21.07.seuraSeurakisatIitti20.07.
ti 21.07.pkRatakusiaisetLieto17.07.
ti 21.07.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen21.07.
ti-ke 21.-22.07.pmÖppna DM 14-19 årVasa18.07.
ti 21.07.pkKeuruun 3-loikkaKeuruu20.07.
ti 21.07.seuraSeurakisatIkaalinen -
ti 21.07.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisaSavonlinna18.07.
ti-ke 21.-22.07.pmAvoimet Satakunnan Mestaruuskilpailut ti-ke 21-22.07Rauma19.07.
ti 21.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 21.07.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki21.07.
ti 21.07.seuraSeurakisatParkano20.07.
ti 21.07.pkViikkokisatUrjala20.07.
ti 21.07.pkKuohun kisatJuankoski17.07.
ke 22.07.pkOulun Pyrinnön Yu-kisatOulu20.07.
ke 22.07.pkIlmajoki GamesIlmajoki21.07.
ke-to 22.-23.07.amAluemestaruuskilpailut, Eteläinen- ja Kaakkoinen alueVantaa19.07.
ke 22.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 22.07.akPiiriottelu Kymenlaakso Etelä Karjala LahtiKouvola Kuusankoski15.07.
ke 22.07.pkJunnukisatLieksa21.07.
ke-to 22.-23.07.pk58-JuniorisprintitVantaa19.07.
ke 22.07.seuraSilja Line SeurakisatTUPOS -
ke 22.07.seuraSeurakisatSäkylä -
ke 22.07.pkAkilles mästerskap 3 - Akilleen mestaruuskisat 3Borgå - Porvoo -
ke 22.07.seuraSeurakisatMerijärvi -
ke 22.07.pkPk. kilpailuKajaani20.07.
ke 22.07.seuraSeurakisatKemi -
ke 22.07.seuraSeurakisatLappeenranta (Ylämaa) -
ke 22.07.pkVireen seurakilpailutVarpaisjärvi -
ke 22.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke-to 22.-23.07.akTampereen teemakisaTampere17.07.
ke 22.07.pkMettäperän lenkkiMuhos -
ke 22.07.pk5000 metrin juoksukilpailuKokkola20.07.
to 23.07.seuraSeurakisatRanua -
to 23.07.pkJakob MarathonPietarsaari17.07.
to 23.07.pkIvar Wilksmanin heitot (sisuikäisten moukarin ja seipään pm-kilpailu)Töysä21.07.
to 23.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 23.07.pkPohjois-Karjalan pm-ratakävelytJoensuu21.07.
to 23.07.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
to 23.07.pkFazer Reilu Cup IVLahti21.07.
to 23.07.pkLeKi YU:n viikkokisa IVLempäälä22.07.
to 23.07.seuraSeurakisatLempäälä22.07.
to 23.07.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 23.07.pkSisulisätOrivesi21.07.
to 23.07.seuraSeurakisatYlivieska -
to 23.07.pkViispiikkinen Cup, III-osakilpailuKyyjärvi22.07.
to 23.07.pkKiskon mestaruuskisat - hypytRiihimäki21.07.
to 23.07.seuraSeurakisatHartola -
to 23.07.pkMerimajan heitot I ja IIPyhäjoki21.07.
to 23.07.pkPyhäselän heinäkisat 2Joensuu -
pe-su 24.-26.07.akLohja Junior Games 2020Lohja22.07.
pe-su 24.-26.07.pmPm-sisulisähuipentumaJämsä18.07.
pe 24.07.pkMIKV korkeushyppyMikkeli24.07.
pe 24.07.pkRaahen Vesan seipään tuloskisatRaahe23.07.
la-su 25.-26.07.pmpm sisulisähuipentumaTurku20.07.
la-su 25.-26.07.pmPm- sisuhuipentumaLapua (1.päivä) ja Seinäjoki (2.päivä)22.07.
la-su 25.-26.07.pmSatakunnan pm-huipentumaKankaanpää21.07.
la-su 25.-26.07.pkKePY piirihuipentuma 9-15 vHaapajärvi20.07.
la-su 25.-26.07.pmPohjois-Savon 9-15v. piirihuipentumaKuopio20.07.
la-su 25.-26.07.pmHämSY:n pm-sisulisähuipentumaTampere21.07.
la 25.07.akPohjan KoitoksetRovaniemi18.07.
la 25.07.pkPyhännän heittokisatPyhäntä24.07.
la 25.07.pkav. kiekonheitto kilpailuJalasjärvi22.07.
la 25.07.pkSäästöpankin heinäheitotSomero24.07.
la 25.07.pkPolvijärven RatakymppiPolvijärvi24.07.
su 26.07.pkLopU:n KesämoukaritLoppi23.07.
su 26.07.seuraSilja Line SeurakisatInari -
su 26.07.pkDT i Malax 1/2Malax25.07.
ma 27.07.pkUnikeon seiväskisatNaantali26.07.
ma-ti 27.-28.07.amAluemestaruuskilpailut 17/19v, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue Helsinki24.07.
ma 27.07.seuraSeurakisatHankasalmi26.07.
ma-ti 27.-28.07.pmEtelä-Savon yleisurheilun 9-15v. piirihuipentumaMikkeli24.07.
ma 27.07.seuraSeurakisatPaimio25.07.
ma 27.07.pkHämeenlinnan Tarmon viikkokisatHämeenlinna24.07.
ma 27.07.seuraSilja Line SeurakisatKärsämäki -
ma 27.07.pkLisälaji - DT i Malax 2/2Malax26.07.
ma-ti 27.-28.07.pmHämsyn M/N pm-kisat Nokia24.07.
ma 27.07.pkDT i Malax 2/2Malax26.07.
ma 27.07.pkyu veteraanien pm kilpailut ja lujan kansalliset yu veteraanikisat saulLaihia26.07.
ma 27.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 27.07.seuraSilja Line SeurakisatHUUTJÄRVI26.07.
ma 27.07.seuraSilja Line SeurakisatPudasjärvi -
ma 27.07.pkMoukaripörssin kiekkokisaPori25.07.
ma 27.07.pkSommarsprinten 2Mariehamn -
ma 27.07.kansÄänekoski GamesÄänekoski23.07.
ma 27.07.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 27.07.seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
ti 28.07.seuraSeurakisatPori27.07.
ti 28.07.pmpm kymppi, nuorten esteet ja aitajuoksutTurku25.07.
ti 28.07.akTilastopajacup 6Turku25.07.
ti 28.07.pkTuloskisaOulu26.07.
ti 28.07.pkKipinän pk-kesäkisat IIKajaani27.07.
ti 28.07.pkHeittokilpailutMikkeli -
ti 28.07.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen28.07.
ti 28.07.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 v, osa 2Kouvola/Koria25.07.
ti 28.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 28.07.pkDT i BennäsPedersöre 26.07.
ti 28.07.pkViiskuntakisatSoini27.07.
ti 28.07.seuraSeurakisatKajaani27.07.
ti 28.07.seuraSeurakisatMyrskylä -
ke 29.07.pmAikuisurheilijoiden kansalliset E-P:n pm-kilpailutTöysä27.07.
ke 29.07.pkOla Fågelberg juoksutHelsinki -
ke 29.07.akPohjantähti- Games, Piirin GP-osakilpailuPudasjärvi26.07.
ke 29.07.pkHäme Games JuniorRiihimäki27.07.
ke 29.07.pkOutokummun tuloskisatOutokumpu28.07.
ke 29.07.pkJunnut RadalleTampere26.07.
ke 29.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 29.07.pkNopsan mestaruuskilpailutPori, Noormarkku28.07.
ke 29.07.pkIntersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja kuulaSiilinjärvi26.07.
ke 29.07.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi26.07.
ke 29.07.pkHannun heitotParikkala26.07.
ke 29.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke-to 29.-30.07.amAluemestaruuskisat T/P14,15 v - Regionmästerskap F/P 14,15 år, Eteläinen- ja Kaakkoinen alueBorgå - Porvoo26.07.
ke 29.07.pkSalaman Holjat nuorisokisatForssa27.07.
ke 29.07.seuraSeurakisatSahalahti -
ke 29.07.seuraSeurakisatSäkylä -
to 30.07.kansHäme GamesRiihimäki27.07.
to 30.07.poPiiriottelu (SatY, VarSY, EPU, HämSY)PORI27.07.
to 30.07.pkVesan kisatRaahe29.07.
to 30.07.pk3.seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina -
to 30.07.pkSommarsprinten 3Mariehamn -
to 30.07.seuraSeurakisatAsikkala29.07.
to 30.07.pkSisulisätOrivesi28.07.
to 30.07.pkDT i LarsmoLarsmo29.07.
to 30.07.pkKEV-heittokisatKuusamo29.07.
to 30.07.akKauhavan nuorisokilpailutKauhava28.07.
to 30.07.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
pe 31.07.pkKeihäskoulun keihäskisaKuopio30.07.
pe 31.07.seuraSilja Line SeurakisatKokkola30.07.
pe 31.07.pkSeuracup piirikilpailuVeteli29.07.