Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
ti-ke 14.-15.08. | am | Eteläisen ja Kaakkoisen alueen mestaruusviestit | Porvoo - Borgå | 11.08. | - |
ke 15.08. | tähti | Seinäjoen Tähtikisat | Seinäjoki | 10.08. | - |
to 16.08. | kans | Elokansalliset | Veteli | 13.08. | - |
la 18.08. | maraton | Paavo Nurmi Marathon | Turku | - | - |
la 18.08. | kans | Iin kisat | Ii | 14.08. | - |
la 18.08. | kans | Vuosaari Games | Helsinki | 15.08. | - |
la 18.08. | am | Aluemestaruusviestit | Kokkola | 15.08. | - |
la 18.08. | maantie | Salpausselkä XC-HALF-Maraton | Lahti | - | - |
la 18.08. | am | Itäisen alueen aluemestaruusviestit | Mikkeli | 15.08. | - |
su 19.08. | maraton | 15. Kymen Sanomat puolimaraton | Hamina | 14.08. | - |
su 19.08. | maraton | Vesijärvi puolikas | Lahti | - | - |
su 19.08. | tähti | Karhula Games 2018 - Kotkan Tähtikisat | Kotka | 15.08. | - |
su 19.08. | am | Aluemestaruusviestit | Turku | 15.08. | - |
ke 22.08. | po | Ungdomsserie (utomhus), omgång 5 | Mariehamn | - | - |
to 23.08. | GP | Motonet GP Finaali | Lappeenranta | 16.08. | - |
pe 24.08. | tähti | Tähtikisat | Tampere | 21.08. | - |
la-su 25.-26.08. | SM | SM-Moniottelu M22, M19, M17, T15 ja P14 | Oulu | 17.08. | - |
la-su 25.-26.08. | SM | SM-moniottelut N22, N19, N17, P15, T14 | Kempele | 17.08. | - |
la 25.08. | maraton | Pyhtään juoksutapahtuma (Reiskan maratonit, Pyhtään Kymppi ja lasten minimaraton) | Pyhtää | 18.08. | - |
la 25.08. | maraton | Kokkolan Venetsialaismaraton | Kokkola | 20.08. | - |
la 25.08. | po | Öppna Åländska mästerskapen, dag 1 | Mariehamn | - | - |
la 25.08. | kans | Kurikan Kansalliset | Kurikka | 23.08. | - |
su 26.08. | kans | 6.Tilastopajacup | Turku | 23.08. | - |
su 26.08. | po | Öppna Åländska mästerskapen, dag 2 | Mariehamn | - | - |
su 26.08. | kans | Kokkolan kansalliset | Kokkola | 24.08. | - |
la 01.09. | seuracup | SeuraCup Kilo-sarjan finaali | Tampere | 30.08. | - |
la 01.09. | seuracup | Seuracup Giga -sarjan finaali | Valkeakoski | 29.08. | - |
la 01.09. | seuracup | Mega-sarjan seuracupin finaali | Urjala | 30.08. | - |
la 01.09. | seuracup | Seuracup TERA-sarjan finaali | Nokia | 30.08. | - |
la 01.09. | maraton | Vaasa Maraton | Vaasa | 27.08. | - |
su 02.09. | kans | 7. Tilastopajacup | Turku | 30.08. | - |
ti 04.09. | kans | Nuorisokansalliset / Etelä-Pohjanmaan Timanttiliigan 5. osakilpailu | Kauhava | 02.09. | - |
la-su 08.-09.09. | SM | SM-viestit | Mikkeli | 31.08. | - |
la 08.09. | maantie | Akaan Mesihölkkä, KISA PERUTTU | Akaa | - | - |
su 09.09. | maantie | Lasse Viren hölkkä | Myrskylä | - | - |
ke 12.09. | am | AM-Kymppi | Vantaa | 09.09. | - |
pe-la 14.-15.09. | maraton | Finlandia Marathon | Jyväskylä | - | - |
la 15.09. | maraton | 11. Espoo Rantamaraton ja Rantapuolikas | Espoo | - | - |
la 15.09. | maraton | Kiiminki-maraton | Oulu | - | - |
la 15.09. | maraton | Tampere Puolimaraton | Tampere | - | - |
la 15.09. | seuracup | SFI-seriefinal | Mariehamn | - | - |
su 16.09. | maantie | Espoo Rantakymppi ja Rantavitonen | Espoo | - | - |