Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
ma 25.06. | kans | LIVAL-Games | Sipoo | 23.06. | - |
ma 25.06. | am | Aluemestaruuskilpailut 1. päivä M/N ja M17/N17 | Kokkola | 22.06. | - |
ti 26.06. | seuracup | Seuracup I osakilpailu | Sastamala | 24.06. | - |
ti 26.06. | seuracup | Hämsy Seuracup 1. divisioona 1. osa | Forssa | 22.06. | - |
ke 27.06. | tähti | Eero Lehdon muistokilpailut - Orimattilan Tähtikisat | Orimattila | 25.06. | - |
to 28.06. | karn | Kiekko- ja kuulakarnevaalit | Kokemäki | 22.06. | - |
to-la 28.-30.06. | karn | Moukarikarnevaalit | Kaustinen | 24.06. | - |
to-su 28.06.-01.07. | karn | Jämsän kestävyysjuoksu-, pituus-, 3-loikka- ja kävelykarnevaalit | Jämsä | 25.06. | - |
to-su 28.06.-01.07. | karn | Keihäskarnevaalit | Pihtipudas | 23.06. | - |
to 28.06. | karn | Korkeuskarnevaalit | Virrat | 24.06. | - |
to-su 28.06.-01.07. | karn | 40.Someron seiväskarnevaalit | Somero | 25.06. | - |
to 28.06. | karn | 40.Someron seiväskarnevaalit | Somero | 25.06. | - |
to 28.06. | karn | Aitajuoksukarnevaalit | Jämsänkoski | 25.06. | - |
to 28.06. | karn | 40.Someron seiväskarnevaalit | Somero | 25.06. | - |
la 30.06. | karn | Korkeuskarnevaalit | Virrat | 24.06. | - |
la 30.06. | karn | Kansalliset kiekko- ja kuulakarnevaalikisat | Kokemäki | 26.06. | - |
la 30.06. | karn | 40.Someron seiväskarnevaalit, M/N A-kilp. | Somero | 25.06. | - |
su 01.07. | karn | Moukarikarnevaalit, B-kilpailu | Kaustinen | 24.06. | - |
su 01.07. | karn | 40.Someron seiväskarnevaalit,leirikilpailu | Somero | 25.06. | - |
su 01.07. | karn | Pikajuoksukarnevaalit | Jämsänkoski | 28.06. | - |
su 01.07. | karn | 40.Someron seiväskarnevaalit, M C-kilp | Somero | 25.06. | - |
su 01.07. | karn | 40.Someron seiväskarnevaalit, M/N B-kilp | Somero | 25.06. | - |
ti 03.07. | kans | Ilkka Games 14 | Ilmajoki | 02.07. | - |
ti 03.07. | kans | 3. Tilastopajacup | Turku | 30.06. | - |
ke 04.07. | kans | Joensuu Junior Games | Joensuu | 01.07. | - |
ke 04.07. | GP | Motonet GP Joensuu | Joensuu | 24.06. | - |
to 05.07. | kans | Kannuksen Uran kansalliset | Kannus | 03.07. | - |
pe-su 06.-08.07. | kans | Lohja Junior Games | Lohja | 03.07. | - |
pe-la 06.-07.07. | am | Itäisen alueen am yleinen ja am 17, 19 moukari, kiekko | Varkaus | 02.07. | - |
la-su 07.-08.07. | am | Aluemestaruusottelut, MN17 ja MN19 | Lapua | 03.07. | - |
la-su 07.-08.07. | kans | Lahti Junior Meeting | Lahti | 03.07. | - |
la 07.07. | tähti | Tähtikisat Lahti | Lahti | 02.07. | - |
su 08.07. | kans | Lapin Leiskautukset | Rovaniemi | 02.07. | - |
su 08.07. | maantie | Vuores-juoksu | Tampere | 03.07. | - |
su 08.07. | kans | Kankaanpää Games | Kankaanpää | 05.07. | - |
su 08.07. | kans | Laitilan Nuorisokansalliset | Laitila | 05.07. | - |
ti 10.07. | kans | HämeGames | Riihimäki | 08.07. | - |
ti 10.07. | kans | Gatorade kansalliset Olli Teijonmaan muistokisat | Savonlinna | 06.07. | - |
ti 10.07. | am | Aluemestaruuskilpailut 2. osa MN, MN17 | Seinäjoki | 08.07. | - |
ke 11.07. | kans | KU-58 60v Juhlakisat | Vantaa | 08.07. | - |
pe-la 13.-14.07. | kans | Hannes Junior Games | Kuopio | 09.07. | - |
pe-su 13.-15.07. | kans | Janakkala Games | Janakkala | 11.07. | - |
la 14.07. | kans | Timanttikisat | Sastamala | 11.07. | - |
la 14.07. | kans | Karhu Junior Games ja Etelä-Pohjalaasen timanttiliigan osakilpailu | Kauhajoki | 12.07. | - |
la-su 14.-15.07. | kans | Nuoriso kansalliset | Lappeenranta | 09.07. | - |
ti 17.07. | kans | Veikkolan Veikkojen Nuorisokansalliset | Veikkola | 15.07. | - |
ti 17.07. | seuracup | Seuracup | Kokkola | 13.07. | - |
to-su 19.-22.07. | SM | Kalevan kisat | Jyväskylä | 11.07. | - |
ke 25.07. | kans | 4. Tilastopajacup | Turku | 22.07. | - |
ke 25.07. | seuracup | Seuracup osa 2. | Saarijärvi | 22.07. | - |
to 26.07. | seuracup | Seuracupin II-osa | Mikkeli / Ristiina | 23.07. | - |
to 26.07. | po | Piiriottelu Lahti-Kymenlaakso-Etelä Karjala | Iitti | 24.07. | - |
to 26.07. | ne | Nuorten Eliittikisat | Vaasa | 23.07. | - |
la 28.07. | GP | Motonet GP Lapinlahti | Lapinlahti | 18.07. | - |
la-su 28.-29.07. | kans | Nuorisokansalliset Kouvola Junior Games | Kouvola | 24.07. | - |
la-su 28.-29.07. | kans | KUY:n Nuorisokansallinen | Tuusula | 24.07. | - |
su 29.07. | tähti | Eltsun Tähtikisat | Helsinki | 25.07. | - |
ma-ti 30.-31.07. | am | Eteläisen alueen mestaruuskilpailut 14/15 v. | Helsinki | 27.07. | - |