Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Kesäkuu 2020 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
23 1 2 3 4 5 6 7
24 8 9 10 11 12 13 14
25 15 16 17 18 19 20 21
26 22 23 24 25 26 27 28
27 29 30          
  Heinäkuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
27     1 2 3 4 5
28 6 7 8 9 10 11 12
29 13 14 15 16 17 18 19
30 20 21 22 23 24 25 26
31 27 28 29 30 31    
  Elokuu 2020  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31           1 2
32 3 4 5 6 7 8 9
33 10 11 12 13 14 15 16
34 17 18 19 20 21 22 23
35 24 25 26 27 28 29 30
36 31            
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 01.06.pkKeihään kutsukilpailuJyväskylä -
ma 01.06.pkHeittoryhmien rinkikilpailutLahti29.05.
ma 01.06.pkEspoonlahden heittokisatEspoo28.05.
ma 01.06.pkKesäkauden avausLeppävirta30.05.
ma 01.06.pk400 metrin juoksupäiväHelsinki30.05.
ma 01.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia31.05.
ma 01.06.pkSeiväs-kisavähäkyrö, Vaasa31.05.
ma 01.06.pkTuloskisaLiminka30.05.
ma 01.06.pkKesäkuun KisatYlivieska31.05.
ma 01.06.seuraSeurakisatKaavi -
ma 01.06.pkDistriktstävlingKristinestad31.05.
ti 02.06.pkKesäkoitoksetRovaniemi28.05.
ti 02.06.pkKlaukkalan moukarikisatNurmijärvi31.05.
ti 02.06.pkKlaukkalan sprintitNurmijärvi31.05.
ti 02.06.seuraSeurakisatParkano01.06.
ti 02.06.pkTuiskun heittokisatRusko (Vahto)29.05.
ke 03.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 03.06.pkVerryttelykisaHelsinki -
ke 03.06.pkKeihäskoulun kilpailuJoensuu01.06.
ke 03.06.pkPyrinnön heitotTampere01.06.
ke 03.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 03.06.pkKeskuskenttä MemorialJoensuu30.05.
ke 03.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 03.06.pkVehUn KesäkisatTampere01.06.
ke 03.06.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energis-kisat Sibbo / Sipoo31.05.
ke 03.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 03.06.pkNuorten koronakisatSaarijärvi02.06.
ke 03.06.pkYlämaan Pyrkijöiden moukarikisaLappeenranta, Ylämaa01.06.
ke 03.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 03.06.pkPk-kisaYlitornio01.06.
ke 03.06.pkHeidehofin rykäisyVantaa01.06.
to 04.06.pkAikuisurheilijoiden heittocup 1/4Kouvola/Inkeroinen01.06.
to 04.06.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 04.06.seuraSeurakisatLempäälä03.06.
to 04.06.pkLeKi YU:n viikkokisa ILempäälä03.06.
to 04.06.pkLajipäiväkisatImatra30.05.
to 04.06.pmHelsyn pm-tiejuoksutVantaa02.06.
to 04.06.pkKasttävling - HeittokilpaluRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa02.06.
pe 05.06.pkHintrekin Lenkki ja Pikku-Hintrekki juoksutKaustinen -
la 06.06.pkPyrinnön heitotTampere04.06.
la-su 06.-07.06.pkAvoimet TUL:n Järvi- Suomen ja TUL:n aikuisurheilijoiden mestaruuskilpailutLeppävirta01.06.
la 06.06.pkHarju Cup 1Jyväskylä02.06.
la 06.06.pkTF Espoon heittokisaEspoo04.06.
la 06.06.pkYyteri MaratonPori, Yyteri -
la 06.06.pmKainuun maasstojuoksumestaruuskilpailutKuhmo04.06.
la 06.06.pkJyrin korkeushyppykisatLiperi03.06.
la 06.06.pkUKK:n kisatUusikaupunki02.06.
la 06.06.pkPohjola Junior GPHelsinki03.06.
la 06.06.pk58-CupVantaa03.06.
la 06.06.akParkanon Urheilijat 80v juhlakilpailuParkano04.06.
la 06.06.seuraSeurakisatKouvola02.06.
la 06.06.pkKorona Junior GamesSeinäjoki05.06.
la 06.06.pkTuULispäiden seiväs kutsukilpailuTurku -
la 06.06.pkSäästöpankin kevätheitotSomero03.06.
la 06.06.pkKarttulan katujuoksuKarttula02.06.
la 06.06.akRajakisatTornio02.06.
la 06.06.pkKorona GamesSeinäjoki05.06.
su 07.06.pkKaarinan junnukisatKaarina04.06.
su 07.06.pkLöylyn kesäkuun kisat 1.Naantali04.06.
su 07.06.akVirkiä GamesLapua04.06.
su 07.06.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala04.06.
su 07.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi Rokua03.06.
su 07.06.pkKieKuMo Cup I Virrat05.06.
su 07.06.pmHämSY:n pm-ratakävelytUrjala05.06.
su 07.06.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala04.06.
su 07.06.pkSläggtävling / MoukarikilpailuNedervetil / Alaveteli06.06.
su 07.06.pkSeiväskoulun kevätkisatSomero04.06.
su 07.06.pkUusi Alku kutsukilpailuLahti03.06.
ma 08.06.pkLahden seiväsryhmän Alku-kisaLahti05.06.
ma 08.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 08.06.pkFazer Reilu Cup I, sarjat 8-11vLahti05.06.
ma 08.06.seuraSeurakisatVeikkola -
ma 08.06.pkAlueelliset kesäkuun nuorisokisatÄänekoski05.06.
ma 08.06.pkMIKV avoin ABC2 kilpailuMikkeli05.06.
ma 08.06.pmAvoimet heittokisat ja pitäjänmestaruuskisatPosio05.06.
ma 08.06.pkJuoksukoulun pikamatkatKurikka07.06.
ma 08.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå04.06.
ma 08.06.pkTomatspelenNärpes06.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 09.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisaSavonlinna06.06.
ti 09.06.pkTilastopajacup Limited edition 1Turku06.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatIitti09.06.
ti 09.06.pkKeuruun kuulakisaKeuruu09.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatParkano08.06.
ti 09.06.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen09.06.
ti 09.06.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 2Veikkola07.06.
ti 09.06.seuraSeurakisatMyrskylä -
ti 09.06.pkPiikkiön aluekisaKaarina04.06.
ke 10.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 10.06.seuraSilja Line SeurakisatHyvinkää09.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatHankasalmi09.06.
ke 10.06.pkPaunu Games IJämsä07.06.
ke 10.06.pkArctic-heitotRovaniemi09.06.
ke 10.06.pkKesäkuun MoukariTampere08.06.
ke 10.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 10.06.pkHämeenlinnan Tarmon viikkokisatHämeenlinna07.06.
ke 10.06.pkFazer Reilu Cup I, sarjat 12-15vLahti07.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatNurmijärvi09.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 10.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 10.06.seuraSeurakisatKarkkila09.06.
ke 10.06.pkHSU kilpailutHyvinkää08.06.
ke 10.06.pkNoU Kesäkuun Kisat Nokia07.06.
ke 10.06.pkViispiikkinen CupSaarijärvi09.06.
ke 10.06.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisat Sibbo / Sipoo07.06.
ke 10.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 10.06.pkPk-kisaYlitornio08.06.
ke 10.06.pkVSVetU:n pm-kilpailutSalo08.06.
to 11.06.pmSisumaastotRovaniemi07.06.
to 11.06.seuraSeurakisatIlomantsi -
to 11.06.pkPyrinnön heitotTampere09.06.
to 11.06.pkKuulan kaarrejuoksukisatRaisio09.06.
to 11.06.seuraSeurakisatLempäälä10.06.
to 11.06.pkLeKi YU:n viikkokisa IILempäälä10.06.
to 11.06.pkSisulisätOrivesi09.06.
to 11.06.pkSprinttikisatEspoo08.06.
to 11.06.pkHeitto- ja hyppykilpailutKaavi09.06.
to 11.06.pkPyhäselän kesäkuun kisatJoensuu -
to 11.06.pkVauhdin RatajuoksutKuusankoski 10.06.
to 11.06.pkPower Park GamesAlahärmä09.06.
pe 12.06.pmSisumaastotTornio10.06.
la-su 13.-14.06.pkRailin ja Kielon heittokisatTampere10.06.
la 13.06.pkHarju Cup 2 ja pm-ottelut 9-15vJyväskylä09.06.
la 13.06.pkMarttilan HeittokisatMarttila10.06.
la 13.06.pkForssan Salaman hyppykisatForssa11.06.
la 13.06.pmSisuottelu 1Oulu11.06.
la 13.06.pkKeuruun KesäkisatKeuruu -
la 13.06.pkHeittokisatIisalmi11.06.
la 13.06.pkKalajoen kisatKalajoki11.06.
la 13.06.pkKeihään lajipäivä ja N/M seiväskisaKuortane08.06.
la 13.06.akAlavuden KisatAlavus11.06.
la 13.06.pkIskun heittokisat IMynämäki08.06.
la 13.06.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo10.06.
la 13.06.pkKuulan kutsukilpailuIkaalinen10.06.
la 13.06.pkTervolan 10 000mTervola10.06.
su 14.06.pkLöylyn kesäkuun kisat 2.Naantali11.06.
su 14.06.am10000 m aluemestaruuskilpailuHelsinki12.06.
su 14.06.akEeles Landström GamesAkaa, Toijala12.06.
su 14.06.kans49. Toukokuun kisatHelsinki12.06.
su 14.06.pkKisakauden avausAlavieska12.06.
su 14.06.pkKieKuMo Cup II Virrat12.06.
su 14.06.pkKorona Junior Games 2Seinäjoki13.06.
su 14.06.pkRyskeen Kesä-CUPTammela08.06.
su 14.06.pkKorona Games 2Seinäjoki13.06.
ma 15.06.pkLuokittelukilpailut / YU-Cup 1Savonlinna, Kerimäki14.06.
ma 15.06.pkSeurakisatEspoo13.06.
ma 15.06.seuraSeurakisatVeikkola -
ma 15.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere13.06.
ma 15.06.pkYlöjärven avoimet kaupungin mestaruuskilpailutYlöjärvi12.06.
ma 15.06.pkViiskuntakisatÄhtäri13.06.
ma 15.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere14.06.
ma 15.06.pkJoutsan Pommin avoimet yu-kisatJoutsa12.06.
ma 15.06.pkVakka-ottelutLaitila11.06.
ma 15.06.pkVilpas Track GamesSalo12.06.
ma 15.06.akKurikan Ryhdin aluekisatKurikka13.06.
ti 16.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatKuopio11.06.
ti 16.06.pkKultajousi kuukausikisat 1/4Kuopio11.06.
ti 16.06.pkFazer Reilu Cup II, sarjat 8-11vLahti13.06.
ti 16.06.pkPyrinnön kesäkuun kisatTampere14.06.
ti 16.06.akTilastopajacup Limited edition 2Turku13.06.
ti 16.06.pmavoin pm moukariTurku13.06.
ti 16.06.pkSuomen KultapörssikisatAkaa / Viiala14.06.
ti 16.06.pkGIF:n piirikilpailutKokkola13.06.
ti 16.06.pkYleisurheilukilpailutMuurame15.06.
ti 16.06.pkViikkokisa Oulun PyrintöOulu14.06.
ti 16.06.pkJuhannusviikon pomput ja heitotSavonlinna13.06.
ti 16.06.pkAvoimet seuranmestaruuskilpailutMänttä-Vilppula14.06.
ti 16.06.seuraSeurakisatParkano15.06.
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatKiukainen16.06.
ti 16.06.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen -
ti 16.06.pkPiirikisaNivala12.06.
ke 17.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 17.06.pkHelsinki Summer Meeting / JuhannuskisatHelsinki17.06.
ke 17.06.kansMarskin kisatLappeenranta12.06.
ke 17.06.pkViikkokisat IVirrat15.06.
ke 17.06.pkFazer Reilu Cup II, sarjat 12-15vLahti14.06.
ke 17.06.pkKuulan kesäkuun kisat 2Raisio15.06.
ke 17.06.pkTuWe:n Junnukisat 1Turku14.06.
ke 17.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 17.06.seuraSeurakisatVirrat -
ke 17.06.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
ke 17.06.pkNÅID F/P mångkamp 9-13 år Sibbo / Sipoo15.06.
ke 17.06.pkMetalli Cup 1Tornio14.06.
ke 17.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 17.06.seuraSeurakisatTornio -
ke 17.06.seuraSeurakisatKarkkila16.06.
ke 17.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 17.06.pkPk-kisaYlitornio15.06.
ke 17.06.seuraSeurakisatYlitornio -
to 18.06.pkKeiteleen juhannusheitotKeitele16.06.
to 18.06.pkDT i Karis -Pk kisaRaseborg/Karis - Raasepori/Karjaa15.06.
to 18.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu -
to 18.06.pkSisulisätOrivesi16.06.
pe 19.06.akPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio16.06.
pe 19.06.pkSomeron seiväskisatSomero16.06.
la 20.06.kansKansainväliset 84.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi15.06.
su 21.06.pkKorona Junior Games 3Seinäjoki20.06.
su 21.06.pkKorona Games 3Seinäjoki20.06.
ma 22.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 22.06.akLIVAL-GamesSipoo / Sibbo19.06.
ma 22.06.pkKesäkuun aitakisatylivieska21.06.
ma 22.06.pkForssan Salaman viikkokisatForssa19.06.
ma 22.06.pkPiirikunnallisetLAPPAJÄRVI21.06.
ma 22.06.seuraSilja Line SeurakisatRantasalmi -
ti 23.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 23.06.akHyvinkään aluekisatHyvinkää20.06.
ti 23.06.seuraSeurakisatKiiminki22.06.
ti 23.06.pk Fazer Reilu Cup seiväsLahti20.06.
ti 23.06.pm9-13-vuotiaiden pm ottelutSastamala19.06.
ti 23.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisaSavonlinna20.06.
ti 23.06.pkDT i BennäsPedersöre22.06.
ti 23.06.pkViiskuntakisaAlajärvi19.06.
ti 23.06.seuraSeurakisatParkano22.06.
ti 23.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå19.06.
ti 23.06.pkKeuruun seiväskilpailuKeuruu23.06.
ke 24.06.seuraSilja Line Seurakisat - KotiratakisatNedervetil / Alaveteli -
ke 24.06.pkPaunu Games IIJämsä21.06.
ke 24.06.kansVirtain KansallisetVirrat20.06.
ke 24.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 24.06.pkSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisatSibbo / Sipoo21.06.
ke 24.06.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
ke 24.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
ke 24.06.pkPk-kisaYlitornio22.06.
ke 24.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 24.06.pkHaapajärven piirikisatHaapajärvi22.06.
to-su 25.-28.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen21.06.
to-la 25.-27.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, korkeushyppy, kiekonheitto, kuulantyöntöLohja22.06.
to 25.06.pkSeurakisatEspoo23.06.
to 25.06.seuraSeurakisatNurmijärvi24.06.
to 25.06.seuraSeurakisatKaavi -
pe 26.06.pkHelsinki Central Park RunHelsinki -
la-su 27.-28.06.pkPyrinnön kesäkirmaisutTampere24.06.
la 27.06.pkMarttilanharjun juoksuYlikiiminki, Oulu -
la 27.06.pmSisuottelutYlitornio24.06.
la 27.06.akTeemakilpailu - Kultainen KeihäsVantaa -
la 27.06.pkEspoo Liikkuu Games -juniorikävelytEspoo24.06.
la 27.06.akTeemakilpailu - Espoo Liikkuu GamesEspoo15.06.
su 28.06.pkHarju Cup 3Jyväskylä23.06.
su 28.06.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 325.06.
su 28.06.pkKorona Junior Games 4Seinäjoki27.06.
su 28.06.pkKorona Games 4Seinäjoki27.06.
ma 29.06.pkLuokittelukilpailut / YU-Cup 2Savonlinna, Kerimäki28.06.
ma 29.06.pkKeskis-Mikon MittelötTöysä27.06.
ma 29.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 29.06.seuraSeurakisatHankasalmi28.06.
ma 29.06.seuraSeurakisatHankasalmi09.06.
ma 29.06.pk58-CupVantaa26.06.
ma 29.06.seuraSeurakisatSonkajärvi27.06.
ti 30.06.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 30.06.seuraSeurakisatParkano29.06.
ti 30.06.akEtelä-Pohojalaanen Timanttiliigan 3.osakilpailuKurikka28.06.
ti 30.06.pkVihdin Viestin kisatVihti, Nummela27.06.