Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Huhtikuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
14 1 2 3 4 5 6 7
15 8 9 10 11 12 13 14
16 15 16 17 18 19 20 21
17 22 23 24 25 26 27 28
18 29 30          
  Toukokuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18     1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31    
  Kesäkuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
la-su 18.-19.05.pkAluemestaruusottelutTampere14.05.
su 19.05.pkPainonheiton maaottelukarsinta ja veteraanikansallisetSeinäjoki14.05.
su 19.05.pkRatakauden AvauskisaOulu15.05.
su 19.05.pmpm-ottelut 9-15vJyväskylä15.05.
su 19.05.pmKainuun maastojuoksumestaruuskilpailutPuolanka17.05.
su 19.05.pkAvoimet Kaarinan Mestari 3-ottelutKaarina16.05.
su 19.05.pk30. Tavastkenkä-hölkkäPyhäntä17.05.
su 19.05.pkKalliojärvi-juoksuValtimo16.05.
su 19.05.pkKuohun heittokisatJuankoski16.05.
su 19.05.pkFazer Reilu Cup ILahti (Nastola)16.05.
su 19.05.pkLajipäiväkisa, moukari ja kuulaLappeenranta (Ylämaa)15.05.
su 19.05.pkKieKuMo Cup IVirrat16.05.
su 19.05.pkLöylyn kevätkisatNaantali14.05.
su 19.05.pkAvoimet EP:n kevät moukaricupTöysä17.05.
su 19.05.pkSuurilan lenkkiLieto17.05.
su 19.05.pkKeihäsolympiadin leirikilpailuLahti, Nastola16.05.
ma 20.05.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 20.05.pkEspoonlahden heittokisatEspoo17.05.
ma 20.05.seuraSeurakisatHeinola17.05.
ma 20.05.seuraSeurakisatVantaa17.05.
ma 20.05.pk58-Cup 1/4Vantaa17.05.
ma 20.05.pkPaunu Games IJämsä17.05.
ma 20.05.pkLapuan Leipä-kisatLapua18.05.
ma 20.05.seuraSeurakisatRaisio17.05.
ma 20.05.pkMikkelin avoimet ABC1Mikkeli18.05.
ma 20.05.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää17.05.
ti 21.05.seuraSeurakisatKeuruu20.05.
ti 21.05.pkKeuruun kevätkuulaKeuruu20.05.
ti 21.05.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen18.05.
ti 21.05.seuraSeurakisatKurikka, Jalasjärvi -
ti 21.05.seuraSilja Line SeurakisatSalo -
ti 21.05.seuraSeurakisatIitti20.05.
ti 21.05.pkMoukaripörssin moukariPori19.05.
ti 21.05.seuraSeurakisatParkano20.05.
ti 21.05.pkKuohun viikkokisatJuankoski20.05.
ti 21.05.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 21.05.seuraSeurakisatKiukainen -
ti 21.05.pkKymenlaakson lajipäivä: pikajuoksu ja seiväsKotka18.05.
ti 21.05.seuraSeurakisatYlitornio -
ti 21.05.pkBetoni-cupYlitornio -
ti 21.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 22.05.pkLajipäivätLappeenranta19.05.
ke 22.05.seuraSeurakisatKerava -
ke 22.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 22.05.pkTestijuoksusarjan ratakymppiIi -
ke 22.05.pkPm-sisukävelytPori20.05.
ke 22.05.seuraSilja Line SeurakisatPerniö20.05.
ke 22.05.seuraSiljaline seurakisatVarpaisjärvi -
ke 22.05.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani20.05.
ke 22.05.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo21.05.
ke 22.05.seuraSilja Line SeurakisatMäntsälä -
ke-to 22.-23.05.pmHelsyn 9-15 v. pm-viestitVantaa18.05.
ke 22.05.poUngdomsserie (utomhus), omgång 1Mariehamn -
ke 22.05.seuraSeurakisatSaarijärvi20.05.
ke 22.05.pkAvoin PeU:n kilpailu IPerniö20.05.
ke 22.05.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
to 23.05.seuraSeurakisatRanua 4 274 -
to 23.05.pkToukokuun kisatJyväskylä20.05.
to 23.05.pkSisulisätOrivesi21.05.
to 23.05.seuraSeurakisatKuivaniemi -
to 23.05.pkPitkät ratamatkatPaimio21.05.
to 23.05.seuraSeurakisatHartola -
to 23.05.pkPyhäselän toukokuun kisatJoensuu -
to 23.05.pkRT NykarlebyNykarleby20.05.
to 23.05.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
la 25.05.pmpm-junnuottelut 1Hyvinkää23.05.
la 25.05.akHiirenkorvakisatRovaniemi19.05.
la 25.05.pkVilpas Track GamesSalo22.05.
la 25.05.pmAvoimet pm-sisumaastot ja pm-maastotKurikka22.05.
la 25.05.pkAktia-VeteraanikilpailutVantaa23.05.
la-su 25.-26.05.akPKO GamesJoensuu22.05.
la 25.05.pmLasY:n pm -ottelut 9-15v. 1.osaIitti22.05.
la 25.05.pkTurku Trail cup polkujuoksuTurku, Länsikeskus19.05.
la-su 25.-26.05.pkAv Tul:n aikuisten ja Järvi- Suomen mestaruuskilpailut N/Myl ja 17vLeppävirta15.05.
la 25.05.pkKouvolan Puolimaraton ja Kouvolan KymppiKouvola23.05.
la 25.05.pmHämSY:n pm-rata ja sisulisäkävelytNokia22.05.
la 25.05.pk58-VitonenVantaa22.05.
la 25.05.pkPihtiputaan Tuiskun kilpailutPihtipudas21.05.
la 25.05.pkkauden avausalavieska24.05.
la 25.05.pkSäästöpankin keväeheitotSomero22.05.
la 25.05.pkseiväskoulun kevätkisatSomero22.05.
la 25.05.akParkano GamesParkano22.05.
la 25.05.kansKultainen KeihäsVantaa -
su 26.05.pkPyrinnön heitotTampere24.05.
su 26.05.pkPalkintokeskuksen JunnukisatTurku22.05.
su 26.05.pkHeittokisatVehmaa22.05.
su 26.05.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala23.05.
su 26.05.pkSAUL.n KevätkansallisetVihti/Nummela24.05.
su 26.05.pkPaavon KisaSaarijärvi22.05.
su 26.05.pkUusiLahti -juoksuLahti -
su 26.05.kansTapiot Games -kansallisetEspoo23.05.
su 26.05.pkLajipäivä keihäs ja kiekkoTaipalsaari23.05.
su 26.05.pkHeittokisatPyhäntä24.05.
su 26.05.pkKieKuMo Cup IIVirrat23.05.
su 26.05.ak22. Kirkon vaiheill-kisatNakkila24.05.
su 26.05.amRataraastoKempele23.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatPaimio25.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatTyrnävä24.05.
ma 27.05.pkKlaukkalan sprintitNurmijärvi24.05.
ma 27.05.pmHelsyn 9-11 v. pm-moniottelutHelsinki23.05.
ma 27.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kuula, pituus, palloPyhtää24.05.
ma 27.05.pkÖstra kretsens juniorstafetterBorgå - Porvoo -
ma 27.05.seuraSeurakisatJärvenpää26.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 27.05.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere26.05.
ma 27.05.pkLähiTapiolan NuorisokisatLaitila24.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatJakobstad26.05.
ma 27.05.seuraSeurakisatSotkamo -
ma 27.05.seuraSeurakisatHankasalmi -
ma 27.05.seuraSeurakisatALAVUS27.05.
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatUlvila27.05.
ti 28.05.pmHelsyn 12-15 v. pm-moniottelutHelsinki24.05.
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatSalo -
ti 28.05.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna25.05.
ti 28.05.pkNousiaisten sisulisämoukarikisatNousiainen25.05.
ti 28.05.pkMoukaripörssin keihäsPori26.05.
ti 28.05.pkIII-lohkon kisatUrjala26.05.
ti 28.05.seuraSeurakisatTeuva -
ti 28.05.seuraSeurakisatKiukainen -
ti 28.05.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
ti 28.05.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 28.05.pkKuohun viikkokisatJuankoski27.05.
ti 28.05.pkOp Oulu Tiistaikisa IOulu26.05.
ti 28.05.pkEtelä-Pohojalaanen Timanttiliiga 1.osakilpailuKauhava26.05.
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
ti 28.05.seuraSeurakisatYlitornio -
ti 28.05.pkBetoni-cupYlitornio -
ti 28.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 29.05.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 29.05.pkArctic-heitotRovaniemi28.05.
ke 29.05.pkPohjois-Karjalan pm-ratakävelytJoensuu27.05.
ke 29.05.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala28.05.
ke 29.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 29.05.pmAvoimet M/N, M/N17 pm-kilpailut (1pvä.)Turku24.05.
ke 29.05.pkKaJu juoksuiltaKalajoki27.05.
ke 29.05.pkPyhäselän toukokuun kisat 2Joensuu -
ke 29.05.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 29.05.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo28.05.
ke 29.05.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
ke 29.05.seuraSeurakisatMarttila -
ke 29.05.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 29.05.seuraSeurakisatKemi -
ke 29.05.pkKevätviestitEspoo / Esbo27.05.
ke 29.05.seuraSeurakisatSaarijärvi27.05.
to 30.05.pkSeuraottelu Riento-Reipas-KatajaKuopio27.05.
to 30.05.pkSeuraottelu TARMO-KISKO-HSUHämeenlinna28.05.
to 30.05.pmNåid DM-terräng 9-13 år / Nåid pm-maastot 9-13vRaseborg, Bromarv26.05.
to 30.05.pkTuiskun heittokisat IRusko27.05.
to 30.05.pkLiedon SäästöpankkikisatLieto24.05.
to 30.05.pkPeura maastotRanua 4 27420.05.
to 30.05.pmSisumaastotRanua 4 27420.05.
to 30.05.seuraSeurakisatKaavi -
to 30.05.pkToukokuun nuorisokisatÄänekoski26.05.
to 30.05.pkFazer Reilu Cup IILahti26.05.
to 30.05.pkSeuraottelu EspTa-HIFK-JKU-SSUEspoo -
to 30.05.pkLajipäiväkisatImatra24.05.
to 30.05.pkHelatorstain heitot ja hypytKaavi28.05.
to 30.05.pkLaidunkauden avauskisatLiminka28.05.
to 30.05.ak48. Toukokuun kisatHelsinki27.05.
to 30.05.kansIkaalisten kansallisetIkaalinen27.05.
to 30.05.pkKesäliiga 1.osakilpailuTammela26.05.
to 30.05.seuraSilja Line SeurakisatRaisio27.05.
to 30.05.pkSisulisätOrivesi28.05.
to 30.05.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 30.05.pmDM i landsvägsgångVasa29.05.
to 30.05.pkSotkuman polkujuoksuPolvijärvi -
pe 31.05.seuraSilja Line SeurakisatKonnevesi -
pe 31.05.seuraSeurakisatRiihimäki 29.05.
pe 31.05.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki29.05.
la 01.06.seuraSeurakisatMerijärvi -
su 02.06.pkPeU:n avoimet kansalliset Aikuisurheilukilpailut ja T/P11,13,15,N/M17Perniö31.05.
su 02.06.pkJorman moukaripörssiLeppävirta02.06.
su 02.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi30.05.
su 02.06.pk400 metrin juoksupäiväHelsinki31.05.
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
ma-ti 03.-04.06.amEteläisen alueen mestaruuskilpailutTuusula31.05.
ma 03.06.seuraSeurakisatSuomussalmi -
ma 03.06.pkRastin Ratakisat 1Suomussalmi02.06.
ma 03.06.seuracupSeuracupin 1. piiriosakilpailu (KymY ja LasY)Kotka31.05.
ma 03.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää31.05.
ma 03.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia01.06.
ma 03.06.pkNoU Kesäkuun KisaNokia31.05.
ma 03.06.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 1Savonlinna, Kerimäki -
ma 03.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatÄänekoski -
ma 03.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka03.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatOulu -
ti 04.06.pkKultajousi kuukausikisat 2/5Kuopio02.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila03.06.
ti 04.06.akIltakoitoksetRovaniemi01.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen03.06.
ti 04.06.pkSinettikisatVantaa02.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO02.06.
ti 04.06.pkJärvituuliCup 1Keuruu03.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatKeuruu03.06.
ti 04.06.pkSäästöpankkikisaSalo02.06.
ti 04.06.seuracupSeuracup I osakilpailuRovaniemi01.06.
ti 04.06.ak1. TilastopajacupTurku01.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 04.06.pkOp Oulu Tiistaikisa IIOulu02.06.
ti 04.06.seuraSeurakisatViitasaari03.06.
ti 04.06.pkGamlakarleby IF:n avoimet aluekilpailutKokkola02.06.
ti 04.06.pkHippokisatUrjala02.06.
ti 04.06.pkJuoksukoulun PikamatkatKURIKKA03.06.
ti 04.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski03.06.
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatEvijärvi -
ti 04.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 05.06.pkPaunu Games IIJämsä02.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatKempele03.06.
ke 05.06.pkVehmaisten Urheilijat 90v juhlakilpailuTampere02.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatVantaa04.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatPori03.06.
ke 05.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 05.06.pkBorgåbarnens Olympiad - Lasten OlympialaisetBorgå - Porvoo -
ke 05.06.pkJunispelenOravainen (Vöyri)03.06.
ke 05.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani03.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatSaarijärvi04.06.
ke 05.06.GPMotonet GP LahtiLahti27.05.
ke 05.06.pkAvoin PeU:n kilpailu IIPerniö03.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 05.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 05.06.seuraSilja Line SeurakisatPerniö03.06.
ke 05.06.seuraSeurakisatKerava04.06.
ke 05.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo04.06.
ke 05.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 2Mariehamn -
to 06.06.pkArctic-heitotRovaniemi05.06.
to 06.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 06.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 06.06.seuracupSeuracupin piirikisa 1Espoo02.06.
to 06.06.pkHervannan Kesäliiga IITampere04.06.
to 06.06.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna04.06.
to 06.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 06.06.pkLuokittelukilpailut ja 2.seurakisatRistiina -
to 06.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pituus,kuula, moukariKouvola02.06.
to 06.06.pkVankan seiväskisatUusikaupunki04.06.
to 06.06.akVirtain Urheilijoiden 90 v. JuhlakilpailuVirrat02.06.
to 06.06.seuraSeurakisatAsikkala05.06.
to 06.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 06.06.pkDt i Smedsby 9-15 årKORSHOLM04.06.
to 06.06.pkSisulisätOrivesi04.06.
to 06.06.pkLärkkulla GamesRaseborg, Karis - Raasepori, Karjaa03.06.
to 06.06.pkTeuvan RivakanYU-KilpailutTeuva05.06.
to 06.06.pkNuorisokisatVähäkyrö, Vaasa04.06.
pe 07.06.pkUKK avoimet kilpailutUusikaupunki04.06.
pe 07.06.pkHimangan Urheilijain piirikisaHimanka05.06.
pe 07.06.pkHitrekin lenkkiKaustinen -
la 08.06.maantieHelsinki Half MarathonHelsinki -
la 08.06.pkPyrinnön heitotTampere06.06.
la 08.06.pkPosion Pyrinnön aluekisatPosio05.06.
la 08.06.pkUudyn 9-15v viestitRiihimäki05.06.
la 08.06.pkKaarinan AluekilpailutKaarina05.06.
la 08.06.pkNuorten HeittokisatKiiminki06.06.
la 08.06.seuracupSeuracup 1Jyväskylä05.06.
la 08.06.pkAikuisurheilijoiden Viro-Suomi heittomaaottelukatsastusParikkala01.06.
la 08.06.pkForssan Salaman nuorisokilpailutForssa04.06.
la 08.06.pkOP Junior GPHelsinki04.06.
la 08.06.pmKeihään ja kiekon piirinmestaruuskilpailutKeitele06.06.
la 08.06.pkSeppo Välimäki aluekisatPori, Noormarkku06.06.
la 08.06.pkEstejuoksutForssa05.06.
la 08.06.akKälviän aluekisatKokkola04.06.
la 08.06.akRajakisatTornio04.06.
la 08.06.kansMarskin kisatLappeenranta03.06.
la 08.06.pk47.KuulakarnevaalitHämeenkyrö05.06.
su 09.06.pk9-15 vuotiaiden moniottelutIisalmi03.06.
su 09.06.pmSisuottelu 1Kempele06.06.
su 09.06.pkEurajoen kesäkisatEurajoki06.06.
su 09.06.pmPm-kävelyt 9-15, PyhtääPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.akaluekilpailutPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.SMMaantiekävelyn mestaruuskilpailutSavonlinna01.06.
su 09.06.pkNuorten yleisurheilukilpailut, PyhtääPyhtää, Huutjärvi04.06.
su 09.06.akAlavuden KisatAlavus07.06.
su 09.06.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala07.06.
su 09.06.pkKeihäskoulun keihäskisaJoensuu06.06.
su 09.06.pkSAUL:n SM-maantiekävelytSavonlinna01.06.
ma 10.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma-ti 10.-11.06.akPaavo Nurmi Junior / Master GamesTurku06.06.
ma 10.06.pk58-Cup 2/4Vantaa07.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatVantaa07.06.
ma 10.06.pkNYQS yleisurheilukilpailut 2.Ilmajoki09.06.
ma 10.06.seuracupNåids föreningscup del 1 / Nåid:n seuracupin osa 1Esbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion07.06.
ma 10.06.pkDT i MalaxMalax08.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 10.06.pkMikkeli avoin ABC 2Mikkeli08.06.
ma 10.06.seuraSilja Line SeurakisatTammela06.06.
ma 10.06.seuraSeurakisatAlavus10.06.
ma 10.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka10.06.
ti 11.06.pkTampereen nuorten yu mestaruuskilpailutTampere09.06.
ti 11.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailu, UUDYLohja08.06.
ti 11.06.akTampereen mestaruuskilpailutTampere09.06.
ti 11.06.pkJärvituuliCup 2Keuruu -
ti 11.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku -
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
ti 11.06.pmPiirinmestaruusottelut 9-13-vKankaanpää07.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 11.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski10.06.
ti 11.06.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani09.06.
ti 11.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå07.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatLapinlahti08.06.
ti 11.06.pkTeron Kiskaasut ja TonnikisaSeinäjoki09.06.
ti 11.06.pkKev kisatKuusamo07.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatIitti10.06.
ti 11.06.seuraSeurakisatParkano10.06.
ti 11.06.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 2Veikkola08.06.
ti 11.06.pkIntersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton 400 mLapinlahti08.06.
ti 11.06.pkSeura-cup piirikisa I Veteli07.06.
ti 11.06.seuracupSeuracup I.osakilpailuOulu08.06.
ti 11.06.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame -
ti 11.06.seuraSeurakisatHyrylä10.06.
ti 11.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 12.06.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala11.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 12.06.pkJunnut radalleTampere10.06.
ke 12.06.pkViikkokisatVirrat09.06.
ke 12.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 12.06.pkViispiikkinen CupSaarijärvi10.06.
ke 12.06.pkKEV-heittokisatKuusamo10.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatLIMINKA -
ke 12.06.pkAvoimet VVV-seurakilpailutVarpaisjärvi10.06.
ke 12.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
ke 12.06.pkPiirikunnalliset kisatAlahärmä / Kauhava10.06.
ke 12.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailuPaltamo09.06.
ke 12.06.akHyvän Tuulen Kisat IHelsinki07.06.
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 12.06.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju11.06.
ke 12.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo / Sibbo11.06.
ke 12.06.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 2Savonlinna, Kerimäki -
to 13.06.seuraSeurakisatKaavi -
to 13.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
to 13.06.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio11.06.
to 13.06.pkMatin karnevaalitJuva10.06.
to 13.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 13.06.seuraSeurakisatHamina -
to 13.06.seuraSeurakisatPello13.06.
to 13.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 13.06.pk3 - lohkon kilpailutTammela09.06.
to 13.06.pkViiskuntakisatÄhtäri11.06.
to 13.06.kansWasagamesVaasa11.06.
to 13.06.akPargas IF aluekisatParainen11.06.
to 13.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 13.06.pkAvoimet pk-kilpailutKajaani10.06.
to 13.06.seuraSeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori/Tammisaari11.06.
to 13.06.pmHämSY:n M/N pm-kilpailut, 1.päiväTampere11.06.
to 13.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 13.06.pkSisulisätOrivesi11.06.
to 13.06.pkPyhännän piirikunnallisetPyhäntä11.06.
to 13.06.seuraSeurakisatSäkylä13.06.
pe-su 14.-16.06.akYouth Athletics GamesLahti03.06.
pe 14.06.pkRekolan Raikas 90-v. juhlakilpailu ja TUL100 avoimet mestaruuskilpailutEspoo10.06.
pe 14.06.seuraSilja Line SeurakisatKokkola13.06.
la 15.06.maantieVieskaMaraton2019Ylivieska12.06.
la 15.06.pmKuulan ja moukarin piirinmestaruuskilpailutIisalmi13.06.
la 15.06.pk8. Korentokangas -juoksuPudasjärvi, Hirvaskoski13.06.
la 15.06.pkUuden peruskorjatun kentän avajaiskilpailutRantasalmi10.06.
la 15.06.pkXV III Aavasaksan AurinkomaratonYlitornio31.05.
la 15.06.maantieForssan Suvi-iltaForssa -
su 16.06.akEeles Landström GamesAkaa, Toijala14.06.
su 16.06.pkKieKuMo Cup IIIVirrat13.06.
su 16.06.kansAktia GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis12.06.
su 16.06.seuraSilja Line SeurakisatInari -
ma 17.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ma 17.06.pkViiskuntakisatTöysä15.06.
ma 17.06.seuracupSeuracup I, Salon-Loimaan lohkoSalo14.06.
ma 17.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere16.06.
ma 17.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 17.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 17.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 3Mariehamn -
ma 17.06.pkForssan Salaman ViikkokisatForssa15.06.
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää14.06.
ma 17.06.pkVisan SeurakisatIisalmi13.06.
ma 17.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka17.06.
ma 17.06.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ti-ke 18.-19.06.amAluemestaruusmoniottelutHelsinki15.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatJanakkala -
ti 18.06.seuraSeurakisatHyvinkää16.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki17.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup 1. YkköslohkoNaantali14.06.
ti 18.06.pkAikuisurheilijoiden avoimet heittolajien kilpailutKurikka -
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila17.06.
ti 18.06.pkseuracup: Seuracup 1.osakilpailu, itäinen alueÄhtäri16.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup piirikisa1Savonlinna15.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup 1 Turun lohkoKaarina15.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup piirikisa 1. osa, läntinen alueIlmajoki16.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatHämeenkyrö -
ti 18.06.pkSeurakisat - lisälajiHyvinkää16.06.
ti 18.06.pkNuorten yleisurheilukilpaillutPyhtään kirkonkylä14.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen16.06.
ti 18.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 18.06.pmKainuun sisuviestitKajaani14.06.
ti 18.06.pkKuohun viikkokisatJuankoski17.06.
ti 18.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailuKuopio16.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatParkano -
ti 18.06.pkYlemmäisen YmpärijuoksuJuuka16.06.
ti 18.06.pkPiiriviestihuipentuma 9-15 vuotiaatKANNUS14.06.
ti 18.06.pkSeuracup I, VakkalohkoUusikaupunki15.06.
ti 18.06.seuraSeurakisatSomero -
ti 18.06.seuraSeurakisatHirvensalmi -
ti 18.06.seuraSeurakisatIitti17.06.
ti 18.06.pkSeuracup piirikisa1 lisälajiSavonlinna15.06.