Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Maaliskuu 2019 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
09         1 2 3
10 4 5 6 7 8 9 10
11 11 12 13 14 15 16 17
12 18 19 20 21 22 23 24
13 25 26 27 28 29 30 31
  Huhtikuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
14 1 2 3 4 5 6 7
15 8 9 10 11 12 13 14
16 15 16 17 18 19 20 21
17 22 23 24 25 26 27 28
18 29 30          
  Toukokuu 2019  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18     1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31    
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
to 20.06.pkAtria Junior Games , Etelä-Pohjalaasen timanttiliigan 2. osakilpailuSeinäjoki17.06.
to 20.06.kansPohjantähti-gamesPudasjärvi16.06.
to 20.06.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala19.06.
to 20.06.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
to 20.06.pkSisulisätOrivesi18.06.
to 20.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu -
to 20.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 20.06.pkKarnevaalien kenraalikisaPori19.06.
to 20.06.seuraSilja Line SeurakisatTuusula, Kellokoski19.06.
pe 21.06.kans53. Keuruun JuhannuskisatKeuruu17.06.
pe 21.06.akPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio19.06.
pe 21.06.akIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen18.06.
pe 21.06.akSomeron juhannuskisatSomero19.06.
pe 21.06.pkKeiteleen juhannusheitotKeitele20.06.
la 22.06.EAKuortane GamesKuortane15.06.
su 23.06.kansKansainväliset 83.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi17.06.
su 23.06.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo22.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatJoutseno, Lappeenranta23.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatLiperi23.06.
ma 24.06.pkLIVAL-GamesSipoo / Sibbo22.06.
ma 24.06.pkKuukausikisa - aitajuoksuJoensuu23.06.
ma 24.06.seuraSeurakisatKestilä -
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatVarkaus -
ma 24.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 24.06.seuraSeurakisatHankasalmi -
ma 24.06.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 24.06.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 24.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 24.06.pkVakka-Suomen rataviestitLaitila21.06.
ma 24.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere23.06.
ma 24.06.pkDT i JakobstadJakobstad22.06.
ma 24.06.pkAvoimet aluekisatJoutsa21.06.
ma 24.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka24.06.
ti 25.06.akHyvinkään kisatHyvinkää23.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen24.06.
ti 25.06.pkFazer Reilu Cup IIILahti23.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 25.06.pkSeuracup I osakilpailuSastamala22.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatPolvijärvi24.06.
ti 25.06.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v osa 1Imatra19.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatKauhava -
ti 25.06.ak2. TilastopajacupTurku22.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatTeuva -
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 25.06.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani23.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 25.06.seuraSeurakisatParkano24.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatKiukainen25.06.
ti 25.06.seuracupSeuracup 1-osakilpailu 2-divisioonaYlöjärvi23.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
ti 25.06.pkViiskuntakisaAlajärvi23.06.
ti 25.06.seuracupHämSY:n Seuracup 1.div. 1.osakilpailuForssa23.06.
ti 25.06.seuraSeurakisatViitasaari24.06.
ti 25.06.pkHippo-kisatVarpaisjärvi -
ti 25.06.pkIngå IF - Sjundeå IF- Virkby Start, Samarbetstävlning 2/4Inkoo -
ti 25.06.pkNaisten 5000m kilpailu Forssa 24.06.
ti 25.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna22.06.
ti 25.06.seuracupFöreningscup IPännäinen24.06.
ti 25.06.pkIK Falkens DtPännäinen24.06.
ti 25.06.pkJKU MastersJyväskylä21.06.
ti 25.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 26.06.pkKeihäskarnevaalien juniorikilpailutPihtipudas22.06.
ke 26.06.pkSaul pikajuoksucup 2. osakilpailu sekä avoin 100m sprinttikisaKirkkonummi, Veikkola 24.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatKouvola, Valkeala25.06.
ke 26.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 26.06.pkJunnukisatLieksa25.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatNedervetil25.06.
ke 26.06.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi24.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatMarttila -
ke 26.06.seuraSeurakisatSaarijärvi25.06.
ke 26.06.seuraSeurakisatKemi -
ke 26.06.seuraSeurakisatJuuka -
ke 26.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå21.06.
ke 26.06.pkÅländska Mästerskapen Dag 1Mariehamn -
ke 26.06.pkPk-kisaYlitornio -
ke 26.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 26.06.pkKuulakisaJuuka25.06.
to-su 27.-30.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen23.06.
to-su 27.-30.06.karnJämsän kestävyysjuoksu-, pituus-, 3-loikka- ja kävelykarnevaalitJämsä24.06.
to 27.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, korkeushyppyLohja24.06.
to-su 27.-30.06.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas22.06.
to 27.06.karn41.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 27.06.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski24.06.
to 27.06.seuraSeurakisatILOMANTSI -
to 27.06.seuraSeurakisatRanua 4 274 -
to 27.06.seuraSeurakisatJanakkala -
to 27.06.seuraSeurakisatPello -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhäjoki -
to 27.06.seuraSeurakisatHamina -
to 27.06.seuraSeurakisatRaahe -
to 27.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
to 27.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 27.06.seuraSeurakisatViiala -
to 27.06.karn41.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 27.06.pkÅländska Mästerskapen Dag 2Mariehamn -
to 27.06.seuraSeurakisatSäkylä27.06.
pe 28.06.seuraSilja Line SeurakisatKokkola -
pe 28.06.maantieHelsinki Central Park RunHelsinki -
la 29.06.pkX VeteraanikansallisetJoensuu26.06.
la 29.06.karnLohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, korkeushyppyLohja25.06.
la 29.06.pkKeihäskarnevaalien leirikilpailutPihtipudas -
la 29.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit, M/N A-kilp.Somero25.06.
su 30.06.pkLajikarnevaalien leirikilpailuLohja -
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit,leirikilpailuSomero25.06.
su 30.06.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 327.06.
su 30.06.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski26.06.
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit, M C-kilpSomero25.06.
su 30.06.karn41.Someron seiväskarnevaalit,M/N B-kilp.Somero25.06.
ma 01.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma 01.07.pkViikkokisatLappeenranta30.06.
ma 01.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 01.07.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää28.06.
ma 01.07.pkReisjärven aluekisatReisjärvi27.06.
ma 01.07.pkpk Sirpa Holopaisen muistokilpailutSavonlinna, Kerimäki27.06.
ma 01.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 01.07.seuraSilja Line SeurakisatTornio -
ma 01.07.pkÖstra kretsens juniortävlingLovisa 28.06.
ma 01.07.pkPk-kisaTornio28.06.
ma 01.07.seuraSeurakisatAlavus30.06.
ma 01.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka01.07.
ma 01.07.seuraSeurakisatSonkajärvi -
ti 02.07.pkJärvituuliCup 3Keuruu01.07.
ti-ke 02.-03.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelutOutokumpu30.06.
ti-ke 02.-03.07.amItäisen alueen mestaruusmoniottelut (M/N-M/N17)Outokumpu30.06.
ti 02.07.pkKultajousi kuukausikisat 3/5Kuopio30.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatKUOPIO30.06.
ti 02.07.pkKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15v, osa 1Kotka25.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti 02.07.amAM-EsteetVantaa28.06.
ti 02.07.pk58-Cup 3/4Vantaa28.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 02.07.seuraSeurakisatVantaa28.06.
ti 02.07.akKannuksen Uran Avoin aluekilpailuKannus30.06.
ti 02.07.seuraSeurakisatKiukainen02.07.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti 02.07.seuraSeurakisatIitti01.07.
ti 02.07.pkKuohun hyppykisat ja kiekkoJuankoski30.06.
ti 02.07.seuraSeurakisatParkano01.07.
ti 02.07.pkVakka-ottelutMynämäki27.06.
ti 02.07.pkFyrrypinkaasutVähäkyrö, Vaasa30.06.
ti 02.07.pkVieremän Koiton kuula ja pituuskisatVieremä29.06.
ti 02.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 03.07.pkJunnut radalleTampere01.07.
ke 03.07.pkAvoimet Visa-Vire-Veto-kisatIisalmi28.06.
ke 03.07.pkViikkokisat IIVirrat30.06.
ke 03.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 03.07.pkBorgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1Borgå - Porvoo01.07.
ke 03.07.seuraSeurakisatSaarijärvi02.07.
ke 03.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 03.07.seuraSeurakisatKemi -
ke 03.07.pkPiirikunnalliset kisatAlahärmä / Kauhava30.06.
ke 03.07.pmKainuun sisumoniottelutKajaani30.06.
ke 03.07.seuraSeurakisatLIMINKA -
ke 03.07.pkKesäliiga IVValkeakoski01.07.
ke 03.07.GPMotonet GPTampere26.06.
to 04.07.seuraSeurakisatKaavi -
to 04.07.pm9-15v. OtteluhuipentumaSavonlinna01.07.
to 04.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 04.07.pkSäästöpankki GamesKristiinankaupunki02.07.
to 04.07.seuraSeurakisatHeinola01.07.
to 04.07.seuraSeurakisatKeitele -
to 04.07.pkSisulisätOrivesi02.07.
to 04.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala03.07.
to 04.07.seuraSeurakisatJakobstad03.07.
to 04.07.pkLuokittelukilpailut ja 3.seurakisatRistiina -
to 04.07.pkHuiluukisatMaaninka01.07.
to 04.07.seuraSeurakisatHartola -
to 04.07.pkSeuraottelu Toijalan Vauhti/Viialan Valtti - Forssan SalamaAkaa, Toijala02.07.
to 04.07.pkYlivieskan Kuulan heinäkisatYlivieska02.07.
to 04.07.pkRyskeen ViikkokisatTammela30.06.
to 04.07.akRT NykarlebyNykarleby30.06.
to 04.07.pmAvoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut 2. kilpailupäiväLaitila01.07.
to 04.07.pkKaiun heinäkuun piirikunnallisetKaavi03.07.
to 04.07.pkViispiikkinen cupSaarijärvi -
to 04.07.seuraSeurakisatSäkylä04.07.
pe-su 05.-07.07.akKUY GamesTuusula02.07.
pe 05.07.pkVarpaisjärven 31. yömaratonVarpaisjärvi01.07.
la 06.07.kansTimanttikisatSastamala03.07.
la 06.07.pmpm-sisuottelutKauhava02.07.
la-su 06.-07.07.amAvoimet Am-ottelutKauhava02.07.
la 06.07.pkAvoimet piirikunnalliset aikuisyleisurheilukilpailutLieto04.07.
la-su 06.-07.07.amSFI mästerskapRaseborg/Karis28.06.
la 06.07.pkLasten ja nuorten kilpailutKeitele04.07.
la-su 06.-07.07.akMondo myötätuulikisatLappeenranta01.07.
la 06.07.pkMarttilanharjun juoksuYlikiiminki/Oulu04.07.
la 06.07.pkMikkeli juoksu (maraton, puolimatka, vartti )Mikkeli -
la 06.07.pkSoihdun heittokisatRymättylä, Naantali29.06.
la 06.07.pkAlbin Stenroosin muistojuoksuVehmaa -
la 06.07.pk44. JoutohölkkäJoutsa04.07.
la 06.07.pkX RantalakeusjuoksuLiminka04.07.
la 06.07.seuraSilja Line SeurakisatIsojoki -
su 07.07.akLapin LeiskautuksetRovaniemi30.06.
su 07.07.pkVehmaan aluekilpailutVehmaa03.07.
su 07.07.pkKorian KansallisetKoria05.07.
su 07.07.kävelyKävelycupUrjala04.07.
su 07.07.akKankaanpää GamesKankaanpää04.07.
ma 08.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma 08.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 08.07.pkTarmon NuorisokisatHämeenlinna06.07.
ma 08.07.pkKalajoen kisatKalajoki05.07.
ma 08.07.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 08.07.seuraSeurakisatAlajärvi -
ma 08.07.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia06.07.
ma 08.07.pkLahden piirin heittocupin osakilpailuOrimattila05.07.
ma 08.07.pkVihdin Viestin kansallisetVihti, Nummela05.07.
ma 08.07.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 08.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 08.07.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
ma 08.07.seuraSeurakisatHimanka08.07.
ma 08.07.seuraSilja Line SeurakisatTammela04.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatOulu -
ti 09.07.pkAiukuisurheilijoiden heinäheitotKouvola 09.07.
ti 09.07.akOlli Teijonmaan muistokisaSavonlinna05.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatLiperi08.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatHämeenkyrö -
ti 09.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 09.07.ak3. TilastopajacupTurku06.07.
ti 09.07.pkOrimattilan Jymyn piirikunnalliset Orimattila05.07.
ti 09.07.pkOp Oulu Tiistaikisa IIIOulu07.07.
ti 09.07.pmHämSY:n pm sisulisäottelut 12-13v.Urjala06.07.
ti 09.07.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame08.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatIitti08.07.
ti 09.07.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen07.07.
ti 09.07.pkAvoin pk-kilpailuKajaani07.07.
ti 09.07.pkParkU KesäkisatParkano07.07.
ti-ke 09.-10.07.pmKymenlaakson pm-kilpailut T/P9-13, osa 1Kouvola03.07.
ti 09.07.seuraSeurakisatParkano07.07.
ti 09.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 10.07.seuraSeurakisatYlöjärvi -
ke 10.07.pkPaunu Games IIIJämsä07.07.
ke 10.07.seuraSeurakisatPori08.07.
ke 10.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P10, P/T11, T14, T15Hämeenlinna08.07.
ke 10.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 10.07.pmpm-sisulisämoniottelut T9-15Loimaa05.07.
ke 10.07.pkXXXVII Knattekarnevalen (mångkamp)Vasa08.07.
ke 10.07.pkJunnukisatLieksa09.07.
ke 10.07.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju09.07.
ke 10.07.seuraSeurakisatLeppävirta10.07.
ke 10.07.pkTahto-kisatHuittinen08.07.
ke 10.07.pkKeskiviikon tuloskisaSaarijärvi09.07.
ke 10.07.seuraSilja Line SeurakisatVantaa09.07.
ke 10.07.tähtiSeinäjoen TähtikisatSeinäjoki07.07.
ke 10.07.seuraSeurakisatYlämaa10.07.
to 11.07.pkVesan KisatRaahe08.07.
to 11.07.pkHäme Games juniorRiihimäki08.07.
to 11.07.seuraSeurakisatKeitele -
to 11.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 11.07.pkAvoimet aluekisatNakkila09.07.
to 11.07.pmpm-sisulisäottelut P9-15Salo06.07.
to 11.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P/T9, T10, P14/15Akaa, Toijala09.07.
to 11.07.pkSisulisätOrivesi09.07.
to 11.07.seuraSeurakisatSäkylä11.07.
pe 12.07.pkIlves GamesJanakkala08.07.
pe-la 12.-13.07.akHannes Junior GamesKuopio08.07.
pe 12.07.pkIlves GamesJanakkala -
la 13.07.pk20. Kikkan kisatMarttila10.07.
la 13.07.pkYleisurheilukisatRanua 4 27429.06.
la-su 13.-14.07.pmPohjois-Pohjanmaan pm-kisat yleinen ja 19-17vOulu09.07.
la 13.07.pkPOPPI-OlympialaisetKannonkoski12.07.
la 13.07.pmKePYn otteluhuipentuma 9-15 vuotiaatKokkola09.07.
la 13.07.pkKarhu Junior Games, Etelä-Pohojalaasen Timanttiliigan 3.osakilpailuKauhajoki11.07.
la 13.07.pkNaantalin AurinkokävelytNaantali09.07.
su 14.07.pkPorvoon huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå09.07.
su 14.07.pkPk-heittokisatRistiina11.07.
su 14.07.pkYlä-Karjalan KymppiValtimo11.07.
su 14.07.pkKnattestafett DMNedervetil / Alaveteli10.07.
su 14.07.pkHeinäseiväsNaantali12.07.
su 14.07.pkalavieska viikon kilpailualavieska12.07.
su 14.07.akKurikan Ryhdin aluekisatKurikka12.07.
ma 15.07.seuraSeurakisatKestilä -
ma 15.07.pkHeinäheitotLaitila12.07.
ma 15.07.seuraSeurakisatPori13.07.
ma 15.07.pkAvoimet aluekisatJoutsa12.07.
ma 15.07.pkTarmon AluekilpailutVihti12.07.
ma 15.07.seuraSeurakisatPosio -
ma 15.07.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää12.07.
ma 15.07.pkLuokittelukilpailut / KeUCup 3Savonlinna, Kerimäki -
ma 15.07.pkMikkeli avoin ABC 3Mikkeli13.07.
ma 15.07.pkViikkokisatUrjala13.07.
ma 15.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka15.07.
ti 16.07.pkJärvituuliCup 4Keuruu15.07.
ti 16.07.seuraSeurakisatJanakkala -
ti 16.07.pkVeikkolan Veikkojen NuorisokansallisetVeikkola14.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen15.07.
ti 16.07.pkINKERI-kisatImatra10.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatLohja -
ti-ke 16.-17.07.pmHämSY:n 17v pm-kilpailutYlöjärvi13.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 16.07.ak4. TilastopajacupTurku13.07.
ti 16.07.pkKV:n avoimet kilpailutKokkola13.07.
ti 16.07.pkKansalliset aikuisurheilijoiden Töysän korppukisatTöysä14.07.
ti 16.07.seuraSeurakisatIitti15.07.
ti 16.07.pkOk. Maakunnan lasten kisailut (pk-kilpailu)Kajaani14.07.
ti 16.07.pkKuohun viikkokisatJuankoski15.07.
ti 16.07.pkKiskon mestaruuskisat - hypytRiihimäki14.07.
ti 16.07.seuraSeurakisatParkano15.07.
ti 16.07.seuraSeurakisatTeuva -
ti 16.07.pkViiskuntakisat LehtimäkiAlajärvi14.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatOrimattila -
ti-ke 16.-17.07.pmAvoimet Satakunnan MestaruuskilpailutKankaanpää13.07.
ti 16.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ti 16.07.akAvoimet pm-esteet M/NTurku13.07.
ke 17.07.pkJunnut radalleTampere15.07.
ke 17.07.pkAkilles mästerskap mångkamp - Akilleen mestaruuskisat ottelutBorgå - Porvoo -
ke 17.07.seuraSeurakisatPolvijärvi16.07.
ke 17.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 17.07.pkJunnukisatLieksa16.07.
ke 17.07.seuracupSeuracup 2. osakilpailuSuomussalmi14.07.
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 17.07.pkForssan Salaman 2. ViikkokisatForssa16.07.
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatForssa16.07.
ke 17.07.seuraSeurakisatNedervetil16.07.
ke 17.07.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 17.07.GPMotonet GP LapinlahtiLapinlahti09.07.
to 18.07.pkArctic-heitotRovaniemi17.07.
to 18.07.seuraSeurakisatLiperi17.07.
to 18.07.seuraSeurakisatRanua 4 27414.07.
to 18.07.kansHäme GamesRiihimäki15.07.
to 18.07.seuraSilja Line SeurakisatRaisio -
to 18.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 18.07.seuraSilja Line SeurakisatSoini -
to 18.07.pkHeinäkuun nuorisokisatÄänekoski15.07.
to 18.07.pkAvoimet piirikunnalliset aikuisyleisurheilukilpailutLieto18.07.
to 18.07.pkRatakymppiForssa16.07.
to 18.07.seuraSeurakisatHartola -
to 18.07.pkRyskeen ViikkokisatTammela14.07.
to 18.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala17.07.
to 18.07.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
to 18.07.seuraSeurakisatAkaa, Toijala -
to 18.07.pkSisulisätOrivesi16.07.
to 18.07.seuraSeurakisatSäkylä18.07.
pe-su 19.-21.07.akJanakkala GamesJanakkala16.07.
pe 19.07.pkKeskisMikon Mittelöt ja kentän 30 v juhlakisatTöysä17.07.