Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Joulukuu 2020 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
49   1 2 3 4 5 6
50 7 8 9 10 11 12 13
51 14 15 16 17 18 19 20
52 21 22 23 24 25 26 27
53 28 29 30 31      
  Tammikuu 2021  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
53         1 2 3
01 4 5 6 7 8 9 10
02 11 12 13 14 15 16 17
03 18 19 20 21 22 23 24
04 25 26 27 28 29 30 31
  Helmikuu 2021  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
05 1 2 3 4 5 6 7
06 8 9 10 11 12 13 14
07 15 16 17 18 19 20 21
08 22 23 24 25 26 27 28
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
to 06.05.pkHSL Group moukari 1Nurmijärvi04.05.
pe 07.05.pkKutsukilpailu PoriPori -
la 08.05.pkAhkeran kevätheitotLahti, Nastola03.05.
la 08.05.pkOlympiapainonheiton SMLeppävirta03.05.
su 09.05.SMSM-maastotJoensuu02.05.
su 09.05.pkLusikkajuoksuVantaa06.05.
ma 10.05.pkVakka-Suomen maasto- ja sukkulaviestit PERUUTETTUMasku06.05.
ti 11.05.pkAikuisurheilijoiden heitocup 1/5Kouvola / Inkeroinen04.05.
ti 11.05.seuraSeurakisatKiukainen11.05.
ti 11.05.pkAvoimet Sotkan kevätmaastotKauhajoki10.05.
ke 12.05.pkKevätkisa Peruttu InhiberadHelsinki08.05.
to 13.05.pkReilu Cup 1Lahti10.05.
to 13.05.pkHannun heitot SIIRTYY MYÖHEMPÄÄN AJANKOHTAANParikkala08.05.
to 13.05.seuraSeurakisatValkeala -
to 13.05.pkHSL Group moukari 2Nurmijärvi11.05.
to 13.05.pkPyhäselän kevätkisatJoensuu11.05.
to 13.05.seuraSeurakisatKaarina11.05.
to 13.05.pkLeirikilpailut SATYPori12.05.
pe 14.05.pkSeiväshypyn leirikilpailuLahti, Pajulahti -
la 15.05.pkANMJ-lounainen alue, leirikilpailut Tammela -
la 15.05.pkPorvoon kevätheitot - Borgå vårkastPorvoo - Borgå11.05.
la 15.05.pkEtelä-Karjalan piirinmestaruusmaastot SIIRTYY MYÖHEMPÄÄN AJANKOHTAANLappeenranta (Ylämaa)12.05.
la 15.05.pkHeittokisatKeitele12.05.
la 15.05.pmKainuun pm-maastojuoksutSotkamo09.05.
la 15.05.pkXLV Maaninka-HölkkäMaaninka -
la 15.05.pkTour de HammerKankaanpää09.05.
la 15.05.pkKevät moukarikisatTöysä13.05.
la 15.05.pkJompen RataraastoKempele13.05.
su 16.05.pmPiirinmestaruusmaastot ja nuorten maastohuipentumaKankaanpää13.05.
su 16.05.pmpm sisulisämaastotKaarina12.05.
ma 17.05.pkKeihään leirikisaKUORTANE16.05.
ma 17.05.pkPaunu Games IJämsä14.05.
ma 17.05.pkSIIRTYY TOUKOKUULTA MYÖHEMMÄKSI Kymenlaakson lajipäivä: kuula, pituus, palloPyhtää14.05.
ti 18.05.seuraSeurakisatKiukainen18.05.
ti 18.05.pmPm-SisukävelytPori15.05.
ti 18.05.pkKIekkokisaSeinäjoki16.05.
ti 18.05.pkKeihäsryhmän kilpailutSavonlinna17.05.
ke 19.05.pmDM LandsvägsgångVasa16.05.
ke 19.05.pkPeukku kisatAlavus17.05.
to 20.05.pkTuWe:n junnukisat 1Turku16.05.
to 20.05.pkMoukaripörssin kiekkokisaPori18.05.
to 20.05.pkHippo viikkokisaValkeakoski18.05.
to 20.05.pk1.seurakisat/luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina18.05.
la 22.05.pkTuiskun moukarikisatNousiainen19.05.
la 22.05.pmSisumaastohuipentuma ja Pm-maastotNIVALA19.05.
la 22.05.pmSisuottelut IJämsä18.05.
la 22.05.pkJarno Koivusen kutsukisaTurku20.05.
la 22.05.pmSisu- ja pm-maastotÄhtäri15.05.
la 22.05.pkMaantiejuoksu HÄRKÄLÄN LENKKISomero -
la 22.05.pkKuohun kisatJuankoski19.05.
la 22.05.pkEspoonlahden heittokisatEspoo19.05.
la 22.05.pmHämSY:n pm-sisulisämaastojuoksut Nokia19.05.
la 22.05.pk49.kuulakisaHämeenkyrö20.05.
su 23.05.pkPyrinnön kevätkirmaisutTampere20.05.
su 23.05.pkPolVa HeitotPolvijärvi21.05.
su 23.05.pkJyrin pomppuLiperi (Ylämylly)21.05.
su 23.05.pkRatakauden AvauskisaOulu20.05.
su 23.05.pkRyskeen Kesäcup ITammela19.05.
su 23.05.pkLaSY:n pm-maastot 9-15-vuotiaatHeinola20.05.
su 23.05.pkKaarinan AluekilpailuKaarina20.05.
su 23.05.pkKalliojärvi-juoksuValtimo20.05.
su 23.05.pkKauden avauskilpailu Alavieska21.05.
su 23.05.pkEspoonlahden heittokisatEspoo20.05.
ma 24.05.seuraSeurakisatPaimio23.05.
ma 24.05.pkSIIRTYY TOUKOKUULTA MYÖHEMMÄKSI Kymenlaakson lajipäivä, kuula, korkeusKouvola, Koria22.05.
ti 25.05.pkLantmännen Agro Laidunkauden avauskisatLiminka23.05.
ti 25.05.akHarju Cup 1Jyväskylä21.05.
ti 25.05.seuraSeurakisatNurmijärvi24.05.
ti 25.05.seuraSeurakisatPori24.05.
ti 25.05.pkHeitto- ja hyppykisat 1Nurmijärvi22.05.
ti 25.05.pkLajipäiväkisatLappeenranta20.05.
ti 25.05.seuraSeurakisatKiukainen25.05.
ti 25.05.pkJuoksucupin maastosprintit Raisio21.05.
ti 25.05.akIkaalisten aluekisaIkaalinen22.05.
ke 26.05.pkPolvijärven kiekko- ja kuulakisatPolvijärvi24.05.
ke 26.05.seuraSeurakisatVarpaisjärvi25.05.
ke 26.05.seuraSeurakisatSiilinjärvi24.05.
ke 26.05.pkMikkeli avoin ABC1 kilpailuMikkeli24.05.
ke 26.05.pkEsbo IF SprintitEspoo24.05.
to 27.05.pkSäästöpankin kevätheitotSomero20.05.
to 27.05.pkReilu Cup 2Lahti -
to 27.05.pkMoukaripörssin keihäsPori25.05.
to 27.05.pmAvoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut, 1. kilpailupäiväTurku22.05.
to 27.05.pkTeuvan Rivakan Yu-kilpailutTeuva26.05.
to 27.05.pkDT i NykarlebyNykarleby26.05.
to 27.05.seuraSeurakisatNummi25.05.
pe 28.05.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki26.05.
pe 28.05.pkseiväskoulun kevätkisaSomero27.05.
la-su 29.-30.05.amLounaisen alueen aluemestaruusottelutTampere26.05.
la 29.05.akPKO GamesJoensuu25.05.
la 29.05.akHiirenkorvakisatRovaniemi23.05.
la 29.05.akJoutsan Pommin nuorisokansallisetJoutsa25.05.
la 29.05.pkRaision Kuulan aluekilpailutRaisio24.05.
la 29.05.pkKraftmek kauden avauskisaKalajoki27.05.
la 29.05.pkVilpas Track GamesSalo26.05.
la 29.05.pkNikulan heittokisat 2Kaustinen27.05.
la 29.05.pmSisumaastotTornio24.05.
la 29.05.pkKultainen KeihäsVantaa -
la 29.05.pkKieKuMo IIVirrat26.05.
la 29.05.pkLajipäiväkisa, moukari ja kuulaLappeenranta (Ylämaa)26.05.
la 29.05.pkChydeniuksen kymppiKokkola25.05.
la 29.05.pkMikkelin Kilpa-Veikot ratakymppiMikkeli26.05.
su 30.05.SMSM-maantiekävelytUrjala22.05.
su 30.05.pkpm-junnuottelut 1Hyvinkää27.05.
su 30.05.pkJunnukisatTurku26.05.
su 30.05.pkTuiskun heittokisatRusko (Vahto)25.05.
su 30.05.pkPaavon KisaSaarijärvi27.05.
su 30.05.pkKesän avauskilpailutPori28.05.
su 30.05.pkUusiLahti -juoksuLahti -
su 30.05.kansToukokuun kisatHelsinki27.05.
su 30.05.pkSAUL kansalliset KeväkisatVihti/Nummela28.05.
su 30.05.amAluemestaruus 10 000 mHelsinki27.05.
su 30.05.pkAkaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala28.05.
su 30.05.pkKorona Bye Bye 1Seinäjoki29.05.
su 30.05.seuraSeurakisatKaarina29.05.
ma 31.05.pkKymenlaakson lajipäivä, 150m-200m ja kävelyt 600m-3000mKouvola24.05.
ma 31.05.pk58-CupVantaa28.05.
ma 31.05.pkToukokuun KisatYlivieska30.05.
ma 31.05.pkVakka-maastot Kalanti27.05.
ti 01.06.pkKILPAILUN AJANKOHTA SIIRYNYT 26.05 Kymenlaakson lajipäivä, kiekko ja pitkät ratamatkatKotka30.05.
ti 01.06.pkKultajousi kuukausikisat 1/4Kuopio30.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatKuopio29.05.
ti 01.06.akTilastopajacup 1Turku29.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatNurmijärvi31.05.
ti 01.06.pkKlaukkalan sprintitNurmijärvi29.05.
ti 01.06.pkLajipäiväkisatImatra27.05.
ti 01.06.pkTiistaikisaOulu30.05.
ti 01.06.seuraSeurakisatKiukainen01.06.
ke 02.06.pkVehUn KesäkisatTampere31.05.
ke 02.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå29.05.
ke 02.06.pmHelsyn pm-maantiejuoksuVeikkola11.05.
ke 02.06.seuraSeurakisatKarkkila -
ke 02.06.pkSipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävlingSipoo/Sibbo01.06.
ke 02.06.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä25.05.
to 03.06.pkSeuraottelu Kisko-HSU-TarmoRiihimäki31.05.
to 03.06.pkSäästöpankkikisaSalo -
to 03.06.pkLeKi YU:n viikkokisa ILempaala02.06.
to 03.06.pkRiennon ABC-kisaSavonlinna31.05.
to 03.06.seuraSeurakisatLempäälä02.06.
to 03.06.pkMoukaripörssin moukariPori01.06.
to 03.06.pkSisulisätOrivesi01.06.
to 03.06.seuraSeurakisatNummi02.06.
to 03.06.pkDT i JakobstadJakobstad01.06.
to 03.06.pkSerietäving i LarsmoLuoto02.06.
to 03.06.pkKymenlaakson lajipäivä, keihäs ja pitkät matkatHamina31.05.
la 05.06.pkSAUL:n kansalliset yu-kilpailutKouvola / Inkeroinen02.06.
la 05.06.akEtelä-Pohojalaanen TimanttiliigaKurikka04.06.
la 05.06.akHelsingin Tarmon 90 v. juhlakilpailutHelsinki01.06.