Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
28.05. klo 11:00 Koululiikuntaliiton mestaruuskilpailut Ilmoittautuneet
Käsiohjelmalistaus
Nro	Nimi (Sukunimi Etunimi)	Seura	SB	PB

C-tytöt 60m
7	Aava Lindstam	Aurinkovuoren koulu	9,16	9,16
70	Helmi Kuitunen	Simonkylän koulu		8,81
131	Luna Lee	Englantilainen koulu		9,29
133	Maiju Mettälä	Paloheinän ala-aste		9,21
150	Minttu Kanerva	Kaivokselan ala-aste		9,09
152	Monika Pekkola	Seminaarin koulu		9,11
159	Niina Lankinen	Kanniston koulu		8,82
189	Sade Hyvärinen	Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 9,41
204	Siiri Lehti	Pukinmäenkaaren peruskoulu	9,13
230	Usva Torro	Jokivarren koulu		9,07
244	Venla Repo	Tolkkisten Koulu		8,82
276	Anni Kujansivu	The English School		9,57

C-tytöt Kuula
31	Charlotte Knape	Västersundoms skola		
56	Emma Valkila	Pohjois-Haagan ala-asteen koulu		
95	Jenny Björkberg	Mäkelänmäen koulu		
189	Sade Hyvärinen	Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu		
204	Siiri Lehti	Pukinmäenkaaren peruskoulu		
276	Anni Kujansivu	The English School
		
C-tytöt Keihäs
7	Aava Lindstam	Aurinkovuoren koulu		
56	Emma Valkila	Pohjois-Haagan ala-asteen koulu		
95	Jenny Björkberg	Mäkelänmäen koulu		
165	Nuppu Tunturi	Myllymäen koulu		
176	Petra Pennanen	Paloheinän ala-aste		
221	Tii Huttunen	Vehkalahden koulu		
242	Venla Mennala	Turengin yhteiskoulu
		
C-pojat 60m
97	Jonatan Heikkilä	Cygnaeus skola		7,88
106	Jussi Wesanko	Pakilan ala-aste		8,42
180	Pyry Heiskanen	Puistolanraitin ala-aste	8,48
246	Vihtori Saukkola	Nummen Yhtenäiskoulu	8,74
253	Vilho Laaksonen	Tapainlinnan koulu		8,70

C-pojat Kuula
106	Jussi Wesanko	Pakilan ala-aste		
283	Remi Lindqvist	Santahaminan ala-aste	
	
C-pojat Keihäs
24	Anton Karell	Winellska skolan		
36	Eerik Häkli	Kerttulan koulu		
125	Lenni-Jussi Ripatti	Mäntyharjun Yhtenäiskoulu
		
B-tytöt 100m
16	Aino-Maria Valkola	Saarijärven yhtenäiskoulu	13,28	13,28
28	Arianna Kortelainen	Urheilupuiston koulu		13,77
29	Celina Salonen	Padasjoen yhtenäiskoulu		13,24
30	Chantelle Peter	Haagan peruskoulu		13,16
43	Ella Borger	Vantaan kansainvälinen koulu		14,27
52	Emilia Rättö	Kaurialan koulu		13,49
60	Emmi Oleander	Pappilansalmen koulu		13,38
63	Fanny Böhling	Strömborgska skolan		13,64
86	Ira Friman	Kukkasen peruskoulu		
93	Jenni Hirvonen	Pohjois-Haagan yhteiskoulu		13,80
94	Jenni Väänänen	Salpausselän koulu	12,64	12,64
113	Kiia Äikää	Pakilan Yläaste		12,84
126	Liia Liski	Nummen Yhtenäiskoulu		14,41
130	Lumi Korczak	Deutsche Schule Helsinki		
139	Meaminea Kerkelä	Porolahden peruskoulu, yläaste		14,36
148	Milka Koivukoski	Pohjois-Haagan yhteiskoulu		14,74
171	Oona Välimäki	Varppeen koulu		
202	Senni Haapakoski	Saarijärven yhtenäiskoulu		14,63
203	Senni Ohra-aho	Kangasniemen yläkoulu	13,25	13,25
208	Silja Kallioinen	Kalevankankaan koulu	13,42	13,42
209	Silja Niemi	Ehnroosin koulu		13,62
212	Sofia Moreno	Saarijärven yhtenäiskoulu	12,95	12,95
236	Veera Mikkonen	Nissnikun yläkoulu		14,06
245	Venla Reunanen	Pohjois-Haagan yhteiskoulu		13,06
247	Viiu Liski	Nummen Yhtenäiskoulu		13,87
248	Viivi Kumpulainen	Apollon Yhteiskoulu		
251	Viivi Ripatti	Mäntyharjun Yhtenäiskoulu	14,03
252	Vilhelmiina Saukkola	Nummen Yhtenäiskoulu	14,71	14,71
281	Aino Seppälä	Kukkasen peruskoulu	13,43	13,43
282	Ronja Kempas	Kulosaaren yhteiskoulu		13,97

B-tytöt 800m
8	Adriana Kalymialaris	Vihdin Yhteiskoulu		2.24,05
30	Chantelle Peter	Haagan peruskoulu		2.22,68
47	Elsa Stadig	Urheilupuiston koulu		2.22,84
64	Fanny-Amanda Seppälä	Hyökkälän koulu		2.29,85
65	Hanna Kotakallio	Winellska skolan		2.34,93
76	Hilla Tenho	Kuninkaanhaan koulu		2.34,77
77	Hilla Tuominen	Salpausselän peruskoulu		2.22,89
98	Jonna Jäkkö	Mäntynummen yhtenäiskoulu		2.23,71
110	Karoliina Olli	Riihikosken yhtenäiskoulu		2.18,93
167	Olga Tarasova	Havukosken koulu		
214	Taika Henttonen	Espoonlahden yläaste		2.28,80
220	Theresia Johansson	Sarlinska skolan		2.33,01
255	Vilja Hujanen	Viialan Yhtenäiskoulu		2.34,68
262	Lina Kiviaho	Helsinge skola		2.31,45
266	Elle Ceder	Pohjois-Haagan yhteiskoulu		2.17,84

B-tytöt Pituus
16	Aino-Maria Valkola	Saarijärven yhtenäiskoulu		
29	Celina Salonen	Padasjoen yhtenäiskoulu		
77	Hilla Tuominen	Salpausselän peruskoulu		
93	Jenni Hirvonen	Pohjois-Haagan yhteiskoulu		
109	Kaisa Kivinen	Pohjois-Haagan yhteiskoulu		
134	Marie Rissanen	Kartanonkosken koulu		
139	Meaminea Kerkelä	Porolahden peruskoulu, yläaste		
141	Mia Flink	Pohjois-Haagan yhteiskoulu		
148	Milka Koivukoski	Pohjois-Haagan yhteiskoulu		
186	Ronja Väliheikki	Veromäen Koulu		
200	Sara Ehrnrooth	Martti Talvela Kampus		
201	Sara Mäkelä	Mankkaan koulu		
202	Senni Haapakoski	Saarijärven yhtenäiskoulu		
203	Senni Ohra-aho	Kangasniemen yläkoulu		
208	Silja Kallioinen	Kalevankankaan koulu		
236	Veera Mikkonen	Nissnikun yläkoulu		
251	Viivi Ripatti	Mäntyharjun Yhtenäiskoulu		
264	Aura Arvas	Viikin normaalikoulu		
282	Ronja Kempas	Kulosaaren yhteiskoulu	
	
B-tytöt Moukari
42	Elisabet Kujanpää	Roukon yhtenäiskoulu		
80	Iida Muukka	Ylästön koulu		
114	Kiira Johansson	Hartolan yhtenäiskoulu		
130	Lumi Korczak	Deutsche Schule Helsinki		
140	Melina Lundqvist	Strömborgska skolan		
178	Pinja Kärhä	Hirvikosken yhtenäiskoulu		
183	Rebekka Petro	Parolan yhteiskoulu		
187	Rosaliina Hiltunen	Vantaan kansainvälinen koulu		
200	Sara Ehrnrooth	Martti Talvela Kampus		
216	Tara Hatakka	Aurinkokiven koulu		
223	Tilda Pimiä	Saarijärven yhtenäiskoulu
		
B-tytöt 3000m kävely
41	Elina Vakkilainen	Pohjois-Haagan yhteiskoulu		
45	Ella Rautawaara	Haagan peruskoulu		
69	Heidi Vakkilainen	Pohjois-Haagan yhteiskoulu		
79	Hilma Larvala	Simonkylän koulu		
90	Jenna Kolari	Valkealan yläkoulu		
187	Rosaliina Hiltunen	Vantaan kansainvälinen koulu		
243	Venla Patrikainen	Nokianvirran koulu		
261	Anna Luht	Vesalan peruskoulu	
	
B-pojat 100m
1	Aapeli Oila	Tapiolan koulu		13,66
34	Eeli Mäkelä	Kalajärven koulu		12,29
39	Eeti Hänninen	Nummen Yhtenäiskoulu		12,29
104	Juska Torkkola	Peltolan koulu		13,17
104	Juska Torkkola	Peltolan koulu		
115	Konsta Vuorela	Keljonkankaan yhtenäiskoulu		13,10
124	Leevi Varhomaa	Mikkelin Lyseon koulu	12,99	12,99
138	Matias Salminen	Ahtialan peruskoulu		11,22
145	Mikael Salminen	Ahtialan peruskoulu		12,38
146	Miki Miettinen	Vuoniityn peruskoulu		12,45
166	Nuutti Kyllönen	Mikkelin Lyseon koulu	14,11	14,11
199	Santtu Kekkonen	Salpausselän peruskoulu		11,84
225	Tuomas Rättö	Kaurialan koulu		12,60

B-pojat 800m
23	Anton Furu	Donnerska Skolan		2.20,67
26	Antti Puustinen	Kalevankankaan koulu		2.11,37
26	Antti Puustinen	Kalevankankaan koulu		
33	Eden Kotilainen	Kalevankankaan koulu		
40	Eetu Valtola	Kalevankankaan koulu		2.01,21
48	Emil Alajoutsijärvi	Munkkiniemen yhteiskoulu		2.25,98
67	Hannu Sjöblom	Puistokadun koulu		2.02,24
96	Jens-Aarne Kero	Ekenäs Högstadium		2.15,44
107	Justus Korvenpää	Simonkylän koulu		2.10,51
115	Konsta Vuorela	Keljonkankaan yhtenäiskoulu	2.10,41	2.10,41
118	Lauri Alm	Urheilupuiston koulu	2.14,12	2.14,12
123	Leevi Piispanen	Kartanonkosken koulu		2.46,68
166	Nuutti Kyllönen	Mikkelin Lyseon koulu		
181	Rasmus Laapas	Nurmijärven Yhteiskoulu		2.00,96
195	Samuli Saarikoski	Kurkelan koulu		2.14,39
197	Santeri Kallio	Hakalahden koulu		2.28,90
229	Ukko Ikonen	Martinlaakson koulu		2.03,88
231	Valtteri Kinnunen	Viitaniemen koulu		2.10,66
254	Vili Hahto	Pukinmäenkaaren peruskoulu		2.09,99
257	Ville Korhonen	Kurkelan koulu		2.11,14
258	Ville Viitakoski	Kalevankankaan koulu		2.10,32

B-pojat Kolmiloikka
26	Antti Puustinen	Kalevankankaan koulu		
34	Eeli Mäkelä	Kalajärven koulu		
112	Kasperi Kontola	Pohjois-Haagan yhteiskoulu		
160	Niklas Piirainen	Sääksjärven koulu		
229	Ukko Ikonen	Martinlaakson koulu
		
B-pojat Moukari
3	Aapo Vanhanen	Järvenperän koulu		
162	Nooa Merimaa	Aurinkokiven koulu		
169	Olli Mäkäläinen	Vihtavuoren koulu		
192	Sakari Mäkelä	Lahden yhteiskoulu		
233	Valtteri Paksuniemi	Vaajakosken yhtenäiskoulu		
275	Albert Isaksson	Strömborgska Skolan
	
B-pojat 3000m kävely
2	Aapo Pimiä	Saarijärven yhtenäiskoulu		
74	Henri Kovanen	Pohjoispuiston koulu		
111	Kasperi Kemppainen	Seitsemän veljeksen koulu
		
A-tytöt 100m
9	Aïcha Kalala	Lumon Lukio	12,88	12,80
18	Amalia Hult	Pohjois-Haagan yhteiskoulu		
19	Amanda Kulju	Schildtin lukio		12,64
46	Ellen Ylimartimo	Business college		
78	Hilma Kinnunen	Schildtin lukio		12,32
82	Iiris Mikkonen	Kuninkaantien lukio	14,78	14,51
149	Minea Vertala	Schildtin lukio		12,71
157	Netta Kallio	Schildtin lukio		13,26
164	Noora Salmi	Schildtin lukio		12,94
168	Olivia Marttila	Ressun lukio		12,73
190	Safi Kalala	Lumon Lukio	13,32	13,21
219	Tessa Moisio	Schildtin lukio	13,09	12,57

A-tytöt 800m
57	Emmi Lampio	Keravan lukio		2.29,44
61	Eva Peltopuro	Mäkelänrinteen lukio		2.24,10
211	Sini-Minea Saarikoski	Mäkelänrinteen lukio		2.18,11

A-tytöt Seiväs
12	Aino Pyykkö	Kuortaneen Urheilulukio	315	315
91	Jenna Tuomaala	Gradia Jyväskylä	361	361
108	Jutta Heino	Karkkilan lukio		301
207	Silja Andersson	Helsinge Gymnasium		425
227	Tuuli Järvinen	Kuortaneen Urheilulukio		400
259	Vilma Hannula	Kotkan Lyseo		380

A-tytöt Kolmiloikka
108	Jutta Heino	Karkkilan lukio		
127	Lilja Koskela	Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu		
164	Noora Salmi	Schildtin lukio		
184	Riina Palonen	Viitasaaren lukio	
	
A-tytöt Moukari
58	Emmi Mäkäläinen	Schildtin lukio		
59	Emmi Malo	Liikuntakeskus Pajulahti		
85	Ilona Verho	Kangasalan lukio		
135	Marika Virtanen	Ruiskadun campus		
156	Nellinoora Maunula	Mäkelänrinteen lukio		
284	Erika Tanninen	Business college
		
A-tytöt Keihäs
75	Hertta Turja	Kuortaneen Urheilulukio		
149	Minea Vertala	Schildtin lukio		
196	Sanni Markkanen	Mäkelänrinteen lukio		
250	Viivi Raatikainen	Schildtin lukio	
	
A-tytöt 5000m kävely
13	Aino Saarinen	Uudenkaupungin lukio		
21	Anna-Maj Vierikko	Tikkurilan lukio
		
A-pojat 100m
88	Jarmo Eromäki	Mikkelin lukio		10,77
100	Juho Koivisto	Schildtin lukio		11,01
121	Lauri Mäkinen	Mäkelänrinteen lukio		
182	Rasmus Remesaho	Kpedu		11,90
226	Tuukka Koskinen	Lahden Lyseo		11,14
232	Valtteri Louko	Kuortaneen Urheilulukio		10,72

A-pojat 800m
37	Eero Ala-Heikkilä	Vääksyn yhteiskoulun lukio		2.11,35
99	Joona Heiskanen	Mäkelänrinteen lukio		1.58,88
103	Junnu Korvenpää	Mäkelänrinteen lukio	1.55,65	1.55,65
136	Markus Serenius	Karkkilan lukio		1.58,97
151	Miro Heikkilä	Kokkolan Ammattiopisto		2.08,63
238	Veeti Savolainen	Järvenpään Lukio		2.10,28
239	Veikko Korpikallio	Mikkelin lukio		1.56,61
270	Niklas Moilanen	Madetojan musiikkilukio		2.02,57

A-pojat Seiväs
5	Aatu Sihvonen	Kotkan Lyseo		451

A-pojat Moukari
87	Jani Laakso	Forssan ammatti-instituutti		
147	Mikko Huhta	Vihdin Lukio		
194	Samuel Puustinen	Vörå samgymnasium-idrottsgymnasium
		
A-pojat Keihäs
122	Lauri Wuorenrinne	Karjaan Lukio		
174	Otto Hämäläinen	Kuortaneen Urheilulukio		
285	Arno Toivola	Hyvinkään lukio	
	
A-pojat 5000m kävely
193	Samuel Marku	Raision seudun koulutuskuntayhtymä, ammattikoulu
		
C-tytöt 1000m
14	Aino Tarkiainen	Sairilan koulu		
22	Anni Rohila	Rauman Normaalikoulu		
51	Emilia Myyrä	Pihkapuiston ala-aste		
54	Emilia Tulokas	Jupperin koulu		
55	Emma Haka-Risku	Viholan koulu		
62	Fanni Heikkinen	Karsikon koulu		
79	Hilma Larvala	Simonkylän koulu		
128	Lotta Aalto	Vehkalahden koulu		
133	Maiju Mettälä	Paloheinän ala-aste		
137	Martta Haasanen	Rekolan koulu		
163	Noora Hukka	Kontioniemen koulu		
242	Venla Mennala	Turengin yhteiskoulu		
249	Viivi Paju	Kalajärven koulu		
274	Katja Hannen	Tolkkisten koulu
		
C-tytöt Pituus
51	Emilia Myyrä	Pihkapuiston ala-aste		
70	Helmi Kuitunen	Simonkylän koulu		
133	Maiju Mettälä	Paloheinän ala-aste		
150	Minttu Kanerva	Kaivokselan ala-aste		
159	Niina Lankinen	Kanniston koulu		
176	Petra Pennanen	Paloheinän ala-aste		
204	Siiri Lehti	Pukinmäenkaaren peruskoulu		
230	Usva Torro	Jokivarren koulu		
244	Venla Repo	Tolkkisten Koulu		
249	Viivi Paju	Kalajärven koulu
		
C-pojat 1000m
27	Antti Ristanen	Kauhanojan koulu		
170	Onni Tuominen	Mäntymäen koulu		
240	Veikko Ylönen	Maaselän koulu		
253	Vilho Laaksonen	Tapainlinnan koulu		
277	Teemu Jauhiainen	Vartiokylän ala-aste	
	
C-pojat Pituus
106	Jussi Wesanko	Pakilan ala-aste		
180	Pyry Heiskanen	Puistolanraitin ala-aste	
	
B-tytöt 300m
8	Adriana Kalymialaris	Vihdin Yhteiskoulu		42,81
28	Arianna Kortelainen	Urheilupuiston koulu		44,54
30	Chantelle Peter	Haagan peruskoulu		42,93
81	Iida Riutankoski	Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu	45,83
93	Jenni Hirvonen	Pohjois-Haagan yhteiskoulu		44,95
113	Kiia Äikää	Pakilan Yläaste		44,55
134	Marie Rissanen	Kartanonkosken koulu		52,72
139	Meaminea Kerkelä	Porolahden peruskoulu, yläaste		47,41
205	Siiri Päiväniemi	Haagan peruskoulu		
212	Sofia Moreno	Saarijärven yhtenäiskoulu		44,23
252	Vilhelmiina Saukkola	Nummen Yhtenäiskoulu		45,33
278	Jenna Kolari	Valkealan yläkoulu	
	
B-tytöt 2000m
20	Anna Tarasova	Havukosken koulu		
45	Ella Rautawaara	Haagan peruskoulu		
47	Elsa Stadig	Urheilupuiston koulu		
68	Heidi Paasonen	Mäntyharjun Yhtenäiskoulu		
69	Heidi Vakkilainen	Pohjois-Haagan yhteiskoulu		
76	Hilla Tenho	Kuninkaanhaan koulu		
84	Ilona Pelli	Kalevankankaan koulu		
158	Netta Nieminen	Äetsän koulu		
210	Silja Valtola	Kalevankankaan koulu		
215	Taimi Vallinoja	Pohjois-Haagan yhteiskoulu		
220	Theresia Johansson	Sarlinska skolan		
224	Tilda Sorvari	Merenojan yhtenäiskoulu		
241	Venla Kapiainen	Mäntyharjun Yhtenäiskoulu	
	
B-tytöt 80m aidat
43	Ella Borger	Vantaan kansainvälinen koulu		
81	Iida Riutankoski	Helsingin Suomalainen Yhteiskoulu 12,92
141	Mia Flink	Pohjois-Haagan yhteiskoulu		12,61
153	Moona Heikkinen	Tuupalan yhtenäiskoulu		12,92
201	Sara Mäkelä	Mankkaan koulu		
228	Tuulia Kiuru	Maunulan Yhteiskoulu		14,59
256	Vilja Valtakari	Meilahden yläaste		13,56
279	Aida Jokiranta	Laajasalon peruskoulu	13,94	13,94

B-tytöt Korkeus
10	Aino Aalto	Kaurialan koulu		173
16	Aino-Maria Valkola	Saarijärven yhtenäiskoulu		150
41	Elina Vakkilainen	Pohjois-Haagan yhteiskoulu		130
53	Emilia Reinikainen	Merenojan yhtenäiskoulu		160
66	Hanna Mustonen	Ehnroosin koulu		162
86	Ira Friman	Kukkasen peruskoulu		
129	Lotta Perkiö	Saarijärven yhtenäiskoulu		162
130	Lumi Korczak	Deutsche Schule Helsinki		
201	Sara Mäkelä	Mankkaan koulu		140
228	Tuulia Kiuru	Maunulan Yhteiskoulu		142
264	Aura Arvas	Viikin normaalikoulu		
267	Saima Helminen	Aleksis Kiven peruskoulu		143
279	Aida Jokiranta	Laajasalon peruskoulu	
	
B-tytöt Kuula
44	Ella Mäntylä	Isonkyrön Yläkoulu		
71	Helmi Nieminen	International School of Vantaa		
80	Iida Muukka	Ylästön koulu		
102	Julia Vuori	Keskuskoulu		
130	Lumi Korczak	Deutsche Schule Helsinki		
153	Moona Heikkinen	Tuupalan yhtenäiskoulu		
178	Pinja Kärhä	Hirvikosken yhtenäiskoulu		
183	Rebekka Petro	Parolan yhteiskoulu		
200	Sara Ehrnrooth	Martti Talvela Kampus		
209	Silja Niemi	Ehnroosin koulu		
271	Olivia Hämäläinen	Laajasalon peruskoulu	
	
B-tytöt Keihäs
28	Arianna Kortelainen	Urheilupuiston koulu		
41	Elina Vakkilainen	Pohjois-Haagan yhteiskoulu		
50	Emilia Liljeqvist	Zachariasskolan		
71	Helmi Nieminen	International School of Vantaa		
94	Jenni Väänänen	Salpausselän koulu		
102	Julia Vuori	Keskuskoulu		
117	Laura Rissanen	Vantaan kansainvälinen koulu		
139	Meaminea Kerkelä	Porolahden peruskoulu, yläaste		
183	Rebekka Petro	Parolan yhteiskoulu		
187	Rosaliina Hiltunen	Vantaan kansainvälinen koulu		
188	Saana Pellinen	Pappilansalmen koulu		
271	Olivia Hämäläinen	Laajasalon peruskoulu	
	
B-pojat 300m
17	Aleksi Jokela	Tammelan Koulukeskus		38,00
26	Antti Puustinen	Kalevankankaan koulu		40,01
34	Eeli Mäkelä	Kalajärven koulu		38,19
35	Eelis Hynninen	Lyseonmäenyläaste		41,61
39	Eeti Hänninen	Nummen Yhtenäiskoulu		40,43
89	Jedidiah Dormeus	Kalevankankaan koulu		
101	Juho Touru	Hevospitäjän yhtenäiskoulu		44,87
104	Juska Torkkola	Peltolan koulu		44,56
104	Juska Torkkola	Peltolan koulu		
107	Justus Korvenpää	Simonkylän koulu		41,13
119	Lauri Kylmäpuro	Pohjois-Haagan yhteiskoulu		38,68
231	Valtteri Kinnunen	Viitaniemen koulu		39,41
254	Vili Hahto	Pukinmäenkaaren peruskoulu		40,33
272	Otso Barck	Kinnarin koulu		40,19

B-pojat 2000m
23	Anton Furu	Donnerska Skolan		
25	Anton Kemppi	Urheilupuiston koulu		
32	Daniel Lee	Pohjois-Haagan yhteiskoulu		
33	Eden Kotilainen	Kalevankankaan koulu		
40	Eetu Valtola	Kalevankankaan koulu		
111	Kasperi Kemppainen	Seitsemän veljeksen koulu		
118	Lauri Alm	Urheilupuiston koulu		
123	Leevi Piispanen	Kartanonkosken koulu		
173	Otso Leinonen	Isoniitun koulu		
181	Rasmus Laapas	Nurmijärven Yhteiskoulu		
195	Samuli Saarikoski	Kurkelan koulu		
197	Santeri Kallio	Hakalahden koulu		
229	Ukko Ikonen	Martinlaakson koulu		
257	Ville Korhonen	Kurkelan koulu		
258	Ville Viitakoski	Kalevankankaan koulu		
260	William Forstén	Lagstads skola	
	
B-pojat 100m aidat
4	Aarni Anttila	Haagan peruskoulu	14,59	14,59
38	Eero Wuoti	Torpparinmäen peruskoulu		
119	Lauri Kylmäpuro	Pohjois-Haagan yhteiskoulu		13,77

B-pojat Korkeus
161	Niko Tilander	Simonkylän koulu		170
280	Joona Paananen	Isoniitun koulu		160

B-pojat Pituus
4	Aarni Anttila	Haagan peruskoulu		
35	Eelis Hynninen	Lyseonmäenyläaste		
138	Matias Salminen	Ahtialan peruskoulu		
199	Santtu Kekkonen	Salpausselän peruskoulu		
225	Tuomas Rättö	Kaurialan koulu		
229	Ukko Ikonen	Martinlaakson koulu
		
B-pojat Kuula
3	Aapo Vanhanen	Järvenperän koulu		
162	Nooa Merimaa	Aurinkokiven koulu		
233	Valtteri Paksuniemi	Vaajakosken yhtenäiskoulu	
	
B-pojat Keihäs
3	Aapo Vanhanen	Järvenperän koulu		
101	Juho Touru	Hevospitäjän yhtenäiskoulu		
105	Jussi Soraluoma	Piispanlähteen koulu		
138	Matias Salminen	Ahtialan peruskoulu		
145	Mikael Salminen	Ahtialan peruskoulu		
185	Robin Liljeqvist	Zachariasskolan		
199	Santtu Kekkonen	Salpausselän peruskoulu	
	
A-pojat 400m
88	Jarmo Eromäki	Mikkelin lukio		51,32
99	Joona Heiskanen	Mäkelänrinteen lukio		52,74
116	Lassi Hakonen	Schildtin lukio		51,75
218	Teemu Mälkiä	Lahden Lyseo		51,35

A-pojat 3000m
136	Markus Serenius	Karkkilan lukio		
151	Miro Heikkilä	Kokkolan Ammattiopisto		
172	Oscar Nyholm	Borgå Gymnasium		
198	Santtu Heiskanen	Mäkelänrinteen lukio		
238	Veeti Savolainen	Järvenpään Lukio		
265	Joonas Palmu	Kuusankosken Lukio	
	
A-pojat 110m aidat
100	Juho Koivisto	Schildtin lukio		14,69

A-pojat Korkeus
217	Teemu Laurikainen	Kiipulan ammattiopisto		203

A-pojat Pituus
100	Juho Koivisto	Schildtin lukio		
120	Lauri Liljavirta	Schildtin lukio		
175	Patrick Lindberg	Vihdin Lukio	
	
A-pojat Kuula
143	Mico Ekman	Turun Suomalaisen Yhteiskoulun lukio	
	
A-pojat Kiekko
194	Samuel Puustinen	Vörå samgymnasium-idrottsgymnasium
		
A-tytöt 400m
57	Emmi Lampio	Keravan lukio		1.06,90
92	Jenna Vakkilainen	Pohjois-Haagan yhteiskoulu		58,06
154	Nella Perttinä	Tikkurilan lukio		
211	Sini-Minea Saarikoski	Mäkelänrinteen lukio		1.00,50
235	Veera Mattila	Porin lukio		55,13

A-tytöt 3000m
49	Emilia Holmila	Pohjois-Haagan yhteiskoulu		
72	Helmiemilia Malin	Lahden Yhteiskoulun lukio		
177	Petriina Niininen	Sammon keskuslukio		
273	Katri Saavalainen	Ounasvaaran lukio
		
A-tytöt 100m aidat
6	Aava Lajunen	Pohjois-Haagan yhteiskoulu		
92	Jenna Vakkilainen	Pohjois-Haagan yhteiskoulu		14,22
191	Saimi Lithovius	Kuortaneen Urheilulukio		
206	Siiri Siirtola	Kuninkaantien lukio	
	
A-tytöt Korkeus
142	Mia Känsäkangas	Kuortaneen Urheilulukio		166
144	Miina Turpeinen	Mäkelänrinteen lukio		161
191	Saimi Lithovius	Kuortaneen Urheilulukio		170
227	Tuuli Järvinen	Kuortaneen Urheilulukio		176

A-tytöt Pituus
11	Aino Ojaniemi	Hämeenlinnan lyseon lukio		
15	Aino-Maria Ainasoja	Mäkelänrinteen lukio		
155	Nelli Pajula	Schildtin lukio		
184	Riina Palonen	Viitasaaren lukio		
219	Tessa Moisio	Schildtin lukio		
234	Veera Koskinen	Lahden yhteiskoulu
		
A-tytöt Kuula
58	Emmi Mäkäläinen	Schildtin lukio		
83	Iiris Veijola	Hämeenlinnan lyseon lukio		
196	Sanni Markkanen	Mäkelänrinteen lukio		
222	Tiina Järvinen	Lahden Lyseo		
234	Veera Koskinen	Lahden yhteiskoulu		
296	Vilma Kerälä	Hämeenlinnan lyseon lukio
		
A-tytöt Kiekko
83	Iiris Veijola	Hämeenlinnan lyseon lukio		
132	Lyydia Herrala	Kokemäen lukio		
155	Nelli Pajula	Schildtin lukio		
179	Pinja Muotka	Erkko-lukio		
296	Vilma Kerälä	Hämeenlinnan lyseon lukio