Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
23.01. klo 11:00 Pohjois-Pohjanmaan pm- hallit aikuiset ja 17v Ilmoittautuneet
Käsiohjelmalistaus

Nro	Nimi (Sukunimi Etunimi)	Seura	SB	PB

N 60m
Jandeh Jallow	Oulun Pyrintö		7,61
Taru Väisänen	Oulun Pyrintö		
Eveliina Bogdanoff	Kuivasjärven Aura		
Ilona Kamunen	Kuivasjärven Aura		8,14
Sandra-Sofia Nieminen	Oulun Pyrintö		7,86
Jenna Kokkonen	Kajaanin Kipinä		7,84	7,56
Maria Jääskä	Ullavan Kilpa		
Terhi Junno	Ylivieskan Kuula		
Siiri Hihnala	Oulun Pyrintö		
Henna Hyvönen	Kajaanin Kipinä		

N 400m
Sandra-Sofia Nieminen	Oulun Pyrintö		
Siiri Hihnala	Oulun Pyrintö		
Erika Utriainen	Veitsiluodon Kisaveikot		
Venla Laukka	Oulun Pyrintö		
Ida Lund	Turun Urheiluliitto		
Ida Ravaska	Veitsiluodon Kisaveikot		55,70
Jenna-Emilia Piirainen	Pohjan Koitto		

N 3000m
Melissa Kykyri	Kälviän Tarmo		

N Korkeus
Ella Soinilehto	Oulun Pyrintö		
Saana Peura	Tervolan Terävä		

N Pituus
Ella Soinilehto	Oulun Pyrintö		
Saana Peura	Tervolan Terävä		

N Kolmiloikka
Saana Peura	Tervolan Terävä		

N 3000m kävely
Anna Kokko	Kuivasjärven Aura		
Elina Heikkinen	Oulun Pyrintö		
Maria Antola	Laitilan Jyske		

M 60m
Miska Niemonen	Ylivieskan Kuula		
Antti Juvonen	Oulun Pyrintö		
Tomi Simonen	Alavieskan Viri		
Joni Heikkinen	Oulun Pyrintö		
Timo Vähäkuopus	Pudasjärven Urheilijat		
Eetu Rantala	Oulun Pyrintö		6,70
Petros Pieskä	Kuivasjärven Aura		
Arttu Savilaakso	Oulun Pyrintö		
Veli Vuorenmaa	Oulun Pyrintö		
Sampo Määttä	Kuivasjärven Aura		

M 400m
Antti Juvonen	Oulun Pyrintö		
Petros Pieskä	Kuivasjärven Aura		
Kristian Hautakoski	Alavieskan Viri		
Samuli Takkunen	Alavieskan Viri		
Topi Timonen	Oulun Pyrintö		

M 800m
Tuomas Aho	Limingan Niittomiehet
Kai Koljonen    Haukiputaan Veikot		

M 3000m
Veeti-Valtteri Soikkeli	Oulun Pyrintö		
Topi Alahuhta	Limingan Niittomiehet		
Simeon Rissanen	Limingan Niittomiehet		
Aarre Paukkeri	Limingan Niittomiehet		
Jimi Kenttälä	Limingan Niittomiehet		

M 60m aidat
Joni Heikkinen	Oulun Pyrintö		

M Korkeus
Joni Heikkinen	Oulun Pyrintö		

M Seiväs
Antti Kois	Himangan Urheilijat		
Olavi Roivainen	Saloisten Salama		
Eetu Tornberg	Raahen Vesa ry	400	400
Juuso Tornberg	Raahen Vesa ry	410	440
Antti Kaihua	Oulun Pyrintö		

M Pituus
Timo Vähäkuopus	Pudasjärven Urheilijat		4,50
Eetu Jokela	Alavieskan Viri		
Antti Vornanen	Oulun Pyrintö		6,20

M Kolmiloikka
Timo Vähäkuopus	Pudasjärven Urheilijat		10,30

M 3000m kävely
Jussi Raudaskoski	Oulun Pyrintö		
Niilo Raudaskoski	Oulun Pyrintö		

M17 60m
Veeti Purola	Oulun Pyrintö		

M17 300m
Veeti Purola	Oulun Pyrintö		
Aapo Mäkiniemi	Limingan Niittomiehet		

M17 800m
Aapo Mäkiniemi	Limingan Niittomiehet		
Armas Uusitalo	Oulun Pyrintö		
Noa Korhonen	Oulun Pyrintö		
Henri Säisä	Iisalmen Visa		

M17 3000m
Kasper Biskop	Gamlakarleby IF		

M17 Seiväs
Lauri Tornberg	Raahen Vesa ry	360	360
Matias Tornberg	Raahen Vesa ry	320	330

M17 Pituus
Eetu Ylikunnari	Kuivasjärven Aura		

N17 60m
Venla Laukka	Oulun Pyrintö		
Alisa Niemi	Oulun Pyrintö		
Jenniina Tuura	Kalajoen Junkkarit		
Milla Kangas	Oulun Pyrintö		
Nella Muhos	Kuivasjärven Aura		
Emmi Rantala	Oulun Pyrintö		
Siiri Poikela	Pohjan Koitto		
Bettina Siltala	Oulun Pyrintö		
Laura Raatikainen	Kuivasjärven Aura		
Emma-Tuulia Eriksson	Kuivasjärven Aura		
Anna-Sofia Orajärvi	Kuivasjärven Aura		
Aada Niemi	Oulun Pyrintö		
Vilma Knutar	Gamlakarleby IF		

N17 300m
Venla Laukka	Oulun Pyrintö		
Alisa Niemi	Oulun Pyrintö		
Sointu Purola	Oulun Pyrintö		

N17 800m
Sara Säkkinen	Limingan Niittomiehet		
Aino Vuolle	Kälviän Tarmo		
Tilda Sorvari	Kalajoen Junkkarit		
Taru Repo	Pohjan Koitto		
Sointu Oinas	Pohjan Koitto		2.21,54

N17 3000m
Sofia Kivelä	Limingan Niittomiehet		

N17 60m aidat
Bettina Siltala	Oulun Pyrintö		
Anna-Sofia Orajärvi	Kuivasjärven Aura		
Minja Kurtti	Oulun Pyrintö		

N17 Korkeus
Vilma Knutar	Gamlakarleby IF		167
Eeva Nurkkala	Oulun Pyrintö		
Emilia Martinsén	Oulun Pyrintö		

N17 Pituus
Veera Piltonen	Oulun Pyrintö		
Anniina Jernvall	Oulun Pyrintö		

N17 Kolmiloikka
Milla Kangas	Oulun Pyrintö		
Nella Muhos	Kuivasjärven Aura		
Emmi Rantala	Oulun Pyrintö		
Minja Kurtti	Oulun Pyrintö		
Eeva Nurkkala	Oulun Pyrintö		
Emilia Martinsén	Oulun Pyrintö		
Milla Hämäläinen	Kuivasjärven Aura		
Alisa Toivanen	Kajaanin Kipinä		
Emma Juntunen	Kuivasjärven Aura		
Ella Nissinaho	Limingan Niittomiehet		

N40 60m
Katja Larinen	Oulun Pyrintö		
Sanna Virkkunen	Oulun Pyrintö		
Suvi Joensuu	Oulun Pyrintö		

N40 Pituus
Katja Larinen	Oulun Pyrintö		
Sanna Virkkunen	Oulun Pyrintö		
Suvi Joensuu	Oulun Pyrintö		

M50 60m aidat
Antti Kaihua	Oulun Pyrintö		

N55 60m
Kirsi Spoof-Tuomi	Varsinais-suomen Veteraaniurheilijat		

M55 Pituus
Mauno Karjalainen	Vaalan Karhu		

M75 60m
Erkki Manninen	Oulunsuun Heitto		
Eero Helenius	Oulun Ikiliikkujat