Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
23.07. klo 11:00 Pohjan Koitokset Ilmoittautuneet
Käsiohjelmalistaus

Nro	Nimi (Sukunimi Etunimi)	Seura	SB	PB

N 100m
Emma Mäkikallio	Pohjan Koitto	        12,40	12,14
Ida Ravaska	Veitsiluodon Kisaveikot	12,10	12,10
Ilona Kamunen	Kuivasjärven Aura	12,64	12,64
Taru Väisänen	Oulun Pyrintö		12,16
Sandra-Sofia Nieminen	Oulun Pyrintö	12,73	12,62
Veera Pudas	Veitsiluodon Kisaveikot	12,65	12,12
Saana Peura	Tervolan Terävä	12,72	12,72
Jandeh Jallow	Oulun Pyrintö		11,95
Siiri Poikela	Pohjan Koitto	12,92	12,92
Tiia Heikkinen	Tampereen Pyrintö	13,42	13,12
Iiris Törrönen	Oulun Pyrintö	13,11	13,10
Aino Vuorjoki	Kuivasjärven Aura	12,22	12,09
Sonja Stång	Kuivasjärven Aura	12,31	12,01
Lotta Lahtinen	IF Raseborg		12,73   12,57

N 200m
Emma Mäkikallio	Pohjan Koitto	        25,48	24,80
Taru Väisänen	Oulun Pyrintö		24,99
Sandra-Sofia Nieminen	Oulun Pyrintö	25,62	25,62
Siiri Poikela	Pohjan Koitto	        26,73	26,73
Tiia Heikkinen	Tampereen Pyrintö	28,86	27,02
Iiris Törrönen	Oulun Pyrintö		26,95
Ella Soinilehto	Oulun Pyrintö	        30,36	30,36
Anna-Sofia Orajärvi	Kuivasjärven Aura		
Aino Vuorjoki	Kuivasjärven Aura	25,56	25,56

N 400m
Ilona Kamunen	Kuivasjärven Aura		
Rosa Kilpi	Kuivasjärven Aura	1.01,45	1.00,91
Taru Repo	Pohjan Koitto		
Eveliina Arvola	Kuivasjärven Aura	
	
N 3000m
Lotta Malmivaara	Runner`s Club		10.22,30
Mari Ulkuniemi	Runner`s Club		10.47,39

N Korkeus
Ella Soinilehto	Oulun Pyrintö	         145	152
Lotta Pudas	Veitsiluodon Kisaveikot		145

N Seiväs
Kiia Perkaus	Pohjan Koitto	        320	350
Olivia Härkönen	Veitsiluodon Kisaveikot	350	355
Emilia Tuomaala	Saloisten Salama	330	355
Ellinor Hannerfors	Haparanda SKT	
	
N Pituus
Saana Peura	Tervolan Terävä	        5,81	5,98
Katja Kangas	Pohjan Koitto	        5,86	6,12
Minja Kurtti	Oulun Pyrintö	        5,73	5,74
Olivia Veneskoski Oulun Pyrintö

N Kolmiloikka
Aino-Maria Ainasoja	Helsingfors IFK		11,73
Krista Sjögren	Oulun Pyrintö		10,44
Anna-Sofia Orajärvi	Kuivasjärven Aura
Eeva Nurkkala           Oulun Pyrintö
		
N Kuula
Ella Soinilehto	Oulun Pyrintö	        8,80	8,80

N Keihäs
Krista Sjögren	Oulun Pyrintö	        30,10	33,92
Merja Perätalo	Ylikiimingin Nuijamiehet
Julia Kivinen   Kaustisen Pohjan-Veikot
		
M 100m
Mika Niskala	Pohjan Koitto	        12,12	12,06
Nuutti Turkia	Kuusamon Erä-Veikot	12,53	12,28
Janne Kokkonen	Lapin Lukko	        14,11	14,11
Juha-Pekka Holm	Kivijärven Kivekkäät		13,99
Oliver Ratcliffe	Posion Pyrintö	12,98	12,98
Ronni Mäntyranta	Kuivasjärven Aura	11,84	11,84
Pauli Rytilahti	Lapin Lukko	        16,56	14,14
Veeti Purola	Oulun Pyrintö	
	
M 200m
Janne Kokkonen	Lapin Lukko	        28,78	28,78

M 400m
Markku Vihersalo	Pohjan Koitto	1.03,44	1.03,44
Aimo Määttä             Rovaniemen Roadrunners

M 3000m
Veijo Honkaniemi	Rovaniemen Roadrunners		9.56,84
Artturi Kangasmaa	Rovaniemen Roadrunners	10.03,65	10.03,65
Chapangwa Lubambo	Kuusamon Erä-Veikot		
Markus Isola	Lapin Lukko		
Ilkka-Petri Välitalo	Lapin Lukko
		
M Pituus
Ronni Mäntyranta	Kuivasjärven Aura	5,79	5,89

M Kolmiloikka
Nuutti Turkia	Kuusamon Erä-Veikot	10,85	10,85

M Kuula
Matti Kahilainen	Pihtiputaan Tuisku	15,06	15,83
Jussi Syväniemi	Arctic Athletics Rovaniemi	9,52	11,32
Kalle Yrjänä	Kajaanin Kipinä	11,91	12,22
Jouni Lohi	Posion Pyrintö	
	
M Kiekko
Jussi Syväniemi	Arctic Athletics Rovaniemi		35,54
Kalle Yrjänä	Kajaanin Kipinä	           34,82	34,82

M Keihäs
Mika Niskala	Pohjan Koitto	                54,33	54,33
Jussi Syväniemi	Arctic Athletics Rovaniemi	34,60	37,41

P5 40m
Matti Hyvönen	Pohjan Koitto		
Oskari Lehtinen	Pohjan Koitto		
Luka Klaavuniemi	Yli-Iin Naseva		
Iivo Pulju	Ei seuraa		
Elias Kurvinen	Pohjan Koitto		
Milo Rintapukka	Ei seuraa		
Aatos Muranen	Ei seuraa		
Vilho Pallari	Pohjan Koitto	
	
P5 Pituus
Matti Hyvönen	Pohjan Koitto		
Oskari Lehtinen	Pohjan Koitto		
Luka Klaavuniemi	Yli-Iin Naseva		
Iivo Pulju	Ei seuraa		
Aatos Muranen	Ei seuraa		
Vilho Pallari	Pohjan Koitto	
	
T5 40m
Hilda Tossavainen	Pohjan Koitto		
Ella Kyllönen	Pohjan Koitto		
Helka Hanhirova	Lapin Lukko		
Ella Hiltunen	Ei seuraa		
Kerttu Uuksulainen	Pohjan Koitto		
Pihla Kylmäniemi	Pohjan Koitto		
Pinja Flink	Pohjan Koitto	
	
T5 Pituus
Hilda Tossavainen	Pohjan Koitto		
Ella Kyllönen	Pohjan Koitto		
Helka Hanhirova	Lapin Lukko		
Ella Hiltunen	Ei seuraa		
Kerttu Uuksulainen	Pohjan Koitto		
Pihla Kylmäniemi	Pohjan Koitto		
Pinja Flink	Pohjan Koitto	
	
P7 40m
Eetvi Tossavainen	Pohjan Koitto		
Uuno Syväniemi	Arctic Athletics Rovaniemi		
Roni Jurvelin	Pohjan Koitto		
Nils Pekkala	Pohjan Koitto		
Saku Hyrkäs	Ei seuraa		
Miro Saukko	Ei seuraa		
Lenni Perälä	Valkeakosken Haka		
Lauri Muranen	Pohjan Koitto		
Pyry Flink	Pohjan Koitto
Oiva Summanen   Ei seuraa
		
P7 600m
Roni Jurvelin	Pohjan Koitto		
Nils Pekkala	Pohjan Koitto		
Saku Hyrkäs	Ei seuraa		
Lenni Perälä	Valkeakosken Haka		
Lauri Muranen	Pohjan Koitto
		
P7 Pituus
Eetvi Tossavainen	Pohjan Koitto		
Uuno Syväniemi	Arctic Athletics Rovaniemi		
Roni Jurvelin	Pohjan Koitto		
Nils Pekkala	Pohjan Koitto		
Saku Hyrkäs	Ei seuraa		
Miro Saukko	Ei seuraa		
Lenni Perälä	Valkeakosken Haka		
Lauri Muranen	Pohjan Koitto		
Pyry Flink	Pohjan Koitto
Oiva Summanen   Ei seuraa
		
T7 40m
Nanna Vaattovaara	Pohjan Koitto		
Satu Repo	Pohjan Koitto		
Miili Merkkiniemi	Lapin Lukko		
Enni Kantolainen	Pohjan Koitto		
Maria Hyvönen	Pohjan Koitto		
Isla Teppo	Pohjan Koitto		
Hilkka Hanhirova	Lapin Lukko		
Ilona Lindgren	Pohjan Koitto		
Maria Turpeenniemi	Pohjan Koitto		
Maija Eteläaho	Pohjan Koitto		
Aada Junnola	Pohjan Koitto		
Hertta Pallari	Pohjan Koitto	
	
T7 600m
Nanna Vaattovaara	Pohjan Koitto		
Maria Hyvönen	Pohjan Koitto		
Hilkka Hanhirova	Lapin Lukko		
Ilona Lindgren	Pohjan Koitto		
Maria Turpeenniemi	Pohjan Koitto		
Hertta Pallari	Pohjan Koitto	
	
T7 Pituus
Nanna Vaattovaara	Pohjan Koitto		
Satu Repo	Pohjan Koitto		
Miili Merkkiniemi	Lapin Lukko		
Enni Kantolainen	Pohjan Koitto		
Maria Hyvönen	Pohjan Koitto		
Isla Teppo	Pohjan Koitto		
Hilkka Hanhirova	Lapin Lukko		
Ilona Lindgren	Pohjan Koitto		
Maria Turpeenniemi	Pohjan Koitto		
Maija Eteläaho	Pohjan Koitto		
Aada Junnola	Pohjan Koitto		
Hertta Pallari	Pohjan Koitto	
	
T9 40m
Nella Vaattovaara	Pohjan Koitto		7,65
Miisa Merkkiniemi	Lapin Lukko		
Sigrid Koskiniemi	Pohjan Koitto		
Aada Hyrkäs	Lapin Lukko	7,16	7,16
Iisa Klaavuniemi	Yli-Iin Naseva	7,91	7,91
Amanda Nikkarinen	Pohjan Koitto		
Aurora Nikkarinen	Pohjan Koitto		
Helmi Eteläaho	Pohjan Koitto		
Katri Luukkonen	Kuusamon Erä-Veikot		
Iisa Törmänen	Kuusamon Erä-Veikot	7,34	7,34
Selma Bojang	Haparanda SKT	
	
T9 1000m
Nella Vaattovaara	Pohjan Koitto		4.53,70
Aada Hyrkäs	Lapin Lukko	4.14,57	4.14,57
Iisa Klaavuniemi	Yli-Iin Naseva	4.03,95	4.03,95
Iisa Törmänen	Kuusamon Erä-Veikot		4.21,28
Fanni Takkula	Kuusamon Erä-Veikot	3.59,68	3.59,68
Selma Bojang	Haparanda SKT	
	
T9 Pituus
Nella Vaattovaara	Pohjan Koitto		2,47
Miisa Merkkiniemi	Lapin Lukko		
Sigrid Koskiniemi	Pohjan Koitto		
Iisa Klaavuniemi	Yli-Iin Naseva	3,04	3,04
Amanda Nikkarinen	Pohjan Koitto	2,55	2,55
Aurora Nikkarinen	Pohjan Koitto	2,42	2,42
Helmi Eteläaho	Pohjan Koitto		
Katri Luukkonen	Kuusamon Erä-Veikot		
Iisa Törmänen	Kuusamon Erä-Veikot	3,23	3,23
Fanni Takkula	Kuusamon Erä-Veikot	2,76	2,76
Matilda Edwards	Pohjan Koitto		
Selma Bojang	Haparanda SKT	
	
T9 Kuula
Nella Vaattovaara	Pohjan Koitto		
Miisa Merkkiniemi	Lapin Lukko		
Iisa Klaavuniemi	Yli-Iin Naseva	4,33	4,33
Amanda Nikkarinen	Pohjan Koitto		
Aurora Nikkarinen	Pohjan Koitto		
Katri Luukkonen	Kuusamon Erä-Veikot		
Matilda Edwards	Pohjan Koitto		
Selma Bojang	Haparanda SKT	
	
P9 40m
Jasper Hämäläinen	Pohjan Koitto		
Jimi Juujärvi	Pohjan Koitto		
Algot Koskiniemi	Pohjan Koitto		
Peetu Marjeta	Pohjan Koitto		
Martti Pulju	Lapin Lukko		
Reeti Mäntyranta	Kuivasjärven Aura	8,25	8,25
Elias Hiltunen	Ei seuraa		
Aku Oksa	Lapin Lukko		
Eemeli Muranen	Pohjan Koitto		
Otso Kuusela	Pohjan Koitto		
Jere Kerola	Kuivasjärven Aura
		
P9 1000m
Martti Pulju	Lapin Lukko		
Elias Hiltunen	Ei seuraa		
Eemeli Muranen	Pohjan Koitto		
Otso Kuusela	Pohjan Koitto	
	
P9 Pituus
Jasper Hämäläinen	Pohjan Koitto		
Jimi Juujärvi	Pohjan Koitto	3,14	3,14
Algot Koskiniemi	Pohjan Koitto		
Martti Pulju	Lapin Lukko		
Reeti Mäntyranta	Kuivasjärven Aura		
Eemil Hinkkanen	Lapin Lukko	2,87	2,87
Elias Hiltunen	Ei seuraa		
Aku Oksa	Lapin Lukko		
Eemeli Muranen	Pohjan Koitto		
Otso Kuusela	Pohjan Koitto		
Jere Kerola	Kuivasjärven Aura
		
P9 Kuula
Jasper Hämäläinen	Pohjan Koitto		
Algot Koskiniemi	Pohjan Koitto		
Peetu Marjeta	Pohjan Koitto		
Martti Pulju	Lapin Lukko		
Reeti Mäntyranta	Kuivasjärven Aura		
Elias Hiltunen	Ei seuraa		
Eemeli Muranen	Pohjan Koitto		
Otso Kuusela	Pohjan Koitto	
	
T11 60m
Saana Daavittila	Pohjan Koitto	10,39	10,39
Jenni Haapanen	Espoon Tapiot	9,63	9,63
Sanja Nevanperä	Kuusamon Erä-Veikot	11,14	11,14
Ellen Poikela	Pohjan Koitto	11,32	11,32
Iina Jurvelin	Pohjan Koitto	10,98	10,98
Ellen Vierimaa	Pohjan Koitto	9,39	9,39
Kerttu Inkilä	Pohjan Koitto		9,70
Ebba Karhu	Pohjan Koitto	10,62	10,62
Peppi Heikkilä	Lapin Lukko	9,61	9,61
Sara Määttä	Kuusamon Erä-Veikot	10,71	10,44
Veera Pitkänen	Kuusamon Erä-Veikot	10,16	10,10
Milka Montell	Siilinjärven Ponnistus	10,11	10,11
Siiri Luukkonen	Kuusamon Erä-Veikot		
Elle Pyhäjärvi	Pohjan Koitto	9,92	9,84
Loore Põldre	Viro	
	
T11 1000m
Jenni Haapanen	Espoon Tapiot	3.56,84	3.56,84
Sanja Nevanperä	Kuusamon Erä-Veikot	4.02,29	4.02,29
Ellen Poikela	Pohjan Koitto	4.17,12	4.17,12
Iina Jurvelin	Pohjan Koitto	4.16,96	4.16,96
Peppi Heikkilä	Lapin Lukko	3.54,30	3.54,30
Sara Määttä	Kuusamon Erä-Veikot		4.11,67
Seela Oinas	Pohjan Koitto	3.52,10	3.52,10
Enni Laakkonen	Kuusamon Erä-Veikot	4.04,41	4.01,95
Elsa Hammar     Ei seuraa

T11 60m aidat
Jenni Haapanen	Espoon Tapiot		
Ellen Poikela	Pohjan Koitto		
Iina Jurvelin	Pohjan Koitto		
Ellen Vierimaa	Pohjan Koitto	11,36	11,36
Ebba Karhu	Pohjan Koitto		
Milka Montell	Siilinjärven Ponnistus		
Enni Laakkonen	Kuusamon Erä-Veikot		13,29
Nella Vaattovaara	Pohjan Koitto		
Elma Klaavuniemi	Yli-Iin Naseva	13,25	13,25
Saana Mäkelä	Oulun Pyrintö	13,90	13,90

T11 Korkeus
Ebba Karhu	Pohjan Koitto		
Veera Pitkänen	Kuusamon Erä-Veikot		
Milka Montell	Siilinjärven Ponnistus		105
Elma Klaavuniemi	Yli-Iin Naseva	115	115

T11 Pituus
Saana Daavittila	Pohjan Koitto	3,10	3,34
Jenni Haapanen	Espoon Tapiot	3,66	3,66
Sanja Nevanperä	Kuusamon Erä-Veikot		2,84
Ellen Poikela	Pohjan Koitto	3,04	3,04
Iina Jurvelin	Pohjan Koitto	3,29	3,29
Ellen Vierimaa	Pohjan Koitto	4,10	4,10
Kerttu Inkilä	Pohjan Koitto		3,58
Ebba Karhu	Pohjan Koitto	3,02	3,08
Peppi Heikkilä	Lapin Lukko	3,60	3,60
Sara Määttä	Kuusamon Erä-Veikot	3,18	3,37
Veera Pitkänen	Kuusamon Erä-Veikot	3,60	3,60
Siiri Luukkonen	Kuusamon Erä-Veikot		2,55
Seela Oinas	Pohjan Koitto	3,45	3,45
Saana Mäkelä	Oulun Pyrintö	2,93	2,93
Loore Põldre	Viro
		
T11 Kuula
Saana Daavittila	Pohjan Koitto	5,37	5,37
Jenni Haapanen	Espoon Tapiot	4,67	5,51
Ellen Vierimaa	Pohjan Koitto		
Kerttu Inkilä	Pohjan Koitto		
Veera Pitkänen	Kuusamon Erä-Veikot	7,26	7,26
Elle Pyhäjärvi	Pohjan Koitto		4,19
Elma Klaavuniemi	Yli-Iin Naseva	5,91	5,91
Saana Mäkelä	Oulun Pyrintö	5,10	5,10
Sofianna Lassila	Pohjan Koitto	7,18	7,18

T11 Keihäs
Siiri Luukkonen	Kuusamon Erä-Veikot		
Enni Laakkonen	Kuusamon Erä-Veikot		15,07
Elma Klaavuniemi	Yli-Iin Naseva		8,30

P11 60m
Mikael Juujärvi	Pohjan Koitto	10,68	10,68
Antti Väisänen	Pohjan Koitto	10,41	10,41
Henrik Luokkanen	Posion Pyrintö		
Leo Sabat	Kuopion Reipas	9,78	9,65
Abel Sieppi	Pohjan Koitto	10,23	10,23
Roni Kerola	Kuivasjärven Aura
	
P11 1000m
Henrik Luokkanen	Posion Pyrintö		
Leo Sabat	Kuopion Reipas	3.36,65	3.33,46
Abel Sieppi	Pohjan Koitto	4.04,44	4.04,44
Paulus Hinkkanen	Lapin Lukko	3.23,95	3.23,95

P11 60m aidat
Antti Väisänen	Pohjan Koitto	
	
P11 Korkeus
Leo Sabat	Kuopion Reipas	120	120

P11 Pituus
Mikael Juujärvi	Pohjan Koitto	3,39	3,39
Antti Väisänen	Pohjan Koitto	3,59	3,59
Henrik Luokkanen	Posion Pyrintö		2,46
Abel Sieppi	Pohjan Koitto	3,74	3,74
Paulus Hinkkanen	Lapin Lukko	4,17	4,17
Onni Syväniemi	Arctic Athletics Rovaniemi	3,27	3,27
Roni Kerola	Kuivasjärven Aura
		
P11 Kuula
Antti Väisänen	Pohjan Koitto	4,96	4,96
Onni Syväniemi	Arctic Athletics Rovaniemi	5,12	5,12

P11 Keihäs
Mikael Juujärvi	Pohjan Koitto		
Antti Väisänen	Pohjan Koitto		
Onni Syväniemi	Arctic Athletics Rovaniemi	13,26	13,26

P13 60m
Juho Daavittila	Pohjan Koitto	8,66	8,66
Eemil Poikela	Pohjan Koitto	9,69	9,69
Torbjørn Russell	Lapin Lukko	9,01	9,01
Pete Karppinen	Lapin Lukko		8,67
Niilo Höynälänmaa	Lapin Lukko	9,00	9,00
Kaapo Heikkilä	Lapin Lukko	8,81	8,81
Justus Patosalmi	Kuusamon Erä-Veikot	8,71	8,71
Valtteri Järvelä	Oulun Pyrintö		
Llyod Ojo	Lapin Lukko		8,22
Nuutti Säily	Lapin Lukko	8,95	8,95

P13 1000m
Eemil Poikela	Pohjan Koitto	4.04,84	3.53,22
Pete Karppinen	Lapin Lukko		4.04,90
Kaapo Heikkilä	Lapin Lukko		
Valtteri Järvelä	Oulun Pyrintö	3.25,43	3.25,43
Veikka Takkula	Kuusamon Erä-Veikot	4.00,83	3.59,38

P13 60m aidat
Llyod Ojo	Lapin Lukko		9,83
Riko Mäntyranta	Kuivasjärven Aura	12,44	12,44

P13 Korkeus
Justus Patosalmi	Kuusamon Erä-Veikot		135
Valtteri Järvelä	Oulun Pyrintö	137	137
Aarni Kääriäinen	Oulun Pyrintö	130	130

P13 Seiväs
Niilo Höynälänmaa	Lapin Lukko	270	270
Kaapo Heikkilä	Lapin Lukko	275	275

P13 Pituus
Torbjørn Russell	Lapin Lukko	4,44	4,44
Pete Karppinen	Lapin Lukko		4,75
Niilo Höynälänmaa	Lapin Lukko	4,00	4,00
Justus Patosalmi	Kuusamon Erä-Veikot	4,17	4,43
Llyod Ojo	Lapin Lukko		4,82
Nuutti Säily	Lapin Lukko	4,29	4,29
Riko Mäntyranta	Kuivasjärven Aura	3,97	3,97
Aarni Kääriäinen	Oulun Pyrintö	3,73	3,73

P13 Kuula
Justus Patosalmi	Kuusamon Erä-Veikot	7,87	8,12
Kalle Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot	7,10	7,10

P13 Keihäs
Justus Patosalmi	Kuusamon Erä-Veikot	31,69	31,69
Kalle Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		27,44

T13 60m
Lotta Saloniemi	Alatornion Pirkat	9,01	9,01
Janna Juujärvi	Pohjan Koitto	8,84	8,84
Ilona Karhu	Pohjan Koitto	9,90	9,90
Eden Sieppi	Pohjan Koitto	8,94	8,94
Mette Montell	Siilinjärven Ponnistus	9,33	9,33
Minja Siltakoski	Oulun Pyrintö	9,23	9,23
Iina-Emilia Häyry	Oulun Pyrintö	8,91	8,91
Iida Mäkelä	Oulun Pyrintö	9,32	9,32
Eveliina Keskinarkaus	Oulun Pyrintö	9,12	9,12
Ilona Kauppila	Oulun Pyrintö	10,35	10,35
Saaga Saniola	Pohjan Koitto		
Olga Hokkanen	Kuivasjärven Aura
		
T13 1000m
Eden Sieppi	Pohjan Koitto	3.46,26	3.46,26
Iina-Emilia Häyry	Oulun Pyrintö	3.39,60	3.39,60
Neela Luukkonen	Kuusamon Erä-Veikot		3.48,89

T13 60m aidat
Janna Juujärvi	Pohjan Koitto		12,76
Ilona Karhu	Pohjan Koitto		
Eden Sieppi	Pohjan Koitto	11,94	11,94
Iida Mäkelä	Oulun Pyrintö	11,33	11,33
Eveliina Keskinarkaus	Oulun Pyrintö	10,75	10,75
Neela Luukkonen	Kuusamon Erä-Veikot		12,49
Tilda-Aliina Leiviskä	Oulun Pyrintö		
Tiina Jaakola	Kuivasjärven Aura	10,98	10,98
Saaga Saniola	Pohjan Koitto	
	
T13 Korkeus
Janna Juujärvi	Pohjan Koitto		115
Mette Montell	Siilinjärven Ponnistus		130
Ilona Kauppila	Oulun Pyrintö	115	117
Tilda-Aliina Leiviskä	Oulun Pyrintö	130	131
Tiina Jaakola	Kuivasjärven Aura	130	130
Nella Väkeväinen	Oulun Pyrintö	119	120
Saaga Saniola	Pohjan Koitto
		
T13 Seiväs
Ilona Karhu	Pohjan Koitto		
Iida Mäkelä	Oulun Pyrintö		
Saana Daavittila	Pohjan Koitto		200

T13 Pituus
Janna Juujärvi	Pohjan Koitto		3,71
Ilona Karhu	Pohjan Koitto	3,76	3,76
Eden Sieppi	Pohjan Koitto	4,21	4,21
Mette Montell	Siilinjärven Ponnistus		
Iina-Emilia Häyry	Oulun Pyrintö	4,47	4,47
Iida Mäkelä	Oulun Pyrintö	3,97	3,97
Eveliina Keskinarkaus	Oulun Pyrintö	4,40	4,40
Ilona Kauppila	Oulun Pyrintö	3,09	3,09
Tiina Jaakola	Kuivasjärven Aura	4,25	4,25
Nella Väkeväinen	Oulun Pyrintö	3,65	3,65
Olga Hokkanen	Kuivasjärven Aura		

T13 Kuula
Lotta Saloniemi	Alatornion Pirkat	7,72	7,72
Eveliina Keskinarkaus	Oulun Pyrintö	7,45	7,84
Tilda-Aliina Leiviskä	Oulun Pyrintö	7,25	7,33
Nella Väkeväinen	Oulun Pyrintö	7,27	7,27
Miia Laakkonen	Kuusamon Erä-Veikot	8,13	8,13
Saaga Saniola	Pohjan Koitto	
	
T13 Keihäs
Eveliina Keskinarkaus	Oulun Pyrintö	16,89	16,89
Ilona Kauppila	Oulun Pyrintö	18,13	18,13
Nella Väkeväinen	Oulun Pyrintö	24,23	24,23
Miia Laakkonen	Kuusamon Erä-Veikot	34,52	34,52

P15 100m
Juho Daavittila	Pohjan Koitto		
Karl Põldre	Viro	
	
P15 800m
Onni Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot		
Karl Põldre	Viro	
	
P15 300m aidat
Onni Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot	
	
P15 Pituus
Onni Hirsivaara	Veitsiluodon Kisaveikot	
	
P15 Keihäs
Viljami Raappana	Pohjan Koitto		
Eino Sarajärvi	Pohjan Koitto		
Waltteri Söderlund	Lapin Lukko	44,64	44,64

T15 100m
Aino Halttu	Pohjan Koitto	16,34	16,34
Lidia Sieppi	Pohjan Koitto	14,60	14,60
Minea Perttu	Ylivieskan Kuula	13,47	13,47
Sohvi Shemeikka	Pohjan Koitto	15,09	15,09
Lotta Saloniemi	Alatornion Pirkat	14,37	14,37
Fanni Hokkanen	Kuivasjärven Aura
		
T15 300m
Lidia Sieppi	Pohjan Koitto		
Minea Perttu	Ylivieskan Kuula		
Sohvi Shemeikka	Pohjan Koitto		
Aurora Aalto	Pohjan Koitto	47,05	47,05

T15 800m
Minea Vierimaa	Pohjan Koitto	2.50,67	2.50,67
Anni Hammar     Lahden Ahkera

T15 80m aidat
Sointu Oinas	Pohjan Koitto	12,96	12,66

T15 300m aidat
Sointu Oinas	Pohjan Koitto	48,18	46,46

T15 Korkeus
Felicia Bojang	Haparanda SKT	
	
T15 Pituus
Lidia Sieppi	Pohjan Koitto	4,59	4,59
Sohvi Shemeikka	Pohjan Koitto	4,06	4,06
Felicia Bojang	Haparanda SKT		
Fanni Hokkanen	Kuivasjärven Aura
		
T15 Kuula
Felicia Bojang	Haparanda SKT	

T15 keihäs
Sara Suhonen	Valkealan Kajo	34,51	34,51

N17 Kuula
Aino-Maria Ainasoja	Helsingfors IFK		12,52

N17 Keihäs
Jenna Oikarinen	Sotkamon Jymy	35,26	35,26