Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
SM-kilpailut
21.05. klo 12:00 SM-maantiekävelyt Ilmoittautuneet
Ilmoittautuneet

Tiedot löytyvät myös osoitteesta: https://live.tuloslista.com/10889

M 20km kävely
Veli-Matti Partanen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
Joni Hava	Espoon Tapiot		
Jaakko Määttänen	Espoon Tapiot	
	
M 35km kävely
Aleksi Ojala	Urjalan Urheilijat		2.34,00

N 20km kävely
Elisa Neuvonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	1.37,43	1.35,09
Enni Nurmi	Espoon Tapiot	1.37,07	1.36,16
Venla Laiho	Laitilan Jyske		1.43,38
Tiia Kuikka	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		1.38,03

P15 5km kävely
Niilo Raudaskoski	Oulun Pyrintö		
Veikka Porkka	Karhulan Katajaiset		

T15 5km kävely
Maija Harju	Janakkalan Jana		
Elina Vakkilainen	Vantaan Salamat		
Ella Rautawaara	Espoon Tapiot		
Stella Lehtisalo	Turun Urheiluliitto		
Anni Saarinen	Kalannin Vankka		

N17 5km kävely
Heidi Vakkilainen	Vantaan Salamat	32,09	32,09
Tuuli Murtoniemi	Nokian Urheilijat		31,33
Veera Rantala	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
Isabella Edelman	Nurmijärven Yleisurheilu		34,34
Aino Saarinen	Kalannin Vankka		29,08
Emilia Ellä	Kalannin Vankka		28,46
Linda Ellä	Kalannin Vankka		
Lotta Salo	Turun Weikot Yleisurheilu		
Aliisa Kiiski	Karhulan Katajaiset	24,19	24,19

M17 10km kävely
Jussi Raudaskoski	Oulun Pyrintö		
Samuel Marku	Vahdon Tuisku	58,19	58,19
Oskari Matila	Kuortaneen Kunto		
Kasperi Kemppainen	Nurmijärven Yleisurheilu		
Pekka Peltola	Esbo IF		

M19 10km kävely
Sajan Irincheev	Espoon Tapiot	44,23	44,23

N19 10km kävely
Taika Nurro	Rekolan Raikas		
Anna-Maj Vierikko	Rekolan Raikas		1.00,46
Heta Veikkola	Lapuan Virkiä	46,02	46,02
Ellen Seisto	Espoon Tapiot	52,36	51,08

M22 20km kävely
Jerry Jokinen	Naantalin Löyly	1.28,00	1.28,00
Lauri Joukas	Yläneen Kiri	1.30,06	1.30,06

N22 20km kävely
Venla-Nora Nirkkonen	Turun Weikot Yleisurheilu		1.55,29

N30 10km kävely SAUL
Sanna Neuvonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		

N40 10km kävely SAUL
Heidi Ahvenus	Kaipolan Vire		
Jenni Lahtinen	Kunto-Pirkat		

N45 10km kävely SAUL
Jonna Voronkoff	Varsinais-suomen Veteraaniurheilijat		
Arja Lammi	Helsingin Kisa-Veikot		

N50 10km kävely SAUL
Outi Siimes	Endurance Ultrarunning Team Finland		
Virve Viljola	Helsingin Kisa-Veikot		

N55 10km kävely SAUL
Tarja Kankuri	Kankaanpään Urheilijat		
Tiina Stenvall	Esbo IF		

M60 10km kävely SAUL
Junnikkala Juha	Esbo IF		
Kari Partanen	Mäntylahden Veto
Kauko Pekkarinen Oripään Vesa		

N60 5km kävely SAUL
Maijaliisa Mertanen	Vihdin Urheiluveteraanit		

M65 10km kävely SAUL
Ilkka Vakkuri	Kankaanpään Urheilijat		
Jouko Rannanpää	Hyvinkään Seudun Urheilijat		

M70 10km kävely SAUL
Taisto Lehtinen	Spove		

N70 5km kävely SAUL
Asta Savukoski	Korson Kaiku		
Kirsi Piipari	Mikkelin Kilpa-Veikot		

M75 10km kävely SAUL
Heikki Lahtinen	Kunto-Pirkat		

N75 5km kävely SAUL
Hannele Kivistö	Spove		

M80 5km kävely SAUL
Hannu Penttilä	Varsinais-Suomen veteraaniurheilijat		
Martti Valonen	Spove