Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
13.06. klo 16:00 Avoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut, 1. kilpailupäivä Ilmoittautuneet
Live-tulokset:
tilastopaja.org/tulokset/2021/pm1/

Alustavat eräjaot:

M 100 m, Alkuerät + finaali

Marko Petäjä                   ForssSa                           11,55
Arttu Paananen                 HIFK                              10,93
Pyry Keränen                   KarkkPo                           11,15
Daniel Keane                   LahdA                             11,18
Joni Vainio-Kaila              LaitJy                            10,98
Simo Noopila                   MaskKa                            11,66
Markus Teijula                 NaantLöy                          11,12
Christian Vänttinen            NaantLöy                          11,00
Arttu Tauriainen               PernU                             11,36
Joonatan Huila                 SäkU                              11,40
Juho Haapala                   TuUL                              11,03
Roope Kivelä                   TuUL                              11,70
Janne Liimatainen              TuUL                              12,67
Petteri Uusitalo               TuUL                              12,83
Samuli Alppiranta              TurWei                            12,17
Tomi Mustonen                  TurWei                            11,37
Joska Tommola                  TurWei                            11,26
Tuukka Huuskola                ViipU                             10,45
Niklas Viikisalo               PorinYU           11,05           11,05
Ilmari Vuorela                 LaitJy            11,42           11,17
Eemeli Mäntylä                 PorinTa           11,45           11,45
Petri Tauriainen               PernU             12,16           11,43

M 400 m

2. erä
Markus Teijula                 NaantLöy                          47,63
Christian Vänttinen            NaantLöy          48,07           48,07
Joni Vainio-Kaila              LaitJy            49,07           47,72
Samuli Losoi                   TampPy            50,60           50,13
Juho Haapala                   TuUL                              51,33

1. erä
Ilmari Vuorela                 LaitJy                            52,69
Eetu Lindholm                  TuUL                              53,45
Eero Helppolainen              PorinTa                           54,58
Aleksi Nieminen                PorinTa                           54,63
Sakari Vatunen                 PorinTa                         1.00,65

M,M17 1500 m

2. erä
Tuure Haapanen                 TuUL                            3.54,61
Eero Heinonen                  TuUL                            3.57,60
Niklas Wihlman                 TuUL                            4.02,60
Vilho Kilpeläinen              PiikkKe                         4.05,49
Wiljami Itämeri                TuUL                            4.05,94
Markus Nikander                LänsiUU                         4.06,78
Lasse Minkkinen                IFRaseb                         4.07,54
Tuukka Mäkinen                 LauttLu                         4.10,70
Eetu Lindholm                  TuUL                            4.13,88
Juho-Kusti Sivosavi            TurWei                          4.14,15

1. erä
Aarni Eijs M17                 SalVil                          4.14,41
Pyry Suojanen                  TuUL                            4.14,56
Henri Heikkinen                PaimU                           4.14,10
Miki Niemensivu M17            RaumU                           4.22,43
Lauri Salo                     TurWei                          4.25,19
Elmeri Kero M17                TuUL                            4.32,61
Hannu Sjöblom M17              LoimLei                         4.33,85
Sisu Moilanen M17              TuUL                            4.34,60
Tuomo Kulmala                  MaskKa                          4.38,63
Nuutti Pirhonen                TurWei                          4.45,07
Samuel Marku M17               VahdTui                         5.21,95

M 110 m aj

Sami Mäkinen                   NaantLöy                          22,02

M Seiväs

Jarmo Lipasti                  SomE                301             380
Petri Korander                 VihdVie             271             325

M Pituus

Arttu Tauriainen               PernU              6,65            6,76
Petri Korander                 VihdVie            4,41            4,86
Matias Niinimaa                NaantLöy                           6,14
Juuso Kosonen                  TurWei                             6,59

M Keihäs

Niilo Waher                    TuUL              49,20           49,20
Leevi Uusitalo                 RaisKu                            72,09

M17 100 m, Alkuerät + finaali

Oliver Öhman                   IFRaseb                           11,60
Kalle Hirvi                    KirkkonU                          11,54
Akseli Hyytiä                  LaitJy                            11,71
Jaakko Kuoppa                  MaskKa                            12,33
Stephen Kurki                  NaantLöy                          11,73
Aleksi Tauriainen              PernU                             11,76
Elmo Kuorilehto                RaisKu                            13,19
Jimi Aho                       SalVil                            11,72
Venni Nauska                   TurTo                             12,93
Vilho Ahtinen                  TuUL                              12,60
Aarne Autio                    TuUL                              12,17
Riku Naula                     TuUL                              12,94
Aatu Penttilä                  TuUL                              12,13
Aku Nyyssönen                  TurWei                            13,20
Rado Lindberg                  EsboIF            11,65           11,65
Elliot Schmidt                 BorgåAk           11,87           11,87
Joonas Jäppinen                EspTa             12,34           11,35

M17 400 m

2. erä
Stephen Kurki                  NaantLöy          53,60           51,97
Riku Uusitalo                  TuUL                              54,54
Oliver Heikkinen               IFRaseb           54,68           54,68
Jimi Aho                       SalVil                                 
Elliot Schmidt                 BorgåAk                                

1. erä
Pyry Laine                     TuUL                              56,55
Vilho Ahtinen                  TuUL                              57,37
Elias Santalahti               TuUL                                   
Jere Santaluoto                TuUL                            1.07,08
Rasmus Tenkanen                IFRaseb                         1.26,48


M17 110 m aj

Simon Ekholm                   IFRaseb                                
Aarne Autio                    TuUL                                   
Elliot Schmidt                 BorgåAk           15,57           15,57
Otto Hiivola                   KalVa             15,63           15,63
Rado Lindberg                  EsboIF            15,92           15,92
Väinö Vähä-Kouvola             VehmKi            15,95           15,33

M17 Seiväs

Otto Hiivola                   KalVa               430             460
Akseli Hyytiä                  LaitJy              400             425
Väinö Vähä-Kouvola             VehmKi              385             393
Elias Hyytiä                   LaitJy                              284
Elmo Kuorilehto                RaisKu                              293
Topias Koivunen                TuUL                                300

M17 Pituus

Simon Ekholm                   IFRaseb                            5,35
Oliver Forsman                 IFRaseb                            5,86
Akseli Hyytiä                  LaitJy                             6,67
Aaro Juhola                    TurTo                              4,10
Kasper Kouvonen                TuUL                               5,02

M17 Keihäs

Otto Hiivola                   KalVa             61,43           65,13
Aapo Kinnunen                  TuUL                                   

N 100 m, Alkuerät + finaali

Laura Koivukoski               EurajVei                          12,92
Silja Jaatinen                 HIFK                              12,61
Kaisa Äijälä                   NousSu                            13,17
Erin Karjalahti                NurmijYU                          12,24
Linnea Loukola                 RaisKu                            12,78
Olivia Heino                   TuUL                              12,92
Enni Henttonen                 TuUL                              12,38
Säde Honkala                   TuUL                              12,27
Edit Nurminen                  TuUL                              12,56
Lotta Vento                    TuUL                              12,49
Evelina Ojaniittu              TurWei                            12,21
Milja Thureson                 TurTo             12,01           11,62
Emma Tainio                    PaimU             12,14           12,14
Vilma Lindroos                 PorinTa           12,46           12,45
Elin Holmberg                  IFSibboV          12,84           12,75
Inkeri Ahokas                  PorinYU           12,95           12,31

N 400 m

2. erä
Milja Thureson                 TurTo             54,99           54,21
Elin Mickos                    IFSibboV                          56,89
Marika Aarnio                  TurWei                            58,61
Pinja Naula                    TuUL                              59,03
Saimi Lupala                   IFRaseb                         1.00,24
Tiia Ylä-Peräinen              LänsiUU         1.01,43         1.00,31
Iida Verainen                  NousSu                          1.00,71

1. erä
Sofia Piispa                   SalVil          1.03,34         1.02,70
Veera Helkama                  SalVil                          1.03,67
Emmi Valtonen                  TuUL                            1.03,69
Jenna Laamanen                 NaantLöy                        1.04,16
Lotta Penttinen                EspTa                           1.04,23

N,N17 1500 m

Lotta-Maria Maine              TuUL                            4.37,58
Sara-Elise Ruokonen            JyväskKU                        4.40,85
Amanda Virtanen                TuUL                            4.43,22
Johanna Sällinen               TuUL                            4.44,13
Anni Räty                      TuUL            4.48,82         4.48,82
Janette Vänttinen              PorvU           4.51,53         4.45,14
Anna Hyvärinen                 TuUL                            4.51,22
Jenni Lautiala                 SalVil                          4.56,31
Ilona Pulkkinen                TurWei                          4.58,74
Nelli Hiippavuori              TuUL                            5.00,77
Alisa Emaldynova N17           SalVil                          5.05,08
Katharina Marekwia             EspTa                           5.22,27
Ellinoora Tuominen             RaumU                           5.26,91
Annika Koistinen N17           TuUL                            5.51,96
Andréa Nyberg N17              PargIF                                 
Lotta Sundqvist                TuUL                                   

N 100 m aj

Laura Koivukoski               EurajVei                          14,87
Heidi Parikka                  HKV                               14,47
Edit Nurminen                  TuUL                              14,74
Lotta Vento                    TuUL              13,99           13,73
Iida Verainen                  NousSu            14,88           14,88
Emmi Valtonen                  TuUL              14,95           14,95
Kaisa Äijälä                   NousSu            16,15           16,15

N Korkeus

Elina Verainen                 NousSu              158             159
Emmi Valtonen                  TuUL                155             155
Emma Lindfelt                  TuUL                                145
Wolferiina Mörönen             TuUL                                161
Viivi Voutilainen              TuUL                                182

N Kolmiloikka

Siri Savolainen                NaantLöy          12,10           12,22
Pinja Kössi                    PaimU                             12,40
Saga Malmio                    PargIF                            10,76
Nelli Lund                     TuUL                                   
Mari Sipilä                    TurWei                                 

N Moukari

Tiina Rinnekari                NurmijYU          60,90           62,67
Marika Virtanen                SomE              54,35           54,35

N Keihäs

Jenni Vuori                    SomE              45,77           50,85
Veera Matintalo                TuUL              42,96           42,96
Fanny Hansen                   NaantLöy          33,90           33,90
Linnea Loukola                 RaisKu                            33,12

N17 100 m, Alkuerät + finaali

Ruusu Saarela                  EspTa                             13,76
Sanja Siurala                  EspTa                             14,06
Linne Kallio                   EurajVei                          13,19
Aamu Airisto                   LaitJy                            14,01
Carolina Grönroos              LaitJy                            12,81
Venla Hämäläinen               LiedPa                            13,44
Silja Koukonen                 MietMP                            12,68
Elli Vainio                    NaantLöy                          13,69
Aada Kalliola                  RaisKu                            13,93
Inka Ekbom                     SalVil                            13,51
Saara Virkki                   SalVil                                 
Saima Kossa                    SauvU                             12,81
Emilin Ayelbassa               TuUL                              13,82
Felicia Ayelbassa              TuUL                              13,90
Roosa Fagerström               TuUL                                   
Daniela Fernandez Furu         TuUL                              12,96
Mathilda Gustafsson            TuUL                              14,36
Meeri Haapio                   TuUL                                   
Aada Haavisto                  TuUL                              13,90
Henriikka Heinonen             TuUL                              13,54
Emma Hovirinta                 TuUL                              14,60
Neea Knaapi                    TuUL                                   
Julia Laapio                   TuUL                              14,45
Venla Pulliainen               TuUL                                   
Pinja Siljanto                 TuUL                              14,70
Maisu Suomi                    TuUL                                   
Alina Van Heerden              TuUL                                   
Enni Virjonen                  TuUL                              13,16
Vilma Harilainen               TurWei                            13,42
Liina Tervo                    HIFK              12,55           12,48
Siiri Siirtola                 HKV               12,71           12,63
Eliisa Kallio                  EurajVei          12,79           12,79
Sani Rajala                    EurajVei          13,30           13,29
Sanna Ajo                      PaimU             13,32           13,32
Krista Puisto                  PaimU             13,56           13,13
Helmi Heinonen                 LiedPa            13,86           13,86

N17 400 m

2. erä
Minea Lindén                   LoimLei                         1.00,45
Linne Kallio                   EurajVei                        1.00,53
Carolina Grönroos              LaitJy                          1.00,85
Sani Rajala                    EurajVei                        1.01,52
Tinja Pirttikoski              TuUL                            1.02,08
Emma Loo                       PargIF                          1.02,16

1. erä
Liina Ahtiainen                TuUL                            1.03,24
Helmi Heinonen                 LiedPa                          1.03,79
Lotta Metsärinta               LaitJy                          1.27,98
Helena Koivu                   TurTo                           1.06,57
Inka Rekonen                   TurTo                                  
Roosa Fagerström               TuUL                                   

N17 100 m aj

Saima Kossa                    SauvU                                  
Liina Tervo                    HIFK              13,81           13,81
Lotta Metsärinta               LaitJy            15,04           15,04
Siiri Siirtola                 HKV               15,11           15,11
Helena Koivu                   TurTo             15,93           15,93

N17 Korkeus

Annika Uusiperhe               PiikkKe             156             156
Alina Virtanen                 PiikkKe             150             160
Helena Koivu                   TurTo               149             152
Ruusu Saarela                  EspTa                               148
Sanja Siurala                  EspTa                               155
Aamu Airisto                   LaitJy                              140
Kiia Ihanmäki                  LaitJy                              149
Jenina Luotonen                LaitJy                              155
Ronja Huppunen                 MaarMa                              149
Henni Liimatta                 MaskKa                              161
Viivi Perälä                   NaantLöy                            160
Enni Rusi                      NaantLöy                            152
Saima Kossa                    SauvU                               163
Meeri Haapio                   TuUL                                121
Aada Haavisto                  TuUL                                153
Venla Pulliainen               TuUL                                   

N17 Kolmiloikka

Emilin Ayelbassa               TuUL               9,79           10,12
Pinja Siljanto                 TuUL               9,72            9,76
Oona Syyri                     ForssSa           10,80           10,94
Kiia Ihanmäki                  LaitJy                            10,39
Hilma Karonen                  LiedPa                            10,84
Emma Loo                       PargIF                            10,82
Daniela Fernandez Furu         TuUL                              10,65
Mathilda Gustafsson            TuUL                              10,05
Julia Laapio                   TuUL                              10,59
Vilma Harilainen               TurWei                            10,81

N17 Moukari

Ellen Uschanow                 RaisKu            58,72           58,76
Venla Kärhä                    NoormNo           55,11           55,11
Veera Santanen                 RaisKu            42,61           51,77
Maya-Maria Hautala             TuUL                              39,77

N17 Keihäs

Saima Kossa                    SauvU             37,54           37,54
Mea Toivonen                   UudKK             37,28           40,62
Henni Liimatta                 MaskKa            34,75           34,75
Veera Vuorentausta             KoskKai                                
Ronja Huppunen                 MaarMa                                 
Maya-Maria Hautala             TuUL                              33,36
Rania Toivonen                 UudKK                             37,88