Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
20.06. klo 17:30 Reilu Cup tonnit ja kesäillan juoksut Ilmoittautuneet
 800m				
1	Helmi Vuorimaa		Lahden Ahkera	2.12,07	2.12,07
2	Iiris Koski		Lahden Ahkera	2.21,35	2.21,35
3	Pinja Kotinurmi		Lahden Ahkera		2.12,68
4	Minttu Kaukonen		Lahden Ahkera	2.26,56	2.26,56
5	Sanni Koivisto		Lahden Ahkera		2.18,72
6	Janette Niemi		Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.11,68	2.11,68
7	Veera Perälä		Lahden Ahkera	2.08,83	2.08,83
8	Sini Rajaniemi		Lahden Ahkera	2.12,41	2.12,41
9	Marika Aarnio		Turun Weikot Yleisurheilu	2.12,59	2.11,54
10	Rauha Buchwald		Helsingin Kisa-Veikot	2.14,46	2.13,46
11	Heini Ikonen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.08,26	2.08,26
12	Elina Mettälä		Helsingin Kisa-Veikot	2.17,35	2.14,79
13	Anni Korhonen		Lahden Ahkera	2.21,71	2.16,20
14	Jemina Forss		Tampereen Pyrintö	2.10,83	2.10,83
15	Peppi Pohjamies		Lahden Ahkera		2.21,05
16	Emma Riihilahti		Asikkalan Raikas	2.31,64	2.26,95
17	Ilona Pulkkinen		Turun Weikot Yleisurheilu	2.17,06	2.17,06
18	Hilla Tuominen		Lahden Ahkera		2.29,08
19	Ea Vuori		Lahden Ahkera	2.18,35	2.18,35
20	Riina Heikkonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet		2.12,19
21	Sofia Rinne		Lahden Ahkera	2.23,70	2.23,70
22	Nora Koskela-Koivisto	Helsingfors IFK	2.30,76	2.27,48
23	Moona Latvala		Helsingin Kisa-Veikot		2.10,17
24	Carla Jalkanen		Borgå Akilles	2.20,87	2.20,87
25	Nikita Kumpulainen	Helsingin Kisa-Veikot		2.42,69
26	Nea Halttunen		Asikkalan Raikas	2.28,96	2.28,96
27	Mira Pesonen		Mikkelin Kilpa-Veikot		2.17,36
28	Sini-Minea Saarikoski	Keravan Urheilijat	2.23,16	2.20,17
29	Mona Jäppinen		Helsingin Kisa-Veikot		2.13,57
30	Venla Virrantuomi	Helsingin Kisa-Veikot	2.17,59	2.16,59
32	Taimi Vallinoja		Helsingin Kisa-Veikot		2.22,08
33	Celina Salonen		Lahden Ahkera		2.28,15
N 1500m				
1	Veronika Virtapohja	Tampereen Pyrintö		4.48,84
2	Ea Vuori		Lahden Ahkera	4.54,27	4.53,32
3	Moona Latvala		Helsingin Kisa-Veikot		4.29,18
4	Emma Katajalaakso	Lahden Ahkera	4.34,90	4.34,90
5	Janna Hautala		Lahden Ahkera	4.47,29	4.46,61
6	Heidi Paasonen		Mikkelin Kilpa-Veikot		5.23,97
7	Inka Peltola		Lahden Ahkera		4.56,86
8	Lotta-Maria Maine	Turun Urheiluliitto	4.32,88	4.32,88
9	Sini Rajaniemi		Lahden Ahkera		4.56,66
11	Henna Eineluoto		Lappeenrannan Urheilu-Miehet		4.49,10
12	Annika Koistinen	Turun Urheiluliitto	4.57,52	4.57,52
13	Elma Hannikainen	Helsingin Kisa-Veikot		4.38,55
14	Katri Saavalainen	Sysmän Sisu		5.17,84
15	Elmiina Katajalaakso	Kannuksen Ura		
16	Elsa Stadig		Valkealan Kajo		
M 800m				
1	Wilho Hautala		Lahden Ahkera		1.56,34
2	Lassi Kuva		Lahden Ahkera	1.54,28	1.54,28
3	Justus Luonela		Lahden Ahkera		2.01,43
4	Daniel Lundmark		Helsingfors IFK	1.54,56	1.54,56
5	Tuomo Nurminen		Lahden Ahkera	2.21,30	2.19,78
6	Olli Ahlgren		Lahden Ahkera		1.53,57
7	Simo Laine		Länsi-Uudenmaan Urheilijat	1.56,17	1.56,17
8	Lassi Lehtimäki		Espoon Tapiot		2.14,28
9	Matias Mononen		Lahden Ahkera	1.56,43	1.55,86
10	Onni Ikonen		Hankasalmen Hanka	2.00,70	2.00,70
11	Martti Majuri		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	2.05,20	2.02,37
12	Niko Viljola		Helsingin Kisa-Veikot	1.51,91	1.51,27
13	Benjamin Lee		Helsingin Kisa-Veikot	1.50,48	1.50,20
14	Elmo Ylä-Kotola		Karhulan Katajaiset	2.09,14	2.09,14
15	Saku Miettinen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	2.06,14	2.04,26
16	Atte Nevala		Kenttäurheilijat -58		1.54,05
17	Joonas Palmu		Valkealan Kajo	2.11,14	2.11,14
18	Kasper Lindeberg	Lahden Ahkera	2.04,54	2.04,54
19	Vincent Quednau		Helsingin Kisa-Veikot		1.54,73
20	Mikke Paajanen		Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.27,35	2.26,27
21	Veikko Korpikallio	Mikkelin Kilpa-Veikot	1.59,52	1.59,52
22	Samu Heikkonen		Lappeenrannan Urheilu-Miehet	1.54,70	1.54,70
M 1500m				
1	Wilho Hautala		Lahden Ahkera		3.50,15
2	Walte Hautala		Lahden Ahkera		4.06,86
3	Ahmad Arash		Lahden Ahkera	4.24,98	4.24,98
4	Antton Koivisto		Kenttäurheilijat -58		4.19,92
5	Eemeli Hirvonen		Liperin Taimi	4.19,81	4.19,81
6	Oiva Ylä-Jarkko		Länsi-Uudenmaan Urheilijat		4.43,90
7	Pyry Suojanen		Turun Urheiluliitto	4.10,93	4.10,93
8	Ilmari Lehmus		Joensuun Kataja		4.25,11
9	Joona Heiskanen		Kenttäurheilijat -58		4.28,08
10	Santtu Heiskanen	Kenttäurheilijat -58		4.35,08
11	Veeti Savolainen	Keravan Urheilijat		
12	Aleksanteri Sihvonen	Helsingin Kisa-Veikot		4.32,04
13	Jani Strömsholm		IF Sibbo-Vargarna		4.11,94
14	Konsta Kajan		IF Sibbo-Vargarna		
P9 1000m				
1	Kasper Väli-Klemelä	Lahden Ahkera		
2	Peetu Pikkusaari	Lahden Ahkera		4.21,86
3	Teemu Kauppinen		Lahden Ahkera		4.05,86
4	Juho Korhonen		Lahden Ahkera		
T9 1000m				
1	Lumi Terviö		Lahden Ahkera		4.13,87
2	Hertta Siikanen		Lahden Ahkera		
3	Tilda Palo		Lahden Ahkera		4.48,71
4	Sara Peltola		Lahden Ahkera		
P10 1000m				
6	Axel Koiranen		Lahden Ahkera		4.01,93
T10 1000m				
5	Siiri Siikanen		Lahden Ahkera		4.07,12
6	Jasmin Redman		Lahden Ahkera		4.11,61
7	Linda Breilin		Asikkalan Raikas		4.03,67
8	Hertta-Liina Tuominen	Lahden Ahkera		3.52,49	3.52,49
9	Elsa Kemppainen		Nastolan Naseva		3.54,60
P11 1000m				
8	Elmo Ojala		Lahden Ahkera		3.56,88
9	Jooa Korhonen		Lahden Ahkera		4.03,31
10	Nici Salonen		Padasjoen Yritys		3.45,82
11	Oskari Kauppinen	Lahden Ahkera		4.00,56
T11 1000m				
11	Eevi Hautaniemi		Lahden Ahkera		3.51,41
12	Iisa Tuominen		Lahden Ahkera		4.16,53
13	Tinja Palo		Lahden Ahkera		4.30,83
P12 1000m				
1	Niilo Kemppainen	Lahden Ahkera		3.27,01
3	Leo Rajaniemi		Lahden Ahkera		3.22,21
4	Kevin Niittyviita	Lahden Ahkera		3.29,06	3.29,06
5	Eric Rinne		Lahden Ahkera		3.24,04
6	Eetu Väisänen		Lahden Ahkera		3.21,79
7	Eelis Kuparinen		Lahden Ahkera		3.27,93
T12 1000m				
1	Oona Tuuri		Lahden Ahkera		
2	Meja Koskinen		Lahden Ahkera		3.41,84
P13 1000m				
8	Kasper Redman		Lahden Ahkera		3.16,60
9	Jesse Korhonen		Lahden Ahkera		
10	Elias Kemppainen	Lahden Ahkera		3.20,78
T13 1000m				
4	Martta Salo		Länsi-Uudenmaan Urheilijat	3.40,31
5	Iida Piispanen		Lahden Ahkera		3.40,47
6	Anni Hammar		Lahden Ahkera		
P14 2000m				
4	Filip Nyström		Porvoon Urheilijat		
5	Daniel Lee		Helsingin Kisa-Veikot		8.38,36
	Alex Ahlgren		Porvoon Urheilijat		
3	Lauri Alm		Mikkelin Kilpa-Veikot		6.50,31
T14 2000m				
1	Emmi Piispanen		Lahden Ahkera		
P15 2000m				
	Ville Korhonen		Kenttäurheilijat -58	6.36,66	6.36,66