Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
SM-kilpailut
26.08. klo 10:00 Kalevan Kisat Ilmoittautuneet
M 100 m

   2 Samuli Samuelsson                   Ikaalisten Urheilijat                    10,27           10,27
   4 Tuukka Huuskola                     Viipurin Urheilijat                      10,54           10,45
   5 Oskari Lehtonen                     Nurmijärven Yleisurheilu                 10,41           10,41
   6 Jonathan Brace                      Borgå Akilles                            10,76           10,68
   7 Arttu Peltola                       Jyväskylän Kenttäurheilijat              10,57           10,57
   9 Aleksi Ala-Prinkkilä                IF Kraft                                 10,82           10,67
  11 Alexander Björkgren                 IF Drott                                 10,60           10,60
  12 Christoffer Envall                  IK Falken                                11,07           10,67
  13 Jarmo Eromäki                       Haukivuoren Kisailijat                   10,77           10,77
  14 Viljami Hietaharju                  Joensuun Kataja                          10,75           10,75
  15 Lasse Hämelahti                     Janakkalan Jana                          10,68           10,68
  16 Niko Kangasoja                      Oulun Pyrintö                            10,71           10,71
  17 Elmo Lakka                          Jyväskylän Kenttäurheilijat                              10,57
  18 Aleksi Lehto                        Seinäjoen Seudun Urheilijat              10,72           10,51
  19 Valtteri Louko                      Lapuan Virkiä                            10,72           10,72
  20 Erno Mehtonen                       Savonlinnan Riento                       10,66           10,66
  21 Ville Myllymäki                     Kankaanpään Seudun Leisku                10,64           10,38
  22 Arttu Paananen                      Helsingfors IFK                          10,76           10,76
  23 Eeli Purola                         Oulun Pyrintö                            10,72           10,72
  24 Samuel Purola                       Oulun Pyrintö                            10,44           10,31
  25 Eetu Rantala                        Oulun Pyrintö                            10,92           10,30
  26 Roope Saarinen                      Viipurin Urheilijat                      10,44           10,44
  27 Niklas Viikisalo                    Porin Yleisurheilu                       10,77           10,77
  28 Eino Vuori                          Hämeenlinnan Tarmo                       10,43           10,43
  29 Santeri Örn                         Polvijärven Urheilijat                   10,37           10,37

M 200 m

   1 Samuli Samuelsson                   Ikaalisten Urheilijat                    21,09           20,73
   2 Roope Saarinen                      Viipurin Urheilijat                      20,81           20,81
   3 Samuel Purola                       Oulun Pyrintö                            20,79           20,79
   4 Viljami Kaasalainen                 Jyväskylän Kenttäurheilijat              21,39           21,02
   5 Tuukka Huuskola                     Viipurin Urheilijat                      29,81           20,90
   6 Aleksi Lehto                        Seinäjoen Seudun Urheilijat              21,74           21,43
   8 Konsta Alatupa                      Jyväskylän Kenttäurheilijat              21,29           21,29
   9 Erik Back                           Helsingfors IFK                          21,53           21,49
  10 Matias Linkoaho                     Helsingin Kisa-Veikot                    22,05           21,65
  11 Eljas Aalto                         IF Sibbo-Vargarna                        21,27           21,27
  12 Santeri Örn                         Polvijärven Urheilijat                   21,13           21,13
  13 Tommi Mäkinen                       Helsingin Kisa-Veikot                    21,87           21,63
  14 Oskari Lehtonen                     Nurmijärven Yleisurheilu                 20,97           20,83
  15 Christoffer Envall                  IK Falken                                21,92           21,41
  16 Mikael Granqvist                    IF Sibbo-Vargarna                        22,55           21,54
  17 Kasperi Vehmaa                      Lappeenrannan Urheilu-Miehet             21,91           21,91
  18 Alexander Björkgren                 IF Drott                                 21,89           21,89
  19 Sampo Kiviharju                     Hämeenlinnan Tarmo                       21,69           21,69
  20 Jarmo Eromäki                       Haukivuoren Kisailijat                   21,76           21,76
  21 Lassi Kaukonen                      Helsingin Kisa-Veikot                    22,65           21,71
  22 Joel Turkka                         Tampereen Pyrintö                        21,91           21,91
  23 Viljami Hietaharju                  Joensuun Kataja                          21,99           21,99
  24 Filiph Johansson                    Gamlakarleby IF                          21,69           21,69
  25 Aleksi Ala-Prinkkilä                IF Kraft                                 21,82           21,82
  26 Eeli Purola                         Oulun Pyrintö                            21,79           21,79
  27 Erno Mehtonen                       Savonlinnan Riento                       21,84           21,84
  28 Valtteri Louko                      Lapuan Virkiä                            21,87           21,87

M 400 m

   1 Tommi Mäkinen                       Helsingin Kisa-Veikot                    48,21           47,85
   3 Christian Vänttinen                 Naantalin Löyly                          48,07           48,07
   4 Filiph Johansson                    Gamlakarleby IF                          47,59           47,59
   6 Erik Back                           Helsingfors IFK                          47,36           47,36
   7 Joel Turkka                         Tampereen Pyrintö                        48,95           48,80
   8 Eemeli Välimäki                     Noormarkun Nopsa                         49,27           48,66
   9 Ville Aarnivala                     Tampereen Pyrintö                                        47,84
  10 Matias Linkoaho                     Helsingin Kisa-Veikot                    49,04           48,18
  11 Eljas Aalto                         IF Sibbo-Vargarna                        48,01           47,58
  12 Asseri Välimäki                     Noormarkun Nopsa                         47,86           47,86
  13 Elias Jrad                          Kenttäurheilijat -58                     48,13           48,13
  14 Pietari Valoranta                   Jyväskylän Kenttäurheilijat              49,39           49,32
  15 Antti Sainio                        Tampereen Pyrintö                        49,77           49,77
  16 Jere Haapalainen                    Tampereen Pyrintö                        49,98           49,98
  17 Juho Pirskanen                      Kuopion Reipas                           48,31           48,31
  18 Viljami Kaasalainen                 Jyväskylän Kenttäurheilijat              47,20           47,20
  19 Samuli Losoi                        Tampereen Pyrintö                        49,58           49,58
  20 Benjamin Stendahl                   Borgå Akilles                            48,05           48,05
  21 Jaakko Lehtilä                      Tampereen Pyrintö                        49,85           48,70
  22 Simo Laine                          Länsi-Uudenmaan Urheilijat               48,94           48,94
  23 Valtteri Keskinen                   Vihdin Viesti                            48,93           48,93
  24 Konsta Alatupa                      Jyväskylän Kenttäurheilijat                              50,73
  25 Eemil Koso                          Tampereen Pyrintö                        49,25           48,98

M 800 m

   1 Joonas Rinne                        Saarijärven Pullistus                  1.46,35         1.46,35
   2 Ville Lampinen                      Kenttäurheilijat -58                   1.48,23         1.48,23
   4 Niko Viljola                        Helsingin Kisa-Veikot                  1.49,78         1.49,78
   5 Markus Teijula                      Naantalin Löyly                        1.49,80         1.48,10
   8 Olli Ahlgren                        Lahden Ahkera                          1.54,27         1.53,57
   9 Daniel Lundmark                     Helsingfors IFK                        1.52,94         1.52,94
  10 Otto Kaario                         Jyväskylän Kenttäurheilijat                            1.54,65
  11 Samu Heikkonen                      Lappeenrannan Urheilu-Miehet           1.53,69         1.53,69
  12 Lassi Kuva                          Lahden Ahkera                          1.53,48         1.53,48
  13 Alex Rauhala                        Vasa IS                                1.52,62         1.52,62
  14 Tuomas Puputti                      IF Raseborg                            1.55,75         1.54,56
  15 Tuure Haapanen                      Turun Urheiluliitto                    1.55,75         1.54,98
  16 Julius Mäkinen                      Tampereen Pyrintö                      1.55,15         1.54,37
  17 Atte Nevala                         Kenttäurheilijat -58                   1.54,47         1.54,05
  18 Väinö Venetjoki                     Gamlakarleby IF                        1.55,59         1.54,66
  19 Joni Virkkala                       Gamlakarleby IF                        1.53,24         1.53,24
  20 Leonard Markén                      IF VOM                                 1.54,77         1.54,77
  21 Panu Jantunen                       Helsingin Kisa-Veikot                  1.53,87         1.50,37
  22 Konsta Uuttera                      Tampereen Pyrintö                      1.55,73         1.55,73
  23 Mikko Rahkola                       Pudasjärven Urheilijat                 2.02,17         1.53,55
  24 Roni Tirkkonen                      Joensuun Kataja                        1.53,30         1.53,30
  25 Konsta Hämäläinen                   Joensuun Kataja                        1.52,87         1.52,84
  26 Lauri Hassi                         Oriveden Ponnistus                     1.53,99         1.53,38
  27 Aleksi Kivelä                       Lempäälän Kisa Yleisurheilu            1.52,76         1.52,76
  28 Jussi Raittinen                     Kurikan Ryhti                          1.54,60         1.52,08
  29 Matias Mononen                      Lahden Ahkera                          1.55,43         1.55,43
  30 Antton Launto                       Sauvon Urheilijat                      1.54,92         1.52,29

M 1500 m

   1 Joonas Rinne                        Saarijärven Pullistus                  3.38,56         3.38,56
   2 Konsta Hämäläinen                   Joensuun Kataja                        3.44,26         3.44,26
   4 Otto Kaario                         Jyväskylän Kenttäurheilijat            3.49,51         3.49,51
   6 Panu Jantunen                       Helsingin Kisa-Veikot                  3.50,00         3.44,80
   9 Ossi Kekki                          Lahden Ahkera                          3.47,72         3.44,91
  10 Aki Nummela                         Helsingin Kisa-Veikot                  3.52,94         3.46,49
  11 Samu Heikkonen                      Lappeenrannan Urheilu-Miehet           3.51,31         3.51,31
  12 Tuure Haapanen                      Turun Urheiluliitto                    3.50,17         3.50,17
  13 Samuli Hussa                        Limingan Niittomiehet                  3.47,38         3.47,38
  14 Joni Virkkala                       Gamlakarleby IF                        3.52,94         3.52,94
  15 Leonard Markén                      IF VOM                                 3.46,77         3.46,77
  16 Samuel Auvinen                      Joensuun Kataja                        3.53,47         3.53,47
  17 Aleksi Kivelä                       Lempäälän Kisa Yleisurheilu            3.53,64         3.53,64
  18 Antton Launto                       Sauvon Urheilijat                      3.54,13         3.50,09

M 5000 m

   2 Eemil Helander                      Jyväskylän Kenttäurheilijat           13.55,80        13.55,80
   3 Eero Saleva                         Helsingin Kisa-Veikot                 13.55,83        13.55,83
   4 Hannu Granberg                      Lahden Ahkera                         14.05,71        14.05,71
   6 Mika Kotiranta                      Joensuun Kataja                       14.13,96        14.13,96
   9 Ossi Kekki                          Lahden Ahkera                         14.07,59        14.07,59
  10 Aki Nummela                         Helsingin Kisa-Veikot                                 14.28,06
  11 Johannes Brunila                    Turun Urheiluliitto                   15.26,42        15.26,42
  12 Aleksi Niemi                        Tampereen Pyrintö                                     14.38,11
  13 Juuso Hakala                        Turun Urheiluliitto                   15.10,59        15.10,59
  14 Rasmus Krogell                      Kenttäurheilijat -58                  15.23,18        15.23,18
  15 Björn Sandler                       IK Falken                             15.17,02        15.17,02
  16 Eero Heinonen                       Turun Urheiluliitto                   15.11,53        15.11,53
  17 Juho Ylinen                         Jyväskylän Kenttäurheilijat           15.28,96        14.54,80
  18 Ahmad Arash                         Lahden Ahkera                         15.26,67        15.26,67
  19 Akseli Ruohola                      Liedon Parma                          14.35,52        14.35,52
  20 Tuomas Heikkilä                     Mäntsälän Urheilijat                                  14.39,91
  21 Leevi Keronen                       Lempäälän Kisa Yleisurheilu           14.32,82        14.32,82
  22 Jussi Suna                          Turun Toverit                         15.25,34        15.25,34
  23 Ari-Pekka Lassila                   Vetelin Urheilijat                    14.56,79        14.44,87
  24 Topi Alahuhta                       Limingan Niittomiehet                 15.22,08        15.22,08

M 10 000 m

   1 Eero Saleva                         Helsingin Kisa-Veikot                 29.23,94        29.23,94
   4 Jarkko Järvenpää                    Tampereen Pyrintö                                     29.08,63
   6 Jaakko Nieminen                     Jyväskylän Kenttäurheilijat                           29.52,00
   7 Mika Kotiranta                      Joensuun Kataja                                       31.15,21
   8 Aki Nummela                         Helsingin Kisa-Veikot                                 30.23,34
   9 Jukka Kero                          Turun Urheiluliitto                   31.37,70        30.40,61
  10 Ossi Kekki                          Lahden Ahkera                                         29.31,26
  11 Kevin Sandell                       IK Falken                             31.21.01        31.21.01
  12 Miika Takala                        Jyväskylän Kenttäurheilijat           31.40,99        29.55,36
  13 Tuure Haapanen                      Turun Urheiluliitto                                           
  14 Jan Kaas                            Gamlakarleby IF                                       31.45,08
  15 Sami Saku                           IF Åland                              31.48,81        31.48,81
  16 Juuso Hakala                        Turun Urheiluliitto                   31.34,39        31.34,39
  17 Mustafe Muuse                       Turun Urheiluliitto                                           
  18 Tuomas Aho                          Limingan Niittomiehet                 31.39,06        31.39,06
  19 Rasmus Krogell                      Kenttäurheilijat -58                  31.50,25        31.50,25
  20 Björn Sandler                       IK Falken                             31.15.23        31.15.23
  22 Samuli Huusko                       Turun Urheiluliitto                                   31.52,59
  23 Harri Hietamäki                     Vasa IS                               31.37,16        31.37,16
  24 Juho Ylinen                         Jyväskylän Kenttäurheilijat           31.51,39        31.51,39
  25 Ali Abdulrahman                     Turun Urheiluliitto                                   31.33,49
  26 Antti Ihamäki                       Alajärven Ankkurit                    30.30,97        30.27,74
  27 Tuomas Heikkilä                     Mäntsälän Urheilijat                                          
  28 Leevi Keronen                       Lempäälän Kisa Yleisurheilu                                   
  29 Mikko Patana                        Seinäjoen Seudun Urheilijat                           31.17,07
  30 Joonas Hytönen                      Rauman Urheilijat                     31.50,71        31.50,71
  31 Ari-Pekka Lassila                   Vetelin Urheilijat                                    33.41,42

M 3000 m ej

   1 Hannu Granberg                      Lahden Ahkera                          8.52,45         8.47,62
   3 Miika Tenhunen                      Nivalan Urheilijat                     8.52,56         8.52,56
   4 Eemil Helander                      Jyväskylän Kenttäurheilijat            8.39,75         8.39,75
   5 Santtu Heikkinen                    Lempäälän Kisa Yleisurheilu                            9.07,19
   7 Kari Poutiainen                     Limingan Niittomiehet                  9.28,08         9.23,85
   8 Oskari Kangasniemi                  Ikaalisten Urheilijat                  9.28,37         9.23,96
   9 Joakim Träskelin                    Vasa IS                                9.36,09         9.34,63
  10 Jussi Eskola                        Jyväskylän Kenttäurheilijat            9.33,28         9.31,74
  11 Jonas Ingo                          Vasa IS                                9.40,70         9.34,02
  12 Juho-Kusti Sivosavi                 Turun Weikot Yleisurheilu             10.04,76        10.04,76
  13 Johannes Brunila                    Turun Urheiluliitto                    9.41,69         9.33,47
  15 Samuli Kero                         Vammalan seudun Voima                  9.57,01         9.57,01
  16 Topi Raitanen                       Helsingin Kisa-Veikot                  8.17,44         8.16,57
  17 Eero Heinonen                       Turun Urheiluliitto                    9.45,30         9.28,58
  18 Samuel Auvinen                      Joensuun Kataja                        9.12,96         9.12,96
  19 Teppo Syrjälä                       Tampereen Pyrintö                     10.07,88         8.45,25

M 110 m aj

   1 Elmo Lakka                          Jyväskylän Kenttäurheilijat              13,31           13,31
   2 Ilari Manninen                      Jyväskylän Kenttäurheilijat              14,16           14,02
   3 Valtteri Kalliokulju                Liedon Parma                             14,01           14,01
   4 Pyry Santahuhta                     Kankaanpään Seudun Leisku                14,44           14,42
   5 Viktor Kantele                      Borgå Akilles                            14,24           14,16
   6 Jere Lehto                          Oulun Pyrintö                                            14,49
   7 Miska Sundberg                      Jyväskylän Kenttäurheilijat              14,97           14,76
   8 Juuso Peltola                       Jyväskylän Kenttäurheilijat              14,26           14,26
   9 Elias Ylöstalo                      IF Sibbo-Vargarna                                        15,07
  10 Joni Järvinen                       Lahden Ahkera                            15,07           15,07
  11 Akim Rauf                           Helsingin Kisa-Veikot                    15,71           15,71
  12 Santeri Kuusiniemi                  Jyväskylän Kenttäurheilijat              14,21           14,21
  13 Otto Seppälä                        Lamminpään Korpi                         15,16           14,30
  14 Arttu Saari                         Keski-Uudenmaan Yleisurheilu             14,84           14,84
  15 Matias Komi                         IF Sibbo-Vargarna                        15,26           15,26

M 400 m aj

   1 Tuomas Lehtonen                     Liedon Parma                             50,62           50,53
   2 Oskari Mörö                         Esbo IF                                  50,78           49,04
   3 Jonni Blomqvist                     Borgå Akilles                            50,50           50,50
   5 Samuli Raikunen                     Liedon Parma                             53,85           53,62
   6 Samu Laakso                         Tapanilan Erä                            56,66           56,34
   8 Pekka Sinkkonen                     Helsingfors IFK                          55,63           53,85
   9 Jouko Juntunen                      Tampereen Pyrintö                        58,82           58,82
  10 Aleksi Nieminen                     Porin Tarmo                              59,75           59,05
  11 Aleksi Heimonen                     Tampereen Urheilijat -38                 56,07           53,70
  12 Iiro Surkka                         Jyväskylän Kenttäurheilijat              55,91           54,52
  13 Antti Pihlavisto                    Helsingin Kisa-Veikot                    54,93           54,93
  14 Mikael Kangaskorte                  Kuivasjärven Aura                        58,69           58,69
  15 Matias Komi                         IF Sibbo-Vargarna                        53,62           53,62
  16 Tomas Jatsko                        Tapanilan Erä                            56,96           56,96
  17 Oliver Oksanen                      Noormarkun Nopsa                         58,02           58,02
  18 Jere Haapalainen                    Tampereen Pyrintö                        54,06           54,06
  19 Konsta Kankainen                    Tampereen Pyrintö                        57,00           57,00
  20 Jaakko Linnus                       Tampereen Pyrintö                        53,94           53,94
  21 Lauri Eneh                          Tampereen Urheilijat -38                 53,07           53,07
  22 Markus Hurri                        Liedon Parma                             54,99           54,99
  23 Oliver Enqvist                      IF Sibbo-Vargarna                        56,92           56,92
  24 Santeri Tanner                      Länsi-Uudenmaan Urheilijat               57,76           57,10

M 20 km kävely

   1 Aleksi Ojala                        Urjalan Urheilijat                     1.27.36         1.23.16
   2 Joni Hava                           Espoon Tapiot                          1.27.32         1.27.32
   3 Matias Korpela                      Turun Urheiluliitto                                    1.27.46
   5 Lauri Joukas                        Yläneen Kiri                                           1.41.06
   7 Sajan Irincheev                     Espoon Tapiot                                                 
   9 Jerry Jokinen                       Naantalin Löyly                                               
  10 Veli-Matti Partanen                 Lappeenrannan Urheilu-Miehet                           1.24.01
  11 Jarkko Kinnunen                     Jalasjärven Jalas                                      1.22.53

M Korkeus

   1 Arttu Mattila                       Äänekosken Urheilijat                      216             221
   2 Daniel Kosonen                      Tampereen Pyrintö                          220             221
   3 Samuli Eriksson                     Salon Vilpas                               200             220
   4 Ville Eikkula                       Tampereen Pyrintö                          206             208
   5 Matias Mustonen                     Lempäälän Kisa Yleisurheilu                217             217
   7 Jesse Huttunen                      Savitaipaleen Urheilijat                   205             210
   8 Julius Kuusela                      Länsi-Uudenmaan Urheilijat                 207             208
   9 Artturi Tiipiö                      Teuvan Rivakka                             197             201
  10 Richard Östman                      IF VOM                                     204             213
  11 Aleksi Savolainen                   Tampereen Pyrintö                          191             192
  12 Santeri Haapamäki                   Tampereen Pyrintö                          195             195
  13 Johan Grönroos                      Sjundeå IF                                 199             199
  14 Jade Nyström                        Korian Ponsi                               194             194
  15 Otso Mikkilä                        Imatran Urheilijat                         192             193
  16 Oskari Henttinen                    Kokemäen Kova-Väki Yleisurheil             193             195
  17 Joonatan Veijola                    Hämeenlinnan Tarmo                         196             199
  18 Valtteri Välimäki                   Uudenkaupungin Kenttäkarhut                205             211
  19 Teemu Laurikainen                   Oriveden Ponnistus                         197             197
  20 Sebastian Widjeskog                 IF Åsarna                                  196             197

M Seiväs

   1 Mikko Paavola                       Alajärven Ankkurit                         571             571
   2 Johan-Antti Kivilahti               Haapajärven Kiilat                         520             531
   3 Tomas Wecksten                      Karhulan Urheilijat                        510             555
   4 Urho Kujanpää                       Tampereen Pyrintö                          565             566
   5 Juho Alasaari                       Laihian Luja                               542             542
   6 Eetu Turakainen                     Turun Urheiluliitto                        537             537
   7 Mikael Westö                        Vasa IS                                    470             550
   8 Einari Välimäki                     Noormarkun Nopsa                                           510
   9 Anton Kunnas                        IF Sibbo-Vargarna                          502             522
  10 Albin Lundberg                      Vasa IS                                    508             508
  11 Miikka Metsäkangas                  Lahden Ahkera                              472             472
  12 Konsta Kankainen                    Tampereen Pyrintö                          460             460
  13 Jami Siira                          Tampereen Pyrintö                          480             505
  14 Jesse Salmi                         Vasa IS                                    500             515
  15 Eemil Hallikainen                   Kaavin Kaiku                               470             470
  16 Joonatan Kemppainen                 Pihtiputaan Tuisku                         475             485
  17 Otto Hiivola                        Kalannin Vankka                            460             460
  18 Tommi Holttinen                     Someron Esa                                564             564
  19 Jere Keskinen                       Vaasan Toverit                             520             532
  20 Iiro Suutarinen                     Ähtärin Urheilijat                         480             500
  21 Tuomas Outinen                      Lappeenrannan Urheilu-Miehet               470             490
  22 Matti Leväsalmi                     Kaavin Kaiku                               467             467

M Pituus

   1 Kristian Pulli                      Viipurin Urheilijat                       7,96            8,27
   2 Kristian Bäck                       Viipurin Urheilijat                       7,92            7,95
   5 Otto Pulkkinen                      Imatran Urheilijat                        7,27            7,48
   6 Julius Toivola                      Jyväskylän Kenttäurheilijat               7,01            7,29
   7 Joska Tommola                       Turun Weikot Yleisurheilu                 7,12            7,33
   9 Jaakko Lintula                      Espoon Tapiot                             7,09            7,09
  10 Kasperi Vehmaa                      Lappeenrannan Urheilu-Miehet              7,34            7,34
  11 Juho Nieminen                       Jyväskylän Kenttäurheilijat               6,45            7,34
  12 Karim Echahid                       Lahden Ahkera                             7,34            7,34
  13 Kristian Peltola                    Jyväskylän Kenttäurheilijat               6,77            7,03
  14 Iikka Alingue                       Janakkalan Jana                                           7,38
  15 Pyry Keränen                        Karkkilan Pojat                           7,50            7,54
  16 Eetu Jokela                         Alavieskan Viri                           7,16            7,16
  17 Eero Haapala                        Viipurin Urheilijat                       7,24            7,95
  18 Ville Toivonen                      Ähtärin Urheilijat                        7,35            7,35
  19 Kalle Salminen                      Joensuun Kataja                           7,57            7,78

M Kolmiloikka

   1 Simo Lipsanen                       Lappeenrannan Urheilu-Miehet             16,68           17,14
   2 Tuomas Kaukolahti                   Kenttäurheilijat -58                     16,22           16,50
   3 Topias Koukkula                     Kangasalan Urheilijat -68                15,92           16,14
   4 Veikko Nugraha                      Espoon Tapiot                            15,23           15,86
   7 Aaro Davidila                       Lapin Lukko                              15,81           15,81
   8 Antti Tiekso                        Turun Weikot Yleisurheilu                15,28           15,34
   9 Niko Simola                         Vammalan seudun Voima                                    14,75
  10 Frans Häggblom                      IK Falken                                13,65           13,65
  11 Juho Nieminen                       Jyväskylän Kenttäurheilijat              14,00           14,98
  12 Aapo Karvinen                       Vammalan seudun Voima                    15,32           15,32
  13 Eelis Snåre                         Lahden Ahkera                            14,30           14,30
  14 Simeon Vorselman                    Helsingin Kisa-Veikot                    13,78           13,78
  15 Sami Bärlund                        Tapanilan Erä                            13,99           13,99
  16 Roni Rämä                           Lahden Ahkera                            13,99           13,99
  17 Ilpo Kantanen                       Kuopion Reipas                           14,38           14,93
  18 Deshawn Holopainen                  Joensuun Kataja                          14,07           14,07
  19 Miro Tanninen                       Joensuun Kataja                          14,77           14,77
  20 Jimi Huuho                          Pyhäselän Urheilijat                     13,77           13,97
  21 Oskari Käpyaho                      Lapuan Virkiä                            14,37           14,37
  22 Antti Inkinen                       Lappeenrannan Urheilu-Miehet             14,11           15,45
  23 Daniel Sjölind                      IF Åsarna                                13,79           15,49

M Kuula

   1 Eero Ahola                          Porin Yleisurheilu                       18,49           18,68
   2 Arttu Kangas                        Kankaanpään Seudun Leisku                18,91           20,30
   3 Arttu Korkeasalo                    Lielahden Kipinä                         18,93           18,93
   4 Nico Oksanen                        Turun Urheiluliitto                      17,63           17,88
   5 Timo Kööpikkä                       Seinäjoen Seudun Urheilijat                              19,13
   6 Panu Tirkkonen                      Keiteleen Kunto                          18,06           18,27
   9 Jonas Solvin                        IK Falken                                14,08           15,50
  10 Eero Virtanen                       Imatran Urheilijat                       15,96           15,96
  11 Miika Lahtonen                      Mynämäen Isku                            15,41           15,41
  12 Niklas Loukola                      Seinäjoen Seudun Urheilijat              15,85           17,14
  13 Aaro Leinonen                       Rymättylän Soihtu                        15,35           15,35
  14 Jussi Tukeva                        Jalasjärven Jalas                        15,71           16,36
  15 Mikko Toiviainen                    Loimaan Jankko                           17,56           18,35
  16 Matti Kahilainen                    Pihtiputaan Tuisku                       15,68           15,83
  17 Antti-Pekka Rönkkö                  Kiimingin Urheilijat                     15,97           16,06
  18 Joni Karvinen                       Joensuun Kataja                          15,61           15,61
  19 Mika Flinkkilä                      Seinäjoen Seudun Urheilijat              16,54           17,67

M Kiekko

   1 Frantz Kruger                       Vasa IS                                  59,45           69,97
   2 Oskari Perälampi                    Espoon Tapiot                            56,31           58,07
   3 Ville Kivioja                       Nokian Urheilijat                        52,02           58,43
   4 Pyry Niskala                        Seinäjoen Seudun Urheilijat              55,78           61,66
   5 Antti Pränni                        Track and Field Espoo                    51,74           53,19
   6 Olli-Pekka Korhonen                 Kaavin Kaiku                             52,21           54,53
   7 Teemu Poikolainen                   Joensuun Kataja                          51,97           54,85
   9 Kalle Kivioja                       Nokian Urheilijat                        51,85           51,85
  10 Juha Lahdenranta                    Porin Yleisurheilu                       52,40           60,90
  11 Juuso Sillanpää                     Jyväskylän Kenttäurheilijat              48,45           55,12
  12 Jouni Walden                        Ikaalisten Urheilijat                    50,15           61,95
  13 Rami Kankaanpää                     Ilmajoen Kisailijat                      53,09           53,09
  14 Mika Ruhtinas                       Jyväskylän Kenttäurheilijat              48,77           49,82
  15 Eero Virtanen                       Imatran Urheilijat                       47,26           47,26
  16 Raine Munukka                       Kuortaneen Kunto                         53,64           62,40
  17 Miika Lahtonen                      Mynämäen Isku                            47,21           47,21
  18 Jouni Helppikangas                  Orimattilan Jymy                                         61,72
  19 Topi Laitila                        Teuvan Rivakka                           45,58           50,94
  20 Aaro Leinonen                       Rymättylän Soihtu                        48,19           48,19
  21 Mikko Martinmäki                    Raahen Vesa                              49,93           51,98

M Moukari

   1 Aaron Kangas                        Kankaanpään Seudun Leisku                76,85           79,05
   2 Aleksi Jaakkola                     Vehmaisten Urheilijat                    73,28           74,51
   3 Henri Liipola                       Someron Esa                              74,68           75,47
   4 Tuomas Seppänen                     Noormarkun Nopsa                         75,02           76,20
   5 Marco Kammer                        Helsingfors IFK                          69,92           70,08
   6 Markus Kokkonen                     Joensuun Kataja                          69,53           69,83
   8 Petri Rautio                        Oulun Pyrintö                                            69,85
   9 Arttu Väänänen                      Varpaisjärven Vire                       62,75           62,75
  10 Risto Kauppinen                     Kangasalan Kisa                          64,62           66,86
  11 Joni Syrjälä                        Tampereen Pyrintö                        65,33           65,34
  12 Oskari Lahtinen                     Noormarkun Nopsa                         62,49           65,50
  13 Kimi Rinnekari                      Nurmijärven Yleisurheilu                 58,27           58,27
  14 Simon Solvin                        IK Falken                                60,52           61,92
  15 Fredrik Fröberg                     Sjundeå IF                               64,36           65,10
  16 Max Lampinen                        Someron Esa                              64,02           64,02
  17 Arttu Härkönen                      Savonlinnan Riento                       60,94           60,94
  18 Oskari Eskola                       Säkylän Urheilijat                       62,28           62,28
  19 Elmeri Eskola                       Säkylän Urheilijat                       58,77           58,77
  20 Tommi Remes                         Kiuruveden Urheilijat                    67,31           72,55
  21 Tuomas Kalliovaara                  Länsi-Uudenmaan Urheilijat               56,85           63,88

M Keihäs

   1 Lassi Etelätalo                     Joensuun Kataja                          84,50           84,98
   2 Antti Ruuskanen                     Viipurin Urheilijat                      77,89           88,98
   3 Toni Kuusela                        Kuortaneen Kunto                         85,03           85,03
   4 Teemu Wirkkala                      Toholammin Urheilijat                    76,93           87,23
   5 Topias Laine                        Helsingin Kisa-Veikot                    81,67           81,67
   6 Jami Kinnunen                       Äänekosken Urheilijat                    81,06           81,06
   7 Toni Keränen                        Limingan Niittomiehet                    77,74           78,86
   8 Jarmo Marttila                      Kälviän Tarmo                            82,04           82,04
   9 Teemu Narvi                         Kankaanpään Seudun Leisku                79,77           79,77
  10 Sami Reunanen                       Vammalan seudun Voima                    72,61           72,61
  11 Taneli Juutinen                     Kuopion Reipas                           76,58           77,21
  12 Jaakko Hauta-Aho                    Töysän Veto                              73,94           75,92
  13 Oliver Helander                     IF Raseborg                              80,82           88,02
  14 Teo Takala                          IF Raseborg                              78,73           78,73
  16 Johan Teikari                       Parkanon Urheilijat                      73,65           73,85
  17 Aleksi Yli-Mannila                  Alajärven Ankkurit                       74,48           75,27
  18 Tino Mäkelä                         Pyhäselän Urheilijat                     75,78           80,11
  19 Janne Läspä                         Kaustisen Pohjan-Veikot                  77,10           77,10
  20 Sampo Lehtola                       Lapinlahden Veto                         73,80           83,77
  21 Juho Järvinen                       Karstulan Kiva                           72,49           72,49

M 10-ottelu

   1 Juuso Hassi                         Oriveden Ponnistus                        7292            7734
   2 Leo Uusimäki                        Kenttäurheilijat -58                                      7415
   4 Petri Ihander                       Keski-Uudenmaan Yleisurheilu              7157            7240
   5 Elmo Savola                         Lappajärven Veikot                        6670            7956
   6 Joni Heikkinen                      Oulun Pyrintö                             5270            7014
   7 Petri Lemmetyinen                   Kenttäurheilijat -58                                      7225
   9 Otto Ylöstalo                       IF Sibbo-Vargarna                                         7476
  10 Eetu Kangas                         Seinäjoen Seudun Urheilijat               6271            7097
  11 Aleksi Salminen                     Harjavallan Jymy                          6390            6567
  12 Ville Kattelus                      Ylihärmän Junkkarit                       6290            6290
  13 Tarmo Savola                        Lappajärven Veikot                        7205            7205
  14 Aleksi Savolainen                   Tampereen Pyrintö                                             
  15 Juuso Toivonen                      Ähtärin Urheilijat                        6987            6987

N 100 m

   1 Lotta Kemppinen                     Helsingfors IFK                          11,33           11,33
   2 Anniina Kortetmaa                   Jyväskylän Kenttäurheilijat              11,46           11,46
   6 Elisabet Salmela                    Veitsiluodon Kisaveikot                  11,86           11,86
   7 Johanna Kylmänen                    Raision Kuula                            11,66           11,66
   9 Anna Julin                          IF Nykarlebynejden                       12,06           12,04
  10 Milja Thureson                      Turun Toverit                            11,75           11,62
  11 Sonja Stång                         Kuivasjärven Aura                        12,01           12,01
  12 Saara Keskitalo                     Espoon Tapiot                            11,86           11,86
  13 Ilona Luoma                         Tampereen Pyrintö                        12,10           12,10
  14 Annika Mäenpää                      Noormarkun Nopsa                         12,04           11,95
  15 Julia Ihantola                      Espoon Tapiot                            12,16           12,16
  16 Pirkitta Marjanen                   Porin Yleisurheilu                       11,83           11,83
  17 Anna Pursiainen                     Espoon Tapiot                            11,70           11,70
  18 Petra Häggqvist                     Helsingin Kisa-Veikot                    12,23           12,23
  19 Sanni Mahonen                       Jyväskylän Kenttäurheilijat              12,06           11,85
  20 Minea Fogelholm                     Espoon Tapiot                            12,24           12,24
  21 Katja Luukkola                      Leppävaaran Sisu                         12,04           12,04
  22 Juulia Kokko                        Imatran Urheilijat                       12,21           12,21
  23 Karoliina Kujanpää                  Valkeakosken Haka                        11,81           11,81
  24 Kerttu Latvala                      Keski-Uudenmaan Yleisurheilu             12,04           11,77
  25 Maria Räsänen                       Lapinlahden Veto                         12,07           11,65
  26 Merituuli Jääskeläinen              Lappeenrannan Urheilu-Miehet             11,84           11,84
  27 Jandeh Jallow                       Oulun Pyrintö                            12,08           11,95
  28 Riikka Kokko                        Oulun Pyrintö                            12,19           12,04

N 200 m

   1 Anniina Kortetmaa                   Jyväskylän Kenttäurheilijat              23,42           23,42
   3 Milja Thureson                      Turun Toverit                            23,97           23,65
   5 Mette Baas                          Veitsiluodon Kisaveikot                  23,76           23,76
   6 Elisabet Salmela                    Veitsiluodon Kisaveikot                  24,27           24,27
   7 Aino Pulkkinen                      Jyväskylän Kenttäurheilijat              23,79           23,73
   8 Kerttu Latvala                      Keski-Uudenmaan Yleisurheilu             25,03           24,35
   9 Jonna Berghem                       HIK Friidrott                            24,84           23,76
  10 Anna Julin                          IF Nykarlebynejden                       24,89           24,57
  11 Saara Keskitalo                     Espoon Tapiot                            24,59           24,59
  12 Johanna Kylmänen                    Raision Kuula                            24,22           24,22
  13 Ilona Luoma                         Tampereen Pyrintö                        24,82           24,82
  14 Annika Mäenpää                      Noormarkun Nopsa                         24,61           24,61
  15 Julia Ihantola                      Espoon Tapiot                            25,10           25,10
  16 Pirkitta Marjanen                   Porin Yleisurheilu                       24,55           24,55
  17 Anna Pursiainen                     Espoon Tapiot                            24,22           24,22
  18 Jeanine Nygård                      Vasa IS                                  25,19           24,25
  19 Helmi Kortetmaa                     Kannuksen Ura                            25,06           25,06
  20 Katja Luukkola                      Leppävaaran Sisu                         24,90           24,84
  21 Silja Kempas                        Joensuun Kataja                          24,94           24,94
  22 Merituuli Jääskeläinen              Lappeenrannan Urheilu-Miehet             24,74           24,74

N 400 m

   1 Mette Baas                          Veitsiluodon Kisaveikot                  53,26           53,26
   3 Milja Thureson                      Turun Toverit                            53,90           53,90
   5 Inka Pöyry                          Helsingfors IFK                          57,59           55,73
   6 Jeanine Nygård                      Vasa IS                                  55,10           54,64
   7 Hertta Hankimaa                     Keski-Uudenmaan Yleisurheilu             56,74           56,49
   8 Eerika Koivuniemi                   Kauhavan Wisa                            56,93           56,45
   9 Jonna Berghem                       HIK Friidrott                            55,53           54,72
  10 Viivi Lehikoinen                    Helsingfors IFK                          53,79           53,79
  11 Kira Kruuti                         Helsingin Kisa-Veikot                    57,53           55,93
  12 Malva Nylund                        Vasa IS                                  56,70           56,31
  13 Laura Andberg                       Helsingin Kisa-Veikot                    58,18           56,51
  15 Veera Mattila                       Vammalan seudun Voima                    55,13           55,13
  15 Ella Räsänen                        Esbo IF                                  55,13           53,44
  16 Teresa Perttilä                     Helsingfors IFK                          55,07           55,07
  17 Aino Pulkkinen                      Jyväskylän Kenttäurheilijat              53,55           53,55
  18 Linne Kallio                        Eurajoen Veikot                          58,13           58,13
  19 Riika Tirkkonen                     Joensuun Kataja                          58,12           58,12
  20 Silja Kempas                        Joensuun Kataja                          56,70           56,70
  21 Sanna Erkinheimo                    Lahden Ahkera                            57,45           54,09
  22 Kaisa Isokääntä                     Kalajoen Junkkarit                       57,68           57,68
  23 Katri Tuorila                       Vasa IS                                  56,91           53,20

N 800 m

   1 Sara Kuivisto                       Borgå Akilles                          1.59,41         1.59,41
   2 Viola Westling                      Turun Urheiluliitto                    2.04,81         2.04,81
   5 Kaisa Honkaharju                    Kälviän Tarmo                          2.09,11         2.09,11
   6 Moona Latvala                       Helsingin Kisa-Veikot                  2.10,96         2.10,17
   7 Heini Ikonen                        Jyväskylän Kenttäurheilijat            2.07,28         2.07,28
   8 Ronja Koskela                       Kuivasjärven Aura                      2.09,32         2.09,32
   9 Erika Utriainen                     Veitsiluodon Kisaveikot                2.09,43         2.09,43
  10 Siiri Rainio                        Jyväskylän Kenttäurheilijat            2.09,79         2.09,79
  11 Kiia Keinonen                       Tampereen Pyrintö                      2.09,41         2.09,41
  12 Riina Heikkonen                     Lappeenrannan Urheilu-Miehet                           2.12,19
  13 Ilona Pulkkinen                     Turun Weikot Yleisurheilu              2.14,10         2.14,10
  14 Jemina Forss                        Tampereen Pyrintö                      2.10,76         2.10,76
  15 Sini Karjalainen                    Iisalmen Visa                          2.12,50         2.12,50
  16 Helmi Vuorimaa                      Lahden Ahkera                          2.08,51         2.08,51
  17 Rauha Buchwald                      Helsingin Kisa-Veikot                  2.10,99         2.10,99
  18 Elina Mettälä                       Helsingin Kisa-Veikot                  2.14,84         2.14,79
  19 Marika Aarnio                       Turun Weikot Yleisurheilu              2.10,59         2.10,59
  20 Enni Katajalaakso                   Kannuksen Ura                          2.15,08         2.12,47
  21 Teresa Perttilä                     Helsingfors IFK                        2.12,69         2.12,69
  22 Sini Rajaniemi                      Lahden Ahkera                          2.10,80         2.10,80
  23 Janette Niemi                       Jyväskylän Kenttäurheilijat            2.11,56         2.11,56
  24 Emilia Jousimaa                     Lahden Ahkera                          2.11,90         2.11,90
  25 Roosa Lahtinen                      Ylöjärven Urheilijat                   2.12,88         2.09,67
  26 Reetta Joronen                      Savonlinnan Riento                     2.10,13         2.09,70
  27 Veera Mensonen                      Maaningan Mahti                        2.10,69         2.10,69
  28 Veera Perälä                        Lahden Ahkera                          2.08,15         2.08,15
  29 Nora Kytäjä                         Lempäälän Kisa Yleisurheilu            2.13,14         2.13,09

N 1500 m

   1 Sara Kuivisto                       Borgå Akilles                          4.02,35         4.02,35
   2 Ilona Mononen                       Lahden Ahkera                          4.17,57         4.17,57
   5 Kaisa Honkaharju                    Kälviän Tarmo                          4.29,50         4.29,50
   6 Moona Latvala                       Helsingin Kisa-Veikot                  4.30,56         4.29,18
   7 Mona Jäppinen                       Helsingin Kisa-Veikot                  4.29,79         4.29,79
   9 Nelli Nordlund                      Eurajoen Veikot                        4.31,83         4.31,83
  10 Kiia Keinonen                       Tampereen Pyrintö                      4.32,22         4.32,22
  11 Moona Korkealaakso                  Lappeenrannan Urheilu-Miehet           4.29,71         4.28,52
  12 Roosa Lahtinen                      Ylöjärven Urheilijat                   4.33,68         4.33,68
  13 Lotta-Maria Maine                   Turun Urheiluliitto                    4.29,83         4.29,83
  14 Reetta Joronen                      Savonlinnan Riento                     4.27,35         4.26,88
  15 Veera Mensonen                      Maaningan Mahti                        4.30,04         4.30,04
  16 Emma Katajalaakso                   Lahden Ahkera                          4.27,23         4.27,23

N 5000 m

   2 Johanna Peiponen                    Rovaniemen Lappi                      16.48,58        15.43,84
   3 Janica Rauma                        Turun Urheiluliitto                   16.53,98        16.02,24
   4 Taru Häyrinen                       Mikkelin Kilpa-Veikot                 16.53,70        16.53,70
   6 Suvi Selvenius                      Helsingin Kisa-Veikot                                 17.02,87
   9 Anne-Marika Partanen                Kuopion Reipas                        17.16,44        17.16,44
  10 Nelli Nordlund                      Eurajoen Veikot                       17.35,58        17.35,58
  11 Moona Korkealaakso                  Lappeenrannan Urheilu-Miehet          17.03,79        16.43,52
  12 Kristiina Mäki                      Lahden Ahkera                         15.52,94        15.31,15
  13 Edith Eikkinen                      Kenttäurheilijat -58                  17.42,87        17.29,37
  14 Katri Niemistö                      Jyväskylän Kenttäurheilijat           17.04,76        17.04,76
  15 Ilona Mononen                       Lahden Ahkera                                                 
  16 Venla Saari                         Jyväskylän Kenttäurheilijat           16.57,92        16.57,92
  17 Mona Jäppinen                       Helsingin Kisa-Veikot                 17.54,16        17.35,71
  18 Suvi Miettinen                      Helsingin Kisa-Veikot                 17.19,72        16.40,83
  19 Nina Chydenius                      Gamlakarleby IF                       16.25,63        16.25,63
  20 Sara-Elise Ruokonen                 Jyväskylän Kenttäurheilijat           17.17,18        17.17,18
  21 Aino Niemi                          Turun Urheiluliitto                                   17.30,36
  22 Lotta-Maria Maine                   Turun Urheiluliitto                                           
  23 Nerea Abrego                        Helsingin Juoksijat - Helsinki        16.56,97        16.56,97
  24 Camilla Richardsson                 Esbo IF                                               15.37,02
  25 Emma Katajalaakso                   Lahden Ahkera                         16.56,30        16.56,30
  26 Lotta Malmivaara                    Runners Club                          19.13,46        18.27,42

N 10 000 m

   2 Johanna Peiponen                    Rovaniemen Lappi                                      31.42,9h
   3 Laura Manninen                      Kenttäurheilijat -58                  35.22,50        33.32,96
   4 Päivi Kauppinen                     Helsingin Juoksijat - Helsinki        35.25,49        33.48,76
   5 Taru Häyrinen                       Mikkelin Kilpa-Veikot                 35.27,63        35.27,63
   7 Laura Karkkulainen                  Pyhäselän Urheilijat                  41.09,10        37.03,1h
   9 Anne-Marika Partanen                Kuopion Reipas                        37.05,02        36.32,94
  10 Katri Niemistö                      Jyväskylän Kenttäurheilijat           36.03,81        36.03,81
  11 Anna-Elina Heikkinen                Jyväskylän Kenttäurheilijat           36.15,51        36.15,51
  12 Johanna Sällinen                    Turun Urheiluliitto                   37.05,64        37.05,64
  13 Suvi Miettinen                      Helsingin Kisa-Veikot                                 34.49,56
  14 Nina Chydenius                      Gamlakarleby IF                       34.16,28        34.16,28
  15 Emilia Siltanen                     Jyväskylän Kenttäurheilijat           37.51,21        37.51,21
  16 Helena Knaapi                       Vasa IS                               37.49,87        37.49,87
  17 Janica Rauma                        Turun Urheiluliitto                                   34.06,68
  18 Aino Niemi                          Turun Urheiluliitto                   36.07,94        36.07,94
  19 Emma Ranta                          Lempäälän Kisa Yleisurheilu           37.15,78        37.15,78
  20 Iida Haataja                        Oulun Pyrintö                         37.02,37        36.55,31
  21 Nerea Abrego                        Helsingin Juoksijat - Helsinki        35.32,81        35.32,81
  22 Natalia Nylund                      Lahden Ahkera                         39.00.85        36.22,54
  23 Camilla Richardsson                 Esbo IF                                               32.39,01
  24 Katarina Skräddar                   Kenttäurheilijat -58                                  34.08,64
  25 Laura Heikkilä                      Runners Club                                          37.53,20
  26 Anne Rajaniemi                      Lahden Ahkera                         36.31,97        36.31,97
  27 Anni Kuosmanen                      Kuopion Reipas                        37.39,69        37.39,69
  28 Saara Nikander                      Länsi-Uudenmaan Urheilijat            36.14,12        35.07,08
  29 Noora Honkala                       Endurance Ultrarunning Team Fi        37.25,07        37.25,07
  30 Hanna-Maija Rantakylä               Espoon Tapiot                         37.49,5h        37.49,5h
  31 Klaara Leponiemi                    Lempäälän Kisa Yleisurheilu                           35.08,89

N 3000 m ej

   6 Sara-Elise Ruokonen                 Jyväskylän Kenttäurheilijat           10.39,49        10.39,49
   8 Oona-Mari Hakulinen                 Jyväskylän Kenttäurheilijat           11.12,42        10.56,88
   9 Moona Korkealaakso                  Lappeenrannan Urheilu-Miehet          10.12,84        10.12,84
  10 Melissa Kykyri                      Kälviän Tarmo                         11.34,19        11.34,19
  11 Venla Saari                         Jyväskylän Kenttäurheilijat           10.21,39        10.21,39
  12 Mona Af Forselles                   Rekolan Raikas                        11.42,37        11.21,83
  13 Emma Hakala                         Espoon Tapiot                         11.17,50        10.57,42
  14 Pihla Hokkanen                      Kuopion Reipas                        11.08,69        10.54,05
  15 Salla Laukkanen                     Lahden Ahkera                         10.52,16        10.36,38
  16 Lotta-Maria Maine                   Turun Urheiluliitto                   10.34,69        10.34,69
  17 Aada Miskala                        Mikkelin Kilpa-Veikot                 11.36,46        11.36,46
  18 Camilla Richardsson                 Esbo IF                               10.14,3h         9.35,27
  19 Emma Katajalaakso                   Lahden Ahkera                         10.36,42        10.36,42
  20 Lotta Sundqvist                     Turun Urheiluliitto                   11.19,52        11.19,52
  21 Emma Hämäläinen                     Parikkalan Urheilijat                 11.19,18        11.08,23
  22 Anna Hyvärinen                      Turun Urheiluliitto                   12.12,02        12.12,02

N 100 m aj

   3 Reetta Hurske                       Tampereen Pyrintö                        12,96           12,78
   5 Anni Siirtola                       Helsingin Kisa-Veikot                    13,24           13,24
   8 Saara Keskitalo                     Espoon Tapiot                            13,51           13,51
   9 Heidi Parikka                       Helsingin Kisa-Veikot                    14,52           14,47
  10 Sonja Stång                         Kuivasjärven Aura                        13,50           13,50
  11 Iida Verainen                       Nousiaisten Susi                         14,25           14,25
  12 Wilma Jungar                        Esbo IF                                  14,31           14,31
  13 Olivia Ben Khalifa                  Tampereen Pyrintö                        14,34           14,15
  14 Reetta Hämäläinen                   Lahden Ahkera                            14,55           14,55
  15 Noora Juslin                        Borgå Akilles                            13,71           13,71
  16 Nora-Julia Isoluoma                 Jyväskylän Kenttäurheilijat              14,17           14,17
  17 Stiina Kokkonen                     Tampereen Urheilijat -38                 14,33           14,19
  19 Edit Nurminen                       Turun Urheiluliitto                      14,14           14,14
  20 Roosa Toivonen                      Helsingin Kisa-Veikot                    14,58           14,58
  21 Iina Holopainen                     Helsingfors IFK                          14,18           14,18
  22 Mari Heinonen                       Kajaanin Kipinä                          14,43           14,43
  23 Niina Karttunen                     Savonlinnan Riento                       14,23           14,23
  24 Janika Pulkkinen                    Savonlinnan Riento                       14,43           14,43
  25 Vilma Väliharju                     Tampereen Pyrintö                        14,54           14,54

N 400 m aj

   2 Martta Rautala                      Viipurin Urheilijat                      59,65           58,87
   3 Aada Aho                            Raision Kuula                            59,07           58,71
   4 Heidi Salminen                      Jyväskylän Kenttäurheilijat              59,07           59,07
   5 Frida Hämäläinen                    Tampereen Pyrintö                        58,92           58,92
   7 Mathilda Kvist                      Vasa IS                                  60,01           59,71
   9 Anniina Laitinen                    Helsingin Kisa-Veikot                    62,34           57,80
  10 Nea Mattila                         Helsingfors IFK                          57,41           57,41
  11 Elin Mickos                         IF Sibbo-Vargarna                        62,77           59,90
  12 Iida Verainen                       Nousiaisten Susi                         63,03           63,03
  13 Aada Puosi                          Eurajoen Veikot                          63,13           63,13
  14 Pinja Pikkupeura                    Helsingfors IFK                          61,72           61,72
  15 Cassandra Nynäs                     IF Raseborg                              65,70           65,70
  16 Jenna Vakkilainen                   Vantaan Salamat                          61,60           61,60
  17 Helmi Vuorimaa                      Lahden Ahkera                            62,72           62,72
  18 Mari Heinonen                       Kajaanin Kipinä                          63,46           63,39
  19 Lotta Nurminen                      Turun Urheiluliitto                      65,52           65,52
  20 Aava Lajunen                        Vantaan Salamat                          64,87           64,87
  21 Anni Korhonen                       Lahden Ahkera                            64,03           62,28
  22 Essi Niskala                        Kuivasjärven Aura                        59,30           59,30
  23 Pinja Heinonen                      Tampereen Pyrintö                        63,29           61,88
  24 Laura Loponen                       Oulun Pyrintö                            59,44           59,44
  25 Kristiina Halonen                   Lappeenrannan Urheilu-Miehet             59,35           58,41

N 10 km kävely

  21 Anniina Kivimäki                    Lapuan Virkiä                            48.35           48.31
  22 Elisa Neuvonen                      Lappeenrannan Urheilu-Miehet             48.56           46.50
  23 Tiia Kuikka                         Lappeenrannan Urheilu-Miehet             48.35           47.38
  25 Elina Heikkinen                     Oulun Pyrintö                                            51.50
  26 Venla Laiho                         Laitilan Jyske                                           48.18
  28 Ellen Seisto                        Espoon Tapiot                            51.08           51.08
  29 Venla-Nora Nirkkonen                Turun Weikot Yleisurheilu                53.33           52.51
  30 Heta Veikkola                       Lapuan Virkiä                            47.39           47.39
  31 Aliisa Kiiski                       Karhulan Katajaiset                                           

N Korkeus

   1 Heta Tuuri                          Lahden Ahkera                              186             188
   2 Sini Lällä                          Jyväskylän Kenttäurheilijat                184             187
   6 Elin Pajunen                        Vasa IS                                    182             182
   7 Venla Pulkkanen                     Lahden Ahkera                              173             178
   9 Viivi Voutilainen                   Turun Urheiluliitto                        179             182
  10 Johanna Nieminen                    Jyväskylän Kenttäurheilijat                172             172
  11 Lotta Putkiranta                    Espoon Tapiot                              170             175
  12 Saimi Lithovius                     Limingan Niittomiehet                      170             170
  13 Neea-Maria Joki                     Pohjan Koitto                              170             170
  14 Wolferiina Mörönen                  Turun Urheiluliitto                        168             168
  15 Miia Lindholm                       Helsingfors IFK                            176             181
  16 Ella Junnila                        Tampereen Pyrintö                          190             196
  17 Emma Nyman                          IF Kraft                                   173             173
  18 Jutta Väkeväinen                    Lappajärven Veikot                         169             172
  19 Henni Liimatta                      Maskun Kataja                              167             167
  20 Katri Katainen                      Keuruun Kisailijat                         165             165

N Seiväs

   1 Wilma Murto                         Salon Vilpas                               462             471
   2 Elina Lampela                       Oulun Pyrintö                              453             453
   3 Saga Andersson                      Esbo IF                                    431             442
   5 Essi Melender                       Vaasan Vasama                              367             407
   6 Pinja Koivumäki                     Lauttakylän Luja                           387             400
   7 Maria Kytölä                        Nurmijärven Yleisurheilu                   401             401
   8 Miisa Koskiaho                      Karijoen Tappara                           385             385
   9 Laura Ollikainen                    Varkauden Kenttä-Veikot                    421             430
  10 Silja Andersson                     Esbo IF                                    401             401
  11 Sofie Westerlund                    Vasa IS                                    365             388
  12 Emma Rovasalo                       Hyvinkään seudun Urheilijat                365             385
  13 Fiinu Puustinen                     Jyväskylän Kenttäurheilijat                372             372
  14 Henriikka Könönen                   Kuivasjärven Aura                          385             415
  15 Tuuli Järvinen                      Keuruun Kisailijat                         412             412
  16 Helmi Eklund                        Espoon Tapiot                              340             340
  17 Kiia Perkaus                        Pohjan Koitto                              341             341
  18 Vanessa Lindberg                    Riihimäen Kisko                            363             363
  19 Roosa Rissanen                      Savonlinnan Riento                         341             341
  20 Julia Vuolli                        Kosken Kaiku                               360             360
  21 Viivi Närvä                         Valkeakosken Haka                          345             345

N Pituus

   2 Kira Kytölä                         Esbo IF                                   5,62            6,42
   3 Sini Sanaslahti                     Kaipolan Vire                             6,10            6,33
   4 Neea Käyhkö                         Savonlinnan Riento                        6,31            6,31
   6 Katja Kangas                        Pohjan Koitto                             5,82            6,12
   8 Henriikka Aaltonen                  Vaasan Vasama                             5,58            5,97
   9 Paula Vihtalahti                    Noormarkun Nopsa                          5,88            5,88
  10 Emma Pullola                        Vaasan Vasama                             6,26            6,26
  11 Anne-Mari Lehtiö                    Kenttäurheilijat -58                      6,12            6,35
  12 Taika Koilahti                      Turun Weikot Yleisurheilu                 6,19            6,69
  13 Saara Keskitalo                     Espoon Tapiot                             6,18            6,18
  14 Ilona Saarikunnas                   Lahden Ahkera                             5,86            5,86
  15 Jenna Vakkilainen                   Vantaan Salamat                           5,66            5,66
  16 Inkeri Ahokas                       Porin Yleisurheilu                        5,84            5,84
  17 Minttu-Maaria Alanen                Vaasan Vasama                             5,72            5,76
  18 Kristiina Vuorvirta                 Espoon Tapiot                             5,85            6,22
  19 Oona Hietala                        Tampereen Pyrintö                         5,95            5,95
  20 Nea Lento                           Tampereen Pyrintö                         6,20            6,21
  21 Gia Reinholm                        Jyväskylän Kenttäurheilijat               5,94            5,94
  22 Meeri Elomaa                        Seinäjoen Seudun Urheilijat               5,87            5,87
  23 Milka Riiali                        Imatran Urheilijat                        5,74            5,74
  24 Jaana Sieviläinen                   Joensuun Kataja                           5,60            6,44
  25 Jessica Miettinen                   Joensuun Kataja                           5,71            5,84

N Kolmiloikka

   1 Kristiina Mäkelä                    Orimattilan Jymy                         14,41           14,41
   2 Emma Pullola                        Vaasan Vasama                                            13,62
   3 Elina Kostiainen                    Vihdin Viesti                            12,91           12,92
   4 Jessica Miettinen                   Joensuun Kataja                          12,62           12,77
   5 Roosa Mähönen                       Jyväskylän Kenttäurheilijat              12,45           12,60
   6 Lotta Kirvesmies                    Mikkelin Kilpa-Veikot                    12,47           12,56
   8 Tilda Lipasti                       Helsingfors IFK                          12,18           12,58
   9 Pinja Kössi                         Paimion Urheilijat                       12,02           12,40
  10 Kira Kytölä                         Esbo IF                                  13,07           13,61
  11 Siri Savolainen                     Naantalin Löyly                          12,49           12,49
  12 Ilona Ruohola                       Turun Urheiluliitto                      12,77           12,77
  13 Hanna Peltola                       Tampereen Pyrintö                        12,59           12,59
  14 Laura Koivisto                      Jyväskylän Kenttäurheilijat              12,53           12,53
  15 Janika Jokinen                      Tampereen Urheilijat -38                 12,58           12,58
  16 Daniela Fernandez Furu              Turun Urheiluliitto                      11,93           11,93
  17 Sanni Lento                         Tampereen Pyrintö                        12,09           12,09
  18 Senni Salminen                      Imatran Urheilijat                       14,63           14,63
  19 Siiri Nyyssönen                     Joensuun Kataja                          12,39           12,39
  20 Veera Möttönen                      Raahen Vesa                              12,22           12,51
  21 Janita Leppäranta                   Kristiinan Urheilijat                    12,44           12,44

N Kuula

   1 Senja Mäkitörmä                     Varpaisjärven Vire                       17,32           17,32
   2 Eveliina Rouvali                    Kuopion Reipas                           16,49           16,61
   3 Helena Leveelahti                   Virtain Urheilijat                       14,93           15,36
   4 Kaisa Kymäläinen                    Oriveden Ponnistus                       16,02           16,20
   5 Henna Sallinen                      Savonlinnan Riento                       13,28           15,23
   6 Emilia Kangas                       Seinäjoen Seudun Urheilijat              15,38           15,38
   7 Katri Hirvonen                      Joensuun Kataja                          13,86           15,35
   8 Suvi Helin                          Tampereen Pyrintö                        14,67           15,96
   9 Felicia Meriheinä                   Liljendal IK                             13,20           13,20
  10 Sanni Kuparinen                     Janakkalan Jana                          13,45           13,70
  11 Linn Sund                           Vasa IS                                  13,34           13,53
  12 Jessica Meriheinä                   Liljendal IK                             14,47           15,12
  13 Johanna Tikkala                     IF Kraft                                 12,74           12,74
  14 Anette Saalismaa                    Pudasjärven Urheilijat                   12,56           12,56
  15 Minna-Marjatta Liimatainen          Himangan Urheilijat                      13,35           14,36
  16 Annukka Saalismaa                   Pudasjärven Urheilijat                   13,63           13,82
  17 Tiia Tirkkonen                      Keiteleen Kunto                          12,56           13,30
  18 Gita Reinholm                       Karhulan Katajaiset                      12,70           12,70
  19 Oona Viljanen                       Oriveden Ponnistus                       13,34           13,34
  20 Niina Kelo                          Keski-Uudenmaan Yleisurheilu             13,15           15,32

N Kiekko

   1 Salla Sipponen                      Keuruun Kisailijat                       58,92           59,70
   3 Helena Leveelahti                   Virtain Urheilijat                       57,09           57,09
   5 Katri Hirvonen                      Joensuun Kataja                          51,42           57,44
   7 Pauliina Aalto                      Raision Kuula                            50,25           52,86
   8 Elina Mattila                       Turun Urheiluliitto                      47,26           52,89
   9 Tanja Komulainen                    Tampereen Pyrintö                        46,93           57,10
  10 Piia Koski                          Teuvan Rivakka                           44,04           46,02
  11 Johanna Lehtiö                      Kenttäurheilijat -58                     43,22           51,53
  12 Tuula Sviili                        Puumalan Viri                            47,71           50,77
  13 Pinja Karhunen                      Hämeenlinnan Tarmo                       42,92           48,56
  14 Nilla Rättyä                        Janakkalan Jana                          46,82           46,82
  15 Sanni Kuparinen                     Janakkalan Jana                          50,06           50,06
  16 Linn Sund                           Vasa IS                                  45,72           45,72
  17 Roosa Naula                         Turun Urheiluliitto                      47,16           49,30
  18 Enni Aula                           Pohjan Koitto                            46,61           46,61
  19 Patricia Kellgren                   Helsingfors IFK                          49,88           49,88
  20 Vilma Räsänen                       Viitasaaren Viesti                       47,74           49,06
  21 Tiia Tirkkonen                      Keiteleen Kunto                          44,73           47,89
  22 Taija Tirkkonen                     Keiteleen Kunto                          48,53           48,53

N Moukari

   1 Silja Kosonen                       Someron Esa                              73,43           73,43
   2 Kati Ojaloo                         Noormarkun Nopsa                         67,43           71,50
   3 Suvi Koskinen                       Kauhajoen Karhu                          68,65           68,65
   4 Krista Tervo                        Karhulan Katajaiset                      72,92           72,92
   5 Kiira Väänänen                      Varpaisjärven Vire                       65,98           65,98
   6 Tiina Rinnekari                     Nurmijärven Yleisurheilu                 60,90           62,67
   8 Heli Rinnekari                      Nurmijärven Yleisurheilu                 55,64           62,73
   9 Kati Rinnekari                      Nurmijärven Yleisurheilu                 50,71           53,60
  10 Hannamari Kinnunen                  Jyväskylän Kenttäurheilijat              56,52           56,52
  11 Anni Sinelampi                      Lahden Ahkera                            56,40           56,40
  12 Aada Koppeli                        Jyväskylän Kenttäurheilijat              61,91           64,12
  13 Josefine Lundström                  IF Raseborg                              52,39           52,39
  14 Andrea Österman                     Helsingfors IFK                          57,27           57,27
  15 Emma Uosukainen                     Esbo IF                                  53,78           53,78
  16 Marika Virtanen                     Someron Esa                              54,64           54,64
  17 Charlotta Sandkulla                 IF Åsarna                                53,14           53,14
  18 Johanna Witka                       Someron Esa                              57,58           62,70
  19 Tytti Oikarainen                    Posion Pyrintö                           59,57           61,08
  20 Maija Valli                         Kurikan Ryhti                            53,84           58,20
  21 Kaisu Eskelinen                     Maaningan Mahti                          56,98           57,03

N Keihäs

   1 Sanne Erkkola                       Turun Urheiluliitto                      59,61           59,61
   2 Jatta-Mari Jääskeläinen             Turun Urheiluliitto                      56,08           57,47
   3 Jenni Kangas                        Lahden Ahkera                            56,48           60,98
   4 Jelena Jaakkola                     Soinin Sisu                              48,42           58,89
   5 Saara Lipsanen                      Lappeenrannan Urheilu-Miehet             54,26           56,66
   6 Siiri Elomaa                        Tampereen Pyrintö                        52,87           54,47
   7 Julia Valtanen                      Rauman Urheilijat                        56,24           57,91
   9 Milja Lusila                        Asikkalan Raikas                         47,36           51,86
  10 Laura Pesola                        Reisjärven Pilke                         47,97           54,35
  11 Janette Lepistö                     Lehtimäen Jyske                          55,12           57,78
  12 Elina Kinnunen                      Uudenkaupungin Kenttäkarhut              54,89           55,41
  13 Jemina Ollikka                      Lahden Ahkera                            44,53           44,53
  14 Emilia Karell                       Sjundeå IF                               53,12           53,14
  15 Anni-Linnea Alanen                  Vaasan Vasama                            59,52           59,52
  16 Vivian Suominen                     Helsingfors IFK                          54,64           54,64
  17 Sofia Pölkky                        Seinäjoen Seudun Urheilijat              46,96           52,73
  18 Minka Nurro                         Vantaan Salamat                          48,48           48,48
  19 Merja Perätalo                      Ylikiimingin Nuijamiehet                 46,11           52,51
  20 Miia Makkonen                       Sysmän Sisu                              51,40           52,43
  21 Jutta Heikkinen                     Joensuun Kataja                          49,72           49,72

N 7-ottelu

   3 Amanda Liljendal                    Borgå Akilles                             5635            5635
   4 Jessica Rautelin                    Esbo IF                                                   5580
   5 Janette Hanski                      Karhulan Urheilijat                       5323            5323
   6 Laura Lepistö                       Porin Yleisurheilu                                        5073
   7 Minttu Mattinen                     Lappeenrannan Urheilu-Miehet              4938            5057
   8 Vilma Itälinna                      Tampereen Pyrintö                         5140            5140
   9 Miia Sillman                        Tampereen Pyrintö                         4945            6209
  10 Saimi Lupala                        IF Raseborg                               4556            4556
  11 Kaisa Äijälä                        Nousiaisten Susi                          4036            4036
  12 Anni Nurminen                       Tampereen Pyrintö                         4625            4625
  13 Iida Kujanpää                       Tampereen Pyrintö                         4581            4581
  14 Maiju Saukkosaari                   Tampereen Pyrintö                         4380            4380
  15 Emmi Valtonen                       Turun Urheiluliitto                       4773            4773
  16 Iina-Kaisa Mäkelä                   Kenttäurheilijat -58                      4750            5145
  17 Charlotta Pettersson                Tampereen Pyrintö                         4432            4432
  18 Emmi Hietanen                       Riihimäen Kisko                           4166            4166
  19 Valentina Lemettinen                Seinäjoen Seudun Urheilijat               4336            4514
  20 Aino Koskela                        Helsingfors IFK                           4812            4812
  21 Saana Peura                         Tervolan Terävä                           4536            4536
  22 Eveliina Lehtola                    Oulun Pyrintö                             4649            4649
  23 Miina Palonen                       Viitasaaren Viesti                                        4838
  24 Eucabeth Kivikangas                 Alajärven Ankkurit                        3817            4698
  25 Sanni Säntti                        Ilmajoen Kisailijat                                       4845
  26 Hertta Heikkinen                    Joensuun Kataja                                           5926