Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
13.06. klo 12:00 Kankaanpää Games Ilmoittautuneet
M 100m                                                            SB      PB
        Jasper Leppäkangas     Kankaanpään Seudun Leisku        11,28   11,16
        Eero Hirvinen          Kankaanpään Seudun Leisku                10,77
        Pyry Santahuhta        Kankaanpään Seudun Leisku                11,30
        Arttu Saari            Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
        Eetu Kangas            Seinäjoen Seudun Urheilijat              11,30
        Patrik Jakonen         Nakkilan Vire                    11,16   11,16
M 800m
        Valtteri Sillanpää     Noormarkun Nopsa                       2.02,64
        Samuli Kero            Vammalan seudun Voima                  2.06,92
M 110m aidat
        Eero Hirvinen          Kankaanpään Seudun Leisku
        Pyry Santahuhta        Kankaanpään Seudun Leisku        14,59   14,42
        Arttu Saari            Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
M Korkeus
        Matti Saunanen         Ikaalisten Urheilijat              140     185
M Kuula
        Eetu Kangas            Seinäjoen Seudun Urheilijat              14,90
        Aki Nurminen           Siikaisten Sisu                          13,20
        Matti Saunanen         Ikaalisten Urheilijat             8,36    8,69
        Arttu Kangas           Kankaanpään Seudun Leisku        18,84   20,30
        Arttu Korkeasalo       Lielahden Kipinä                 18,63   18,93
        Mikko Toiviainen       Loimaan Jankko                   17,53   18,35
        Eero Ahola             Porin Yleisurheilu               17,43   18,68
        Linus Nurminen         Kristiinan Urheilijat            13,37   13,37
M Keihäs
      76Aki Nurminen           Siikaisten Sisu                  55,68   65,05
      77Matti Saunanen         Ikaalisten Urheilijat            30,65   35,30
      78Teemu Narvi            Kankaanpään Seudun Leisku        74,41   77,56
      82Toni Keränen           Limingan Niittomiehet            76,13   78,86
      83Jarmo Marttila         Kälviän Tarmo                    75,79   76,82
      84Aleksi Yli-Mannila     Alajärven Ankkurit               74,48   75,27
      86Johan Teikari          Parkanon Urheilijat                      73,85
      88Janne Läspä            Kaustisen Pohjan-Veikot          69,65   69,65
N 100m
        Roosa Kukkumäki        Kankaanpään Seudun Leisku                20,30
        Saara Vahtokari        Rauman Urheilijat                13,76   13,47
        Liinu Karjala          Porin Yleisurheilu               14,78   13,94
        Pirkitta Marjanen      Porin Yleisurheilu               12,44   12,11
        Emmi Patrikainen       Nakkilan Vire                    14,13   14,13
        Charlotta Suoniemi     Kiukaisten Kisailijat            13,61   13,24
        Anni Vähäkoski         Tampereen Urheilijat -38         13,51   13,22
        Pritne Lember          Noormarkun Nopsa                         12,66
        Aada-Olivia Oksanen    Noormarkun Nopsa                         12,46
N 800m
        Inari Leppäniemi       Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu        2.37,63
N Kolmiloikka
        Janita Leppäranta      Kristiinan Urheilijat                    12,32
        Emilia Heino           Tampereen Pyrintö                        12,09
        Eeva Kari              Nakkilan Vire                            10,65
        Jutta Latvala          Kuortaneen Kunto
N Kuula
        Roosa Kukkumäki        Kankaanpään Seudun Leisku                 4,26
        Fanni Kyösti           Kankaanpään Seudun Leisku
        Kallio Emilia Aino KrisSiikaisten Sisu
        Kirsi Koro             Virtain Urheilijat                       13,04
        Emilia Kangas          Seinäjoen Seudun Urheilijat      14,09   15,38
        Jane Lember            Noormarkun Nopsa                         10,95
        Annukka Saalismaa      Pudasjärven Urheilijat
N Keihäs
      10Sanne Erkkola          Turun Urheiluliitto              51,59   57,04
      39Jatta-Mari JääskeläinenTurun Urheiluliitto              56,08   57,47
      50Jenni Kangas           Lahden Ahkera                    56,48   60,98
      57Vivian Suominen        Helsingfors IFK                  54,64   54,64
      63Siiri Elomaa           Tampereen Pyrintö                49,95   54,47
      66Roosa Kukkumäki        Kankaanpään Seudun Leisku                 9,73
      67Meri Elomaa            Tampereen Pyrintö                40,47   41,91
      71Heidi Nokelainen       Joensuun Kataja                  56,04   62,13
      72Saara Lipsanen         Lappeenrannan Urheilu-Miehet     54,05   56,66
      73Elina Kinnunen         Uudenkaupungin Kenttäkarhut      52,51   55,41
      75Janette Lepistö        Lehtimäen Jyske                          57,78
P9 40m
        Juhani Reunamo         Porin Yleisurheilu                        7,41
        Lasse Mannila          Rauman Urheilijat
        Julius Keränen         Ikaalisten Urheilijat                     7,70
        Matias Nieminen        Porin Yleisurheilu                        7,45
        Jasper Piirtola        Porin Yleisurheilu                        7,03
        Neo Ramsten            Porin Yleisurheilu                        8,05
        Niko Vanhala           Porin Yleisurheilu                        7,55
        Niklas Hurtola         Merikarvian Into
        Mikael Huppunen        Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu
        Juho Viljanen          Kankaanpään Seudun Leisku                 6,75
        Ilmari Paasikas        Kiukaisten Kisailijat             7,96    7,79
        Severi Vormisto        Kankaanpään Seudun Leisku
        Samuli Torpo           Lauttakylän Luja                          7,35
        Topias Iltanen         Ikaalisten Urheilijat
        Otto Hietikko          Kankaanpään Seudun Leisku
P9 600m
        Lasse Mannila          Rauman Urheilijat
        Matias Nieminen        Porin Yleisurheilu
        Niko Vanhala           Porin Yleisurheilu
        Niklas Hurtola         Merikarvian Into
        Mikael Huppunen        Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu
        Samuli Torpo           Lauttakylän Luja
P9 Pituus
        Lasse Mannila          Rauman Urheilijat                         2,69
        Julius Keränen         Ikaalisten Urheilijat                     3,10
        Matias Nieminen        Porin Yleisurheilu                3,43    3,43
        Jasper Piirtola        Porin Yleisurheilu                3,86    3,86
        Neo Ramsten            Porin Yleisurheilu                        2,52
        Niko Vanhala           Porin Yleisurheilu                        2,93
        Niklas Hurtola         Merikarvian Into                          2,78
        Mikael Huppunen        Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu
        Juho Viljanen          Kankaanpään Seudun Leisku                 3,36
        Ilmari Paasikas        Kiukaisten Kisailijat             2,76    2,76
        Severi Vormisto        Kankaanpään Seudun Leisku
        Samuli Torpo           Lauttakylän Luja                          3,07
        Topias Iltanen         Ikaalisten Urheilijat
        Otto Hietikko          Kankaanpään Seudun Leisku
T9 40m
        Emilia Kangasniemi     Kankaanpään Seudun Leisku                 8,53
        Lotta Hytti            Porin Yleisurheilu                        7,32
        Minea Lehto            Raision Kuula                             7,44
        Sofia Leppäniemi       Raision Kuula                             7,13
        Hilda Hiekkapelto      Porin Yleisurheilu                        7,99
        Enni-Sofia Ihamäki     Porin Yleisurheilu                        8,24
        Kiia Vanhala           Porin Yleisurheilu                        7,56
        Emma Anttila           Ikaalisten Urheilijat                     7,58
        Sara Sampolahti        Porin Tarmo                               7,82
        Mette Häkkinen         Punkalaitumen Kunto               7,08    7,01
        Eevi Pirttinen         Noormarkun Nopsa
        Ilona Poussu           Noormarkun Nopsa
        Viivi Ritola           Noormarkun Nopsa                          7,33
        Henna Tamminen         Noormarkun Nopsa                          7,75
        Anette Nelimarkka      Ulvila Sport Team
        Iida Oksanen           Noormarkun Nopsa
        Ida Jaakkola           Kankaanpään Seudun Leisku
T9 600m
        Lotta Hytti            Porin Yleisurheilu
        Sofia Leppäniemi       Raision Kuula
        Hilda Hiekkapelto      Porin Yleisurheilu
        Kiia Vanhala           Porin Yleisurheilu                    2.31,94
        Mette Häkkinen         Punkalaitumen Kunto           2.15,33 2.15,33
        Viivi Ritola           Noormarkun Nopsa                      2.20,94
        Henna Tamminen         Noormarkun Nopsa
        Anette Nelimarkka      Ulvila Sport Team
T9 Pituus
        Emilia Kangasniemi     Kankaanpään Seudun Leisku
        Lotta Hytti            Porin Yleisurheilu                        3,18
        Minea Lehto            Raision Kuula                     3,61    3,61
        Sofia Leppäniemi       Raision Kuula                     3,40    3,40
        Hilda Hiekkapelto      Porin Yleisurheilu                        2,81
        Enni-Sofia Ihamäki     Porin Yleisurheilu                        2,58
        Kiia Vanhala           Porin Yleisurheilu                        3,10
        Emma Anttila           Ikaalisten Urheilijat                     3,16
        Sara Sampolahti        Porin Tarmo                               3,05
        Mette Häkkinen         Punkalaitumen Kunto               3,35    3,35
        Eevi Pirttinen         Noormarkun Nopsa
        Ilona Poussu           Noormarkun Nopsa
        Viivi Ritola           Noormarkun Nopsa                          3,22
        Henna Tamminen         Noormarkun Nopsa                          2,61
        Anette Nelimarkka      Ulvila Sport Team
        Iida Oksanen           Noormarkun Nopsa
        Ida Jaakkola           Kankaanpään Seudun Leisku
P11 60m
        Tuomas Saarijoki       Kankaanpään Seudun Leisku                10,34
        Onni Haukijärvi        Tampereen Pyrintö                 9,25    9,24
        Aapeli Myllymaa        Porin Yleisurheilu
        Oliver Mikkola         Nakkilan Vire                     8,82    8,82
        Teemu Kosonen          Porin Tarmo                       9,12    9,12
        Niklas Kouvo           Vampulan Urheilijat               9,33    9,33
        Eemeli Lindfors        Noormarkun Nopsa                          9,91
        Jonni Pirttinen        Noormarkun Nopsa                 10,10   10,10
        Eemeli Poussu          Noormarkun Nopsa                         10,12
        Joel Kotomäki          Nakkilan Vire                    10,06   10,06
        Elias Iltanen          Ikaalisten Urheilijat                    11,74
        Lenni Korpela          Noormarkun Nopsa                         11,22
        Jussi Ryynänen         Kankaanpään Seudun Leisku
P11 1000m
        Niklas Kouvo           Vampulan Urheilijat                   3.53,73
        Eemeli Lindfors        Noormarkun Nopsa                      3.49,88
        Eemeli Poussu          Noormarkun Nopsa                      3.38,68
        Daniel Huppunen        Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu       3.42,60
        Frans Olbert           Porin Yleisurheilu                    4.15,30
        Nestori Ruuskanen      Kankaanpään Seudun Leisku
P11 Pituus
        Oliver Mikkola         Nakkilan Vire                     4,57    4,57
        Teemu Kosonen          Porin Tarmo                       4,25    4,25
        Niklas Kouvo           Vampulan Urheilijat               4,01    4,01
        Eemeli Lindfors        Noormarkun Nopsa                          3,56
        Jonni Pirttinen        Noormarkun Nopsa                  3,83    3,83
        Eemeli Poussu          Noormarkun Nopsa                          3,87
        Joel Kotomäki          Nakkilan Vire                     3,81    3,81
        Elias Iltanen          Ikaalisten Urheilijat                     3,12
        Lenni Korpela          Noormarkun Nopsa                          3,25
        Frans Olbert           Porin Yleisurheilu                        3,54
        Lauri Kallionpää       Porin Yleisurheilu                        2,78
        Rasmus Majuri          Kiukaisten Kisailijat             4,25    4,25
        Jussi Ylilammi         Kankaanpään Seudun Leisku
        Eevertti Vormisto      Kankaanpään Seudun Leisku
        Vertti Ruuskanen       Kankaanpään Seudun Leisku
        Niilo Kartano          Ulvila Sport Team
        Jussi Ryynänen         Kankaanpään Seudun Leisku
P11 Kuula
        Tuomas Saarijoki       Kankaanpään Seudun Leisku                 8,67
        Aapeli Myllymaa        Porin Yleisurheilu                        5,17
        Oliver Mikkola         Nakkilan Vire                             6,93
        Teemu Kosonen          Porin Tarmo                               7,82
        Niklas Kouvo           Vampulan Urheilijat
        Eemeli Lindfors        Noormarkun Nopsa                          5,54
        Jonni Pirttinen        Noormarkun Nopsa                          5,35
        Eemeli Poussu          Noormarkun Nopsa
        Joel Kotomäki          Nakkilan Vire                             5,79
        Elias Iltanen          Ikaalisten Urheilijat
        Daniel Huppunen        Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu           6,08
        Eevertti Vormisto      Kankaanpään Seudun Leisku
        Juhani Reunamo         Porin Yleisurheilu
        Veikka Nordberg        Nakkilan Vire                     7,16    7,16
        Vertti Ruuskanen       Kankaanpään Seudun Leisku
        Niilo Kartano          Ulvila Sport Team
        Jussi Ryynänen         Kankaanpään Seudun Leisku
        Emil Isometsä          Kankaanpään Seudun Leisku
T11 60m
        Tilda Jaakkola         Kankaanpään Seudun Leisku                10,18
        Martta Uusitalo        Kankaanpään Seudun Leisku
        Lotta Peltomäki        Porin Yleisurheilu                9,86    9,86
        Vilja Reho             Kankaanpään Seudun Leisku
        Victoria Yli-Kärkelä   Parkanon Urheilijat
        Iida Perälä            Parkanon Urheilijat                      10,05
        Iina Kause             Porin Yleisurheilu                9,29    9,29
        Mimmi Mäkelä           Porin Yleisurheilu                9,75    9,75
        Iina Mansikka          Porin Yleisurheilu                9,45    9,45
        Elisabeth Suoniemi     Kiukaisten Kisailijat                    10,84
        Mila Luukkala          Porin Tarmo                       9,84    9,84
        Stella Hillman         Ikaalisten Urheilijat                    11,66
        Jasmin Vaskelainen     Laitilan Jyske                            9,00
        Miila Niittynen        Noormarkun Nopsa                          9,80
        Siiri Välimäki         Noormarkun Nopsa                         10,15
        Jenny Viitanen         Noormarkun Nopsa                          9,28
        Aada Lehtinen          Lauttakylän Luja
        Sofia Lahdenperä       Ulvila Sport Team
        Aliisa Ryynänen        Kankaanpään Seudun Leisku
        Peppi-Inkeri Seppänen  Nakkilan Vire
T11 1000m
        Lotta Peltomäki        Porin Yleisurheilu                     4.03,51
        Vilja Reho             Kankaanpään Seudun Leisku
        Iina Kause             Porin Yleisurheilu                     3.31,36
        Mimmi Mäkelä           Porin Yleisurheilu
        Mila Luukkala          Porin Tarmo                            3.53,81
        Miila Niittynen        Noormarkun Nopsa                       3.46,69
        Siiri Välimäki         Noormarkun Nopsa
        Jenny Viitanen         Noormarkun Nopsa                       3.56,96
        Ella Rajala            Lempäälän Kisa Yleisurheilu            3.44,27
        Sofia Lahdenperä       Ulvila Sport Team
        Peppi-Inkeri Seppänen  Nakkilan Vire
T11 Pituus
        Tilda Jaakkola         Kankaanpään Seudun Leisku                 3,24
        Martta Uusitalo        Kankaanpään Seudun Leisku
        Lotta Peltomäki        Porin Yleisurheilu                        3,28
        Vilja Reho             Kankaanpään Seudun Leisku
        Victoria Yli-Kärkelä   Parkanon Urheilijat                       3,41
        Iina Kause             Porin Yleisurheilu                        4,33
        Iina Mansikka          Porin Yleisurheilu                        3,66
        Elisabeth Suoniemi     Kiukaisten Kisailijat                     3,14
        Stella Hillman         Ikaalisten Urheilijat                     3,52
        Miila Niittynen        Noormarkun Nopsa                          3,49
        Siiri Välimäki         Noormarkun Nopsa                          3,60
        Jenny Viitanen         Noormarkun Nopsa                          4,26
        Aada Lehtinen          Lauttakylän Luja                          3,68
        Ella Rajala            Lempäälän Kisa Yleisurheilu               3,63
        Niina Paasikas         Kiukaisten Kisailijat             3,47    3,55
        Sofia Lahdenperä       Ulvila Sport Team
        Rosaliina Nelimarkka   Ulvila Sport Team
        Aliisa Ryynänen        Kankaanpään Seudun Leisku
T11 Kuula
        Mila Mäkinen           Kiukaisten Kisailijat             9,71    9,71
        Martta Uusitalo        Kankaanpään Seudun Leisku
        Lotta Peltomäki        Porin Yleisurheilu                        5,27
        Victoria Yli-Kärkelä   Parkanon Urheilijat                       5,07
        Iina Kause             Porin Yleisurheilu                        9,61
        Iina Mansikka          Porin Yleisurheilu                        7,26
        Elisabeth Suoniemi     Kiukaisten Kisailijat                     6,14
        Stella Hillman         Ikaalisten Urheilijat                     5,10
        Jenny Viitanen         Noormarkun Nopsa                          7,99
        Niina Paasikas         Kiukaisten Kisailijat             6,73    6,73
        Vilmiina Mattila       Nakkilan Vire                             8,11
        Senja Kärhä            Noormarkun Nopsa                 10,06   10,06
        Rosaliina Nelimarkka   Ulvila Sport Team
        Siiri Välimäki         Noormarkun Nopsa
        Aliisa Ryynänen        Kankaanpään Seudun Leisku
P13 60m
        Niklas Nuorsaari       Porin Yleisurheilu                        9,15
        Leevi Pein             Kankaanpään Seudun Leisku         8,59    8,59
        Joel Luotola           Porin Yleisurheilu                8,66    8,66
        Einari Reunamo         Porin Yleisurheilu                9,07    9,07
        Aarni Holma            Merikarvian Into                         10,18
        Tuomas Mäkelä          Ikaalisten Urheilijat             8,17    8,17
        Arttu Perälä           Parkanon Urheilijat                       9,15
        Manuel Ojala           Rauman Urheilijat                 8,29    8,29
        Santeri Rustari        Porin Yleisurheilu                9,42    9,42
        Jeri Niinivirta        Noormarkun Nopsa                          9,50
P13 1000m
        Niklas Nuorsaari       Porin Yleisurheilu                     3.23,28
        Konsta Kalliomäki      Kauhajoen Karhu                3.19,10 3.19,10
P13 Korkeus
        Joel Luotola           Porin Yleisurheilu                 135     135
        Einari Reunamo         Porin Yleisurheilu                 132     132
        Manuel Ojala           Rauman Urheilijat                  153     153
        Santeri Rustari        Porin Yleisurheilu                 123     125
        Jeri Niinivirta        Noormarkun Nopsa                           120
        Kalle Kyösti           Parkanon Urheilijat                        124
        Nuutti Nisukangas      Ikaalisten Urheilijat
P13 Kuula
        Leevi Pein             Kankaanpään Seudun Leisku
        Einari Reunamo         Porin Yleisurheilu
        Tuomas Mäkelä          Ikaalisten Urheilijat            14,30   14,30
        Manuel Ojala           Rauman Urheilijat                         8,99
        Jeri Niinivirta        Noormarkun Nopsa                          8,24
        Aarni Elomaa           Tampereen Pyrintö                10,47   10,47
        Riki Honkanen          Parkanon Urheilijat               9,95   10,02
T13 60m
        Daniela Snäll          Noormarkun Nopsa                          9,69
        Essi Kinnanen          Vammalan seudun Voima             8,78    8,78
        Kiira Broman           Porin Yleisurheilu                9,59    9,59
        Venla-Maria Ihamäki    Porin Yleisurheilu                9,12    9,12
        Matleena Peltomäki     Porin Yleisurheilu                9,33    9,33
        Kerttu Reho            Kankaanpään Seudun Leisku                 9,61
        Ninni Pajukoski        Kankaanpään Seudun Leisku                 9,54
        Sofia Sampolahti       Porin Tarmo                               9,14
        Janni Majuri           Kiukaisten Kisailijat             9,50    9,50
        Maija Wallenius        Kiukaisten Kisailijat             9,22    9,22
        Ilona Nordman          Rauman Urheilijat                 8,94    8,94
        Minja Mäkelä           Noormarkun Nopsa                          9,66
        Iina Poussu            Noormarkun Nopsa                          9,43
        Oona Heino             Parkanon Urheilijat                      10,46
        Ella Kurula            Ikaalisten Urheilijat             8,54    8,54
        Aada Antila            Kankaanpään Seudun Leisku
        Alexia Myllymäki       Rauman Urheilijat
        Emmi Prihti            Noormarkun Nopsa                  8,99
T13 1000m
        Matleena Peltomäki     Porin Yleisurheilu                     4.10,50
        Kerttu Reho            Kankaanpään Seudun Leisku
        Ilona Nordman          Rauman Urheilijat                      4.20,08
        Iina Poussu            Noormarkun Nopsa                       3.29,64
        Oona Heino             Parkanon Urheilijat                    4.11,33
        Aada Antila            Kankaanpään Seudun Leisku
        Maija Junnila          Kankaanpään Seudun Leisku
        Senja Pakkanen         Kankaanpään Seudun Leisku              4.05,87
        Milla Ylilammi         Kankaanpään Seudun Leisku              4.12,20
        Leni Lehtinen          Kankaanpään Seudun Leisku              4.03,66
T13 Korkeus
        Daniela Snäll          Noormarkun Nopsa                           118
        Essi Kinnanen          Vammalan seudun Voima                      128
        Kiira Broman           Porin Yleisurheilu                         105
        Matleena Peltomäki     Porin Yleisurheilu                         115
        Sofia Sampolahti       Porin Tarmo                        130     130
        Ilona Nordman          Rauman Urheilijat                          137
        Minja Mäkelä           Noormarkun Nopsa                           130
        Iina Poussu            Noormarkun Nopsa                           136
        Aada Antila            Kankaanpään Seudun Leisku
        Maija Junnila          Kankaanpään Seudun Leisku
        Leni Lehtinen          Kankaanpään Seudun Leisku                  105
        Armi Partanen          Kankaanpään Seudun Leisku
        Venla Murto            Nakkilan Vire                              142
        Alexia Myllymäki       Rauman Urheilijat
T13 Kuula
        Daniela Snäll          Noormarkun Nopsa                          5,22
        Venla Manner           Turun Urheiluliitto              11,95   11,95
        Kiia Mäkinen           Kiukaisten Kisailijat            11,58   11,58
        Essi Kinnanen          Vammalan seudun Voima
        Kiira Broman           Porin Yleisurheilu
        Matleena Peltomäki     Porin Yleisurheilu
        Maija Wallenius        Kiukaisten Kisailijat
        Ilona Nordman          Rauman Urheilijat                         8,13
        Minja Mäkelä           Noormarkun Nopsa
        Iina Poussu            Noormarkun Nopsa
        Oona Heino             Parkanon Urheilijat
        Senja Pakkanen         Kankaanpään Seudun Leisku                 6,59
        Leni Lehtinen          Kankaanpään Seudun Leisku
        Armi Partanen          Kankaanpään Seudun Leisku                 7,22
        Johanna Sulkusalmi     Kyröskosken Ponsi                10,99   10,99
        Emma Uusi-Rajasalo     Porin Yleisurheilu
        Alexia Myllymäki       Rauman Urheilijat
P15 100m
        Tomi Mäkitalo          Kankaanpään Seudun Leisku        11,91   11,91
        Eelis Holma            Merikarvian Into                 13,51   13,27
        Tino Mansikka          Porin Yleisurheilu               14,50   14,50
        Niklas Ranne           Porin Yleisurheilu
        Alex Karjalainen       Rauman Urheilijat
P15 800m
        Tino Knuutila          Kankaanpään Seudun Leisku             2.07,96
        Henri Saunaluoma       Kankaanpään Seudun Leisku             2.37,25
        Alex Karjalainen       Rauman Urheilijat
        Olli Lindroos          Noormarkun Nopsa
P15 Pituus
        Eelis Holma            Merikarvian Into                          4,43
        Tino Mansikka          Porin Yleisurheilu
        Niklas Nuorsaari       Porin Yleisurheilu                        3,67
        Alex Karjalainen       Rauman Urheilijat
P15 Kuula
        Lauri Valtanen         Merikarvian Into
        Miiro Tähkänen         Merikarvian Into
        Roni Mikkilä           Nakkilan Vire                            10,82
        Alex Karjalainen       Rauman Urheilijat
T15 100m
        Oona Turunen           Kankaanpään Seudun Leisku        14,13   13,87
        Sofia Kurumaa          Kankaanpään Seudun Leisku        14,10   14,06
        Peppi Lehtinen         Kankaanpään Seudun Leisku
        Petra Broman           Porin Yleisurheilu               13,98   13,98
        Julia Gröndahl         Porin Yleisurheilu                13,8    13,8
        Nea-Kaisa Kataja       Porin Yleisurheilu               14,46   14,46
        Milja Perälä           Porin Yleisurheilu               13,94   13,94
        Rauha Rajainmäki       Porin Yleisurheilu               13,27   13,27
        Nuppu Willman          Noormarkun Nopsa                 13,79   13,79
        Janita Kinnanen        Vammalan seudun Voima                    13,46
        Siiri Palomäki         Rauman Urheilijat
        Sohvi Palomäki         Rauman Urheilijat                        13,72
        Hilla Tenho            Noormarkun Nopsa
T15 800m
        Petra Broman           Porin Yleisurheilu                     3.07,17
        Julia Gröndahl         Porin Yleisurheilu
        Hilla Tenho            Noormarkun Nopsa                       2.51,52
        Emilia Palomäki        Nakkilan Vire                          2.44,39
T15 Pituus
        Oona Turunen           Kankaanpään Seudun Leisku         4,44    4,47
        Inkeri Rantapelkonen   Kiukaisten Kisailijat                     4,18
        Peppi Lehtinen         Kankaanpään Seudun Leisku                 4,10
        Nea-Kaisa Kataja       Porin Yleisurheilu                4,28    4,28
        Rauha Rajainmäki       Porin Yleisurheilu                        4,73
        Nuppu Willman          Noormarkun Nopsa                          4,56
        Siiri Palomäki         Rauman Urheilijat                         4,23
        Sohvi Palomäki         Rauman Urheilijat                         4,99
        Pinja Pakkanen         Kankaanpään Seudun Leisku                 3,96
        Daniela Snäll          Noormarkun Nopsa                          3,90
        Charlotta Suoniemi     Kiukaisten Kisailijat
        Ella Kurula            Ikaalisten Urheilijat
T15 Kiekko
        Fanni Kyösti           Kankaanpään Seudun Leisku                28,36
        Rebecca Nelimarkka     Nakkilan Vire                    37,49   37,49
        Pinja Pakkanen         Kankaanpään Seudun Leisku
        Elli Isometsä          Kankaanpään Seudun Leisku                21,44
        Venla Manner           Turun Urheiluliitto
        Kiia Mäkinen           Kiukaisten Kisailijat                    30,54
        Mila Mäkinen           Kiukaisten Kisailijat                    27,45
        Martta Laine           Valkeakosken Haka
N17 100m
        Aada Juhala            Porin Tarmo                      13,66   13,27
        Maria Pukkila          Porin Tarmo                      13,41   13,14
        Johanna Välimäki       Ikaalisten Urheilijat
N17 Kolmiloikka
        Emmi Patrikainen       Nakkilan Vire                             9,30
        Ella Kärki             Vaasan Vasama                    11,39   11,39
        Eveliina Haviala       Nakkilan Vire                            10,62
        Oona Turunen           Kankaanpään Seudun Leisku                 9,35
        Sofia Kurumaa          Kankaanpään Seudun Leisku                 9,03
        Inkeri Rantapelkonen   Kiukaisten Kisailijat                     9,10
        Jenny-Maria JäniskangasKankaanpään Seudun Leisku                 10,4
        Jessi Lope             Noormarkun Nopsa
N17 Keihäs
        Kallio Emilia Aino KrisSiikaisten Sisu
        Johanna Välimäki       Ikaalisten Urheilijat                    27,54
        Rebecca Nelimarkka     Nakkilan Vire                    48,83   48,83
        Iida Mikkelsson        Porin Yleisurheilu
        Cecilia Österberg      IF Femman                        50,56   50,56
M17 100m
        Pietari Kiviranta      Kankaanpään Seudun Leisku                11,89
        Elias Kurumaa          Kankaanpään Seudun Leisku        12,32   12,32
        Maxim Norräng          Porin Tarmo                      11,81   11,81
        Joona Nurmi            Noormarkun Nopsa
M17 Korkeus
        Elias Kurumaa          Kankaanpään Seudun Leisku          183     183
        Miko Tähkänen          Merikarvian Into                   183     183
        Teemu Laurikainen      Oriveden Ponnistus                         195
M17 Kolmiloikka
        Teemu Laurikainen      Oriveden Ponnistus                       11,44
        Mikael Lähteenmäki     Kankaanpään Seudun Leisku                12,52
        Jasper Hakala          Porin Tarmo                              10,35
        Johannes Jokela        Kristiinan Urheilijat                    11,87
        Aatu Pelli             Nakkilan Vire
M17 Kiekko
        Elias Sairio           Kankaanpään Seudun Leisku        41,49   41,49
        Lauri Valtanen         Merikarvian Into
        Petrus Jakonen         Nakkilan Vire                    45,28   45,28
        Aapo Kalajoki          Turun Urheiluliitto              46,50   46,50
M19 110m aidat
        Oliver Oksanen         Noormarkun Nopsa
M19 Kiekko
        Juho Leveelahti        Virtain Urheilijat               44,76   44,76