Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
12.06. klo 11:00 Olli Teijonmaan muistokisa Ilmoittautuneet
Nimi (Sukunimi Etunimi)	Seura	        SB	PB
N 100m
Roosa Rissanen	Savonlinnan Riento	13,67	13,67
Milka Riiali	Imatran Urheilijat		12,63
Niina Karttunen	Savonlinnan Riento		12,33
Meeri Riiali	Imatran Urheilijat		12,62
Milla Pirkkalainen	Savonlinnan Riento		12,65
Riika Tirkkonen	Joensuun Kataja	12,96	12,73
Sonja Nousiainen	Mikkelin Kilpa-Veikot		12,16
Veera Häkkinen	Joensuun Kataja		13,31
Laura Risto	Kuopion Reipas	13,33	13,26
Isla Hahl	Kuopion Reipas	12,89	12,89
Silja Kempas	Joensuun Kataja		12,37
Reetta Ryynänen	Joensuun Kataja		12,97
N 800m
Venla Häkkinen	Joensuun Kataja		2.22,85
Ella Kainulainen	Savonlinnan Riento		2.19,62
Eevi Kettunen	Polvijärven Urheilijat	2.31,38	2.29,22
Iida Kaiponen	Savonlinnan Riento		
N 400m aidat
Mette Lukin	Kuopion Reipas		1.05,26
Milja Mahlavuori	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		1.07,64
N Seiväs
Roosa Rissanen	Savonlinnan Riento		325
Essi Nurmela	Savonlinnan Riento		285
Saara Ruoppi	Kuopion Reipas	300	300
Aida Ahlholm	Joensuun Kataja	310	310
Oosa Kantanen	Juvan Urheilijat	180	220
Aada Äikäs	Mikkelin Kilpa-Veikot		275
N Pituus
Milka Riiali	Imatran Urheilijat	5,62	5,62
Meeri Riiali	Imatran Urheilijat	5,62	5,69
Isla Hahl	Kuopion Reipas		5,46
Milja Mahlavuori	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		5,12
Anniina Kuukka	Imatran Urheilijat	4,76	5,04
Milla Uitti	Imatran Urheilijat	5,30	5,30
Helmi Laine	Savonlinnan Riento		4,92
Lotta Häkkänen	Mikkelin Kilpa-Veikot	5,26	5,26
Tiia Säde	Joensuun Kataja	3,78	5,14
Sara-Sofia Hyvönen	Joensuun Kataja		4,96
N Kuula
Roosa Rissanen	Savonlinnan Riento	8,38	8,71
Henna Sallinen	Savonlinnan Riento		15,23
Tiia Tirkkonen	Keiteleen Kunto	11,84	13,30
Venla Pirinen	Parikkalan Urheilijat	8,94	9,58
Oona Hujanen	Helsingin Kisa-Veikot		9,53
N Moukari
Minttu Kovanen	Joensuun Kataja		50,14
M 100m
Joonas Liukkonen	Polvijärven Urheilijat	11,01	10,92
Santeri Örn	Polvijärven Urheilijat		10,51
Viljami Hietaharju	Joensuun Kataja		10,89
Jarmo Eromäki	Haukivuoren Kisailijat	11,13	11,02
Rasmus Lehikoinen	Polvijärven Urheilijat		11,33
Topi Huttunen	Vieremän Koitto	11,22	11,22
Miro Tanninen	Joensuun Kataja	11,61	11,61
Aatu Holopainen	Joensuun Kataja	11,65	11,65
Aatu Hartikainen	Savonlinnan Riento	11,63	11,63
Topi Taskinen	Mikkelin Kilpa-Veikot	12,19	12,19
M 800m
Elias Kortelainen	Joensuun Kataja		2.03,19
Aatu Mäkelä	Pyhäselän Urheilijat		2.01,93
Saku Miettinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		2.04,26
M Pituus
Miro Tanninen	Joensuun Kataja		6,16
Aatu Holopainen	Joensuun Kataja		5,79
Aatu Hartikainen	Savonlinnan Riento	6,01	6,14
Topi Taskinen	Mikkelin Kilpa-Veikot	5,69	6,01
Lauri Honkanen	Imatran Urheilijat	5,92	6,20
Sisu Mikkilä	Imatran Urheilijat	6,29	6,63
Otso Mikkilä	Imatran Urheilijat		6,61
Sakari Vallius	Joensuun Kataja		6,41
M Kuula
Panu Tirkkonen	Keiteleen Kunto	18,06	18,27
M Moukari
Sami Koistinen	Tohmajärven Urheilijat		
P9 40m
Daniel Turunen	Joroisten Urheilijat		
Manu Mahlavuori	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		8,39
Veeti Nikkanen	Savonlinnan Riento	7,91	7,91
P9 Kuula
Manu Mahlavuori	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		4,10
Aleksi Ehrnrooth	Juvan Urheilijat		3,96
P9 Moukari
Aleksi Ehrnrooth	Juvan Urheilijat		
T9 40m
Vuokko Kuronen	Joroisten Urheilijat	8,27	8,26
Netta Turunen	Joroisten Urheilijat	7,70	7,70
Ella-Sofia Malinen	Savonlinnan Riento	7,48	7,48
Heta Räisänen	Joroisten Urheilijat	7,45	7,45
Loviisa Pulkkinen	Savonlinnan Riento		7,39
Ida Valtola	Mikkelin Kilpa-Veikot		8,28
Essi Silvennoinen	Savonlinnan Riento	7,55	7,55
T9 Kolmiloikka
Vuokko Kuronen	Joroisten Urheilijat		
Ida Valtola	Mikkelin Kilpa-Veikot		4,60
Essi Silvennoinen	Savonlinnan Riento		
T9 Kuula
Netta Turunen	Joroisten Urheilijat	3,82	3,82
Ella-Sofia Malinen	Savonlinnan Riento		
Ida Valtola	Mikkelin Kilpa-Veikot	4,21	4,21
Essi Silvennoinen	Savonlinnan Riento	4,26	4,26
T9 Moukari
Netta Turunen	Joroisten Urheilijat		
P11 60m
Elmo Kutvonen	Savonlinnan Riento	9,02	9,02
Viljami Puustinen	Savonlinnan Riento	9,67	9,67
P11 1000m
Elmo Kutvonen	Savonlinnan Riento	3.26,03	3.26,03
Iivo Räisänen	Joroisten Urheilijat		4.32,43
Oliver Viitanen	Kerimäen Urheilijat	3.29,79	3.29,79
P11 Seiväs
Oliver Viitanen	Kerimäen Urheilijat		160
P11 Kuula
Viljami Puustinen	Savonlinnan Riento	6,96	6,96
Iivo Räisänen	Joroisten Urheilijat	5,67	5,67
T11 60m
Venla Ek	Savonlinnan Riento	9,75	9,75
Janna Turunen	Joroisten Urheilijat	10,60	10,60
Aino Numminen	Outokummun Partio	10,17	10,17
Seela Kallioinen	Mikkelin Kilpa-Veikot	11,33	10,93
Venla Malinen	Savonlinnan Riento	10,45	10,45
Helmi Kiiskinen	Kuopion Reipas		9,96
Lilja Loikkanen	Savonlinnan Riento		
Ilona Immonen	Savonlinnan Riento		10,62
Pilvi Koukkari	Seinäjoen Seudun Urheilijat	9,90	9,72
Eevi Saksman	Savonlinnan Riento	10,38	10,38
Kristiina Rinta-Jaskari	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		9,65
Lilli-Lotta Kaiponen	Savonlinnan Riento	10,71	10,71
Julia Pirttijärvi	Savonlinnan Riento	9,99	9,99
Liisa Kerttunen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		9,67
T11 1000m
Janna Turunen	Joroisten Urheilijat	3.58,80	3.43,81
Eevi Saksman	Savonlinnan Riento	4.06,12	4.06,12
Kristiina Rinta-Jaskari	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	3.45,24	3.39,54
Sara Noponen	Liperin Taimi	3.56,30	3.56,30
Siiri Maaranen	Mikkelin Kilpa-Veikot		
T11 Seiväs
Vilja Kuronen	Joroisten Urheilijat		135
Joanna Nikkanen	Savonlinnan Riento		110
T11 Kolmiloikka
Venla Ek	Savonlinnan Riento		
Janna Turunen	Joroisten Urheilijat		5,91
Aino Numminen	Outokummun Partio		7,75
Venla Malinen	Savonlinnan Riento		
Lilja Loikkanen	Savonlinnan Riento		
Pilvi Koukkari	Seinäjoen Seudun Urheilijat		7,70
Julia Pirttijärvi	Savonlinnan Riento		7,55
Liisa Kerttunen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		8,47
Vilja Kuronen	Joroisten Urheilijat		7,16
T11 Kuula
Aino Numminen	Outokummun Partio		6,25
Venla Malinen	Savonlinnan Riento	7,39	7,39
Helmi Kiiskinen	Kuopion Reipas		5,97
Lilja Loikkanen	Savonlinnan Riento		
Pilvi Koukkari	Seinäjoen Seudun Urheilijat		6,13
Eevi Saksman	Savonlinnan Riento	5,93	5,93
Lilli-Lotta Kaiponen	Savonlinnan Riento	4,91	5,05
Vilja Kuronen	Joroisten Urheilijat		5,55
Sonja Lappeteläinen	Savonlinnan Riento	5,96	5,96
Siiri Maaranen	Mikkelin Kilpa-Veikot		
Ida-Liina Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat		
T11 Moukari
Venla Malinen	Savonlinnan Riento		
Eevi Saksman	Savonlinnan Riento		
P13 1000m
Johannes Kääriö	Sulkavan Urheilijat -41		3.21,67
P13 Kiekko
Jooa Kantanen	Juvan Urheilijat		
T13 60m
Noora Savolainen	Maaningan Mahti		9,32
Tuuli Kämäräinen	Kuopion Reipas		8,82
Inca Ikonen	Savonlinnan Riento	8,57	8,57
Henni Piirainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		8,99
Vilma Ulvinen	Savonlinnan Riento	9,16	9,16
Helmi Kutvonen	Savonlinnan Riento		9,24
Netta Paloheimo	Kerimäen Urheilijat	9,05	9,05
Nelli Lötjönen	Kerimäen Urheilijat	8,56	8,56
Netta Postila	Jyväskylän Kenttäurheilijat		9,08
Alina Pentti	Jyväskylän Kenttäurheilijat		8,63
Elina Naumanen	Joroisten Urheilijat		9,66
T13 1000m
Elli Halonen	Joensuun Kataja	3.37,81	3.37,81
Mette Oinonen	Joensuun Kataja	3.47,72	3.47,72
Aino Tarkiainen	Joroisten Urheilijat	3.20,94	3.20,72
Lilli Tiainen	Kerimäen Urheilijat		3.56,74
Anni Saksman	Savonlinnan Riento	3.55,74	3.55,74
Silja Valtola	Mikkelin Kilpa-Veikot		3.20,74
Noora Hukka	Joensuun Kataja		3.21,10
Inkeri Ojala	TriVateam Nokia		
T13 200m aidat
Henni Piirainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
T13 Pituus
Inca Ikonen	Savonlinnan Riento	4,38	4,46
Helmi Kutvonen	Savonlinnan Riento		3,92
Netta Paloheimo	Kerimäen Urheilijat	4,16	4,16
Nelli Lötjönen	Kerimäen Urheilijat	4,27	4,27
Netta Postila	Jyväskylän Kenttäurheilijat	4,93	4,93
Alina Pentti	Jyväskylän Kenttäurheilijat		4,49
Elina Naumanen	Joroisten Urheilijat		3,77
Lilli Tiainen	Kerimäen Urheilijat		3,79
Sara Ehrnrooth	Juvan Urheilijat	4,12	4,42
Emilia Pirttijärvi	Savonlinnan Riento	4,07	4,07
T13 Kiekko
Inca Ikonen	Savonlinnan Riento		
Elina Naumanen	Joroisten Urheilijat		19,64
Sara Ehrnrooth	Juvan Urheilijat		34,07
T13 Moukari
Elina Naumanen	Joroisten Urheilijat		13,95
Anni Saksman	Savonlinnan Riento		17,29
Saga Rasimus	Mikkelin Kilpa-Veikot		24,51
P15 100m
Eevert Happonen	Kuopion Reipas	13,02	13,02
Santtu Rautio	Kerimäen Urheilijat	12,43	12,43
P15 800m
Eevert Happonen	Kuopion Reipas	2.26,28	2.26,28
Antti Puustinen	Mikkelin Kilpa-Veikot	2.16,55	2.16,55
Valtteri Mäkelä	Liperin Taimi		2.13,23
Ossi Mutikainen	Kerimäen Urheilijat	2.23,45	2.22,07
Eeli Häikiö	Liperin Taimi		3.27,91
Aapo Turtiainen	Kerimäen Urheilijat	2.17,40	2.12,39
Lenni Paloheimo	Kerimäen Urheilijat		2.40,62
Eetu Valtola	Mikkelin Kilpa-Veikot	2.06,33	2.06,33
P15 300m aidat
Santtu Rautio	Kerimäen Urheilijat		43,60
P15 Pituus
Eevert Happonen	Kuopion Reipas		4,68
Antti Puustinen	Mikkelin Kilpa-Veikot	5,02	5,02
P15 Moukari
Olli Mäkäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	36,02	36,02
Isko Kovanen	Joensuun Kataja	53,29	53,29
T15 100m
Essi Nurmela	Savonlinnan Riento	14,34	14,34
Aida Ahlholm	Joensuun Kataja		14,05
Nea Savolainen	Maaningan Mahti	13,49	13,13
Silja Kallioinen	Mikkelin Kilpa-Veikot	13,85	13,82
Sofia Inkinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		16,00
Maija Lahtela	Kuopion Reipas	13,47	13,47
Selma Mäntyselkä	Kuopion Reipas	13,61	13,61
Aada Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat		14,68
Olivia Panhelainen	Joensuun Kataja		13,07
Peppi Seppänen	Kerimäen Urheilijat	14,21	14,21
Kiira Kiiskinen	Joensuun Kataja		14,50
Mette Voutilainen	Savonlinnan Riento	13,90	13,90
Ella-Sofia Kaiponen	Savonlinnan Riento	13,81	13,81
T15 800m
Peppi Seppänen	Kerimäen Urheilijat	2.39,46	2.39,46
T15 300m aidat
Nea Savolainen	Maaningan Mahti		47,90
Aada Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat		
T15 Pituus
Nea Savolainen	Maaningan Mahti		5,02
Sofia Inkinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	3,34	3,43
Maija Lahtela	Kuopion Reipas		4,16
Selma Mäntyselkä	Kuopion Reipas		4,42
Olivia Panhelainen	Joensuun Kataja	4,87	4,89
Kiira Kiiskinen	Joensuun Kataja	4,74	4,74
Ella-Sofia Kaiponen	Savonlinnan Riento		4,45
M17 Kuula
Riku Tenhunen	Siilinjärven Ponnistus	16,18	16,18
Veeti Paavola	Siilinjärven Ponnistus	12,78	12,78
Niko Tiihonen	Savonlinnan Riento		10,49
M17 Moukari
Riku Tenhunen	Siilinjärven Ponnistus		51,73
Veeti Paavola	Siilinjärven Ponnistus	48,84	48,84
Aaro Turkia	Ylämaan Pyrkijät	46,59	46,59
Mikko Huhta	Nurmijärven Yleisurheilu	64,28	64,28
N17 100m
Helmi Laine	Savonlinnan Riento	13,48	13,48
Lotta Häkkänen	Mikkelin Kilpa-Veikot	12,85	12,85
Tiia Säde	Joensuun Kataja		13,11
Aada Heiskanen	Savonlinnan Riento	13,07	12,91
Emma Halonen	Savonlinnan Riento	13,48	13,48
Milma Romppanen	Joensuun Kataja		
Aino Venäläinen	Imatran Urheilijat		13,08
Aava Kipinä	Joensuun Kataja		13,56
Tilda Korhonen	Siilinjärven Ponnistus	13,82	13,17
N17 Kuula
Reetta Ryynänen	Joensuun Kataja		10,57
Sara-Sofia Hyvönen	Joensuun Kataja	11,81	12,84
Milma Romppanen	Joensuun Kataja		
Emmi Mäkäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	11,99	11,99
N17 Moukari
Emmi Mäkäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	57,63	57,63
M19 Kuula
Arttu Härkönen	Savonlinnan Riento	14,53	14,54
M19 Moukari
Arttu Härkönen	Savonlinnan Riento	70,54	70,54
Max Lampinen	Someron Esa	71,15	71,42
N 200m
Sonja Nousiainen	Mikkelin Kilpa-Veikot		25,46
Veera Häkkinen	Joensuun Kataja		27,42
Silja Kempas	Joensuun Kataja		25,35
Reetta Ryynänen	Joensuun Kataja		27,21
Eevi Kettunen	Polvijärven Urheilijat		30,71
Helmi Laine	Savonlinnan Riento		30,88
Lotta Häkkänen	Mikkelin Kilpa-Veikot		28,03
Oona Hujanen	Helsingin Kisa-Veikot		25,50
Aada Heiskanen	Savonlinnan Riento		28,45
Emma Halonen	Savonlinnan Riento		28,27
Olivia Panhelainen	Joensuun Kataja		27,46
Helmi Kortetmaa	Kannuksen Ura		25,86
Kiia Paanila	Kuopion Reipas		25,07
Siiri Pirinen	Juvan Urheilijat		29,49
Jasmin Salenius	Kangasniemen Kalske		26,92
Hertta Heikkinen	Joensuun Kataja		24,22
Riina Heikkonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		25,85
Nelli Paloheimo	Kerimäen Urheilijat		29,54
Riika Tirkkonen	Joensuun Kataja		
Mari Heinonen	Kajaanin Kipinä		
N 1500m
Venla Häkkinen	Joensuun Kataja		4.57,30
Eevi Kettunen	Polvijärven Urheilijat		
Salla Ahonen	Imatran Urheilijat		5.20,26
Pinja Yläharju	Puumalan Viri		
N 100m aidat
Roosa Rissanen	Savonlinnan Riento	15,90	15,74
Niina Karttunen	Savonlinnan Riento		14,52
Jasmin Salenius	Kangasniemen Kalske		
Hertta Heikkinen	Joensuun Kataja	14,05	13,74
Neea Käyhkö	Savonlinnan Riento	14,56	14,39
Janika Pulkkinen	Savonlinnan Riento		14,88
Mari Heinonen	Kajaanin Kipinä		
N Korkeus
Roosa Rissanen	Savonlinnan Riento	143	151
Hertta Heikkinen	Joensuun Kataja		173
Neea Käyhkö	Savonlinnan Riento	176	179
Anni Konnu	Imatran Urheilijat	163	164
Venla Pulkkanen	Lahden Ahkera		178
Jessica Kähärä	Mikkelin Kilpa-Veikot	175	190
N Kolmiloikka
Milla Pirkkalainen	Savonlinnan Riento	12,01	12,08
Milla Uitti	Imatran Urheilijat		10,42
Sara-Sofia Hyvönen	Joensuun Kataja		11,12
Aava Kipinä	Joensuun Kataja		10,19
Riina Heikkonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		11,74
Lotta Kirvesmies	Mikkelin Kilpa-Veikot	12,44	12,56
N Kiekko
Tiia Tirkkonen	Keiteleen Kunto	44,73	47,89
Taija Tirkkonen	Keiteleen Kunto	47,85	47,85
Tuula Penttinen	Puumalan Viri	47,71	50,77
M 200m
Jarmo Eromäki	Haukivuoren Kisailijat	22,38	22,22
Aatu Hartikainen	Savonlinnan Riento		24,27
Aleksi Sairanen	Helsingfors IFK		22,51
Rasmus Vehmaa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		23,52
Eero Mauro	Lieksan Urheilijat		26,71
Mikko Ryhänen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		22,63
Kasperi Vehmaa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		22,94
Pekka Sinkkonen	Helsingfors IFK		22,72
Ville Kyrönlahti	Kangasniemen Kalske		24,64
M 1500m
Elias Kortelainen	Joensuun Kataja		4.19,80
Veikko Korpikallio	Mikkelin Kilpa-Veikot		5.15,16
Ville Viitakoski	Mikkelin Kilpa-Veikot		4.33,48
M Korkeus
Arttu Mattila	Äänekosken Urheilijat	210	221
M Kolmiloikka
Miro Tanninen	Joensuun Kataja		13,75
Aatu Holopainen	Joensuun Kataja		12,70
Jimi Huuho	Pyhäselän Urheilijat		13,97
Antti Inkinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		15,45
Ilpo Kantanen	Kuopion Reipas		
M Kiekko
Panu Tirkkonen	Keiteleen Kunto	50,68	50,68
Eero Virtanen	Imatran Urheilijat	46,00	46,00
P9 1000m
Aleksi Ehrnrooth	Juvan Urheilijat		
P9 Korkeus
Aatu Räsänen	Kerimäen Urheilijat		100
Peetu Räsänen	Kerimäen Urheilijat		100
P9 Pituus
Daniel Turunen	Joroisten Urheilijat		
Veeti Nikkanen	Savonlinnan Riento	2,87	2,87
Aatu Räsänen	Kerimäen Urheilijat		3,38
Peetu Räsänen	Kerimäen Urheilijat		3,26
P9 Kiekko
Aleksi Ehrnrooth	Juvan Urheilijat		
T9 1000m
Ella-Sofia Malinen	Savonlinnan Riento	4.37,49	4.37,49
Heta Räisänen	Joroisten Urheilijat	5.03,70	4.39,95
Liisa Keskisalo	Joensuun Kataja	4.19,42	4.19,42
Aava Kärkkäinen	Joroisten Urheilijat		
T9 Korkeus
Ella-Sofia Malinen	Savonlinnan Riento		
Heidi Ruusuvuori	Liperin Taimi	100	100
T9 Pituus
Vuokko Kuronen	Joroisten Urheilijat	2,34	2,42
Netta Turunen	Joroisten Urheilijat	2,75	2,75
Ella-Sofia Malinen	Savonlinnan Riento	2,77	2,77
Heta Räisänen	Joroisten Urheilijat	2,77	2,77
Loviisa Pulkkinen	Savonlinnan Riento		
Liisa Keskisalo	Joensuun Kataja	3,01	3,01
Heidi Ruusuvuori	Liperin Taimi	2,87	2,87
Alissa Kivelä	Polvijärven Urheilijat	2,91	2,91
Aava Kärkkäinen	Joroisten Urheilijat		
T9 Kiekko
Vuokko Kuronen	Joroisten Urheilijat		
Netta Turunen	Joroisten Urheilijat		
T9 Keihäs
Vuokko Kuronen	Joroisten Urheilijat		
Netta Turunen	Joroisten Urheilijat		
Aava Kärkkäinen	Joroisten Urheilijat		
P11 200m
Elmo Kutvonen	Savonlinnan Riento		
Viljami Puustinen	Savonlinnan Riento		
P11 60m aidat
Toivo Takanen	Joensuun Kataja		10,23
Aleksis Kivelä	Polvijärven Urheilijat		11,63
P11 Korkeus
Elmo Kutvonen	Savonlinnan Riento		
Viljami Puustinen	Savonlinnan Riento		105
Oliver Viitanen	Kerimäen Urheilijat	125	125
Aleksis Kivelä	Polvijärven Urheilijat	142	142
P11 Pituus
Elmo Kutvonen	Savonlinnan Riento	4,26	4,26
Viljami Puustinen	Savonlinnan Riento	3,81	3,88
Iivo Räisänen	Joroisten Urheilijat		2,78
Toivo Takanen	Joensuun Kataja	4,50	4,50
Topias Saastamoinen	Kuopion Reipas		3,55
P11 Kiekko
Aleksis Kivelä	Polvijärven Urheilijat	21,35	21,35
Marlo Tuhkanen	Pyhäselän Urheilijat	24,46	26,40
P11 Keihäs
Elmo Kutvonen	Savonlinnan Riento		27,14
Viljami Puustinen	Savonlinnan Riento		24,00
Iivo Räisänen	Joroisten Urheilijat		12,18
Oliver Viitanen	Kerimäen Urheilijat	28,22	28,22
Aleksis Kivelä	Polvijärven Urheilijat	25,32	25,32
Topias Saastamoinen	Kuopion Reipas	22,68	22,68
Marlo Tuhkanen	Pyhäselän Urheilijat	26,46	26,52
T11 200m
Venla Ek	Savonlinnan Riento		
Janna Turunen	Joroisten Urheilijat		
Aino Numminen	Outokummun Partio		
Helmi Kiiskinen	Kuopion Reipas		36,38
Ilona Immonen	Savonlinnan Riento		
Pilvi Koukkari	Seinäjoen Seudun Urheilijat		
Eevi Saksman	Savonlinnan Riento		
Salla Tarkiainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		31,91
Lotta Lindholm	Savonlinnan Riento		
Siiri Maaranen	Mikkelin Kilpa-Veikot
Iida Rouvinen	Joroisten Urheilijat
Ella Peräsalmi 	Joroisten Urheilijat	
T11 60m aidat
Janna Turunen	Joroisten Urheilijat		14,72
Aino Numminen	Outokummun Partio		
Helmi Kiiskinen	Kuopion Reipas		11,80
Pilvi Koukkari	Seinäjoen Seudun Urheilijat	12,18	12,18
Vilja Kuronen	Joroisten Urheilijat		13,28
Lotta Lindholm	Savonlinnan Riento		13,51
Neela Hänninen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		10,96
Netta Savolainen	Maaningan Mahti		
Inga Ikonen	Kuvansin Kuohu		12,14
Ida-Liina Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat
Iida Rouvinen	Joroisten Urheilijat
T11 Korkeus
Janna Turunen	Joroisten Urheilijat		86
Lilli-Lotta Kaiponen	Savonlinnan Riento		95
Vilja Kuronen	Joroisten Urheilijat	115	121
Neela Hänninen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	110	115
Netta Savolainen	Maaningan Mahti		
Inga Ikonen	Kuvansin Kuohu	133	133
Annika Sairanen	Siilinjärven Ponnistus	130	130
Ida-Liina Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat
Iida Rouvinen	Joroisten Urheilijat		
T11 Pituus
Venla Ek	Savonlinnan Riento	3,76	3,76
Janna Turunen	Joroisten Urheilijat		2,79
Aino Numminen	Outokummun Partio		3,37
Seela Kallioinen	Mikkelin Kilpa-Veikot	3,29	3,29
Venla Malinen	Savonlinnan Riento	3,53	3,53
Helmi Kiiskinen	Kuopion Reipas		3,79
Ilona Immonen	Savonlinnan Riento				3,32
Pilvi Koukkari	Seinäjoen Seudun Urheilijat	3,81	3,81
Eevi Saksman	Savonlinnan Riento		3,23
Lilli-Lotta Kaiponen	Savonlinnan Riento	2,98	3,01
Julia Pirttijärvi	Savonlinnan Riento	3,71	3,77
Vilja Kuronen	Joroisten Urheilijat	3,36	3,36
Sonja Lappeteläinen	Savonlinnan Riento	2,96	2,96
Salla Tarkiainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	4,01	4,01
Lotta Lindholm	Savonlinnan Riento	3,31	3,31
Neela Hänninen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	4,10	4,10
Netta Savolainen	Maaningan Mahti		3,19
Annika Sairanen	Siilinjärven Ponnistus	4,04	4,04
Iida Rouvinen	Joroisten Urheilijat
Ella Peräsalmi 	Joroisten Urheilijat
T11 Kiekko
Venla Malinen	Savonlinnan Riento		15,31
Eevi Saksman	Savonlinnan Riento		
Lotta Lindholm	Savonlinnan Riento		12,17
T11 Keihäs
Venla Ek	Savonlinnan Riento		
Venla Malinen	Savonlinnan Riento	19,41	19,41
Eevi Saksman	Savonlinnan Riento		14,14
Vilja Kuronen	Joroisten Urheilijat		12,30
Lotta Lindholm	Savonlinnan Riento		12,53
Ida-Liina Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat		
P13 200m
Johannes Kääriö	Sulkavan Urheilijat -41		31,03
P13 60m aidat
Väinö Kuronen	Joroisten Urheilijat		12,33
Lenni Natunen	Joroisten Urheilijat		
P13 Korkeus
Lenni Natunen	Joroisten Urheilijat		125
P13 Kolmiloikka
Lenni Natunen	Joroisten Urheilijat		
P13 Kuula
Teo Hietalahti	Savonlinnan Riento	10,02	10,02
P13 Keihäs
Väinö Kuronen	Joroisten Urheilijat		26,29
T13 200m
Noora Savolainen	Maaningan Mahti		31,07
Tuuli Kämäräinen	Kuopion Reipas		29,54
Inca Ikonen	Savonlinnan Riento		
Henni Piirainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		30,26
Vilma Ulvinen	Savonlinnan Riento		
Netta Paloheimo	Kerimäen Urheilijat		35,23
Anni Saksman	Savonlinnan Riento		
Minna Tynkkynen	Kirkkonummen Urheilijat	31,46	31,46
Siiri Lindholm	Savonlinnan Riento		30,21
Pinja Lampinen	Kuvansin Kuohu		
T13 60m aidat
Henni Piirainen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	10,01	10,01
Helmi Kutvonen	Savonlinnan Riento		12,46
Sara Ehrnrooth	Juvan Urheilijat		10,43
Siiri Lindholm	Savonlinnan Riento		10,53
T13 Korkeus
Helmi Kutvonen	Savonlinnan Riento		134
Emilia Pirttijärvi	Savonlinnan Riento		139
Siiri Lindholm	Savonlinnan Riento		139
Pinja Lampinen	Kuvansin Kuohu	131	131
Peppilotta Eronen	Joensuun Kataja	129	129
Martta Muuttoranta	Liperin Taimi		120
T13 Kolmiloikka
Netta Paloheimo	Kerimäen Urheilijat		
Sara Ehrnrooth	Juvan Urheilijat		9,44
Siiri Lindholm	Savonlinnan Riento		9,70
Jasmin Huuho	Pyhäselän Urheilijat		
T13 Kuula
Inca Ikonen	Savonlinnan Riento	9,32	9,32
Helmi Kutvonen	Savonlinnan Riento		7,15
Lilli Tiainen	Kerimäen Urheilijat	9,08	9,08
Anni Saksman	Savonlinnan Riento	7,94	7,94
Sara Ehrnrooth	Juvan Urheilijat	10,91	10,91
Saga Rasimus	Mikkelin Kilpa-Veikot	8,47	8,47
Siiri Lindholm	Savonlinnan Riento	10,03	10,13
Peppilotta Eronen	Joensuun Kataja	8,09	8,09
Martta Muuttoranta	Liperin Taimi	9,64	9,64
Jasmin Huuho	Pyhäselän Urheilijat	9,85	9,85
T13 Keihäs
Noora Savolainen	Maaningan Mahti		20,01
Lilli Tiainen	Kerimäen Urheilijat		29,78
Anni Saksman	Savonlinnan Riento	24,09	24,09
Peppilotta Eronen	Joensuun Kataja		26,67
Martta Muuttoranta	Liperin Taimi	38,20	38,20
P15 300m
Eevert Happonen	Kuopion Reipas	41,98	41,98
Santtu Rautio	Kerimäen Urheilijat		40,20
Antti Puustinen	Mikkelin Kilpa-Veikot		43,47
Perttu Aakko	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		42,60
Onni Nyyssönen	Joensuun Kataja		
P15 100m aidat
Perttu Aakko	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
Otso Nyyssönen	Joensuun Kataja		
P15 Korkeus
Antti Puustinen	Mikkelin Kilpa-Veikot	145	145
Onni Nyyssönen	Joensuun Kataja		146
Otso Nyyssönen	Joensuun Kataja		143
P15 Kuula
Isko Kovanen	Joensuun Kataja		11,39
Teo Hietalahti	Savonlinnan Riento	8,25	8,25
P15 Keihäs
Isko Kovanen	Joensuun Kataja		36,15
T15 300m
Nea Savolainen	Maaningan Mahti	44,36	42,74
Aada Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat		46,29
Peppi-Lotta Kotilainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		46,98
Sara Kyllönen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		49,78
Aino Hannikainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		48,56
Veera Heinonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
Venla Simonen	Joensuun Kataja		48,34
Hanna Mustonen	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
T15 80m aidat
Aida Ahlholm	Joensuun Kataja		13,42
Silja Kallioinen	Mikkelin Kilpa-Veikot		13,34
Ella-Sofia Kaiponen	Savonlinnan Riento		
Sara Kyllönen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		12,95
Aino Hannikainen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
Veera Heinonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
Venla Simonen	Joensuun Kataja		14,25
Jemina Nurmela	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
Mimmi Marttinen	Joensuun Kataja		
Anna-Riikka Klemola	Kangasniemen Kalske		
Elina Ruusuvuori	Joensuun Kataja		
T15 Korkeus
Sara Kyllönen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		105
Veera Heinonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		135
Jemina Nurmela	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	143	143
Mimmi Marttinen	Joensuun Kataja		135
Anna-Riikka Klemola	Kangasniemen Kalske		150
Elina Ruusuvuori	Joensuun Kataja	130	130
T15 Kuula
Veera Niittymäki	Savonlinnan Riento	8,61	8,61
T15 Keihäs
Veera Niittymäki	Savonlinnan Riento	30,29	30,29
N17 100m aidat
Meeri Riiali	Imatran Urheilijat		
Reetta Ryynänen	Joensuun Kataja		15,31
Milja Mahlavuori	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		14,91
Helmi Laine	Savonlinnan Riento		
Lotta Häkkänen	Mikkelin Kilpa-Veikot		
Sara-Sofia Hyvönen	Joensuun Kataja		
M17 110m aidat
Rasmus Vehmaa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
Kasperi Vehmaa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
Ville Kyrönlahti	Kangasniemen Kalske	15,07	15,07
Konsta Rutonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		15,37
M17 Kiekko
Mikko Huhta	Nurmijärven Yleisurheilu	49,73	54,64
M19 110m aidat
Sakari Vallius	Joensuun Kataja		15,55
M19 Kiekko
Miro Tanninen	Joensuun Kataja		
Arttu Härkönen	Savonlinnan Riento
M Keihäs
Tino Mäkelä	Pyhäselän Urheilijat	75,78	80,11