Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Karnevaalit
01.07. klo 12:00 Jämsän kestävyysjuoksu- ja kävelykarnevaalit Ilmoittautuneet
Päivitys eräjaoista ja osallistujista näkyy täällä https://live.tuloslista.com/9590

Käsiohjelmalistaus
Nro 	Nimi (Sukunimi Etunimi) 	Seura 	SB	PB
M 800m
319	Aleksi Kivelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		1.54,17
325	Alex Rauhala	Vasa IS	1.52,62	1.52,62
366	Benjamin Lee	Helsingin Kisa-Veikot	1.50,48	1.50,20
397	Elias Tuominen	Naantalin Löyly		1.51,72
497	Jesse Loisa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	2.07,41	2.05,23
505	Joni Huhtala	Kauhavan Wisa	2.05,24	2.05,24
506	Joni Pajala	Saloisten Salama		2.44,11
526	Junnu Korvenpää	Kenttäurheilijat -58	2.03,80	2.03,80
527	Jussi Huuskonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.00,05	1.54,40
528	Jussi Raittinen	Kurikan Ryhti	1.58,27	1.52,08
552	Konsta Hämäläinen	Joensuun Kataja		1.52,84
556	Kristian Backman	Imatran Urheilijat	2.04,49	1.57,02
557	Kristian Hautakoski	Alavieskan Viri	2.00,01	2.00,01
559	Lassi Kuva	Lahden Ahkera	1.54,28	1.54,28
586	Matias Mononen	Lahden Ahkera	1.56,43	1.55,86
637	Ossi Kekki	Lahden Ahkera	1.56,63	1.53,34
662	Robert Hagström	Gamlakarleby IF	1.59,71	1.56,29
665	Roni Tirkkonen	Joensuun Kataja	1.55,80	1.55,80
669	Roope Kangasvieri	Toholammin Urheilijat	1.59,88	1.56,97
718	Tuukka Mäkinen	Lauttakylän Luja	2.03,78	2.00,46
721	Valtteri Luomala	Kauhavan Wisa	2.02,11	2.02,11
738	Ville Lampinen	Kenttäurheilijat -58	1.48,55	1.48,44
M 1000m kävely
304	Aapo Pimiä	Saarijärven Pullistus		6.21,94
644	Pekka Peltola	Esbo IF		4.56,60
727	Veikka Porkka	Karhulan Katajaiset		5.11,63
N 800m
335	Alisa Pennanen	Forssan Salama	2.28,08	2.28,08
342	Anne Rajaniemi	Lahden Ahkera	2.22,08	2.22,01
345	Anni Räty	Turun Urheiluliitto	2.18,58	2.18,58
399	Elisa Sihvola	Viipurin Urheilijat	2.23,90	2.20,37
427	Emma Katajalaakso	Lahden Ahkera		2.13,30
428	Emma Pasanen	Lahden Ahkera		2.28,68
434	Enni Jarvala	Kenttäurheilijat -58		2.17,89
438	Erika Utriainen	Veitsiluodon Kisaveikot	2.13,03	2.11,90
447	Heini Rytkönen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		2.36,02
455	Helmi Vuorimaa	Lahden Ahkera	2.12,07	2.12,07
462	Hilda Mäkelä	Kenttäurheilijat -58	2.28,29	2.25,62
477	Ilona Pulkkinen	Turun Weikot Yleisurheilu	2.15,73	2.15,73
482	Janette Niemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.11,68	2.11,68
486	Janna Hautala	Lahden Ahkera	2.19,50	2.16,49
487	Jemina Forss	Tampereen Pyrintö	2.10,83	2.10,83
493	Jenni Lautiala	Salon Vilpas	2.29,58	2.19,95
532	Kaarina Lehtonen	Hyvinkään seudun Urheilijat	2.31,59	2.26,07
533	Kaisa Honkaharju	Kälviän Tarmo	2.11,70	2.11,00
571	Lotta Mäkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.19,46	2.08,75
581	Marika Aarnio	Turun Weikot Yleisurheilu	2.10,59	2.10,59
596	Mira Pesonen	Mikkelin Kilpa-Veikot	2.16,51	2.16,51
600	Moona Latvala	Helsingin Kisa-Veikot	2.11,77	2.10,17
645	Peppi Pohjamies	Lahden Ahkera	2.22,66	2.21,05
647	Pihla Hokkanen	Kuopion Reipas		2.14,74
657	Rauha Buchwald	Helsingin Kisa-Veikot	2.10,99	2.10,99
668	Ronja Koskela	Kuivasjärven Aura	2.09,32	2.09,32
679	Salla Laukkanen	Lahden Ahkera	2.24,20	2.22,30
724	Veera Mensonen	Maaningan Mahti	2.15,10	2.14,47
N 1000m kävely
577	Maija Harju	Janakkalan Jana		5.27,19
693	Sini Hyvärinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
N 3000m kävely
426	Emma Hiironen	Pihtiputaan Tuisku		
458	Heta Veikkola	Lapuan Virkiä	13.52,86	13.52,86
480	Isabella Edelman	Nurmijärven Yleisurheilu	22.18,69	20.10,61
492	Jenni Lahtinen	Ikurin Vire	17.51,60	14.49,13
685	Sanna Neuvonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	19.53,13	16.58,59
P9 1000m
509	Jonne Palsinajärvi	Kaipolan Vire		4.05,62
614	Nooa Virtanen	Äänekosken Urheilijat		
702	Taavetti Tossavainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	3.41,43	3.41,43
736	Vilho Pentilä	Kauhajoen Karhu	3.36,97	3.36,97
T9 1000m
317	Aino Siivonen	Nokian Urheilijat	4.05,13	4.05,13
332	Alisa Äyrämö	Jyväskylän Kenttäurheilijat	4.24,11	4.24,11
442	Fanni Kiukkonen	Kauhajoen Karhu	3.40,88	3.40,88
525	Juliet Kouko	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
567	Lilja Lakanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	4.22,55	4.22,55
692	Silja Hokkanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	4.36,28	4.36,28
P10 1000m
378	Eeli Savukoski	Keuruun Kisailijat	3.47,96	3.47,96
386	Eetu Kitinmäki	Nummen Kipinä		3.51,36
396	Elias Tiisanoja	Keuruun Kisailijat	3.59,33	3.59,33
550	Kevin Niittyviita	Lahden Ahkera	3.25,38	3.25,38
566	Leevi Perälä	Teuvan Rivakka	3.40,87	3.40,87
715	Topias Riskula	Teuvan Rivakka	3.53,01	3.53,01
T10 1000m
347	Anni Siivonen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	3.42,77	3.42,77
464	Hilla Ruokostenpohja	Kaipolan Vire	3.29,66	3.29,66
468	Iida Taini	Kaipolan Vire		4.10,63
575	Lumi-Kukka Saaranen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	3.24,20	3.24,20
P11 1000m
324	Alex Furu	Gamlakarleby IF	3.32,09	3.32,09
337	Alvar Sorvari	Kalajoen Junkkarit	3.33,43	3.33,43
357	Antti Mäkelä	Hämeenlinnan Tarmo	3.30,02	3.30,02
382	Eemeli Suutari	Jyväskylän Kenttäurheilijat	3.14,68	3.14,68
415	Elmo Rautio	Keravan Urheilijat	3.39,96	3.39,96
564	Leevi Kiukkonen	Kauhajoen Karhu	3.11,23	3.11,23
580	Manu Mäenpää	Alavuden Urheilijat	3.33,97	3.27,33
608	Nici Salonen	Padasjoen Yritys	3.39,04	3.39,04
611	Niki Sirén	Raision Kuula	3.22,79	3.22,79
634	Osmo Rautio	Keravan Urheilijat	3.40,54	3.40,54
720	Väinö Koivu	Vammalan seudun Voima	3.44,26	3.44,26
T11 1000m
336	Alma Salonen	Äänekosken Urheilijat	3.37,54	3.37,54
404	Ella Mettälä	Kauhajoen Karhu	3.24,34	3.24,00
483	Janette Tarkiainen	Heinolan Isku	3.31,18	3.31,18
P12 1000m
309	Aaro Haapamäki	Kauhajoen Karhu		3.40,33
361	Artturi Junnola	Kälviän Tarmo	3.21,76	3.21,76
384	Eero Siivonen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	3.20,96	3.20,96
389	Elia Katajalaakso	Kannuksen Ura		3.29,00
435	Eric Rinne	Lahden Ahkera	3.18,03	3.18,03
443	Filip Nyström	Porvoon Urheilijat	3.13,53	3.13,53
516	Joonatan Kulmala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	3.12,08	3.12,08
549	Kent Lindholm	Lovisa Tor	3.06,73	3.06,73
553	Konsta Kalliomäki	Kauhajoen Karhu	3.18,84	3.18,84
582	Marius Pitkänen	Pohjan Koitto	3.19,49	3.14,24
593	Milo Äyrämö	Jyväskylän Kenttäurheilijat	3.35,94	3.35,94
598	Miska Hokajärvi	Viitasaaren Viesti	3.29,84	3.29,84
652	Rasmus Koski	Jalasjärven Jalas	3.12,26	3.12,26
713	Toivo Koivu	Vammalan seudun Voima	3.16,30	3.16,30
725	Veeti Rahkolin	Limingan Niittomiehet	3.19,97	3.14,34
729	Veikko Ylönen	Pieksämäen Veikot	3.18,73	3.18,73
T12 1000m
318	Aino Tarkiainen	Joroisten Urheilijat	3.11,15	3.11,15
425	Emma Haka-Risku	Nokian Urheilijat	3.28,28	3.28,28
469	Iida Tamminen	Kaipolan Vire		3.46,82
546	Katja Hannén	Porvoon Urheilijat	3.21,15	3.21,15
607	Nia Kytäjä	Forssan Salama	3.35,35	3.35,35
667	Ronja Hannén	Porvoon Urheilijat	3.31,43	3.31,43
673	Sade Hyvärinen	Helsingin Kisa-Veikot	3.28,47	3.28,47
731	Venla Mennala	Hämeenlinnan Tarmo		3.19,75
741	Vilma Pentilä	Kauhajoen Karhu	3.25,27	3.25,09
P13 1000m
376	Eeli Haverinen	Tampereen Pyrintö	3.32,56	3.28,56
574	Luka Kykyri	Kälviän Tarmo	3.12,14	3.11,48
684	Samuli Saarikoski	Keravan Urheilijat	3.06,22	3.06,22
T13 1000m
367	Brenda Jalkanen	Borgå Akilles	3.43,91	3.36,98
388	Eeva Siren	Kaipolan Vire		4.21,54
406	Ella Nyholm	Kaipolan Vire		4.28,59
416	Elsa Sihvonen	Äänekosken Urheilijat	3.34,83	3.34,83
433	Enna Ruuska	Äänekosken Urheilijat		
570	Lotta Kero	Turun Urheiluliitto	3.24,27	3.24,27
591	Miisa Mäittälä	Porvoon Urheilijat	3.25,77	3.25,77
703	Taika Henttonen	Helsingin Kisa-Veikot	3.21,81	3.21,81
P14 800m
353	Anton Furu	Gamlakarleby IF	2.24,57	2.24,57
394	Elias Ruokostenpohja	Kaipolan Vire	2.28,59	2.28,59
504	Joni Haapamäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat	2.19,83	2.19,83
709	Theo Gullberg	Vasa IS	2.24,17	2.24,17
737	Vili Hahto	Kenttäurheilijat -58	2.28,99	2.28,99
739	Ville Viitakoski	Mikkelin Kilpa-Veikot	2.13,02	2.13,02
T14 800m
371	Celina Salonen	Lahden Ahkera	2.29,75	2.28,15
411	Elli Taini	Kaipolan Vire		2.53,23
430	Emma Riihilahti	Asikkalan Raikas	2.28,52	2.26,95
444	Hanni Koski	Kangasalan Kisa		
470	Iiris Ijäs	Kangasalan Kisa		2.48,49
479	Inka Peltola	Lahden Ahkera	2.15,27	2.15,27
587	Melina Vertala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.30,18	2.30,18
624	Olivia Puranen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.30,35	2.30,35
705	Taimi Vallinoja	Helsingin Kisa-Veikot	2.20,64	2.20,64
712	Tilda Sorvari	Kalajoen Junkkarit	2.39,90	2.39,90
T15 800m
339	Anessa Kisner	Kuivasjärven Aura	2.26,87	2.26,87
448	Helmi Haavisto	Nokian Urheilijat	2.27,27	2.25,76
569	Lotta Hulkko	Jalasjärven Jalas	2.31,82	2.31,82
604	Nelli-Lotta Karppelin	Limingan Niittomiehet	2.16,46	2.16,46
606	Netta Nieminen	Vammalan seudun Voima	2.35,28	2.35,28
701	Sofia Rinne	Lahden Ahkera	2.23,70	2.23,70
T15 1500m esteet
334	Alisa Emaldynova	Salon Vilpas	5.16,09	5.12,60
411	Elli Taini	Kaipolan Vire	6.12,06	6.12,06
414	Elmiina Katajalaakso	Kannuksen Ura		
450	Helmi Koskela	Ikaalisten Urheilijat		
460	Hetaliina Karkiainen	Keuruun Kisailijat	5.28,01	5.28,01
568	Linnea Kero	Turun Urheiluliitto		5.42,36
578	Maiju Mäkelä	Vantaan Salamat	6.15,09	6.15,09
604	Nelli-Lotta Karppelin	Limingan Niittomiehet		5.13,97
606	Netta Nieminen	Vammalan seudun Voima		6.08,78
711	Tiitu Hjerppe	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		5.37,61
P15 800m
383	Eero Ranta	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	2.10,28	2.10,28
515	Joonatan Hämäläinen	Sulkavan Urheilijat -41		2.11,57
520	Joonatan Venäläinen	Imatran Urheilijat		2.16,50
609	Niilo Mölsä	Porvoon Urheilijat	2.20,76	2.20,39
638	Otso Luodeslampi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		
639	Otto Holm	Gamlakarleby IF	2.23,16	2.23,16
660	René-Peter Vuorio	Maarian Mahti		2.15,32
682	Samuel Kiviharju	Ilmajoen Kisailijat	2.21,62	2.21,62
P15 1500m esteet
305	Aapo Virkajärvi	Kaipolan Vire		5.07,28
373	Daniel Lee	Helsingin Kisa-Veikot	6.07,84	6.07,84
494	Jerry Vilenius	Helsingin Kisa-Veikot	5.37,93	5.37,93
521	Josue Perez Rosello	Kenttäurheilijat -58	4.58,13	4.58,13
530	Jussi Raudaskoski	Oulun Pyrintö	5.22,80	5.22,80
555	Konsta Väisänen	Lahden Ahkera	4.56,64	4.56,64
561	Lauri Kilpeläinen	Piikkiön Kehitys		5.03,76
562	Lauri Lakanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		5.27,83
621	Ohto Heiskanen	Helsingin Kisa-Veikot	5.00,51	5.00,51
N17 800m
301	Aada Borg	Tampereen Pyrintö	2.37,79	2.37,79
331	Alina Tikka	Joensuun Kataja	2.41,85	2.41,85
349	Anni Takamaa	Lapuan Virkiä	2.34,13	2.34,13
369	Carla Jalkanen	Borgå Akilles	2.20,87	2.20,87
409	Ellen Immonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.53,27	2.52,06
441	Eveliina Arvola	Kuivasjärven Aura	2.32,74	2.32,74
491	Jenni Jaatinen	Kalajoen Junkkarit	2.23,26	2.22,04
579	Maisa Mikkola	Viipurin Urheilijat	2.43,47	2.37,21
594	Minttu Kaukonen	Lahden Ahkera	2.25,47	2.25,47
601	Nea Halttunen	Asikkalan Raikas	2.28,96	2.28,96
615	Nora Koskela-Koivisto	Helsingfors IFK	2.25,19	2.25,19
617	Nora Kytäjä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	2.17,37	2.13,09
678	Salla Ahonen	Imatran Urheilijat		2.29,09
697	Sini-Minea Saarikoski	Keravan Urheilijat	2.21,61	2.20,17
N17 3000m
350	Annika Koistinen	Turun Urheiluliitto	10.47,57	10.47,57
459	Heta Virkajärvi	Kaipolan Vire		11.55,88
551	Kiia Paavola	Jyväskylän Kenttäurheilijat	10.58,94	10.58,94
646	Petriina Niininen	Nokian Urheilijat	10.49,42	10.44,65
N17 2000m esteet
374	Ea Vuori	Lahden Ahkera	7.21,74	7.21,74
449	Helmi Karkiainen	Keuruun Kisailijat	7.33,16	7.33,16
588	Melissa Kykyri	Kälviän Tarmo		7.40,51
649	Pinja Laasanen	Siilinjärven Ponnistus		
695	Sini Rajaniemi	Lahden Ahkera		7.37,02
M17 800m
381	Eemeli Hirvonen	Liperin Taimi	2.04,56	2.04,56
413	Elmeri Kero	Turun Urheiluliitto	2.10,00	2.10,00
512	Joona Heiskanen	Kenttäurheilijat -58	2.02,44	2.02,44
541	Kasper Lindeberg	Lahden Ahkera	2.04,54	2.04,54
554	Konsta Uuttera	Tampereen Pyrintö	1.58,87	1.58,87
557	Kristian Hautakoski	Alavieskan Viri	2.00,01	2.00,01
592	Miki Niemensivu	Rauman Urheilijat	2.07,16	2.07,16
643	Patrik Järvinen	Tampereen Pyrintö	2.02,45	2.02,09
728	Veikko Korpikallio	Mikkelin Kilpa-Veikot	1.58,91	1.58,91
M17 3000m
307	Aarni Eijs	Salon Vilpas	9.02,06	9.02,06
352	Anssi Mustonen	Koiviston Kipinä		
457	Henri Säisä	Iisalmen Visa		
560	Lauri Hiisvirta	Vasa IS		
576	Luukas Kontro	Jyväskylän Kenttäurheilijat	8.58,86	8.58,86
688	Santtu Heiskanen	Kenttäurheilijat -58		
730	Veli-Matti Keso	Ikaalisten Urheilijat		
M17 2000m esteet
377	Eeli Jauhiainen	Kuusankosken Kisa		8.13,48
499	Jimi Alastalo	Joensuun Kataja		
500	Jimi Rousu	Gamlakarleby IF		
540	Kasper Biskop	Gamlakarleby IF		
563	Lauri Nokkala	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		7.14,26
597	Miro Heikkilä	Gamlakarleby IF		
676	Saku Koukku	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
698	Sisu Moilanen	Turun Urheiluliitto		
N19 800m
401	Ella Kainulainen	Savonlinnan Riento	2.24,44	2.19,62
418	Elvi Warwick	Kaipolan Vire		2.31,84
471	Iiris Koski	Lahden Ahkera	2.19,96	2.19,96
478	Inka Metsämäki	Seinäjoen Seudun Urheilijat	2.27,67	2.18,50
490	Jenna Maukonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	2.36,08	2.20,49
545	Katharina Marekwia	Espoon Tapiot		2.34,64
572	Lotta Tarvainen	Joensuun Kataja		2.19,59
666	Ronja Haavisto	Nokian Urheilijat	2.25,22	2.22,64
674	Saimi Lupala	IF Raseborg		2.22,12
690	Selina Rintala	Seinäjoen Seudun Urheilijat	2.37,72	2.35,49
700	Sofia Piispa	Salon Vilpas	2.30,73	2.26,56
740	Vilma Patrikainen	Nokian Urheilijat	2.26,88	2.22,37
N19 3000m
423	Emilia Tala	Viipurin Urheilijat	10.58,23	10.45,06
602	Nelli Hiippavuori	Turun Urheiluliitto	10.59,65	10.59,65
M19 800m
362	Atte Nevala	Kenttäurheilijat -58	1.56,06	1.54,05
392	Elias Marjamäki	Tampereen Pyrintö	2.08,52	2.06,26
420	Emil Huomo	Oulun Pyrintö	2.07,00	2.07,00
511	Joona Heikkerö	Porvoon Urheilijat	2.17,32	2.13,77
558	Lassi Korpijärvi	Toholammin Urheilijat		2.03,02
620	Nuutti Lintunen	Tampereen Pyrintö		2.10,68
626	Onni Ikonen	Hankasalmen Hanka	2.00,70	2.00,70
627	Onni Mäkelä	Kälviän Tarmo		2.00,73
641	Otto Vilpponen	Joensuun Kataja	2.00,02	1.59,47
677	Saku Miettinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	2.01,92	2.01,92
707	Teemu Pihlajamäki	Lapuan Virkiä	2.00,82	2.00,82
735	Viktor Björkell	Vasa IS	2.09,32	2.08,83
M19 3000m
310	Aaro Ojala	Karhulan Katajaiset		
511	Joona Heikkerö	Porvoon Urheilijat	10.20,56	10.18,06
661	Riku Gröhn	Tampereen Pyrintö		
M 1500m
319	Aleksi Kivelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		3.55,83
325	Alex Rauhala	Vasa IS		4.00,50
327	Ali Abdulrahman	Turun Urheiluliitto		4.15,14
358	Antton Launto	Sauvon Urheilijat	4.00,28	3.50,09
391	Elias Kortelainen	Joensuun Kataja	4.24,12	4.19,80
502	Johannes Brunila	Turun Urheiluliitto	4.09,31	3.58,51
506	Joni Pajala	Saloisten Salama	5.44,45	5.44,45
552	Konsta Hämäläinen	Joensuun Kataja	3.47,46	3.45,40
586	Matias Mononen	Lahden Ahkera	4.04,38	4.01,77
590	Miikka Ojala	Kenttäurheilijat -58		4.23,43
637	Ossi Kekki	Lahden Ahkera		3.44,91
665	Roni Tirkkonen	Joensuun Kataja		4.11,23
680	Samu Heikkonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	3.53,49	3.53,49
708	Teppo Syrjälä	Tampereen Pyrintö		3.48,73
717	Tuomas Puputti	IF Raseborg	3.55,95	3.53,70
719	Tuure Haapanen	Turun Urheiluliitto	3.56,85	3.54,61
721	Valtteri Luomala	Kauhavan Wisa	4.16,17	4.16,17
743	Wilho Hautala	Lahden Ahkera		3.50,15
M 5000m
313	Ahmad Arash	Lahden Ahkera	15.32,75	15.32,75
360	Ari-Pekka Lassila	Vetelin Urheilijat		14.44,87
385	Eetu Jokela	Helsingin Jyry		16.45,90
496	Jesse Kuokkanen	Varkauden Kenttä-Veikot	16.33,08	16.33,08
523	Jukka Rahkonen	Polvijärven Urheilijat		15.49,58
612	Niko Putkinen	Karhulan Katajaiset		15.23,17
620	Nuutti Lintunen	Tampereen Pyrintö		16.40,57
653	Rasmus Krogell	Kenttäurheilijat -58	15.23,18	15.23,18
656	Rasmus Palmi	Helsingin Kisa-Veikot		
714	Topi Alahuhta	Limingan Niittomiehet		
M 10000m
354	Antti Hyttinen	Vaajakosken Kuohu	32.47,35	32.47,35
356	Antti Ihamäki	Alajärven Ankkurit		30.27,74
514	Joonas Hytönen	Rauman Urheilijat	32.49,80	32.49,80
519	Joonatan Oporta	Turun Urheiluliitto		31.57,08
522	Juho Ylinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		32.15,97
531	Juuso Hakala	Turun Urheiluliitto		32.55,46
583	Marko Palohuhta	Ullavan Kilpa		35.11,82
589	Miika Takala	Jyväskylän Kenttäurheilijat		29.55,36
716	Tuomas Aho	Limingan Niittomiehet	32.18,24	32.05,99
M 3000m esteet
503	Jonas Ingo	Vasa IS		9.34,02
513	Joona Sointu	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		10.01,27
535	Kari Poutiainen	Limingan Niittomiehet		9.23,85
632	Oskari Kangasniemi	Ikaalisten Urheilijat	9.35,76	9.23,96
640	Otto Kaario	Jyväskylän Kenttäurheilijat		9.54,26
681	Samuel Auvinen	Joensuun Kataja		9.29,06
742	Walte Hautala	Lahden Ahkera	9.35,33	9.28,02
M 10000m kävely
321	Aleksi Ojala	Urjalan Urheilijat		39.54,30
585	Matias Korpela	Turun Urheiluliitto		42.38,71
675	Sajan Irincheev	Espoon Tapiot		48.46,18
N 1500m
345	Anni Räty	Turun Urheiluliitto	4.48,82	4.48,82
399	Elisa Sihvola	Viipurin Urheilijat	4.59,39	4.49,53
403	Ella Koskiniemi	Espoon Tapiot	4.43,86	4.43,40
427	Emma Katajalaakso	Lahden Ahkera	4.27,23	4.27,23
434	Enni Jarvala	Kenttäurheilijat -58		4.44,64
446	Heini Ikonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		4.34,17
455	Helmi Vuorimaa	Lahden Ahkera		4.53,34
467	Ida Andersson	Nurmijärven Yleisurheilu	5.02,37	5.01,08
482	Janette Niemi	Jyväskylän Kenttäurheilijat	4.34,70	4.34,70
487	Jemina Forss	Tampereen Pyrintö		4.35,28
533	Kaisa Honkaharju	Kälviän Tarmo	4.31,80	4.31,80
539	Karoliina Ukskoski	Perhon Kiri		4.53,54
547	Katri Niemistö	Jyväskylän Kenttäurheilijat		4.44,23
571	Lotta Mäkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		4.30,59
600	Moona Latvala	Helsingin Kisa-Veikot		4.29,18
603	Nelli Nordlund	Eurajoen Veikot		4.38,31
605	Nerea Abrego	Helsingin Juoksijat - Helsinki Runners ry	4.54,54	4.37,42
642	Päivi Knutar	Kälviän Tarmo		4.46,14
647	Pihla Hokkanen	Kuopion Reipas	4.42,45	4.37,78
657	Rauha Buchwald	Helsingin Kisa-Veikot		4.56,12
659	Reetta Joronen	Savonlinnan Riento		4.26,88
679	Salla Laukkanen	Lahden Ahkera		4.37,57
724	Veera Mensonen	Maaningan Mahti		4.38,95
732	Venla Ranta	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		4.52,91
734	Veronika Virtapohja	Tampereen Pyrintö	4.39,72	4.39,72
N 5000m
342	Anne Rajaniemi	Lahden Ahkera	17.40,59	17.40,59
343	Anne-Marika Partanen	Kuopion Reipas		17.37,46
370	Cecilia Österblad	Vasa IS		18.48,16
427	Emma Katajalaakso	Lahden Ahkera		17.53,28
429	Emma Ranta	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	18.05,36	18.05,36
474	Ilona Mononen	Lahden Ahkera		
532	Kaarina Lehtonen	Hyvinkään seudun Urheilijat		18.34,41
544	Katarina Skräddar	Kenttäurheilijat -58	18.23,24	16.50,15
672	Saara Nikander	Länsi-Uudenmaan Urheilijat		16.56,77
686	Sanna Valkeejärvi	Kangasalan Kisa		
689	Sara-Elise Ruokonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	17.20,21	17.20,21
691	Siiri Ruppa	Jyväskylän Kenttäurheilijat	21.48,76	21.48,76
696	Sini Tirri	Lempäälän Kisa Yleisurheilu		17.55,17
734	Veronika Virtapohja	Tampereen Pyrintö	18.00,64	18.00,64
N 3000m esteet
302	Aada Miskala	Mikkelin Kilpa-Veikot	11.44,96	11.44,96
424	Emma Hakala	Espoon Tapiot		10.57,42
548	Katri Saavalainen	Sysmän Sisu		13.25,89
573	Lotta-Maria Maine	Turun Urheiluliitto	10.48,18	10.48,18
599	Moona Korkealaakso	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	10.35,81	10.35,81
613	Nina Leivo	Nurmijärven Yleisurheilu	11.06,37	11.06,37
629	Oona-Mari Hakulinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		10.56,88
648	Pinja Kotinurmi	Lahden Ahkera	10.48,87	10.32,83
671	Saara Malinen	Runners Club	12.13,15	12.07,97
723	Veera Kontkanen	Joensuun Kataja	11.44,93	11.44,00
733	Venla Saari	Jyväskylän Kenttäurheilijat	10.33,65	10.33,65
N 5000m kävely
398	Elisa Neuvonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		22.42,14
445	Heidi Ahvenus	Kaipolan Vire		32.50,86
492	Jenni Lahtinen	Ikurin Vire	31.29,85	25.19,03
685	Sanna Neuvonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		31.10,60
710	Tiia Kuikka	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		22.55,64
P9 1000m kävely
623	Oiva Ojala	Urjalan Urheilijat		
T11 1000m kävely
431	Emmi Vankka	Urjalan Urheilijat	5.53,69	5.53,69
432	Enia Taipale	Urjalan Urheilijat	6.47,44	6.18,79
464	Hilla Ruokostenpohja	Kaipolan Vire	6.27,78	6.27,78
468	Iida Taini	Kaipolan Vire	7.39,97	7.39,97
699	Sofia Piirainen	Alavuden Urheilijat		6.51,80
P13 2000m kävely
304	Aapo Pimiä	Saarijärven Pullistus	12.44,98	12.44,98
473	Ilmari Saari	Ähtärin Urheilijat		
598	Miska Hokajärvi	Viitasaaren Viesti	10.08,30	10.08,30
610	Niilo Raudaskoski	Oulun Pyrintö		14.09,38
T13 2000m kävely
408	Ella Rautawaara	Espoon Tapiot	10.16,34	10.16,34
426	Emma Hiironen	Pihtiputaan Tuisku		13.25,24
465	Hilma Larvala	Kenttäurheilijat -58		
577	Maija Harju	Janakkalan Jana		12.18,21
595	Minttu Saari	Ähtärin Urheilijat		12.15,84
P14 2000m
303	Aake Riikkinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	6.53,23	6.53,23
364	Atte Virtanen	Liedon Parma	6.42,41	6.42,41
508	Jonne Mourujärvi	Nurmijärven Yleisurheilu	6.27,21	6.27,21
534	Kalle Tossavainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	6.21,86	6.21,86
621	Ohto Heiskanen	Helsingin Kisa-Veikot	6.33,32	6.33,32
622	Oiva Odiah	Porvoon Urheilijat	6.45,32	6.45,32
684	Samuli Saarikoski	Keravan Urheilijat		
687	Santeri Kallio	Kälviän Tarmo	6.41,84	6.41,84
706	Tatu Virtanen	Liedon Parma	6.22,80	6.22,80
739	Ville Viitakoski	Mikkelin Kilpa-Veikot	6.01,80	6.01,80
T14 2000m
411	Elli Taini	Kaipolan Vire	7.45,21	7.45,21
414	Elmiina Katajalaakso	Kannuksen Ura	7.05,38	7.05,38
421	Emilia Palomäki	Nakkilan Vire		
430	Emma Riihilahti	Asikkalan Raikas		
444	Hanni Koski	Kangasalan Kisa		
578	Maiju Mäkelä	Vantaan Salamat	7.47,60	7.47,60
624	Olivia Puranen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	7.20,73	7.20,26
712	Tilda Sorvari	Kalajoen Junkkarit		
P15 2000m
383	Eero Ranta	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	6.26,67	6.26,67
498	Jesse Salo	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	6.38,26	6.38,26
515	Joonatan Hämäläinen	Sulkavan Urheilijat -41		6.21,95
609	Niilo Mölsä	Porvoon Urheilijat	6.35,35	6.35,35
660	René-Peter Vuorio	Maarian Mahti		6.45,15
722	Valtteri Partanen	Karhulan Katajaiset	6.45,17	6.45,17
P15 3000m kävely
530	Jussi Raudaskoski	Oulun Pyrintö		19.19,90
543	Kasperi Kemppainen	Nurmijärven Yleisurheilu		19.29,51
633	Oskari Matila	Kuortaneen Kunto		17.29,97
644	Pekka Peltola	Esbo IF		17.18,28
727	Veikka Porkka	Karhulan Katajaiset	15.16,96	15.16,96
744	William Forstén	Esbo IF		19.35,32
T15 2000m
334	Alisa Emaldynova	Salon Vilpas	6.45,69	6.45,69
339	Anessa Kisner	Kuivasjärven Aura	7.19,75	7.19,75
448	Helmi Haavisto	Nokian Urheilijat	7.00,08	7.00,08
537	Karoliina Olli	Loimaan Leisku		6.57,75
701	Sofia Rinne	Lahden Ahkera	6.50,23	6.50,23
T15 3000m kävely
346	Anni Saarinen	Kalannin Vankka	19.27,84	19.27,84
411	Elli Taini	Kaipolan Vire	20.11,20	20.11,20
628	Oona Saarimäki	Ähtärin Urheilijat		19.22,81
M17 1500m
307	Aarni Eijs	Salon Vilpas	4.07,80	4.07,80
352	Anssi Mustonen	Koiviston Kipinä	4.16,01	4.16,01
381	Eemeli Hirvonen	Liperin Taimi	4.17,98	4.17,98
472	Ilmari Lehmus	Joensuun Kataja	4.14,21	4.14,21
500	Jimi Rousu	Gamlakarleby IF	4.31,64	4.31,64
501	Joel Vuohtoniemi	Viipurin Urheilijat		4.30,17
512	Joona Heiskanen	Kenttäurheilijat -58	4.16,86	4.16,86
540	Kasper Biskop	Gamlakarleby IF	4.31,65	4.31,65
541	Kasper Lindeberg	Lahden Ahkera	4.37,89	4.31,56
560	Lauri Hiisvirta	Vasa IS		
563	Lauri Nokkala	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	4.28,90	4.27,94
576	Luukas Kontro	Jyväskylän Kenttäurheilijat	4.04,31	4.04,31
584	Martti Majuri	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	4.19,86	4.19,86
592	Miki Niemensivu	Rauman Urheilijat	4.32,17	4.22,43
597	Miro Heikkilä	Gamlakarleby IF	4.50,70	4.50,70
676	Saku Koukku	Lappeenrannan Urheilu-Miehet		
688	Santtu Heiskanen	Kenttäurheilijat -58	4.30,59	4.30,59
698	Sisu Moilanen	Turun Urheiluliitto	4.17,56	4.17,56
730	Veli-Matti Keso	Ikaalisten Urheilijat	4.39,75	4.39,75
M17 5000m kävely
387	Eetu Salmi	Yläneen Kiri		
683	Samuel Marku	Vahdon Tuisku		
N17 1500m
315	Aino Manner	Noormarkun Nopsa		5.10,51
331	Alina Tikka	Joensuun Kataja	5.41,87	5.41,87
369	Carla Jalkanen	Borgå Akilles	5.00,98	4.58,00
374	Ea Vuori	Lahden Ahkera	4.54,27	4.53,32
412	Elma Hannikainen	Helsingin Kisa-Veikot		4.38,55
456	Henna Eineluoto	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	4.43,63	4.43,63
479	Inka Peltola	Lahden Ahkera		4.56,86
491	Jenni Jaatinen	Kalajoen Junkkarit	5.03,92	5.03,29
579	Maisa Mikkola	Viipurin Urheilijat		5.28,75
588	Melissa Kykyri	Kälviän Tarmo	4.59,16	4.59,16
601	Nea Halttunen	Asikkalan Raikas		5.23,15
646	Petriina Niininen	Nokian Urheilijat	4.59,28	4.59,28
649	Pinja Laasanen	Siilinjärven Ponnistus	4.57,64	4.54,73
670	Saana Lappalainen	Seinäjoen Seudun Urheilijat		4.37,25
697	Sini-Minea Saarikoski	Keravan Urheilijat		4.55,29
N17 5000m kävely
316	Aino Saarinen	Kalannin Vankka		
330	Aliisa Kiiski	Karhulan Katajaiset		
340	Anna Kokko	Kuivasjärven Aura		
704	Taika Nurro	Rekolan Raikas	30.52,34	30.52,34
N19 1500m
471	Iiris Koski	Lahden Ahkera		5.00,03
572	Lotta Tarvainen	Joensuun Kataja	4.48,61	4.45,38
666	Ronja Haavisto	Nokian Urheilijat	5.00,54	5.00,54
690	Selina Rintala	Seinäjoen Seudun Urheilijat	5.32,39	5.21,96
694	Sini Rahkonen	Polvijärven Urheilijat		5.26,59
N19 5000m kävely
312	Aava Sevonkari	Keravan Urheilijat		29.54,66
341	Anna-Maj Vierikko	Rekolan Raikas	30.27,94	29.18,51
410	Ellen Seisto	Espoon Tapiot		25.08,07
439	Essi Hietula	Tapanilan Erä	27.39,44	26.55,48
452	Helmi Köykkä	Rekolan Raikas	27.59,64	27.56,87
458	Heta Veikkola	Lapuan Virkiä		24.40,49
M19 1500m
420	Emil Huomo	Oulun Pyrintö		4.34,18
511	Joona Heikkerö	Porvoon Urheilijat	4.47,91	4.40,44
558	Lassi Korpijärvi	Toholammin Urheilijat	4.14,17	4.14,17
626	Onni Ikonen	Hankasalmen Hanka	4.03,48	4.03,48
627	Onni Mäkelä	Kälviän Tarmo		4.15,27
641	Otto Vilpponen	Joensuun Kataja		4.15,17
651	Pyry Suojanen	Turun Urheiluliitto	4.10,93	4.10,93
661	Riku Gröhn	Tampereen Pyrintö		
677	Saku Miettinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	4.25,07	4.21,35
M19 5000m kävely
654	Rasmus Lerstrand	Vasa IS		23.36,17
726	Veeti Valli	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu		
#	Nimi	Seura