Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
06.07. klo 17:30 Tilastopajacup 3 Ilmoittautuneet
Alustavat eräjaot, riman korotukset

M,M17 200 m

4. erä
Tuomas Lehtonen                LiedPa               21,72           21,72
Matias Linkoaho                HKV                  22,05           21,65
Juho Haapala                   TuUL                 22,48           22,22
Christian Vänttinen            NaantLöy                             22,30
Miki Laakso                    HKV                  22,64           22,52
Joonatan Huila                 SäkU                 22,76           22,76
Ilmari Vuorela                 LaitJy               23,17           22,76

3. erä
Johannes Hakala                EspTa                23,66           23,39
Samuli Raikunen                LiedPa                               23,39
Aleksi Hakanen                 LauttLu              23,71i          23,79
Markus Hurri                   LiedPa               23,76           23,28
Lassi Lehtimäki                EspTa                23,77           23,77
Jimi Aho                       SalVil               23,77           23,77
Eetu Rantala                   LänsiUU              23,83           23,83

2. erä
Lassi Pihlavisto               HKV                  24,09           24,09
Aatu Penttilä                  TuUL                 24,09           24,09
Aku Kallio                     LempKiYU             24,18           24,13
Andreas Kärkkäinen             LänsiUU                              24,44
Samuli Alppiranta              TurWei               24,54           24,54
Vilho Ahtinen                  TuUL                 24,69w          25,69
Jura Juusti                    TuUL                 24,84           24,84
Pyry Laine                     TuUL                 25,10           25,10

1. erä
Niko Myllynen                  TurWei               25,13           25,13
Riku Naula                     TuUL                 25,36           25,36
Elias Santalahti               TuUL                 25,58           25,58
Tuomas Leppänen                TurWei               25,85           25,85
Juho Lautaoja                  HumppVei             26,05           26,05
Petteri Uusitalo               TuUL                                 26,36
Sami Mäkinen                   NaantLöy                             28,18
Simon Ekholm                   IFRaseb                              33,08

M,M17 1500 m

Santtu Heikkinen               LempKiYU           3.45,48         3.45,48
Ali Abdulrahman                TuUL               4,04,08         4,04,08
Tuukka Mäkinen                 LauttLu            4.09,71         4.09,71
Sisu Moilanen                  TuUL               4.11,91         4.11,91
Antton Koivisto                KU-58              4.12,20         4.12,20
Miikka Ojala                   KU-58              4.18,23         4.18,23
Elmeri Kero                    TuUL               4.21,36         4.21,36
Junnu Korvenpää                KU-58              4.22,55         4.22,55
Vilho Kilpeläinen              PiikkKe            4.22,75         4.05,49
Eetu Lindholm                  TuUL                               4.13,88
Jussi Ankelo                   TuUL                               4.26,35
Rami Urho                      TuUL                               4.36,16
Jere Santaluoto                TuUL                               5.24,74
Hannu Sainio                   HyvsU                                     
Veeti Saarinen                 TammRy                                    
Riku Uusitalo                  TuUL                                      
Niko Myllynen                  TurWei                                    

M 3000 m ej avoin pm

Teppo Syrjälä                  TampPy                             8.45,25
Johannes Brunila               TuUL                               9.33,47
Pyry Suojanen                  TuUL                              10.32,62
Juho-Kusti Sivosavi            TurWei                                    
Joakim Träskelin               VasaIS             9.36,09         9.34,63
Samuli Kero                    VammsVoi          10.07,53        10.01,52

M Pituus

Sami Mäkinen                   NaantLöy              4,63            4,75
Petri Korander                 VihdVie               4,41            4,86
Matias Niinimaa                NaantLöy                              6,14

M Moukari

Oskari Eskola                  SäkU                 61,11           61,11
Veikka Rajala                  TampPy               56,81           56,81

M17 2000 m ej avoin pm

Miki Niemensivu                RaumU                                     

M17 Pituus

Kasper Kouvonen                TuUL                  6,02            6,02
Otto Hiivola                   KalVa                 5,91            6,15
Simon Ekholm                   IFRaseb               5,50            5,50

M17 Moukari

Mikko Huhta                    NurmijYU             64,28           64,28
Reko Tuominen                  TarvasjU             61,97           61,97
Juho Suominen                  PiikkKe              53,15           53,15

M19 Moukari

Elmeri Eskola                  SäkU                 63,59           63,59

N,N17 200 m

6. erä
Milja Thureson                 TurTo                24,01           23,65
Johanna Kylmänen               RaisKu                               24,32
Säde Honkala                   TuUL                 25,53           25,06
Emmi Valtonen                  TuUL                 25.27           25.27
Pinja Naula                    TuUL                 26,07           25,81
Carolina Grönroos              LaitJy               26,12           26,12
Evelina Ojaniittu              TurWei               26,21           25,61

5. erä
Lotta Lahtinen                 IFRaseb              26,24           26,14
Noora Nupponen                 TurWei                               26,23
Enni Henttonen                 TuUL                 26,35           25,85
Aada Puosi                     EurajVei             26,39           26,39
Saimi Lupala                   IFRaseb              26,55           26,47
Linne Kallio                   EurajVei             26,69           26,69
Lotta Metsärinta               LaitJy                               26,68

4. erä
Verna Vuorela                  LaitJy               26,81           26,81
Eliisa Kallio                  EurajVei             26,90           26,90
Elli Vainio                    NaantLöy             27,05           27,05
Inka Ekbom                     SalVil               27,07           27,07
Pinja Kössi                    PaimU                                27,19
Adonika Lehtonen               TuUL                 27,37           27,37
Aino Eno                       TampU                                27,15

3. erä
Sani Rajala                    EurajVei             27,70           27,66
Kaisa Äijälä                   NousSu               27,74           27,48
Helmi Heinonen                 LiedPa               27,92           27,92
Felicia Ayelbassa              TuUL                 28,09           28,09
Elviira Niemelä                TuUL                 28,11           28,06
Aamu Airisto                   LaitJy               28,17           28,17
Sara Veijalainen               KeskiUYU             28,19           28,19

2. erä
Henni Liimatta                 MaskKa               28,22           28,22
Charlotte Kajander             HIFK                                 28,34
Katrin Mertanen                KoskKai                              26,09
Ronja Poikonen                 KiukKi               28,51           28,51
Helena Koivu                   TurTo                28,86           28,06
Lotta Kirjavainen              TuUL                 28,98           28,61
Maisu Suomi                    TuUL                 29,13           29,13
Saga Malmio                    PargIF                               29,45

1. erä
Mathilda Gustafsson            TuUL                 29,73           29,73
Neea Knaapi                    TuUL                 29,79           29,79
Elisa Valtanen                 RaisKu               29,83           26,76
Yvonn Lindholm                 TuUL                                 28,17
Ella Hemmilä                   LaitJy                               30,94
Riikka Honkanen                RaisKu                               29,14
Taija Takanen                  SomE                 32,17           32,08
Sinikka Illaru                 VihdVie              34,07           33,06

N,N17 1500 m

Janica Rauma                   TuUL                               4.21,28
Anna Haataja                   OulPy                              4.42,95
Ella Koskiniemi                EspTa              4.43,86         4.43,40
Anni Räty                      TuUL               4.47,80         4.47,80
Iida Haataja                   OulPy              4.48,65         4.44,10
Lotta Sundqvist                TuUL               4.51,83         4.51,83
Annika Koistinen               TuUL               4.53,91         4.53,91
Johanna Sällinen               TuUL               4.54,36         4.44,13
Rauha Buchwald                 HKV                                4.56,12
Amanda Virtanen                TuUL               4.56,48         4.43,22
Heljä-Viivi Unkila             TuUL               4.57,42         4.40,03
Marika Aarnio                  TurWei                             4.50,07
Anna Hyvärinen                 TuUL               4.58,36         4.51,22
Nelli Hiippavuori              TuUL               5.02,41         5.00,77
Karoliina Olli                 LoimLei                            5.16,30
Lotta Penttinen                EspTa                              5.19,46
Linnea Kero                    TuUL                               5.21,12
Tinja Pirttikoski              TuUL                               5.25,40
Jenni Lautiala                 SalVil             5.06,73         4.56,31
Ellinoora Tuominen             RaumU              5.14,99         5.14,99


N 3000 m ej avoin pm

Venla Ranta                    LempKiYU                          11.27,47
Ronja Haavisto                 NokU                                      
Anna Hyvärinen                 TuUL                              11.35,98
Lotta Sundqvist                TuUL                                      
Sara-Elise Ruokonen            JyväskKU          10.48,89        10.48,89
Suvi Rantala                   HämeenlTa         13.06,86        13.06,86

N Pituus

Emmi Valtonen                  TuUL                  5,49            5,49
Siri Savolainen                NaantLöy              5,41            5,58
Kaisa Äijälä                   NousSu                4,85            5,15
Henna Kaunistola               LauttLu               4,82            4,82
Saga Malmio                    PargIF                                5,02
Anni Vähäkoski                 TampU                                 5,07
Elviira Niemelä                TuUL                                  5,06

N Kuula

Elina Verainen                 NousSu                9,69           10,34
Emmi Valtonen                  TuUL                 10.71           10.71
Kaisa Äijälä                   NousSu               10,50           10,50
Anni Vähäkoski                 TampU                                 9,77


N17 Seiväs
-14 cm 166-180-194-208-222-236-248-260-270-280-290-300-310-320-330-335 +5 cm

Helmi Eklund                   EspTa                  330             330
Aino Hongisto                  TuUL                   315             315
Lotta Sariola                  SomE                   265             310
Saara Kivikari                 TuUL                   225             245

N17 Pituus

Verna Vuorela                  LaitJy                5,44            5,44
Sani Rajala                    EurajVei              4,93            5,28
Erika Pyykkö                   ForssSa               4,83            5,22
Aamu Airisto                   LaitJy                4,66            4,68
Helmi Eklund                   EspTa                                 4,86
Ella Hemmilä                   LaitJy                                4,24
Jenina Luotonen                LaitJy                                5,07
Lotta Metsärinta               LaitJy                                4,87
Ella-Sofia Hyövelä             LiedPa                                5,05
Pinja Rintamaa                 LiedPa                                4,94
Ronja Huppunen                 MaarMa                                4,74
Saimi Koskivainio              MarttMu                               5,03
Emmi Patrikainen               NakkVire                              4,52
Daniela Fernandez Furu         TuUL                                  5,07

N17 Kuula

Minttu Laurila                 TuUL                 13,53           14,89
Emmi Pohjolainen               LauttLu              12,78           12,85
Roosa Haanpää                  ViialVa              12,15           12,15
Aada Vuoriaho                  LaitJy               12,13           12,13
Enni Virjonen                  TuUL                 11,33           11,33
Helena Koivu                   TurTo                10,50           10,59
Mea Toivonen                   UudKK                                12,27
Henni Liimatta                 MaskKa                               11,99
Maya-Maria Hautala             TuUL                  9,51           10,54
Angielou Koskinen              TurWei                                9,29
Eveliina Rantala               PorinTa                               6,79

P11 60 m

3. erä
Lukas Lehtokannel              MaarMa                                8,76
Noel Raiskinmäki               LaitJy                8,88            8,80
Eeli Heiska                    TuUL                  9,13            9,13
Vincent Mattsson               TuUL                  9,20            9,20
Jasper Rantanen                KaarUra               9,22            9,22
Niklas Kouvo                   VampU                 9,26            9,26
Aleksi Riikonen                KuopRei               9,36            9,36
Eemeli Rönnemaa                LiedPa                9,64            9,64

2. erä
Sebastian Nyberg               IFRaseb               9,73            9,73
Jesse Piispanen                KalVa                 9,88            9,88
Joonas Jäntti                  TuUL                  9,89            9,78
Hugo Rainio                    TuUL                  9,90            9,90
Tarmo Huiskala                 TuUL                 10,02           10,02
Axel Vorselman                 NaantLöy             10,06           10,06
Ilkka Kaittila                 KaarUra                                   

1. erä
Artturi Laine                  RaisKu                               10,09
Juho Männistö                  TuUL                                 10,25
Veikko Plosila                 TuUL                                      
Vilho Helenius                 TuUL                                      
Kalle Suomalainen              TurTo                                11,32
Topias Laihonen                TuUL                                      

P11 1000 m

Aamos Tuhkala                  NaantLöy           3.31,38         3.31,38
Aleksi Riikonen                KuopRei            3.38,27         3.35,71
Joona Lintula                  KaarUra            3.42,09         3.42,09
Niklas Kouvo                   VampU              3.46,90         3.46,90
Markku Holmberg                LoimLei            3.47,22         3.43,01
Juuso Laine                    UudKK              3.51,25         3.48,73
Mikael Aulin                   LaitJy             3.55,33         3.52,79
Ilkka Kaittila                 KaarUra                                   
Jesse Piispanen                KalVa                              4.21,65
Luukas Koivisto                KerU                               3.35,91
Axel Vorselman                 NaantLöy                           3.52,51
Daniel Stenholm                TuUL                               3.33,77
Vilho Virjonen                 TuUL                                      
Elis Träskelin                 VasaIS                                    

P11 Korkeus
-4 cm 092-096-100-104-108-112-116-120-123-126-129-132-134 +2 cm

Vincent Mattsson               TuUL                   130             130
Eeli Heiska                    TuUL                   117             117
David Ekholm                   IFRaseb                115             115
Eemeli Rönnemaa                LiedPa                 108             121
Joona Lintula                  KaarUra                                110
Lukas Lehtokannel              MaarMa                                 125
Joonas Jäntti                  TuUL                                   113
Vilho Virjonen                 TuUL                                      
Onni Vuotila                   TuUL                                   096

P11 Kolmiloikka

Artturi Laine                  RaisKu                                    
Eeli Heiska                    TuUL                                  8,49
Vincent Mattsson               TuUL                                  8,72
Juho Männistö                  TuUL                                      
Veikko Plosila                 TuUL                                      
Onni Vuotila                   TuUL                                      

P11 Kuula

Vincent Mattsson               TuUL                  7,56            7,56
Julius Juslin                  LittTU                7,53            7,53
Julius Heiskanen               KaarUra               7,51            7,51
Ilari Sinkko                   MarttMu               7,35            7,35
Jasper Rantanen                KaarUra               7,25            7,25
Niklas Kouvo                   VampU                 7,07            7,07
Jesse Heiskanen                KaarUra               6,57            6,57
Aapeli Myllymaa                PorinYU               6,15            6,15
Kalle Suomalainen              TurTo                                 5,38
Eeli Heiska                    TuUL                                  6,37
Tarmo Huiskala                 TuUL                                  5,71
Joonas Jäntti                  TuUL                                  5,22
Topias Laihonen                TuUL                                      
Veikko Plosila                 TuUL                                      
Hugo Rainio                    TuUL                                      

P13 60 m

3. erä
Max Nyberg                     IFRaseb               8,20            8,20
Jonatan Heikkilä               ÅIFK                  8,28            8,28
Robert Saarela                 RaumU                 8,31            8,31
Eero Hakola                    LiedPa                8,46            8,46
Max Kostamo                    TuUL                  8,57            8,57
Valtteri Hyyrynen              TuUL                  8,60            8,60
Richard Lindqvist              TuUL                  8,63            8,63

2. erä
Viljami Launonen               NaantLöy              8,68            8,66
Anton Laine                    MaskKa                8,69            8,69
Juuso Rasi                     MaskKa                                9,07
Akseli Varpio                  RaisKu                8,76            8,76
Arvi Louramo                   TuUL                  8,77            8,68
Niklas Ojanen                  TuUL                  8,79            8,79

1. erä
Noah Laapio                    TurTo                                 9,21
Eero Kaunisto                  NaantLöy              9,01            9,01
Frans Nummi                    TuUL                                  9,18
Roope Kirjavainen              TuUL                                  9,40
Nooa Salmi                     TuUL                                  9,33
Carlos Mattsson                TuUL                  9,67            9,38

P13 Korkeus
-5 cm 106-111-116-121-126-131-136-140-144-148-151-154-157-160-162 +2 cm

Viljami Launonen               NaantLöy               157             158
Rasmus Vuori                   SalVil                 150             150
Eero Kaunisto                  NaantLöy               148             148
Carlos Mattsson                TuUL                   140             140
Aapo Metsäranta                LittTU                 138             138
Arvi Louramo                   TuUL                                   109
Frans Nummi                    TuUL                                   113
Niklas Ojanen                  TuUL                                   123

P13 Kuula

Tomas Loponen                  RaisKu                9,67            9,67
Niklas Ojanen                  TuUL                  8,91            8,91
Carlos Mattsson                TuUL                  8,11            8,11
Richard Lindqvist              TuUL                  7,76            7,76
Max Nyberg                     IFRaseb              12,09           12,09
Eero Hakola                    LiedPa               10,60           10,60
Max Kostamo                    TuUL                                      
Arvi Louramo                   TuUL                                      
Voitto Virjonen                TuUL                                      
Joonas Heinonen                UudKK                                 9,63

P13 Kiekko

Max Nyberg                     IFRaseb              40,06           40,06
Eero Hakola                    LiedPa               36,97           36,97
Niklas Ojanen                  TuUL                 34,85           34,85
Tomas Loponen                  RaisKu               29,92           29,92
Roope Kirjavainen              TuUL                 27,28           27,28
Noah Laapio                    TurTo                                24,59
Max Kostamo                    TuUL                                      
Richard Lindqvist              TuUL                                      
Arvi Louramo                   TuUL                                      
Carlos Mattsson                TuUL                                 19,65
Joonas Heinonen                UudKK                                29,99

P15 100 m

2. erä
Wiljam Söderholm               NaantLöy             12,25           12,25
Eino Sormunen                  HKV                  12,32           12,32
Kalle Wesanko                  HKV                  12,57           12,57
Eero Sormunen                  HKV                  12,66           12,66
Riku Naula                     TuUL                                 12,94
Oluwashina Onilude             RaisKu               12,87           12,87

1. erä
Niko Kaunisto                  NaantLöy             12,93           12,93
Elias Santalahti               TuUL                                      
Aleksanteri Nyholm             VirttNou             13,26           13,26
Ami Hyvönen                    UudKK                13,27           13,27
Luka Hallenberg                NaantLöy             13,36           13,36
Ville Suomalainen              TurTo                15,82           15,82

P15 800 m

Rasmus Laapas                  NurmijYU           2.07,70         2.07,66
René-Peter Vuorio              MaarMa             2.16,24         2.15,32
Wiljam Söderholm               NaantLöy                           2.19,09
Tatu Virtanen                  LiedPa                             2.20,74
Lauri Kilpeläinen              PiikkKe                            2.21,26
Ami Hyvönen                    UudKK              2.23,78         2.22,02
Hannes Santavuori              NaantLöy           2.26,33         2.26,33
Jens-Aarne Kero                IFRaseb                            2.30,81
Melvin Sandberg                ÅIFK               2.31,24         2.31,24
Atte Virtanen                  LiedPa                             2.32,13
Aku Nyyssönen                  TurWei                             2.36,91
Tuomas Ankelo                  KalVa                                     
Olli Päkkilä                   TurWei                                    

P15 Kolmiloikka

Luca Jämsen                    SalVil               11,10           11,10
Niko Kaunisto                  NaantLöy                             10,83
Olli Päkkilä                   TurWei                                    

P15 Keihäs

Eero Sormunen                  HKV                  43,01           43,96
Nooa Laitinen                  KaarUra              40,43           40,43
Kustaa Salmela                 KalVa                38,74           38,74
Eino Sormunen                  HKV                  34,30           34,30
Otto Vesterinen                IFRaseb                              44,02
Niklas Välilä                  MaarMa                               29,58
Ville Suomalainen              TurTo                                     

T11 60 m

4. erä
Alisa Launonen                 NaantLöy              8,74            8,60
Jasmin Vaskelainen             LaitJy                8,83            8,83
Devine Agbontaen               RaisKu                9,28            9,15
Edith Tuominen                 LiedPa                9,49            9,49
Viivi Ruohonen                 TurWei                9,62            9,62
Pihla Halava                   LittTU                9,72            9,72
Viola Soini                    KalVa                 9,73            9,73
Neela Ihanmäki                 LaitJy                                9,77

3. erä
Martta Koskivainio             MarttMu               9,80            9,80
Jasmin Oksanen                 TurWei                9,87            9,86
Sofia Kytömaa                  EspTa                 9,91            9,91
Minttu Lautkankare             NaantLöy              9,98            9,98
Aura Kallionpää                TuUL                                      
Ilona Tuominen                 TuUL                                      
Veera Uussaari                 KalVa                                     
Viivi Leppänen                 TurTo                10,35           10,35

2. erä
Tilda Tallskog                 TuUL                 10,40           10,40
Anna Salakari                  TuUL                 10,44           10,44
Linnea Lehtisalo               TuUL                 10,47           10,46
Aini Koskenniemi               TuUL                                      
Iisa Haapio                    TuUL                 10,51           10,51
Ilona Haavisto                 TuUL                 10,53           10,53
Carolina Välilä                LittTU               10,63           10,63

1. erä
Ella Heikkilä                  TuUL                                      
Oona Törne                     NaantLöy                                  
Elsa Tarkki                    TuUL                                      
Linn Mattsson                  PargIF                                    
Anna Leskinen                  TuUL                                 11,32
Melissa Mehto                  NaantLöy                             11,50

T11 1000 m

Iina Kause                     PorinYU            3.31,06         3.31,06
Aura Kallionpää                TuUL               3.51,31         3.51,31
Mirella Manner                 VehmKi             3.56,93         3.56,93
Fanni Paasio                   KalVa              3.57,75         3.54,79
Venla Saarinen                 TuUL               4.07,53         4.07,53
Martta Koskivainio             MarttMu            4.08,02         4.08,02
Oona Lapila                    MynämI             4.17,24         4.04,99
Veera Uussaari                 KalVa                              3.56,19
Kerttu Matikainen              LaitJy                             3.50,08
Sandra Palmroth                MynämI                             4.42,38
Maija Laaksonen                NaantLöy                           4.04,45
Linn Mattsson                  PargIF                             4.16,34
Viivi Leppänen                 TurTo                              4.24,58

T11 Seiväs
132-142-152-162-172-182-192-202-212-222-232-242-250-258-266-274 +8 cm

Emilia Suominen                KalVa                                  160
Aino Tättilä                   KalVa                                  140
Emma Tättilä                   KalVa                                  160
Kerttu Matikainen              LaitJy                                 150
Emma Toivonen                  LoimLei                                170
Peppi Rasi                     MaskKa                                    
Iisa Haapio                    TuUL                                      
Ilona Haavisto                 TuUL                                      
Ella Heikkilä                  TuUL                                      
Kandela Keltti                 TuUL                                      

T11 Kolmiloikka

Iina Kause                     PorinYU               9,23            9,25
Alisa Launonen                 NaantLöy             10,92           10,92
Emilia Suominen                KalVa                                     
Aino Tättilä                   KalVa                                     
Emma Tättilä                   KalVa                                     
Veera Uussaari                 KalVa                                     
Neela Ihanmäki                 LaitJy                                8,85
Kerttu Matikainen              LaitJy                                    
Edith Tuominen                 LiedPa                                    
Martta Koskivainio             MarttMu                               6,56
Kandela Keltti                 TuUL                                  6,44
Aini Koskenniemi               TuUL                                      
Linnea Lehtisalo               TuUL                                  7,41
Anna Leskinen                  TuUL                                      
Elsa Tarkki                    TuUL                                      
Jasmin Oksanen                 TurWei                                    

T11 Kiekko

Viola Soini                    KalVa                20,46           20,46
Emilia Suominen                KalVa                18,35           18,35
Laura Sovijärvi                LiedPa               18,00           18,00
Minttu Lautkankare             NaantLöy             17,18           17,18
Viivi Ruohonen                 TurWei               15,71           15,71
Emma Tättilä                   KalVa                15,34           15,34
Sandra Palmroth                MynämI               15,21           15,21
Ilona Tuominen                 TuUL                 12,35           12,35
Cecilia Välilä                 LittTU                               11,14
Emma Toivonen                  LoimLei                              19,14
Siina Kossa                    SauvU                                17,97
Ella Heikkilä                  TuUL                                      
Kandela Keltti                 TuUL                                      

T13 60 m

5. erä
Ida Pentinlehto                VahdTui               8,46            8,46
Venla Tainio                   PaimU                 8,55            8,55
Oluwakemi Onilude              RaisKu                8,73            8,73
Josefiina Tenovuo              TuUL                  8,74            8,74
Frida Blomfelt                 EsboIF                8,81            8,77
Iida Vähätalo                  NaantLöy                              8,96
Aino Ivaldi                    PiikkKe               9,05            9,05
Sara Söderlund                 TuUL                  9,07            9,07

4. erä
Siiri Äänismaa                 TurWei                                9,14
Aada Lehtinen                  MaskKa                9,19            9,19
Aura Arvas                     HelsTa                9,20            9,20
Linnea Nieminen                LiedPa                9,20            9,20
Milka Koivukoski               HelsTa                9,23            9,23
Sara Honkakangas               LaitJy                9,25            9,25
Emilia Tulokas                 EspTa                 9,29            9,29
Liina Laine                    LauttLu                               9,32

3. erä
Linnea Österbacka              TurTo                 9,34            9,34
Emma Suovanen                  NaantLöy              9,41            9,41
Linda Nissilä                  TurWei                9,42            9,42
Fanny Alari                    PaimU                 9,43            9,43
Fairouz Youssoufi              TurWei                9,45            9,45
Saga Wahlroos                  TurWei                9,55            9,55
Elina Hakuni                   NaantLöy              9,68            9,68
Helmi Koivumäki                TuUL                  9,68            9,41

2. erä
Aino Tarkki                    TuUL                  9,72            9,72
Malin Saarto                   TuUL                                  9,75
Niina Pettersson               TuUL                                  9,79
Noora Altimir                  TurWei                                9,82
Olivia Leppänen                TurTo                 9,84            9,84
Loviisa Lehtonen               NaantLöy              9,85            9,85
Maisa Koistinen                TuUL                                  9,91

1. erä
Heidi Kaunistola               LauttLu                              10,02
Nella Ruohonen                 TurKU                                     
Emily Tasala                   TuUL                                 10,04
Elli Tättilä                   KalVa                                10,06
Lotta Kero                     TuUL                                 10,15
Polina Titova                  RaisKu                                    
Iida Lehto                     TuUL                                 11,28

T13 1000 m

Elli Tättilä                   KalVa                              4.10,94
Sara Söderlund                 TuUL                               3.35,80
Nella Ruohonen                 TurKU                                     
Emily Tasala                   TuUL               3.23,05         3.23,05
Iida Vähätalo                  NaantLöy           3.25,29         3.24,72
Emilia Tulokas                 EspTa              3.26,06         3.26,06
Malin Saarto                   TuUL               3.28,08         3.28,08
Iina Poussu                    NoormNo            3.32,07         3.29,64
Elsa Erkkilä                   KuivAu             3.33,83         3.33,83
Martta Salo                    LänsiUU            3.36,17         3.36,17

T13 Seiväs
132-142-152-162-172-182-192-202-212-222-232-242-250-258-266-274 +8 cm

Frida Blomfelt                 EsboIF                 265             265
Liina Laine                    LauttLu                252             252
Elli Tättilä                   KalVa                  245             245
Emma Suovanen                  NaantLöy               245             245
Milka Koivukoski               HelsTa                 210             210
Vilma Toivonen                 LoimLei                                220

T13 Pituus

Marianne Savolainen            LoimLei               4,78            4,78
Frida Blomfelt                 EsboIF                4,46            4,46
Aino Ivaldi                    PiikkKe               4,45            4,45
Iina Poussu                    NoormNo               4,42            4,42
Josefiina Tenovuo              TuUL                  4,40            4,40
Aura Arvas                     HelsTa                4,32            4,32
Elina Hakuni                   NaantLöy              4,23            4,23
Linnea Nieminen                LiedPa                4,20            4,20
Sara Honkakangas               LaitJy                4,19            4,19
Fanny Alari                    PaimU                 4,05            4,05
Helmi Koivumäki                TuUL                  3,91            4,01
Sara Söderlund                 TuUL                  3,86            3,86
Milka Koivukoski               HelsTa                3,51            3,52
Helmi Kaunismäki               TuUL                  3,51            3,51
Aino Tarkki                    TuUL                  3,50            3,50
Malin Saarto                   TuUL                  3,05            3,05
Alisa Hemmilä                  LaitJy                                    
Vilma Toivonen                 LoimLei                               3,67
Loviisa Lehtonen               NaantLöy                                  
Iida Vähätalo                  NaantLöy                              4,19
Venla Tainio                   PaimU                                 4,58
Polina Titova                  RaisKu                                    
Linnea Österbacka              TurTo                                     
Lotta Kero                     TuUL                                  3,24
Niina Pettersson               TuUL                                  3,97
Noora Altimir                  TurWei                                    
Linda Nissilä                  TurWei                                    
Fairouz Youssoufi              TurWei                                    
Emma Laine                     UudKK                                     
Emma Soikkeli                  VahdTui                                   

T13 Moukari

Venla Katvesoja                VehmKi               41,45           41,45
Oona Männistö                  NakkVire             28,93           28,93
Siiri Varjo                    VahdTui              27,63           27,63
Emma Soikkeli                  VahdTui              27,35           27,35
Miisa Tuominen                 VahdTui              27,13           27,13
Emma Hellsten                  VahdTui              24,17           24,17
Fanny Alari                    PaimU                23,45           23,45
Kerttu Anttila                 NakkVire             23,20           23,20
Essi Lokisto                   SalVil                               17,65
Iida Lehto                     TuUL                                 23,17
Iiris Levomäki                 TuUL                                 16,15

T15 100 m

3. erä
Erika Pyykkö                   ForssSa                              12,90
Henriikka Laine                MaskKa               13,26           13,26
Elle Kariniemi                 LauttLu                              13,28
Charlotte Kajander             HIFK                 13,33           13,33
Lotta Kantonen                 NaantLöy             13,47           13,47
Meeri Haapio                   TuUL                 13,53           13,53
Henriikka Heinonen             TuUL                                 13,54
Emilin Ayelbassa               TuUL                 13,68           13,68

2. erä
Marianne Savolainen            LoimLei                                   
Ida Leppänen                   TuUL                 13,79           13,79
Eden Kytö                      NaantLöy             13,93           13,93
Riina Österbacka               TurTo                14,03           14,03
Elviira Tarvainen              MaskKa                               14,30
Alina Van Heerden              TuUL                 14,39w                  
Essi Mäkilä                    NaantLöy             14,60           14,60

1. erä
Juliana Hartikainen            TuUL                                      
Pinja Siljanto                 TuUL                 14,62           14,62
Alisa Salomäki                 MaskKa                               14,65
Marianelle Koskinen            TurWei                               14,94
Minea Laisto                   TurWei               15,64           15,64
Alexandra Alari                PaimU                17,66           17,66

T15 800 m

Livia Kytömaa                  EspTa                              2.33,81
Netta Nieminen                 VammsVoi           2.35,28         2.35,28
Anna Westermarck               TuUL               2.46,96         2.46,96

T15 Korkeus
-4 cm 122-126-130-133-136-139-142-145-148-150 +2 cm

Mimosa Manner                  VehmKi                 143             143
Aura Arvas                     HelsTa                 137             137
Meeri Haapio                   TuUL                   130             130
Riina Österbacka               TurTo                                  138
Pinja Siljanto                 TuUL                                   143

T15 Seiväs
-14 cm 166-180-194-208-222-236-248-260-270-280-290-300-310-320-330-335 +5 cm

Venla Lehtinen                 TuUL                   310             310
Isla Lehtonen                  NaantLöy               250             250
Alina Van Heerden              TuUL                   186             186

T15 Moukari

Aada Vuoriaho                  LaitJy               51,42           51,42
Roosa Haanpää                  ViialVa              46,06           48,28
Mea Rosenvall                  NakkVire             42,29           42,29
Miina Valtonen                 PaimU                40,12           40,12
Maya-Maria Hautala             TuUL                 36,16           39,77
Inka Männistö                  NakkVire             28,17           28,17
Alexandra Alari                PaimU                23,34           23,34

T15 Keihäs

Iida Mikkelsson                PorinYU              41,80           41,80
Liina Jälkö                    OripVe               32,64           32,64
Ellen Lahtivuo                 VehmKi               27,68           27,68
Meeri Haapio                   TuUL                 23,38           23,38
Emilin Ayelbassa               TuUL                                 18,01
Iita Kimpimäki                 YliINa                               25,30