Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
23.06. klo 17:30 Tilastopajacup 2 Ilmoittautuneet
Alustavat eräjaot, riman korotukset

M,M17 100 m

5. erä
Jonathan Brace                 BorgåAk                              10,68
Valtteri Kalliokulju           LiedPa                               10,89
Pavel Mäkinen                  HIFK                                 10,92
Jonathan Hyvärinen             HKV                                  10,96
Viktor Kantele                 BorgåAk                              10,98
Niklas Viikisalo               PorinYU              11,05           11,05
Pyry Keränen                   KarkkPo              11,33           11,15
Juho Haapala                   TuUL                 11,40           11,03

4. erä
Ilmari Vuorela                 LaitJy               11,42           11,17
Jonatan Sperryn                EspTa                                11,50
Oliver Öhman                   IFRaseb              11,52           11,52
Matias Tulokas                 IFSibboV                             11,53
Santeri Tanner                 LänsiUU              11,55           11,29
Mikko Mäkipää                  IkaalU               11,56           11,33
Nuutti Kokko                   TuUL                 11,68           11,28
Simo Noopila                   MaskKa                               11,66

3. erä
Jimi Aho                       SalVil               11,79           11,72
Karolus Areva                  TurTo                                11,73
Aapo Nikkola                   HKV                                  11,78
Aatu Penttilä                  TuUL                 11,87           11,87
Micke Bärlund                  TapE                                 11,88
Marius Wasström                IFRaseb                              11,90
Konsta Uuttera                 TampPy                               12,02
Roope Kivelä                   TuUL                 12,10           11,70

2. erä
Lassi Pihlavisto               HKV                                  12,15
Aarne Autio                    TuUL                 12,15           12,15
Samuli Alppiranta              TurWei               12,16           12,16
Marko Petäjä                   ForssSa              12,26           11,55
Niko Myllynen                  TurWei               12,55           12,55
Janne Kuusela                  TammRy               12,56           12,45
Jura Juusti                    TuUL                                      

1. erä
Lauri Salo                     TurWei                               12,59
Vilho Ahtinen                  TuUL                                 12,60
Eetu Kuisma                    TurKU                12,64           12,64
Petteri Uusitalo               TuUL                                 12,83
Riku Uusitalo                  TuUL                                 12,86
Lenni Torkkel                  ForssSa                              12,89
Jere Santaluoto                TuUL                                 14,29

M,M17 400 m

5. erä
Elias Jrad                     KU-58                48,49           48,49
Tommi Mäkinen                  HKV                  48,59           47,85
Matias Linkoaho                HKV                  49,04           48,18
Niko Viljola                   HKV                  49,27           48,92
Valtteri Keskinen              VihdVie              49,31           49,31
Benjamin Lee                   HKV                  49,45           48,28
Simo Laine                     LänsiUU              49,61           49,52
Kalle Raitala                  TampPy               50,54           49,80

4. erä
Konsta Uuttera                 TampPy               50,70           50,70
Jonathan Hyvärinen             HKV                                  50,4h
Miki Laakso                    HKV                                  50,84
Lauri Eneh                     TampU                                49,51
Harald Spoof                   TuUL                 51,43           51,07
Nuutti Kokko                   TuUL                                 50,09
Antti Sainio                   TampPy                               51,32

3. erä
Joonatan Huila                 SäkU                                 52,52
Jere Raunio                    HKV                                  52,59
Santeri Tanner                 LänsiUU                              52,60
Jimi Aho                       SalVil               53,29           53,29
Riku Uusitalo                  TuUL                 53,83           53,83
Ilmari Välimäki                NoormNo                            1.26,5h
Oliver Heikkinen               IFRaseb              54,34           54,34

2. erä
Eetu Lindholm                  TuUL                 54,89           53,45
Vilho Ahtinen                  TuUL                 55,30           55,30
Aleksi Nieminen                PorinTa              55,97           54,63
Pyry Suojanen                  TuUL                                 55,88
Pyry Laine                     TuUL                                 56,55
Niko Myllynen                  TurWei               56,56           56,56

1. erä
Rasmus Tenkanen                IFRaseb              56,76           56,76
Elmeri Kero                    TuUL                                 57,43
Janne Kuusela                  TammRy                               58,28
Sisu Moilanen                  TuUL                               1.00,10
Sakari Vatunen                 PorinTa            1.01,24         1.00,65
Jere Santaluoto                TuUL               1.01,31         1.01,31

M 5000 m

Niklas Wihlman                 TuUL              14.29,32        14.28,28
Tuure Haapanen                 TuUL              15.03,57        14.56,17
Ahmad Arash                    LahdA             15.43,25        15.43,25
Sami Saku                      IFÅland                           15.17,91
Niko Putkinen                  KarhKa                            15.23,17
Rasmus Krogell                 KU-58                             16.06,12
Tuukka Mäkinen                 LauttLu                           15.58,86
Akseli Ruohola                 LiedPa                            14.55,96
Joonas Hytönen                 RaumU                             16.04,99
Aarni Eijs                     SalVil                            16.29,88
Johannes Brunila               TuUL                              15.29,12
Juuso Hakala                   TuUL                              15.14,87
Eero Heinonen                  TuUL                              15.36,14
Christian Höglund              TuUL                              18.01,08
Kalle Linnasaari               TuUL                              15.52,08
Mustafe Muuse                  TuUL                              15.37,72
Matti Rauma                    TuUL                              14.42,26
Maunu Toivari                  TuUL                              15.30,92
Rami Urho                      TuUL                              17.32,88
Juho-Kusti Sivosavi            TurWei                            15.54,67
Samuli Kero                    VammsVoi                          16.37,21

M 110 m aj

Akim Rauf                      HKV                                       
Valtteri Kalliokulju           LiedPa               14,07           14,07
Viktor Kantele                 BorgåAk              14,37           14,16
Pyry Santahuhta                KanksLei             14,44           14,42

M,M17,P15 Seiväs A-kilpailu
350-362-374-386-398-410-420-430-440-450-460-470-480-485 +5 cm

Jami Siira                     TampPy                 480             505
Konsta Kankainen               TampPy                 460             460
Otto Hiivola                   KalVa                  430             460
Akseli Hyytiä                  LaitJy                 400             425
Tommi Järvenpää P15            JyväskKU               391             391
Väinö Vähä-Kouvola             VehmKi                 385             393
Oskari Henttinen               KokemKV                                450

M,M17,P15,P13,P11 Seiväs B-kilpailu
-12 cm 176-188-200-212-224-236-246-256-266-276-284-292-300-308-316-322 +6 cm

Jarmo Lipasti M70              SomE                   325             380
Elias Hyytiä P15               LaitJy                 295             295
Petri Korander M55             VihdVie                295             325
Elmo Kuorilehto P15            RaisKu                 280             293
Veikko Paana P15               NaantLöy                               266
Urho Aro P13                   HKV                    290             290
Robin Helenius P13             TuUL                   240             270
Kasper Naski P13               NakkVire               185             210
Tarmo Huiskala P11             TuUL                                      
Roope Kirjavainen P13          TuUL                                   246
Carlos Mattsson P13            TuUL                                   212
Daniel Stenholm P11            TuUL                                      
Voitto Virjonen P13            TuUL                                   280

M Keihäs

Joonas Oksanen                 TampPy               65,29           68,31
Niilo Waher                    TuUL                 49,20           49,20
Eetu Jalonen                   SäkU                                 44,98
Petri Korander M55             VihdVie                              35,15

M17 110 m aj

Konsta Kankainen               TampPy               14,35           14,35
Aapo Nikkola                   HKV                  14,68           14,68
Lassi Pihlavisto               HKV                  14,85           14,85
Aarne Autio                    TuUL                 15,26           15,26
Otto Hiivola                   KalVa                15,63           15,63
Väinö Vähä-Kouvola             VehmKi               15,90           15,33
Akseli Hyytiä                  LaitJy               16,42           16,42
Simon Ekholm                   IFRaseb              17,90           17,90

M17 Keihäs

Aapo Kinnunen                  TuUL                 43,49           43,49
Simon Ekholm                   IFRaseb                                   

M19 110 m aj

Antti Pihlavisto               HKV                                  15,19
Matias Komi                    IFSibboV             14,18           14,18
Matias Tulokas                 IFSibboV             14,97           14,97
Jonatan Sperryn                EspTa                15,15           15,15
Oliver Oksanen                 NoormNo              15,66           15,66

N,N17 100 m

7. erä
Pirkitta Marjanen              PorinYU              12,05           12,05
Emma Tainio                    PaimU                12,14           12,14
Julia Ihantola                 EspTa                12,16           12,16
Ilona Luoma                    TampPy               12,23           12,23
Minea Fogelholm                EspTa                                12,35
Vilma Lindroos                 PorinTa              12,46           12,45
Lotta Vento                    TuUL                 12,51           12,49
Petra Häggqvist                HKV                  12,56           12,36

6. erä
Säde Honkala                   TuUL                 12,60           12,27
Evelina Ojaniittu              TurWei               12,63           12,21
Edit Nurminen                  TuUL                 12,69           12,56
Silja Koukonen                 MietMP               12,75           12,68
Viivi Hellman                  TampPy               12,78           12,68
Eliisa Kallio                  EurajVei             12,79           12,79
Emmi Valtonen                  TuUL                                 12,85
Heidi Parikka                  HKV                                  12,42

5. erä
Enni Henttonen                 TuUL                 12,84           12,38
Nella Varjas                   EspTa                                12,88
Erika Pyykkö                   ForssSa                              12,90
Amanda Lapinleimu              TampPy               12,90           12,64
Helmiina Raninen               LänsiUU              12,91           12,87
Lotta Alasaukko-Oja            TampPy               12,91           12,64
Olivia Heino                   TuUL                 12,93           12,92
Inkeri Ahokas                  PorinYU              12,95           12,31

4. erä
Stiina Kokkonen                TampU                12,98           12,54
Pinja Kössi                    PaimU                12,99           12,53
Minea Lindén                   LoimLei              13,00           13,00
Maija Pitkänen                 TuUL                 13,03           12,95
Saimi Lupala                   IFRaseb                              13,07
Amanda Lehtimäki               ForssSa                              13,10
Carolina Grönroos              LaitJy               13,16           12,81
Roosa Toivonen                 HKV                                  13,16

3. erä
Kaisa Äijälä                   NousSu                               13,17
Tinja Pirttikoski              TuUL                                 13,19
Jenni Eloranta                 VihdVie              13,26           13,07
Siri Savolainen                NaantLöy                             13,23
Elli Vainio                    NaantLöy             13,35           13,35
Tiia Heikkinen                 TampPy               13,35           13,20
Aamu Airisto                   LaitJy               13,45           13,45
Oona Syyri                     ForssSa                              13,50

2. erä
Vilma Harilainen               TurWei                               13,42
Venla Hämäläinen               LiedPa               13,69           13,44
Adonika Lehtonen               TuUL                                 13,70
Elina Verainen                 NousSu                               13,45
Lotta Kirjavainen              TuUL                 13,77           13,69
Henni Liimatta                 MaskKa                               13,79
Maisu Suomi                    TuUL                 13,96           13,96
Neea Knaapi                    TuUL                 14,19           14,19

1. erä
Veera Sovijärvi                LiedPa               14,26           14,26
Aino Koivisto                  TuUL                 14,35           14,16
Elena Taskinen                 HelsTa               14,44           14,44
Riikka Honkanen                RaisKu                               13,71
Ella Hemmilä                   LaitJy                               14,83
Angielou Koskinen              TurWei                               14,84
Carolina Aftab                 TurWei               14,88           14,32

N,N17 400 m

4. erä
Milja Thureson                 TurTo                54,99           54,21
Veera Mattila                  VammsVoi             55,22           55,22
Martta Rautala                 ViipU                                56,26
Julia Ihantola                 EspTa                58,49           58,49
Minea Lindén                   LoimLei              58,50           58,50
Marika Aarnio                  TurWei               58,81           58,61
Roosa Lahtinen                 YlöjU                                58,76
Ilona Pulkkinen                TurWei                               58,97

3. erä
Linne Kallio                   EurajVei             59,81           59,81
Lotta Nurminen                 TuUL                                 59,23
Iida Verainen                  NousSu                             1.00,71
Aada Puosi                     EurajVei                           1.00,74
Nella Varjas                   EspTa                                59,54
Tinja Pirttikoski              TuUL               1.01,57         1.01,57
Pinja Naula                    TuUL               1.01,83           59,03
Liina Ahtiainen                TuUL               1.01,86         1.01,86

2. erä
Sani Rajala                    EurajVei           1.02,13         1.01,52
Fiia Kajula                    RaisKu             1.02,62         1.01,05
Kaisa Äijälä                   NousSu                             1.02,52
Emma Loo                       PargIF             1.03,32         1.02,16
Anna Dahlström                 IFRaseb                            1.02,94
Liisa Jalava                   TuUL                               1.03,33
Helmi Heinonen                 LiedPa                             1.03,79
Cassandra Nynäs                IFRaseb                            1.24,00

1. erä
Anna Hyvärinen                 TuUL                               1.04,21
Nelli Hiippavuori              TuUL                               1.05,66
Ronja Haavisto                 NokU                               1.05,81
Inka Rekonen                   TurTo                                     
Inari Leppäniemi               KokemKV                            1.06,70
Sanni Markkanen                HKV                                1.06,83
Iida Lounela                   HKV                1.07,06         1.07,06
Mila Jokinen                   VammsVoi                           1.07,20

N 5000 m

Lotta Penttinen                EspTa                                     
Suvi Miettinen                 HKV                               16.40,83
Katri Niemistö                 JyväskKU                          17.07,40
Emilia Siltanen                JyväskKU                          18.22,39
Anne Rajaniemi                 LahdA                             18.07,65
Emma Ranta                     LempKiYU                                  
Petriina Niininen              NokU                                      
Janna Korpela                  PudasjU                                   
Saara Malinen                  RunClub                           18.54,19
Anna Hyvärinen                 TuUL                                      
Janica Rauma                   TuUL                              16.02,24
Johanna Sällinen               TuUL                              18.18,67
Amanda Virtanen                TuUL                              18.00,62
Helena Knaapi                  VasaIS                                    
Veronika Virtapohja            TampPy            18.00,64        18.00,64

N 100 m aj

2. erä
Lotta Vento                    TuUL                 13,99           13,73
Linda Leveelahti               HIFK                 14,12           14,12
Stiina Kokkonen                TampU                14,33           14,19
Olivia Ben Khalifa             TampPy               14,34           14,15
Roosa Toivonen                 HKV                  14,58           14,58
Heidi Parikka                  HKV                                  14,47

1. erä
Edit Nurminen                  TuUL                 14,76           14,74
Iida Verainen                  NousSu               14,88           14,88
Emmi Valtonen                  TuUL                 14,95           14,95
Iina-Kaisa Mäkelä              KU-58                                14,93
Jenni Eloranta                 VihdVie                              15,56
Saimi Lupala                   IFRaseb                                   

N Korkeus
-5 cm 141-146-151-156-160-164-167-170-173-176-178 +2 cm

Viivi Voutilainen              TuUL                   178             182
Jessica Kähärä                 MikkKV                 177             190
Wolferiina Mörönen             TuUL                   166             166
Iina-Kaisa Mäkelä              KU-58                  163             169
Elina Verainen                 NousSu                 158             159
Kaisa Äijälä                   NousSu                 149             152

N Kolmiloikka

Nelli Lund                     TuUL                  9,30            9,30
Emilia Heino                   TampPy               11,99           12,09
Essi Eriksson                  HKV                  11,80           11,80
Lilja Koskela                  HKV                                  11,68
Hanna Peltola                  TampPy                               11,88

N Kiekko

Pauliina Aalto                 RaisKu               49,12           52,86
Elina Mattila                  TuUL                 44,71           52,89
Roosa Naula                    TuUL                 44,64           49,30
Mea Toivonen                   UudKK                36,85           36,85
Petra Ojanen                   TuUL                 34,93           34,93

N17 100 m aj

Verna Vuorela                  LaitJy                                    
Minea Fogelholm                EspTa                14,09           13,74
Lotta Metsärinta               LaitJy               14,95           14,95
Helena Koivu                   TurTo                15,93           15,93

N17 Korkeus
-5 cm 141-146-151-156-160-164-167-170-173-176-178 +2 cm

Henni Liimatta                 MaskKa                 167             167
Annika Uusiperhe               PiikkKe                156             156
Alina Virtanen                 PiikkKe                150             160
Cassandra Nynäs                IFRaseb                                157

N17 Kolmiloikka

Mathilda Gustafsson            TuUL                  9,96           10,05
Siiri Palomäki                 RaumU                 9,90            9,90
Pinja Liski                    HelsTa                9,82            9,82
Pinja Siljanto                 TuUL                  9,72            9,76
Erica Höglund                  TuUL                  9,60            9,60
Amanda Rauvola                 TuUL                  8,91            9,20
Elinda Koivula                 HIFK                 11,69           11,71
Emma Loo                       PargIF               11,02           11,02
Julia Laapio                   TuUL                 10,70           10,70
Kiia Ihanmäki                  LaitJy               10,47           10,47
Erika Pyykkö                   ForssSa                              11,05
Ella Hemmilä                   LaitJy                                9,75
Jenina Luotonen                LaitJy                               10,64
Lotta Metsärinta               LaitJy                               10,33
Helena Koivu                   TurTo                                10,92
Daniela Fernandez Furu         TuUL                                 10,65

P11 60 m aj

Vincent Mattsson               TuUL                                 11,02
Juho Männistö                  TuUL                                 12,27
Jami Nummi                     KiukKi                               14,38
Axel Vorselman                 NaantLöy                                  
Oskari Häkli                   RaisKu                                    
Eemeli Haikio                  TuUL                                      
Joonas Jäntti                  TuUL                                      
Veikko Plosila                 TuUL                                      

P11 Kiekko

Peetu Tanhuanpää               LaitJy               25,60           25,60
Jami Nummi                     KiukKi               25,13           25,13
Tomas Haulisto                 NaantLöy             19,30           22,73
Oskari Häkli                   RaisKu               18,12           18,12
Kalle Suomalainen              TurTo                                15,62
Tarmo Huiskala P11             TuUL                                      
Vincent Mattsson               TuUL                                 17,39
Juho Männistö                  TuUL                                      
Veikko Plosila                 TuUL                                      

P13 60 m aj

2. erä
Voitto Virjonen                TuUL                                 10,06
Richard Lindqvist              TuUL                 10,32           10,32
Viljami Launonen               NaantLöy                             10,37
Akseli Varpio                  RaisKu                               10,52
Jussi Wesanko                  HKV                  10,61           10,61
Lukas Brandt                   NaantLöy                             10,74
Max Kostamo                    TuUL                                      

1. erä
Konsta Saari                   KiukKi               10,93           10,93
Eero Kaunisto                  NaantLöy                                  
Robin Helenius                 TuUL                                      
Nikolas Lindén                 LoimLei              11,53           11,44
Niklas Ojanen                  TuUL                 11,59           11,59
Antti Ristanen                 LoimLei                                   

P13 Pituus

Viljami Launonen               NaantLöy              5,10            5,10
Eero Kaunisto                  NaantLöy              4,76            4,76
Richard Lindqvist              TuUL                  4,43            4,43
Niklas Ojanen                  TuUL                  4,22            4,22
Nikolas Lindén                 LoimLei               4,08            4,40
Urho Aro                       HKV                   3,83            3,83
Konsta Saari                   KiukKi                                3,74
Antti Ristanen                 LoimLei                                   
Lukas Brandt                   NaantLöy                              5,18
Max Kostamo                    TuUL                                      
Carlos Mattsson                TuUL                                  4,18

P13 Keihäs

Jussi Soraluoma                KaarUra              42,04           42,04
Viljami Launonen               NaantLöy             38,03           38,03
Eerik Häkli                    RaisKu               34,25           34,25
Niklas Ojanen                  TuUL                 26,52           29,90
Oskari Häkli                   RaisKu               25,74           25,74
Richard Lindqvist              TuUL                 24,64           24,64
Santeri Heinonen               LoimLei                              22,75
Antti Ristanen                 LoimLei                              27,15
Juuso Rasi                     MaskKa                               12,97
Max Kostamo                    TuUL                                 23,61
Aatos Oivanen                  TuUL                                      

P15 300 m

2. erä
Otso Luodeslampi               LempKiYU             40,19           40,19
Jesse Kettunen                 LänsiUU                              44,47
Veikko Paana                   NaantLöy             40,81           40,81
Riku Naula                     TuUL                                      
Hannu Sjöblom                  LoimLei                              41,36

1. erä
Eero Lahdenkauppi              TuUL                                      
Sisu Saarinen                  TuUL                                      
Elias Santalahti               TuUL                                      
Aku Nyyssönen                  TurWei                                    
Ami Hyvönen                    UudKK                                     


P14,P15 2000 m

Konsta Saari                   KiukKi                                    
Atte Virtanen                  LiedPa                             7.04,67
Tatu Virtanen                  LiedPa                             6.37,07
Julius Aaltonen pm-15          NaantLöy                           7.18,74
Niki Sirén                     RaisKu                                    
Aleksi Ahlfors                 RaumU                                     
Matias Nyman pm-14             TuUL                                      
Melvin Sandberg                ÅIFK                                      

P15 100 m aj

Jesse Kettunen                 LänsiUU              14,08           14,08
Hannu Sjöblom                  LoimLei              15,18           15,18
Niko Kaunisto                  NaantLöy                                  
Elmo Kuorilehto                RaisKu                                    

P15 Kuula

Luka Lujasmaa                  SalVil               14,26           14,26
Valtteri Valtonen              LaitJy               14,09           14,09
Artturi Gauffin                KaarUra              10,78           10,85
Ville Suomalainen              TurTo                                     

P9 40 m

3. erä
Eemil Aulas                    TuUL                  6,98            6,98
Niilo Ahonen                   RaisKu                7,02            6,86
Joonatan Löf                   TuUL                  7,11            7,02
Vilho Virjonen                 TuUL                  7,15            7,15
Toivo Laurila                  VehmKi                7,21            7,21
Max Koskinen                   PargIF                7,23            7,04
Lasse Mannila                  RaumU                 7,45            7,45
Aapo Liimatta                  NaantLöy                              7,48

2. erä
Noah Pomrén                    KimSF                                 7,52
Severi Salonen                 RaisKu                                7,52
Olavi Järvi                    TuUL                  7,64            7,64
Casper Nieminen                RaisKu                                7,79
Kalle Rantapelkonen            KiukKi                                    
Oiva Huiskala                  TuUL                                      
Eino Hämäläinen                TuUL                                      
Eino Kiiskinen                 TuUL                                      

1. erä
Urho Tanttu                    TuUL                                      
Niilo Pälve                    TuUL                                      
Eino Salvi                     TuUL                                      
Renars Suberts                 TuUL                                      
Joonatan Näreoja               ÅIFK                                      
Matias Clerici                 TuUL                                      
Arttu Peitsala                 TuUL                                      

P9 Pituus

Vilho Virjonen                 TuUL                  3,64            3,64
Toivo Laurila                  VehmKi                3,43            3,43
Joonatan Löf                   TuUL                  3,36            3,36
Eemil Aulas                    TuUL                  3,29            3,29
Severi Salonen                 RaisKu                3,28            3,28
Aapo Liimatta                  NaantLöy              3,25            3,25
Max Koskinen                   PargIF                3,20            3,23
Casper Nieminen                RaisKu                3,12            3,12
Lasse Mannila                  RaumU                 3,11            3,11
Noah Pomrén                    KimSF                                 2,89
Kalle Rantapelkonen            KiukKi                                2,66
Niilo Ahonen                   RaisKu                                3,39
Matias Clerici                 TuUL                                      
Oiva Huiskala                  TuUL                                      
Eino Hämäläinen                TuUL                                      
Olavi Järvi                    TuUL                                      
Eino Kiiskinen                 TuUL                                      
Arttu Peitsala                 TuUL                                      
Niilo Pälve                    TuUL                                      
Eino Salvi                     TuUL                                      
Renars Suberts                 TuUL                                      
Urho Tanttu                    TuUL                                      

P9 Kuula

Vilho Virjonen                 TuUL                  6,88            6,88
Toivo Laurila                  VehmKi                5,96            5,96
Max Koskinen                   PargIF                5,05            5,05
Noah Pomrén                    KimSF                                     
Casper Nieminen                RaisKu                                3,93
Severi Salonen                 RaisKu                                4,15
Lasse Mannila                  RaumU                                     
Eemil Aulas                    TuUL                                  4,43
Matias Clerici                 TuUL                                      
Eino Kiiskinen                 TuUL                                      
Arttu Peitsala                 TuUL                                      
Niilo Pälve                    TuUL                                      
Eino Salvi                     TuUL                                      
Topias Savolainen              TuUL                                  5,75
Renars Suberts                 TuUL                                      
Urho Tanttu                    TuUL                                      
Joonatan Näreoja               ÅIFK                                      

T11 60 m aj

3. erä
Jade Terho                     TuUL                                 11,22
Neela Ihanmäki                 LaitJy                               11,47
Minttu Lautkankare             NaantLöy             11,88           11,49
Jasmin Oksanen                 TurWei                               12,01
Emma Toivonen                  LoimLei                              12,09
Elena Höglund                  TuUL                                 12,13
Kandela Keltti                 TuUL                                 13,90

2. erä
Viivi Leppänen                 TurTo                                14,00
Alissa Naski                   NakkVire                             14,03
Linnea Lehtisalo               TuUL                                      
Roosa Arfman                   TuUL                                      
Iisa Haapio                    TuUL                                      
Ilona Haavisto                 TuUL                                      
Tara Ruohola                   TuUL                                      

1. erä
Venla Saarinen                 TuUL                                      
Nia Sjöroos                    TuUL                                      
Tilda Tallskog                 TuUL                                      
Elsa Tarkki                    TuUL                                      
Hilma Kaerala                  TuUL                                      
Ilona Tuominen                 TuUL                                      

T11 Pituus

Edith Tuominen                 LiedPa                3,81            3,81
Minttu Lautkankare             NaantLöy              3,81            3,81
Peppi Rasi                     MaskKa                3,58            3,58
Sandra Palmroth                MynämI                3,47            3,47
Carolina Välilä                LittTU                3,27            3,27
Iisa Haapio                    TuUL                  3,08            3,08
Emma Toivonen                  LoimLei                               3,99
Milja Anttila                  NakkVire                              3,56
Linn Mattsson                  PargIF                                2,93
Rexella Eta                    TurTo                                 3,78
Roosa Arfman                   TuUL                                      
Ilona Haavisto                 TuUL                                      
Elena Höglund                  TuUL                                  3,41
Hilma Kaerala                  TuUL                                  2,85
Kandela Keltti                 TuUL                                  3,18
Linnea Lehtisalo               TuUL                                  3,53
Anna Leskinen                  TuUL                                  2,64
Elsa Pomrèn                    TuUL                                      
Venla Saarinen                 TuUL                                      
Nia Sjöroos                    TuUL                                  3,14
Tilda Tallskog                 TuUL                                      
Elsa Tarkki                    TuUL                                  3,39
Jade Terho                     TuUL                                  3,66
Ilona Tuominen                 TuUL                                  2,72

T11 Keihäs

Mira Montonen                  NurmijYU             22,40           23,15
Minttu Lautkankare             NaantLöy             21,02           21,02
Kerttu Kordelin                KalVa                12,39           13,79
Laura Sovijärvi                LiedPa                               18,96
Hertta Yli-Kauppila            LiedPa                               12,93
Cecilia Välilä                 LittTU                               18,21
Sandra Palmroth                MynämI                               16,67
Linn Mattsson                  PargIF                                9,08
Ilona Utriainen                RaisKu                               19,74
Elena Höglund                  TuUL                                 16,32
Hilma Kaerala                  TuUL                                      
Kandela Keltti                 TuUL                                 13,17
Anna Leskinen                  TuUL                                      
Elsa Pomrèn                    TuUL                                      
Elsa Tarkki                    TuUL                                  9,22

T13 60 m aj

2. erä
Rauha Rajainmäki               PorinYU              10,01           10,01
Alisa Launonen                 NaantLöy                                  
Aino Heikkilä                  TampPy               10,33           10,24
Neea Keso                      TampPy               10,61           10,18
Sara Honkakangas               LaitJy               10,72           10,72
Iida Vähätalo                  NaantLöy                             10,81
Venla Ruohola                  TuUL                                 11,39

1. erä
Helmi Koivumäki                TuUL                                 11,58
Venla-Maria Ihamäki            PorinYU              11,63           11,63
Emma Suovanen                  NaantLöy                                  
Lotta Kero                     TuUL                                 13,74
Sara Söderlund                 TuUL                                      
Fairouz Youssoufi              TurWei                                    

T13 Korkeus
-5 cm 110-114-118-122-126-130-133-136-139-142-145-148-151-154-156 +2 cm

Alisa Launonen                 NaantLöy               155             155
Siiri Äänismaa                 TurWei                                 147
Emma Suovanen                  NaantLöy               137             137
Linda Ojala                    PiikkKe                137             137
Jasmin Oksanen                 TurWei                                 136
Saima Helminen                 HelsTa                 134             134
Elina Hakuni                   NaantLöy                               134
Vilma Toivonen                 LoimLei                                131
Helmi Koivumäki                TuUL                                   120
Loviisa Lehtonen               NaantLöy               119             119
Alissa Naski                   NakkVire               116             116
Mnttu Kordelin                 KalVa                                     
Sara Söderlund                 TuUL                                      
Nella Ruohonen                 TurKU                                     

T13 Kolmiloikka

Neea Keso                      TampPy                9,62            9,62
Aino Heikkilä                  TampPy                9,13            9,43
Netta Nummi                    KiukKi                                8,33
Venla Saari                    KiukKi                                6,67
Sara Honkakangas               LaitJy                                7,53
Neela Ihanmäki                 LaitJy                                7,65
Iida Vähätalo                  NaantLöy                              9,44
Sofia Lehtinen                 TuUL                                      
Niina Pettersson               TuUL                                  8,88
Venla Ruohola                  TuUL                                  8,29
Sara Söderlund                 TuUL                                  8,63
Aino Tarkki                    TuUL                                      
Josefiina Tenovuo              TuUL                                  9,48
Fanni Ämmälä                   TuUL                                      
Linda Nissilä                  TurWei                                    
Fairouz Youssoufi              TurWei                                    
Siiri Äänismaa                 TurWei                                8,95
Iida Hoppela                   TurKU                                     
Minni-Maria Koivunen           TurKU                                 8,47
Nella Ruohonen                 TurKU                                     

T13 Kuula

Kerttu Anttila                 NakkVire              8,23            8,23
Loviisa Lehtonen               NaantLöy              6,54            6,54
Venla Manner                   TuUL                 11,95           11,95
Kiia Mäkinen                   KiukKi               11,58           11,58
Sara Honkakangas               LaitJy                                    
Vilma Toivonen                 LoimLei                               7,55
Wilhelmiina Mäkelä             MarttMu                                   
Elina Hakuni                   NaantLöy                                  
Olivia Leppänen                TurTo                                 6,57
Linnea Österbacka              TurTo                                 5,99
Helmi Koivumäki                TuUL                                  9,69
Sofia Lehtinen                 TuUL                                      
Niina Pettersson               TuUL                                 10,17
Josefiina Tenovuo              TuUL                                  8,29
Vanessa Viitanen               TuUL                                      
Minni-Maria Koivunen           TurKU                                 5,49

T15 300 m

2. erä
Roosa Fagerström               TuUL                                 44,38
Adriana Kalymialaris           HIFK                                 46,2h
Matilda Silfver                IFRaseb                              45,56
Riina Österbacka               TurTo                                     
Isla Lehtonen                  NaantLöy                                  
Essi Mäkilä                    NaantLöy             47,03           47,03
Emelie Bergholm                IFRaseb                              47,69

1. erä
Heta Mäkinen                   TuUL                                      
Meeri Haapio                   TuUL                                      
Alina Van Heerden              TuUL                                      
Fatou Faal                     TurWei                               49,55
Lyse Eta                       TurTo                                     
Lotta Kero                     TuUL                                      
Minea Laisto                   TurWei                                    

T14,T15 2000 m

Jill Friberg                   IFRaseb                            7.05,60
Nanna Kukkula pm-14            KalVa                                     
Anni Saarinen pm-14            KalVa                                     
Venla Saari                    KiukKi                                    
Karoliina Olli pm-15           LoimLei                            6.57,75
Hilla Tenho                    NoormNo                                   
Theresia Johansson             PargIF                                    
Eerika Lohtander               RaumU                                     
Ida Mäenpää                    RaumU                                     
Nelli Mäenpää                  RaumU                                     
Alisa Emaldynova pm-15         SalVil                             6.46,82
Roosa Fagerström Pm-14         TuUL                                      
Linnea Kero pm-15              TuUL                               7.15,44
Iida Ruoho pm-14               TuUL                                      
Aino Anttila                   NakkVire           7.53,79         7.35,57

T15 80 m aj

3. erä
Olivia Kärki                   LauttLu              11,88           11,82
Kiia Äikää                     HIFK                 12,22           12,22
Emmi Tiljander                 TuUL                 12,23           12,23
Ella-Sofia Hyövelä             LiedPa                               12,49
Mia Flink                      EspTa                12,85           12,85
Enni Virjonen                  TuUL                                      
Ida Mäki                       LoimLei              13,04           13,04
Milja Perälä                   PorinYU              13,13           13,13

2. erä
Neea Nummi                     KiukKi               13,18           13,18
Roosa Fagerström               TuUL                                      
Sohvi Palomäki                 RaumU                                13,28
Aava Koskinen                  TuUL                                      
Lotta Kantonen                 NaantLöy                                  
Aada Haavisto                  TuUL                 13,81           13,63
Riina Österbacka               TurTo                                     

1. erä
Meeri Haapio                   TuUL                 14,06           14,06
Vilja Valtakari                HelsTa               14,37           14,37
Ida Leppänen                   TuUL                                      
Inkeri Rantapelkonen           KiukKi                                    
Pinja Siljanto                 TuUL                 15,30           14,32
Alina Van Heerden              TuUL                 15,36           15,36
Saima Helminen                 HelsTa                               16,03

T15 Pituus

Sohvi Palomäki                 RaumU                 4,92            4,99
Emmi Tiljander                 TuUL                  4,90            5,38
Neea Nummi                     KiukKi                4,82            4,82
Hilma Karonen                  LiedPa                4,78            4,93
Adriana Kalymialaris           HIFK                  4,72            4,72
Riina Österbacka               TurTo                 4,65            4,65
Mia Flink                      EspTa                 4,57            4,57
Emelie Bergholm                IFRaseb               4,53            4,66
Aada Haavisto                  TuUL                  4,53            4,76
Oona Lampinen                  LiedPa                4,44            4,44
Ida Mäki                       LoimLei               4,39            4,86
Anna Yli-Kauppila              LiedPa                4,27            4,27
Vilja Valtakari                HelsTa                4,10            4,10
Netta Nummi                    KiukKi                3,98            3,98
Alina Van Heerden              TuUL                  3,90            3,90
Elena Taskinen                 HelsTa                                3,61
Liisa Alare                    LiedPa                                    
Elviira Tarvainen              MaskKa                                4,43
Lotta Kantonen                 NaantLöy                              4,26
Eden Kytö                      NaantLöy                              4,25
Milja Perälä                   PorinYU                               3,88
Elli Mannila                   RaumU                                 3,96
Ida Mäenpää                    RaumU                                 4,64
Nelli Mäenpää                  RaumU                                 4,62
Roosa Fagerström               TuUL                                  4,68
Aava Koskinen                  TuUL                                  4,36
Ida Leppänen                   TuUL                                  4,16
Venla Pulliainen               TuUL                                      
Camilla Silen                  TuUL                                  4,57
Enni Virjonen                  TuUL                                  4,66
Marianelle Koskinen            TurWei                                4,06
Minea Laisto                   TurWei                                    

T15 Kiekko

Rania Toivonen                 UudKK                38,78           41,70
Venla Manner                   TuUL                 37,00           37,00
Kiia Mäkinen                   KiukKi               36,56           36,56
Aada Vuoriaho                  LaitJy               36,15           36,15
Matilda Mehto                  NaantLöy             35,80           35,80
Elviira Tarvainen              MaskKa               35,76           37,45
Mila Mäkinen                   KiukKi               30,36           30,36
Isla Lehtonen                  NaantLöy             25,76           25,76
Roosa Välimäki                 NaantLöy             18,36           18,36
Anni Koskinen                  LittTU                               32,86
Enni Haulisto                  TuUL                                 34,84
Marianelle Koskinen            TurWei                               33,53

T9 40 m

3. erä
Maria Fugleberg                TuUL                  6,97            6,78
Sofia Leppäniemi               RaisKu                7,11            7,11
Minea Lehto                    RaisKu                7,22            7,22
Tara Ruohola                   TuUL                  7,23            7,23
Elina Suuronen                 TuUL                                  7,44
Saana Haikio                   TuUL                  7,46            7,46
Meeri Aro                      HKV                                   7,55
Laura Vähä-Kouvola             VehmKi                7,59            7,54

2. erä
Lotta Montonen                 NurmijYU              7,74            7,74
Jenny Ahlamaa                  TuUL                                      
Venla Haavisto                 TuUL                                      
Tytti Juselius                 TuUL                                      
Emma Järvinen                  TuUL                                      
Kerttu Järviö                  TuUL                                      
Ida Vorselman                  NaantLöy                                  
Minnea Kantola                 RuskY                                     

1. erä
Elsa Hynninen                  TuUL                                      
Fiona Lehtinen                 TuUL                                      
Claudia Mattsson               TuUL                                      
Aura Rantanen                  TuUL                                      
Anni Sammal                    TuUL                                      
Stella Sandqvist               TuUL                                      
Lilja Öhman                    TuUL                                      

T9 Pituus

Maria Fugleberg                TuUL                  3,74            3,74
Minea Lehto                    RaisKu                3,61            3,61
Sofia Leppäniemi               RaisKu                3,48            3,48
Lotta Montonen                 NurmijYU              3,16            3,16
Meeri Aro                      HKV                   3,14            3,14
Tara Ruohola                   TuUL                  3,04            3,04
Saana Haikio                   TuUL                  2,96            3,00
Sofie Palmroth                 MynämI                2,57            2,57
Laura Vähä-Kouvola             VehmKi                2,56            2,64
Ida Vorselman                  NaantLöy                                  
Minnea Kantola                 RuskY                                     
Jenny Ahlamaa                  TuUL                                      
Venla Haavisto                 TuUL                                      
Elsa Hynninen                  TuUL                                      
Tytti Juselius                 TuUL                                      
Emma Järvinen                  TuUL                                      
Kerttu Järviö                  TuUL                                      
Fiona Lehtinen                 TuUL                                      
Aura Rantanen                  TuUL                                      
Anni Sammal                    TuUL                                      
Stella Sandqvist               TuUL                                      
Elina Suuronen                 TuUL                                  3,19
Lilja Öhman                    TuUL                                  3,00

T9 Kuula

Maria Fugleberg                TuUL                  6,59            6,59
Lotta Montonen                 NurmijYU              5,52            5,52
Saana Haikio                   TuUL                  5,28            5,28
Tara Ruohola                   TuUL                  5,28            5,28
Sofie Palmroth                 MynämI                4,01            4,01
Minea Lehto                    RaisKu                                4,30
Jenny Ahlamaa                  TuUL                                      
Elsa Hynninen                  TuUL                                      
Tytti Juselius                 TuUL                                      
Emma Järvinen                  TuUL                                      
Kerttu Järviö                  TuUL                                      
Anni Sammal                    TuUL                                      
Stella Sandqvist               TuUL                                      
Elina Suuronen                 TuUL                                  4,17