Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Tähtikisat
11.08. klo 18:00 Eltsun tähtikisat Ilmoittautuneet
Eltsun Tähtikisat 11.8.2021
Ilmoittautuneet

M 100m (25)
Nimi	Seura	Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Eljas Aalto	IF Sibbo-Vargarna	10.78 / 10.78
Jonathan Brace	Borgå Akilles	10.68 / 10.76
Mike Changala	Borgå Akilles	11.05 / -
Viljami Hietaharju	Joensuun Kataja	10.75 / 10.75
Kalle Hirvi	Kirkkonummen Urheilijat	11.12 / 11.12
Tuukka Huuskola	Viipurin Urheilijat	10.45 / 10.54
Petri Ihander	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	10.90 / 10.90
Karim Jaiteh	Helsingin Tarmo	11.24 / 11.24
Valtteri Kalliokulju	Liedon Parma	10.89 / -
Veeti Katainen	Kenttäurheilijat -58	11.22 / -
Daniel Keane	Lahden Ahkera	10.90 / 10.90
Aleksi Lehto	Seinäjoen Seudun Urheilijat	10.51 / 10.72
Oskari Lehtonen Nurmijärven Yleisurheilu
Oskari Leppänen	Helsingin Kisa-Veikot	11.47 / 11.47
Verneri Lopperi	Mäntyharjun Virkistys	11.23 / 11.23
Heikki Nieminen	Janakkalan Jana	10.73 / 10.80
Arttu Paananen	Helsingfors IFK	10.76 / 10.76
Väinö Pekkola	Lahden Ahkera	11.42 / 11.42
Mikko Ryhänen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	11.31 / 11.31
Roope Saarinen	Viipurin Urheilijat	10.44 / 10.44
Aleksi Salminen	Harjavallan Jymy	11.15 / 11.57
Christer Strömberg	Helsingin Kisa-Veikot	12.87 / 13.67
Santeri Vauhkonen	Joutsenon Kullervo	11.37 / 11.80
Eino Vuori	Hämeenlinnan Tarmo	10.46 / 10.46
Jordan Watson-Brown GBR
 
M 400m (23)
Eljas Aalto	IF Sibbo-Vargarna	47.58 / 48.20
Jevgeni Aleksandrov	Helsingfors IFK	50.35 / 50.35
Erik Back	Helsingfors IFK	47.64 / 47.76
Mike Changala	Borgå Akilles	50.32 / -
Petri Ihander	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu
Karim Jaiteh	Helsingin Tarmo	52.68 / 52.68
Filiph Johansson	Gamlakarleby IF	47.59 / 47.59
Jouko Juntunen	Tampereen Pyrintö	49.08 / 51.57
Viljami Kaasalainen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	47.48 / 47.48
Janne Kanerva	Lahden Ahkera	51.88 / -
Junnu Korvenpää	Kenttäurheilijat -58	- / -
Eemil Koso	Tampereen Pyrintö	48.98 / -
Jaakko Lehtilä	Tampereen Pyrintö	48.70 / 49.85
Matias Linkoaho	Helsingin Kisa-Veikot	48.18 / 49.04
Samuli Losoi	Tampereen Pyrintö	49.58 / 49.58
Daniel Lundmark	Helsingfors IFK	49.83 / 50.93
Juho Pirskanen	Kuopion Reipas	48.31 / 48.31
Kalle Raitala	Tampereen Pyrintö	49.80 / 50.54
Mikko Ryhänen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	50.27 / 50.27
Aleksi Sairanen	Helsingfors IFK	50.19 / 50.84
Aleksi Salminen	Harjavallan Jymy	51.85 / 52.78
Harald Spoof	Turun Urheiluliitto	50.94 / 50.94
Christer Strömberg	Helsingin Kisa-Veikot	57.66 / 60.84
 
M 1500m (22)
Johannes Brunila	Turun Urheiluliitto	3:58.51 / 3:58.59
Juuso Hakala	Turun Urheiluliitto	4:00.61 / 4:00.61
Konsta Hämäläinen	Joensuun Kataja	3:44.26 / 3:44.26
Tuomas Hapola	Savitaipaleen Urheilijat	4:28.01 / 4:34.59
Santtu Heikkinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	3:45.48 / 3:45.48
Samu Heikkonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	3:51.31 / 3:51.31
Eero Heinonen	Turun Urheiluliitto	3:57.60 / 4:02.88
Samuli Hussa	Limingan Niittomiehet	3:47.38 / 3:47.38
Panu Jantunen	Helsingin Kisa-Veikot	3:44.80 / 3:50.00
Karlos Kemppaala Viipurin Urheilijat
Ossi Kekki	Lahden Ahkera	3:44.91 / 3:47.72
Antton Launto	Sauvon Urheilijat	3:50.09 / 3:58.50
Jyri Lehtonen	Helsingin Kisa-Veikot	- / -
Jesse Loisa	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	4:18.46 / -
Miki Niemensivu	Rauman Urheilijat	4:12.72 / 4:12.72
Aki Nummela	Helsingin Kisa-Veikot	3:46.49 / 3:52.94
Kari Poutiainen	Limingan Niittomiehet	4:03.64 / 4:03.64
Tuomas Puputti	IF Raseborg	3:53.70 / 3:55.95
Niko Putkinen	Karhulan Katajaiset	4:07.73 / 4:09.84
Alex Rauhala	Vasa IS	4:00.50 / -
Antti Sakala	Sippolan Kunto	4:11.81 / 4:16.11
Joni Virkkala	Gamlakarleby IF	3:52.94 / 3:52.94
 
M 400m aj (8)
Jonni Blomqvist	Borgå Akilles	51.41 / 51.41
Lauri Eneh	Tampereen Urheilijat -38	53.26 / 53.45
Jouko Juntunen	Tampereen Pyrintö	60.35 / 60.35
Tuomas Lehtonen	Liedon Parma	50.53 / 51.41
Aleksi Nieminen	Porin Tarmo	59.05 / 59.75
Samuli Raikunen	Liedon Parma	53.62 / 55.5h
Pekka Sinkkonen	Helsingfors IFK	53.85 / -
Iiro Surkka	Jyväskylän Kenttäurheilijat	54.52 / 55.91
 
M korkeus (6)
Jesse Huttunen	Savitaipaleen Urheilijat	2.10 / 2.05
Daniel Kosonen	Tampereen Pyrintö	2.21 / 2.20
Arttu Mattila	Äänekosken Urheilijat	2.21 / 2.16
Matias Mustonen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu	2.17 / 2.17
Valtteri Välimäki	Uudenkaupungin Kenttäkarhut	2.11 / 2.05
Sebastian Widjeskog	IF Åsarna	1.97 / 1.96
 
M pituus (4)
Konsta Kauppinen	Orimattilan Jymy	7.50 / 7.06
Pyry Keränen	Karkkilan Pojat	7.54 / 7.50
Miika Mäkinen	Riihimäen Kisko	7.32 / 6.79
Tuomas Rouvali	Jyväskylän Kenttäurheilijat	7.37 / 7.05
 
M kuula (3)
Nico Oksanen	Turun Urheiluliitto	17.88 / 17.63
Panu Tirkkonen	Keiteleen Kunto	18.27 / 18.06
Mikko Toiviainen	Loimaan Jankko	18.35 / 17.53
 
M moukari (6)
Oskari Eskola	Säkylän Urheilijat	62.28 / 62.28
Marco Kammer	Helsingfors IFK	70.08 / 69.92
Risto Kauppinen	Kangasalan Kisa	66.86 / 64.62
Max Lampinen	Someron Esa	64.02 / 64.02
Henri Liipola	Someron Esa	75.47 / 74.68
Joni Syrjälä	Tampereen Pyrintö	65.34 / 65.33
 
M keihäs (7)
Taneli Juutinen	Kuopion Reipas	77.21 / 76.58
Jami Kinnunen	Äänekosken Urheilijat	81.06 / 81.06
Henri Korhonen	Maaningan Mahti	66.78 / -
Henri-Jussi Kurvinen	Vehmaisten Urheilijat	68.63 / 67.34
Leevi Lindi	Keiteleen Kunto	69.95 / 62.93
Jarmo Marttila	Kälviän Tarmo	82.04 / 82.04
Teo Takala	IF Raseborg	78.73 / 78.73
 
N 200m (33)
Johanna Alaraasakka	Helsingin Kisa-Veikot	29.46 / 29.68
Vilma Berg	Helsingin Kisa-Veikot	30.96 / -
Jenni Eloranta	Vihdin Viesti	27.34 / 27.42
Johanna Haikonen	Helsingin Kisa-Veikot	26.42 / 27.89
Tiia Heikkinen	Tampereen Pyrintö
Riina Heikkonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	25.85 / 27.96
Enni Henttonen	Turun Urheiluliitto	25.85 / 26.24
Ida Hellman	Länsi-Uudenmaan Urheilijat
Julia Ihantola	Espoon Tapiot	25.10 / 25.10
Merituuli Jääskeläinen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	25.11 / 25.11
Anna Julin	IF Nykarlebynejden	24.57 / 24.89
Eliisa Kallio	Eurajoen Veikot	26.03 / 26.03
Hanna Kasurinen	Helsingin Kisa-Veikot	32.57 / 32.57
Anniina Kortetmaa	Jyväskylän Kenttäurheilijat	23.42 / 23.42
Johanna Kylmänen	Raision Kuula	24.24 / 24.24
Lotta Lahtinen	IF Raseborg	26.14 / 26.24
Anniina Laitinen Helsingin Kisa-Veikot 
Anne-Mari Lehtiö	Kenttäurheilijat -58	24.96 / -
Tanja Liski	Länsi-Uudenmaan Urheilijat
Iida Lounela	Helsingin Kisa-Veikot
Annika Mäenpää	Noormarkun Nopsa	24.61 / 24.61
Hilda Mäkelä	Kenttäurheilijat -58	28.96 / -
Sirpa Malmström	Nurmijärven Yleisurheilu	27.39 / 27.39
Kamilla Nurminen	Helsingin Kisa-Veikot	25.56 / 26.11
Chantelle Peter	Helsingin Kisa-Veikot	27.59 / -
Aino Pulkkinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	23.73 / 23.79
Jessica Rautelin	Esbo IF	25.29 / 25.97
Anni Ruotsalainen	Helsingin Kisa-Veikot	29.35 / 29.35
Suvi-Tuuli Saarnio	Jyväskylän Kenttäurheilijat	26.98 / 26.98
Titta Sillman	Keski-Uudenmaan Yleisurheilu	28.17 / 28.17
Milja Thureson	Turun Toverit	23.65 / 24.01
Emilia Tuominen	Helsingin Kisa-Veikot	- / -
Virpi Vähäkangas	Keravan Urheilijat	29.43 / 29.55
 
N 400m (19)
Laura Andberg	Helsingin Kisa-Veikot	56.51 / 59.27
Jonna Berghem	HIK Friidrott	54.72 / 55.53
Amira Chokairy	Helsingin Kisa-Veikot	54.36 / 54.98
Sanna Erkinheimo	Lahden Ahkera	54.09 / 58.21
Gabriela Gallen-Kallela-Sirén	Runners Club	63.59 / 63.59
Emilia Jousimaa	Lahden Ahkera	- / -
Linne Kallio	Eurajoen Veikot	58.13 / 58.13
Jonna Kangasniemi	Noormarkun Nopsa	61.10 / 64.14
Sandra Knezevic SWE
Kira Kruuti	Helsingin Kisa-Veikot	55.93 / 57.53
Anniina Laitinen Helsingin Kisa-Veikot
Jeanine Nygård	Vasa IS	54.64 / 55.15
Jenna-Emilia Piirainen	Pohjan Koitto	59.57 / 59.57
Ella Räsänen	Esbo IF	53.44 / 55.86
Martta Rautala	Viipurin Urheilijat	56.26 / 57.23
Sini-Minea Saarikoski	Keravan Urheilijat	61.05 / 61.05
Milja Thureson	Turun Toverit	54.21 / 54.68
Emma Tuomala	Helsingfors IFK	61.38 / 61.38
Emilia Tuominen	Helsingin Kisa-Veikot	66.43 / 66.43
 
N 1500m (21)
Ida Andersson	Nurmijärven Yleisurheilu	4:56.37 / 4:56.37
Rauha Buchwald	Helsingin Kisa-Veikot	4:42.69 / 4:42.69
Gabriela Gallen-Kallela-Sirén	Runners Club	5:17.74 / 5:17.74
Kaisa Honkaharju	Kälviän Tarmo	4:29.50 / 4:29.50
Moona Latvala	Helsingin Kisa-Veikot	4:29.18 / 4:30.56
Kaarina Lehtonen	Hyvinkään seudun Urheilijat	4:55.65 / 5:02.16
Jessica Ljungberg Helsingin Tarmo
Sofie Lövdahl	Vasa IS	4:33.17 / NT
Anne Lyytinen	Runners Club	5:01.17 / 5:01.17
Lotta Malmivaara	Runners Club	4:51.46 / 4:51.46
Nelli Nordlund	Eurajoen Veikot	4:36.15 / 4:36.15
Nella Paronen	Karhulan Katajaiset	5:05.36 / 5:05.36
Anne-Marika Partanen	Kuopion Reipas	4:39.85 / 4:39.85
Anne Rajaniemi	Lahden Ahkera	4:47.70 / 4:47.70
Anni Räty	Turun Urheiluliitto	4:43.08 / 4:43.08
Camilla Richardsson	Esbo IF	4:20.32 / 4:29.1h
Suvi Selvenius	Helsingin Kisa-Veikot	4:20.96 / 4:38.18
Lotta Sundqvist	Turun Urheiluliitto	4:47.85 / 4:47.85
Laura Sunila	Runners Club	5:31.83 / 5:31.83
Vera Tattari	Runners Club	5:11.79 / 5:11.79
Annina Walling	Polvijärven Urheilijat	4:44.08 / -
 
N 400m aj (7)
Aada Aho	Raision Kuula	58.71 / 59.07
Kristiina Halonen	Lappeenrannan Urheilu-Miehet	58.41 / 59.37
Mila Heikkonen	Helsingfors IFK 
Marielle Kleemeier EST
Anni Korhonen	Lahden Ahkera	62.28 / 64.03
Pinja Pikkupeura	Helsingfors IFK	61.72 / 61.72
Martta Rautala	Viipurin Urheilijat	58.87 / 59.65
 
N seiväs (4)
Saga Andersson	Esbo IF	4.42 / 4.31
Silja Andersson	Esbo IF	4.01 / 4.01
Pinja Koivumäki	Lauttakylän Luja	4.00 / 3.87
Maria Kytölä	Nurmijärven Yleisurheilu	4.01 / 4.01
 
N 3-loikka (4)
Pinja Kössi	Paimion Urheilijat	12.40 / 12.02
Kira Kytölä	Esbo IF	13.61 / 12.86
Miia Lindholm 	Helsingfors IFK 
Veera Möttönen	Raahen Vesa	12.51 / 12.15
 
N kuula (6)
Kaisa Kymäläinen	Oriveden Ponnistus	16.20 / 15.88
Senja Mäkitörmä	Varpaisjärven Vire	17.30 / 16.82
Jessica Meriheinä	Liljendal IK	15.12 / 14.35
Jessica Rautelin	Esbo IF	12.88 / 11.95
Eveliina Rouvali	Kuopion Reipas	16.61 / 16.26
Henna Sallinen	Savonlinnan Riento	15.23 / 13.28
 
N kiekko (7)
Emilia Anttila	Borgå Akilles	42.30 / 42.30
Katri Hirvonen	Joensuun Kataja	57.44 / 51.42
Patricia Kellgren	Helsingfors IFK	49.88 / 49.88
Helena Leveelahti	Virtain Urheilijat	57.09 / 57.09
Salla Sipponen	Keuruun Kisailijat	59.70 / 58.92
Salla Tanskanen	Asikkalan Raikas	36.95 / 36.95
Taija Tirkkonen	Keiteleen Kunto	48.53 / 48.53
 
N moukari (3)
Josefine Lundström	IF Raseborg	52.39 / 52.39
Heli Rinnekari	Nurmijärven Yleisurheilu	62.73 / -
Krista Tervo	Karhulan Katajaiset	72.92 / 72.92