Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
29.05. klo 11:00 Joutsan Pommin nuorisokansalliset Ilmoittautuneet
Nro	Nimi (Sukunimi Etunimi)	Seura	SB	PB
N 100m
Suvi Kuukkanen-Raaska	Jyväskylän Kenttäurheilijat		12,79
Essi Ahonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		13,27
Laura Huhta	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
Annika Haverinen	Kajaanin Kipinä	12,79	11,89
Anna Lee	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
Senja Roos	Lahden Ahkera		12,25
Juulia Inkinen	Lahden Ahkera	12,72	12,72
N Keihäs
Pihla Johansson	Heinolan Isku		
M 100m
Markus Pylvänen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
Juhani Lindholm	Jyväskylän Kenttäurheilijat		12,68
M Keihäs
Väinö Pekkola	Lahden Ahkera		40,21
P9 40m
Veeti Seppälä	Lahden Ahkera		6,73
Juho Virtanen	Joutsan Pommi		8,58
Rene Hynninen	Hartolan Voima		
Antón Nykänen Alvarez	Joutsan Pommi		
Nuutti Purhonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,42	7,42
Onni Nykänen	Joutsan Pommi		
P9 Kuula
Veeti Seppälä	Lahden Ahkera		5,72
Antón Nykänen Alvarez	Joutsan Pommi		
Nuutti Purhonen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	4,69	4,69
Alex Oivanen	Laukaan Urheilijat		
T9 40m
Maire Partanen	Joutsan Pommi		
Silja Hokkanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,50	7,50
P11 60m
Roni Hynninen	Hartolan Voima		10,82
Jiri Hokkanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	9,30	9,30
P11 Pituus
Roni Hynninen	Hartolan Voima		3,11
P11 Kuula
Paavo Hämäläinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	7,75	7,75
T11 60m
Eevi Oksanen	Joutsan Pommi		
Vuokko Raittinen	Joutsan Pommi		
Eevi Hautaniemi	Lahden Ahkera	9,26	9,26
Inkeri Saarela	Joutsan Pommi		
Emilia Salonen	Kaipolan Vire	9,51	9,51
T11 Pituus
Eevi Oksanen	Joutsan Pommi		2,54
Vuokko Raittinen	Joutsan Pommi		
Eevi Hautaniemi	Lahden Ahkera		3,91
Inkeri Saarela	Joutsan Pommi		
Emilia Salonen	Kaipolan Vire	3,95	3,95
Iida Lavia	Joutsan Pommi		3,15
Meiju Alhola	Orimattilan Jymy		3,04
Lahja Pekko	Nastolan Naseva		2,95
T11 Kuula
Iida Lavia	Joutsan Pommi		5,20
Meiju Alhola	Orimattilan Jymy	6,61	6,61
Lahja Pekko	Nastolan Naseva		4,29
P13 60m
Mikael Simola	Joutsan Pommi		
P13 Kuula
Markus Vainio	Lahden Ahkera	12,16	12,16
T13 60m
Olivia Fagerholm	Joutsan Pommi		9,80
Veera Pöyry	Lahden Ahkera		8,73
Aino Seppälä	Lahden Ahkera	8,63	8,63
Olivia Ollikka	Lahden Ahkera		9,64
Aava Lindstam	Asikkalan Raikas	9,33	9,33
Suvi Reunanen	Lahden Ahkera	8,63	8,63
Helmi Pekko	Nastolan Naseva		10,42
Anna Njie	Jyväskylän Kenttäurheilijat		8,85
Sofia Sauvala	Jyväskylän Kenttäurheilijat		8,77
T13 Pituus
Olivia Fagerholm	Joutsan Pommi	4,11	4,11
Veera Pöyry	Lahden Ahkera		4,55
Aino Seppälä	Lahden Ahkera		
Olivia Ollikka	Lahden Ahkera		4,18
Aava Lindstam	Asikkalan Raikas		
Suvi Reunanen	Lahden Ahkera		3,70
Helmi Pekko	Nastolan Naseva		
Sofia Sauvala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	4,46	4,46
Vilma Salo	Hartolan Voima		
Olivia Miller	Hartolan Voima		
T13 Kuula
Anna Njie	Jyväskylän Kenttäurheilijat	8,70	8,70
Vilma Salo	Hartolan Voima		
Olivia Miller	Hartolan Voima		
Kiira Johansson	Heinolan Isku		9,13
T15 100m
Veera Reponen	Joutsan Pommi	13,03	12,71
Alexandra Vilander	Lahden Ahkera		13,87
Aada Simola	Joutsan Pommi		15,15
Arianna Kortelainen	Valkealan Kajo	13,89	13,89
Jenni Seppälä	Iitin Pyrintö		13,37
Jenni Väänänen	Lahden Ahkera	12,93	12,93
Vilja Hautaniemi	Lahden Ahkera		13,72
Silja Niemi	Lahden Ahkera	13,88	13,68
T15 Pituus
Alexandra Vilander	Lahden Ahkera		4,41
Sofia Puolakanaho	Orimattilan Jymy		4,55
Senni Ohra-Aho	Kangasniemen Kalske		5,06
Nelli Tuunanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		4,49
T15 Kuula
Silja Niemi	Lahden Ahkera	8,77	8,77
Senni Ohra-Aho	Kangasniemen Kalske	10,65	11,05
Pinja Heino	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
T15 Keihäs
Arianna Kortelainen	Valkealan Kajo	28,11	29,20
Jenni Väänänen	Lahden Ahkera		40,65
Vilja Hautaniemi	Lahden Ahkera		33,16
Helmiina Saarikunnas	Lahden Ahkera		26,04
Pinja Heino	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
P15 100m
Valtteri Virtanen	Joutsan Pommi		12,28
Benedict Seppälä	Joutsan Pommi		12,33
Antti Puustinen	Mikkelin Kilpa-Veikot	12,65	12,65
Touko Tarvonen	Lahden Ahkera	12,66	12,66
Eelis Hynninen	Hartolan Voima		13,57
Markus Vainio	Lahden Ahkera		
Tobias Moreno	Lahden Ahkera	11,97	11,97
Juho Soikkeli	Valkealan Kajo	13,33	13,33
Oliver Koskinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat	13,33	13,33
Juuso Tapanila	Jyväskylän Kenttäurheilijat	13,86	13,86
Markus Porvari	Hartolan Voima		13,14
P15 100m aidat
Touko Tarvonen	Lahden Ahkera		
Juuso Tapanila	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
P15 Pituus
Antti Puustinen	Mikkelin Kilpa-Veikot	4,84	4,84
Oliver Koskinen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		4,55
Markus Porvari	Hartolan Voima		5,18
P15 Kuula
Eelis Hynninen	Hartolan Voima		9,62
P15 Keihäs
Benedict Seppälä	Joutsan Pommi		
Tobias Moreno	Lahden Ahkera		
Juho Soikkeli	Valkealan Kajo	44,14	44,14
Aleksi Kinnunen	Suolahden Urho	44,21	44,21
N17 100m
Jemina Herranen	Kuopion Reipas	13,76	13,76
Sohvi Laine	Lahden Ahkera		13,65
Lotta Häkkänen	Mikkelin Kilpa-Veikot		13,30
Sofia Kokko	Mikkelin Kilpa-Veikot		13,49
Martta Valtonen	Espoon Tapiot		13,92
N17 100m aidat
Martta Valtonen	Espoon Tapiot		
N17 Korkeus
Sofia Niemi	Karhulan Katajaiset		145
Viivi Kupiainen	Hartolan Voima		159
N17 Pituus
Lotta Häkkänen	Mikkelin Kilpa-Veikot		4,96
Sofia Kokko	Mikkelin Kilpa-Veikot		5,12
Ilona Saarikunnas	Lahden Ahkera		5,48
N17 Kuula
Viivi Kupiainen	Hartolan Voima		10,80
Tiina Järvinen	Lahden Ahkera	15,04	15,04
N17 Keihäs
Sohvi Laine	Lahden Ahkera		33,86
M17 100m
Luukas Kemppainen	Joutsan Pommi		11,87
Rico Sievänen	Joutsan Pommi		13,05
Miska Johansson	Heinolan Isku		12,80
Topi Tuunanen	Jyväskylän Kenttäurheilijat		
Ville Kyrönlahti	Kangasniemen Kalske		11,64
Jarmo Eromäki	Haukivuoren Kisailijat	11,13	11,02
M17 110m aidat
Ville Kyrönlahti	Kangasniemen Kalske		15,21
M17 Pituus
Luukas Kemppainen	Joutsan Pommi		5,41
Miska Johansson	Heinolan Isku		4,96
M19 100m
Eemil Porvari	Hartolan Voima		11,56
M19 Pituus
Eemil Porvari	Hartolan Voima		6,96
N19 Pituus
Pinja Ruoho	Lahden Ahkera		5,31
N19 Kuula
Veera Koskinen	Lahden Ahkera	9,76	9,76
N19 Keihäs
Veera Koskinen	Lahden Ahkera		
#	Nimi	Seura	SB	PB

© 2021 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.4.0 - 27.05.2021 21.55.13