Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
10.09. klo 17:00 Hippo-kisat Ilmoittautuneet
HIPPOKISAT  to 10.9.2020			
			
Sekä juoksuissa että kenttälajeissa käytetään samaa suoritusjärjestystä!			
	
Pallonheitossa TP 5 sekä TP 7 jaetaan ikäryhmä kahteen paikkaan samanaikaisesti heittämään. Aikatauluun laitettu näkyville oikealle erä.	
			
OSALLISTUJAT:			
			
Sekasarjat:			
alle 3 v ( 2017 ja myöh. synt.) 			
 	rata		
1	1	Linnea Ranta	       1-erä
2	2	Mikael Ukonaho	
3	3	Inari Keskitalo	
4	4	Wendy Pyhäjärvi	
5	5	Linnea Kinnunen	
6	6	Enni Laakso	
7	7	Henrik Kumpusaari	
8	8	Mette Pukema	
9	1	Olivia Lindqvist	 2-erä
10	2	Emma Mure	
11	3	Adele Pussila	
12	4	Ellen Pasoja	
13	5	Emma Kemppainen	
14	6	Paavo Juopperi	
15	7	Isla Mikkanen	
16	8	Maisa Aaltonen	
17	1	Sasu Vilmi	         3-erä
18	2	Henni Hietalahti	
19	3	Veikko Karekivi	
20	4	Eelis Halvari	
21	5	Leo Aksila	
22	6	Oona Filppula	
23	7	Malla Saarela
24	8      Minea Antinkaapo
25	1	Pinja Leppälä	         4-erä
26	2	Selja Ylimäki	
27	3	Matilda Seppä	
28	4	Leevi Pulkkinen	
29	5	Alvar Väliaho	
30	6	Rianna Rytkönen	
31	7	Julius Pollari	
32	1	Isla Pollari	         5-erä
33	2	Valde Juntti	
34	3	Edith Juntti	
35	4	Alma Pirttimaa	
36	5	Eevi Kaarre	
37	6	Aava Pekkinen	
38	7	Olli Pentinsaari	
39	1	Sasu Tainio	        6-erä
40	2	Eevi Hooli	
41	3	Niilo Koskinen	
42	4	Lilja Rousu	
43	5	Tuukka Yikotila	
44	6	Aatu Sieppi	
45	7	Ada Perälä
46    1      Amanda Ylisuvanto	 7-erä
47    2      Hilma Pesonen
48    3      Hilla Ravaska
49    4      Arttu Kauppinen
50    5      Anton Herlevi
51    6      Lumi Raappana
52    7      Linus Hooli
			
4 - 5 v. ( 2015 - 2016 )			
 	rata		
1	1	Hugo Luoma	          1-erä       Pallonheiton 1. erä
2	2	Jasper Ylimäki	
3	3	Josefiina Karen	
4	4	Jemina Huhta	
5	5	Väinö Naakka	
6	6	Sanni Pyhäjärvi	
7	7	Eetu Laakso	
8	8	Eevi Niemi	
9	1	Alexander Lindqvist	  2-erä
10	2	Helmi Korhonen	
11	3	Saana Jäärni	
12	4	Otso Mure	
13	5	Miio Kivimäki	
14	6	Vilho Himanka	
15	7	Sanni Vilmi	
16	8	Emilia Hietalahti	
17	1	Eeva-Ilona Heino	  3-erä
18	2	Jasper Palokangas	
19	3	Oona Halvari	
20	4	Ella Maunu	
21	5	Eevi Mäkinen	
22	6	Viljami Mäkinen	
23	7	Väino Aksila	
24	8	Nella Teppola	
25	1	Elli Petäjäjärvi	          4-erä
26	2	Lumi Tyni	
27	3	Minttu Yliperttula	
28	4	Tuomas Antinkaapo	                        
29	5	Justus Saarela	                        
30	6	Maisa Hellevara	                        
31	7	Viljam Räihä	
32	8	Nuutti Hakki	
33	1	Onni Kiiskilä	           5-erä                     Pallonheitto 2
34	2	Jonna Joutsenvaara	
35	3	Eeli Paavola	
36	4	Nooa Miettunen	
37	5	Vilma Pirttimaa	
38	6	Elsa Rajasalo	
39	7	Elle Trädjerhane
40    8      Elsi Juntunen	
41	1	Martta Tauriainen	  6-erä
42	2	Väinö Ylikärppä	
43	3	Elias Vaara	
44	4	Iivari Puikko	
45	5	Aino Sorsa	
46	6	Arvo Hyvärinen
47    7      Valle Böök	
48	1	Adalmina Kauppila	  7-erä
49	2	Viljo Buska
50	3	Hilma Granat	
51	4	Stella Tainio	
52	5	Vili Leskinen	
53	6	Emma Knuuti
54    7      Eelis Ylisuvanto
55    8      Hugo Raappana	
56	1	Julius Rousu	          8-erä
57	2	Sanni Jäskö	
58	3	Vilma Salmela	
59	4	Kasper Kantola	
60	5	Roope Annala	
61	6	Yona Perälä 
62    7      Urho Ylimartimo
63    8      Iines Ravaska	
			
			
			
6 - 7 v. (2013-2014)			
	rata	 	
1	1	Benjamin Huhta	1-erä                 Pallonheitto 1.
2	2	Mikael Knuuti	
3	3	Matias Pesonen	
4	4	Renne Hopeevaara	
5	5	Vilma Niemi	
6	6	Hilma Heikka	
7	7	Ella Pasoja	
8	8	Eino Ylinikka	
9	1	Henni Peltonen	 2-erä
10	2	Minttu Aaltonen	
11	3	Jalmari Kulju	
12	4	Aatos Heino	
13	5	Taavi Mäkinen	
14	6	Eevi Kauppi	
15	7	Peetu Tyni	
16	8	Venla Yliperttula	
17	1	Noel Orajärvi	          3-erä
18	2	Kimmo Kantola	
19	3	Seea Myllyneva	
20	4	Selma Myllyneva	
21	5	Olivia Hakki	
22	6	Hertta Kiiskilä	
23	7	Juho Joutsenvaara	
24	8	Niklas Mäkipörhölä	
25	1	Vilma Leppälä	          4-erä                 Pallonheitto 2.
26	2	Moona Hintikka	
27	3	Lilja Ylimäki	
28	4	Saaga Miettunen	
29	5	Alva Smeds	
30	6	Otto Rajasalo	
31	7	Ilari Väliaho	
32	8	Tomas Rytkönen	
33	1	Aapo Toratti	          5-erä
34	2	Emma Härkönen	
35	3	Milja Parpala	
36	4	Tufan Sadiq	
37	5	Nico Haarahiltunen	
38	6	Janna Miettunen        6-erä
39	1	Juho Mämminoja	
40	2	Sonja Järvenpää	
41	3	Hilla Leskinen	        
42	4	Jerry Kronbäck	
43	5	Mila Hyöppinen	
44	6	Oona Räsänen	
45	1	Tuomas Ylikotila        7-erä	
46	2	Kristian Kantola	
47	3	Vieno Turunen	
48	4	Tinja Kumpumäki
49    5      Lilja Peurasaari
50    6      Teemu Kauppinen
51    7      Juho Raappana	
			
			
Tytöt 8-9 v  (2011 - 2012)			
	rata		
1	1	Siiri Jäärni	           1-erä
2	2	Fanny Pussila	
3	3	Linnea Koskela	
4	4	Vanessa Mikkonen	
5	5	Elli Salmela	
6	6	Siiri Karekivi	
7	7	Helmi Hakasalo	
8	8	Iina Kauppi	
9	1	Nea Filppula	           2-erä
10	2	Joanna Mustaniemi	
11	3	Vilma Hakki	
12	4	Nella Hintikka	
13	5	Senni Maunu 
14	6	Melissa Herlevi	
15	1	Saaga Rytkönen	  3-erä
16	2	Linnea Saksi	
17	3	Helin Sadiq	
18	4	Hertta Kaarre	
19	5	Fanni Pietikäinen	
20	6	Saana Pentinsaari	
21	7	Silja Sorsa	
22	1	Linnea Ailinpieti	   4-erä
23	2	Tuuli Leskinen 	
24	3	Aada Salmela	
25	4	Viivi Räsänen	
26	5	Leea Peura	
27	6	Ilona Hiltunen	
28	7	Meea Isomaa	
			
			
 Pojat 8-9 v (2011-2012)			
	rata		
1	1	Matias Norman	  1-erä
2	2	Nicolas Mäki	
3	3	Georgii Proshin	
4	4	Onni Alaniemi	
5	5	Samuel Hakala	
6	6	Akseli Paavola	
7	7	Leo Paavola	
8	1	Joel Lääperi	           2-erä
9	2	Aarno Rae	           
10	3	Atte Pentinsaari	
11	4	Benjamin Salmi	
12	5	Niilo Laihinen	          
13	6	Ehmularsoe Shwe	
14	1	Erdi Mustafi	           3-erä
15	2	Jere Määttä	
16	3	Kaarlo Aheinen	
17	4	Lenni Nyroos	            
18	5	Hugo Seppä	          
19	6	Leo Hannuksela	
20	1	Viljami Puikko	             4-erä
21	2	Rejana Mugaj	
22	3	Kasper Vilmunen	
23	4	Aaron Junnonaho
24    5      Petja Smeds
25    6      Risto Kauppinen
   	

			
Tytöt 10-11 v  (2009-2010)			
	rata		
1	1	Emma Kamunen	  1-erä
2	2	Tiia Pesonen	
3	3	Venla Mikkonen	
4	4	Katri Kulju	
5	5	Veera Salmela	
6	6	Milla Karekivi	
7	7	Siiri Myllyneva	
8	1	Milla-Maria Palola	  2-erä
9	2	Minea Liuski	
10	3	Salla Haarahiltunen	
11	4	Lilja Ailinpieti	
12	5	Emilia Salmi	
13	6	Sivia Turunen	
14    7      Siiri Miettunen
			
			
Pojat 10-11 v  (2009-2010)			
	rata		
1	1	Joona Ylimäki	           1-erä
2	2	Alex Koskela	
3	3	Paulus Tilja	
4	4	Daniel Herlevi	
5	5	Niilo Dianoff	
6	6	Leevi Dianoff	
7	7	Juuso Palola
8      8      Roope Ollikainen	
9	1	Julius Hyvärinen         2-erä	
10	2	Jere Salmi	          
11	3	Albert Erzwuzie	
12	4	Kaapo Peltonen	
13	5	Dionis Muqaj	
14	6	Elmo Hyöppinen	
15	7	Juuso Mertaniemi
16    8      Noel Luukinen
17	1	Elmeri Puikko	            3-erä
18	2	Onni-Felix Tikkala	  
19    3	Väinö Kari	
20	4	Onni Laihinen	
21	5	Oliver Vilmunen	
22	6	Matias Järvenpää
23    7      Kalle Hirsivaara	
24	1	Benjamin Mustafi	    4-erä
25	2	Leevi Alatalo	
26	3	Oiva Turunen
27 	4      Ilmari Zerni
28    5      Ilari Miettunen
29    6      Ossi Miettunen
30		Nikke Hyvönen	Ei juokse
			
			
Tytöt 12-13 v  (2007-2008)			
	rata		
1	1	Edith Kilpiäinen	
2	2	Milja Liuski	
3	3	Bertta Aheinen	
			
Pojat 12-13 v  (2007-2008)			
	rata		
1	5	Onni Hirsivaara