Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
01.08. klo 10:00 Pohjois-Karjalan 9-15-v. pm-huipentuma Ilmoittautuneet
P9 40m
39	Leo Siitonen	Joensuun Kataja		
54	Jami Kukkonen	Juuan Urheilijat	7,94	7,73
62	Aleksi Riikonen	Kuopion Reipas	6,77	6,77
90	Taisto Jouhki	Liperin Taimi		8,72
107	Eino Turunen	Outokummun Partio	7,43	7,43
129	Miika Hirvonen	Polvijärven Urheilijat	6,83	6,83
130	Jasper Mustonen	Polvijärven Urheilijat	7,50	7,50
131	Eetu Jolkkonen	Polvijärven Urheilijat	7,63	7,63
175	Joel Puustinen	Pyhäselän Urheilijat	7,27	7,27
176	Eeli Alastalo	Pyhäselän Urheilijat	8,87	8,87
P9 Korkeus
40	Hugo Lasaroff	Joensuun Kataja	110	110
54	Jami Kukkonen	Juuan Urheilijat		80
62	Aleksi Riikonen	Kuopion Reipas		
131	Eetu Jolkkonen	Polvijärven Urheilijat		
177	Pietu Stenberg	Pyhäselän Urheilijat	105	105
P9 Kiekko
40	Hugo Lasaroff	Joensuun Kataja		
129	Miika Hirvonen	Polvijärven Urheilijat		
130	Jasper Mustonen	Polvijärven Urheilijat		
131	Eetu Jolkkonen	Polvijärven Urheilijat		
177	Pietu Stenberg	Pyhäselän Urheilijat		
P9 Moukari
131	Eetu Jolkkonen	Polvijärven Urheilijat		
175	Joel Puustinen	Pyhäselän Urheilijat		
T9 40m
41	Eevi Jormanainen	Joensuun Kataja	7,61	7,61
42	Vinka Pyylampi	Joensuun Kataja	7,61	7,61
43	Sanni Lehikoinen	Joensuun Kataja	7,04	7,04
44	Liisa Keskisalo	Joensuun Kataja	7,77	7,77
45	Sara Keränen	Joensuun Kataja	7,41	7,41
91	Milja Pyykkö	Liperin Taimi	7,79	7,79
92	Heidi Ruusuvuori	Liperin Taimi	7,78	7,78
108	Ella Poutiainen	Outokummun Partio	8,44	8,44
109	Olga Piipponen	Outokummun Partio	7,88	7,88
110	Venja Hiltunen	Outokummun Partio	8,69	8,69
132	Helmi Tanskanen	Polvijärven Urheilijat	7,73	7,73
133	Alissa Kivelä	Polvijärven Urheilijat	7,79	7,79
134	Senja Kuiri	Polvijärven Urheilijat	8,58	8,58
135	Lotta Tanskanen	Polvijärven Urheilijat	8,33	8,17
136	Meea Varonen	Polvijärven Urheilijat	8,13	8,13
137	Pihla Karttunen	Polvijärven Urheilijat	8,01	8,01
178	Helmi Kuronen	Pyhäselän Urheilijat	7,80	7,80
179	Lila Laakkonen	Pyhäselän Urheilijat	7,19	7,19
180	Anette Alastalo	Pyhäselän Urheilijat	7,17	7,17
181	Aino-Sofia Kontkanen	Pyhäselän Urheilijat		
188	Mette Korhonen	Siilinjärven Ponnistus	7,57	7,57
T9 Korkeus
45	Sara Keränen	Joensuun Kataja		
46	Olivia Kaarto	Joensuun Kataja	90	90
132	Helmi Tanskanen	Polvijärven Urheilijat		
136	Meea Varonen	Polvijärven Urheilijat		
137	Pihla Karttunen	Polvijärven Urheilijat		
180	Anette Alastalo	Pyhäselän Urheilijat		100
188	Mette Korhonen	Siilinjärven Ponnistus	95	95
T9 Kuula
41	Eevi Jormanainen	Joensuun Kataja	2,83	2,83
42	Vinka Pyylampi	Joensuun Kataja	3,94	3,94
43	Sanni Lehikoinen	Joensuun Kataja	4,96	4,96
44	Liisa Keskisalo	Joensuun Kataja		
46	Olivia Kaarto	Joensuun Kataja	5,06	5,06
92	Heidi Ruusuvuori	Liperin Taimi	3,00	3,00
108	Ella Poutiainen	Outokummun Partio	2,99	3,00
109	Olga Piipponen	Outokummun Partio	4,58	4,58
110	Venja Hiltunen	Outokummun Partio	3,04	3,04
111	Iina Ahonen	Outokummun Partio	3,74	3,74
132	Helmi Tanskanen	Polvijärven Urheilijat	4,34	4,34
133	Alissa Kivelä	Polvijärven Urheilijat	4,30	4,30
134	Senja Kuiri	Polvijärven Urheilijat	2,54	2,54
135	Lotta Tanskanen	Polvijärven Urheilijat	3,40	3,40
137	Pihla Karttunen	Polvijärven Urheilijat	3,95	3,95
T9 Kiekko
91	Milja Pyykkö	Liperin Taimi		
111	Iina Ahonen	Outokummun Partio		
180	Anette Alastalo	Pyhäselän Urheilijat		
P10 60m
35	Toivo Takanen	Joensuun Kataja	8,66	8,66
86	Antto Pietarinen	Liperin Taimi	10,84	10,84
124	Veeti Hirvonen	Polvijärven Urheilijat	9,77	9,77
163	Max Valtonen	Pyhäselän Urheilijat		
164	Niro Immonen	Pyhäselän Urheilijat	10,06	10,06
165	Peetu Alastalo	Pyhäselän Urheilijat	9,72	9,72
P10 1000m
36	Voitto Voutilainen	Joensuun Kataja		3.43,89
37	Nooa Turunen	Joensuun Kataja		
125	Vili Hyvärinen	Polvijärven Urheilijat		4.19,25
163	Max Valtonen	Pyhäselän Urheilijat		
P10 Korkeus
35	Toivo Takanen	Joensuun Kataja	125	125
125	Vili Hyvärinen	Polvijärven Urheilijat		95
126	Aleksis Kivelä	Polvijärven Urheilijat	125	125
165	Peetu Alastalo	Pyhäselän Urheilijat		112
P10 Kolmiloikka
37	Nooa Turunen	Joensuun Kataja		
126	Aleksis Kivelä	Polvijärven Urheilijat	7,82	7,82
163	Max Valtonen	Pyhäselän Urheilijat		
P10 Kiekko
53	Aapo Ryynänen	Juuan Urheilijat		20,15
87	Ate Jokinen	Liperin Taimi		15,74
88	Kalle Torssonen	Liperin Taimi		18,96
124	Veeti Hirvonen	Polvijärven Urheilijat	13,75	13,75
126	Aleksis Kivelä	Polvijärven Urheilijat	17,18	17,18
140	Simo Härkönen	Polvijärven Vauhti	19,65	19,65
165	Peetu Alastalo	Pyhäselän Urheilijat	19,76	19,76
166	Marlo Tuhkanen	Pyhäselän Urheilijat	18,17	18,17
P10 Moukari
87	Ate Jokinen	Liperin Taimi		
88	Kalle Torssonen	Liperin Taimi		
140	Simo Härkönen	Polvijärven Vauhti		
165	Peetu Alastalo	Pyhäselän Urheilijat		
166	Marlo Tuhkanen	Pyhäselän Urheilijat		
T10 60m
38	Sanni Manninen	Joensuun Kataja	10,70	10,70
89	Sara Noponen	Liperin Taimi	10,74	10,74
104	Aino Numminen	Outokummun Partio	10,40	10,40
105	Viida Hiltunen	Outokummun Partio	10,36	10,36
106	Annika Ristola	Outokummun Partio	10,56	10,56
127	Ida Pelli	Polvijärven Urheilijat	9,93	9,93
167	Kerttu Turunen	Pyhäselän Urheilijat		
168	Julia Parviainen	Pyhäselän Urheilijat	9,69	9,69
169	Heini Kuronen	Pyhäselän Urheilijat	9,95	9,95
170	Ronja Eronen	Pyhäselän Urheilijat	9,83	9,66
171	Jade Nousiainen	Pyhäselän Urheilijat	10,15	10,15
172	Siiri Tahvanainen	Pyhäselän Urheilijat	9,90	9,90
T10 1000m
89	Sara Noponen	Liperin Taimi	3.57,63	3.57,63
169	Heini Kuronen	Pyhäselän Urheilijat	3.56,54	3.56,54
171	Jade Nousiainen	Pyhäselän Urheilijat	4.22,34	4.21,64
T10 Pituus
38	Sanni Manninen	Joensuun Kataja	3,00	3,00
89	Sara Noponen	Liperin Taimi	3,27	3,27
104	Aino Numminen	Outokummun Partio	3,17	3,17
105	Viida Hiltunen	Outokummun Partio	3,22	3,22
106	Annika Ristola	Outokummun Partio	3,09	3,09
127	Ida Pelli	Polvijärven Urheilijat	3,80	3,80
167	Kerttu Turunen	Pyhäselän Urheilijat		3,23
168	Julia Parviainen	Pyhäselän Urheilijat	3,85	3,85
170	Ronja Eronen	Pyhäselän Urheilijat	3,67	3,69
171	Jade Nousiainen	Pyhäselän Urheilijat	3,42	3,42
172	Siiri Tahvanainen	Pyhäselän Urheilijat	3,52	3,53
173	Ida-Liina Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat	3,49	3,49
T10 Kuula
104	Aino Numminen	Outokummun Partio		5,58
106	Annika Ristola	Outokummun Partio	6,11	6,11
127	Ida Pelli	Polvijärven Urheilijat	6,76	6,76
128	Iida Kakkonen	Polvijärven Urheilijat	5,91	5,91
167	Kerttu Turunen	Pyhäselän Urheilijat		5,14
169	Heini Kuronen	Pyhäselän Urheilijat	5,57	5,57
170	Ronja Eronen	Pyhäselän Urheilijat	4,82	5,20
173	Ida-Liina Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat	8,74	8,74
174	Miisa Puustinen	Pyhäselän Urheilijat		
T10 Kiekko
105	Viida Hiltunen	Outokummun Partio	12,82	12,82
106	Annika Ristola	Outokummun Partio	14,95	14,95
127	Ida Pelli	Polvijärven Urheilijat	13,19	16,87
128	Iida Kakkonen	Polvijärven Urheilijat	9,96	10,74
174	Miisa Puustinen	Pyhäselän Urheilijat		
T11 60m
30	Kiira Kallinen	Joensuun Kataja		10,46
61	Venla Vuorikari	Kiteen Urheilijat		
83	Venla Pyykkö	Liperin Taimi	10,27	10,27
159	Pinja Stenberg	Pyhäselän Urheilijat	9,38	9,38
160	Maiju Hirvonen	Pyhäselän Urheilijat		10,10
161	Siiri Kontkanen	Pyhäselän Urheilijat	9,55	9,49
T11 1000m
31	Noora Hukka	Joensuun Kataja	3.25,01	3.25,01
32	Mette Oinonen	Joensuun Kataja	3.53,00	3.53,00
33	Saana Martiskainen	Joensuun Kataja		4.42,34
61	Venla Vuorikari	Kiteen Urheilijat		
83	Venla Pyykkö	Liperin Taimi	3.52,15	3.52,15
84	Elli Halonen	Liperin Taimi		4.29,04
103	Iida Huttunen	Outokummun Partio		4.08,61
160	Maiju Hirvonen	Pyhäselän Urheilijat		3.53,66
T11 Seiväs
32	Mette Oinonen	Joensuun Kataja		130
34	Peppilotta Eronen	Joensuun Kataja		140
T11 Pituus
30	Kiira Kallinen	Joensuun Kataja		
83	Venla Pyykkö	Liperin Taimi	3,53	3,53
84	Elli Halonen	Liperin Taimi	3,41	3,41
85	Aada Holopainen	Liperin Taimi	2,57	2,57
159	Pinja Stenberg	Pyhäselän Urheilijat	4,13	4,13
160	Maiju Hirvonen	Pyhäselän Urheilijat	3,47	3,47
161	Siiri Kontkanen	Pyhäselän Urheilijat	3,62	3,62
T11 Kuula
34	Peppilotta Eronen	Joensuun Kataja	7,20	7,20
69	Maiju Saraniemi	Lieksan Urheilijat	8,29	8,29
162	Jenni Hirvonen	Pyhäselän Urheilijat		
T11 Kiekko
69	Maiju Saraniemi	Lieksan Urheilijat		19,15
85	Aada Holopainen	Liperin Taimi	10,68	10,68
103	Iida Huttunen	Outokummun Partio		
162	Jenni Hirvonen	Pyhäselän Urheilijat		
P11 60m
57	Riku Ovaskainen	Kaavin Kaiku		
81	Matias Pietarinen	Liperin Taimi	9,89	9,89
101	Topias Poutiainen	Outokummun Partio	9,67	9,67
102	Tomi Koponen	Outokummun Partio	9,94	9,93
158	Veeti Laakkonen	Pyhäselän Urheilijat		
P11 1000m
102	Tomi Koponen	Outokummun Partio	3.47,92	3.43,84
P11 Korkeus
29	Leevi Partanen	Joensuun Kataja	125	125
81	Matias Pietarinen	Liperin Taimi	116	119
101	Topias Poutiainen	Outokummun Partio	120	120
P11 Kolmiloikka
101	Topias Poutiainen	Outokummun Partio		7,93
P11 Kiekko
81	Matias Pietarinen	Liperin Taimi	24,74	24,74
82	Eetu Tolvanen	Liperin Taimi		16,33
101	Topias Poutiainen	Outokummun Partio	27,30	27,30
123	Joona Mustonen	Polvijärven Urheilijat	17,82	17,82
P11 Moukari
82	Eetu Tolvanen	Liperin Taimi		
101	Topias Poutiainen	Outokummun Partio		
T12 60m
27	Nuuna Piipponen	Joensuun Kataja	9,03	9,03
T12 1000m
28	Siiri Martiskainen	Joensuun Kataja		
79	Else Lehmus	Liperin Taimi		3.58,44
T12 200m aidat
79	Else Lehmus	Liperin Taimi		
T12 Pituus
27	Nuuna Piipponen	Joensuun Kataja	4,29	4,29
80	Martta Muuttoranta	Liperin Taimi	3,71	3,71
122	Sointu Kuiri	Polvijärven Urheilijat	3,35	3,35
T12 Kiekko
80	Martta Muuttoranta	Liperin Taimi	21,30	21,30
100	Anna-Katariina Keronen	Outokummun Partio		14,54
T12 Moukari
80	Martta Muuttoranta	Liperin Taimi	21,22	21,22
100	Anna-Katariina Keronen	Outokummun Partio		13,99
P12 60m
26	Renne Kankkunen	Joensuun Kataja	9,58	9,08
120	Leevi Tanskanen	Polvijärven Urheilijat	10,68	10,68
153	Jeremias Tuhkanen	Pyhäselän Urheilijat		11,86
154	Jerkko Kinnunen	Pyhäselän Urheilijat		9,54
187	Paavo Laasanen	Siilinjärven Ponnistus		
P12 1000m
153	Jeremias Tuhkanen	Pyhäselän Urheilijat	4.24,64	4.24,64
P12 200m aidat
121	Niilo Pelli	Polvijärven Urheilijat		
P12 Korkeus
60	Aapo Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat	115	121
120	Leevi Tanskanen	Polvijärven Urheilijat	95	105
121	Niilo Pelli	Polvijärven Urheilijat	158	158
P12 Kolmiloikka
26	Renne Kankkunen	Joensuun Kataja	8,83	8,83
121	Niilo Pelli	Polvijärven Urheilijat		
154	Jerkko Kinnunen	Pyhäselän Urheilijat		
P12 Kuula
121	Niilo Pelli	Polvijärven Urheilijat	8,94	8,94
155	Oskari Pakarinen	Pyhäselän Urheilijat	8,49	8,49
156	Aleksi Tanskanen	Pyhäselän Urheilijat		
P12 Keihäs
26	Renne Kankkunen	Joensuun Kataja	26,32	26,32
98	Aatu Korhonen	Nilsiän Nujakka		
121	Niilo Pelli	Polvijärven Urheilijat		22,68
155	Oskari Pakarinen	Pyhäselän Urheilijat	32,41	33,19
156	Aleksi Tanskanen	Pyhäselän Urheilijat		
157	Onni Ohvanainen	Pyhäselän Urheilijat	24,44	24,44
T13 60m
20	Mimmi Marttinen	Joensuun Kataja	8,78	8,78
21	Vilma Vatanen	Joensuun Kataja	9,37	9,37
22	Emma Kröger	Joensuun Kataja	9,95	9,95
52	Iina Kukkonen	Juuan Urheilijat	9,47	9,42
74	Elina Likhanova	Liperin Taimi	8,97	8,85
75	Elina Ruusuvuori	Liperin Taimi	8,99	8,99
118	Viivi Rahkonen	Polvijärven Urheilijat		9,63
150	Nea Nousiainen	Pyhäselän Urheilijat		9,28
186	Minja Korhonen	Siilinjärven Ponnistus	9,41	9,09
T13 1000m
23	Iiris Voutilainen	Joensuun Kataja		3.43,81
24	Mandi Mäkinen	Joensuun Kataja	3.28,81	3.28,81
25	Kerttu Kaihola	Joensuun Kataja		4.13,69
150	Nea Nousiainen	Pyhäselän Urheilijat		4.06,70
186	Minja Korhonen	Siilinjärven Ponnistus	3.22,24	3.22,24
T13 200m aidat
23	Iiris Voutilainen	Joensuun Kataja		35,94
74	Elina Likhanova	Liperin Taimi		37,89
75	Elina Ruusuvuori	Liperin Taimi		
76	Sonja Purmonen	Liperin Taimi		
T13 Seiväs
23	Iiris Voutilainen	Joensuun Kataja		230
25	Kerttu Kaihola	Joensuun Kataja		170
75	Elina Ruusuvuori	Liperin Taimi		210
151	Aino Kiiskinen	Pyhäselän Urheilijat		190
T13 Pituus
20	Mimmi Marttinen	Joensuun Kataja	4,29	4,29
24	Mandi Mäkinen	Joensuun Kataja	3,93	3,93
52	Iina Kukkonen	Juuan Urheilijat	3,55	3,58
74	Elina Likhanova	Liperin Taimi	3,86	4,18
77	Meeri Torssonen	Liperin Taimi	2,77	4,10
186	Minja Korhonen	Siilinjärven Ponnistus		4,08
T13 Kiekko
21	Vilma Vatanen	Joensuun Kataja		11,90
22	Emma Kröger	Joensuun Kataja		14,53
77	Meeri Torssonen	Liperin Taimi		21,38
78	Oona Tolvanen	Liperin Taimi		21,09
119	Noora Kakkonen	Polvijärven Urheilijat	16,14	16,14
152	Iisa Kervinen	Pyhäselän Urheilijat		
T13 Moukari
77	Meeri Torssonen	Liperin Taimi		15,61
118	Viivi Rahkonen	Polvijärven Urheilijat		13,09
119	Noora Kakkonen	Polvijärven Urheilijat		14,85
152	Iisa Kervinen	Pyhäselän Urheilijat		
P13 60m
14	Vinski Hynninen	Joensuun Kataja	8,61	8,61
15	Onni Nyyssönen	Joensuun Kataja	8,50	8,50
16	Otso Nyyssönen	Joensuun Kataja	8,31	8,31
68	Martti Saraniemi	Lieksan Urheilijat	8,47	8,47
71	Aleksanteri Sippola	Liperin Taimi	8,69	8,69
72	Aapo Heikkinen	Liperin Taimi	8,60	8,60
117	Petja Tanskanen	Polvijärven Urheilijat		9,61
P13 1000m
17	Samuel Sallinen	Joensuun Kataja	3.17,86	3.17,86
18	Ilmari Mäenpää	Joensuun Kataja		
148	Ville Meriläinen	Pyhäselän Urheilijat		
P13 200m aidat
14	Vinski Hynninen	Joensuun Kataja		
71	Aleksanteri Sippola	Liperin Taimi		
P13 Korkeus
19	Topias Mustonen	Joensuun Kataja	146	146
73	Eino Eskelinen	Liperin Taimi	143	143
99	Ville Keronen	Outokummun Partio	150	150
P13 Kolmiloikka
15	Onni Nyyssönen	Joensuun Kataja	9,97	9,97
16	Otso Nyyssönen	Joensuun Kataja	11,06	11,06
72	Aapo Heikkinen	Liperin Taimi	9,76	9,76
73	Eino Eskelinen	Liperin Taimi	9,92	9,92
P13 Kuula
68	Martti Saraniemi	Lieksan Urheilijat	10,36	10,36
71	Aleksanteri Sippola	Liperin Taimi	10,10	10,10
72	Aapo Heikkinen	Liperin Taimi	10,50	10,50
99	Ville Keronen	Outokummun Partio	10,55	10,55
149	Miko Sivonen	Pyhäselän Urheilijat		
P13 Keihäs
19	Topias Mustonen	Joensuun Kataja	43,67	43,67
71	Aleksanteri Sippola	Liperin Taimi	37,00	37,00
T14 100m
5	Jonna Aalto	Joensuun Kataja	13,20	13,20
6	Oona Kareinen	Joensuun Kataja	13,75	13,75
7	Kiira Kiiskinen	Joensuun Kataja	14,50	14,50
8	Olivia Panhelainen	Joensuun Kataja	13,07	13,07
58	Aada Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat		
65	Nea Nevalainen	Lieksan Urheilijat	14,62	14,62
115	Siiri Ratilainen	Polvijärven Urheilijat		
T14 800m
58	Aada Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat	2.31,57	2.31,57
T14 300m aidat
1	Aida Ahlholm	Espoon Tapiot	53,90	53,90
7	Kiira Kiiskinen	Joensuun Kataja	53,43	53,43
13	Venla Simonen	Joensuun Kataja	51,71	51,71
115	Siiri Ratilainen	Polvijärven Urheilijat		
T14 Seiväs
1	Aida Ahlholm	Espoon Tapiot	270	270
T14 Pituus
6	Oona Kareinen	Joensuun Kataja	4,53	4,53
7	Kiira Kiiskinen	Joensuun Kataja	4,55	4,55
8	Olivia Panhelainen	Joensuun Kataja	4,89	4,89
65	Nea Nevalainen	Lieksan Urheilijat	4,40	4,46
T14 Kiekko
93	Sallamari Leskinen	Liperin Taimi	27,01	27,01
113	Ira Hirvonen	Outokummun Partio		
T14 Moukari
93	Sallamari Leskinen	Liperin Taimi	22,81	22,81
113	Ira Hirvonen	Outokummun Partio		
P14 100m
59	Valtteri Mäkelä	Kiihtelysvaaran Urheilijat		
143	Aku Alastalo	Pyhäselän Urheilijat	13,35	13,35
144	Toni Juntunen	Pyhäselän Urheilijat		
P14 800m
59	Valtteri Mäkelä	Kiihtelysvaaran Urheilijat	2.16,67	2.16,67
144	Toni Juntunen	Pyhäselän Urheilijat		
P14 1500m esteet
9	Anton Kettunen	Joensuun Kataja		5.28,81
P14 Korkeus
4	Eeli Mustonen	Joensuun Kataja	155	160
143	Aku Alastalo	Pyhäselän Urheilijat	150	150
P14 Kolmiloikka
190	Topi Parviainen	Tuupovaaran Urheilijat		
P14 Kuula
143	Aku Alastalo	Pyhäselän Urheilijat	9,44	9,44
189	Juho Eskelinen	Tuupovaaran Urheilijat		8,82
190	Topi Parviainen	Tuupovaaran Urheilijat		13,99
P14 Keihäs
4	Eeli Mustonen	Joensuun Kataja	35,96	35,96
189	Juho Eskelinen	Tuupovaaran Urheilijat	46,85	46,85
T15 100m
11	Riikka Jokinen	Joensuun Kataja	14,00	14,00
51	Aino Eronen	Juuan Urheilijat		15,55
56	Laura Ovaskainen	Kaavin Kaiku	14,89	14,89
66	Aino Pyykkö	Lieksan Urheilijat	14,18	14,14
116	Eevi Kettunen	Polvijärven Urheilijat		
146	Sara-Sofia Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat		13,85
T15 800m
12	Alina Tikka	Joensuun Kataja	2.51,09	2.48,04
T15 300m aidat
11	Riikka Jokinen	Joensuun Kataja	48,66	48,66
116	Eevi Kettunen	Polvijärven Urheilijat		
T15 Seiväs
67	Tuuli Saraniemi	Lieksan Urheilijat	310	315
T15 Pituus
51	Aino Eronen	Juuan Urheilijat		4,09
56	Laura Ovaskainen	Kaavin Kaiku	4,21	4,21
66	Aino Pyykkö	Lieksan Urheilijat		4,22
116	Eevi Kettunen	Polvijärven Urheilijat		4,11
146	Sara-Sofia Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat	4,96	4,96
185	Netta Korhonen	Siilinjärven Ponnistus	3,75	3,75
T15 Kiekko
10	Katri Hirvonen	Joensuun Kataja		
145	Elina Valta	Pyhäselän Urheilijat		22,97
T15 Moukari
145	Elina Valta	Pyhäselän Urheilijat		25,59
P15 100m
64	Eero Mauro	Lieksan Urheilijat	11,74	11,74
P15 800m
70	Eemeli Hirvonen	Liperin Taimi	2.15,52	2.15,52
P15 1500m esteet
147	Väinö Kontkanen	Pyhäselän Urheilijat		5.15,94
T9 1000m
41	Eevi Jormanainen	Joensuun Kataja		
42	Vinka Pyylampi	Joensuun Kataja		4.30,17
43	Sanni Lehikoinen	Joensuun Kataja		4.33,82
44	Liisa Keskisalo	Joensuun Kataja		
45	Sara Keränen	Joensuun Kataja		
48	Hilma Parkkinen	Joensuun Kataja		
49	Jenna Sieviläinen	Joensuun Kataja		
91	Milja Pyykkö	Liperin Taimi	4.15,20	4.15,20
96	Kerttu Vatanen	Liperin Taimi		
108	Ella Poutiainen	Outokummun Partio		
110	Venja Hiltunen	Outokummun Partio		
133	Alissa Kivelä	Polvijärven Urheilijat		5.00,28
178	Helmi Kuronen	Pyhäselän Urheilijat	4.33,54	4.33,54
T9 Pituus
41	Eevi Jormanainen	Joensuun Kataja	2,68	2,68
42	Vinka Pyylampi	Joensuun Kataja	2,73	2,73
43	Sanni Lehikoinen	Joensuun Kataja	3,27	3,27
44	Liisa Keskisalo	Joensuun Kataja	2,43	2,43
45	Sara Keränen	Joensuun Kataja	3,02	3,02
46	Olivia Kaarto	Joensuun Kataja	3,09	3,09
49	Jenna Sieviläinen	Joensuun Kataja	2,70	2,70
50	Iina Soininen	Joensuun Kataja	2,83	2,83
91	Milja Pyykkö	Liperin Taimi	2,86	2,86
92	Heidi Ruusuvuori	Liperin Taimi	2,63	2,63
96	Kerttu Vatanen	Liperin Taimi	2,73	2,73
97	Selma Purmonen	Liperin Taimi	2,58	2,58
108	Ella Poutiainen	Outokummun Partio	2,14	2,14
109	Olga Piipponen	Outokummun Partio	2,43	2,47
110	Venja Hiltunen	Outokummun Partio	2,42	2,42
111	Iina Ahonen	Outokummun Partio	2,30	2,30
132	Helmi Tanskanen	Polvijärven Urheilijat	2,65	2,65
134	Senja Kuiri	Polvijärven Urheilijat	2,36	2,36
135	Lotta Tanskanen	Polvijärven Urheilijat	2,25	2,25
136	Meea Varonen	Polvijärven Urheilijat	2,71	2,71
137	Pihla Karttunen	Polvijärven Urheilijat	2,32	2,32
178	Helmi Kuronen	Pyhäselän Urheilijat	2,72	2,72
180	Anette Alastalo	Pyhäselän Urheilijat	3,51	3,51
181	Aino-Sofia Kontkanen	Pyhäselän Urheilijat		
T9 Keihäs
41	Eevi Jormanainen	Joensuun Kataja		
46	Olivia Kaarto	Joensuun Kataja		
92	Heidi Ruusuvuori	Liperin Taimi		
97	Selma Purmonen	Liperin Taimi		
108	Ella Poutiainen	Outokummun Partio		
110	Venja Hiltunen	Outokummun Partio		
111	Iina Ahonen	Outokummun Partio		
133	Alissa Kivelä	Polvijärven Urheilijat		
136	Meea Varonen	Polvijärven Urheilijat		
P9 1000m
47	Santtu Piitulainen	Joensuun Kataja	3.54,44	3.47,16
54	Jami Kukkonen	Juuan Urheilijat		4.28,14
62	Aleksi Riikonen	Kuopion Reipas	3.35,71	3.35,71
131	Eetu Jolkkonen	Polvijärven Urheilijat		
177	Pietu Stenberg	Pyhäselän Urheilijat	3.50,74	3.50,74
P9 Pituus
39	Leo Siitonen	Joensuun Kataja	3,52	3,52
40	Hugo Lasaroff	Joensuun Kataja	3,38	3,38
54	Jami Kukkonen	Juuan Urheilijat	2,89	2,92
62	Aleksi Riikonen	Kuopion Reipas	3,64	3,64
107	Eino Turunen	Outokummun Partio	3,14	3,14
129	Miika Hirvonen	Polvijärven Urheilijat	3,47	3,47
130	Jasper Mustonen	Polvijärven Urheilijat	3,00	3,00
131	Eetu Jolkkonen	Polvijärven Urheilijat	2,72	2,72
175	Joel Puustinen	Pyhäselän Urheilijat	3,60	3,60
176	Eeli Alastalo	Pyhäselän Urheilijat	2,21	2,21
P9 Kuula
40	Hugo Lasaroff	Joensuun Kataja	6,69	6,69
107	Eino Turunen	Outokummun Partio	4,81	4,81
129	Miika Hirvonen	Polvijärven Urheilijat	5,33	5,33
131	Eetu Jolkkonen	Polvijärven Urheilijat	6,15	6,15
175	Joel Puustinen	Pyhäselän Urheilijat	4,96	4,96
P9 Keihäs
107	Eino Turunen	Outokummun Partio		
130	Jasper Mustonen	Polvijärven Urheilijat		
131	Eetu Jolkkonen	Polvijärven Urheilijat		
177	Pietu Stenberg	Pyhäselän Urheilijat		
T10 60m aidat
38	Sanni Manninen	Joensuun Kataja		
63	Inga Ikonen	Kuvansin Kuohu	12,46	12,46
89	Sara Noponen	Liperin Taimi		13,92
95	Hertta Vatanen	Liperin Taimi		
127	Ida Pelli	Polvijärven Urheilijat		13,14
168	Julia Parviainen	Pyhäselän Urheilijat		13,64
171	Jade Nousiainen	Pyhäselän Urheilijat		13,70
T10 Korkeus
38	Sanni Manninen	Joensuun Kataja	100	100
63	Inga Ikonen	Kuvansin Kuohu	125	125
89	Sara Noponen	Liperin Taimi	105	105
105	Viida Hiltunen	Outokummun Partio	105	105
127	Ida Pelli	Polvijärven Urheilijat	116	116
T10 Kolmiloikka
105	Viida Hiltunen	Outokummun Partio	6,72	6,72
106	Annika Ristola	Outokummun Partio	6,39	6,39
127	Ida Pelli	Polvijärven Urheilijat		
168	Julia Parviainen	Pyhäselän Urheilijat		
170	Ronja Eronen	Pyhäselän Urheilijat		
173	Ida-Liina Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat		6,88
T10 Moukari
106	Annika Ristola	Outokummun Partio		
128	Iida Kakkonen	Polvijärven Urheilijat		
172	Siiri Tahvanainen	Pyhäselän Urheilijat		
174	Miisa Puustinen	Pyhäselän Urheilijat		
T10 Keihäs
95	Hertta Vatanen	Liperin Taimi		6,82
104	Aino Numminen	Outokummun Partio		
106	Annika Ristola	Outokummun Partio	17,61	17,61
128	Iida Kakkonen	Polvijärven Urheilijat		9,10
173	Ida-Liina Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat	20,73	20,73
174	Miisa Puustinen	Pyhäselän Urheilijat		
P10 60m aidat
35	Toivo Takanen	Joensuun Kataja	10,40	10,40
86	Antto Pietarinen	Liperin Taimi		
94	Lauri Pietarinen	Liperin Taimi		
124	Veeti Hirvonen	Polvijärven Urheilijat		
125	Vili Hyvärinen	Polvijärven Urheilijat		
126	Aleksis Kivelä	Polvijärven Urheilijat	12,44	12,44
P10 Seiväs
53	Aapo Ryynänen	Juuan Urheilijat		170
P10 Pituus
35	Toivo Takanen	Joensuun Kataja	4,47	4,47
37	Nooa Turunen	Joensuun Kataja	2,96	2,96
86	Antto Pietarinen	Liperin Taimi	2,99	2,99
94	Lauri Pietarinen	Liperin Taimi		
124	Veeti Hirvonen	Polvijärven Urheilijat	3,50	3,50
125	Vili Hyvärinen	Polvijärven Urheilijat	3,31	3,31
126	Aleksis Kivelä	Polvijärven Urheilijat	3,82	3,82
164	Niro Immonen	Pyhäselän Urheilijat	3,31	3,31
P10 Kuula
37	Nooa Turunen	Joensuun Kataja	4,73	5,32
53	Aapo Ryynänen	Juuan Urheilijat	8,46	8,46
86	Antto Pietarinen	Liperin Taimi	4,64	4,64
87	Ate Jokinen	Liperin Taimi	5,91	5,91
88	Kalle Torssonen	Liperin Taimi	6,39	6,39
94	Lauri Pietarinen	Liperin Taimi		
140	Simo Härkönen	Polvijärven Vauhti	6,97	6,97
141	Petrus Kuronen	Polvijärven Vauhti	6,24	6,24
142	Toivo Jumppanen	Polvijärven Vauhti		
166	Marlo Tuhkanen	Pyhäselän Urheilijat	7,17	7,17
P10 Keihäs
53	Aapo Ryynänen	Juuan Urheilijat	32,07	32,07
86	Antto Pietarinen	Liperin Taimi	13,11	15,40
87	Ate Jokinen	Liperin Taimi	15,56	15,56
88	Kalle Torssonen	Liperin Taimi		19,52
94	Lauri Pietarinen	Liperin Taimi		
126	Aleksis Kivelä	Polvijärven Urheilijat	17,54	17,54
140	Simo Härkönen	Polvijärven Vauhti	25,54	25,54
142	Toivo Jumppanen	Polvijärven Vauhti		
166	Marlo Tuhkanen	Pyhäselän Urheilijat	22,54	22,54
T11 60m aidat
30	Kiira Kallinen	Joensuun Kataja		
32	Mette Oinonen	Joensuun Kataja		13,91
85	Aada Holopainen	Liperin Taimi		17,33
114	Katja Morozova	Outokummun Partio		
159	Pinja Stenberg	Pyhäselän Urheilijat		12,19
160	Maiju Hirvonen	Pyhäselän Urheilijat		14,52
161	Siiri Kontkanen	Pyhäselän Urheilijat		12,40
T11 Korkeus
34	Peppilotta Eronen	Joensuun Kataja	120	120
114	Katja Morozova	Outokummun Partio		
159	Pinja Stenberg	Pyhäselän Urheilijat	120	120
T11 Kolmiloikka
32	Mette Oinonen	Joensuun Kataja		5,98
83	Venla Pyykkö	Liperin Taimi	6,94	6,94
103	Iida Huttunen	Outokummun Partio		7,69
114	Katja Morozova	Outokummun Partio		
159	Pinja Stenberg	Pyhäselän Urheilijat	8,14	8,14
T11 Moukari
69	Maiju Saraniemi	Lieksan Urheilijat		
103	Iida Huttunen	Outokummun Partio		
162	Jenni Hirvonen	Pyhäselän Urheilijat		
T11 Keihäs
30	Kiira Kallinen	Joensuun Kataja		
34	Peppilotta Eronen	Joensuun Kataja	20,45	20,45
69	Maiju Saraniemi	Lieksan Urheilijat		22,90
85	Aada Holopainen	Liperin Taimi		9,71
159	Pinja Stenberg	Pyhäselän Urheilijat	20,46	20,46
162	Jenni Hirvonen	Pyhäselän Urheilijat		
P11 60m aidat
29	Leevi Partanen	Joensuun Kataja		12,96
81	Matias Pietarinen	Liperin Taimi		11,62
101	Topias Poutiainen	Outokummun Partio		12,70
123	Joona Mustonen	Polvijärven Urheilijat		13,48
P11 Seiväs
29	Leevi Partanen	Joensuun Kataja	160	160
P11 Pituus
29	Leevi Partanen	Joensuun Kataja	3,73	3,73
81	Matias Pietarinen	Liperin Taimi	3,89	3,89
101	Topias Poutiainen	Outokummun Partio	4,04	4,04
102	Tomi Koponen	Outokummun Partio	3,51	3,53
P11 Kuula
81	Matias Pietarinen	Liperin Taimi		
82	Eetu Tolvanen	Liperin Taimi		4,70
101	Topias Poutiainen	Outokummun Partio	9,74	9,74
123	Joona Mustonen	Polvijärven Urheilijat	6,84	7,18
P11 Keihäs
81	Matias Pietarinen	Liperin Taimi	32,20	32,20
82	Eetu Tolvanen	Liperin Taimi		19,25
101	Topias Poutiainen	Outokummun Partio	33,90	33,90
123	Joona Mustonen	Polvijärven Urheilijat		20,27
T12 60m aidat
27	Nuuna Piipponen	Joensuun Kataja		
79	Else Lehmus	Liperin Taimi	14,07	14,07
122	Sointu Kuiri	Polvijärven Urheilijat	13,57	13,57
183	Jasmin Huuho	Pyhäselän Urheilijat	12,30	12,30
T12 Korkeus
79	Else Lehmus	Liperin Taimi		105
100	Anna-Katariina Keronen	Outokummun Partio		125
122	Sointu Kuiri	Polvijärven Urheilijat	115	115
183	Jasmin Huuho	Pyhäselän Urheilijat		115
184	Marianne Puustinen	Pyhäselän Urheilijat		
T12 Kolmiloikka
27	Nuuna Piipponen	Joensuun Kataja		
55	Sofia Sauvala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	8,79	8,79
80	Martta Muuttoranta	Liperin Taimi	7,36	7,36
122	Sointu Kuiri	Polvijärven Urheilijat	7,33	7,33
183	Jasmin Huuho	Pyhäselän Urheilijat	8,78	8,78
T12 Kuula
80	Martta Muuttoranta	Liperin Taimi	9,17	9,17
139	Krista Ohtonen	Polvijärven Urheilijat	6,17	6,17
183	Jasmin Huuho	Pyhäselän Urheilijat	8,24	8,24
T12 Keihäs
80	Martta Muuttoranta	Liperin Taimi	33,43	33,43
P12 200m
26	Renne Kankkunen	Joensuun Kataja		
60	Aapo Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat		
121	Niilo Pelli	Polvijärven Urheilijat		
153	Jeremias Tuhkanen	Pyhäselän Urheilijat	40,94	40,94
154	Jerkko Kinnunen	Pyhäselän Urheilijat		
P12 60m aidat
26	Renne Kankkunen	Joensuun Kataja		
121	Niilo Pelli	Polvijärven Urheilijat	11,46	11,46
P12 Pituus
26	Renne Kankkunen	Joensuun Kataja	4,03	4,03
60	Aapo Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat	3,58	3,58
120	Leevi Tanskanen	Polvijärven Urheilijat	2,72	2,72
121	Niilo Pelli	Polvijärven Urheilijat	4,52	4,52
P12 Kiekko
121	Niilo Pelli	Polvijärven Urheilijat	22,17	22,17
153	Jeremias Tuhkanen	Pyhäselän Urheilijat	15,30	15,30
155	Oskari Pakarinen	Pyhäselän Urheilijat		
156	Aleksi Tanskanen	Pyhäselän Urheilijat		
P12 Moukari
155	Oskari Pakarinen	Pyhäselän Urheilijat	24,94	24,94
156	Aleksi Tanskanen	Pyhäselän Urheilijat		
T13 200m
20	Mimmi Marttinen	Joensuun Kataja		31,32
23	Iiris Voutilainen	Joensuun Kataja		34,95
55	Sofia Sauvala	Jyväskylän Kenttäurheilijat	30,03	30,03
74	Elina Likhanova	Liperin Taimi		29,83
118	Viivi Rahkonen	Polvijärven Urheilijat		
150	Nea Nousiainen	Pyhäselän Urheilijat	33,54	30,84
T13 60m aidat
2	Venla Noronen	Espoon Tapiot		
20	Mimmi Marttinen	Joensuun Kataja	10,62	10,62
23	Iiris Voutilainen	Joensuun Kataja	10,47	10,47
25	Kerttu Kaihola	Joensuun Kataja	12,30	12,30
75	Elina Ruusuvuori	Liperin Taimi	11,96	11,96
76	Sonja Purmonen	Liperin Taimi	12,79	12,79
151	Aino Kiiskinen	Pyhäselän Urheilijat	11,65	11,65
T13 Korkeus
2	Venla Noronen	Espoon Tapiot		125
24	Mandi Mäkinen	Joensuun Kataja	130	130
25	Kerttu Kaihola	Joensuun Kataja	125	125
52	Iina Kukkonen	Juuan Urheilijat		100
151	Aino Kiiskinen	Pyhäselän Urheilijat	130	130
T13 Kolmiloikka
20	Mimmi Marttinen	Joensuun Kataja	9,56	9,56
24	Mandi Mäkinen	Joensuun Kataja	8,86	8,86
25	Kerttu Kaihola	Joensuun Kataja		7,68
74	Elina Likhanova	Liperin Taimi		8,57
76	Sonja Purmonen	Liperin Taimi		7,12
T13 Kuula
21	Vilma Vatanen	Joensuun Kataja	8,51	8,51
22	Emma Kröger	Joensuun Kataja	6,21	6,21
77	Meeri Torssonen	Liperin Taimi	7,78	7,81
78	Oona Tolvanen	Liperin Taimi		7,37
118	Viivi Rahkonen	Polvijärven Urheilijat		6,52
119	Noora Kakkonen	Polvijärven Urheilijat	6,39	6,39
151	Aino Kiiskinen	Pyhäselän Urheilijat	8,91	8,91
152	Iisa Kervinen	Pyhäselän Urheilijat		
T13 Keihäs
2	Venla Noronen	Espoon Tapiot		21,03
76	Sonja Purmonen	Liperin Taimi		23,00
119	Noora Kakkonen	Polvijärven Urheilijat		17,43
P13 200m
14	Vinski Hynninen	Joensuun Kataja	28,82	28,82
15	Onni Nyyssönen	Joensuun Kataja	27,59	27,59
71	Aleksanteri Sippola	Liperin Taimi		
72	Aapo Heikkinen	Liperin Taimi		30,51
P13 60m aidat
14	Vinski Hynninen	Joensuun Kataja		
16	Otso Nyyssönen	Joensuun Kataja	10,25	10,25
68	Martti Saraniemi	Lieksan Urheilijat	10,65	10,65
72	Aapo Heikkinen	Liperin Taimi	10,57	10,57
73	Eino Eskelinen	Liperin Taimi	10,83	10,83
P13 Seiväs
19	Topias Mustonen	Joensuun Kataja	300	300
P13 Pituus
15	Onni Nyyssönen	Joensuun Kataja	4,70	4,70
16	Otso Nyyssönen	Joensuun Kataja	5,01	5,01
72	Aapo Heikkinen	Liperin Taimi	4,78	4,78
73	Eino Eskelinen	Liperin Taimi	4,58	4,58
99	Ville Keronen	Outokummun Partio	4,70	4,70
117	Petja Tanskanen	Polvijärven Urheilijat		3,99
P13 Kiekko
19	Topias Mustonen	Joensuun Kataja	28,91	28,91
68	Martti Saraniemi	Lieksan Urheilijat		28,13
71	Aleksanteri Sippola	Liperin Taimi	30,17	30,17
99	Ville Keronen	Outokummun Partio	28,82	28,82
149	Miko Sivonen	Pyhäselän Urheilijat		
P13 Moukari
149	Miko Sivonen	Pyhäselän Urheilijat		
P14 300m
143	Aku Alastalo	Pyhäselän Urheilijat	46,24	46,24
P14 2000m
59	Valtteri Mäkelä	Kiihtelysvaaran Urheilijat	6.26,41	6.26,41
P14 100m aidat
9	Anton Kettunen	Joensuun Kataja		
P14 Seiväs
4	Eeli Mustonen	Joensuun Kataja	300	300
P14 Pituus
4	Eeli Mustonen	Joensuun Kataja	4,60	4,60
9	Anton Kettunen	Joensuun Kataja		4,47
190	Topi Parviainen	Tuupovaaran Urheilijat		5,60
P14 Kiekko
189	Juho Eskelinen	Tuupovaaran Urheilijat	29,66	29,66
190	Topi Parviainen	Tuupovaaran Urheilijat	46,91	46,91
T14 300m
5	Jonna Aalto	Joensuun Kataja		
6	Oona Kareinen	Joensuun Kataja	46,04	46,04
7	Kiira Kiiskinen	Joensuun Kataja		
8	Olivia Panhelainen	Joensuun Kataja	43,21	43,21
13	Venla Simonen	Joensuun Kataja		48,34
T14 2000m
58	Aada Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat	7.27,04	7.27,04
T14 80m aidat
1	Aida Ahlholm	Espoon Tapiot	13,42	13,42
5	Jonna Aalto	Joensuun Kataja	13,38	13,38
13	Venla Simonen	Joensuun Kataja	14,25	14,25
T14 Korkeus
1	Aida Ahlholm	Espoon Tapiot		136
115	Siiri Ratilainen	Polvijärven Urheilijat		130
T14 Kolmiloikka
6	Oona Kareinen	Joensuun Kataja	9,79	9,79
13	Venla Simonen	Joensuun Kataja	9,66	9,66
115	Siiri Ratilainen	Polvijärven Urheilijat	8,83	8,83
T14 Kuula
58	Aada Rautiainen	Kiihtelysvaaran Urheilijat		7,80
93	Sallamari Leskinen	Liperin Taimi	8,72	8,72
113	Ira Hirvonen	Outokummun Partio	11,53	11,53
138	Moona Mertanen	Polvijärven Urheilijat		6,20
T15 2000m
116	Eevi Kettunen	Polvijärven Urheilijat	7.11,05	7.11,05
T15 Kolmiloikka
112	Sofia Keronen	Outokummun Partio	9,27	9,27
146	Sara-Sofia Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat	11,12	11,12
T15 Kuula
11	Riikka Jokinen	Joensuun Kataja		7,33
146	Sara-Sofia Hyvönen	Pyhäselän Urheilijat	12,58	12,58
182	Janna Huuho	Pyhäselän Urheilijat		
T15 Keihäs
11	Riikka Jokinen	Joensuun Kataja	25,59	25,59
P15 300m
64	Eero Mauro	Lieksan Urheilijat	37,15	37,15
P15 2000m
3	Jaakko Mäenpää	Joensuun Kataja		
70	Eemeli Hirvonen	Liperin Taimi	6.30,18	6.30,18