Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
26.01. klo 11:00 Avoimet Pohjois-Pohjanmaan pm-hallit Ilmoittautuneet
Käsiohjelmalistaus

Nro	Nimi  	Seura	SB	PB

M 60m
Juho Fyrstén	Oulun Pyrintö	7,59	7,59
Mikael Kangaskorte	Kuivasjärven Aura		
Aleksi Huotari	Pohjan Koitto		
Eerikki Pekkola	Ikaalisten Urheilijat	7,05	6,87
Veli Vuorenmaa	Oulun Pyrintö		
Janne Keskikastari	Oulaisten Huima	
	
M 400m
Veli Vuorenmaa	Oulun Pyrintö		
Iiro Pitkänen	Pohjan Koitto	24,45	23,96
Mustafa Al-Jubouri	Gamlakarleby IF		
Antti Kaihua	Oulun Pyrintö		
Joni Heikkinen	Oulun Pyrintö		
Roope Kangasvieri	Toholammin Urheilijat		
Joona Rissanen	Lapin Lukko
		
M 1500m
171	Arto Hiltula	Iin Yritys		
174	Matti Uusitalo	Kuivasjärven Aura		
179	Juho Keränen	Kuivasjärven Aura		
180	Samuli Hussa	Limingan Niittomiehet		
181	Joona Holappa	Limingan Niittomiehet		
182	Tuomas Aho	Limingan Niittomiehet		
183	Eetu Luoma	Limingan Niittomiehet		
184	Veeti-Valtteri Soikkeli	Oulun Pyrintö		
185	Juha Niemelä	Oulun Pyrintö		
186	Eino Haase	Veitsiluodon Kisaveikot	5.55,55	5.55,55
187	Mikko Rahkola	Pudasjärven Urheilijat
		
M Korkeus
Antti Kaihua	Oulun Pyrintö	157	170

M Seiväs
Antti Kaihua	Oulun Pyrintö	320	320
Joni Heikkinen	Oulun Pyrintö		
Anton Purola	Oulun Pyrintö		
Antti Kois	Alavieskan Viri	
	
M Pituus
Mikael Kangaskorte	Kuivasjärven Aura		
Aleksi Huotari	Pohjan Koitto		

M 3000m kävely
Jussi Raudaskoski	Oulun Pyrintö		

N 60m
Anni Kekolahti	Oulun Pyrintö		
Pinja Purola	Oulun Pyrintö		
Jandeh Jallow	Oulun Pyrintö	7,66	7,66
Essi Kurtti	Oulun Pyrintö		
Enni Lehtomäki	Oulun Pyrintö		
Taru Väisänen	Oulun Pyrintö		
Elisabet Salmela	Veitsiluodon Kisaveikot	7,84	7,75
Ilona Kamunen	Kuivasjärven Aura		
Annika Kylmänen	Kuivasjärven Aura		
Iiris Törrönen	Kuivasjärven Aura		
Tiina Taskinen	Veitsiluodon Kisaveikot		
Alina Nousiainen	Oulun Pyrintö		
Helmi Nikula	Oulun Pyrintö		
Eveliina Bogdanoff	Kuivasjärven Aura		
Aino Vuorjoki	Kuivasjärven Aura		
Krista Sjögren	Oulun Pyrintö		
Hanna Uusitalo	Oulun Pyrintö		
Pihla Kinnunen	Kuivasjärven Aura		
Emma Mäkikallio	Pohjan Koitto		
Elmi-Liinu Mulari	Pohjan Koitto		

N 400m
Alina Nousiainen	Oulun Pyrintö		
Laura Kemppainen	Pohjan Koitto		
Marianna Liukkonen	Oulun Pyrintö		
Ronja Koskela	Kuivasjärven Aura		
Jenna-Emilia Piirainen	Pohjan Koitto		
Kaisa Isokääntä	Kalajoen Junkkarit		
Jasmin Ahola	Kuivasjärven Aura		

N 1500m
6	Johanna Peiponen	Rovaniemen Lappi		
188	Anna Haataja	Oulun Pyrintö		4.48,15
189	Iida Haataja	Oulun Pyrintö		4.42,66
190	Venla Taulavuori	Alatornion Pirkat		
191	Ella Reinikainen	Limingan Niittomiehet		

N 60m aidat
Annika Kylmänen	Kuivasjärven Aura		
Ella Nisula	Kuivasjärven Aura		
Eveliina Bogdanoff	Kuivasjärven Aura		
Veera Möttönen	Raahen Vesa		
Iitu Heikkinen	Kuivasjärven Aura		
Sonja Stång	Kuivasjärven Aura	9,01	8,74

N Korkeus
Hilda Haavisto	Kannuksen Ura		
Maija Marttila	Tampereen Urheilijat -38		

N Seiväs
Henriikka Könönen	Kuivasjärven Aura		

N Pituus
Anni Kekolahti	Oulun Pyrintö		
Ilona Kamunen	Kuivasjärven Aura		
Krista Sjögren	Oulun Pyrintö		
Hanna Uusitalo	Oulun Pyrintö		
Elina Männikkö	Kuivasjärven Aura		
Katja Kangas	Pohjan Koitto		
Olivia Bojang	Veitsiluodon Kisaveikot		

N Kolmiloikka
Helmi Nikula	Oulun Pyrintö		
Veera Möttönen	Raahen Vesa		12,51
Venla Rutanen	Kuivasjärven Aura		
Olivia Bojang	Veitsiluodon Kisaveikot		
Ella Nisula	Kuivasjärven Aura		

N Kuula
Krista Sjögren	Oulun Pyrintö		
Hanna Uusitalo	Oulun Pyrintö		
Elina Männikkö	Kuivasjärven Aura		
Jenna Vanhala	Kuivasjärven Aura		

N 3000m kävely
Elina Heikkinen	Oulun Pyrintö		
Anna Kokko	Kuivasjärven Aura		

N17 60m
Venla Laukka	Oulun Pyrintö		
Aino Korhonen	Oulun Pyrintö		
Veera Paasovaara	Oulun Pyrintö		
Jenni Simuna	Kuivasjärven Aura		
Alisa-Orvokki Timonen	Kuivasjärven Aura		
Alisa Niemi	Oulun Pyrintö		
Ella Niskala	Oulun Pyrintö		
Saana Vesenne	Veitsiluodon Kisaveikot		
Milla Kangas	Oulun Pyrintö		
Sanni Hirttiö	Pohjan Koitto		
Venla Nurmela	Kestilän Kisa-Veikot		
Terhi Junno	Ylivieskan Kuula		

N17 300m
Venla Laukka	Oulun Pyrintö		45,19
Aino Korhonen	Oulun Pyrintö		
Olivia Veneskoski	Oulun Pyrintö		
Sointu Purola	Oulun Pyrintö		
Laura Loponen	Oulun Pyrintö		
Kiia Vanhatupa	Oulun Pyrintö		
Nanni Kurvinen	Oulun Pyrintö		
Siiri Hihnala	Oulun Pyrintö		

N17 800m
192	Riina Ilvesluoto	Kuivasjärven Aura		
193	Aino Kylmäluoma	Oulun Pyrintö		
194	Jenni Jaatinen	Kalajoen Junkkarit		
200	Meeri Korhonen	Kuivasjärven Aura		
202	Kerttu Salmi	Oulun Pyrintö		

N17 60m aidat
Ella Niskala	Oulun Pyrintö		
Eveliina Lehtola	Oulun Pyrintö		
Olivia Hämäläinen	Kestilän Kisa-Veikot		

N17 Korkeus
Eveliina Lehtola	Oulun Pyrintö		
Saimi Lithovius	Limingan Niittomiehet		
Olivia Hämäläinen	Kestilän Kisa-Veikot		

N17 Seiväs
Kiia Perkaus	Pohjan Koitto		

N17 Pituus
Venla Laukka	Oulun Pyrintö		
Saana Vesenne	Veitsiluodon Kisaveikot		
Sanni Hirttiö	Pohjan Koitto		
Olivia Veneskoski	Oulun Pyrintö	5,10	5,10
Kiia Vanhatupa	Oulun Pyrintö		
Eveliina Lehtola	Oulun Pyrintö		
Saimi Lithovius	Limingan Niittomiehet		
Veera Piltonen	Limingan Niittomiehet		
Pinja Pitkälä	Limingan Niittomiehet		
Venla Nurmela	Kestilän Kisa-Veikot		

N17 Kolmiloikka
Milla Kangas	Oulun Pyrintö		
Eeva Nurkkala	Oulun Pyrintö		
Anna Helander	Limingan Niittomiehet		
Ella Nissinaho	Limingan Niittomiehet		
Emmi Rantala	Limingan Niittomiehet		
Emilia Martinsén	Oulun Pyrintö		

N17 Kuula
Alisa Niemi	Oulun Pyrintö		
Eveliina Lehtola	Oulun Pyrintö		

M17 60m
Joona Rissanen	Lapin Lukko		
Kalle Riihiaho	Oulun Pyrintö		
Veeti Saarela	Kuivasjärven Aura		
Taneli Hietala	Alavieskan Viri		
Tomi Simonen	Alavieskan Viri		
Samuli Takkunen	Alavieskan Viri		
Niko Kangasoja	Oulun Pyrintö		
Aapo Savola	Oulun Pyrintö		
Joonas Rajaniemi	Oulaisten Huima		
Sampo Määttä	Kuivasjärven Aura		

M17 300m
Kalle Riihiaho	Oulun Pyrintö		
Samuli Takkunen	Alavieskan Viri		
Niko Kangasoja	Oulun Pyrintö		
Veikka Arffman	Limingan Niittomiehet		
Antti Juvonen	Oulun Pyrintö		

M17 1500m
206	Aapo Savola	Oulun Pyrintö		
208	Emil Huomo	Oulun Pyrintö		
216	Aarre Paukkeri	Limingan Niittomiehet		

M17 60m aidat
Taneli Hietala	Alavieskan Viri		
Tomi Simonen	Alavieskan Viri		

M17 Korkeus
Aapo Savola	Oulun Pyrintö		
Teemu Koskela	Kuivasjärven Aura		

M17 Seiväs
Petteri Tuomaala	Saloisten Salama	400	400
Eetu Tornberg	Raahen Vesa		
Juuso Tornberg	Raahen Vesa		
Matias Tornberg	Raahen Vesa		
Janne Juhola	Kalajoen Junkkarit		

M17 Pituus
Veeti Saarela	Kuivasjärven Aura		
Sampo Määttä	Kuivasjärven Aura		
Veikka Arffman	Limingan Niittomiehet		
Janne Jernvall	Limingan Niittomiehet		

M17 Kolmiloikka
Konsta Rutanen	Kuivasjärven Aura